Opinie o komfort.pl - Sklepy Komfort S.A. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Sklepy Komfort S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Sklepy Komfort S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż tekstyliów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sklepy Komfort S.A. w Łódź

Wierny

Witam. Ludzi z komfortu jak podwyżki od przyszłego roku 4200brutto minimalnego wynagrodzenia ciekawe jak firma komfort podniesie zarobki ??? Bo za chwilę się okaże że nie będzie opłacać się pracować za tak marną kasę i premie jak jest ta premia oczywiście.

@Wierny

już sie nie opłaca pracować za te marne wynagrodzenia i smieszne premie. Chodzą słuchy ze Komfort otwiera nowe Home-y a planuje zamykać mniejsze sklepy. mowa nawet o 10 - 15% sklepów

Kris

Witam mam zapytanie ile dostaje sie na poczatek w komforcie jako Specjalista ds Obsługi klienta w Łodzi?

Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat franczyzy w Komfort? Jakieś opinie o tym biznesie?

@Kandydat

jeszcze 5 lat temu wejscie we franczyze miało sens. teraz to duze ryzyko - Komfort ostro doi a dodatkowo otwiera nowe Home'y i Outlety (Nexterio) które podkradają klientów franczyzie i zwykłym sklepom. Franczyza ma sens jesli w obrebie 40 -50km od Ciebie nie ma Komfortu.

Ludzie dziękuję Bogu że mnie zwolnili w trakcie pandemii ale widzę że naiwnych znajdują bezprzerwy za najniższa krajowa to szkoda czasu tym bardziej że praca bardzo ciężka zarabiają na naiwnych pracy nie brakuje za lepsze pieniądze

Zaproszenie telefoniczne na rozmowę online . Następnie godzinna rozmowa merytoryczna . Przebieg zatrudnienia , doświadczenie , badanie obszarów kompetencji miękkich . Pytania jak byś się zachował podczas danej sytuacji z klientem . Oczekiwanie na etap drugi który miał nastąpić do 2 tygodni z Dyr Regionalnym . Po tygodniu odzewu zapytałem drogą e-mail odnośnie następnej rozmowy . Odpowiedz Pani rekrutującej była taka ,ze jak coś będzie wiedzieć to da znać - więc oczekiwanie kolejny tydzień . Po 18 dniach -otrzymanie wiadomości e-mail ,ze po próbie wielokrotnego kontaktu ze mną zostały wybrane inne osoby do następnego spotkania z Dyrektorem . Pytanie zasadnicze do Pani , które wcale nie dzwoniła jak podaje "wielokrotnie " już gorszej nie kompetencji nie widziałem i kłamstwa jakiego tu doświadczyłem na rozmowie do tej firmy . Kto zatrudnia takie osoby ? Jak można tak odpisać komuś ,ze dzwonił a nie dzwonił . To Ja pisałem tydzień po 1 szej rozmowie do rekruterki i się pytałem . Nie polecam kłamią w żywe oczy i robią z ludzi durni . Taka jest prawda - nie polecam szkoda czasu na dziadostwo .

Kto zatrudnia tak nie kompetentne osoby ,? proponuję zadać sobie takie pytanie

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
ciekawy

Cześć, mam możliwości wnioskowania o aneks do umowy i pisze z pytaniem jakie macie teraz zarobki brutto w poszczególnych miastach/województwach? U mnie na Śląsku aktualnie 3800

@ciekawy

O, a co to jest taki aneks, bo ja nie wiem? Ten aneks ma dotyczyć lepszej pensji, po to się go podpisuje? Komu proponowane sa ankesy?

Jako Kierownik z wieloletnim stażem w różnych firmach nigdy nie zarabiałem tak marnie, na tą chwile robiąc 100% planu około 600 tys. KS dostaję 1546 zł premii bo drugi wyznacznik to marża która aby zrobić trzeba wykonać minimum 130% planu wtedy plus 500 zł , ale od tego oczywiście -20% za plan DR. Podwyżki o takim czymś KS nie słyszy i za tak wykonany miesiąc 4200 zł na konto KS.

lucky
@Adam

Zwykły pracownik jak zrobi 100 tyś to dostanie 900 zł brutto przynaszej podstawie 3600 zł brutto to razem na reke 3400 ale sredniioo robi sie planu na zwykłym sklepie nie home z trudem 50 tys czyli ledwie 270zł brutto premii

Siwy

Muszę pochwalić Komfort za podejście do pracownika. OK żartowałem :) Pracując w Komforcie, podwyżkę wynagrodzenia można dostać tylko na dwa sposoby. Pierwszy to zwolnienie się i przejście do innego pracodawcy, a drugiego mniej drastycznego nikt z pracowników Komfortu nie poznał. Chociaż mnie sie udało -przyniosłem wypowiedzenie bo dostałem ofertę z VOX-a i pół godziny później mój kierownik zaprosił mnie na rozmowę o stawce, jaka by mnie interesowała. Mimo że zaproponowali mi 4300 brutto podstawy (co było moim obecnym minimum przyzwoitości) to i tak podziękowałem ze względu na obecny system premiowy. Konkurencja płaci lepiej. Jak sie nie zgodziłem to dostałem zwolnienie z obowiązku pracy więc mam 3 miesieczny płatny urlop i przypilnuje sobie, by zgodnie z kodeksem pracy wypłacili również średnią z premii która mi sie nalezy

Fifi
@Siwy

Nowy system premiowy to jest porażka. Robiąc w danym miesiącu bardzo wysoki wynik indywidualny (sklep nie zrobił planu) i tak mam mnożnik x0,8 za zadanie specjalne. Zadanie ustawione jest na dział, gdzie mamy braki w personelu a spora część ekspozycji jest nieaktualna. Do zobaczenia na zlocie :)

Maja
@Fifi

Jak firma wybrała na przedstawiciela pracowników — człowieka który z pracownikami nie ma nic wspólnego, to co się dziwić. On ma za zadanie tylko podpisać to co mu zarząd podsuwa a że są to rozwiązania na które żadem z normalnych pracowników by nie przystał to już nie ważne... w dokumentach jest ze przedstawiciel skonsultował sie z pracownikami i wyraził zgodę na taki system premiowy.

DrOzd
@Maja

Komfort to firma od wyzysku... w ogłoszeniach piszą 70% pracy z klientem i 30% zadan około sprzedażowych. A rzeczywistość jest na wielu sklepach zgoła inna... bywa ze wiecej przebywasz na magazynie niz na sali sprzedazy... MAsz byc opiekunek klienta magazynierem sprzątaczką i jeszcze odpowiedzialnym za reklamacje... i to wszystko za płacę minimalną i (usunięte przez administratora)system premiowy... Na mniejszych sklepach nie oplaca sie robić planu pracowniczego - dla 200 -300 zł brutto premmi czyli 160 - 230 na rękę zniszczysz sobie psychikę walcząc o to by towar był na czas i dobry potem z klientami sie przepychać ze to złe czy tamte i byle by nie oddali towaru bo bedziesz grubo na minusie...

Maja

Nie ma to jak praca w Komforcie! Niedziela przed majówką oczywiście pracująca bo firma woli wydać w tym dniu 2000 zł za oświetlenie i trzymać 10 godzin w pracy 3 - 4 pracowników z dala od rodzin, by zarobić 600 zł brutto! Oczywiście centrala nie pracuje w soboty i niedziele — bo przecież to są święte krowy, którym się wolne należy. Tylko regionalny przy piwku przed telewizorem wysyła raporty — co tak mało! No i pamiętajmy świętując "Święto Pracy", że od tego miesiąca nasze minimalne wymagania premiowe idą w górę o 5000... juz teraz pracownicy patrzą na siebie z byka a chyba chcą byśmy się między sobą bili o klienta bo wkrótce nawet te groszowe premie będą nie realne!

@Maja

Serio, tak to wygląda? A za prace w taki dzień jest jakaś lepsza kasa dla tych pracowników? Czy stawka normalna? No bo może warto z powodów finansowych przyjść i dorobić?

Lamda
@Teresa

masz płacone jak zwykłe godziny w pracy... bo masz plan pracy równoważny... nadgodziny przenoszą na następny miesiąc w nieskończoność aż o nich zapomnisz

DrOzd

Tak trzy miesieczny... ale Komfort opiera sie na oszustwach i kombinowaniu jak płacić by nie wypłacić... i robią wszystko by "na papierze" sie zgadzało... a w rzeczywistości już nie musi...

Zamyślona

Czy wszystkie Komforty w PL pracują niezgodnie z kodeksem pracy, czy tylko te na wschodzie kraju? Pracę zaczynam o konkretnej godzinie a muszę być w pracy przynajmniej 20 minut wcześniej żeby otworzyć kasę przeliczyć pieniążki i inne tego typu rzeczy. W mojej poprzedniej pracy te wszystkie czynności były już w czasie pracy. Dlatego jestem bardzo tym zdziwiona. Bo niby Art. 128. § 1. Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Dlatego pytam czy to powszechne w Komfortach?

Meggi
@Zamyślona

Czyli to jednak nielegalne? U nas to samo. Może w końcu ktoś zgłosi to do pipu. Miesięcznie wychodzi ponad 6h pracy za free!!!

Alf
@Zamyślona

U nas kierowniczka oddaje godziny za wcześniejsze przyjścia i późniejsze wyjścia. Nie chce mieć problemów najwidoczniej.

LLR6
@Alf

W normalnych placówkach hadlowych jak sklep otwiera się o 9 to pracownicy zaczynają pracę w zależności od obowiązków o 8 lub 8:30. by zmienić ceny itd... jak sklep zamyka sie o 21 to pracownicy też pracują do 21:30 bo trzeba zamknąć kasę oporząkować sklep na nowy dzień. Ale w Komforcie jest wyzysk... jesteście fajni jak sie tabelka zgadza ale jak tylko podwinie sie wam noga centrala to z miłą chęcia wykorzysta na waszą niekorzyść!

Kkkskjcl

Jeśli chodzi o prace w magazynie centralnym w Strykowie, to powiem tak, jestem byłym pracownikiem, nie polecam, zarobki bardzo słabe, dlatego prawie wszyscy Polacy się pozwalniali, w 90% została Ukraina, może z 2-3 Polaków jest na zmianie, ciężko się dogadać, praca ciężka sporo dźwigania i dużych gabarytów, za niska stawkę dlatego nie ma co się dziwić ze Polacy odeszli, jedna przerwa 20 minut, w stołówce ciasno bo raptem 3 stoły są na tyle osób… Kierownicy nie najgorsi, może być gorzej, no i praca 6 dni w tygodniu, na umowę zlecenie z tego co wiem tez bez żadnych dodatkowych benefitów, wiec już wogole słano, a na umowę o prace chociaż odbiory sa Ogólnie nie polecam

@Kkkskjcl

Ścisk na stołówce? A czy to znaczy, że wszyscy na raz w tym samym czasie mają przerwę? Nie ma jakichś rotacji ludzi idących na przerwę?

Magazynier

Nie będę rozwijał tematu socjalu którego nie ma. Ale dla osób które szukają pracy w MC Stryków. Jak lubicie przychodzić w każde święto na nockę do pracy tzn 26 grudnia 1 listopada 11 listopada w wielkanocny poniedziałek to aplikujcie. A dla centrali na srebrzynskiej-może sami przyjdziecie do pracy w święta na kometac je zamówień i nie zapomnijcie słowniczka pół-ukr.

Klient

Całe życie robiłem spore zamówienia w sklepie komfort na Stojadłach . Pracownicy byli świetnie obeznani w asortymencie , pomocni i bardzo mili zawsze wychodziłem i wracałem z uśmiechem na twarzy ale obecnie ? Komfort przejęli jacyś inni właściciele porażka nie znają się na niczym nie chcą nawet pomóc zniechęcają od samego wejścia stracili tym samym wieloletniego klienta . Nie polecam obecnej załogi na Stojadłach .szkoda że firma nie dba o prawdziwych pracowników których obecnie tam brakuje .

Doris
@Klient

Za płacę minimalną jest minimalne zaangażowanie! Po co się wysilać jak więcej sobie można dorobić gdzie indziej!. Kiedyś opłacało się dużo sprzedawać ale teraz nie. Wolę w wolne dni iść wykładać towar w supermarketach niż żyłować się dla marnej premii. Chodzę na 4 godziny i za taką "dniówkę" dostaję ponad 70 zł na rękę 10 dni wolnych w miesiącu to ponad 700 zł na rękę dodatkowo do naszej płacy minimalnej! Inaczej moje dzieci nie miałyby w co się ubrać! Prezesom powinno być wstyd ale to ludzie bez sumienia!

Annia
@Doris

700 zł premii na rękę to w Komforcie trzeba robić 100 tyś netto sprzedaży i to w ciągłym stresie bo klienci są coraz bardziej roszczeniowi... najlepiej na wczoraj z darmowymi usługami i jeszcze opustem cenowym... i milion telefonów z pracy na wolnym Po ponad 8 latach pracy człowiek w tej firmie jest wrakiem człowieka, ale kiedyś jeszcze dobrze płacili teraz to wszyscy szykują sie do odejścia

Nat
@Klient

Ci sami właściciele, ta sama góra zarządza. Ucinają nam premie,tak zmieniają zasady naliczania, że wychodzisz jak kre...tyn z wypłatą, czyli minimalna krajową. Można powiedzieć, zmień pracę, dużo osób się zwalna- dlatego masz nowa załogę, która nie jest przeszkolona z towaru. I jak pisał kolega, traci się chęci, jak widzisz pasek wyplaty.

@Nat

A umowę o pracę można dostać? Jak jest rozliczana wypłata? To są jakieś stawki za godzine? Czy stała miesięczna plus premia?

Piotrek
@Olga

Umowę o pracę to dają wszędzie. Nawet w biedronce więc żadna łaska. Stawka jest stała jaką wywalczysz na umowie. W jednym miesiącu możesz mieć 150h a w drugim 190h, ważne żeby godziny grały w kwartale. Premia ile sprzedaż tyle dostaniesz, ale zależy czy sklep zrobi plan, czy zrobisz wskaźniki wyznaczone przez DR. Jak nie to 20% premii w dół. Ogólnie robią wszystko abyś dostała jak najmniej.

Natka

Czy ktoś z was generował sobie raport wynagrodzenia na stronie (usunięte przez administratora) mnie wyszło, że ze swoim wynagrodzeniem 3500 brutto zarabiam znacznie poniżej średniej rynkowej na podobnym stanowisku i ponad 85% badanych zarabia więcej ode mnie... (usunięte przez administratora)

Bart
@Natka

Ale i tak DR-y będą twierdzić że powinniśmy ich po (usunięte przez administratora) całować za to że w ogóle nam płacą!

@Bart

Wszyscy zarabiają te 3500 brutto tutaj? Czy są wyjątki? Do tej wypłaty jest możliwość jakichś premii albo nadgodzin żeby zarobić więcej?

Nat
@Olga

Zasady premiowania,są tak często zmieniane, a takie, żeby nie otrzymać tej premi. To jaki prezent otrzymaliśmy teraz, przy naliczaniu kasy za drzwi, to jakaś kpina. Zrezygnowali z nagród od producentów, zastąpili to własnym regulaminem. Odechciewa się pracować, walczyć o tego klienta....

Maestro
@Nat

Dokładnie. Wprowadzili nowego producenta drzwi i wszystko kręci się wokół niego. On nie chciał płacić za drzwi to teraz nikt nie płaci. A stawka komfortu to kpina. System premiowy średnio na rok 200-300zł mniejszy za ten sam utarg w miesiącu. Ale dołożą łazienki, kuchnie, płytki, zaraz będziemy podpaski sprzedawać. Najlepsze jest to że nic nie dociera na samą górę bo ginie w połowie tej piramidy bo każdy boi się o własny (usunięte przez administratora)

Pracownik komfortu

Drodzy pracownicy ze sklepów, koledzy i koleżanki, zachęcam was do rozpoczęcia rozmów z waszymi kierownikami oraz dyrektorami regionalnymi na temat waszych podwyżek. Na Bielanach Wrocławskich nowo zatrudniony pracownik (znajomy dyrektora) dostał na umowie podstawę 5000zł brutto. :))) Do dzieła! :)

Ruda
@Pracownik komfortu

Chyba Cie traszkę wyobraźnia poniosła z tymi 5000 brutto. no, chyba że jako z-ce kierownika... bo jako opiekun klienta na pewno nie dostałby takiej podstawy — nawet znajomek kierownika...

KomfortowoKolesiowo
@Ruda

Potwierdzone info (nowy HOME Bielany). Do tego przenosi się koleś KS z mińskiej tylko nie wiadomo za jakie siano. Także regionie 7 do boju. Przez takie działanie we Wrocławiu szykuje się odejście wielu doświadczonych pracowników od lat słuchających, że firma nie ma kasy na podwyżki, a tu taki kwiatek wypłynął.

@Pracownik komfortu

na jakie stanowsko dostał te zatrudnienie ?

@bolek

Opiekun klienta. A teraz, najlepsze: my umęczamy się na dostawach, zwrotach, zmiany ceny, zmiany promocji, w miedzy czasie obsługa klienta, użeraj się z magazynem...I masz podstawę, a tu po znajomości, Pan (usunięte przez administratora) siedzi tylko za biurkiem.

I tak się tu zyje
@bolek

Tak jak kolega wyżej napisał, opiekun klienta. Jak wcześniej układy dyrektora regionu 7 np z tym jego podnóżkiem Ksk o inicjałach G.S były zabawne do pewnego stopnia, tak teraz to nam jawne plują na twarze. Mam nadzieję, że się ktoś w końcu za to wszystko weźmie

@Sprzedawca

Az ciężko w to uwierzyć ze tyle można dostac na takim stanowisku

D4widmunaimie
@bolek

Eksperta ma. Człowiek sukcesu, prowadzący szkolenia "daj rabat i wciśnij CBP" - CBP swego czasu było oczkiem w głowie DR7, na którym zarabiał kokosy i może z tego powodu ten sentyment. Krążą plotki, że zanim trafił do HOME to DR z kolesia chciał zrobić trzeciego KSK we Wrocławiu...ktoś potwierdzi?

Barber
@D4widmunaimie

No. Taki z niego ekspert, że do montażu lvt sprzedaje pianę do montażu drzwi. WTF?

Sprzedawca

Obrońco D.a.w.i.d.a, wciśnięcie cbp polegało na zrabatowaniu sprzedaży, i tym sposobem wolna kwota była przekazywana na ubezpieczenie. Ale mi tu wyczyn! Raczej narażenie firmy na straty. Taka wiedza była nam przekazywana na jego szkoleniu. Czasami, powiem więcej, klienci nawet nie wiedzieli,że mają wciśnięte cbp. Na to też znajdziesz wytłumaczenie?

Sprzedawca

Jeszcze jedno, jak już ruszyłeś temat. Wszyscy mieli wywalone na cbp. Cisnęła nas góra o to,( kierownicy, dyrektorzy. ) którzy wręcz zachęcali do rabatowania. Wypisywało się przy większej sprzedaży, i był święty spokój na parę dni. Myślisz, czemu cbp tak szybko zniknęło? Pan Sołowow się dowiedział, przez przypadek, jak wygląda sprzedaż ubezpieczenia, I że firma przy tym traci.

Jan

Albo sam postanowiłeś się odnieść do wcześniejszych opini? Jaka sprzedaż cbp? Dawałeś rabat na materiały, I wypisywałeś ubezpieczenie. Klient za to nie płacił! To się nie nazywa sprzedaż. Nie każdy chciał działać na szkodę firmy.

Chłop z Mazur

Czy naprawdę szkolenie z drzwi nie można było zrobić raz a dwudniowe z noclegiem? Tylko dwa razy trzeba jechać dosyć daleko a szkolenie krótsze niż sama jazda w dwie strony.... Bo czytać ze slajdów to każdy potrafi. Po za tym wysłane był ten pdf ze szkolenia do wglądu. Więc po co to wszystko?

Adriano
@Chłop z Mazur

Bo ktoś musi zarobić na tych szkoleniach... i nikogo nie obchodzi że nawet jadąc w 3 osoby , po rozliczeniu delegacji nie zwracają się koszty paliwa... Ja jadąc swoim samochodem musze dopłacać do interesu. Na miejscu okazuje się że posiłek jest nie zjadliwy. Bo chcą być oryginalni serwując łososie o konzystencji karmy dla kota zamiast zamówić zwykłego schabowego... i potem okazuje się ze 2 zjazd pracowników jest w McDonald

@Chłop z Mazur

Jakie szkolenie.... pracuje tu 4-5 lat, nie widzialam prawdziwego szkolenia na drzwi . Zorganizowali zabawy z podstaw sprzedazy- ćwiczenia, a nie szkolenie produktowe.Widziałeś katalog drzwi stworzony dla sprzedawców porta-komfort. Tam brakuje podstawowych danych do przygotowania otworów montażowych dla klienta. Łaskawie z dostawą zjada 2 katalogi porty na sklep.

Artur
@Sprzedawca

To jak konkretnego szkolenia nie ma to w jaki sposób przygotowany jest nowy pracownik? Zakładając, że się dostanę to mogę liczyć na pomoc starszych pracowników, czy samemu trzeba się wszystkiego uczyć?

Loki
@Artur

To czego nauczą cię na SOK-u czyli szkoleniu ze standardu obsługi klienta nie da się w wiekszosci sklepów wdrożyć! Nowy pracownik jest zostawiony sam sobie wiec musi sam się nauczyć jak wciskać kity klientom. I najwazniejsze to pilnowac by starzy pracownicy nie podkradali ci zlecen bo to jest norma - im bliżej końca miesiąca tym relacje koleżeńskie stają sie bardziej szorstkie wiec nie licz ze ktoś Ci podrzuci klienta jak by Ci brakowało do progu premiowego!

Pikpok
@Sprzedawca

To jest w każdym salonie są takie katalogi. W tym chudym dla klienta nie ma nic

Jan
@Artur

Z tego, co usłyszy od kolegow/koleżanek na sklepie. Z tego, jak i ile wiedzy przekażą mu pracownicy. Szkolenia są on-line, w czasie godzin pracy, ale niestety klienci są mało wyrozumiali, I chcą kupować w czasie gdy ty, możesz się szkolić.

Adriano

Pracuję w Komforcie kilka lat. Przeżyłem w niej nie jedno ale to, co sie dzieje obecnie to kpina ze starych pracowników. Tak jak większość ucieszyłem się ze styczniowej podwyżki płacy zrównującą ją z płacą minimalną. Moja podstawa wzrosła z 3300 do 3500 brutto. Pewnie cieszył bym się z tego 6% wzrostu podstawy, gdybym przypadkiem nie dowiedział się ile proponują nowym pracownikom których zatrudniają w tym roku. Nowym pracownikom proponuje się 3800 - 4000zł brutto. Jak zapytaliśmy Kierownika o to to powieniał że "za płacę minimalną trudno by im bylo znaleźć nowych pracowników"! My jednak starzy pracownicy możemy pracować za najniższą stawkę bo jak twierdzą nie ma pieniedzy na takie podwyżki!!!

@Adriano

Ciekawe dlaczego Prezesi i Regionalni nie pracują za płacę minimalną + premia uznaniowa! Tylko my musimy ponosić konsekwencje ich decyzji i pracować za głodowe pensje. Nawet sprzątaczki w centrali zarabiają więcej od nas!!!

@Anka

A czy te podstawy co piszecie to jest cała wypłata? Czy można do tego dostać jakieś premie? Zastanawiam się nad aplikowaniem, ale nawet te stawki dla nowych to dla mnie troszkę za mało

Opiekun
@Olga

Jakie premie na każdym kroku coraz mniej premii za sprzedaż. Towar za 150 tys netto sprzedajesz to dostajesz raptem 1000 złotych premii minus podatek więc dostajesz jeszcze mniej . Zresztą co chwilę firma kombinuje na Osz.... Swoich Pracownikach A TO ONI ZARABIAJĄ NA ICH UTRZYMANIE ALE WIDOCZNIE TAM MYŚLĄ INACZEJ.

Larisa
@Olga

Wszystko zależy od sklepu. Są sklepy gdzie swój plan jest łatwo zrobić, a są takie gdzie walczysz o kazdą złotówkę, a i tak na koniec g....o z tego masz.... od 40 do 60 tyś netto dostaniesz 0,5% procenta czyli od 200 do 300 zł brutto czyli 157 do 236 zł na rękę.... a jak sklep zrobi średnio 100% planu przez 2 ostatnie miesiące to kwotę tę przemnożą x 1,5 W Leroy Merlin na kasie dziewczyny dostąją 4200 brutto --> By tyle w Komforcie dostać trzeba zrobić min 100 tyś netto!!!

@Larisa

Hej Przypomnisz mi jakie tam są procenty za sprzedaż. Od jakich kwot? Bo chyba zaczyna się od 0,5 % do 1.1 %

Larisa
@Debeściak

od 40 do 60 tys netto 0,5% od 60 do 80 tys netto 0,6% od 80 do 100 tyś netto 0,7% od 100 do 125 tyś netto 0,8% od 125 do 150 tyś netto 0,9% od 150 do 200 tyś netto 1% powyżej 200 tyś netto 1,1% od 1 maja progi wzrastają o 5 tyś netto... Premia nie może być wyższa niż podstawa brutto... 2 - 3 lata temu za 40 tyś netto pracownik dostałby nawet 600-1000 zł brutto premii, teraz jest to 200 - 300 zł brutto premii, a od 1 maja za taki obrót nie dostaniemy nic...

Weteran
@Adriano

Niestety masz rację..doświadczeni pracownicy w tej firmie mają pod górkę, dziwne podejście..

@Larisa

No to wychodzi totalna klapa... Tak jak liczyłem poprzedni system to za 90 tyś wychodziło około 1.2 % jeśli chodzi o marzę. A tak za tyle samo teraz będzie 0.7 %. I albo się zrobi plan i będzie połowa więcej albo się nie zrobi i 20 % zabiorą... Bo tak. Bo kasa kasie nie równa? 90 tyś gorsze bez planu?

Alan
@Debeściak

Pod względem wynagrodzenia jesteśmy pośmiewiskiem a sam zakład traktue nas jak (usunięte przez administratora) Sprzątaczki i "ochroniarze" w byle centrum handlowym zarabiają więcej niż my! Jeśli chcieli nas zmotywować do pracy to im sie "udało" U nas na sklepie wszyscy oglądają sie za nową robotą a wiem z rozmów że na innych sklepach jest podobnie.

@Alan

Ja właśnie też się nad tym zastanawiam. Tak jak parę lat temu można średnio mieć z 1500 premii tak teraz jak się 400 ma to już sukces. A życie niestety co raz droższe.

Lucky Luke
@Debeściak

Przydałby się ogólnopolski strajk pracowników! To może by to zwróciło uwagę Sołowowa na to jak zadowoleni są pracownicy w jego firmie.

@Lucky Luke

Ale to przydałaby się chociaż szczypta zgrania. A tutaj każdy sobie rzepkę skrobię. Niektórzy na dużych sklepach mają to gdzieś bo i tak utargi robią takie że i tak wyjdą na swoje. Gorzej mają małe sklepy gdzie na osobę 90 koła to już był szczyt możliwości. I kiedyś za tyle dostałbym 1500 a teraz nawet nie wiem ale o wiele mniej...

@Adriano

na jakie stanowisko dostał on zatrudnienie ??

SprzedajDrzwi
@bolek

A co z nowym systemem premiowym dla sprzedaży drzwi? Do stycznia dostawaliśmy nagrody za sprzedaż drzwi od producenta. Za np. sprzedaż 10 skrzydeł z serii Supreme - Dre płaci 300 zł brutto, a Komfort płaci pracownikowi 0,5% od kwoty netto sprzedaży (~20 tys. x 0,5% = 100 zł)... i jeszcze trzeba sprzedać min. 15 skrzydeł - jak się tego nie osiągnie to firma całą nagrodę od producenta zagarnia dla siebie. Co się dzieje z resztą pieniędzy? - Na podwyżki dla pracowników na pewno ich nie ma. Ten statek już dawno powinien zmienić kapitana (zarząd, prezesa i dyrektorów regionalnych), każdy nowy regulamin premiowy (usunięte przez administratora) pracowników, a to pracownicy zarabiają na tych (usunięte przez administratora) na górze. Jeszcze kilka lat temu w premii i nagrodach można było wypracować prawie drugą wypłatę, teraz nie dość ze premia powyżej 1000 zł jest wyczynem to jeszcze na każdym kroku (usunięte przez administratora) nas z nagród od producentów. Ciekawe kiedy zajmą się nagrodami za sprzedaż od Barlinka...

Premie
@Opiekun

A nowe naliczanie premi za drzwi? To jakaś kpina. Zrezygnowali z premi od producentów, na rzecz czego? Paru groszy! Źle zadane pytanie, na rzecz jakiego producenta zrezygnowali? Jest 28, a ja już odliczam dni do wypłaty, bo na podstawowe artykuły brakuje pieniędzy. Szanowni dyrektorzy, prezesi naprawdę dużo osób szykuje się do odejścia. Zostaniecie z brakami, a szkolenie nowych osób trwa. A sorry, szkoleń w tej firmie nie ma.

Kaszka

Firma nas roluje na każdym kroku i robi wszystko byśmy nie mieli motywacji do pracy. * Na wielu produktach mamy największą marżę na rynku. Czego dowodzą klienci wyśmiewający nasze ceny pokazując wyceny z innych sklepów. * Podwyżka płacy minimalnej a nasze realne wypłaty w dół - W Biedronkach mają większe podstawy od naszej! Nawet pracownik McDonalda dostaje miesięcznie grubo ponad 3000 zł na rękę i to bez premii frekwencyjnej! A my musimy się wstydzić, że pracujemy w Komforcie... * system premiowy promuje duże HOME'y a mniejszym sklepom nie daje zarobić. Bo to przecież my jesteśmy winni, że klienci nie kupują u nas. * Centrala stosuje spychologie wszystkich działań na sklepy. Reklamacja - poinformuj klienta bo dział reklamacji dał ciała i przekroczył termin... Magazyn - znajdz numer na 800 jak by to należało do naszych obowiązków... Albo poinformuj klienta o tym że nie dostaje towaru bo po raz setny magazyn go nie wysłał albo wysłał uszkodzony! * Zarząd wybrał sobie przedstawiciela pracowników — inaczej tego nie da się nazwać — każdy sklep miał tylko dwa "głosy" bo jeden można było oddać z konta pracowniczego a drugi z kierowniczego — z czego kierownicy jasno dostali nakaz głosowania na określoną osobę.... Jaki to nasz reprezentant.... taki który pilnuje by centrala nas jeszcze bardziej (usunięte przez administratora) * Kierownicy sklepów dbają tylko o swoje tyłki i siedzą cicho by ich nie pozwalniali dlatego też nie stawiają sie za pracownikami.

20% inflacji

W centrali nie widzą, że w sklepach pracują ludzie, którzy płacą za ogrzewanie 2 razy więcej niż w zeszłym roku, że wielu pracownikom po opłaceniu ogrzewania prądu wody nie wystarcza na życie! Kierownicy na sklepach trzęsą tyłkiem, by ich tylko nie zastąpili kimś innym i nie walczą o pracowników bo wolą nie wyrabiać planu sklepowego z nowymi niż mówić o podwyżkach dla sprawdzonych pracowników!!! Robią wszystko, by nie chciało nam się pracować! Pamiętajmy — JAKA PŁACA TAKA PRACA wiec niech od nas nie oczekują zaangażowania i wysokiej klasy obsługi klienta!!!

Narka
@20% inflacji

Praca za płacę minimalną to współczesne (usunięte przez administratora) Jak znaleźć nową pracę skoro pracujemy po 10-12 godzin do 21 w domu jesteśmy po 22 i to jest Life-Balance w Komforcie. W soboty jedne sklepy pracują do 14 inne do 21 i to za te same pieniądze... W ciągu ostatnich 3 miseciecy miałam tylko 2 wolne pełne weekendy! Praca w święta i niedziele pracujące zawsze przypada tym samym pracownikom, których kierownictwo nie lubi!

Michau
@Narka

Nowozatrudniony dają 3600 na rękę. Starzy pracownicy z doświadczeniem robią za najniższa. Chore.

Debeściak

Parę koła mniej niż w zeszłym roku. Premię w dół i to grubo. Praktycznie ani razu planu nie zrobiliśmy.

Witam. Przychylam się do opinii, które mówią o braku szacunku. Kandydowałem na zastępcę kierownika. Rozmowa odbyła się online (niestety). Połączenie słabe, rwące się, choć z mojej strony internet jest światłowodowy i nie mam żadnych problemów w łączeniu w innych sytuacjach czy webinariach. Teraz już wiem, że jaka firma taka jakość kontaktu. Po rozmowie otrzymałem informację, że odezwą się za dwa tygodnie, bo tyle potrzebują czasu na decyzję. No i fajnie, tyle tylko, że ten feedback to było zamieszczenie kolejnego ogłoszenia z informacją o wakacie na to stanowisko. Kompletnie nieprofesjonalne, słabe. Ja również przeprowadzałem rekrutacje pracowników do firm, w których pracowałem i NIGDY nie zlekceważyłem rozmówcy, pozostawiając go bez informacji zwrotnej. Bez względu na to, jak wypadł na rozmowie, bo przecież bywa różnie, nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, ZAWSZE bez względu na rezultat kandydaci otrzymywali informację zwrotną i to telefoniczną. Taka praktyka świadczy o naszym szacunku do ludzi i przede wszystkim działa korzystnie dla wizerunku firmy. Dużo można by na ten temat napisać. Odradzam wszystkim, którzy cenią sobie wzajemne relacje w pracy i chcą być szanowani przez pracodawcę. Jeśli na dzień dobry pokazuje się ludziom, że ma się ich w tylnej części ciała to po zatrudnieniu może być tylko gorzej.

Łuki 2

Cześć. Jak się pracuje w sklepach po 8 h czy całe dni i jak z sobotami? Po równo to jest rozdzielane? Kierownicy pracują w soboty? Czy tylko "wybrani"?

Zostaw merytoryczną opinię o Sklepy Komfort S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w Sklepy Komfort S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Sklepy Komfort S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sklepy Komfort S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 2 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sklepy Komfort S.A.?

Kandydaci do pracy w Sklepy Komfort S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sklepy Komfort S.A.
1.9/5 Na podstawie 118 ocen.

Sklepy Komfort S.A.