Opinie o Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. w Łódź

tbel

Muszę to napisać. Jestem z zawodu rekruterem, odpowiedzialnym między innymi za optymalizację procesu aplikacji na stanowiska, tak aby był jak najbardziej przyjazny dla kandydatów. Siedzę w tym zawodzie od pięciu lat i widziałem setki formularzy aplikacyjnych, zarówno do małych firm, jak i do gigantów. Ale tak nieprzyjaznego i odpychającego formularza jak w Harman, nie widziałem jeszcze nigdy. Nie dość, że trzeba utworzyć specjalne konto, podać dokładny adres łącznie z ulicą (po co?), wypełnić kilkanaście powtarzalnych informacji lokalizacyjnych, to jeszcze system nie jest na tyle inteligentny, że nie zczytuje dobrze CV i wszystko trzeba wpisywać z palca, bo inaczej nie przepuszcza. Widząc, ile jeszcze wypełniania przede mną, odpuściłem. Proponuję jeszcze zapytać kandydata o kolor ostatnio noszonej bielizny.

Stereotypy i złe opinie od wszystkich osób, które miały jakąkolwiek styczność z Łódzkim Harmanem nie biorą się najwyraźniej znikąd. Rekrutowałem się do wielu firm w całej PL w przeciągu 12 lat, ale tak bezsensownego, upierdliwego, przedłużającego się w nieskończoność i nieskutecznego systemu rekrutacji, jak w łódzkim Harmanie nie widziałem w życiu. 1. Najpierw musisz specjalnie zakładać konto w ich systemie (zakładanie konta nie jest czymś nowym, natomiast sam proces tego zakładania jest toporny i męczący dla usera). 2. Wrzucasz CV - również żadna nowość, ALE... 3. Musisz wypełnić wszystkie pola z doświadczeniem, edukacją, umiejętnościami itp (czyli to co już jest w CV - po jakie licho coś takiego robić???); "System" nie przepuszcza po wypełnieniu ów pól z dziwnych i niezrozumiałych przyczyn - np. z powodu nazwy poprzedniego pracodawcy lub nazwy stanowiska (nawet nie wiadomo co jest nie tak)... Pomijam już to, że system nieudolnie próbuje zaczytać z CV te dane i w miejscu np. opsiu stanowiska wrzuca Twoja certyfikaty. 4. Czekasz na odzew. W międzyczasie odzywasz się na społecznościówkach do babki z HR, która jest przypięta do ogłoszenia - ta nie raczy przez kilka tygodni nawet zalogować się na LI i odczytać Twojej wiadomości xD #zachodnie_metody_rekrutacji 5. Odzewu z polskiego HR nie ma wcale albo pisze do Ciebie na linkedinie hindus, który "otrzymał Twoją aplikację" ale po raz kolejny chce żebyś wypełnił/a formularz. *całość - od przesłania aplikacji do teraz - już ponad kilka tygodni* Proces rekrutacji do straży miejskiej w Zgierzu nie jest w połowie tak bezsensowny jak Wasz. Nie wiem jak łódzki Harman funkcjonuje skoro na samym starcie widać, że zatrzymaliście się 20 lat temu.

Kobieta Nowy wpis

pracuje ktoś jako Customer Technical Data Analyst? Widełki do 20 tys z oferty przykuły uwagę. Zastanawiam się przy tym na ile trudno jest się dostać? Niektórzy już pisali o swoich doświadczeniach z rozmowy. W tym przypadku jakie mogą być?

XD Nowy wpis

Brak odpowiedzi po rozmowie. Hindus w zastępstwie zadaje jakieś ogólniki i pytania typu co ti jest solid na stanowisko mid/senior. Polski kierownik na rozmowie no w sumie jest tylko tak on w sumie nic nie wie bo to tylko pobieżnie projekt. Na koniec po serii pytań cisza. Nie ma komu na maile odpisywać z działu HR. Szkoda czasu, widać że tam jakiś hinduski zarząd trzęsie.

Junior Nowy wpis

Formularz przy rekrutacji odpychający, ale firma jest okej

@Junior

Dasz znać po jakim czasie odezwa się z formularza? Na zewnętrznej stronce maja dwie oferty ale na stanowiska seniorskie, Program Manager to musi mieć z 10 lat doświadczenia, na bank nie dla mnie. niczego konkretnego dla juniora już niestety nie widziałem. Ciekawe czy będą jakieś nowe projekty

Malwina

Wyjaśnicie mi czemu testerzy nie maja opcji na tryb zdalny? Przyglądam się właśnie wystawionym ofertom i w tej dla software test engineera występuje podział 60 / 40 dom / biuro. Nie jestem z Łodzi dlatego mnie to zastanowiło. Nie można tego jakoś obejść?

Firma Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Senior Functional Systems Architect. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Czy faktycznie rekrutacja jest poprzedzona tyloma pytaniami, o których już wspomniano w jednej z opinii? dokumentów jeszcze nie słałem nigdzie, jak na razie przeglądam opinie i okoliczne firmy w Łodzi. Tutaj na dzień dzisiejszy widzę, że i tak słabo u mnie z szansami? Nie ma teraz opcji pracy dla Juniora? : ( Są oferty na takiej stronie ale tylko dla ludzi z doświadczeniem. Czy nie będąc studentem miałbym szanse aby go w tym przypadku nabyć?

Niestety tak. W ogóle ten proces rekrutacji w Harmanie wygląda, jakby dosłownie był zrobiony na (usunięte przez administratora)Lub tak, jakby miał być ale żeby nikogo nie przyjąć czasami :D

Roma
@123456

Ok stwierdzasz taki wygląd procesu, że nikt na jego podstawie miałby nie być przyjmowany. A w drugą stronę? Co miałoby to mieć wtedy na celu? Rekruterzy tutaj są specjalnie szkoleni do tej funkcji czy to może osoby z innych stanowisk? Zastanawiam się po co zabierać czyjś czas

tbel

Gabriela

Zależy mi na aktualnej opinii o firmie, mają teraz ofertę w necie dla junior java SE developera, ale kurcze nie wiem czy próbować skoro pisano tu o tej rotacji i słabej atmosferze :( To jak to teraz wygląda? Widzę, że nie ma opcji pracy zdalnej, więc tym bardziej chciałabym mieć OK warunki w biurze. Na UoP proponują 5 000 – 8 300 zł brutto, od czego zależy ta kwota? Na start każdy dostaje 5 tys. czy jak ktoś ma większe doświadczenie to ma szansę na więcej?

zal.pl

(usunięte przez administratora) w tym elkomtechu ktoś został jeszcze oprócz ciebie? Ze wspomnianym przepracowałem 12 lat oby mieć takich w drużynie ;)

Edyta

wiadomo coś o obecnej rotacji tu w firmie, gdzieś pisali o zespole, z którego miało odejść nawet 6 osób i zostały 3. ta liczba została jakkolwiek do dziś nadrobiona czy obecnie to wystarczająca liczba w firmie? a co z innymi zespołami, w nich też były jakieś redukcje? to ile osób aktualnie tu pracuje i na jakich warunkach?

Najgorsza firma, w jakiej niestety miałem okazję pracować. Zero wartości, fatalna komunikacja, okropna atmosfera. Nikomu nie zależy, żeby cokolwiek z tym zrobić. Bardzo duża rotacja. Radzę omijać tą firmę jak najdalej.

Artur

Była wywierana jakaś presja na pracowników? Jak długo tam pracowałeś? Dużo ludzi się zwolniło wtedy jak tam byłeś pracownikiem?

Tak
@Artur

Tsk

Kamil

W jakim dziale pracowałeś? I jak oceniasz zarobki / czy jest b2b czy tylko uop? Są na linkedinie i pracuj oferty i zastanawiam się czy nie zaaplikować, bo mam dość blisko do ich biura.

uciekinier
@Artur

są teamy w których w pół roku odeszło 6 osób, zostały 3, management wciska farmazony o rekrutacjach i nowych pracownikach, łata braki kontraktorami a roboty wcale nie ubywa.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wakatami, w których znajduje się opis stanowiska, jak i wymagań. Więcej info o wakatach: https://jobs.harman.com/

Kamil
@Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.

czy oprócz UoP jest możliwość zawarcia kontraktu B2B?

Anon

Niskie płace w porównaniu z innymi firmami.

@Anon

Na jakie zarobki może liczyć osoba w IT z kilkuletnim doświadczeniem?

Szatan

Bardzo dobra firma, polecam. Z gorącymi pozdrowieniami. Lucjan

NIK

To fajna firma. Mam do sprzedania mieszkanie na ulicy Górnej niedaleko. Kawalerka. Jak ktoś chce to niech poda mail. Odezwe się. Jest kabel z Neti pociągnięty.

Czy Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

exHarmanowiec

Serio? Ty o takie rzeczy pytasz? To jest poważna firma a nie Janusz & Bonita Company, którzy oferują Ci 2800zł UoP (najniższa krajowa) a reszta pod stołem czy zlecenie.

Po 3 latach w Harmanie
@exHarmanowiec

Dzień dobry, dla mnie to nie jest poważna firma pod żadnym względem. To że oferują umowę o pracę nie sprawia, że nie zachowują się jak Janusz & Bonita Company, a wręcz przeciwnie, przysłowiowe "januszowanie" widać na każdym kroku.. z tymi 2800 zł to daleko od prawdy nie byłeś jeżeli chodzi o płace... Wnioski po 3 latach: -Płace poniżej rynkowej -Podwyżki zazwyczaj na poziomie 200 zł, jak ktoś dostaje "20% podwyżki" to się nie ma czym chwalić, jak podstawa wynosi 4000 brutto dla Juniora -Nowi z ulicy juniorzy dostają więcej na rękę niż "awansowany na mida" pracownik po 2 latach pracy. -Zrzucanie winy na COVID, odwołane podwyżki, obcięcie pensji o 10%, a zarazem etatu w oparciu o tarczę.. a jednocześnie roboty w projektach, że nie można się wyrobić... "musimy się wspierać w ciężkich czasach" -Najlepiej żeby można było na wszystkim zaoszędzić, nawet szkoda kasy na wystawienie ofert pracy na jakiekolwiek serwisy z ofertami... -Braki w ludziach, większość obecnie odchodzi, jak ktoś jest nowy to 99% jest kontraktorem, mało kto już chce z własnej woli tu przyjść -Awanse idą osobną ścieżką niż podwyżki - ktoś pomyśli, że to plus, ale możesz awansować na seniora i dostać 100 zł netto róźnicy albo nawet podwyżki wcale.. a odpowiedzialności w projekcie więcej... -Cele roczne - najczęsciej ustalane bezsensu, chaotycznie, czasami w żaden sposób nie są rozwijające -Rotacje, rotacje, rotacje... w ciągu roku można być w większości projektów w firmie by na końcu wrócić do tego w którym się już było wiele razy.. -Połowa projektów nudna, nierozwijająca, stare technologie.. -Można ją polecić dla ludzi bez doświadczenia, by postawili swoje pierwsze kroki w IT, bo w związku, że mało kto chce tu przyjść to chętniej przyjmują na juniora bez doświadczenia - przemęczyć się rok, góra dwa i iść dalej.. -Benefity jak każde inne, zachwytów nie ma -Masa biurokracji, papierów, wniosków, na szczęście covid trochę to zmiejszył ze względu na pracę zdalną... ale czasami procesy są tak długie czy skomplikowane, że się odechciewa -Praca zdalna przed COVID nie istniała, nie wiem czemu jest parcie na pracę z biura (rozumiem ludzi z hardwarem), ale mam wrażenie, że managment chciałby się przyglądać na ręce ludziom jak pracują i im nie pasuje zdalna praca.... -Na plus myślę, że raporty prac twórczych - podniesione koszty uzyskania przychodu - HR-y/kierownictwo które nie potrafią trzymać języka za zębami ... - HR-y zawsze mają dużo pracy - Polski managment ma bardzo mały wpływ na decyzje, mówiąc wprost to nie mają nic do gadania i jedyne co robią to posłusznie przytakują na decyzje ludzi którzy nie widzieli biura w Łodzi na oczy... - Projekty których w Niemczech nikt nie chciał robić - norma, zapewne jeszcze najniższą cenę oferował Harman.. -w wielu projektach nadgodziny, praca w soboty.. -szkoleń absolutny brak, jak jest już jakieś to prowadzi je inny pracownik w ramach "celów rocznych", ani prowadzący nie ma czasu na przygotowanie się, ani słuchacze żeby iść i spokojnie w tym uczestniczyć, niektórzy widać "przymuszeni" do prowadzenia szkolenia, bo "trzeba odwalić do celów rocznych"... jak ktoś tego nie czuje to nie powinien tego robić.. -work-life balance nie istnieje -Najśmieszniejsze są spotkanie z najwyższym kierownictwem, brzmi jak jakaś propagandowa telewizja... same sukcesy, jesteśmy najlepsi, rozwijamy się, podziękowania.. oczywiście nigdy nie widać tego w postaci chociażby premii czy podwyżki.. - obiecane spore podwyżki na rok 2020 za wyjazdy zagraniczne - obiecywali po 25% za wyjazd do projektów np w UK gdzię oczywiście nikt nie chciał jechać - co zabawne nikt też za 4-5 miesięcy poza domem nie otrzymał obiecanego bonusu. - niektóre projekty są zarządzane bez większego sensu przez co tworzy się bałagan w którym ciężko jest pracować. -mam wrażenie, że nowi pracownicy są lepiej traktowani niz starsi stażem, a na lepsze traktowanie i lepsze pieniądze możesz liczyć jak odejdziesz i wrócisz za rok/dwa... -Pracownik mówi, że chce odejść, trwa negocjacja, obiecanie podwyżki, pracownik zostaje i nie otrzymuje obiecanej podwyżki - sytuacja notoryczna... oczywiście potem już pracownik wkurzony i tak odchodzi -kierownictwo i tak chodzi z głową w chmurach i myśli, że Harman to potęga i każdy chce tu być -Pracownicy ze Wschodu mają lekcje polskiego za darmo.. i to niby jest plus.. jednak są przypadki gdzie pracownik jest na umowie na czas określony przez 2 lata, a gdy chce odejść będac na umowie na czas określony musi zapłacić za te lekcje przy odejściu - HRy wołają za to 20 k -setki projektów które "miały się odbyć", wielkie zapowiedzi, rekrutacje, szykowanie ludzi na wyjazdy do Niemeic by w ostatniej chwili wszystko odwołać -podległość pod Hinduski zarząd, który nie rozumie działania rynku europejskiego, wszystko muszą oni zaakceptować, możesz nie dostać awansu lub podwżki, bo się nie zgadza to z tabelką i Ci odrzuci to ktoś, kto nigdy Cię na oczy nie widział... W Polsce "starają się" ale faktycznie nikt z tym nic nie zrobi..

Po 3 latach w Harmanie
@Po 3 latach w Harmanie

A z poniższą opinią "Stefana" zgadzam się w 100% i mogę się pod tym podpisać jako były już pracownik Harmana. Niestety, ale poczułem ulgę odchodząc od niej.. wiele błędnych decyzji podjął zarząd i będzie teraz płacić tego cenę... choć na początku jak przyszedłem byłem bardzo pozytywnie nastawiony i pierwszy rok całkiem dobrze mi minął.. praca w miarę w porzadku jako pierwsza dla studenta może.. który nie ma jeszcze oczekiwań finansowych zbyt dużych, bo utrzymuje tylko sam siebie i mieszka w akademiku... ale to też do roku czasu..

Harman Connected Services oferuje wyłącznie umowę o pracę.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.?

Na rozmowie rekrutacyjnej obecni są techniczni paneliści oraz manager, którzy sprawdzają wiedzę merytoryczną oraz umiejętności miękkie.

Stefan

Przez ostatni covidowy rok w Harmanie ukazało się tam mnóstwo Januszostwa. Główne Januszexowe zagrywki(z Covidem i bez) to: - obiecywanie podwyżek i odwołanie ich w momencie kiedy miały wejść w życie. - pierwszy rok (no nie załapałeś się na pełny rok więc nie będzie podwyżki) - po dwóch latach brak awansu z stopnia juniora na regulara(mimo przejścia do innej firmy za dwa razy większe pieniądze i na to stanowisko) - HR-y/kierownictwo które nie potrafią trzymać języka za zębami i rozpowiadają plotki które roznoszą się po całej firmie. - HR-y które mają ,,zawsze dużo pracy" i nie są w stanie Ci pomóc. - bardzo duża zależność placówki od reszty firmy ( Polscy dyrektorzy mają bardzo mały wpływ na decyzje ) - Projekty których w Niemczech nikt nie chciał robić - Firma woli przyjąć kogoś z ulicy niż dać podwyżkę/awans pracownikowi który już jakiś czas tam pracuje. Lepiej chwilę popracować jakiś czas, później wrócić i wtedy dostać lepsze pieniądze. Nie ma co liczyć na dobrą podwyżkę jeżeli się nie ,,rzuci papierem" chociaż i wtedy mogą obiecać i tej obietnicy nie dotrzymać. - Praca z domu przed pandemią nie istniała. Prawdopodobnie po pandemii będzie tak samo. Nie ma co się nastawiać na pracę zdalna :) - Brak szkoleń, a nawet jak już jakiś pracownik zgodzi się żeby coś poprowadzić to i tak nie ma na to czasu żeby na to szkolenie pójść. - częsta praca w soboty - brak work-life balance - przez covid wszystkie benefity wstrzymane oprócz pakietu medycznego. - podczas meetingów z całą firmą omawianie sukcesów (jesteśmy najlepsi i się rozwijamy) kiedy przychodzi rozmowa o podwyżkach to niestety nie mamy tyle pieniędzy Wyżej wymienione punkty odnoszą się do większości pracowników, osobiście mam więcej żalu do firmy... O rzeczach które słyszałem od znajomych: - obiecane spore podwyżki na rok 2020 za wyjazdy zagraniczne(bo mało kto chciał jechać) odwołane. - niektóre projekty są zarządzane bez większego sensu przez co tworzy się bałagan w którym ciężko jest pracować. Z plusów: - dopłaty do posiłków( przez covid zostały wycofane ) - może wrócą. - atmosfera w pracy jest całkiem fajna. - struktury kierowania zespołem GL, FOs, Tech Lead etc. Podsumowując, przez Covid firma podjeła niezbyt fajne decyzje, co się odbija na niej teraz. Mam nadzieję że wróci na prostą, tego jej życzę. Z mojego doświadczenia nikomu nie polecam tej firmy obecnie, z racji że stała się Januszexem.

Aktualność
Szanowni Państwo,
pragniemy wyrazić podziękowania i słowa uznania dla Wszystkich Pracowników naszej firmy, którzy wykazali się zaangażowaniem i odpowiedzialnością w mijającym roku.
Życzymy Państwu dużo zdrowia, wielu budujących myśli, energii do osiągnięcia zamierzonych celów oraz wspaniałego 2021 roku!

Dobre miejsce do pracy i świetny program (Acceleration Pool), dla osób, które chcą rozpocząć pracę w IT. Tak jak wszędzie są plusy i minusy. Plusy - możliwość rozpoczęcia pracy w IT (3- miesięczne szkolenia techniczne bez lojalki) - przyjazna atmosfera i zgrany zespół projektowy - możliwa sporadyczna praca zdalna - niezły social (dla mnie najciekawsze: dofinansowanie do lunchu, dofinansowanie do wczasów pod gruszą i opieki na dzieci, zniżki na produkty (JBL, AKG), dodatkowy dzień wolny w roku) - trudne projekty, ale można dużo się nauczyć Minusy - dużo procedur i procesów - w niektórych projektach panuje bałagan

Osoby do AP wzięte z bootcampa gdzie pracuje jeden z pracowników harmana

Zostaw merytoryczną opinię o Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.?

Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 36 ocen.

Harman Connected Services Poland Sp. z o.o.