Opinie o olx.pl - OLX Global B.V. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Olx. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Olx o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Dom i ogród - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Olx w Poznań

Pod względem warunków pracy nie jest najgorzej, każdy pracownik jest jedynie ZMUSZANY do przychodzenia do biura 2 lub 3 razy w tygodniu, ponadto firma nie zainteresuje się Tobą, gdy będziesz mieć poważny problem. Poza dobrymi warunkami, które obejmują ładne i wygodne biuro, biurka z elektryczną regulacją i przyjemne w korzystaniu laptopy do pracy nie jestem w stanie napisać ani jednego dobrego słowa - wciąż tylko wyniki i wyniki, które wciąż są podnoszone celem utrudnienia uzyskania premii przez pracowników, niezadowolenie i frustracja ze strony przełożonych w sytuacji, gdy pracownik jest zmuszony do pracy z domu (przez losowe sytuacje), jakakolwiek podwyżka lub dodatki, o których słyszymy na rozmowie o pracę również kończą się tylko na rozmowie. Nie jest to praca, w której warto męczyć się za takie pieniądze - 4800 brutto z premią to jak na tak wymagającą pracę, wymagającą poświęceń i bardzo dobrego kontaktu z klientem to jest żart.

Ela Gawin

Patrząc na oferowane płacę w innych poznańskich (i nie tylko) CSach te 4800 brutto, to wcale nie jest zła stawka. Allegro dla porównania daje najniższą krajową, a "próg wejścia" do tej firmy jest dużo wyższy. Pomijam już gotowość do pracy 24h, w OLXie tego nie ma i nie sądzę by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Grupa OLX (nawet ze swoimi przywarami i kiepską atmosferą w CSie) to nadal jeden z lepszych poznańskich pracodawców - pakiet benefitów, dodatki na święta, wczasy pod gruszą, dofinansowanie do zakupu okularów/szkieł kontaktowych, możliwość wykupu za grosze komputera służbowego (po amortyzacji) - mało która firma daje takie możliwości. Jeśli zaś chodzi o pracę hybrydową to litości, przed pandemią każdy jeździł 5 razy w tyg do biura i nie stękał z niezadowolenia, a teraz wielkie larum o to, że 2 dni w biurze trzeba się pojawić xD Nawet jeśli zatrudniałeś się w czasie pandemii, to i tak nikt nie gwarantował, że praca będzie zawsze w 100% zdalna.

Teresa

Jak wam się pracuje w obsłudze klienta? Na jaki okres czasu podpisuje się umowę? Idą wakacje, chciałabym coś dorobić przez te 3 miesiące. Co myślicie, warto? Warunki, stawka są ok? :) Ciekawi mnie czy można pracować zdalnie/hybrydowo, czy jest jakieś szkolenie wdrażające? No i tak ogólnie, czy jest masa pracy czy na spokojnie?

Matrona
@Teresa

OLX nie zatrudnia w CSie na tak krótki okres, chyba, że pojawiłaby się opcja stażu, ale na ten nie łatwo się dostać. Samo szkolenie wstępne zajmuje miesiąc. Pracy jest dużo i bardzo dużo, są oczywiście momenty przestoju, ale nie trwają dłużej niż 3-4 tygodnie w roku. Jeśli szukasz pracy tylko na wakacje, to popatrz lepiej na oferty APS, kasa jest tam mniejsza, ale oni bazują głównie na studentach i pracownikach "tymczasowych".

kandydat

Kontakt ze strony HR nastąpił, nie była to najmilsza rozmowa a tylko weryfikacja. Rekruterka nie była zainteresowana rozmową ze mną, następnie zapewniła o informacji zwrotnej, która nie została przesłana do dziś pomimo przesłania prośby o nią. Na etapie pierwszego kontaktu z rekruterką odczuwalna jest negatywna atmosfera.

długoletni pracownik

Ogólnie firma ok (socjal, wynagrodzenie) . Omijać dział OTOMOTO . Może teraz to się zmieni bo jest nowy kierownik i jak na razie zrobił super rewolucję ( brawo Krystian). Poprzedni kier. i tymczasowo zastępujący koordynatorzy ( dział sales) , sposób zarządzania na poziomie -0, ( zastraszanie, mobbing, zero pomysłów, pełna inwigilacja, brak konstruktywnej rozmowy, plotki i komu jak dowalić to na poziomie dziennym, traktowanie pracownika jak głupka ). Wielu znakomitych handlowców straciło przez nich pracę. Szkoda, że kadry i zarząd tego nie widzi.

321S
@długoletni pracownik

Krystian M to jedyna normalna z wiedzą moto osoba w tej firmie, był przez chwilę moim TL potem awansował wyżej, mega chłop pozytywny, normalny,przyjacielski i z mega wiedzą motoryzacyjną, tak naprawdę dopiero jak on zajął się firmą wszsytko ruszyło do przodu, niestety nie na długo.........

@321S

Napisałeś o awansie. To znaczy że możliwy jest taki rozwój i zmiana stanowiska na wyższe? Jak szukają kogoś na kierownika to biorą ludzi już zatrudnionych a nie z zewnątrz?

Ciekawy
@321S

Na jaką kase można liczyć w dziale otomoto I jak wygląda dzień pracy takiej osoby, obsługa klienta

Dolores
@Ciekawy

Dyzur na telefonie lub mailu. Plany sprzedazowe. Kasa max 4300netto Mlode dzieciaki na obsludze ktore pną sie po trupach do celu.

Aplikowałeś do firmy Olx? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Percebes

Ogłoszenie o pracę ciekawe. Ale litości opinia o pracy w OLX jest przerażająca. Strach być pracownikiem . Co na to klienci ?

Zosia
@Percebes

A z jakiego powodu ten strach? To chyba nie dotyczy każdego działu, przecież to wielka firma. Byłabym wdzięczna za konkrety.

jery

Nie moge dodac ogłoszenia wpisuje kod i nie puszcza dalej

Jery
@jery

To jest portal o pracodawcy, a formularz kontaktowy z firma. Jak nie możesz się zweryfikować to napisz przez formularz albo zadzwoń do nich

pedro

usuwaja ogloszenia bez podania przczyny, nikt z obslugi klienta nie potrafi odpowiedziec na pytanie dlaczego moje ogloszenie zostalo usuniete. Jednoczesnie inne podobne ogloszenia nie sa usuwane, na moje pytanie dlaczego tak jest rowniez nikt nie potrafi odpowiedziec. Przez ich niekompetencje wykorzystalem polowe platnych ogloszen, ktore mi bezprawnie usuneli. Odradzam.

Oj bardzo nieładnie. Bardzoooo nie ładnie jest śledzić dalej po zakończonej pracy na własnych laptopach byłych pracowników. Łamanie RODO, policja i współpraca z nachodzącymi wyżej stojącymi służbami. Myślicie że w Naspersie można ?? A może pójdzie pozew za to ? Dane są. Wy też macie. Nachodzenie i przekroczenie uprawnień to dosyć grubo. Warto było podjąć ryzyko. Nachodzenie Wy allegrowe biurwy - niedopuszczalny !!!

Teresa

Mogę wiedzieć, czemu jesteś już byłym pracownikiem firmy? Co ci nie podpasowało najbardziej? Może te podwyżki 2%? Ile to w ogóle wychodziło?

Wszyscy ktorzy zajmuja sie testowaniem tej strony powinni dostac wypowiedzenie. Panel pracodawcy to jakas kpina, lepiej juz wydrukowac ogloszenie i przywiesic na slupie telegraficznym niz na tym portalu placic...

as

Beznadziejna firma z beznadziejnym regulaminem i pracownikami, po co tworzyć regulamin skoro pracownicy i tak go nie przestrzegają? Wasza pracowniczka namawia klienta do złamania regulaminu to jest droga do sukcesu!

Widzę że mój wpis zniknął z forum ! Czyżby Pan Praemyslaw bał się utraty pracy? I tak ma być zwolniona większość pracowników. Jak widzę od kilku lat, cały czas niedoszkoleni moderatorzy , nie znający kompletnie tematyki. Tak to może prowadzić serwis trzylatek jak tylko nauczy się klikać na klawiaturze. Wpis z dnia 17.042023 - Będzie dodawany do skutku! Została przesłana cała korespondencja do Federacji Konsumenta! (usunięte przez administratora) na olx się nie ściga , chodź są cały czas zgłaszani. Nawet na forach internetowych powstały specjalne grupy , ponieważ olx nie radzi sobie z oszustami a gnębi uczciwych sprzedawców! ""Zostało mi zablokowane konto przez Pana Przemysława ponieważ nie wywiązał się z obowiązków i dostał ode mnie negatywną ocenę! Informuę iż posiadam jedno konto na jeden adres e-mail i jeden numer telefonu zarejestrowany na mnie , czyli Martę Miczejko. Informuje również iż praktyki moderatorów olx będą przedstawione we wszystkich możliwych mediach jak i zostanie złożony pozew do sądu o naruszenie praw Konsumenckich. To nie pierwsza taka sytuacja w waszym serwisie a ja każdą rozmowę archiwizuje, czy to w postaci zdjęć czy również maili!""!

Obietnice dawane na rozmowach rekrutacyjnych rozpływają się w powietrzu momentalnie po ich zakończeniu. Mamy do czynienia z typowym „low cost które ma w ryzku ogólne niezadowolenie oraz wysoką rotację, jednak w obecnej fazie rozwoju firmy jest to niedopuszczalne. Firma zdąży się rozpaść do etapu w kórym można by sobie na to pozwolic.

@Piotr

Obiecali ci na rekrutacji wyższą pensje albo chociaż podwyżkę i nic tego nie wyszło? Rotacja przez to jest aż tak duża? Ty jak długo już pracujesz bo może coś się ruszy w tym temacie. W tym roku przez inflacje dawali coś więcej?

Kosielski

wiadomo ze nowe osoby dostaja wiecej zeby je przyciągnąć. dlatego duza rotacja, bo po roku dostajesz marne 2% podwyzki wiec jedynie zmiana pracy daje szanse na lepsza kase.adios

@Kosielski

Tylko 2% podwyżki jak inflacja prawie 18%? O ile więcej kasy dostają nowi od tych już pracujących? To duża różnica bo wydaje mi się to dość niesprawiedliwe.

Mateusz

(usunięte przez administratora) to kpina - nie biorą odpowiedzialności za zniszczony z winy Nadawcy przedmiot. Pakiet Ochronny to idiotyczny wymysł dla zachęcenia do zakupów - obejmuje on sytuację gdy dotarła pusta przesyłka lub inna niż w ogłoszeniu - żaden inny przypadek nie jest brany pod uwagę.

Eusebio Peligrosa

if we're talking about the (usunięte przez administratora) group, I can't really complain. rich social benefits, educational facilities, wellbeing and a whole host of corporate benefits. for several years of work, the group evaluates positively. what else about the automotive sales department. if you are looking for a place where your ideas, enthusiasm and enthusiasm are minced and thrown into the bag with ideas "for later", go ahead. you can have personal regression, episodes of depression in this ward and no one will say anything. no interest in what causes this state of affairs. although I met many cool and interesting people there, I believe that most of the managers are people without experience who have no competence to manage people. they create divisions to make it easier to manage fearful people, they try to maintain a toxic atmosphere by creating a private hell with green pants and no meat.

A-agnes@wp.pl

Odradzam OLX To blokowanie konta jest beznadziejne. Bardzo utrudnia życie. Często zmieniam miejsce pracy z powodu wyjazdów i loguje się przez Internet np w hotelu. Zawsze mam problem z Olx i moje konto zostaje zablokowane. To jest nienormalne! Proszę to przemyśleć aby nie utrudniać tak życia ludziom albo pójdzie zły fejm w świat. Ja będę o tym pisać wszędzie. Ja nie mam dostepu do konta na poczcie i nie moge zmienic hasla. Z tego wynika ze trace mozliwosc zalogowania na olx bo nie moge przejsc procedury zmiany hasla. Szok!!!! Będę pisać żeby inni wiedzieli że nie warto z olx zaczynać interesów bo zamiast skupić się na pracy ja muszę zakładać nowe konto. A inna sprawa że Wy tak kombinujecie od jakiegoś dluzszego czasu i ciągle mam z tym problemTo blokowanie konta jest beznadziejne. Bardzo utrudnia życie. Często zmieniam miejsce pracy z powodu wyjazdów i loguje się przez Internet np w hotelu. Zawsze mam problem z Olx i moje konto zostaje zablokowane. To jest nienormalne! Proszę to przemyśleć aby nie utrudniać tak życia ludziom albo pójdzie zły fejm w świat. Ja będę o tym pisać wszędzie. Ja nie mam dostepu do konta na poczcie i nie moge zmienic hasla. Z tego wynika ze trace mozliwosc zalogowania na olx bo nie moge przejsc procedury zmiany hasla. Szok!!!! Będę pisać żeby inni wiedzieli że nie warto z olx zaczynać interesów bo zamiast skupić się na pracy ja muszę zakładać nowe konto. A inna sprawa że Wy tak kombinujecie od jakiegoś dluzszego czasu i ciągle mam z tym problem problem

Maria

Polecam.Dobry fachowiec , dokładny, słowny, znajomość i doradczość nowych technologi,miły pracowity polecam

sanyos

Zostałem (usunięte przez administratora) na platformie. Miałem nawet filmik z momentu rozpakowania. Sprzedawca rażąco kłamał w korespondencji, a ja mam historię korespondencji, którą pokazałem obsłudze platformy. Wsunęli mi zestaw kolekcjonerski w fatalnym stanie, dlatego cena jest ponad 2 razy niższa niż to, co zapłaciłem. Zespół wsparcia wybrał stronę prawdy sprzedawcy. A gdybym zamówił bardzo drogi zestaw do kolekcji za 2000-4000 zł, czy też daliby się oszukać? Myślę, że odpowiedź brzmi TAK. Nie radzę nikomu korzystać z OLX. Lepiej skorzystaj z allegro - pomogli mi tam, gdy był konflikt i wszystko skończyło się dobrze, w przeciwieństwie do OLX.

Otomoto

Otomoto rotacja przez duze R. Kto mądrzejszy i bystrzejszy to sam ucieka a kto zapuszcza korzenie z chęcią kariery to z dnia na dzień zostaje(usunięte przez administratora). Szkoda czasu. Nie polecam. Robota dla studenciaków. Dużo benefitów, premie słabe i wysokie progi do ich uzyskania. Sprzęty IT dobrej jakości.

Piotrr

5 zloty za wysylke?

Zostaw merytoryczną opinię o Olx - Poznań

• Jak się pracuje w Olx?

Zobacz opinie na temat firmy Olx tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Olx?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 3 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Olx