Opinie o olx.pl - OLX Global B.V. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Olx. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Olx o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Dom i ogród - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Olx w Poznań

Pablo

Pablo, a dodałeś zdjęcie, że piec jest klasy 5? :)

szary obatel

Jest tak.Mnie usunęli ogłoszenie z rodz.SPOŁECZNE. Po prosu USUNĘLI,z nieprawdziwego powodu,na tzw „ bezczelna”. Ich tel jest fikcyjny,zupełnie bezużyteczny.Księgowość chyba mają w Ekwadorze,czy SanEscobar.Jakiekolwiek ustalenie sald - nierealne(????‍♂️)....godna pożałowania ta firma(...?).

Szary obywatel
@szary obatel

Trochę nie rozumiem, nie zostały zwrócone środki za opłacone ogłoszenie? Kontaktowałeś się z serwisem?

gfff nifff

Usuwają konto za zbyt słabe hasło, dodam że konto miałem przez 10 lat z tym hasłem i nie było problemu. Zablokowali mi za to konto, to jakiś absurd(usunięte przez administratora) nie usuwają dziwna praktyka.

grrf
@gfff nifff

Chyba żadna firma nie pozwoliłaby sobie na usuwanie kont bo zapomniało się hasła. Pisałeś do nich i co ci napisali?

Robert

Dla studenciaka idealna robota żeby sobie dorobić na wydatki zamiast myć gary czy wykładać towar bo za takie stawki nikt poważny nie przyjdzie.

Zuzanna
@Robert

No wiesz, kwestia wysokości wynagrodzenia jest właśnie indywidualna. Dlatego też zarobki, jakie oferują w Olx mogą niektórym pasować - na przykład, jak sam wspomniałeś, dla studentów. Fajnie, iż dają tam im możliwość dorobienia sobie. A powiedz mi jeszcze, pracuje się tam stacjonarnie czy zdalnie?

Aplikowałeś do firmy Olx? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
taki typ

Witam, wie ktoś może w jakim czasie oraz w jaki sposób odpowiadają (e-mail czy telefoniczne) na złożenie wniosku o prace jako moderator OLX lub OTOMOTO. Jak kogoś przyjęli niech napisze jak tam się pracuje czy spoko czy nie , jakie godziny pracy itp, jeśli ktoś już składał i mu odpowiedzieli, albo nie niech się wypowie, z góry dzięki :D PS. trochę głupie pytanie ale dzięki za odp

mesq

masakra jeśli chodzi o podejście do ludzi, z zewnątrz wygląda jak jakaś porządna firma a po dobrym poznaniu to chyba jakiś żart

Olga

Żenada, szkoda pisać jak to w Polsce najlepiej przekonać się samemu. Jak mleko się rozleje.

nick
@Olga

...ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Czy w Olx zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Agnieszka

Na początku współpracy zwykle proponujemy umowy o pracę na okres próbny 3 miesięcy. To okres wzajemnego poznania, dopasowania i mamy nadzieję, że równie pozytywnej weryfikacji oczekiwań względem pracodawcy :)

Były moderator

Czytając rozgoryczone opinie byłych modów postanowiłem zostawić i swoją opinię. Kompletnie nie rozumiem roszczeniowej postawy na aplikowane stanowisko-jeśli chodzi o moderatora. Widzisz co oferują i decydujesz się na to. Perspektywy w życiu kreujemy my sami tym co mamy do zaoferowania w pracy, na którą aplikujemy albo zakładając np działalność. Przepracowałem parę lat i znajdzcie mi inną taką pracę zdalną za normalną wypłatę, a nie sądzę, że znajdzie się taka. Czy bycie moderatorem jest perspektywiczne? Przez życie idzie się przede wszystkim pracując nad sobą i swoimi umiejętnościami. Nikt nie trzyma nikogo na siłę w danej firmie. Co jakiś czas są organizowane spotkania integracyjne z koordynatorami i są to chwile, w których człowiek ma sam szanse zaprezentować siebie, pokazać swoją wiedzę. Czym się interesuje itp. Myślicie, że idąc do firmy Wam się należy... Poza tym może być tak, że są pracownicy z większym stażem w kolejce do przejścia na lepsze stanowiska. I tak jest w każdej firmie. Kontakt z przełożonymi pozytywny. Pomoc w pracy zarówno od nich jak i innych pracowników - co jest ważne. Szkolenia są :) i są po to żeby ulepszać wyniki, nie po to żeby zgnębić pracownika. Zero problemów przy wzięciu wolnego, choć prawdą jest, że zależy często na obsadzie w weekendy i często w wieczory. Jeśli ktoś ma z tym problem to chyba może poinformować pracodawcę. Natomiast zero problemów przy zamianie np studiując zaocznie. NIe kojarzę nikogo, który by na to narzekał. Z wakacjami ludzie też się dogadywali jak chcieli więcej dni. Wszystko kwestią dogadania. Jak wygląda praca na innym stanowisku, tego nie wiem, ale sądząc po ekspansji całej grupy to b. dobrze musi to wyglądać. Benefity itp. Generalnie kreatywnie na luźno...przedsiębiorstwo z nowym podejściem do pracy zmieniające rynek internetowy.

@Były moderator

Nie zgodzę się z twoją opinią. Pracowałam jako moderator kilka lat i byłam jedną x najlepszych. Wypłata to najniższa krajowa, która jest obcinana za błędy, nie jest to więc uczciwa pensja. Warunki podczas rozmowy były przedstawione inne. O wolne oczywiście bezpłatne, musiałam się prosić, a ostatecznie i tak wszystko musiałam odrabiać. Praca naprawdę dla zdesperowanych lub biednych studentów.

Teresa

@Ja Dzięki za opinie. A, czy pracownik Olx może liczyć na zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę?

Były moderator

Dla zdesperowanych lub biednych studentów mówisz... Mnie akurat życie położyło w zdesperowanej pozycji jednak fakt, że charakter pracy jest zdalny i dostajesz normalną wypłatę jest wielkim plusem niezależnie od danej sytuacji. Pisząc "normalną" mam na myśli realną pensję i rzeczywistą pracę a nie ogłoszenia zdalnej pracy polegającej na polecaniu produktów finansowych. Jeśli chodzi o kary, które wprowadzili to trzeba spojrzeć na to z perspektywy pracodawcy jako próbę "amortyzacji" między przestrzeganiem regulaminu serwisu, wybiegami użytkowników w próbie ominięcia opłat a moderacją, która jest pierwszą linią kontaktu między użytkownikami a serwisem. W określonych limitach chodziło o to żeby jakość ogłoszeń spełniała wymogi serwisu, a jednocześnie nie powodowała lawiny niezadowolenia użytkowników spełniających je. Oczywiście można by spojrzeć na to że to nieuczciwa pensja natomiast z drugiej strony dlaczego mod posiadający dobre wyniki miałby dostać taką samą wypłatę jak ten, który popełnia więcej błędów... Z takiej perspektywy może własnie to byłoby nieuczciwe.

@Były moderator

Fajnie, że praca jest zdalna i możesz wykonywać ją z domu. Masz odgórnie ustalone godziny pracy, czy sam decydujesz, kiedy wykonujesz obowiązki i liczy się tylko liczba przepracowanych godzin?

@Były moderator

Nie zgodzę się z Tobą. Jak już pisałam, byłam jedną z lepszych, więc ja akurat co miesiąc miałam premię, aczkolwiek uważam za bardzo nieuczicie praktyki "kar" przez obcinanie pensji. Pracowałam kilka lat i nie mogła dostać urlopu, nawet bezpłatnego. Mobbing mobbing i jeszcze raz mobbing.

były moderator

Hej odezwij się do mnie na priv please kontaktlgin@wp.pl

Humereneja

Dlaczego OLX w swoich ogłoszeniach z działu "Praca" nie wprowadzi obowiązku podawania stawki/wynagrodzenia w ofertach pracy? Myślę że byłby to krok do przodu i przyciągnął większą ilość osób szukających pracy. Bo i tak przyjdzie czas że wymusi to na was ustawa, a tak będziecie przed konkurencją.

Agnieszka
@Humereneja

Humereneja dziękuję za opinię! W części naszych ogłoszeń znajdziesz informację o oferowanym na danym stanowisku wynagrodzeniu i dodatkowych benefitach. Dążymy do tego by takie informacje pojawiały się we wszystkich publikowanych przez nas ofertach. Zdecydowanie zależy nam na otwartej komunikacji z naszymi Kandydatami :)

Rafał

Na olx moderatorzy usuwają ogłoszenia tylko za to, że ktoś nie wykupił płatnych usług, a dopiero co założył konto. Jest to próbą do zmuszenia do kupienia płatnych ogłoszeń, które podobno są opcjonalne. I wiem to z autopsji, to jest po prostu ściema, więc idąc do pracy przygotujcie się na niską pensję oraz nieuczciwe traktowanie klientów indywidualnych. W ten sposób firma nabija sobie kasę, której oczywiście moderatorzy nie zobaczą.

l1
@Rafał

hahah no to wymyśliłeś. Co ma wspólnego nowe konto i płatne ogłoszenia :D Wiesz, że oni mają cennik i to tam jest określone jakie ogłoszenia sa płatne?

Moderator uszkodzone umyslowo

Mojego znajomego zdaniem i ja go popieram powini wszystkich tych co chca byc moderatorami i tam pracuje -zutylizowac To sa szczegolne wredne (usunięte przez administratora) , trzeba byc umyslowym gownem aby tam pracowac i utrudniac innym zycie . Moderatorki jak chieny wylewaja swoja gowniana zyciowa gorycz na innych poprzez blokowanie kont i korygowanie Powinny wam lapki uschnac od tego gowna jakie tworzycie I Dbacie JA TANIE KORWY O FIRMY I ICH LICHWIARSKIE DOCHODY . A moderator tak jak wspomnialem zamiast mozgu ma smierdzacy odbyt i wszystko zrobi dla pieniazkow -wyplaty Dostaje wyplate i nie interesuje go co robi galke loda firmie olx i innym zachlannym komercialnym g....em BO KORWY TAK MAJA ZE SIE SPRZEDJA INNYM W TYM PRZYPADKU TREFNEGO (usunięte przez administratora) HUJKA MODERATORKA Moderator jest jak tania korwa i prostytutka zarazem , wszytsko zrobi za wyplate , kosztem innym

333mod
@Moderator uszkodzone umyslowo

ogłoszenia czy konta raczej nie są blokowane bez powodu. Pisałeś do nich, co ci powiedzieli?

Janusz
@Moderator uszkodzone umyslowo

No to ładnie tam masz na chacie. Rozumiem, że Ty pracujesz za darmo? W każdym razie jak ma się IQ pantofelka i nie potrafi się czytać regulaminu (bo widzę, że z pisaniem u Ciebie słabo), to potem piecze kakao.

Moderator uszkodzone umyslowe

Moderator uszkodzone umyslowe

Moderator uszkodzone umyslowo

Mojego znajomego zdaniem i ja go popieram powini wszystkich tych co chca byc moderatorami i taM pracuje zutylizowac To sa szczegolne wredne (usunięte przez administratora) , trzeba byc umyslowym gownem aby tam pracowac i utrudniac innym zycie . Moderatorki jak chieny wylewaja swoja zyciowa gorycz na innych poprzez blokowanie kont i korygowanie Powinny wam lapki uschnac od tego gowna jakie tworzycie I DABACIE JA TANIE KORWY O FIRMY I ICH DOCHODY . A moderator tak jak wspomnialem zamiast mozgu ma smierdzacy odbyt i wszytsko zrobi dla pieniazkow -wyplaty Dostaje wyplate i nie interesuje go c o robi galke loda firmie olx i innym zachlannym komercialnym g....em Moderator jest jak tania korwa i prostytutka zarazem , wszytsko zrobi za wyplate , kosztem innym

Zastanawiające

Praktycznie cały czas na stronie olx oraz w ofertach widnieją wyróżnione oferty pracy w ich firmie. Wielokrotnie składane aplikacje na stanowiska np. moderatora, obsługi klienta otodom lub otomoto kończą się tak samo...brakiem odczytania wysłanej wiadomości lub odczytaniem i zerowym odzewem. Ostatnio tego samego dnia po aplikowaniu na stanowisko wysłali automatyczny email w języku angielskim z podziękowaniem za wysłanie cv i informacją, że niestety mają lepszych kandydatów na dane stanowisko...po czym oferta pracy wisi na ich stronie następne kilka tygodni/miesięcy. Wymagania spełniam, mam doświadczenie którego poszukują i zastanawiam się czy te oferty to nie zwykły blef, od tak żeby były bo czymś trzeba wypełnić tabelki w HR. Szkoda bo to bardzo zniechęca do firmy i wzbudza pewne podejrzenia

szczery
@Zastanawiające

Brane są głównie osoby z polecenia, a ogłoszenia są od tak sobie...wiszą

Robert

(usunięte przez administratora) na olx verka i Aneta a olx ich nie blokuje

@Robert

Ale w sensie, że co? Zgłosiłeś im to i nie zareagowali?

Pracowałam tam przez chwilę. Zacznę od początku. Moja firma powoli kończyła swój żywot i szukałam nowego zatrudnienia. Zgłosiłam się co działu CS, by spróbować czegoś innego. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe było w zupełnie innej dziedzinie. Miałam kilka etapów rekrutacji. Wszystko przebiegło w porządku i byłam bardzo szczęśliwa, że zacznę pracę w firmie o tak profesjonalnym podejściu. Niestety. Na etapie rekrutacji nie sprawdzono u mnie podstawowych kompetencji potrzebnych na to stanowisko, treść ogłoszenia o pracę nijak się miała do rzeczywistych obowiązków, które miałam wykonywać. No, ale trudno starałam się, jak mogłam, niestety są pewne rzeczy, których się nie przeskoczy. Nie można być dobrym we wszystkim. Oczywiście było również wdrożenie, które przebiegało bardzo powoli. Szkolenia były wielokrotnie przekładane, na zasadzie „nie mam dla Ciebie dzisiaj czasu, może jutro, a może kiedy indziej”. Mój entuzjazm i chęć nauki zostały szybko ochłodzone, czułam się jak intruz. Na odchodne zostałam zalana masą przykrych słów ze strony menadżerki, co było bardzo nie na miejscu. Komentowanie moich konkretnych wypowiedzi i podśmiewanie się z nich, mówienie czego to o mnie nie słyszała, bazowanie na jakiś plotkach i rzucanie ogólnikami w celu zaniżenia mojej samooceny — moim zdaniem słabe, nieprofesjonalne. Mimo moich negatywnych doświadczeń nie chcę oceniać tej firmy przez pryzmat jednej niekompetentnej kierowniczki. Firma ma dobry socjal, przestronne biuro, możliwości rozwoju i wiem, że pracują tam też ludzie z pasją, do tego, co robią. Trafiłam po prostu na złą osobę.

wiesia.oaza@gmaik.com

0gloszenieID559388703. Zaplacilam 110 zl. To oglodzenie prywatne a nie jak piszecie deweloperskie. Poprawić proszę. Dawalam 2 ogloszenia o wynajmie co roku i nigdy nieplacilam a teraz jakies wysokie limity.

Roman
@wiesia.oaza@gmaik.com

Udało Ci się wyjaśnić sprawę z kwotą, którą pobrała Ci firma Olx za dodane ogłoszenie? Ciekawi mnie, czy firma finalnie zakwalifikowała ogłoszenie jako prywatne, czy jako deweloperskie.

Misiek Krzysiek
@wiesia.oaza@gmaik.com

OLX nie ma księgowości,ani telefonu więc pisz se na Berdyczów.Jeśli szefem jest jakaś figura od kamienicy,poczekasz kilka latek.

lucXXX
@Misiek Krzysiek

Z tego co wiem OLX ma kontakt telefoniczny. Ostatnio się z nimi kontaktowałem pod numerem 618800910 i taki numer mają też na stronie.

Misiek Krzysiek
@lucXXX

Graj w TOTO LOTKA szczęściarzu. Ja dzwoniłem przynajmniej 80 razy i jestem pewny,że to telefon „figurant”,był i jest LIPNY,ZACZAROWANY i MILCZĄCY ‼️ Jeśli podtrzymujesz tą wersję poproszę o stawiennictwo i Twoją protekcję.Moje e-mailowe prośby zostały po prostu zignorowane,więc olewka była celowa i SYSTEMOWA.

lucXXX
@Misiek Krzysiek

Szczerze to ja nie wiem co robiłeś bo ja się dodzwoniłem od razu. Może dzwoniłeś po godzinach ich pracy :D

Toledo

Aplikowałem na stanowisko doradcy klienta biznesowego. Śmiało mogę powiedzieć, że była to najgorsza rozmowa jaką miałem w życiu. Zaczęło się w porządku, zaproponowano mi przejście na Ty aby było swobodniej, zaproponowano wodę i skierowano do miejsca rozmowy. Siedziałem naprzeciwko trzech ludzi (dwójka kierowników oraz facet z HR), czułem jak uważnie się mnie obserwuje. Bardzo nieprzyjemne było stanowisko głównego rekrutującego, który z delikatnym uśmiechem na twarzy zadawał pytania, niemal na każdą moją odpowiedź zadawał dodatkowe pytanie, które miałem wrażenie, miało mnie zdezorientować, zapętlić, skołować. Było to bardzo niekomfortowe. Cały czas wszyscy uważnie mnie obserwowali, nie dodając nic swobodnego do rozmowy aby ją rozluźnić. Na końcu scenka. Obiecano mi telefoniczną odpowiedź, z informacją zwrotną (feedback) - nic takiego się nie stało. W sumie jestem zadowolony, że nie dostałem tam pracy, po tak przeprowadzonej rozmowie naprawdę się zniechęciłem.

Zostaw merytoryczną opinię o Olx - Poznań

• Jak się pracuje w Olx?

Zobacz opinie na temat firmy Olx tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Olx?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 3 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Olx