Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Opinie o Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Okanka

Ja pracuje juz 3 lata na mp zmiana czerwona i to co czytam to nie mogę wytrzymać Na naszej zmianie kierowniczka skleja wszystko narazie mamy 7stanowisk i 2 zmienia na przerwe a to nigdy nie da 7 czy 8 przerw jak ktoś pisał ja myślę że to ktoś z innej zmiany nas oczernia bo u nas jest dobre zarządzanie liderzy próbują nas scalić jako jeden zespuł a z innych zmian narzekania że nie ma komu pracować i ciężko nawet do toalety zejść a jest ciepło. Teraz u nas jest mało l4 jak to kiedyś bywało ale to tylko dlatego że każdy docenia to co ma inne zmiany sypią l4 to odpowiedzcie sobie sami czy to nie pomuwienia

Gosia
@Okanka

Czytam takie komentarze i jestem w szoku, nie ma takiego czegoś na tej zmianie, a jak by było to by nikt z czerwonej takiego czegoś by nie napisał bo kierowniczka od razu zrobi porządek i będziemy miały 2 przerwy 25 i 15 min (na to liczy autor poprzedniego wpisu) co jest nie do wytrzymania biorąc pod uwagę temperatury na hali Faktycznie mamy dodatkową przerwę na schłodzenie się w kantynie przy produkcji ale bez przesady że jest 6 czy 8 przerw. A to co tu piszą to bzdury co pochodzą od zazdrosnych osób z innych zmian gdzie nie umieją zarządzić zmianą przez co ludzie nie chodzą do pracy i biorą l4 a ci co chodzą musza za nich zapierniczac pozdr

Faraon z piramidek
@Gosia

Nie rozumiem, proszę o wytłumaczenie, bo niby macie odmienne zdanie, a jednak coś tu nie gra. Mam wrażenie, że jednak piszecie o tym samym i tych przerw jest dużo więcej niż powinno być. Piszesz, że kierownictwo was straszy, że wprowadzi porządek i da tylko dwie przerwy. To ile macie przed wprowadzeniem porządku?

Liczydełko
@Faraon z piramidek

Już śpieszę z pomocą . Na podstawie tego co , tu napisały panie , można już coś policzyć . Okanka pisze że , są 2 panie wymieniające na 7 pracujących . Pani "Red" w innym wątku napisała że , jest stała liczba wymieniających i nadwyżkowe osoby robią dodatkowe prace . Zatem , można wnioskować że , wymieniające zajmują się tylko wymianą na przerwy . Nie wiem ile trwa przerwa ale , do obliczeń załóżmy że , 20 minut . Obliczenia : Na 9 osób dwie są na przerwie . Czyli średnio 22% czasu każda z osób nie jest zaangażowana w produkcję . 22% z 720 minut ( 12 godzin ) to 160 minut . Zatem , każda z osób nie uczestniczy w produkcji średnio 160 minut . Przy powyższych założeniach że , przerwa trwa 20 minut panie idą na przerwę 8 razy .

Up

Jeśli na 8 godzin jest godzinna przerwa (biuro), magazyn ma 5 przerw po 30min, proces 3 przerwy po godzinie to nie rozumiem dlaczego czepiacie się ludzi pracujących fizycznie że na 12h mają 160 minut przerwy? 2 i pół godziny przerwy na 12h to tak dużo? Rozliczcie proszę wszystkich jak juz zaczynacie ;) dodam tylko że są upały i jest bardzo ciężko na linii. 8 przerw po 30min byłoby zdecydowanie za dużo ale po 20min myślę że jest fair w stosunku do reszty działów. Pozdrawiam

Al

Dzień dobry czy na hali produkcyjnej są obowiązkowe kombinezony całościowe proszę o odpowiedź?

Były pracownik/nikt

Hej jak teraz wygląda MP? 2 lata temu uciekłem z Mordoru i ciekaw jestem czy pani manager K nadal jest ? Co z koordynatorem P? Nadal kultura donoszenia i hipokryzji?

Dzień dobry. Nie polecam tej firmy A bynajmniej multipaku stawiają tu na Ukraińców. Atmosfera co raz gorsza większość się panoszy nie hańbiac się praca bynajmniej na zmianie żółtej. Ukrainki się biją przełozeni nie reagują Polacy nic nie mogą powiedzieć bo zaraz są posądzani O dyskryminacje ale jak ukrainka wyśmiewa się ze wszystkich to może jej wolno pracodawco obudź się i zacznij działać. Jeżeli się zgłasza że jest coś nie tak reaguj porozmawiaj z ludźmi wyciąg wnioski . Polka jak kogoś uderzyła to z roboty wyleciała A ukrainka jak z łapami szarpie drugą to wszystko ok. Do takiego zakładu nie chce się przychodzić gdzie jest bezkarność i bezradność A atmosfera co raz bardziej dusząca

Kamila

Z komentarza wynika że incydent był zgłoszony - na prawdę nic to nie pomogło? Może chociaż odbyła się rozmowa na ten temat? Firma jakoś próbuje ludzi integrować skoro taką atmosferę tam macie?

Miniu

Bo to prawda

Joanna
@Miniu

w sumie trochę czasu minęło od tego wpisu, do dziś jak to wszystko tak naprawdę wygląda? jakieś zmiany noworoczne to macie?

Diana

Dzień dobry, bardzo nam przykro, że Pan/Pani ma taką opinie. Ale każdy pracownik niezależnie od swojego stanowiska może zgłosić wypadki do przełożonego, jeśli przełożony nic nie robi ze swojej strony, to zawsze można zgłosić do wyższego kierownictwa. A jeżeli nikt nie zna o podobnych sytuacjach, to jak kierownictwo lub zarząd powinni reagować?

Ma
@Diana

Bo ludzie boją się zgłaszać... . Bo w żółtej zmianie, normalnie dogaduje z liderami ta dziewczyna. Serduszka przez okno lecą do przelozonych, i ona taka miła. Cud poprostu. Ale ludzi miesza z(usunięte przez administratora) I nikt tego nie widzi. Jeszce Sytuacja była w szatni gdzie ta panusia, zaczęła poniżać inną współpracownice , ale takimi słowami że szok. Żeby tak mówić to człowiek bez serca ma być. Po tej sytuacji pokrywdzona boję się chodzić do pracy, u dziewczyny zaczęły się problemy psychiczne, depresja, paniczny strach iść do pracy. Ona czuję siebie poniżona po tym, nie daje razy pracować. I wprawie każdy wie o tym, w szatni wtedy dużo ludzi było. Każdy mówi do niej, iść zgłaszaj do HR , ale ona się boi.

Diana
@Ma

Proszę bardzo, żeby dziewczyna podeszła do mnie. Niczego nie powinna się bojać. Staramy się wyjaśniać i rozwiązywać każde zgłoszenie, ale niestety do nas nie każdy zgłasza. Pozdrawiam

Aninomowy pracownik

O dyskryminacji polaków na czerwonej niema już po co pisać wszysko jest zamiatane pod dywan lider faworyzuje swojich

@Aninomowy pracownik

Dokładnie. MP czerwona zmiana to porażka Zamiast zajać się tematem kasują wypowiedzi i udają ze nie było sprawy

Anonimowa pracownica
@Ma

Na czerwonej ludzie boją się zgłaszać bo Ukrainki straszą że poskarżą swojemu liderowi i on zrobi poządek. Zwolni Polki i będzie miejsce dla kolejnych Ukrainek. Szanujmy się i nie dyskryminujemy. Ale Polki są traktowane jak coś gorszego. Chcemy dobrze robić co do nas należy, ale nie chcemy pracować dodatkowo za osoby z Ukrainy. Podobno nie ma dyskryminacji i każdy jest równy. U nas tego niestety nie widać.

Irena
@Aninomowy pracownik

A skąd wynika ta dyskryminacja, o której piszesz, jakie narodowości sa wg Ciebie faworyzowane? Wszystkie problemy zgłoszone przez Polaków nie są rozwiązywane?

@Polak

Wszystko prawda faworyzacja ukrainy na kazdym stanowisku przez lidera z ukrainy Pozostała kadra udaje że wszystko jest ok i wszyscy są równi

@Polak

Chcę zaktualizować swój poprzedni wpis w związku że zmieniłem kolor zmiany i chcę powiedzieć że jest o wiele lepiej, ukraina robi co do nich należy i tak to powinno wyglądać! Pracowałem w Niemczech 20 lat temu i powiem ani razu nie zdarzyło się żeby niemiec robił cięższą czy gorszą robotę od Polaka czy Turka - do tego powinniśmy dążyć.

Ogłoszenie, -> CV -> wypełnienie info na osobnym portalu. Kontakt OK -> termin rozmowy-> Rozmowa Teams -> Pokazanie zakładu. Uwaga zapach specyficzny ubranie włosy wszystko przesiąka Pracodawca informuje za 2 tygodnie informacja czy TAK czy NIE. Brak informacji zwrotnej mimo ustalonego terminu a mija miesiąc. Telefon i chaos nikt nie wie i nie umie odpowiedzieć jaki wynik rekrutacji.

Przebieg kariery, doświadczenie zawodowe, Umiejętności predyspozycje

Ciekawy

A powie ktoś na ochotnika na jaką płacę może liczyć pracownik nowo przyjęty..

Kiedyś była liderka która miała liludzi za nic , traktowanie ludzi z pogardą jakbysmy byli parobkami zero rozmowy teraz się zmieniło, liderzy często stają i pytają co u nas, czujemy się o niebo lepiej w pracy bo lider który zawsze wysłucha i stara się pomóc,jak tata a my czujemy się grupą wreszcie. A z kierowniczka da się też dogadać, fajnie ze się coś zmienia na lepsze. Teraz każdy chce na czerwoną

Domi

Praca ok. Na hali duszno i gorąco. Kantyna daleki, obiady drogie. Jak dobra ekipa da się wytrzymać.

Red

Pracuje na czerwonej zmianie i jestem pewna, że dodane komentarze pochodzą od osób z innych zmian. Dlaczego ktoś pisze takie bzdury? Dlatego, że na naszej zmianie ludzie nie chodzą nagminnie na l4, dzięki czemu mamy na tyle osób aby pracować godnie. Jeśli chodzi o przerwy to też jest jakaś paranoja co ktoś pisze... 6 przerw czy 8? Jak może być raz tyle przerw a raz tyle ???? zawsze jest ta sama liczba osob wymieniających. Jesli są dodatkowe osoby idą na incydent lub sprzątają. Bywa że podczas sezonu urlopowego jest ciężko. Kiedyś mówiono że zmiana czerwona jest najgorsza. Teraz kiedy mamy lidera, który stoi za ludźmi i kierowniczkę , z którą można się dogadać i stara sie aby kazdy czuł się dobrze w pracy to widzę że boli to "koleżanki" z innych zmian. Po co tak kłamać i wymyślać? Jak komuś coś nie pasuje niech idzie na górę do HR a nie wypisuje anonimowo takie oszczerstwa i kłamstwa. NIE POZDRAWIAM!

dobra duszyczka

Czytam i czytam jak tak jest źle w tej fabryce, to czemu pewne osoby nie odejdą? W koło jest mnóstwo fabryk, które przyjmą z chęcią na 3 miesiące i zwolnią bez mrugnięcia okiem. Pracuje tu od początku fabryki i naprawdę nie jest tak źle, wiadomo czasem są lepsze i gorsze czasy, ale z doświadczenia które mam zazwyczaj pracodawca gdzieś ma pracownika, dla niego ważne są słupki a tu chyba tak nie jest z tego co czytam. Osoby które mają potrzebę i chcą iść w autodestrukcję mogą się wypowiadać jak to poniżej widać, bo jeszcze mamy wolny kraj i słowo. Nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

Ciesz się, że jest chociaż jedna palarnia. Są firmy, które nie mają żadnej palarnii. Żeby zapalić trzeba przebrać się w swoje ubranie, odbić wyjście poza teren firmy, zapalić, wrócić do firmy, przebrać się w robocze ubranie, umyć i wrócić na miejsce pracy. A do tego przydałoby się jeszcze zjeść w trakcie tej swojej jednej jedynej przerwy. Nie macie źle, a ciągle narzekacie.

Irmina

Faktycznie, to ile ta przerwa trwa? Da się wyrobić z tym wszystkim, paleniem, myciem, ubraniem i zjedzeniem?

@Irmina

W Nestle jest bardzo dużo przerw, nie ma naco narzekać. Ale znajomi pracują na strefie i mają jedną przerwę 15min lub 2przerwy po 15min. Super jeśli trafi się manager, który pozwoli przerwę obiadową wydłużyć do 20min. W Purinie do przerw podchodzą o wiele luźniej. Jak jest więcej osób to na luzie można zrobić 6 przerw po 30min, czuli łącznie 3godziny na 12 godzin pracy. Jak jest gorzej z obsadą to wychodzą 3przerwy po 20min i jedna 30min, czili w sumie minimum półtorej godziny. Nie wiem czy jest jakiś ś zakład w okolicy, w którym jest tak dobrze pod tym względem.

Klaudiusz

Irmina nie zgadzam się z Tobą w kwestii ze jest tak różowo. Jak jest gorzej z obsadą a tak jest notorycznie to pracownicy są rzadziej na przerwach. Warunki nie są zaakceptowania. Praca w mikroklimacie gorącym jest pracą w warunkach szkodliwych. W czasie pracy w wysokiej temperaturze pracownicy tracą z potem około 0,5-1,0 litra na godzinę. Pocenie powoduje utratę wody i soli mineralnych w organizmie, co może być przyczyną zaburzeń w gospodarce energetycznej pracownika. Dlatego powinny być częste przerwy oraz dostarczanie wody przez pracodawcę w odpowiedniej ilości ( powinna byc woda wysoko mineralizowana). Najlepszym rozwiązaniem jest obniżenie temp. na halach do 20 C ale przy tych procesach produkcyjnych jest bardzo kosztowne. Rotacja pracowników w firmie jest miedzy innym na warunki jakie panują w firmie. I teraz zastanów się czy firma zrobiła wszystko aby poprawić warunki pracy? Do tego są przedstawiciele pracowników , którzy aktywnie powinni uczestniczyć w rozmowach z pracodawcą a nie siedzieć na kawie w biurze !

Faktycznie pod względem przerw to dla palących mega udogodnienie. Macie nadgodziny w firmie? Zastanawiam się czy można sobie w taki sposób dorobić do wynagrodzenia. Są jakoś dodatkowo płatne?

Ania z MP
@Ewa

Są nadgodziny, kto chce może dorobić. Co prawda na razie nie ma jakoś dużo, ale co nieco da się dołożyć do domowego budżetu. Z przerwami jest dobrze, z 6 przerw i więcej można ugrać. Bywa gorąco, ale ujdzie. Tak z dwie godziny popracujesz i na można zejść na palarnię czy do klimatyzowanej kantyny. Dwa trzy miesiące gorąca, w tym wypada pół miesiąca urlopu. A w tym roku chyba coś poprawili, bo nie jest tak źle na hali. No ale zawsze można nażekać to kierownik może się ugnie i zrobi jeszcze jedną przerwę. Wiem jak mają znajomi w innych firmach. W Purinie nie jest źle. Ale dla zasady trzeba robić awantury, to kierownik da dodatkową przerwę. Ale nawet bez tego polecam. Znajomi w innych firmach mają o wiele gorzej.

Operator
@Ewa

Pamiętaj - kawa, to nie przerwa, tak mów swojej kierowniczce i uwierzy. Przerwa na 15 minut liczy się tylko w kodeksie. Tutaj taka przerwa to nie przerwa. Miałeś tylko 15 uninutuy? Licz od nowa 6 przerw po 20-30 minut. kiedyś się połapią, ale teraz jest super. Wiadomo kto i ządzi na czerwonej zmianie. Kierowniczka i liderzy potrafià tylko wolne dawać. A zmiana należy do nas.

Sabrina

Nie jest źle, ale jak robisz awantury to kierowniczka boi się i daje wiéęcej przew. Wg regulaminu dwie przerwy, ale wiadomo kto rządzi.. Kierowniczka tylko urlopy zatwierdza, więc jest minimum 6 przerw, a wyjdzie nawe i 8. Kto pilnowawł porządku na zmianie został wyeliminowany. Teraz są nasze rządy. Kierownik i liderzy są tylko od zatwierdzania urlopów.

Zainteresowana

Czy jest dojazd pracowniczy z miejscowosci Bardo ?

User

Witam,chciałbym się dowiedzieć jakie są zarobki z dodatkami

5a Can

Robactwo na hali, dzielenie pracowników na równych i równiejszych

Bhp

Zwalniają ludzi jak popadnie, ludzie juz sami nie wytrzymują i odchodzą, bhp nie istnieje, wszystko chodzi na slowo honoru, łączenie barierek trytytkami, na umowe czekasz i czekasz, żenada, ochrona patrzy sie na ciebie jak na zlodzieja

ABC
@Bhp

Albo wyjątkowo pechowo trafiłeś, albo to jakaś prowokacja. Na naszym dziale nic z tego co piszesz nie ma miejsca.

Czy w Ząbkowicach Śląskich zrobie badania i dadzą pieczątkę bez problemu?.

Witam dopiero 20stopni na dworze a warunki do pracy faralne gorąco jak w piekle pracodawca nie robi nic by poprawic komfort pracy tylko obiecują np na mp mialy być nowe wentylatory włączniki bliżej feederek lato w zakładzie zawitało i nic się nie zmienilo nie rozumiem też po co nam na głowie kaski poubierają nas tak że samym gorącem człowiek pada na pysk po 12godz pracy. Przecież to nie magazyn nawet w Amazonie robią bez kasków a tu czepek kask bluzki z długimi rękawami .Głowa się odparza włosy wyłarzą koszmar

banzai

kaski nosisz nie z widzimisie nestle, tylko z przepisow prawa polskiego - fabryka sie rozbudowuje, wiec jest terenem budowy i niestety kaski jeszcze dlugo beda obowiazkowe

Bleble
@banzai

Kaskow nie nosi się ze względu na to że jest teren budowy, tylko dlatego że kiedyś komuś coś spadło na głowę w innym oddziale Puriny w Europie i wprowadzili ze względów bezpieczeństwa kaski wszędzie

józek

Zaczałem pracę na początku maja i na ponad 20 osób na przyjęciu były tylko dwie osoby z ukrainy, więc dziwne informacje masz. Tyle, ze mało ogólnie przyjęć jest. Może teraz będzie wiecej, bo nowe hale otwierają.

Grażyna
@józek

Ooo skoro zacząłeś pracę w maju to jesteś po aktualnej rekrutacji. Powiesz z ilu etapów się składa taka rekrutacja i w jakiej atmosferze przebiega? Firma od razu informuje na temat stawek? Możesz powiedzieć ile one obecnie wynoszą?

Jozek
@Grażyna

Ja zaaplikowałem przez agencje, więc z nimi miałem 1 etap, drugi z panią z rekrutacji i kierownikiem Nestle. Więcej i konkretniej pyta babeczka i dzięki niej atmosfera mniej stresujaca, bo ma fajne podejscie. Umowa przez Nestle próbna na razie na 3 miechy. Ze stawki jestem zadowolony, dam znać po wypłacie zobaczymy ile netto wyrobię z dodatkami.

Janusz

Witam, W ogłoszeniu na operatora widnieją widełki od 4800 do 5800. Od czego to zależy i czy kwota podana jest razem z premią frenkwencyjną Ile u Was wynoszą "gruszki" i premią świąteczna?

gggg

Ta firma to totalne dno. Kierownictwo zwalnia bądź nie przedłuża umów na podstawie opinii innych pracowników i jeszcze się tym chwalą. Na miejscu Dyrektora zwolniłbym połowę tych kierowników którzy nie interesują się tym kogo mają pod sobą i połowę liderów którzy do niczego się nie nadają jak tylko do donoszenia informacji. Żółta zmiana najgorsza mimo że mówi się że najgorszą zmianą jest czerwona, to co się dzieje miedzy innymi na magazynie rozładunkowym to się w głowie nie mieści, samowolka pełną parą, robią co chcą a kierownik ma wszystko w czterech literach chyba że przyleci Łukaszek z informacją o pracowniku, pozyskaną od innego jeszcze innego pracownika w akcie zemsty za zwrócenie uwagi, jeszcze żeby było bardziej żałośnie dodam iż ta "prawda" doniesiona grubo mija się z prawdą, kierownik nawet nie zrobi wywiadu z pracownikiem i w żaden sposób nie zweryfikuje czy chociaż 1% z tego co usłyszał, jest prawdą, pozbywa się go mimo że informacje były wyssane z palca. Tak to jest szczera prawda i to się właśnie dzieje w tej firmie, najlepsze jest to że dyrektor o niczym nie wie, a szkoda bo może praca by lepiej szła gdyby pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo swojego stanowiska i gwarancję dobrej atmosfery, praca w strachu jest mało wydajną pracą. Dla mnie ta firma straciła w oczach, już nawet przestałem kupować produkty nestle, nie chce mieć nic wspólnego z tą firmą która nie posiada jakiejkolwiek godności i honoru. Pracownicy Boją się odezwać w tej sprawie bo boją się o własne stanowiska, a inni pracownicy robią dosłownie wszystko byle tylko zostać przy stanowisku albo dostać awans, kolesiostwo pełną parą...

Zostaw merytoryczną opinię o Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. - Nowa Wieś Wrocławska

• Jak się pracuje w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 284.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 147, z czego 25 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 68 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.