Opinie o MDI Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników na temat firmie MDI Sp. z o.o., lecz również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w MDI Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MDI Sp. z o.o. w Kraków

Dramat

Miałam przyjemność (?) pracować w MDI przez dłuższy okres. Firma kompletnie nie poradziła sobie z pandemią, głównie przez sposób zarządzania i prowadzenia. Z mojej aktualnej wiedzy wynika, iż zostało niespełna 10 osób, z około 30 z czasu przed pandemią. Oczywiście w każdym miesiącu była mowa, że te zwolnienia już na pewno są ostatnie. Szefostwo nie umie powiedzieć prawdy i przedstawia różne wersje w zależności od tego, jak akurat jest im wygodnie. Firma nastawiona na zysk, w czym nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że dzieje się to kosztem pracowników i klientów. Manipulacja emocjonalna była na porządku dziennym. Nagrodą dla pracowników jest to, że na czas dostają pensje. Zero benefitów, za to dużo przykrych słów na własny temat za plecami, których oczywiście osoba zainteresowana wprost nie usłyszy. Pracy zdecydowanie za dużo w stosunku do pracowników, ale i tak pretensje później są, że coś jest zrobione nie tak, jak powinno. Nie polecam nikomu i naprawdę się cieszę, że pomimo covidowej sytuacji nie uczestniczę już w losach tej firmy.

qwerty

Posłużę się metaforą żeby opisać jaką firmą jest MDi. Będąc w podróży zdarza nam się zatrzymać w przydrożnym barze żeby coś przekąsić i rozprostować nogi. Jedne z nich są zadbane i zachęcają swoimi przekąskami do zostania na dłużej, a inne...no cóż. Z zewnątrz wyglądają całkiem nieźle, ale po wejściu głębiej zaczyna się rozumieć, że to zwykła speluna. Do takiego zajazdu przyszło mi trafić w mojej zawodowej drodze. Właściciel tego przybytku jest jednocześnie szefem kuchni. Zajmuje się wszystkim po trochu, a więc nie ogarnia niczego i zrzuca odpowiedzialność na swoich pracowników, którzy w efekcie są zmęczeni i sfrustrowani. Właścicielka (jego siostra) nie ma pojęcia o prowadzeniu biznesu i za bardzo absorbuje pracowników sprawami niezwiązanymi z pracą. Oboje karmią pracowników kłamstwami. Jedynie MENU wygląda tu pięknie, jednak szybko okazuje się, że tylko z okładki. Po zaglądnięcia do środka okazuje się, że lokal nie oferuje nic specjalnego. Spora część pracowników została zwolniona w szczycie pandemii bez żadnego wyjaśnienia. Część osób odeszła sama. Garstka, która została, siedzi na zapleczu i sprząta (usunięte przez administratora) po ambicjach właścicieli (ale raczej już niedługo). Przygoda tutaj odbija mi się do dzisiaj. Moja rada: w takich miejscach lepiej się nie zatrzymywać. Nawet na chwilę.

Pytanie Nowy wpis

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie MDI Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Miki
@qwerty

@qwerty brawo! Jak mają takich copy to nie dziwię się że ich sytuacja się dramatycznie pogorszyła... Ja odeszłam już jakiś czas temu bo postanowiłam zmienić branżę. Finansowo wyszłam na tym dobrze, ale tak dobrej atmosfery nie znalazłam już nigdzie. Fakt, zarządzanie było tam raczej nieformalne, organizacja pracy raczej "dynamiczna" ale mi to odpowiadało, co kto lubi. Przynajmniej każdą jedną nadgodzinę mogłam odebrać, co w żadnej innej firmie mi się nie zdarzyło. Mi osobiście będzie po pandemii takich firm bardzo brakowało i mam nadzieję że jednak MDI będzie jedną z tych, które przetrwają. Choć czytając na jakich pracowników trafiają to pewnie nie będzie to proste...

dualip Nowy wpis
@Miki

Hahaha od kiedy to na pracowników się trafia? Pracowników się raczej wybiera a nie znajduje jak na grzybobraniu:) Akurat tutaj mieli szczęście, bo większość była ponadprzeciętna, w tym accounci i copy - najlepsi z jakimi miałem do czynienia. Skoro się zwolniłaś w okresie kiedy było jeszcze normalnie, to niewiele wiesz.

Adam Nowy wpis
@Miki

Czyli firma ogłosiła zamknięcie działalności przez pracowników, którzy nie byli w stanie pracować należycie?

oko Nowy wpis
@Adam

Firma nie ogłosiła zamknięcia działalności. Firma wzięła pieniądze z tarczy na pracowników i obcięła im pensje. Gdy pracownicy przejęci losem firmy i swoich kolegów zarobiła pieniądze, wygrywając przetargi, firma zwolniła tych mniej potrzebnych w danej chwili. Kasę z tarczy na utrzymanie miejsc pracowniczych oddali, bo pracownicy zarobili na ich zero procentowy kredyt. Właściciele tej firmy kierują się wyłącznie swoim interesem. Udawało im się utrzymać całkiem dobry zespół, sprytnie używając mieszanki kłamstw, pochlebstw, nacisków i nagan, czyli zwykłej manipulacji psychologicznej. Przyszedł kryzys i właściciele pogubili się, co komu obiecywali, kogo przy kim obgadali i zespół się rozpadł. Podejrzewam, że na kapitale finansowym uzyskanym przez poprzednich pracowników będą mogli zbudować nowy zespół złożony z ambitnych młodych ludzi. Mam dla Was radę - pilnujcie swoich praw i nie wierzcie w nic, czego nie macie na piśmie.

Tragikomedia

MDI to agencja, która działanie opierała na filozofii „jakoś to będzie”. jakoś się skończy ten projekt, jakoś dasz radę pociągnąć na oparach, w piątek, w sobotę i w nocy. Nowych pracowników zawsze zatrudniano z opóźnieniem bądź wcale, więc brakowało rąk do pomocy. Szefostwo zapatrzone w „potęgę” swojej firmy i skupione wyłącznie na wielkich markach oraz wielkich projektach zapomniało, że podstawą jej funkcjonowania są ludzie – ludzie, których rozczarowano masowymi zwolnieniami, brakiem szacunku i kłamstwami. Ci, których nie zwolniono, również opuścili pokład. Nic dziwnego, bo z tonącego statku trzeba uciekać. Teraz agencja otwarła drugą spółkę-córkę Hug My Social z nadzieją, że social media przyniosą im zysk. Trwa rekrutacja, więc szczerze przestrzegam: nie róbcie sobie tego. ????

Aga
@Tragikomedia

Można prosić o nazwiska i namiary na nową firmę ku przestrodze?

Tragikomedia
@Aga

Agencja Hug My Social, działająca pod MDI

Dramat

Rozmowa kwalifikacyjna
Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie MDI Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Rufi

Znalazłem informacje, że jest zamknięte na stałe, czy to możliwe, może cos wiecie?

@Rufi

COVID zbiera swoje żniwo i pokazuje, jakie firmy są naprawdę nam potrzebne. Większość firm tego typu w Krakowie, jak i w całej Polsce jest do zamknięcia. Na wuj mi plakat na mieście, skoro bez respiratora oddychać nie mogę?

qwerty

Największym atutem firmy są ludzie, których...już mało zostało i dobrze dla nich. Praca po godzinach i w weekendy to norma. Oczywiście nie przekłada się to na jakiekolwiek uznanie, nie mówiąc już o pieniądzach. W firmie panuje atmosfera presji i kontroli, przez co ludzie szybko stają się wypaleni i zmęczeni.

Rekrutacja MDI

Dot. rekrutacji. Po tym, jak wysłałem CV zadzwoniła do mnie Pani, która zapytała czy może wysłać zadanie rekrutacyjne. Poprosiła bym w odpowiedzi na maila z zadaniem napisał regułkę, że "wyrażam chęć wzięcia udziału w rekrutacji...". Na maila odpowiedziałem, zadanie wykonałem i wysłałem w wyznaczonym terminie. Tutaj kontakt się zakończył. Nie mówię już o feedbacku i informacji o negatywnym wyniku rekrutacji, który tak czy owak by się przydał, bo zadanie było na średnio 2h pracy, aczkolwiek nie było nawet odpowiedzi w stylu "ok, dostaliśmy zadanie". To zaskakujące szczególnie, jeżeli od kandydata wymaga się potwierdzeń chęci wzięcia udziału w rekrutacji.

exyou
@Rekrutacja MDI

hhaha miałem dokładnie to samo, brak szacunku. Kilka dni później dostałem inną prace ale jeśli chodzi o rekrutacje ta firma to porażka.

Irena
@exyou

Podbijam. Kilkutygodniowe oczekiwanie na odpowiedź, która nastąpiła dopiero po wysłaniu kilku @. Gdyby proces rekrutacyjny obłożony był prawnym obowiązkiem udzielenia bezzwłocznej odpowiedzi inaczej by zaśpiewali.

@Irena

Przechodziłaś przez cały proces rekrutacyjny do pracy w firmie MDI? Jeżeli tak to napisz, proszę, czy pracodawca ten sprawdzał w jakikolwiek sposób Twoją wiedzę i umiejętności, które zawarłaś w wysłanym CV?

Irena
@Adam

Nie, gdyż nie otrzymałam informacji zwrotnej po wysłaniu CV. Dopiero po kilku tygodniach okazało się, iż zatrudniony został ktoś inny. Gdyby obowiązek odpowiedzi działu HR obłożony byłby prawnym rygorem, firmy nie traktowałyby potencjalnych pracowników jak czarnuchów, lecz odpowiadały im z należytym szacunkiem.

@Irena

Jak wyglądały zadania rekrutacyjne o których wykonanie zostaliście poproszeni? Na ile mniej więcej czasu były one przeznaczone?

Arek
@exyou

Potwierdzam. Prędzej grzebień dla łysego znajdziesz niż oni odpiszą na zapytanie. Dlatego mam dobry patent na coś takiego: Wysyłajcie im @ z zapytaniem dotyczącym o ewidencję działalności gospodarczej i dlaczego nie figuruje tam spółka MDI. Odpiszą po pięciu minutach:D

Karolina

Hejka, jak się pracuje w tej firmie? Nie wiem czy są jakieś wolne miejsca ?

Anita

Firma normalnie działa? Czy warto aplikować, podpowiedzcie coś więcej.

Wiki

Fajna agencja i fajnie się pracuje. Może trzeba czasami przyjąć z pokorą, że był ktoś lepszy i firma nas odrzuciła?

Natalia

Na faceebooku widzę, że w firmie MDI panuje luźna atmosfera. Czy jest to tylko wrażenie ze zdjęć czy naprawdę tak pracownicy czują się pracując w tej agencji? Jeżeli tak to poszukują nowych współpracowników na stanowiska: Creative Copywriter, Graphic Designer i Account Manager http://mdigroup.pl/kariera

Natalia

MDI szuka pracowników New Business Manager i Account Manager. Czy ktoś pracował na tych stanowiskach w tej firmie i chciałby doradzić osobom aplikującym jak się przygotować do rozmowy? W ogóle warto tam aplikować? Dobrze się tam teraz pracuje?

rty

teraz szukaja specjalsity do spraw eksportu- wymagana jest znajomosc jezyka angielskiego

Wiecie co nowego wydarzyło się w firmie, jakie umowy oferują pracodawcy? Napisz nam o tym i pomóż pozostałym użytkownikom poznać firmę MDI Sp. z o.o..

Zostaw merytoryczną opinię o MDI Sp. z o.o. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

MDI Sp. z o.o.