Opinie o olx.pl - OLX Global B.V. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Olx. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Olx o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Dom i ogród - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Olx w Poznań

N

Hej! Czy mógłby ktoś, kto niedawno przechodził proces rekrutacyjny nieco przybliżyć, jak on wygląda? Mianowicie - mniej więcej, ile tak naprawdę oczekuje się na jakikolwiek kontakt/odpowiedź po wysłaniu CV, ile etapów rekrutacji przechodzi kandydat? :)

Zuzanna
@N

Minął już prawie miesiąc od Twojego wpisu i niestety nikt Ci nie odpisał a ja także jestem ciekawa jak wygląda rekrutacja do Olx. Czy wybrałeś/aś się już może sam/a na rozmowę kwalifikacyjną do firmy? Jeśli tak to daj znać jak wrażenia i czego się spodziewać.

Zniesmaczony
@N

Niestety na Twoje pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ rekrutacje na różne stanowiska różnią się od siebie. Co do czasu na odpowiedź, to tutaj już naprawdę potrzeba szklanej kuli. Mnie osobiście, oraz ludziom którym znam zdarzało się już, że: - Po wysłaniu CV w weekend dostajesz info w poniedziałek po 7 rano, że sorry ale wybrali kogoś innego (Co wygląda jakby ktoś odrzucał CV masowo, a ogłoszenie i tak wisi dalej) - Po wysłaniu CV zero jakiejkolwiek informacji przez kilka miesięcy - Po etapie nagle cisza, zero kontaktu, maile pozostają bez odpowiedzi. Samych etapów jest kilka i nie ma tu reguły, nastaw się od razu na 2-3 rozmowy/zadania/filmiki.

Hej, Jak to jest z tymi moderatorami? :) Fajna atmosfera? W ogóle tam biorą tylko studentów (wiem, że w ogłoszeniu nie jest o tym napisane, ale ludzie twierdzą, że na odpowiedź czeka się wieki albo w ogóle biorą jakiś mało doświadczonych ludzi)? Pozdrówka! :)

@Anna

A poszukują teraz moderatorów?

Karol

Jakie macie opinie na temat pracy jako moderator ? Czy jest możliwość pracy będąc z innego miasta niż Poznań ?

Pola1
@Karol

Cześć Karol, byłam zadowolona z pracy moderatora. Masz elastyczność godzin pracy i pracujesz z domu, więc nie musisz pochodzić z Poznania. Wszystkie szkolenia są teraz też online. ;)

@Pola1

A długo się czeka na odpowiedź, po wysłaniu CV?

nick
@Karol

wieki

@nick

Też czekam właśnie....Można sie jakoś skontaktować, czy CV wgl dotarło?

Kinga

Jak dużo jest tam działów ?

Oko
@Kinga

Chyba sporo, podobno mają kilkuset pracowników

Aplikowałeś do firmy Olx? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Cześć. Jak wygląda praca w dziale reklamacji?

Misiek 1
@Marek

Ogólnie w dziale reklamacji rozpatrujesz wszystkie zgłoszenia mailowe i telefoniczne od klientów. Pracujesz ma różne zmiany, także wieczorne i weekendowe. W obecnym czasie praca jest zdalna, oczywiście dostajesz cały potrzebny sprzęt.

Al92

Rekrutacja - dość sprawnie, rozmowa profesjonalna, wydawałoby się że nić porozumienia nawiązana, 5 dni później "zaprosiliśmy innego kandydata do dalszego etapu" prośba o feedback zero odpowiedzi. Co przykre po tych 7 dniach na nowo ogłoszenie na to samo stanowisko.

@Al92

Mam dokładnie taką samą sytuację. Rekrutacja podzielona na 4 etapy (trwała 2 miesiące, kontaktowały się ze mną 3 osoby), odpadłam po trzecim, którym było zadanie próbne. Najpierw dostałam mail z prośbą o wypełnienie ankiety. We wstępie zawarto informację, że dla mnie rekrutacja się skończyła. Mail z podziękowaniem za udział dostałam od rekruterki po kwadransie. Powinno być odwrotnie. :/ Choć spełniałam wszystkie wymagania, ponoć inni pasowali do profilu bardziej i przeszli do kolejnego etapu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po kilku godzinach pojawiło się ogłoszenie o dokładnie tej samej treści. :/ Absolutnie nie polecam startowanie do OLX.

Czy można liczyć w Olx na prywatną opiekę medyczną?

Janusz69

Wśród benefitów z jakich można korzystać jest też prywatna opieka medyczna :)

Niedoszly pracownik.

Skąd oni wzięli tę rekruterkę. Przeszedłem pisemne testy wiedzy po angielsku, test psychologiczny w internecie i rozmowę twarzą w trwaz z gł. księgowym i specjalistą z działu, na której rozmawialiśmy sposobach opodatkowania, czyli test kompetencji zdałem. Powiedziano mi, że muszę jeszcze porozmawiać z HR. Pani z HR na rozmowie próbowała przepytać mnie z wiedzy. Zadawała szczegółowe pytania, miałem wrażenie, że chce mi udowodnić, że nic nie umiem - niestety, znałem odpowiedzi i okazało się, że to ona nie ma wiedzy i myli podatki z ubezpieczeniami. Na rozmowie miewała wyniosły ton. Po rozmowie zadzwoniła do mnie i powiedziała, że jak opowiadałem o swoich planach na przyszłość (chce zrobić kurs na biegłego rewidenta, bo na doradce podatkowego mam już za sobą), to obróciłem się na krześle i to sprawiło, że wydałem się niewiarygodny (czyli klamalem) - aaahahahahahahahhahahaha xD i w sprawie swoich kompetencji też klamalem aaaahahahahah xD Mam mgr z finansów i rachunkowości, jestem po kursie na doradce podatkowego, prowadziłem własne biuro rachunkowe i pracuję już w zawodzie kilka dobrych lat, a ona mowi, że nie mam kompetencji i zarzuca mi klamstwo aaaahahahahahahha xD Powiedziałem, że te kursy wszystkie robię po to, bo kiedyś w przyszłości, chciałbym pracować jako dyrektor finansowy- powiedziała mi w tym telefonie, że oni mają już dyrektora finansowego i to bardzo fajnego, z taka złośliwością jakby chcial zając jego miejsce xD Na jakiej podstawie ona połączyła te fakty xD Swoją drogą, jeżeli pracodawca mówi ci, że nie nadajesz się do pracy, bo krzywo usiadłeś na krześle, to to już jest mobing - i i to juz się zaczyna robić poważnie - wnioskuje że taka właśnie jest atmosfera w OLX - że musisz uważać na każdy krok, każde swoje zachowanie, bo możesz stracić pracę. Cóż firmie OLX jednak również podziękuję. Pracuję jako specjalista do spraw księgowości i rozliczam fabryki w Volkswagena, tam doceniają moje kompetencje. A firma OLX? Nie pozostało mi nic innego jak tylko współczuć Pani z HR.

Dorota
@Niedoszly pracownik.

Dziękuję za Twój szczegółowy opis procesu rekrutacji w firmie OLX. Rozumiem Twoje niezadowolenie z zachowania rozmowy z osobą z HR. A jak oceniasz zachowanie osób prowadzących wcześniejsze etapy rekrutacji?

Salamander
@Niedoszly pracownik.

Mialem podobne doswiadczenia. Osoby z rekrutacji sa tam niezrownowazone psychicznie.

Nn
@Niedoszly pracownik.

Potwierdzam, dział HR to (usunięte przez administratora) i wodorosty. Zastanawiam się jak w takiej firmie takie zachowania mogą mieć miejsce.

Ciekawski
@Nn

Na jakie stanowisko się rekrutowales?

Niedoszly

Pan Adam miał odezwać się podczas rekrutacji czy tak czy nie. Oczywiście nie odezwał się, a moje telefony odrzucał. (usunięte przez administratora) Nie polecam,mają ludzi za nic, zero szacunku.

Stacho

Jakaś moderatorka "Pani Julia" przy braku argumentów, lub nie tylko argumentów zlikwidowała mi konto. Wszystkie portale na świcie walczą obecnie o klienta. OLX walczy ze swoimi klientami. Chory portal, który - mam nadzieję - opuści niedługo ten kraj.

Roman

Niestety to co piszą tutaj potwierdza się w praktyce , że zatrudniają tam tylko imbecyli na swoim lub niższym poziomie . Tzw. moderatorzy to pozbawione wiedzy osoby na poziomie wiejskiego głupka . Usuwają ogłoszenia bez żadnych podstaw merytorycznych jak tylko nie chcesz wykupić u nich płatnego promowania lub pakietu miesięcznego 500zł za promowanie ogłoszenia . Nie można się doprosić o uzasadnienie tych bzdurnych moderowań ogłoszeń i w ten sposób usunięte po dwóch dniach ogłoszenie wyczerpuje twój limit darmowych ogłoszeń w danej kategorii i tylko podsyłają kolejne pakiety płatne do wykupienia . Zgraja ograniczonych cwaniaczków z miodem w uszach waląca czosnkiem na kilometr .

Jakie są etapy rekrutacji i na czym polega drugi etap? Chciałbym kandydować na jedno ze stanowisk ale czytam ze ciężko przebrnąć przed drugi etap

niezadowolony

Szkoda pieniędzy na te OLX. Łoją za te ogłoszenia że hej a ogłoszenie po kilku minutach i tak na samym dole i każą sobie płacić by było na górze. Ale wszystkie nie mogą być na górze i widoczne! Ustawili sobie piramidę, klientów mają w poważaniu, życzę im jak najwięcej konkurencji to im rurka zmięknie.

Ola

Ja brałam udział w rekrutacji, ale złapali mnie przez LinkedIN. Zostałam odrzucona z powodu, którego do konca nie zrozumiałam (kolokwializmy, brak profesjonalizmu, gubienie wątku). Dodam, że kilka lat pracowałam z klientem biznesowym na wysokim szczeblu, mam doświadczenie nawet wyższe niż te podane w wymaganiach. Podane argumenty dotyczące odmowy wydawały mi się bardzo podejrzane i niepodbudowane rzeczywistością. Ogólne pachniało ściemą:) Oczywiście, że raz czy dwa się zajaknęłam, ale absolutnie nikt, z kim kiedykolwiek pracowałam, nie zarzuciłby mi braku elokwencji. Chętnie usłyszałbym relację osób, które faktycznie zostały ostatnio zatrudnione i pracują do dziś - jakie są Wasze doświadczenia związane z rekrutacją?

Martwy

Olx już od dłuższego czasu usuwa ogłoszenia i banuje konta. Wystawiłem tydzień temu telefon i zostałem zbanowany nie wiadomo za co, założyłem drugie, wystawiłem ogłoszenie godzina i bah ban. Daj Pan spokój. Wracam na allegro

@Martwy

Pisałeś do nich?

KotzWroc

Olx, by poprawić sobie opinie zablokowało praktycznie kontakt z serwisem dotyczącym usterek technicznych. Informacja telefoniczna nie istnieje A wysłanie emaila JEST niemożliwe poprzez durne obrazki weryfikacyjne.

kot
@KotzWroc

Zawsze możesz napisać maila - pomoc@olx.pl ;)

niestety‼️

Potwierdzam NIERZETELNOŚĆ tej firmy.Zwyczajnie,bierze pieniądze,by później jakaś LAURA,pisała (usunięte przez administratora) z tzw „kopiału”.W efekcie klient oszukany,może sobie pisać do znudzenia,a „moderatorzy” są nieodpowiedzialni za zgodą i wiedzą swoich przełożonych z PIRAMIDKI.Telefon OLX jest fikcyjny,na wpłacone pieniądze-brak F-R VAT.OSZUSTWO i brak nawet chęci przeproszenia za te akty.Bezkarność i wyraźne dowody na działania celowe,czyli niezgodne z prawem.

!
@niestety‼️

Przyznam szczerze, że mam trudność ze zrozumieniem Twojej wypowiedzi ;) Ktoś już niżej pisał, że dzownił do nich więc nie taki fikcyjny ten telefon. A fakturę możesz sam pobrać, przesyłam instrukcje(usunięte przez administratora)Mam nadzieję, że byłam pomocna ;)

Oszusci olx
@niestety‼️

(usunięte przez administratora) nie warto publikwac u nich ogloszen. wspolpracuja tylko z firmami ktore placa im kase a reszte moderuja i blokuja dojscie do rynku

W OLX jako moderatorzy pracują studenci, ci drugiego sortu , mało pojętni jeżeli nie (usunięte przez administratora). Jakie wymogi tacy pracownicy!!!!

Tomasz

Podobno główny cel to mają moderować bezpłatne ogłoszenia a te płatne zostawiać w spokoju.

@Tomasz

Z całym szacunkiem, ale to by było troche bez sensu :) Jak widać ogłoszenia w modzie czy innych darmowych kategoriach są dodane :)

Oszusci olx
@Tomasz

(usunięte przez administratora) zaplacilem za ogloszenie i mi zbanowali konto. i ani ogloszenia ani pieniedzy

Pablo

Pablo, a dodałeś zdjęcie, że piec jest klasy 5? :)

szary obatel

Jest tak.Mnie usunęli ogłoszenie z rodz.SPOŁECZNE. Po prosu USUNĘLI,z nieprawdziwego powodu,na tzw „ bezczelna”. Ich tel jest fikcyjny,zupełnie bezużyteczny.Księgowość chyba mają w Ekwadorze,czy SanEscobar.Jakiekolwiek ustalenie sald - nierealne(????‍♂️)....godna pożałowania ta firma(...?).

Szary obywatel
@szary obatel

Trochę nie rozumiem, nie zostały zwrócone środki za opłacone ogłoszenie? Kontaktowałeś się z serwisem?

Zostaw merytoryczną opinię o Olx - Poznań

• Jak się pracuje w Olx?

Zobacz opinie na temat firmy Olx tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Olx?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 3 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Olx