Opinie o olx.pl - OLX Global B.V. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Olx. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Olx o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Dom i ogród - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Olx w Poznań

Roman

grupa olx to nieuczciwa konkurencja wobec firm polskich zwłaszcza działalnosci jednoosobowych które płaca składki społeczne a oni sie migają zakładając spółkę i chcą wygryźć małe firmy kasując ich ogłoszenia. zgłoszone do uokik ich działania są nieuczciwe i naruszają konstytucję. Nie korzystajcie z olx są darmowe portale. Nie warto płacić im za dodanie ogłoszenia to zdzierstwo i (usunięte przez administratora) bo i podatku nie płacą od tego ani zusu.

Monakoka
@Roman

Bo taka prawda. Niech juz zamkna ten portal

@Roman

A jakie ogłoszenie Ci skasowali? Może było niezgodne z regulaminem? Serio myślisz że specjalnie by coś usunęli?

Monk
@Roman

Dokladnie. Na dodatek wyprowadzaja z polski ponad 1 miliard( nasze pkb 550) do niemiec. Banda (usunięte przez administratora)

sentino

Zdecydowanie nie polecam wysyłać CV do firmy OLX. Aplikowałem na stanowisko: "Specjalista ds. Obsługi Klienta", w którym przeszedłem pierwszy etap rekrutacji, natomiast w drugim, po rozmowie telefonicznej, mimo zapewnienia, że ktoś się ze mną skontaktuje w okresie 2 tygodni, nikt tego nie zrobił. Żadnej informacji, maila, telefonu — kompletnie nic. Żeby tego było mało, to postanowiłem napisać na maila, w którym komunikowałem się wcześniej z rekruterem, jednak tutaj również nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. :) Po prostu, nikt nie odpisał. Zmarnowany czas i niestety, ale nie spodziewałem się czegoś takiego po takiej wielkiej firmie, jaką jest OLX — dobrze jednak, że teraz już wiem, by nigdy tam nie aplikować, ponieważ jeśli firma nie ma szacunku do kandydata już na takim etapie, to nie chcę myśleć, co dzieje się wtedy, gdy już zostanie się zatrudnionym na konkretnym stanowisku.

Oleksiani
@sentino

Aplikuj do allegro. Najwieksza firma w pl

Bożena
@Oleksiani

Ale, że największa to chyba nie znaczy, że lepsza?

Joan
@Bożena

Bożena
@Joan

Nie miałam o tym żadnego pojęcia! Ale w jaki sposób kasują te ogłoszenia? Chyba nie chodzi, że dosłownie? Kiedy doszło do tego zgłoszenia?

Wojciech Białobłocki
@Joan

Mam nie miłe doświadczenia z tym portalem ,choć słowo nie miłe to za mało powiedziane.Pracownicy to bezmózgie roboty.Brak inteligencji na każdym kroku komunikacji.Ciemnogród jakich mało w świecie szukać.Nic nie robią ,tylko potrafią usuwać zdjęcia , lub całe ogłoszenia bez powodu.Ręce opadają widząc jakie wypociny odpisują na konkretne zarzuty.Co jeden to lepszy.Standardowe regułki do odpowiedzi dla wszystkich sytuacji.Kretyn na kretynie i kretynem pogania.Coraz gorsza obsługa klienta.Szkoda że brak dobrej i błyskotliwej konkurencji.Mam nadzieję że w końcu to pójdzie tam , gdzie ruski okręt wojenny.

Monk
@Joan

(usunięte przez administratora) powinno sie wykopac do holandi i niemiec czyli tam gdzie transferuja pieniadze wydrenowane z polakow. Strasznie to jest slabe ze w tych czasach polacy nabieraja sie nadal na portal z platnymi ogloszeniami...

Teresa
@sentino

Faktycznie slabo ze nie daja feedbacku :( A jak wygląda ten drugi etap rekrutacji?

Cześć, czy to norma, że po rozmowie rekrutacyjnej, jest się ignorowanym, mimo prób kontaktu?

@Kasia

Na jakie stanowisko?

Saki
@Kasia

U mnie podobnie (staz accountant AP)

Nie nastawiajcie się na pracę tam. HR to porażka, ludzie wysyłają cv i zero odzewu.

Aplikowałeś do firmy Olx? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Rekrutowałam na OLX Moderator, opinie tutaj są różne, ale mam nadzieje, że uda mi sie dostać te prace. Pozdrawiam wszystkich

I odezwali się do Ciebie.?

Mariola

Niby wielka firma, Niby wow, cóż, ich proces rekrutacji polega na nagrywaniu filmików jako odpowiedzi na pytania rekrutacyjne, pytań jest 6. Odpowiedzi można nagrywać ponownie, wiele razy. Na tej podstawie rekruter wybiera kandydatów do kolejnego etapu. To znaczy, że jeżeli dobrze odegrasz rolę, jesteś sztuczny i dobrze udajesz, to przechodzisz dalej. Szkoda, że ludzie tak pogłupieli. Szkoda, że nikt nie zwraca uwagi na to, jak pracujesz. Szkoda czasu. Zwykły szary człowiek, który jest sumiennym i dobrym pracownikiem, nie ma szans, aby się tam dostać.

@Mariola

Filmiki? A kogo oni szukają - filmowca albo prezentera? Hahaha! Chyba lepiej pogadać na żywo, co nie? Wtedy by poznali kandydatów takich, jacy są.

Ola

Czy rekrutacja na moderatora została zakończona? Złożyłam aplikację, minęły dwa tygodnie i żadnego feedbacku ..

Anonimowa

Witam, złożyłam aplikację na moderatorke platformy, w jakim czasie można spodziewać się odpowiedzi? Będzie to w formie e-mail czy kontaktu telefonicznego?

Adam :)

Czy rekrutacja do pracy jest prowadzona regularnie czy jest to czysta fikcja? Od kilku miesięcy składam swoją aplikację przez stronę. Posiadam duże doświadczenie w handlu i w pracy z klientem (poparte sukcesami) i nie dostałem absolutnie żadnej odpowiedzi, nawet zaproszenia na rozmowę. Czy ktoś orientuje się jakie są kryteria zatrudnienia w firmie OLX ? Czy może zatrudniania się osoby tylko se statusem studenta ? Pozdrawiam,

@Adam :)

Hej, też jestem tego ciekawa. Prześledziła zatrudnione ostatnio osoby, i najczęściej powtarzał się ten sam schemat: młodzi ludzie do ok 25 r.ż. z niedużym doświadczeniem zawodowym (np. praca w 1-2 firmach maks. 2 lata).

Annonymus
@Ola

Skoro Cię odrzucili to skąd wiesz kogo i w jakim wieku zatrudnili?

@Annonymus

Z LinkedIn.

Człowiek
@Ola

To prawda, też to zauważyłem, wiesz dlaczego tak jest? Bo to jeszcze mało świadomi ludzie, którym można wiele rzeczy wmówić, im jesteś starszy tym bardziej świadomy i doświadczony hehe pozdrawiam

despero
@Człowiek

Totalnie się nie zgadzam, pracowników młodszych niż 26 lat ze świecą tu szukać, atmosfera i podejście do pracownika nieprawdopodobnie spoko, znalazłoby się kilka rzeczy o które bym się przyczepił w ramach swojego projektu, ale generalnie relacja OLX - Pracownik na bardzo wysokim poziomie.

Helena
@despero

Cześć, ja myślę że wiek to nie ma tutaj nic do rzeczy. Chyba że chodzi o to, że muszą mieć status studenta, żeby nie płacili za pracowników tak dużo? Czy tam jakieś zniżki mają chyba coś

Nina
@Adam :)

To się ciesz Ja wzielam udział w tej rekrutacji i był to jakiś żart. Na pierwszym etapie dostałam link, żeby nagrać swoje odpowiedzi na zadawane pytanie. No ok...Może mają taki sposób, że szkoda I czasu na rozmowy z kandydatami. Drugi etap to już odlot kompletny. Kilkustronowe zadanie. Moi Państwo za wykonanie takiej dokumentacji trzeba w kancelarii prawnej zapłacić kilka tysięcy złotych. Szukanie jelenia na kandata, żeby Wam to zrobił w ramach rekrutacji to szczyt bezczelności. Przerost formy nad treścią. To tylko OLX Group a nie FBI. Aplikacja tam to strata czasu.

Oleksiani
@Adam :)

Teraz tylko studentow mniejszy koszt pracodawcy i pracownika. Na starcie jestes 17% do przodu bo podatku nie ma

...

Brak feedbacku po rozmowie rekrutacyjnej...

Wera
@...

Dokładnie! Bardzo długo czeka się na odpowiedź, która ląduje do spamu w skrzynce i jest to jakas automatyczna odpowiedz ze poszukują kogoś „bardziej odpowiedniego”, a Ty czekasz te przysłowiowe dwa tygodnie żeby dostać tylko coś takiego.. żenada

@Wera

O nie... Szkoda. Nawet nie można się dowiedzieć co poprawić na przyszłość... A jak wyglądała u nich sama rekrutacja? Ile było etapów?

pkopko

co to za strona ze nie mozna sie zalogowac na olx kto to ta strone wymyslil jakis (usunięte przez administratora)chyba bo na trojmiasto normalnie mozna bez zadnego konta i sa telefony odrazu ze mozna dzwonic.

AaaJoana
@pkopko

Wydaje mi się, ze komentarze na stronie powinno się dokładniej analizować. Niestety zdarzają się niekumaci którzy nie rozumieją, ze wystawione opinie maja dotyczyć pracodawcy, nie funkcjonowania serwisu.

Zmieńcie To!

Nie wiem gdzie pisać i kto w tym serwisie weźmie to na poważnie: ZMIEŃCIE ALGORYTM DODAWANIA ZDJĘĆ !!! To, że zdjęcie ma białe tło lub zostało obrobione w programie - nie znaczy że powinno być zabronione! Algorytm, który wgraliście nie ma żadnej praktycznej funkcji, a rodzi jedynie frustracje i niechęć do waszego serwisu! Poczytajscie ile jest opinii na trustpilot w temacie usuwania ogłoszeń jak i zdjęć. To, że dany rodzaj przedmiotu, można zastosować w kilku modelach np. zegarków, nie oznacza, że teraz trzeba robić 50 ogłoszeń i marnowac czas! Z założenia miał to być prosty i przyjazny serwis, z darmowymi ogłoszeniami, ale jak widać rzeczywistość pokazuje, że liczy się zysk i wyciśnięcie sprzedawców. W takim toku tylko czekać na konkurencję!

AaaJoana
@Zmieńcie To!

Wydaje mi się, ze opinie dotyczące działania serwisu powinny być zamieszczane w innym miejscu.

Czy można gdzieś sprawdzić widełki danego stanowiska lub wie ktoś jak wygląda kwestia zarobków w olx group?

Rafał

Osoby prowadzące rekrutację to rażący przykład niekompetencji. Jeżeli skontaktuje się ze mną szefowa działu rekrutacji/szefowa HR to chętnie odpowiem co mnie spotkało. Omijać tą firmę szerokim łukiem!!!

Wrocek2022

Porażka. Ten parszywy serwis nadaje się wyłącznie do zamknięcia. Połowa ogłoszeń to wyłudzacze i oszuści a olx ma na to wyrąbane!!! Pozornymi ruchami próbują wmówić, ze niby istnieje jakaś ochrona która jest jedynie fikcją!!! No i nieustanne podnoszenie cen pobieranych za ogłoszenia np. w dziale "praca". OLX walczy z bezrobociem... Zważając na obecną sytuację oraz fakt, że za chwilę wielu ludzi zmuszonych do ucieczki z Ukrainy będzie szukało pracy, podnoszenie cen właśnie w tym dziale i w tym momencie zakrawa na totalnie nieprzyzwoitą chęć zarobku na sytuacji wojny. Paskudna, godna potępienia praktyka!!! Tak wielu pomaga uchodźcom a OLX chce zarobić na sytuacji. WSTYD I HAŃBA !!!!!!

WawaIgl
@Wrocek2022

Dokladnie, portal dla oszustow a w samej firmie kolesiostwo.

@Wrocek2022

Hej, nie zgadzam się z Twoją opinią. Jeśli chodzi o Ukrainę, to OLX utworzył DARMOWĄ kategorią dla uchodźców z Ukrainy, gdzie za ogłoszenia nie są pobierane żadne opłaty, jest to duża pomoc dla takich osób. Co do oszustów - dużo kupuję i sprzedaję, owszem, kilka osób do mnie napisało, ale od razu widać, że to oszust, nie odpisuje się takim osobom, tylko je blokuje, tego się nie pozbędziemy i tak jest wszędzie, gdzie tu wina portalu? Bardzo często widać, że oszustwa znikają, czyli muszą je usuwać. Czemu fikcją?

Krystyna

W jaki sposób przejawia się tutaj to kolesiostwo o którym wspomniałeś?

Rafał

Serwis tylko by kasę wyciągnąć Prosząc o kontakt w sprawie problemu ogłoszenia zero odzewu brak kontaktu z serwisem jak dzwonisz na infolinię zero współpracy Najważniejsze by dodać ogłoszenie a później mamy cie w (usunięte przez administratora)

Rekrutowany

Niestety rekrutacja do tej firmy to fikcja. Gorąco nie polecam a cały dział HR proponowałbym jednak odświeżyć osobowo.

Koziołek

Rekrutacja trwa wieki. Cv wysłane w styczniu, 3 etapy, brak zwrotnego feedbacka (chociażby negatywnego) do dzisiaj, zaraz będzie marzec. Ogolnie duże rozczarowanie, jak na taką korporacje mogliby nie mieć potencjalnych przyszłych pracowników w głebokim poważaniu. No ale cóż, ich strata nie moja

Dagmara

Składałam CV do OLX dwa razy, za każdym razem zero odzewu, mimo zapewnień że strony pseudorekrutera, że odezwie się nawet z negatywnym feedbackiem. Bardzo słabe ze strony tak dużej firmy, szczególnie po drugim etapie i poświęceniu swojego czasu na wykonanie zadania... rekrutacja na wielki minus, zastanówcie się dwa razy czy warto tracić czas.

Zostaw merytoryczną opinię o Olx - Poznań

• Jak się pracuje w Olx?

Zobacz opinie na temat firmy Olx tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Olx?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 3 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Olx