Opinie o Synthos S.A. w Oświęcim

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Synthos S.A., oraz Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Synthos S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Synthos S.A. w Oświęcim

koper

Wypowiem się bo pracuje od lutego jako aparatowy. System 4b to po pierwsze (usunięte przez administratora) jak nie wiem (ja planuje zmienić) bo za taki system to powinni minimum na wejściu 3k tys placic. Nowy pracownik ma ok 2300/2400 netto. Kursy na które Cię wysyłają (uDT) za zdanie egzaminu żadnej podwyżki żadnej premi. Tylko instrukcje instrukcje i insrukcje. Nauki w choy i obowiazku. Jedynie co tu jest fajnego to socjal

Marek

Witam , jak wygląda praca na dziale kauczuku dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną właśnie na ten dział ?

Wojtek

Jestem tu kolejny raz i nic tu się nie zmienia stoje od 7 rano na 124 i widzę że na tym zakładzie lubią kawę i papierosy trzy przerwy od 7 rano a my dalej kierowcy jak dumnie czekamy i ten kierownik zwolnił bym go bo tak samo z nimi na papierosa na kawkę za co ten zakład płaci tym ludziom wstyd niech jakiś menadżer się za to weźmie

paolo

Witam chciałem powiedzieć ze pracuje w firmie już kilka lat i takich bzdur jak tutaj jeszcze nie słyszałem , zarobki może nie są kolosalne jak by niektórzy chcieli dostawać za prace bez doświadczenia przychodząc do firmy chemicznej lub każdej innej i od razu żądać 3500 tysia na rączkę to by było naprawdę świetnie zaznaczam bez doświadczenia obudźcie się najpierw trzeba na to jakoś zasłużyć ja mam ponad 3200 na rękę i uważam ze to nie jest najgorzej a socjal jest naprawdę niezły wcześniej pracowałem w firmie która zatrudniała na świecie około 100 tys pracowników i oferowała pracownikom o wiele mniej ot choćby podwyżki najwięcej co dostałem to było 20 zł i to było zdaniem kierowników naprawdę dożo tak ze darujcie sobie te wszystkie komentarze ze nie mamy podwyżek lub ze socjal do bani bo to nie jest prawda dziękuję

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Synthos S.A.?

Endriu Nowy wpis
Klient

Kolejny raz jestem na zaladunku e 124 totalna porazka tu sie robi przerwe po przerwie kawka papieros a kierowcy czekaja po kilma godzin na zaladunek masakra za co ci ludzie biora pieniadze.Zero jakiego kolwiek nadzoru. Totalna porazka

Atypowy Nowy wpis
@Endriu

Przyjdź, ładuj po 70 aut dziennie w czterech ludzi a potem pogadamy

ZYta

Czy wie ktoś jaką umowę dają na start ?

To ja Nowy wpis
@ZYta

Nie wiem czy wszędzie, ale na stanowiskach w laboratoriach standardem jest 1 lub 2 umowy na 6 miesięcy, potem jeśli zostajesz w firmie to na czas nieokreślony.

Co wchodzi w socjal Synthos S.A.?

To ja
@Pytanie

Dodatkowe pieniądze na święta wielkanocne i bożego narodzenia plus wczasy pod gruszą - łącznie około 2,5 tysiąca rocznie na rękę. Ponadto dofinansowanie do żłobków (200 lub 220 zł w zależności od dochodów na członka rodziny) i to w sumie tyle.

operator wuzka widlowego
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Od 2008 - 2017

Pytania

pragne dostadc sie na to samo stanowisko jako operator wuzka widlowego na mag.kalczuku

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

paolo

@paolo

Chciałbym ci powiedzieć , że 3200 po paru latach pracy (czyli jakieś doświadczenie już masz) w czterobrygadówce gdzie pracujesz od 4-8 świąt na miesiąc , święta wielkanocne, boże narodzenie i " wszelaki świątek" to dla ciebie godna stawka?? Tam większość ludzi nigdy nie ceniła swojej pracy . teraz najniższa na dniówki płaca to około 2000zł na rękę (zero doświadczenia i wiedzy), a na zmiany w tym systemie to powinno być 3000zł (zero doświadczenia i wiedzy), ty masz 3200 po paru latach. Stwierdzam , że albo nie cenisz swojej fachowości, albo po prostu nic nie umiesz. 5000zł na rękę to żaden luksus w tym zawodzie na produkcji i w czterobrygadówce. Rusz sie troszke dalej od Oświęcimia i zrozumiesz to o czym piszę.

2-letni pracownik
@paolo

Przyszedłem zaraz po studiach i dostałem trochę ponad średnią krajową mając około roku doświadczenia zdobytych podczas praktyk czy stażów. Jeśli dla kogoś 3200 na rękę to super warunki to powodzenia w dzisiejszym świecie :)

2-letni pracownik

Dobra firma dla ludzi którzy albo są świeżo po studiach - na start są niezłe warunki dla osoby bez większego doświadczenia lub dla osób, które przychodzą na stanowiska kierownicze albo dyrektorskie. Osoba z kilkuletnim doświadczeniem aplikująca na stanowisko np. specjalisty dostanie taką pensję jaką sobie wywalczy na rozmowie i zostanie na tym poziomie przez długie lata. Rotacja w firmie jest umiarkowana, raczej odchodzą ludzie którzy albo nie spełniają się zawodowo, albo którzy od lat proszą się o podwyżki i odbijają się od ściany. Na plus zdecydowanie socjal (pieniądze na święta wielkanocne, bożego narodzenia i wczasy pod gruszą), ale wszystko tak naprawdę zależy od zespołu do jakiego się trafi i kto będzie twoim bezpośrednim przełożonym - jeśli trafisz dobrze to warto zostać na dłużej.

Kosmos

Odradzam pracę na wydziele dyspersji i klejów G175 i F170. "Przyzwoite" pieniądze są tylko dla (usunięte przez administratora), kierownik jakiś pierdolnięty (bez złośliwości), technolog pociotek. Układy układziki, kolesiostwo i nic poza tym. Jeśli nie masz żadnych ambicji ambicji to wydział w sam raz dla ciebie. Podnoszenie kwalifikacji w tej firmie też bym brał przez palce.

Marcin
Klient

Jestem tutaj na magazynach E-124 praktycznie w każdym tygodniu i nie wiem co ten Wojtek (usunięte przez administratora) Pracownicy z załadunkiem (usunięte przez administratora) jak mało kto, wiadomo raz jest lepiej raz gorzej ale to co piszesz jest niezgodne z prawdą

@Marcin

Mało ludzi na magazynie ledwo żyją bo upał ale załadunek idzie. Wszyscy się starają tylko jedna święta krowa nic nie robi wiecznie siedzi na wózku i czeka aż jej podjedzie transport z opakowaniami

@Kierowca

Więcej takich świętych krów tu jest ale na szczęście do 2 lat idą na emeryturę i przestaną załogę wkurzać

Mx
Klient

Pracują u was ludzie z Ukrainy?

asadas
@Mx

Tylko polacy :)

Były operator
@Mx

Ukraińcy i obcokrajowcy za taka stawkę pracować nie będą, pytanie uważam za zbędne haha

Nic nie robią

Ilona

Cześć, bardzo różne są tutaj opinie na temat pracy, niektóre mówią o tym, jak się pracowało w Synthos w latach 90, więc nie są najnowsze. Ja bym chciała wiedzieć, jak się obecnie pracuje firmie, jaka jest aktualna sytuacja i czy warto teraz aplikować waszym zdaniem. Atmosfera jest ok? O reszcie kwestii typu socjal w firmie też chętnie poczytam.

Pracowałem tam dawno temu w latach 90-tych, na styropianie, rozpuszczalnikach itd. Wypłaty zawsze były kiepskie trzeba było pracować w systemie ruch ciągły, zmiany co 4 pracujące dni. Praca ogólnie nie była ciężka ale kiedy się zwolniłem odżyłem zacząłem więcej zarabiać. Gdy przystąpiliśmy do unii wyjechałem na zachód i teraz jak na to patrzę i czytam opinie Ile się zarabia na tych zakładach ludzie dajcie sobie spokój. Firma obraca miliardami ludzie na stanowiskach mają kontrakty w euro a wam na samym końcu takie ochłapy? Praca na pomiarówkach, obsługa różnych urządzeń i ta odpowiedzialność jest warta minimum 4000 zł na polskie warunki. Miejcie trochę honoru i odwagi zmienić pracę na coś lepszego choćby dla zasady żeby nikt waszym kosztem się nie bogacił! Wypłaty na zakładach to wstyd to urąga ludzkiej godności.

Tadeusz
Klient

Ekspresowy załadunek. Byłem tu już kilka razy i od razu pod rampę. 20 minut i załadowany. Papiery już czekały w biurze. Nawet pomagali przerzucać pasy. Polecam.

Wojtek

Kozi
@Wojtek

W tej firmie na magazynach zarabia się psie pieniądze. Czas załadunku kontenera 20 stopowego czy "Jumbo" trwa około 10 minut. W której innej firmie czas załadunku jest tak krótki ? Kolego pojedź na folię do sąsiednich Tych a zobaczysz co to znaczy długi załadunek. Pracownicy mają prawo do przerwy. Kierowco zatrudnij się na E124 za 2000 netto na początek a zobaczymy ile z siebie dasz. Pozdrawiam

Kozi
@Kozi

*wybacz 2100 netto

obserwator
@Wojtek

No właśnie co do płacy. Czy ktoś się zastanowił dlaczego jest : jaka płaca taka praca a nie na odwrót ???

Adam
@Wojtek

Masz racje. Jeszcze rok temu jakoś to było a teraz to masakra. Czekamy aż wózkowi skończą kolejną przerwę

@Wojtek

Nie jest tak źle jak mówisz.choc zależy na który magazyn trafisz na b130 załadunek idzie zawsze fajnie. A na f124 zależy na którą brygadę trafisz

koper

Damian
@koper

Dobrze wiedzieć, że firma Synthos oferuje w Twojej ocenie fajne świadczenia socjalne. Mógłbyś przybliżyć, co dokładnie zapewnia pracodawca? Wiemy już o zarobkach, dlatego teraz chętnie dowiem się o dodatkach, które mogą sprawić, że pensja będzie bardziej atrakcyjna.

Kokoroko
@koper

Czy marne premie na święta: Bożonarodzeniowe i Wielkanocne, wczasy pod gruszą, dopłaty do żłobka i przedszkola, mikołajki dla dzieci to fajny socjal? Razem średnio około 200-300 zł brutto miesięcznie. Premia roczna to nie socjal.

Danuta
@Kokoroko

Wymienione przez Ciebie świadczenia przynależą bez wątpienia do świadczeń socjalnych. I chyba można docenić tego pracodawce, że je oferuje, ponieważ nierzadko nie proponuje się pracownikom i tego. Skupmy się już na innej kwestii. Dowiedziałam się, że Synthos prowadzi rekrutację i składa się ona z kilku etapów. Co ciekawe, kandydaci zapraszani są na aż dwie rozmowy. Możesz powiedzieć nam coś więcej na ten temat?

Były operator
@Danuta

Danuta i Damian nie prowadźcie sami ze sobą rozmowy . Nie wypada aby tak poważna firma jak SYNTHOS uciekała się do tak błazeńskiego podszywania się pod potencjalnych rekrutantów, to takiemu jak ja staremu pracownikowi śmierdzi na odległość. Płaciliście, płacicie i będziecie płacić marnie , to jest motto SYNTHOSU i nic sie nie zmieni przez następne 10 lat

heh
@koper

socjal, który ci zabiorą poczekaj na cięcia

stary operator
@Były operator

danuta , damian i ilona tyle troli w 5 minut naliczyłeM z SYFOSU

BYŁY OPERATOR
@Danuta

dANUTO DOCENIAM PRACODAWCĘ ZA ŚWIADCZENIA KTÓRE OFERUJE JEST NAPRAWDĘ GODNY POLECENIA , ŻADNA FIRMA NIE PŁACI ZA TROLOWANIE JAK SYNTHOS , Myślę , że taka firma jak SYNTHOS powinna się postarać o porządnego hejtera który w inteligentny sposób by na tym forum kontrował negatywne wypowiedzi nt. SYNTHOS , a nie jakąś "babkę " która nawet nie wie co napisać aby zachęcić ludzi do pracy w SYNTHOS. Ja tam pracowałem przez 14 lat i nic się tam nie zmieni, wyzysk pracownika na pierwszym miejscu.

He
@BYŁY OPERATOR

Dokladnie, wymiata tu reklamą,

@He

Ja bardzo chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy w Synthos. Najbardziej ciekawi mnie jedna kwestia. Czy przyjmują osoby bez wcześniejszego doświadczenia?

Robert data. 2019/20
@koper

To jeszcze ktoś w tego typu zakładach zatrudnia się za 2300 zł. ? Zapraszam do Wrocławia bo tu to sprzątaczka ma 3000 na rękę a zakłady produkcyjne płacą znacznie lepiej

Aparatowy
@koper

Czyli to prawda... Byłem na rozmowie o pracę pod kontem aparatowego, zdecydowałem się na tę rozmowę tylko dlatego że do obecnej pracy mam 40km, a do synthos miał bym 8km, mimo to! Kwotę jaką mi zaproponowali uznałem początkowo za żart, ponieważ obecnie jestem aparatowym/mistrzem zmianowym i bez socjalu i dodatków mam 3600zl na rękę, co więcej dżentelmen i Pani którzy prowadzili ze mną rozmowę nie żartowali. Aż dziw bierze że ktoś chce tam pracować biorąc pod uwagę to że nawet wózkowy na dwie zmiany zarobi więcej. Tak więc trochę kilometrów jeszcze zrobię. Pozdrawiam i życzę rychlych podwyżek. A jak nie to uciekać do mniejszych firm, które zajmują się destylacją czy rerafinacją olei przepracowanych.

Ona
@Kokoroko

Inni nie mają nic prócz gołej najniższej krajowej ,a inni chcieli by chociaż najniższą średnią krajową ale nie mogą pracy na terenie Oświęcimia lub okolic znaleźć ,no może jak bym sobie co najmniej 3 palce u ręki obcięła to bym miała grupę i wtedy by się coś znalazło ,tak ,że nie narzekajcie !

Judi
Kandydat

czy przyjmują do pracy w Synthosie ,bez doświadczenia,czy są jakieś stanowiska dla kobiet ?

@Marek

@Marek Synthos S.A. jest jedynym producentem kauczuku w Europie, od siedemdziesięciu lat na rynku. Myślę, że praca w tym dziale może być adekwatna do samego opisu tej firmy. Kiedy masz rozmowę? Mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi wrażeniami odnośnie warunków, które Ci zaproponowano.

@Ilona

Praca w systemie 4 b stawka 2300 netto jako aparatowy . W systemie 4 b tragedia ...

@Marek

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że nie odpowiada Ci system czterobrygadowy w pracy. Ciekawi mnie jedna rzecz, czy jest w Synthos jakiś system premiowy?

aaa
@Ilona

jedynym w Europie? a Trinseo? a Lanxess? może pierwszym tonażowo, ale nie sądzę, że jedynym...

Był
@Ilona

Kiedyś były premie ale zabrali wszystkie wszystko nawet fundusz socjalny lecz pandemia się kończy i część ludzi się zwolnij bo nie ma płacy nie ma pracy.

Operator
@Marek

System 4 brygadowy na rękę 2500 zł. Zero premi, zero socjala, świątek piątek czy niedziela idziesz i za no.niedziele nic więcej nie płacą., Przydź będzie fajnie tylko nie uciekaj po śniadaniu przez płot bo już taki był.

@Ilona

ilona, danuto, damianie wiem ,że to jest jedna i ta sama osoba która zadaje pytania i odpowiada sobie na nie. Błagam cię dla twojego dobra udaj się jak najszybciej do Psychiatry ale naprawdę dobrego, w twoim przypadku zwykły lekarz rozkłada ręce i może wypisać tylko skierowanie.

Antos
Kandydat

Czy Synthos odprowadza skladki do zusu za szczegolne warunki, które umozliwiaja przejście na wcześniejsza emeryture?

@Antos

Raczej nie, ponieważ kiedyś był urlop profilaktyczny (szkodliwy) ale Zakłady Chemiczne chyba to już były Dwory SA domagały sie skreślenia z 100 największych trucicieli w Polsce i załatwiono to , a żeby ludzie sie nie buntowali to zostawiono ten urlop , ale zmienił nazwę na dodatkowy w tym samym wymiarze. Jak teraz jest to nie wiem, opuściłem ten wolontariat ponad 10 lat temu.

Miki
Klient

Witam.potrzebował bym załatwić styropian na wylewki i elewacje mozna cos taniej załatwić? Macie jakieś przydziały na pracownika?

Miki
@Miki

Ktos cos?

Co jaki okres czasu w Synthos S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

Operator
@Pytanie

Zawsze w styczniu dawali ostatnio 200zł brutto a teraz nie wiadomo czy coś dadzą bo pandemia była

Zostaw merytoryczną opinię o Synthos S.A. - Oświęcim

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Synthos S.A.
2.6/5 Na podstawie 53 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Chemików 1