Opinie o KPMG w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie KPMG. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w KPMG o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KPMG w Warszawa

Proszę o informację jak wygląda praca w dziale cyberbezieczeństwa, na jakie mniej więcej wynagrodzenie można liczyć na start na juniorskim poziomie?

@Kasia

Juniorski to znaczy co, ile masz lat doświadczenia?

@Mariusz

Jeden rok, ale możesz widełkowo przedstawić w zależności od doświadczenia.

@Mariusz

Mariusz dalej czekamy na odpowiedz.

aaa

Co możecie powiedzieć o dziale Data Intelligence Solutions? Praca po godzinach? Calle z klientami po 20.00?

Krzysiek

Czy profesjonalista po czterdziestce ma szansę na zatrudnienie w KPMG? Czy jest sens aplikowania? Czy raczej to firma przeznaczona dla młodych? Wiem, że oficjalnie żaden pracodawca nie przyzna się, że zatrudnia tylkp młodych.

qwer
@Krzysiek

Ma szanse i nawet firma zatrudnia z zewnątrz takie osoby. Tylko pytanie czy odnajdziesz się w takim środowisku. Nie każdy jest w stanie przestawić się na taki tryb pracy - praca projektowa, duża presja czasu (szczególnie w audycie), nie jest to praca 9-5. Młodym łatwiej jest się dostosować.

@Krzysiek

Ma szansę. Przyjmują nie tylko świeżo po studiach.

@Krzysiek

Oczywiście, że może. Mnie też ta firma zatrudniała w mocno zaawansowanym wieku.

Maciejo

Czy wysokość bonusu rocznego i podwyżki jest uzależniona od oceny rocznej? Na co moge liczyć przy ocenie 2 jeśli obecnie jestem młodszym konsultantem ?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie KPMG? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Dynamics365 Supply Chain Management Consultant?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Dział audytu

Praca dobra na początek, pozwala się sprofilować, ponadto daje możliwość pracy z innymi młodymi osobami, które mają dosyć wysokie oczekiwania od siebie. To chyba koniec zalet. Jeśli chodzi o wady to największe to przede wszystkim: toksyczne środowisko tworzone przez osoby, które w firmie się zasiedziały; czysty wyzysk jak praca w weekendy i nadgodziny w dużej części do odbioru; wypłata niewspółmierna do wymaganych nakładów pracy jak na korpo; brak jednego zespołu tylko ciągła rotacja. Podsumowując praca dobra na start, ale trzeba do trzech lat skończyć karierę i przejść na coś lepiej płatnego. Dla kogoś z niewielkim doświadczeniem nie warto się w to pakować, aby poprawić swoje CV.

KANDYDATKA

Witam, jak wygląda praca zdalna? Jak często można pracować z domu? Czy przewidywany jest powrót do biura?

Xyz
@KANDYDATKA

Mam nadzieję, że w końcu będzie powrót do biura, aby Ci pracujący poza Warszawą nie mieli za dobrze.

aldona
@KANDYDATKA

Na razie nie ma planów powrotu do biura. Zdalnie pracujemy już w sumie 2 lata... Rotacja jest tygodniowa (możesz wtedy przychodzić do biura ale nie musisz - w zasadzie pojawia się raptem kilka osób). Praca zdalna, jak to praca - musisz realizować swoje taski i tyle - jedni sobie chwalą, inni mniej (kwestia gustu)

zuo
@aldona

Aldona - nie kojarze takiej osoby w zespole :) Widac ilosc na "tak" poniżej o czymś świadczy :D

@aldona

A jak jest z rozmową kwalifikacyjną? Też jest organizowana online czy trzeba spotkać się w biurze? No i na początek nie jest wymagane wdrożenie w biurze tylko taki początkujący pracownik idzie od razu na zdalne?

@Mariusz

Dotychczas rozmowy odbywały się on-line. Może teraz to się trochę zmienił, bo z tego co słyszałam zespoły częściej bywają w biurze (np. przez 2 dni w tygodniu) - no ale niech osoby, które aktualnie pracują się wypowiedzą, bo są bardziej na czasie. Praca dla new joinersów też odbywała się w trybie zdalnym.

Katarzyna
@aldona

Pracując zdalnie masz ściśle ustalone godziny pracy?

@Katarzyna

Generalnie masz ustalone (standardowe) godziny. Funkcjonują też indywidualne uzgodnienia - zwłaszcza to było widać w przypadku młodych, którzy mieli dni, w których mieli jakies dodatkowe zajęcia i niekoniecznie byli dostępni w danym czasie. Wypowiadam się oczywiście o swoim zespole w tax.

Marketing

Uciekajcie! (usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) Miejsce nieadekwatne do standardów XXI wieku. Osoby na wyższych stanowiskach bez kompetencji i wykształcenia, poniżające wszystkich członków działu. Krzyki, zastraszanie, notoryczne podważanie umiejętności swoich podwładnych (w KPMG króluje hierarchia - nie łudźcie się, że będziecie traktowani jak współpracownicy). Wszyscy wiedzą o nadużyciach w konkretnych działach/teamach, niestety ze strony HR/zarządu brak jakiejkolwiek reakcji. Brak możliwości realnego rozwoju. Wynagrodzenie nieadekwatne do możliwości na rynku. Zdecydowanie odradzam.

k
@Marketing

Dużo zależy od działu i konkretnych osób. Ja pracowałam w podatkach (ponad 10 lat) i generalnie nie było źle. Owszem osoby, że tak to ujmę, "mocno specyficzne" też się zdarzały (jak wszędzie), ale większość była zdecydowanie ok. Na pewno to co przemawia za KPMG i innymi firmami z BIG4 to ciekawe projekty i możliwość zdobycia doświadczenia. Dobre szczególnie na start

Anka
@k

Nic dodać nic ująć. Ja pracowałam 7 lat w taxach - ludzie byli fantastyczni, praca też spoko, a po prostu w pewnym momencie przyszedł czas na mnie. Cześć moich kolegów / koleżanek pracuje tam całe życie i się nigdzie nie wybiera. Poszłam do kolejnego BIG 4 i też jest spoko, czy to się komuś podoba czy nie ;) a z ludźmi z Kapcia nadal się spotykam. Tak jak piszesz trafiło się kilka perełek ;) ale to byly wyjątki a nie core.

Mariusz

Na jakie stawki można liczyć w dziale nieruchomości, np. jako konsultant rzeczoznawca?

Jakie są warunki zatrudnienia w KPMG?

paola

a co konkretnie masz na myśli?

Joshua

najgorsze jeśli chodzi o big4 najlepiej w ey, potem pwc deloitte i na koncu kpmg pozdrawiam byly KPMG :)

Chory

Firma w ktorej nieakceptowalne jest pójście na l4 czy urlop. Praca od rana do późnego wieczora to standard. Jesli komuś zależy w życiu tylko na pieniądzach to można siedzieć.

@Chory

Problem w tym, że te pieniądze nie są wcale aż takie wielkie. Nie wiem od jakiego stanowiska pensje są przyzwoite, ale pierwsze lata to szału nie ma, szczególnie biorąc pod uwagę ilość pracy i godzin, które spędzasz na OT na chwałę firmy.

Agnieszka
@były pracownik

Nie rozumiem chyba kwestii braku akceptacji dla l4, to gdy ktoś będzie musiał jednak pójść na nie to co wtedy?

@Agnieszka

Najpierw dostaniesz maila/wiadomość na Teams jak to rozwaliłaś cały plan idąc na L4 i jak tak w ogóle mogłaś zrobić. A potem zacznie się wymuszanie, czy jednak nie możesz "pomóc", skoro przecież masz tyle czasu wolnego, bo nie pracujesz. Generalnie tydzień L4 w sezonie to dobre rozwiązanie - można na spokojnie pokończyć zaległości i pozamykać RN, które przyszły 3 tyg. po twoim bookingu. Tylko trzeba być twardym i nie godzić się na nowe wrzutki, żeby był czas na poprzednie projekty. W tym sezonie naprawdę dużo osób pracowało po kilka godz. dziennie będąc na L4. Z covidowym bólem głowy było to wyzwanie, ale czy kogoś to obchodzi? Nie.

Zarobki

Jakie zarobki dla konsultanta w kpmg

Zadowolony

Pracuje w dziale księgowości pół roku. Ogółem jestem zadowolony w skali 8/10. Ludzie są pomocni i bardzo merytoryczni. Są określone obowiązki albo raczej spółki którym się zajmuję aczkolwiek w mniejszych zespołach dzielimy się pracą i tym sposobem można się nauczyć nowych rzeczy. Teraz dla nowych osób stworzono akademię rachunkowości gdzie praktykanci i asystenci uczą się od podstaw programu :). Według mnie to super opcja.Praca hybrydowa, można zaczynać pracę między 7-9. Dużo dobrego się dzieje w ostatnich kilku miesiącach. Do minusów powiedziałbym że brak reakcji firmy na wysoką inflację.

Marek11

Jaka jest teraz stawka godzinowa za praktyki w działach IT?

student infy na 2 roku
@Marek11

Mnie wlasnie przyjeli na praktykanta, 25 zl/h, swietnie jak na jakiekolwiek pierwsza prace w IT

Fin
@Marek11

A czy w innych działach stawka jest taka sama za praktyki?

tak
@Fin

u mnie 26

zastanawia sie
@tak

macie jakieś info co do stawek jako Junior FullStack Developer?

zastanawia sie

cześć, na jaką stawkę / widełki płacowe są orientacyjnie na stanowisku Junior FullStack Developer? (stack wg ogłoszenia mój czyli .NET + Angular2+). Dodatkowo czy można coś powiedzieć o projektach? Utrzymaniówka czy są jakieś nowe projekty?

Mariusz

Czy ktoś wie na jakie zarobki może liczyć supervisor?

xxx

sv 1 - 10500 sv2 - 12k

blank
@xxx

brutto?

Abc
@blank

Kwoty brutto. Aczkolwiek od 1 stycznia podnieśli pensje o 1.000 zł (brutto).

Jak wyglądają zarobki na praktykancie/konsultacie w poszczególnych działach? Audyt Konsulting Doradztwo podatkowe Fuzje, przejęcia Czymś się różnią w ogóle te stawki między działami?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

joe28

czy regular software dev (c#, c++) dostaje tu 14k net, czy moze nie ma co tracic czasu na rekrutacje?

pyt

Czy w KPMG są jakieś bonusy roczne? A jeśli tak to ile % wynoszą?

Anka
@pyt

Tak są (przynajmniej w taxach). To zależy od roku - średnio chyba na poziomie miesięcznego wynagrodzenia (+/- 20%)?

zainteresowany

Ile brutto zarabia teraz młodszy konsultant w audycie w KPMG (Warszawa)?

George O.

Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past.

Zostaw merytoryczną opinię o KPMG - Warszawa

• Jak się pracuje w KPMG?

Zobacz opinie na temat firmy KPMG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 119.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KPMG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 6 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KPMG