Opinie o KPMG w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie KPMG. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w KPMG o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KPMG w Warszawa

Była pracownica

Praca tam była absolutnym koszmarem i żenadą, najlepsze lata życia spędziłam na bezpłatnych nadgodzinach i ciągłej pracy w weekendy. Jeśli ktoś uważa, że poświęcenie zostanie w tej firmie zauważona jest w błędzie, wiecznie niezadowolone kierownictwo (psychopaci zajmujący się wszystkim tylko nie rzeczywistą pracą projektową) zawsze znajdzie powód żeby dokręcić śrubę. O pieniądzach niższych niż u konkurencji nie wspomnę. Jedyny plus pracy w KPMG jest taki, że jak już przeżyjesz kilka lat w tej firmie to poradzisz sobie wszędzie. ODRADZAM JEŚLI ZALEŻY CI NA SWOIM ZDROWIU PSYCHICZNYM, jest naprawdę wiele fajniejszych firm do rozpoczęcia kariery zawodowej

xxx
@Była pracownica

A co myślisz o tym, że na projektach wiecznie źle i źle, a nie wywalaja tylko trzymają?

Truteń

Przez ostatnie półtora roku słyszymy tylko że osoby z doświadczeniem są nic nie warte. (usunięte przez administratora) na każdym kroku, nikt się z nim w sumie nie kryje,ZERO bezpieczeństwa zatrudnienia. Na 2000 osób przez ponad rok odeszło lub po prostu wywalono ponad 1100. To świadczy o nowej pani w HR. Masa osob na które nie było haka do wywalenia spończyło na prochach i zwolnieniach lekarskich, były tak grillowane..., Jesli nie boisz się powiedzieć, że pomysł jest głupi i na szkodę firmy, masz swoje zdanie, to za chwilę ciebie nie ma, po prostu nie pasujesz do obrazka. Cała firma pod rządami Stanislawy to taki trochę (usunięte przez administratora) tylko w mniejszej skali... W temacie wynagrodzenia, wszystkie działy supportu są poniżej rynkowej, część stanowisk gorzej opłacana niż w LIdlu (dosłownie) Unikać firmy, szkoda zdrowia...

Aga

Atmosfera już była wielokrotnie opisywana - masakryczna. Co miesiąc obserwowałam odchodzenie koleżanek i kolegów, z którymi pracowałam przez lata. Nie zawsze był to ich wybór :( Teraz cieszę się, że mam już to za sobą. Niestety w firmie zaczęło się psuć po zmianie zarządu. Plotki, donoszenie, włazi..., presja, i inne negatywne zachowania to codzienność. Sporo się też mówiło w firmie o nowym HR. Zanim podejmiesz decyzję podpytaj znajomych, świat jest mały i możesz się zdziwić tym co usłyszysz, ale to już nie na tego typu wpisy.

Ona

Wprowadzili oceny po projektach. A zweryfikowali jak to wpływa na ludzi? Pracujesz na projekcie, często nikt nie ma czasu Ci pomóc. A potem dostajesz ocenę 20 pkt. Wiem, że dużo osób odeszło przez to. W tym ja. Nie polecam.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie KPMG? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Dynamics365 Supply Chain Management Consultant?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Katarzyna

Hej! Rekrutuję się do BIG4, 5 lat pracy w dużej kancelarii w podatkach. Jakie są obecnie widełki płacowe na stanowisku senior tax consultant?

jfknfmdn

Wyniszczający sezon, duża rotacja pracowników, bezpodstawne ocenianie po projektach. Brak wsparcia w innych. I plotki. Nie polecam, jeśli szkoda Ci Twojego zdrowia psychicznego.

Mariusz
@jfknfmdn

A czemu akurat ten sezon był tak szczególnie wyniszczający? Skąd ta różnica?

Alex
@Mariusz

Myśle ze wpłynęła na to w dużym stopniu zmiana zarządu ale na wyższym szczeblach- mówię tu o warszawce. Weszła w życie idea ze pracuje się dla idei, praca ciągła, bez możliwości odbioru nadgodzin. W sezonie odebralem godziny raz- ponieważ musiałem dokończyć robotę z tygodnia w sobotę i niedziele bo nie było kiedy, żenada. Ludzie to jedno wielkie skupisko niedowartościowanych przypadków, dla których awans o jedno szczebelko do góry oznacza osiągniecie życia i prawo do gardzenia innymi poniżej. Nie polecam szczerze- chyba ze ktoś lubi tylko i wyłącznie pracować (ale tez nie za ogromne pieniądze)

oOo

Na szczęście jestem już po szczęśliwej stronie - nie w KPMG. Po 9 latach mogę powiedzieć, że 9 lat za późno. Rządy Stanisławy ? ...nie polecam :)

Ugly S
@oOo

Na 12p. ktoś jeszcze pracuje ? :)

przerazony

masakryczna atmosfera, donoszenie, plotki, kombinatorstwo, duza rotacja

Aldona
@przerazony

Pewnie zależy od zespołu. Są zespoły, w których atmosfera jest super i ludzie zostają tam na lata. Plotki? Nie wiem w jakim byłeś zespole ale w większości nie ma na to czasu. Pamiętaj, ze w BIG4 jesteś ciągle oceniany - to co dla jednych jest donoszeniem dla innych jest zwykłym elementem oceny rocznej czy kwartalnej gdy ktoś zostanie poproszony o feedback na Twój temat. Kombinatorzy to Ci co myślą, że mogą olać robotę, bo ktoś nad nimi (a poniżej managera) i tak ogarnie projekt. Jeżeli myślisz, że nie zostanie to wychwycone to się mylisz. Masz możliwość rozwoju, awansu co roku i wzrostu płacy ale to nagroda za dobrą pracę a nie na zasadzie "czy się stoi czy się leży".

@przerazony

Nic nowego , niestety ...

Puknij się w łeb
@Aldona

Chyba sama nie wierzysz w to co napisałaś. Awans? Dla lizo.dup.ców! Kombinatorstwo, obgadywanie i donoszenie na każdym kroku, nawet w kuchni. Wychodzisz do toalety to lepiej zabierz ze sobą telefon, kubek, napój, długopis itp. bo nie będziesz miał pewności czy będą na ciebie czekać.

@Puknij się w łeb

najwidoczniej masz na co zasłużyłeś....

a
@Puknij się w łeb

oho, komuś się ulało... :) dużo zależy od zespołu, ale przecież nikt cię tam chyba pod karabinem nie trzyma, KPMG nie jest jedynym pracodawcą na rynku, skoro ci nie pasuje to szkoda zdrowia żeby tam siedzieć

Wiktoria
@a

Szczerze? Ze wszystkich komentarzy wynika właśnie to, o czym on napisał. Szczerzycie tu do siebie kły, jak wampiry. Po tym, co widać tutaj, boję się pomyśleć, jaka atmosferka panuje na miejscu.

Rekrutują jeszcze w Krk do audytu na praktyki? Bo na pracuj widzę, że dodali niedawno ofertę.

Zmiana

Hej. Zastanawiam się nad zmianą firmy z innej firmy z BIG4 na KPMG. Aktualnie mam 5k brutto na stanowisku AS1. Czy w KPMG można liczyć na więcej? (podatki)

@Zmiana

W kpmg as1 dostaje 5600 brutto natomiast ogólnie nie polecam. Brak wypłat za nadgodziny, o urlopie to w ogóle możesz zapomnieć. Ogólna atmosfera jest okropna, takie typowe korpo

bernie

Atmosfera zależy od zespołu - w moim akurat jest super. Urlop na całkowicie normalnych zasadach. Płace natomiast i nadgodziny to faktycznie nie jest mocna strona KPMG.

@bernie

Moim zdaniem urlop raz w roku to nie jest normalna sprawa. Poza annual holiday praktycznie nie ma szans na żadne wolne, włączając w to pojedyncze dni, aby mieć długi weekend po 11.11 czy przed świętami. Najniższe stanowiska mają w tej chwili bookingi do końca sezonu, czyli do marca/kwietnia 2022. W tym roku praktycznie sezon się nie skończył, robota cały czas od października 2020. Chyba, że raz na jakiś czas dopadnie cię przeziębienie i idziesz na L4, ale nie jest to za dobrze widzine, bo często na projekcie są 2 osoby i jeśli jednej nie ma, to faktycznie problem. KPMG zajeżdża ludzi na maxa, w tym roku był wręcz exodus - odchodzili ludzie zatrudnieni kilka miesięcy jak i kilkuletni managerowie. Po prostu nie da się nie siedzieć w nadgodzinach, czy to w sezonie czy teraz i to za darmo, dla chwały firmy. Jest to wręcz skandal, że taka firma, która za badanie bierze od kilkudziesięciu tys. zł, na badanie przeznacza po 2-3 osoby i zmusza ich do pracy po godzinach nie płacąc im za to. Szkolenia z etyki, kodeks postępowania, a dla firmy to tylko teoria. Poziom traktowania pracowników jak kiedyś pan chłopów pańszczyźnianych.

Pracownik, który odszedł

Tak, korpo, które z płacami, wymuszanymi nadgodzinami, podejściem do work-life balance zatrzymało się w latach 90-tych, gdy praca w audycie to był szczyt marzeń dla całych roczników SGH. Dziś, tak jak w biedronce czy mzk, ratują się ludźmi ze Wschodu.

Zaskoczona
@Pracownik, który odszedł

Czy odejścia dotyczą Pracowników działu audytu? GA/FSA?

@Zaskoczona

Pisałem o GA.

@Pracownik, który odszedł

Pisałem o taxach ;) u nas jest normalnie. Co do odejść - obecnie w bardzo wielu firmach tak jest (wpływa na to b. specyfika COVID). Generalnie obecnie trudno o pracownika i wręcz mam wrażenie, że zrobiło się b. delikatnie.

WoA

Hej, czy ktoś z Was brał udział w tegorocznym World of Audit i dostał już ofertę pracy/praktyk? U mnie odzewu nie ma póki co, a już prawie 2 tyg

Stazystla
@WoA

Brałam udział i dostałam się, chętnie poznam kogoś kto tez się dostał przed rozpoczęciem praktyk ;)

Stażysta

Czy ktoś dostał się na program stażowy w audycie KPMG, który zaczyna się w październiku 2021?

Katarzyna

Osoba, która sortuje CV kandydatów w tej firmie powinna sortować jabłka na taśmie, takie ma pojęcie o wykonywaj pracy. Totalne beztalencie, zero wiedzy w temacie, ani podstaw jak robić to profesjonalnie. Totalna amatorszczyzna. Nie polecam wysyłać tam CV. Polecam inne firmy do współpracy. Dużo lepsze warunki pracy i większe pieniądze.

fff

Pracował ktoś jako programista .NET w tej firmie? Warto czy niezbyt? Jak atmosfera?

Kandydat TS

Cześć jaka opinia o dziale TS (Transaction Services)? Rotacja duża? Czy osoba z kilku letnim stażem w audycie może czegoś nowego się dowiedzieć? Generalnie warto aplikować czy raczej nie?

TS
@Kandydat TS

Rotacja jest duża, nie polecam, duża część zespołu przeszła do innych firm big4 (głównie PwC)

NIki Duow

Czy cenią w tej firmie kwalifikacje jak np globalnie uznawane dyplomy zawodowe, czy mityczne "doświadczenie", które niczego nie wnosiw porównaniu do nich?

Wawa vs regionalne

Ile w Warszawie zarabia A1? Czy stawki są wyższe niż te w Krk czy Kato? Wydają się nieadekwatne do warszawskich realiów. W biurach lokalnych jest niecałe 5,5 brutto

Łódź A2
@Wawa vs regionalne

A jakie mniej więcej stawki na A2 w biurach regionalnych? Bo zastanawiam się czy warto aplikować do Łodzi.

zaxo
@Łódź A2

Też sie dowiem :)

Zdzichu

Bardzo fatalne podejście od HR brak kontaktu telefonicznego nawet jakiejkolwiek rozmowy. Na podstawie śmiesznego testu predyspozycji oceniają osobę nawet nie mając z nią jakiejkolwiek styczności ( oczywiście prawo pracodawcy do własnego widzimisię nawet wróżenia z kuli ) . Bardzo nie polecam , są firmy z BIG4 które bardziej profesjonalnie podchodzą do kandydatów . Jak się chcę to można :) Polecam zwolnienia w HR aby oczyszczać atmosferę oraz zmienić politykę firmy do kandydatów :)

Kandydatka

Czy po praktykach w audycie dużo osob zostaje zatrudnionych na stanowisko asystenta, czy raczej dziękują, gdy skończy się sezon?

qwer
@Kandydatka

Raczej tak z 3/4 proponują umowy na a1. Osoby bez propozycji to zazwyczaj nie wykazywały się zbyt dużym zaangażowaniem, "nie łapały" ;)

@Kandydatka

o też jestem ciekawa

Wiktoria K

Jestem zażenowana przebiegiem rekrutacji w tej firmie. W zeszłym tygodniu otrzymałam telefon od Pani z HR z propozycją rozmowy rekrutacyjnej. Umówiłyśmy się na poniedziałek. Przed rozmową otrzymałam dwa maile z prośbą o potwierdzenie mojego uczestnictwa w rozmowie. Rozmowa miała się odbyć w poniedziałek o godz. 13.00, a o 10.00 zadzwoniła do mnie Pani z informacją, że jednak nie prowadzą rekrutacji na to stanowisko…. Zabrzmiało to jak bardzo niesmaczny żart. Pani jeszcze podeszła do tematu w ten sposób, że nie będą tracić mojego czasu skoro i tak mnie nie zatrudnią. Bardzo dziękuję za tę łaskę i wprowadzenie w błąd. W życiu się z czymś takim nie spotkałam, a już tym bardziej nie spodziewałabym się czegoś takiego po tak poważnej i prestiżowej firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o KPMG - Warszawa

• Jak się pracuje w KPMG?

Zobacz opinie na temat firmy KPMG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 119.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KPMG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 6 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KPMG