Opinie o Firma ZKS Ferrum S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Firma ZKS Ferrum S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Firma ZKS Ferrum S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Firma ZKS Ferrum S.A. w Katowice

Spawaczzzzz

Krótko zwięzle i na temat (usunięte przez administratora)pozdrawiam ;)

gosc

Nadgodziny to dla tz.przydupasow firmowych ,jedni i ci sami.Czyli czy sie stoi czy sie lezy zlotóweczka sie należy.Ludzie beznadziejni totalna zbieranina z różnych wiosek.Do czego byś nie przystawił tam zaczynają sie schodki,to szlifierki zepsute,to czegos nie ma i ta w kółko.Jak ktoś tam pracuje lub pracowal to wie o co chodzi.Pracowalem tam niedługo i nie raz doznalem szoku.Osobiście firmy nie polecam choćby ze względu na zarobki nie adekwatne do wykonywanej pracy oraz rozbieżności pomiędzy zwykłym robolem a przydupasami a w końcu jesteśmy ludzmi mamy rodziny,oplaty ale kto na to patrzy masz(usunięte przez administratora) i juz.Dziśiaj nie żałuje decyzij ,że z tamtąd odszedłem.POZDRAWIAM.

spawacz

Kieruję swoje pytanie na to forum bo przypuszczam, że zaglądają tu również wieloletni pracownicy. Pytanie to czy przy hucie istnieje jeszcze dawny ośrodek szkolenia spawaczy, lub jeśli nie to jaka firma może posiadać ich dokumentację. Jestem spawaczem, w latach 80 zdobyłem uprawnienia, jednak dokumenty uległy zagubieniu przy przeprowadzce. Czy jest możliwe ich ponowne wydanie, czy istnieje firma upoważniona z ramienia (?byłego) ośrodka? Z góry dziękuję za pomoc w sprawie.

Atomek

Moim zdaniem sytuacja idzie wyraźnie ku dobremu. Dużo zleceń. Premie dla większości pracowników. Można dorobić i to całkiem nieźle w nadgodzinach. Ja bym raczej polecił tu pracę, w porównaniu do podobnych firm w okolicy.

Spawacz

Ee

Witam na jakie zarobki moze liczyc spawacz mag 135?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
jackM

Ja właśnie kończę tam karierę po 3 tygodniach. Mam stosowne upr, ale nie takie doświadczenie jak chcieli by majstrowie (5 lat spawania pachwin to za mało). Jak to jeden powiedział "teoretycznie nie umiesz spawać". Ja oczywiście chciałem się uczyć i nabierać tego doświadczenia. Niestety brak szans. Jak na zarobki minimalne to wymagają nie wiadomo czego. Zawiodłem się po całości

@jackM

Witam! To są przyjęcia ?????????? Jak wygląda praca na kontroli jakości ??????????

kermit zaba

A więc tak drodzy . W dawnych czasach była bajka , teraz jest jedna wielka zadyszka . Różnica między stawką pracownika z ponad 20 letnim stażem a młodym to kwestia 20gr co jest parodią . Majster u nas na wydziale to nadaje sie tylko do sprzedawania osób na inne wydziały i siać zamęt . Pytaliście o stawki to młodzi z tego co mi wiadomo maja po max 13.60 brutto/h + premia Ci zatrudnieni niedawno pewnie maja jakas złotówke mniej . Na plus jedynie to że wypłaty na czas , nadgodziny liczone 100% . Dla zainteresowanych : składać podania , dopytywać bo mają być przyjęcia i to spore . PP

spawacz

Jak to możliwe, że mistrz zmianowy łapiąc pracownika za ubranie potrząsa nim i mu grozi?! Poprzedni zarząd za podobny (tylko mniej drastyczny) incydent następnego dnia zwolnił z pracy zastępcę szefa produkcji. Dobrze by było gdyby ktoś przyjrzał się z bliska temu co tam się dzieje. Co stało się z firmą, która przez wiele lat była przodującą i uznaną w Polsce firmą spawalniczą???!!!

Jack

Pracowalem w Hucie Ferrum w latach 1967 - 81. Bralem udzial w budowie Wydzialu Rur Wzdluznie Spawanych i Wydzialu Rur Spiralnie Spawanych +++. Byl to okres wielkich inwestycji za czasow (usunięte przez administratora) Milo wspominam te czasy i z nostalgia mysle o kolegach - wspolpracownikach z tego okresu. Bylo nie latwo ale nie zaluje - duzo sie nauczylem. Kto w tym czasie mial problemy z praca. Praca nas szukala. Teraz zyje i mieszkam na Antypodach w systemie wielkiej korpracji i kapitalizacji. Ale czy to znaczy, ze tu dolary rosna na palmach? Troszke Was Solidarnosc oklamala. No chlopcy do roboty bo wielki brat obserwuje i bez glupich komentarzy. Cheers Jack

Morfeusz

Witam ! Planuję wysłać CV do firmy. Czy w obecnym czasie są przyjęcia ? pracowałem 5 lat jako ślusarz monter produkcji w aluminium, bez uprawnień spawalniczych. Jezeli tak to na jakie wynagrodzenie można liczyć na starcie ? od której godziny firma pracuje ???

toja

robota jak wszędzie nerwówka ale jak ci się uda staraj się dostać do działu kontroli jakości tam jest najspokojniej nikt cie nie pogania nadgodzin robisz do woli w sumie najspokojniejszy wydział , na produkcjii jesteś cały czas pod obserwacją dozoru i wielkiego brata nie odpoczniesz na moment wszystko na już i ogólny chaos

spawacz

Robota w tej firmie robotą,ale szlag człowieka trafia,że Polak,Polakowi hujem.Połno nierobów którzy patrzą jakby gdzis w h... pograc a jeszcze więcej śmiesznego dozoru,którzy łażą z kąta w kąt i niewiedzą co z czasem zrobić.Miejmy nadzieję,że w koncu ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrobi z tym porządek.Pozdrawiam.

świrek

miki a teraz odpowiedz mi na pytanie kupując auto albo inny towar zastanawiasz się jaka osoba tworzyła ten towar czy patrzysz na markę odpowiadając na te pytanie odpowiesz sobie na swoje. co nie zmienia faktu ,że mam wrażenie upadku jakościowego wyrobów wszystko jest robione na szybko jak to w budowlance zobaczymy jak to długo pociągnie

miki

Witam wszystkich niezadowolonych pracowników. Mam pytanie czy w związku z tym że cały dział kierowniczy i dyrektorski jest do (usunięte przez administratora) to ma znaczenie na jakość wyrobu czy warto kupić od tej firmy okna czy jest tak że jaka kadra taki towar. Jak moge chciałbym prosic o szczerą odpowiedź warto kupić czy nie warto???

czesław

pragmatyk - 2012-11-26 09:42:46 Kolega powyżej musi być chyba kierownikiem zmianowym. Panuje coraz większy bałagan kompetencyjny i organizacyjny. Ludzie pracują na niektórych wydziałach po 12 godzin dziennie (dwie ruskie szychty na dobę) po parę miesięcy z rzędu, bo pozwalniali ludzi i nie są w stanie obstawić trzeciej zmiany. Stawki godzinowe marne 12 - 13 zł na godzinę, więc ludzie godzą się na taki niewolniczy wyzysk. Limity nadgodzin dawno wyczerpane - więc przeliczają je na premię. Gospodarka czysto rabunkowa - kompletny brak kultury technicznej zarządu, nie wspomnę o braku kultury osobistej, i mobbingu. Przyjmując się tu do pracy czeka cię degradacja zawodowa. Wartościowi ludzie (zwolnieni) już znaleźli pracę u konkurencji. W Łabędach powstanie nowiutka linia zgrzewania, Izostal - następny konkurent. Jeszcze parę kluczowych osób odejdzie i zakład się rozsypie. Co niektórzy się boją odejść - psychologiczny lęk przed nową pracą. Jest jednak pewna granica której nikt nie wytrzyma i jest mu już to obojętne. Związki zawodowe? - parodia - można przyjąć że nie istnieją. Ludzie powinni się wypisać, a związkowców zwolnić. BHP-owiec nie wiadomo za co pieniądze bierze. Przydała by się jakaś inspekcja PIP-u. Z powodu braków kadrowych przywożą ludzi busikami z wiosek z pod Częstochowy - co na to związki, kto na tym zarabia? Zakład się degraduje - za parę lat teren po ferrumie będzie na sprzedaż.(usunięte przez administratora) jak was czytam jest pewna zasada jak się nie podoba to zabieram zabawki i (usunięte przez administratora) .alam do innej piaskownicy a nie żale i smutki wypłakiwać i to najlepiej na necie pod dziwnym nickiem żeby się inni nie dowiedzieli a przychodzi do pracy i "tak szefunciu co jeszcze mogę zrobić" a przed klawiaturą to chojrak (usunięte przez administratora) ja już zmieniałem kilka razy zakłady gdzie źle to szedłem dalej a ci co tu piszą to najwięksi tchórze "bo co ja zrobię"

dziwak

dla chlopakow co szukaja pracy informacja, moze dobra, moze zla, placa za godzine ok. 15-20 zl (zalezy od szefa, jak zakwalifikuje pracownika) + premia + nadgodziny (platne + 50% lub 100% pelen legal) z tego co wiem potrzebni monterzy i spawacze szukalem pracy na rynku w okolicy i nie bylo duzo lepiej, a czesto nawet gorzej

dziwak

Jedno jest pewne mimo pewnie wielu błedów, że ZKS ma tyle zamówień jak dawno nie miał także przynajmniej o pracę sie nie ma co martwić, zarobki srednie, ale teraz wszedzie lipa. Tu wypłata na czas, zagrozen nie ma ze upadnie, nadgodziny placone jak nalezy, takze mysle ze nie ma co przesadzac. Pewnie sa lepsze firmy, ale ja mysle ze w tej branzy nie jest to najgorsza firma. Widac zmiany, widac ze coraz wiecej firm zleca, wicac ze sie to rozkreca, czy sie to komus podoba czy nie. Dla oson takich ja co szukaja stabilizacji wszystko jest w miare ok, choc mogloby byc lepiej, jak wszedzie.

pragmatyk

normalny

Jak zwykle Ci co nic nie porafią narzekają, a najlepsi nagradzani albo nie piszą, albo rzadko piszą dobrze. Do roboty Panowie, a nie narzekać, jak Wam nie pasuje to szukać roboty w okolicy gdzie przecież majstrowie są super i zarobki wysokie...

Krasnal
@normalny

Tak to typowe dla tej firmy jak nie pasuje to szukać mają innej roboty to pewnie pisał Częstochowski krasnal Jest to osoba bardzo fałszywa gratuluję zarządowi takiego kierownictwa .Nie piszą dobrze o zarobkach bo ich po prostu brak zarządzają medaliarze z Częstochowy

wojtek
@Krasnal

Tak potwierdzam krasnal jest fałszywy wręcz kłamie twierdząc że było inaczej niż faktycznie było. Krasnal to Kłamca !!!!

Zgorszony

Kim jesteś \" Lizo (usunięte przez administratora) ie\" ? Może którymś z kierowników lub dyrektorów? Musisz nieźle kablować skoro nie narzekasz i dostajesz podwyżki !!!!

zadowolony

ja nie narzekam robić trzeba jak wszędzie są premie i podwyżki jako jeden z nielicznych zakładów w rejonie przyjmuje do pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Firma ZKS Ferrum S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Firma ZKS Ferrum S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Firma ZKS Ferrum S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Firma ZKS Ferrum S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Firma ZKS Ferrum S.A.?

Kandydaci do pracy w Firma ZKS Ferrum S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Firma ZKS Ferrum S.A.