Opinie o olx.pl - OLX Global B.V. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Olx. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Olx o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Dom i ogród - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Olx w Poznań

Czy olx prowadzi rekrutacje za pomocą nagrań VCV ?

Ktoś
@Kandydat

Tak.

Anilewe
@Kandydat

Jest to jeden z etapów.

AMEX

UWAGA !! OLX TO (usunięte przez administratora) I (usunięte przez administratora) !! PŁACILIŚMY MIESIĘCZNIE PO 500 ZŁ ZA OFERTY FIRMOWE A TE (usunięte przez administratora) POZWALAJĄ ABY (usunięte przez administratora) KONKURENCJA Z LEWYCH KONT WPISYWAŁA NEGATYWY !! NA CO TE (usunięte przez administratora) NIE REAGUJĄ MIMI ŻE NA INNYCH STRONACH MAMY SAME SETKI POZYTYWNYCH OPINII !! (usunięte przez administratora) OBSŁUGA OLX TO BANDA KRETYNÓW ODPISUJĄ ZUPEŁNIE NIE W TEMACIE I CO CHWILA KTO INNY PYTA O TO SAMO !!PRZESTRZEGAMY PRZED TYMI (usunięte przez administratora)!!

Paula

Czy Moderator OTODOM otrzymuje laptopa firmowego do pracy zdalnej?

Proszę o informację na czym polega praca specjalisty ds wsparcia sprzedaży otomoto. Czy to stanowisko sprzedażowe? Czy znajomość języka jest konieczna? Na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku?

Aplikowałeś do firmy Olx? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
zete

Kiedyś fajny portal, obecnie żenada i kompromitacja serwisu. Moderatorzy to chyba dzieciaki z przedszkola albo niepełnosprawni umysłowo. Blokowanie i usuwanie ogłoszeń bez podania przyczyny - chyba uznaniowo, aby normę wyrobić. Za to ogłoszeń wątpliwej reputacji można znaleźć sporo. Próby wyjaśnienia - szkoda czasu... kontakt urywa się i ...olewatorstwo. Kontaktu żadnego - powtarzam: ŻADNEGO. Spamowanie wiadomościami na maila bez możliwości wyłączenia. Za to wiadomości typu zapytanie od kupującego - nie dociera, bo ...ginie w czasoprzestrzeni. Słowem - amatorstwo, by nie rzec - (usunięte przez administratora) Odradzam.

Marti
@zete

Dokladnie, zenada. Ja zaplacilem kupe forsy za wystawienie ogloszenia o prace a w tym ************ panelu rekrutacyjnym nic nie dziala

januszolx
@zete

Ta opinia nie ma nic wspólnego z pracą w OLX, to są tylko jakieś smutne żale

Mnms
@zete

Mam dokładnie te same doświadczenia, centrum pomocy olx obsługują osoby kompromitujące swoją firmę, wspierające (usunięte przez administratora) na olx i szykanowani uczciwych użytkowników. To nie mogą być dorośli, kompetentni, inteligentni ludzie. W dodatku uważają, że na nich kończy się droga składania skargi. Trudno, będę musiała pofatygować mojego mecenasa, by nauczył ich czytać ze zrozumieniem.

januszolx
@Mnms

Kolejne wylewanie żali, to jest strona dotycząca opinii na temat pracy w danej firmie, a nie tego, że coś was boli

Niezadowolony Klient

Ten serwis to jakis zart, nie odpowiadaja na niewygodne pytania. Serwis klienta to jakas kpina i zenada.

Miśka
@Niezadowolony Klient

W dziale pomocy pracują niedoświadczeni młodzianie, cyniczni, nie potrafiący czytać ze zrozumieniem, nie reagujący na zgłoszenia o ewidentnym łamaniu regulaminu olx. Kompromitują firmę, która wydawała się poważna.

Kandydatka

Orientuje się ktoś może, jak wygląda teraz proces rekrutacji do obsługi klienta? Widziałam, że rekrutacja jest prowadzona zdalnie, ale czy ktoś może wie coś więcej? Jakie są etapy? Co jest do zrobienia? Czego faktycznie wymagają?

Nowy pracownik
@Kandydatka

Rekrutacja była prowadzona całkowicie zdalnie. Były 3 etapy, wszystkie wspominam bardzo dobrze. Umiejętności zostały zweryfikowane przez zadania rekrutacyjne. Wszystkie informacje podanane w ogłoszeniu są zgodne z rzeczywistością. Osobiście polecam rekrutować.

fgfgf
@Nowy pracownik

Czy polecasz pracę w OLX na stanowisku doradcy? Nie ukrywam, że chciałabym wiedzieć jak wygląda Twoja codzienna praca. Zastanawiam się nad zmianą obecnej firmy, ale nie wiem czy warto. Jeżeli chodzi o kwestie finansową to widzę, że tak, ale pytanie jakie czynności wykonujesz dokładnie. Czy robisz wszystko na raz?

Michal87

Dlaczego olx nie odpowiada na reklamacje jeśli chodzi o brak wpłaty za sprzedane przedmioty już miesięcy czekam i brak odpowiedzi oraz przelewu

Marti
@Michal87

Bo tu wszystko dziala zle. Nie powazni ludzie

Robot

Jeśli ktoś szuka pracy w której tyra bite 8h bez przerwy pod presją targetów to polecam. Jeśli jednak szanujesz swoją wiedzę i umiejętności polecam poszukać czegoś innego.

ziomek

Witam, składał ktoś podanie na stanowisko Moderatora OLX? Ja składałem i nie otrzymuję żadnej odpowiedzi, wysyłałem CV wraz z prośbą o jakąkolwiek odpowiedź i takowej nie dostałem. Jest ktoś kto wie jak to przebiega, czy dostał jakąkolwiek odpowiedź i czy ktoś w ogóle pracuje tam jako moderator? Dzięki z góry na odpowiedź

Niedoszly
@ziomek

Oni chyba maja takie hobvy. Zbierac CV i ignorowac. Nawet jak uda Ci sie z nimi skontaktowac to pogadaja dla zabicia czasu a potem Cie oleja. Nie warto.

VIN
@ziomek

Ja składałem do nich CV na inne stanowisko, po 2 tyg dostałem maila z odmową i życzeniami szczęścia w dalszych poszukiwaniach ☺

Lo
@ziomek

Im większe korpo tym większe zadęcie.

radosław

Witam pracowałem w tym korpo stworzyli nowa firme 321sprzedane zatrudnili specjalistów ale już powoli ich sie pozbywają. Wola zatrudniać za niższe pieniądze ludzi bez wiedzy. Wiedza w tej firmie to twój wróg jeśli się szanujesz siebie i wiedza swoja będziesz musiał odejść.

Kandydatka

Jak wygląda praca jako moderator? Czy trzeba być z Poznania aby tam pracować,czy rekrutacja jest zdalna ?

Łucja

Słuchajcie, w czerwcowej aktualizacji regulaminu jest zawarte, że jak sprzedajesz auto, to Olx zastrzega, że przekaże partnerowi twoje dane 'w celu umożliwienia Tobie otrzymania od partnera oferty nabycia pojazdu będącego przedmiotem ogłoszenia'. Hmmm? Zgłosi się ta firma z Pragi Północ i odkupi mój samochód?

kandydat

Brałem udział w dwóch procesach rekrutacyjnych. Oba podobne - rozmowa z HR, drugi etap zadanie i ewentualnie trzeci etap. I tu pragnę zwrócić uwagę rekruterów oraz potencjalnych kandydatów - "krótkie" zadania rekrutacyjne realnie zajmują KILKA godzin, oczywiście im bardziej ktoś jest ambitny/ma więcej nadmiarowego czasu tym "lepiej" (dokładniej, bardziej kompleksowo) jest w stanie je rozwiązać. Przy czym zadania obejmują m.in. analizę bazy, napisanie kodu SQL, napisanie kodu w R/Pythonie, zrobienie prezentacji z wnioskami i rekomendacjami. To NIE jest zadanie na godzinkę-dwie. Jednocześnie jego forma praktycznie niczego nie sprawdza, bo ktoś z zewnątrz zawsze może pomóc, a każdy fragment zadania można dowolnie dopieścić wkładając w nie jeszcze więcej czasu. Śmialiśmy się ze znajomymi że może OLX anonimizuje część danych, otwiera rekrutację, naście jeleni analizuje im te dane, podpowiada możliwe kierunki natarcia, pomysły, udostępnia kod, a później zamykają rekrutację i kończą z odbytym brainstormem i masą świeżych pomysłów z zewnątrz. Niemniej po tak zainwestowanym czasie przyszedł feedback w stylu "zadanie zostało prawidłowo, ale inni kandydaci zrobili je bardziej kompleksowo" - w znaczeniu - dzięki że je zrobiłeś, ale inni mieli jeszcze więcej wolnego czasu niż Ty, więc zamiast poświęcić na nie 3-4 godziny mogli na nie poświęcić godzin osiem, więc uzyskali większy efekt "wow". Ach - i specyfika stanowisk - jak czytałem ogłoszenie to miałem troszkę wrażenie że OLX próbuje w jednym stanowisku upchać 2-3 etaty - masz np. kodzić, prezentować dane, być product ownerem, sugerować rekomendacje, zbierać wymagania, pisać dokumentację, to wszystko oczywiście w ramach 8h pracy i przy relatywnie niskiej stawce 8-10k netto.

Niedoszły kandydat
@kandydat

Mam podobne wrażenia, też brałem udział w rekrutacji na business analyst, rozwiazywałem liquidity case i otrzymałem podobny feedback. Jak widać rekrutacja trwa już kilka miesięcy więc może rzeczywiście nie chodzi o wyłonienie kandydata do pracy...

ana

Nie można się dodzwonić do nich. Mam zablokowane konto, gdyż ktoś mi je zhakował. Założyłam nowe, na nowy e-mail i okazało się, że zablokowali mój nr telefonu. Nie mam możliwości korzystania z olx i nie mogę nawet się z nikim skontaktować. Pisałam już dziesiątki razy, teraz znalazłam ten nr infolinii i chciałam się czegoś dowiedzieć. Nie ma takiej możliwości. Jestem wściekła.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Olx?

Anakin Skywalker

Wszystko tak naprawdę zależy od działu do jakiego chcesz się rekrutować, ponieważ te etapy różnią się od siebie

A.R.

Witajcie Grupa OLX siedzibą w Poznaniu, Dziękuję za udzieloną odpowiedź e-mailową, nawet jeżeli jest on odmowna. Udzielona odpowiedź ze strony takiej firmy jak grupa OLX na tle pozostałych firm, jestem bardzo posunięcie z klasą na tle wielu firm, które nawet nie raczą wyrazić pisemnego braku zainteresowania na aplikację CV danego kandydata. Także w tym wypadku należy to docenić oraz napisać, że jako firma macie u mnie Państwo dużego plusa.  To wszystko z mojej strony. Pozdrawiam serdecznie cały zespół grupy OLX  A.R. reply@olx.com> napisał: Cześć, dziękujemy bardzo za złożenie aplikacji na stanowisko Moderator OLX. Przeanalizowaliśmy wszystkie złożone aplikacje w tym procesie rekrutacyjnym. Do kolejnego etapu zdecydowaliśmy się zaprosić osoby, które bardziej wpisują się w poszukiwany przez nas profil. Doceniamy Twoje doświadczenie i osiągnięcia, więc zachęcamy Cię do śledzenia naszej strony olxgroup.com, gdzie regularnie pojawiają się nowe oferty pracy, a tym samym nowe możliwości dla Ciebie :) Raz jeszcze dziękujemy za Twój czas i zainteresowanie pracą w Grupie OLX. Pozdrawiamy, Zespół Rekrutacji

A.R.
@A.R.

KOREKTA: z: "Udzielona odpowiedź ze strony takiej firmy jak grupa OLX na tle pozostałych firm, jestem bardzo posunięcie z klasą na tle wielu firm...." na: "Udzielona odpowiedź ze strony takiej firmy jak grupa OLX na tle pozostałych firm, jest dobrym posunięciem z klasą na tle wielu firm...." :-) A.R.

WywiadyFirmy

Witam jeśli ktoś z byłych pracowników lub obecnych ma chęć w sposób anonimowy podzielić się swoją wiedzą na temat pracy w firmie proszę o kontakt na adres WywiadyFirmy@interia.com

Wojtek

Rekrutacja bardzo bardzo długa. Aplikowałem do otodom.pl Panie z HR miłe i profesjonalne. A kobieta z otodomu.pl sporo mówiła o sobie i o tym jakim wspaniałym miejscem jest otodom.pl. Później dostaję od HR jakąś lipną wymówkę dlaczego tej pani z otodomu nie pasowałem. Samo ogłoszenie wisi już od panda roku wiec pewnie mają sporą rotację w otodomie. Ogólnie korporacyjne maniery.

@Wojtek

Po jakim czasie odezwano sie do Ciebie? Czy jezyk obcy byl sprawdzany?

Pet

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie z rekruterem na niższe stanowiska?

Zostaw merytoryczną opinię o Olx - Poznań

• Jak się pracuje w Olx?

Zobacz opinie na temat firmy Olx tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Olx?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 3 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Olx