Opinie o KPMG w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie KPMG. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w KPMG o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KPMG w Warszawa

Byłam w procesie rekrutacyjnym do działu administracyjno-prawnego w Warszawie ok. 3 lata temu. Stanowiska dokładnie nie pamiętam, ale byłam świeżo po studiach, więc miałam być jakimś wsparciem. Wspominam to doświadczenie z odrazą i to jak zostałam potraktowana, zadecydowało o ostatecznym odrzuceniu oferty, jaką od nich dostałam. Rekruterka była w porządku, natomiast pańca, która miała być potencjalnym managerem mogłaby dorabiać jako zły charakter w bajkach dla dzieci. 1. Na pytanie o oczekiwania finansowe, odpowiedziałam przedstawiając kwotę netto, co pańcia skwitowała - "no tak, każdy dba tylko o swoją kieszeń". Nie wiem, chyba myślała, że staram się o pracę, żeby to jej zapewnić dobrobyt? 2. Z testu językowego (który na marginesie nie sprawdzał najważniejszych kompetencji, a umiejętność wstrzelania się "w klucz") uzyskałam 90%, na co pańca odpowiedziała "to jak się pani na tę filologię angielską dostała z takim słabym wynikiem". Yyyy? Reasumując, niektóre osoby w KPMG osoby muszą się jeszcze bardzo podszkolić w zakresie candidate experience, szczególnie, że rynek już dawno przestał stawiać pracodawcę w pozycji siły, a kandydaci mogą sobie pozwolić na przebieranie w ofertach i zwracają uwagę, nie tylko na finanse, ale też atmosferę i kulturę w danej organizacji.

Gregor

Słyszałem sporo dobrego o firmie. Czy potrzebujecie ludzi?

Agata

@Karolina, myślę, że na stronie firmy możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Tu wklejam link: https://home.kpmg.com/pl/pl/home/careers/studenci-i-absolwenci.html Jeśli ktoś z pracowników czyta forum to proszę o wyrażenie opinii o pracy w KPMG. Jaka atmosfera panuje w firmie?

Szkoda, że tak rzadko zaglądacie na forum!!

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie KPMG? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Dynamics365 Supply Chain Management Consultant?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk

Czesc, jestem na ostatnik roku studiów licencjackich na kierunku administracja, planuje na mgr isc na UW na prawo finansowe i skarbowosc i zostac doradca podatkowym. Czy warto juz teraz wkrecac sie do KPMG czy dopiero po studiach i zdaniu egzaminu na doradce?

Anita

Fajna praca i firma. Nikt nie ma czasu na pisanie?

Agata

@StudentFIR, jeśli chodzi o przebieg rozmowy i pytania to użytkownicy opisywali je wcześniej. Przykładowo @Aga, napisała, że miała pytania odnośnie podstaw rachunkowości (sprawozdania i inne podstawy). Natomiast @Wrocław napisał, że miał pytania ustne na temat gospodarki kraju, zadanie z księgowości do wykonania i rozmowę po angielsku. Tylko te osoby opisują rozmowę rekrutacyjną na stanowiska pracy, a Ty chcesz skorzystać z praktyk wakacyjnych. Niemniej jednak rekrutacja na praktyki może przebiegać podobnie, ponieważ nawet będąc jeszcze na studiach masz już pewien podstawowy zakres wiedzy oraz znajomość angielskiego. Najlepiej jeszcze przejrzyj kilka stron tego forum, bo ktoś może wcześniej napisał coś o rekrutacji na wakacyjne praktyki.

StudentFIR

Witam, jestem studentem FiR. Jak wyglądają praktyki wakacyjne w dziale doradztwa podatkowego i księgowości? Czy trzeba coś umieć, bo szczerze mówiąc wiedza serwowana przez uniwersytet jest bardzo szeroka i ciężko się skupić na czymś konkretnym i być dobrym. Może jakieś inne propozycje praktyk dla studenta FiR niż te co wymieniłem?

zeriwan

Czy ktoś rekrutuje się na world of audit? Jak sądzicie czy test z angielskiego na w sumie 70% wystarczy aby zakwalifikować się do następnego etapu?

@zeriwan

Hej, ja aplikowałam i mam jutro rozmowę????

Zeriwan
@Ola

A na ile zrobiłaś angielski? Ja mam 70% i zastanawiam się czy zaprosza. Ogólnie gramatyka spoko, tylko listening gorzej.

Mona
@Zeriwan

Wydaje mi się, że oni wymagają znajomości języka na minimum B2-A1. Jaki Ty miałeś wynik z listeningu?

Zeriwan
@Ola

Zobaczymy jak będzie, zostaje czekać. Listening na poziomie 60%. Ola jak Twoja rozmowa, jakie dostałaś pytania? ;) Wielkie dzięki za odpowiedź.

@Zeriwan

Hej. Wiesz co ja nawet nie sprawdzałam, studiuję po angielsku, więc tylko wypełniłam :) Jeżeli chodzi o rozmowę, to trwała ok 1,5h ale na mega luzie, przyjemnie, fajne doswiadczenie. Ale nie wiem kiedy dostane feedback, mowil ze nawet do dwoch tygodni ????, wiec zobaczymy :)

@Ola

Ola, ile czekałaś na odpowiedź po wypełnieniu testów?

@Aga

Zadzwonili do mnie tak 3,4 dni po wypełnieniu testów.

@Ola

Hej! Możesz powiedzieć kilka słów więcej o rozmowie, jakich pytań można się spodziewać? :)

@zeriwan

Ola, dostałaś już odpowiedź? Udało się ?

@Piotr

A Ty Piotr też masz spotkanie rekrutacyjne?

@Ola

Rozmowa u mnie była bardzo przyjemna. Całość trwała nie dużo ponad 20 minut i po zakończeniu byłem bardzo zadowolony. Na targach pracy dowiedziałem się że podobno jak kandydat jest spoko to nie męczą tak i 30 minut i gitarka a jak mają wątpliwości to długo kotłują, także jestem bardzo zdziwiony że Ciebie trzymali aż 1,5 h xD

@Radek

Radek lub Ola, podajcie jakieś przykładowe pytania na Waszej rozmowie kwalifikacyjnej? Czy to jest prawda że sprawdzają wiedzę z Excela?

@Marcin

Nie sprawdzają wiedzy z excela. Jest krótka rozmowa po angielsku. Radzę też przygotować się troszkę z podstaw rachunkowości. Co do pytań: Dlaczego ten program? Dlaczego KPMG? Co wiesz o KPMG? Gdzie widzisz się za x lat itd.. Rozmowa bardzo przyjemna. :) U mnie trwała godzinę

@Aga

Dzięki Aga za odpowiedź. A co masz na myśli podstawy rachunkowości?

@Marcin

Takie HRowe pytania troche, dużo o moim CV było, po angielsku miałem jedynie pytanie o zainteresowania. Dużo mówiłem i może w moim story znalazły sie odpowiedzi na pytania których jeszcze nie zadali i może dlatego krótko trwało to tylko 20 minut. Czekam na odpowiedz od nich ale jestem dobrej myśli :)

@Radek

A kiedy miałeś rozmowę Radek?

@Piotr

HEJ TAK, przyjeli mnie ;)

@Ola

Po raz, nie miałam żadnych pytań po angielsku, może dlatego,że studiowałam zagranicą. Po dwa, nie było żadnych pytań z Excela. Pytania typu, dlaczego KPMG, co wiesz o tej firmie i ogólne summary mojego CV. Radek, wydaję mi się, że jest odwrotnie, im dłużej- tym lepiej ;)Pozdrawiam

Wrocław
@Ola

Ja rekrutowałem we Wrocławiu. Dużo pytań o gospodarce kraju, trochę o moim doświadczeniu, parę pytań po angielsku, miałem coś zaksięgować na kartce, potem dużo pytań o audyt o KPMG i wgl. to trwało 40 min potem odrazu druga rozmowa z szefem działu około 30 min, dużo pytań powtórzył i dalej o kraju, gospodarce i wgl, teraz czekam na info dalej zero kontaktu, ale jestem dobrej myśli bo nawet dobrze mi posżło.

Xyz
@Wrocław

Po ilu info z odp? Dzwonili czy mail?

@Ola

Nie wiem jaka jest zależność w każdym razie dostałem sie na WoA po 20 minutach rozmowy z dyrektorem audytu. Może templejt CV ma znaczenie i jego zawartość. Po ponad tygodniu dostałem maila że się dostałem.

Wrocław
@Radek

ja byłem na rozmowie tydzień temu równy, jeszcze nie mam info

@Wrocław

Mój kumpel był tydzien przede mną na rozmowie a informacje o tym że się dostał, dostał w tej samej chwili co ja.

Wroclaw takze ;d
@Radek

Hej wszystkim ;D Troszkę rzutem na taśmę, bo dziś w ostatnim dniu robilem testy i dostałem póki co tylko raport z pierwszego testu, z angielskiego jeszcze nic.. Jakie nastepne kroki? :D Jak to u was wygladalo? ;)

@Wroclaw takze ;d

Znajdują się na stronce gdzie robiłeś test z angielskiego :)

@Wroclaw takze ;d

A w jakie dni macie szkolenia? :)

Wrocław takze2
@Kasia

Hej Kasia. Dzieki za odp. No właśnie po egzaminie pokazała mi się informacja ze wyniki są na stronie/dostępne u osoby od której mam kod do egzaminu?

Wroclaw2
@Wrocław takze2

Ps. Startuje/dostał się ktoś z Wrocławia do Warszawy tez ?;D

Wroclaw2
@Kasia

Mam te wyniki ! :D Dzięki za odp.. :) Z ciekawości.. Wam też przyszedł raport po teście SOVA? ;p

@Wroclaw2

Tak, też przyszedł raport po przerobionych testach, ale już na maila :) i inne miasto niż Wrocław czy Warszawa :D

Wro
@Kasia

I z ciekawości jakieś wyniki procentowe czy tylko opisowa? Ja miałem opisowej tylko ze powyżej średniej i tyle;=

@Wro

Opisowe wyniki :) to teraz czekaj na telefon z zaproszeniem na spotkanie rekrutacyjne :D

Agata

@Aga, napisałaś, że należy przygotować się z podstaw rachunkowości. W jaki sposób podczas rozmowy w KPMG sprawdzają wiedzę na temat rachunkowości? Czy jest to tylko rozmowa ustna, czy również test do wypełnienia? Zgodnie z tym co jest zamieszczone na stronie internetowej KPMG, firma prowadzi rekrutacje zarówno dla studentów i absolwentów, jak i dla osób już z doświadczeniem zawodowym. Jakie są różnice pomiędzy rozmową rekrutacyjną na staż, a taką dla osób z doświadczeniem zawodowym?

@Agata

Rozmowa tylko ustna, podstawy rachunkowości czyli wiedza nt. sprawozdańi innych podstawowych rzeczy. Nie mam pojęcia czym się różni jedno od drugiego i czy w ogóle się różni. Wydaje mi się, że to jak przebiega rozmowa bardziej zależy od tego jaka osoba przeprowadza rekrutację, bo każdy ma jakieś swoje ulubione pytania. Tak jak mówiłam, rozmowa trwała u mnie godzinę i dostałam się tak jak Ola. Powodzenia i do zobaczenia! :)

Mat

Jak myślicie, mając 37 lat i znając dobrze 3 języki oraz posiadając 10-letnie+ doświadczenie, w tym za granicą, dostanie się 12k brutto na poziomie specjalisty czy lepiej odpuścić sobie aplikowanie do firmy KPMG?

ugo
@Mat

Moje doświadczenie 5 lat (kpmg moja pierwsza praca) na chwilę oecną 14 000 bruto + premie

XYZ

Pierwszy etap rekrutacji na stanowisko młodszej księgowej przeprowadzony w dobrej atmosferze, bardzo profesjonalnie. Mam porównanie i doświadczenie.

aaa
@XYZ

Ile trwa rekrutacja? Ile czeka się na telefon po wysłaniu CV?

Polecam poziom wyżej!
@aaa

Hej, Zapytałeś/aś o czas rozpatrywania aplikacji. W EY ruszyła właśnie nowa strategia rekrutacyjna, podczas której kandydaci będą przechodzić cały proces rekrutacyjny w przyspieszonym trybie. Polecam! https://polecajey.pl/link/8c60fe94

Qaz
@Polecam poziom wyżej!

To ile ten procescrekrutacji trwal wcześniej w EY, skoro obecnie po mailu o pozytywnych wynikach testow od... półtora miesiąca zastanawiaja sie nad zaproszeniem na rozmowe? ;) W międzyczasie dostałem dwie inne oferty pracy, w tym jedna również z big4 ;)

A

Korposzczury !!!! Ostatnio czekalam az moj maz skonczy prace (planowo o 17) ... godzina 24:26 wyszedl.. przelozeni nie licza sie z innymi ludzmi

welcometohell
@A

taa... albo był u kochanki (sponsoring) :)

Agata

W takim razie @L_ proces rekrutacyjny można w KPMGie zaliczyć do prawidłowo przeprowadzanych. Przydałaby się w takim razie opinia na temat pracy w dalszej perspektywie, ale to już domena aktualnych pracowników. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w tym temacie?

Agata

@I_ i masz już wyniki tego etapu rekrutacji? Czy poznałeś już do tego momentu same warunki zatrudnienia, jakie firma chce zaproponować na tym stanowisku? Etap rekrutacji często jest długi i stresujący, wszelkie informacje są pomocnymi wskazówkami.

I_
@Agata

Może dodam, że ja aplikowałam do Katowic, ale myślę, że wszędzie jest podobnie (no może prócz stawek ;)) Dostałam na koniec miesiąca telefon (zresztą tak jak obiecali) z Warszawy, wysłali mi na maila oferte pracy, a później to samo pocztą. Dalej będą się kontaktować we wrześniu. Umowa o pracę na czas nieokreślony+ MyBenefit+opieka medyczna. Mnie niezbyt to stresowało, jakoś po rozmowie czułam, że dostanę tą pracę. Zwłaszcza, że na wszystko odpowiedziałam z rachunkowości a miałam ją semestr (jestem po matematyce) i zrobiłam wszystko z excela.

Agata

Ofert pracy w KPMG jest teraz naprawdę sporo. @I_ możesz opowiedzieć coś więcej o samym procesie rekrutacji? Z ilu etapów się składa? To cenna informacja, która pomoże w przygotowaniu wielu zainteresowanym.

I_
@Agata

Testy online: angielski, numeryczny i taki jakiś osobowościowy :D Ja miałam tylko rozmowę, ale z tego co mi mówili jeżeli by mieli kilku potencjalnych kandydatów to przewidywali AC. @Andrzej Co do pakietu Office, u mnie była to bardzo luźna rozmowa. Porozmawialiśmy sobie np. o wyższości przesyłania plikow w .pdf zamias .doc. A z excela były dwa testy. Jeżeli się zrobiło wszystko z pierwszego nie trzeba było robić nic z drugiego. Robiłam tylko pierwszy, takie podstawy: tabele przestawne, vlookup, filtr. Na chwilę zerkłam na drugi test to było tam coś z VBA.

Ktoś powie jakie +- jakie umiejętności z Excela trzeba umieć oraz jakie pytania padły u was na rozmowie? Z góry dziękuje, Andrzej

PrzyszłyPracownik

Cześć, Mam kilka pytań: 1. Na jakie wynagrodzenie może liczyć pracownik na poziomie Senior Associate w zespole Grants & Incentives? 2. Czy jeśli w ogłoszeniu było wymagane 3 letnie doświadczenie a mogę się pochwalić dużo większym to czy będzie to wzięte pod uwagę przy ustalaniu dla mnie płacy czy też skoro wymagali 3 lat to i adekwatnie będą płacić? 3. Jaka jest realna szansa na rozwój i awans w strukturach firmy? Z góry dziękuję za odpowiedź

ona

czy ktoś podzieli się stawkami dla praktykantów/asystentów w audycie?

Zuza
@ona

Podbijam pytanie!

mmki
@ona

19 zł / h brutto dla studenta w audycie. Po studiach 4000-43000 brutto na umowę o pracę.

samsobie

byłem zaproszony na rozmowę - konsultant ds budowania relacji z klientem - okazuje się, że chodziło o akwizycję telefoniczną....z masą obowiązków i ograniczeń cóż... na rozmowie 2 panie z hr i hipotetyczna przełożona - tragedia: po pierwsze niegrzeczna i nietaktowna, po drugie w moim przekonaniu nie nadaje się na stanowisko menadżerskie w żadnej branży, po prostu chamska...reasumując: od źle sformułowanej oferty pracy, poprzez nieprofesjonalną rekrutację aż do karygodnego zachowania się w sumie obu pań na rozmowie - twierdzę, że szkoda tzw. "prądu" na zainteresowanie się tą firmą !!!! p.s. uprzedzając zarzuty forumowiczów nt. mojego nieudacznictwa - już podjąłem pracę u konkurencji ;-)

Zostaw merytoryczną opinię o KPMG - Warszawa

• Jak się pracuje w KPMG?

Zobacz opinie na temat firmy KPMG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 121.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KPMG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 7 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KPMG