Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Opinie o Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Dzień dobry

Zastanawiam się nad zmianą pracy i między innymi biorę pod uwagę tą firmę. Mam pytanie do pracowników. Czy jest dojazd z Wrocław Leśnica do firmy? O której startują busy, jeśli tak? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Pioter
@Dzień dobry

Dojazdów z tej okolicy niestety niema :/ ale może kogoś na zmianie znajdziesz na wspólne dojazdy

Nowy?

Gdzie lepiej i gdzie lepiej płacą - w LG czy Purinie?

Madlen

Czy z Wrocławia jest bezpłatny dojazd do firmy??

@Madlen

Tak

Peter

Poprosił bym widełki na stanowisko elektromechanik

Ogłoszenie, -> CV -> wypełnienie info na osobnym portalu. Kontakt OK -> termin rozmowy-> Rozmowa Teams -> Pokazanie zakładu. Uwaga zapach specyficzny ubranie włosy wszystko przesiąka Pracodawca informuje za 2 tygodnie informacja czy TAK czy NIE. Brak informacji zwrotnej mimo ustalonego terminu a mija miesiąc. Telefon i chaos nikt nie wie i nie umie odpowiedzieć jaki wynik rekrutacji.

Przebieg kariery, doświadczenie zawodowe, Umiejętności predyspozycje

Kazimierz

Zmiany 12 godz to w jakich są godzinach moje 2 pytanie czy jest dojazd z Brzegu Pozdrawiam

ABC
@Kazimierz

Zmiana dzienna 7 -19 i zmiana nocna 19 - 7. Z Brzegu nie ma firmowego dojazdu. Był rozważany, ale niż został wprowadzony, pewnie jest za mało chętnych do pracy z tamtych okolic

Natalia
@Kazimierz

pytasz o dojazd taki organizowany przez firme Brzeg-> Nowa Wieś ? ciekawi mnie tez to jak sie dostac do firmy po 2 zmianie ?

Kazimierz
@Natalia

Dokladnie tak transport firmowy Brzeg Nowa Wies Nestle Purina

abc

jak dlugo trzeba czekan na odpowiedz dzialu hr po zlozeniu aplikacji? cv wyslalam z poczatkiem sierpnia na zwykle produkcyjne stanowisko i do tej pory cisz

Sasza

Transport Bielawa Dzierżoniów przez Pieszyce jest możliwy

Czy firma zatrudnia na umowę zlecenie czy tylko na umowę o pracę?

Zatrudniamy tylko na umowę o pracę.

Xyz

Jakie są zarobki na operatorze wózka widłowego?

@Xyz

Pierwsza umowa na okres próbny - 4500 zł brutto + premia frekwencyjna od 400 do 600 zł brutto + dodatek za pracę w porze nocnej. Po okresie próbnym wynagrodzenie miesięczne podstawowe - 4750 zł brutto + dodatki.

Minii
@Xyz

Za małe....

@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Dodatek za pracę w porze nocnej należy się jak psu buda. Podstawa prawna : Art. 1518. [Dodatek za pracę w porze nocnej] § 1. Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów. Wiec łaski nie robią .

@Piotr

Kodeksowy dodatek za pracę w porze nocnej jest zmienny i w 2022 roku wynosi od 3,27 zł do 3,96 zł, w zależności od miesiąca. Nestle Purina płaci obecnie 4,50 zł za godzinę pracy w nocy, a od 1 października będzie to 6 zł za godzinę.

@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Bardzo się cieszę że Pracodawca podjął taką decyzję. Proszę tylko dopisać, że dodatek przysługuje w porze nocnej 8 godzin . Przy założeniu , że jest to 7 dni w miesiącu po 8 godzin, to 56 h x 6 zł /h (nowa stawka) = 336 brutto.

Mateo

nie traktują ludzi powaznie przyjołem się na inny dział i zmiane po 1 miechu oznajmiono mi że za plecami mnie przeniesiono nia inny dział i zmiane i jak mnie śie zapytali czy coś wiem to nic mi nikt nie mówił ani nie ptyali o zgodę poltyka taka lider kierownik muwi ty masz byc poszłuszni jak powiesz nie to na 2 dzień masz kopa z pracy

@Mateo

Masz rację upał oni w klimie A nas nie szanuja

Wer

Bo tak

Tomasz
@Wer

Co masz na myśli, możesz rozwinąć wypowiedź? Zgadzasz się z przedmówcą, że faktycznie tak jest w firmie?

Hipcio
@Mateo

Jak po jednym miechu dali Cie na inny dział to widocznie byłeś za dobry na dział na którym zacząłęś ;)

@Tomasz

Nierowne traktowanie pracowników zwłaszcza na zmianie czerwonej to norma liderzy nie znają kodeksu pracy

Majster
@Piotr

Aż tak źle ? O jakim obszarze mówisz ?

@Piotr

To znaczy że co niektórzy są faworyzowani? Tylko na tej zmianie tak jest? Bo tłumaczenie się nieznajomością kodeksu pracy raczej jest dość słabe szczególnie u przełożonego.

@Majster

Multipakig

@Marta

Tak chodzi o to że inni muszą więcej A inni nic A powini być równo traktowani tak mówi kodeks pracy A lider twierdzi że on tu rządzi

PIOTR
@Marta

Lepiej nic się nie odzywać tylko pracować za dwóch bo i tak Cię ucisza i będzie trzeba odejść na inną zmiane

DłużejTutajPracuję
@Mateo

Jeśli za plecami to nie ładnie i powinien kierownik zwyczajnie ci powiedzieć co i dlaczego, ale to nie jest nic nadzwyczajnego takie przeniesienie, bo jest różna rotacja na zmianach. Inna sprawa, że rotacja zależy od tego jakich sobie zrekrutowali ludzi, w lato warunki pracy są bardziej uciążliwe i najważniejsze "klimatu" panującego na danej zmianie z powodu przełożonych (liderzy i kierownik). Druga sprawa, że może ty nie spełniasz wymagań na danym stanowisku i przenieśli Cię w miejsce gdzie możesz dać sobie lepiej radę.

@DłużejTutajPracuję

Tylko pracowałem na tym stanowisku 4 lata i byli zadowoleni

Bo tak jest

Szkoda że już była...
@PIOTR

Byłam fiderkom na tej zmianie i tez myślałam że jest źle. Poszłam do innej firmy i tam miało być lepiej więcej kasy i lżejsza praca. Rzeczywistość niestety jest inna pieniędzy nie ma tyle co miało być bo premia jest za zrobienie nierealnych do wykonania celi. Praca bardzo nierówno podzielona jedni mają mało inni nawet na przerwę nie są w stanie zejść bo nie zrobią wszystkiego, nie macie pojęcia o czym piszecie że w Putinie jest źle. U mnie kierownictwo wie wszystko lepiej a jak się nie podoba to pisz wypowiedzenie a na twoje miejsce już są chętni do pracy nawet od jutra. A z tego co pamiętam to kierowniczka na czerwonej zawsze wysłucha i coś zaradzi. Mój błond że nie zgłosiłam jej co mi leży na sercu. Złożyłam już jakiś czas temu CV ze chce wrócić ale niema teraz miejsc. Gdy tylko odezwą się do mnie od razu składam wypowiedzenie w obecnej firmie i wracam. I nie będę marudzić bo teraz mam porównanie

Mietek
@Piotr

Jeśli masz czas chodzić za innymi i patrzeć ile mają pracy to znaczy że to ty masz za mało obowiązków. Lepiej weź się do roboty

Hipopotam
@Piotr

Piotrze, wypowiedź osoby o nicku DłużejTutajPracuję jest skierowana do Mateo a nie do ciebie. Nie ogarniasz zwykłego forum ale uważasz, że znasz lepiej kodeks pracy niż twój przełożony. Odnośnie stażu i twojej pracy, to być może czegoś nie wiesz, może zawsze słabo pracowałeś, tylko ktoś inny nadrabiał twoje braki. Być może teraz jest na urlopie i wyszło jak faktycznie pracujesz. A może jest ok. Nie wiem, ale ty też się nie dowiesz, jeśli nie porozmawiasz z przełożonym. Zamiast wylewać swoją frustrację na forum lepiej poproś o rozmowę i załatw sprawę jak dorosły człowiek.

@Szkoda że już była...

I uważasz że w twej firmie przełożeni się dobrze zachowują jak by nie było ludzi to by szacunek był po co kodeks pracy o równym traktowaniu jak jest inaczej że jedni muszą wiecej

@Szkoda że już była...

Nie twierdzę że firma zła tylko nie którzy ludzie jestem tu 6 lat dużo przezylem

@Hipopotam

Słabo pracowałem mając pochwaly i parę razy tytuł pracownika miesiąca jak chcą to zawsze Cię uwala

@Hipopotam

Zyje w wolnej Polsce i mogę wyrażać swe zdanie w thg moja znajoma po 2 latach pracy zawolano i powiedziano że jest do zwolnienia A jak spytała dla czego przełożona wypaliła bo tak mi się podoba poszła do dyrekcji i uratowała prace ale musiała zmienić zmianę bo przełożona się mscila pewnie chciała kogoś wsadzić na to miejsce A się nie udalo

xawery
@Mietek

Za streczerami i wózkowymi nie trzeba chodzić ,dwie godziny pracy i siedzą na telefonach .

xawery
@Szkoda że już była...

Coś kłamiesz ,fiderki i giverzy to najbardziej niedocenieni pracownicy i w sumie najcięższa robota .

Operator
@xawery

To zostań wózkowym czy streczerem. Jak szukali, kto chce na wózek, to nikt nie chciał się szkolić, jak szukali operatorów to samo. Teraz nagle uruchamia się zawiść, bo ktoś, kto był z nimi równy awansował i ma lepiej. Pracujesz jako pracownik fizyczny, to nie płacz, że masz pracę fizyczną. Taka po prostu jest twoja praca. Daj coś więcej od siebie to i więcej dostaniesz. Taaaa, pamiętam te wasze argumenty...nie każdy ma predyspozycje, żeby być operatorem. Ale każdy bez predyspozycji, wiedzy i umiejętności chciałby mieć tak samo jak ci, co o wiele więcej potrafią. Czemu nie masz pretensji, że dyrektor ma lepiej? Może popłacz na forum, że nie masz jego pensji. I pamiętaj, żeby napisać, że on tylko sobie siedzi w klimatyzowanym pomieszczeniu i pije kawę. Do osób poszukujących informacji na temat pracy w firmie: nie sugerujcie się tymi żalami. To pisze garstka osób, przeważnie ci, którzy nie pracują zbyt dobrze. Firma jest spoko, duże możliwości awansu, wystarczy mieć łep na karku i chęci do pracy.

@xawery

Jak tak dobrze to czemu nie pójdziesz wózkówy ma w nogach ponad 25 km na zmianę nogi odpadają A wy siedzicie tylko na szubercie i Nic więcej i głupoty wypisujacie idź na dzień na streczarce i będziesz mieć dość pół giweerow by zrezygnowalo

Mietek
@xawery

Wózkowy czy streczer po 2 godzinach pracy ma chwilę żeby odpocząć. W przeciwieństwie do giwerow którzy na telefonach siedzą już od pierwszej minuty a później mylą smaki. jak to szło? Czerwony do czerwonego żółty do żółtego niebieski gdzie? Do zielonego? A zielony? Zielonego nie damy może nikt się nie polapie. I znowu jest czas żeby siedzieć z nosem w telefonie.

mateusz
@Majster

Mnie z czerwonej na niebieską dali z 7 fazy na 6 bo ponoć za dobry byłem

Jury
@mateusz

Gratulacje! I jest bliżej do wyjścia ;p

Iwan
@Operator

Byłem giverem i zostałem operatorem. Prawda jest taka że na giverce jest praca ciężka i wózkowi czy operatorzy mają lżej.

Pomarzyć każdy może
@Iwan

Nie jesteś operatorem, nadal siedzisz na giverce. Jedynie co masz, to tylko słabe pojęcie o tym co należy do obowiązków opratorów. Masz pracę fizyczną to pracujesz fizycznie. Na to się umówiłeś z firmą i za to ci płacą. Co chwilę szukają nowych operatorów czy wózkowych,jak nie na starych fazach, to na nowych. Chcesz już nie pracować fizycznie i firma ma ci płacić za twoje umiejętności, to zrób coś z sobą. Nie możesz porównywać do siebie dwóch całkowicie innych stanowisk. Chcesz mieć lepiej to tylko zależy od ciebie, bo firma daje takie możliwości każdemu kto chce i nadaje się

Abcd1390
@Pomarzyć każdy może

@iwan A ty kim jesteś?na jakim stanowisku pracujesz ? Może koloryt? Bo nie masz zielonego pojęcia o pracy givera,ani tym bardziej pracy operatora.

@Andrzej

A ktoś sprawdzał wydatek energetyczny pracowników.

@Pomarzyć każdy może

Nie kłócić się o pierdoły , zastanówcie się jak można poprawić warunki pracy i zmniejszyć uciążliwości.

Misiek
@Piotr

Proponuję dołożyć kilka przerw . Lider mówi , że gdy robię 8 przerw to przesada , ale chciałbym , żeby było tak jak kiedyś - pół godziny pracy , pół godziny przerwy .

Misiek
@Piotr

Tak , dział BHP sprawdzał obciąrzenie pracą i niby wszystko jest dobrze .

Mirosław

Witam, dwa pytanka. 1. Czy system 2 dniówki, 2 nocki i 4 dni wolnego jest dokładnie w takiej kolejności czy po np. jednej nocce jest dzień wolnego lub dniówka? 2. Jeśli wymagany jest rok doświadczenia w pracy z robotami na stanowisko operator linii zautomatyzowanej, to w jaki sposób można nabyć to doświadczenie przed trafieniem do tejże firmy?

@Mirosław

Nasz system pracy idzie dokładnie w takiej kolejności: dwie dniówki, dwie nocki i cztery dni wolnego. Zachęcamy do aplikowania na ogłoszenia na stanowisko Operatora Produkcji także osoby z mniejszym doświadczeniem operatorskim. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z działem rekrutacji pod numerem tel. : 538-627-192.

puchatek

Jak wygląda praca operatora, czy wymaga dzwigania ciężkich rzeczy? Jakie są zarobki aktualnie operatora?

puchatek

Simon

Niestety w firmie przewaza znacznie wiecej niegatywow anizeli pozytywow. Ale do rzeczy. Jesli chodzi o pozytywy to przede wszystkim ludzie. Poznalem naprawde sporo fantastycznych osob, na stanowiskach idzie sie z kazdym praktycznie porozumiec i dogadac. Darmowy dojazd do pracy i firmowe ciuchy. Kasa na swieta i wakacje. I na tym w zasadzie koncza sie zalety. Sama praca w zaleznosci gdzie trafisz moze byc znosnie a moze byc bardzo ciezko gdzie bedziesz tyrac jak (usunięte przez administratora) Dodatkowo wyobraz sobie, ze pracujesz w dlugich, dosc grubych ubraniach zarowno spodniach i koszulkach z dlugim rekawem, I oczywiscie w butach bhp, ale tu polecam kupic wlasne, bo te ktore daje firma nadaja sie co najwyzej do zejscia do piwnicy, sa tak potwornie niewygodne, twarde, bez amortyzacji, a chodzisz przeciez 12 godzin. Ale wazne ze dla wyzszych sfer sa lepsze. na hali obecnie ponad 30 stopni i okropny zaduch. Klimatyzacji nie ma, jedynie biura i pomieszczenia managerskie / liderów. Dodatkowo nosisz kask, okulary bhp i czepek. Czlowiek sie po prostu gotuje. Jedyne co firma posiada to nawiewy, ktorych jest stanowczo za malo a wiele istniejacych po prostu nie dziala i mimo ze bylo to zglaszane wielokrotnie przez wszystkie zmiany, nic sie nie zmienilo. Pieniadze bardzo slabe jak na obecne realia rynku wroclawskiego. Wiecznie zmieniajace sie regulaminy dotyczace premii. Kompletnie niejasny system awansów i szkoleń. Same szkolenia tragedia totalna. Kompletny brak jakiejkolwiek organizacji w tym zakresie. Przykladowo przyjezdzasz na nadgodziny bo bedzie szkolenie. Przyjezdzasz o 7, ale o 9 dowiadujesz sie ze jednak szkolenia nie ma. Albo idziesz do domu albo zostajesz i pomagasz na produkcji. Dodatkowo przeciaganie w czasie maksymalnie ile sie da - idace w grube miesiace. Sporo osob rezygnuje miedzy innymi z tego powodu. Sama praca w zaleznosci od stanowiska gdzie trafisz, mozesz trafic na takie w miare spokojne miejsce a mozesz trafic tam gdzie bedziesz tyrac za dwoch. Sam zrezygnowalem po niemal 3 latach, po prostu mialem dosc. Ogolnie gdy sie zatrudnialem na 1 dniu bhp bylo nas 11 osob. Nikt z nich nie zostal, a to rowniez o czyms swiadczy. Rotacja jest spora. Na podwyzki nie ma co liczyc, gdyz podwyzki roczne na poziomie 5-6% sa po prostu smieszne, znacznie ponizej inflacji, a co za tym idzie w zasadzie zarabiamy co roku mniej. Zmienilem robote gdzie na dzien dobry dostalem 1200 wiecej i nie przychodze do domu tak wypluty jak po nestle.

Czytelnik
@Simon

Dziękuję bardzo za rozległy komentarz. To jest ważne, jeśli chodzi o temperatury, samopoczucie w pracy i warunki płacowe. Fajnie że ludzie zostawiają tego typu informacje.

Witam. Jak wygląda sprawa z nadgodzinami ? Są dla chętnych, w razie potrzeby czy nie ma wcale ?

@Marcin

To zależy od sytuacji. Jeżeli występują problemy z obsadą linii, np. ze względu na sezon urlopowy, to przełożeni proponują nadgodziny.

Pra

Dobrze że są takie fora, moim zdaniem każdy pracownik ma prawo się wypowiedzieć. O warunkach w pracy, przykro jest to że Nestle czyta to i wypowiada się na najgorsze wypowiedzi. Pytanie jest, czy chcą coś zmienić, czy tylko prubujac się usprawiedliwić. Jest takie powiedzenie "winny zawsze się tłumaczy", ale nie można określać firmy że jest zła. Bo nie firma rządzi ludźmi, tylko przelozoni na danym stanowisku. Pracuje w tej firmie, zmiana zmianie nie równa, tak jak przełożeni. Warunki na niektórych działach specyficzne. Duże wymagania od pracowników, ale taka specyfika firmy. Mogli by płacić za większe pieniądze za uniwersalność, praca pracy nie równa. Ale oczywiście jak ktoś nie chce, może zawsze zmienić pracę.

Kierowca

Do dowództwa. Jestem kierowcą, czekam już 6 godzin na załadunek. Chciałem pójść na stołówkę, bo po tak długim czekaniu po prostu zgłodniałem, ale PAN ochroniarz nie wpuścił mnie deklamując listę osób, które mogą wejść do budynku. Mam przepustkę, na magazyn wyrobów gotowych mogę wejść, a na stołówkę nie? Myślę jednak, że to ten akurat pozbawiony empatii PAN ochroniarz za bardzo przejął się swoją rolą i gra nieustraszonego szeryfa. Proszę, żeby wpisać nas, kierowców, na tę listę.

Szeryf
@Kierowca

Nie będziesz mi mówił kogo mam wpuszczać, a kogo nie.

Alkor

jestem Białorusinem. posiadam wykształcenie i doświadczenie w obsłudze instalacji elektrycznych. Czy Mogę u was pracować?lub zwykłym pracownikom produkcyjnym?

@Alkor

Zatrudniamy również obcokrajowców, jeśli posiadają wymagane kwalifikacje i dokumenty legalizacyjne. Wszystkie aktualne oferty pracy są zamieszczone na www.pracuj.pl.

MKA

Czy są aktualne oferty do pracy w Pirina Nestle na stanowisko Pracownik Produkcji? Pilna odpowiedź.

@MKA

Tak, rekrutujemy obecnie na stanowisko Pracownika Produkcji. https://jobdetails.nestle.com/job/Nowa-Wies-Wroclawska/759201101/?feedId=256801&utm_source=NestleCareers

R

Jak można wysłać CV do Państwa Na stanowisko Pracownik Produkcj

@R

Można aplikować przez stronę Nestle https://www.nestle.pl/jobs/search-jobs?keyword=&country=PL&location=Nowa+Wies+Wroclawska&career_area=All

@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Czy z czerwcowa wypłatą będą wypłacane wczasy pod gruszą

Wczasy pod gruszą będą wypłacane z wypłata majową - na 10 czerwca

Sandokan
@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Ponawiam temat transportu z Brzegu Olawa i okolice tak ciężko odpisać ludziom

Segal
@Sandokan

Firma żałuje na transport dla pracowników a chcą mieć ludzi do pracy żałosne to jest.

@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Czy do urlopu wliczają się lata z krusu

@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Czy będą dodatki do upałów bo temperatura jest tragiczna

Prawa pracownicze
@Piotr

Czyli nic się nie zmieniło!

Czy szkolenie bhp napewno odbędzie się 8lipca to z 30 czerwca przeniesione

Waldek
@Piotr

Zapomnij. Woda wystarczy .

MKA
@Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.

Jak długo trzeba czekać na odpowiedź? Też jestem zainteresowany.

Zostaw merytoryczną opinię o Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. - Nowa Wieś Wrocławska

• Jak się pracuje w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 284.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 147, z czego 25 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 68 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nestlé Purina Manufacturing Operations Poland sp. z o.o.