Opinie o olx.pl - OLX Global B.V. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Olx. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Olx o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Dom i ogród - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Olx w Poznań

Widzę że mój wpis zniknął z forum ! Czyżby Pan Praemyslaw bał się utraty pracy? I tak ma być zwolniona większość pracowników. Jak widzę od kilku lat, cały czas niedoszkoleni moderatorzy , nie znający kompletnie tematyki. Tak to może prowadzić serwis trzylatek jak tylko nauczy się klikać na klawiaturze. Wpis z dnia 17.042023 - Będzie dodawany do skutku! Została przesłana cała korespondencja do Federacji Konsumenta! (usunięte przez administratora) na olx się nie ściga , chodź są cały czas zgłaszani. Nawet na forach internetowych powstały specjalne grupy , ponieważ olx nie radzi sobie z oszustami a gnębi uczciwych sprzedawców! ""Zostało mi zablokowane konto przez Pana Przemysława ponieważ nie wywiązał się z obowiązków i dostał ode mnie negatywną ocenę! Informuę iż posiadam jedno konto na jeden adres e-mail i jeden numer telefonu zarejestrowany na mnie , czyli Martę Miczejko. Informuje również iż praktyki moderatorów olx będą przedstawione we wszystkich możliwych mediach jak i zostanie złożony pozew do sądu o naruszenie praw Konsumenckich. To nie pierwsza taka sytuacja w waszym serwisie a ja każdą rozmowę archiwizuje, czy to w postaci zdjęć czy również maili!""!

Profesjonalna rekrutacja

Pracuję w OLX w jednym z mniejszych działów i zdecydowanie uznaję że warto było się starać o tę pracę - wysyłałam swoje CV na różne stanowiska ponad rok i starałam nie poddawać się i rozwijać kolejne przydatne skille we własnym zakresie, z każdą zmianą próbowałam od nowa i finalnie się udało. Cały proces rekrutacyjny trwał ok 4 miesięcy (był to okres międzyświąteczny więc byłam o tym uprzedzona). Było ok 4-5 etapów w tym 2 z samym rekruterami który wypytywał o moją motywację do zmiany pracy, doświadczenie, umiejętności itp. Część merytoryczna była z dwoma ekspertami z działu i moja wiedza została gruntownie sprawdzona, na samym początku też otrzymałam zadanie do rozwiązania. Cały proces był niezwykle długi i żmudny ale każdy wysiłek jest wart tego aby przynajmniej dostać się do tej firmy - z pewnością jest to bardzo wartościowy pracodawca a dopiero od wewnątrz można poznać jego potęgę i międzynarodowość (co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem na plus)

Natan
@Adrian.P

Trochę racja że długo trzeba czekać na koniec rekrutacji ale jak się kończy pozytywnie to chyba warto, nie? Ty też miałeś takie doświadczenia? Bo ona pisała o świątecznym okresie i chyba to wpłynęło na wydłużenie rekrutacji. Byłeś na którymś z etapów i możesz coś o tym napisać?

Emsi

Jak długo obecnie czeka się na odpowiedź od rekrutera na stanowisko moderatora?

@Pracujący

A jakie jest wynagrodzenie, możesz podać pełniejszą kwotę? Najlepiej byłoby poznać konkrety, co i jak. Jeśli oczywiście nie robi z tego firma tajemnicy zawodowej żadnej. Początkujący ogółem mają tyle samo co pracownicy z dłuższym stażem?

qcyfix id: 534269940 Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Witam. Proszę o kontakt telefoniczny w sprawie problemu z zakupem na OLX. Tel. 664414195 Ornatowski

Cloud Nowy wpis

Pracuję w OLX od ponad 2 lat i jest to najlepsze miejsce pracy, w jakim do tej pory pracuję, a naprawdę nigdy nie narzekałam na poprzednich pracodawców. Tysiące benefitów, świetne biuro, możliwości rozwoju i cudowni ludzie w zespole i całej organizacji.

klient Nowy wpis

Płace pieniądze za zamieszczane ogłoszeń - jako firma szukam ludzi do pracy. Ogłoszenia są nie publikowane. fry anulowane- brak zwrotu pieniędzy. Dodatkowo wyróżnienie do ogłoszenia anulowanego pozostało ciekawe dlaczego. Brak jakiegokolwiek kontaktu kontaktu wszystko za pomocą komunikatora lub czata. Konsultant niekompetentny. (usunięte przez administratora)

Andrzej Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 37 dni.

chcę dodać nowe ogłoszenie i w trakcie weryfikacji kodem w telefonie pojawia się komunikat o treści: Numer telefonu został już użyty w OLX. Jeśli to Twoje konto, zaloguj się tutaj. Jeśli to nie Ty używałeś tego numeru, skontaktuj się z nami. ogłoszenie nie jest dodane. co zrobić by dodać to ogłoszenie i było aktywne.

Aplikowałeś do firmy Olx? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Chcę podpytać o aktualne stawki moderatora. Było 25,30 zł brutto/godzina, ale jeszcze w 2023 roku. Domyślam się, że aktualnie 27,70 zł brutto. Do której godziny wieczorem działacie?

Rekrutacja

Niestety proces rekrutacji pozostał dla mnie bez informacji zwrotnej po kilku etapach i miłym spotlkaniu z managerem. Firma wydaje się ogólnie ciekawa. Minusem jest to, że Dział hr zadaje pytania, które nie powinny mieć miejsca podczas procesu rekrutacji dotyczace prywaty.

Xax
@Rekrutacja

Na jakie stanowisko rekrutowałeś/aś? Dawno temu miałeś/aś ostatni etap? Może jeszcze się odezwa

Jak wy szukacie ich ofert ? Bo mi wyskakują tylko różne firmy na ich platformie ze się ogłaszają a właśnie myślałam o pracy zdalnej.. trochę mnie ciekawią te etapy ze jest ich aż 5 i z tego co tu wywnioskowałam to jest jakiś etap z filmikami No ale o co w tym chodzi? Plis opiszcie każdy etap po prostu

Maciej

Czy ktoś orientuję się na czym polegają filmiki na drugim etapie rekrutacji?

Profesjonalna rekrutacja

Em
@Profesjonalna rekrutacja

Jakie to było zadanie? Jakich pytań można się spodziewać z ekspertami działu?

zete
@Profesjonalna rekrutacja

Tendencyjny wpis pracownika mający wybielić portal....

Oleksiani

Kwartal trwa rekrutacja a umowa na 3 miesiace wstepna? Wtf

Pracownica
@Profesjonalna rekrutacja

Zgadzam się w stu procentach. Sam proces rekrutacyjny u mnie miał 5 etapów ale po dwóch latach w firmie nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do rozwoju zawodowego

321S
@Profesjonalna rekrutacja

Też miałem okazję dostać sie do pracy w Grupie OLX, bardzo szybka rekrutacja, mega rodzinna i dobra atmosfera, ludzie tu pracujacy sa pomocni i serdeczni, do tego firma daje karte MultiSport, Medicover, paczki na Swięta, i bonusy pieniężne, nie powiem złego słowa na współpracę z tą firmą a jestem już tu prawie 3 lata.

Adrian.P
@Profesjonalna rekrutacja

Nie jest profesjonalną rekrutacją sam fakt że czeka się 4 miesiące świadczy to już jest brak szacunku do ludzi.

Natan
@Adrian.P

Adrian.P

@pracodawca naszczescie dawny. Żenująca firma która się kreuje na premium. Nie ma żadnej możliwości przejścia na lepsze stanowisko. Ja z żoną pracowałem tam i jak oboje rekrutowaliśmy na z obsługi klienta na sprzedaż to powiedzieli nam obojgu że szukają kogoś z większym doświadczeniem w sprzedaży, ok zrozumiał bym to, natomiast paradoks jest taki że żona miała 2 lata doświadczenia w sprzedaży a ja 6 lat. Super mieli pecha że trafili na pare. Super dowód że nie wiemy co powiedzieć to powiemy byle co. To nie jest żaden szacunek do Kandydata. I nie dziwię się że uokik się (usunięte przez administratora) do nich bajzel i sami nie wiedzą co robią. Teraz żona znowu rekrutowała na sprzedaż i dostała odmowę że kogoś z lepszym angielskim szukają. Super tylko znam osobiście kilka osób ze sprzedaży moi niestety angielski to dosłownie język obcy, dodatkowo powiem że kieras na rozmowie powiedział mojej żonie że angielski czasem się przydaje, a na samym ogłoszeniu napisane jest miło by było gdyby kandydat umiał angielski a nie, że musi. W wielkim skrócie zero szacunku i brak perspektyw rozwoju oraz siedzisz te 8 godzin i ciągle klepiesz to samo, straaaszna monotonia. Z całego serca nie polecam nie pchajcie się tam.

Emsi

Jak długo obecnie czeka się na odpowiedź od rekrutera na stanowisko moderatora?

Mkderator
@Emsi

Najlepiej nie czekać i składać papiery gdzie indziej. Moderatorzy to najniższe ogniwo łańcucha pokarmowego w tej firmie. 10 sekund na weryfikacje ogłoszenia , umowa o dzieło i najniższa krajowa.

Lara
@Mkderator

No ale jak ktoś nie wyrobi się w tym czasie to chyba nie zabierają kasy? Ile razy można dostać "czerwoną kartkę" ? W późniejszym czasie dostaje się uop?

Elizka
@Mkderator

Czyli obowiązki moderatora to głównie weryfikacja ogłoszeń i nić więcej? Z czasem można zarabiać lepsze pieniądze niż minimalna?

Pracujący
@Elizka

Nie tylko, obowiązki są różne, a wynagrodzenie nie jest minimalną.

@Pracujący

Kochani, jak wyglądają zmiany moderatora? Czy grafik jest w miarę elastyczny, da się z kimś zamienić w razie lekarza, nagłych potrzeb? Serio jest 10 sek. na weryfikację ogłoszenia? To by wyglądało jak praca na akord... Chętnie poznam stawkę i sposób jej naliczania, a wiem już skandinąd, że umowa jest zleceniem (chyba jedynie).

Pracujący

To nieprawda, że jest 10 sekund na weryfikację ogłoszenia, nie ma ustalonego czasu na 1 ogłoszenie … Jeśli chodzi o lekarza, inne pilne sprawy, to nie ma z tym najmniejszego problemu :)

Właściciel serwisu IT

Chcecie merytorycznej opinii? Proszę bardzo. Od samego początku powstania serwisu olx korzystam z niego dosyć intensywnie, ale to, co się teraz tam dzieje, to już zwykły brak szacunku dla użytkowników. I nie napiszę o ciągłych zmianach regulaminu, bo z niego wynika, że olx chce abyśmy najlepiej za wszystko płacili. Bardziej chodzi mi o samo działanie strony a raczej tego, co z niej teraz zostało zrobione. Porażka, to za słabe słowo określające (usunięte przez administratora) do jakiego dopuścili webdeveloperzy, tworzący ten bubel. Wczytuje się to tak długo, że mozna doczekać się papierów z ZUS dotyczących emerytury, wciąż "ups, coś poszło nie tak" a nawet "nie ma takiej strony". Ludzie, za co wy chcecie brać kasę, skoro nie potrafiucie stworzyć działającej poprawnie platformy Klient-serwer? Za to za wszystko bez mała każecie sobie płacić. Gdzie szacunek do klienta? Implementacja zmiennego kodu pod określoną przeglądarkę, to nie operacja na otwartym sercu i nie wymaga tytułu profesorskiego a jedynie myślenia i korzystania ze źródel udostępnianych przez twórców przeglądarek. Dodajecie nowe funkcjonalnści. Ok, ale za chwile okazuje się, że nie działają tak jak sobie założyliście. To może wpier testy a potem dodanie tego do strony a nie wieczne eksperymenty na żywym organizmie. Do szału doprowadza sposób, w jaki traktujecie klientów chcących czegoś od was. Wstyd, że drugi co do wielkości serwis sprzedażowy w Polsce ma w nosie swoich klientów.

Koń Rafał
@Właściciel serwisu IT

Przypatatajałem by ci powiedzieć, że to strona dotycząca opinii o firmie jako pracodawcy, więc doczytaj gdzie zostawiasz opinię, a ja idę hasać dalej, patataj

PiotrSzulc

Witam serdecznie Byłem w firmie Oto Moto, która jest częścią OLX na rozmowie w sprawie pracy jako trener. Pierwszy etap rozmowa telefoniczna w porządku, na drugim etapie pojawił się jeden z kierowników sprzedaży. Kontakt zwrotny niezależnie od decyzji miał być w ciągu 5-10 dni. Finalnie dostałem informację po jakichś 3 tygodniach. Na 2 etapie rozmowy dostałem info że potrzebują trenera koniecznie, masa pytań o motywację, moje kompetencje itd...Po kilkunastu dniach dostaje informację, że wstrzymują rekrutację na trenera. Człowiek bierze udział w procesie, przygotowywuje prezentację, bierze wolne w pracy aby pojechać na rozmowę, a potem zawód. Najlepsze jest to, że po miesiącu czy półtorej znów widzę ogłoszenie od spółki olx, która poszukuje trenera. Wiadomość do rekrutów - proszę podchodzić bardziej rzetelnie do tych procesów, bo to zostawia niesmak. Jestem certyfikowanym trenerem biznesu i mówiąc czysto po ludzku jest to mało profesjonalne. Tak jakby firma nie wiedziała czy chcę zatrudnić trenera czy nie. Pozostawiam do refleksji. Prowadzę szkolenia z komunikacji i budowania efektywnych zespołów, polecam się na przyszłość.

@PiotrSzulc

Czyli w sumie dostałeś sprzeczne informacje. Na drugim etapie ustalałeś już jakie warunki będą cię dotyczyć w pracy czy to była taka swobodna gadka bez żadnych deklaracji? Pytam bo ciekawy jestem co proponowali na tym stanowisku.

Śledzenie

W kilku wypowiedziach pojawia się informacja o śledzeniu każdego kroku pracowników. Czy nadal ma to miejsce? Na czym dokładnie to polega?

Olx

Nie kompetentni ludzie pracują w olx Usuwają aukcje i nie weryfikują czy zasadnie czy nie zasadnie Szkoda na nich czasu

Ala

Hej, czy ktoś może wie czy OLX będzie szukać kogoś do obsługi klienta? Ktoś by powiedział, czy u nich pracownik z obsługi klienta ma poza podstawą jakąś premię? Będę wdzięczna za info

Matrona
@Ala

W ostatnim czasie trochę ludzi odeszło, więc możliwe, że np na jesień ruszą rekrutacje, na chwilę obecną szukają ludzi do (usunięte przez administratora), ale tam pracę zdecydowanie odradzam. Pracownicy wszystkich serwisów Grupy OLX mają zagwarantowaną podstawę i premię kwartalną za wyniki, są 3 progi - 5, 10 i 15% z sumy 3 wypłat. Natomiast proponuję się nie łudzić, bo cele są skonstruowane tak, by jak najmniejsza grupa konsultantów te dodatkowe pieniądze otrzymywała. Trzeba być naprawdę bdb pracownikiem, by załapać się na premię. Sama podstawa natomiast jest znacznie wyższa niż w Allegro.

@Matrona

Nieprawda. W Allegro dużo zależy od tego co pokażesz w trakcie rozmowy. Fakt, wymagania są wyższe, ale możliwości dużo większe. OLX a zwłaszcza Otomoto to niestety przykry obraz tego, jak brak pomysłu i wizji managerów potrafi zaprzepaścić potencjał firmy. Myślenie krótkoterminowe, strategia przypomina bardziej działanie syndyka niż managerów. Atmosfera, dla niej mało kto przychodzi do pracy, jeśli firma rośnie to są pieniądze na wycieczki, imprezy. Ale to już było i nie wróci. Najlepsi odchodzą (szef marketingu niedawno, wolał przejść do łazienek). Nie dbają o talenty, wykładają się w prostych akcjach, być może po to aby mieć co robić. Firma która zaczyna zjadać swój ogon i za jakiś czas będzie się kurczyć, a może nawet zwijać. Krótkoterminowo, Ok. Popracować pare m-cy i szukać lepszych, także zdalnych firm. Ale przyszłości bym nie wiązał.

Andrzej Pasiak

Gdzie jest moje ogłoszenie za które zapłaciłem 101,99 zł identyfikator 301239D626609846 ?

Nikt

Niestety nawet w OLX tego nie zrobią. Fatalny kontakt!

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Olx?

Absolutnie nie - mnie zatrudnili dopiero w sytuacji, gdy doświadczenie w callcenter zbliżało się do 5 lat - przez poprzednie lata wciąż wysyłałem CV i nawet nie doszło do rozmowy.

Ela Gawin

Wszystko zależy od tego, kto zajmuje się rekrutacją i do jakiego zespołu masz trafić. Nie musisz mieć doświadczenia w CSie, wielu konsultantów, to byli sprzedawcy, kelnerzy czy osoby pracujące na recepcji. Oczywiste jest, że nie zatrudnią kogoś bez umiejętności obsługi komputera. Na rozmowie rekrutacyjnej po prostu trzeba umieć się "sprzedać", dowiedzieć się więcej o serwisach Grupy OLX, poczytać np informacje w Centrum Pomocy. Kandydaci często pojawiają się bez elementarnej wiedzy i są zaskoczeni, że dostali odmowę.

Kornel
@Ela Gawin

A jak już się uda dostać bez doświadczeni to są szkolenia wdrażające? Ktoś wprowadza takie nowe osoby? Jest jakiś opiekun chociaż przez okres próbny żeby było się do kogo zwrócić?

Ozjasz Goldberg
@Kornel

Tak, nowi pracownicy są odpowiednio wdrażani i mają swojego opiekuna, który pomaga im stawiać pierwsze kroki

Pod względem warunków pracy nie jest najgorzej, każdy pracownik jest jedynie ZMUSZANY do przychodzenia do biura 2 lub 3 razy w tygodniu, ponadto firma nie zainteresuje się Tobą, gdy będziesz mieć poważny problem. Poza dobrymi warunkami, które obejmują ładne i wygodne biuro, biurka z elektryczną regulacją i przyjemne w korzystaniu laptopy do pracy nie jestem w stanie napisać ani jednego dobrego słowa - wciąż tylko wyniki i wyniki, które wciąż są podnoszone celem utrudnienia uzyskania premii przez pracowników, niezadowolenie i frustracja ze strony przełożonych w sytuacji, gdy pracownik jest zmuszony do pracy z domu (przez losowe sytuacje), jakakolwiek podwyżka lub dodatki, o których słyszymy na rozmowie o pracę również kończą się tylko na rozmowie. Nie jest to praca, w której warto męczyć się za takie pieniądze - 4800 brutto z premią to jak na tak wymagającą pracę, wymagającą poświęceń i bardzo dobrego kontaktu z klientem to jest żart.

Ela Gawin

Patrząc na oferowane płacę w innych poznańskich (i nie tylko) CSach te 4800 brutto, to wcale nie jest zła stawka. Allegro dla porównania daje najniższą krajową, a "próg wejścia" do tej firmy jest dużo wyższy. Pomijam już gotowość do pracy 24h, w OLXie tego nie ma i nie sądzę by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Grupa OLX (nawet ze swoimi przywarami i kiepską atmosferą w CSie) to nadal jeden z lepszych poznańskich pracodawców - pakiet benefitów, dodatki na święta, wczasy pod gruszą, dofinansowanie do zakupu okularów/szkieł kontaktowych, możliwość wykupu za grosze komputera służbowego (po amortyzacji) - mało która firma daje takie możliwości. Jeśli zaś chodzi o pracę hybrydową to litości, przed pandemią każdy jeździł 5 razy w tyg do biura i nie stękał z niezadowolenia, a teraz wielkie larum o to, że 2 dni w biurze trzeba się pojawić xD Nawet jeśli zatrudniałeś się w czasie pandemii, to i tak nikt nie gwarantował, że praca będzie zawsze w 100% zdalna.

Zostaw merytoryczną opinię o Olx - Poznań

• Jak się pracuje w Olx?

Zobacz opinie na temat firmy Olx tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Olx?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 3 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Olx