Synthos S.A.
counter
3 50 190 5 1
Wojtek

Jestem tu kolejny raz i nic tu się nie zmienia stoje od 7 rano na 124 i widzę że na tym zakładzie lubią kawę i papierosy trzy przerwy od 7 rano a my dalej kierowcy jak dumnie czekamy i ten kierownik zwolnił bym go bo tak samo z nimi na papierosa na kawkę za co ten zakład płaci tym ludziom wstyd niech jakiś menadżer się za to weźmie

Kozi
@Wojtek

W tej firmie na magazynach zarabia się psie pieniądze. Czas załadunku kontenera 20 stopowego czy "Jumbo" trwa około 10 minut. W której innej firmie czas załadunku jest tak krótki ? Kolego pojedź na folię do sąsiednich Tych a zobaczysz co to znaczy długi załadunek. Pracownicy mają prawo do przerwy. Kierowco zatrudnij się na E124 za 2000 netto na początek a zobaczymy ile z siebie dasz. Pozdrawiam

Tak3Nie
Kozi
@Kozi

*wybacz 2100 netto

obserwator Nowy wpis
@Wojtek

No właśnie co do płacy. Czy ktoś się zastanowił dlaczego jest : jaka płaca taka praca a nie na odwrót ???

Adam Nowy wpis
@Wojtek

Masz racje. Jeszcze rok temu jakoś to było a teraz to masakra. Czekamy aż wózkowi skończą kolejną przerwę

Endriu Nowy wpis

Zaladunek kauczuku to porazka pracownicy zachowuja sie jakby pracowali za miske ryzu zaladuja 2 aura i 30 minut przerwy nikt tego nie kontroluje kierowcow czekajacych po kilka godzin traktuja jak zlo konieczne .wiem co pisze bo jestem tu czestym niechcianym gosciem.

Ryż Nowy wpis
@Endriu

Za pół miski ryżu więc się nie dziw przed pseudo pandemią miska była pełna ryżu a teraz to nawet pół nie ma .

Mąż pracownicy

Zabrali premie , zabrali 13 pensje, i teraz hit zabrali socjalne !!!! (usunięte przez administratora)Postojowe płacą 50% WSTYD Inne firmy 75-85% postojowe. Magazyny puste taka sprzedaż a ludziom wmawiają że jest bieda to dlaczego auta służbowe jeżdżą jak tak ciężko, życzę firmie powodzenia w znalezieniu nowych pracowników ????????????

Wojtek

Tutaj na magazynach 124 maja cały czas przerwę na na kawkę na papierosa to przerwa śniadaniowa a kierowcy stają i czekaj aż państwo z obsługi skończą za miast jeździć tu nikt tego nie pilnuje a pracodawca chyba płaci im za picie kawy i palenie papierosów. Chyba się tu przyjmę do pracy

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

On

@wacek11 czyli normalnie pracujecie teraz bez żadnych przerw?

@wacek11
@On

Nie jest to na 100% ale produkcja idzie ciągiem. Ten zakład nie nadaje się do postoju tak naprawdę. Kosztowne i niebezpieczne.

XYZ
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Witam. Synthos poszukuje pracownika na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Obsługi klienta. Czy możecie podzielić się opinią na temat charakteru pracy na tym stanowisku i kwestią zarobków?

Postój
Nazwa działu: Produkcja

Czy to prawda, że w synthos jest obecnie postój na produkcji kauczuku?

wacek11
@Postój

Nieprawda. Postoje są ale remontowe i zaplanowane.

Nowy

Czy warto się przyjąć na produkcje na 4 bryg. ? Bo słyszałem że produkcja idzie pełną mocą a wypłaty nie płacą i 13 pensja to mit. Prawda to bo mam dylemat. Dziękuję za info.

Tak6Nie
2018

Orientuje sie ktos ile zarabiaja specjalisci R&D? (z mgr inż.)

Syfos
@2018

2500 zł netto ze wszystkimi dodatkami na 4b

Franek

Cześć! A jak wyglądają zarobki (można dostać podstawy 3k netto? ) i możliwości rozwoju pracując w laboratorium przy wykonywaniu analiz fizyko-chemicznych?

Tak2Nie1
Syfos
@Franek

3k netto? Zapomnij!kasa beznadziejna,nauki mnóstwo, wymagają od pracowników a sami nic nie dają

Ciacho
Nazwa działu: Produkcja

Jak wyglada praca jako aparatowy ? Da sie wyjść z 3.5netto na tej 4b ? Slyszalem o dobrym socjalu.

Tak2Nie4

wp
@Ciacho

Po 25latach pracy tyle mają pracownicy.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 96 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Synthos S.A.?

Ronin

Czyli generalnie lepiej olac Agro?? Z tego co czytam kasa raczej lipna za 4 b a do tego (usunięte przez administratora) jesli dobrze zrozumialem. Ktos podpowie??

koper

Wypowiem się bo pracuje od lutego jako aparatowy. System 4b to po pierwsze (usunięte przez administratora) jak nie wiem (ja planuje zmienić) bo za taki system to powinni minimum na wejściu 3k tys placic. Nowy pracownik ma ok 2300/2400 netto. Kursy na które Cię wysyłają (uDT) za zdanie egzaminu żadnej podwyżki żadnej premi. Tylko instrukcje instrukcje i insrukcje. Nauki w choy i obowiazku. Jedynie co tu jest fajnego to socjal

Tak2Nie6
Damian
@koper

Dobrze wiedzieć, że firma Synthos oferuje w Twojej ocenie fajne świadczenia socjalne. Mógłbyś przybliżyć, co dokładnie zapewnia pracodawca? Wiemy już o zarobkach, dlatego teraz chętnie dowiem się o dodatkach, które mogą sprawić, że pensja będzie bardziej atrakcyjna.

TakNie3

Kokoroko
@koper

Czy marne premie na święta: Bożonarodzeniowe i Wielkanocne, wczasy pod gruszą, dopłaty do żłobka i przedszkola, mikołajki dla dzieci to fajny socjal? Razem średnio około 200-300 zł brutto miesięcznie. Premia roczna to nie socjal.

Tak3Nie1
Danuta
@Kokoroko

Wymienione przez Ciebie świadczenia przynależą bez wątpienia do świadczeń socjalnych. I chyba można docenić tego pracodawce, że je oferuje, ponieważ nierzadko nie proponuje się pracownikom i tego. Skupmy się już na innej kwestii. Dowiedziałam się, że Synthos prowadzi rekrutację i składa się ona z kilku etapów. Co ciekawe, kandydaci zapraszani są na aż dwie rozmowy. Możesz powiedzieć nam coś więcej na ten temat?

Były operator
@Danuta

Danuta i Damian nie prowadźcie sami ze sobą rozmowy . Nie wypada aby tak poważna firma jak SYNTHOS uciekała się do tak błazeńskiego podszywania się pod potencjalnych rekrutantów, to takiemu jak ja staremu pracownikowi śmierdzi na odległość. Płaciliście, płacicie i będziecie płacić marnie , to jest motto SYNTHOSU i nic sie nie zmieni przez następne 10 lat

Tak17Nie
heh
@koper

socjal, który ci zabiorą poczekaj na cięcia

stary operator
@Były operator

danuta , damian i ilona tyle troli w 5 minut naliczyłeM z SYFOSU

BYŁY OPERATOR
@Danuta

dANUTO DOCENIAM PRACODAWCĘ ZA ŚWIADCZENIA KTÓRE OFERUJE JEST NAPRAWDĘ GODNY POLECENIA , ŻADNA FIRMA NIE PŁACI ZA TROLOWANIE JAK SYNTHOS , Myślę , że taka firma jak SYNTHOS powinna się postarać o porządnego hejtera który w inteligentny sposób by na tym forum kontrował negatywne wypowiedzi nt. SYNTHOS , a nie jakąś "babkę " która nawet nie wie co napisać aby zachęcić ludzi do pracy w SYNTHOS. Ja tam pracowałem przez 14 lat i nic się tam nie zmieni, wyzysk pracownika na pierwszym miejscu.

He
@BYŁY OPERATOR

Dokladnie, wymiata tu reklamą,

@He

Ja bardzo chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy w Synthos. Najbardziej ciekawi mnie jedna kwestia. Czy przyjmują osoby bez wcześniejszego doświadczenia?

Robert data. 2019/20
@koper

To jeszcze ktoś w tego typu zakładach zatrudnia się za 2300 zł. ? Zapraszam do Wrocławia bo tu to sprzątaczka ma 3000 na rękę a zakłady produkcyjne płacą znacznie lepiej

Aparatowy
@koper

Czyli to prawda... Byłem na rozmowie o pracę pod kontem aparatowego, zdecydowałem się na tę rozmowę tylko dlatego że do obecnej pracy mam 40km, a do synthos miał bym 8km, mimo to! Kwotę jaką mi zaproponowali uznałem początkowo za żart, ponieważ obecnie jestem aparatowym/mistrzem zmianowym i bez socjalu i dodatków mam 3600zl na rękę, co więcej dżentelmen i Pani którzy prowadzili ze mną rozmowę nie żartowali. Aż dziw bierze że ktoś chce tam pracować biorąc pod uwagę to że nawet wózkowy na dwie zmiany zarobi więcej. Tak więc trochę kilometrów jeszcze zrobię. Pozdrawiam i życzę rychlych podwyżek. A jak nie to uciekać do mniejszych firm, które zajmują się destylacją czy rerafinacją olei przepracowanych.

daniel
Nazwa działu: Produkcja

Witam. Chciałem zapytać jakie zarobki są w Synthos w dziale Agro. Jak wygląda praca?

Nowy pracownik
@daniel

2350-2400 na rękę za pełnowymiarowy czas pracy

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 210 dni.

Czy można w Synthos S.A. liczyć na jakieś dodatki?

TakNie3
Zadowolony
Nazwa działu: Produkcja

Polecam z pensja nigdy nie ma problemu Plus naprawdę fajny Social(święta, wczasy pod gruszą,dopłata do żłobka, kasa pożyczkowa). Dodatkowo praca spokojna

Marek
Nazwa działu: Produkcja

Witam , jak wygląda praca na dziale kauczuku dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną właśnie na ten dział ?

@Marek

@Marek Synthos S.A. jest jedynym producentem kauczuku w Europie, od siedemdziesięciu lat na rynku. Myślę, że praca w tym dziale może być adekwatna do samego opisu tej firmy. Kiedy masz rozmowę? Mam nadzieję, że podzielisz się z nami swoimi wrażeniami odnośnie warunków, które Ci zaproponowano.

TakNie6
Marek
@Ilona

Praca w systemie 4 b stawka 2300 netto jako aparatowy . W systemie 4 b tragedia ...

Tak2Nie1
@Marek

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że nie odpowiada Ci system czterobrygadowy w pracy. Ciekawi mnie jedna rzecz, czy jest w Synthos jakiś system premiowy?

Rekrut
Nazwa działu: Produkcja

Witam. Chcialbym sie przeniesc na operatora wózka widłowego na dzial kauczuk. Czy może ktoś podpowiedzieć jak się tam skontaktować?

Gregorio
@Rekrut

Porozmawiaj zgodnie z drogą służbowa z przełożonym. Szukają pilnie ludzi na magazyn.

Małgorzata
Nazwa działu: Finanse

Dzień dobry, Jak długo trwa okres rekrutacji ? Czy w zakładce "moje cv" umieszczony tam list motywacyjny zostanie przeczytany zgodnie ze stanowiskiem na jakie wysłana jest rekrutacja? Jak wygląda statystycznie przyjmowanie młodych studentów na stanowiska typu "młodszy specjalista" ? Jak wygląda praca w Synthos-ie z perspektywy osób nowo przyjętych na stanowiska dla osób wykształconych kierunkowo ?

@Małgorzata

Też jestem ciekawa, mam nadzieję, że ktoś z pracowników Synthos S.A. powie nam coś więcej. Planujesz aplikować do pracy w tej firmie? Powodzenia na rekrutacji!

Małgorzata
@Ilona

Aktualnie aplikowałam i chciałabym usłyszeć opinię na ten temat właśnie z perspektywy nowego pracownika "studenta". Nie ukrywam, że jestem bardzo zainteresowana pracą w Synthos S.A. i poszukuję wszelkich opinii o pracodawcy oraz szansach zatrudnienia.

Ania

Czesc czy jest tu ktos z biura obslugi klienta i moze uchylic rabka tajemnicy jak wyglada praca na tym stanowisku? Chodzi mi o warunki pracy - pieniadze, atmosfere itp. pozdrawiam Ania

Piotr
@Ania

Zamierasz aplikować do pracy w firmie Synthos na stanowisko pracownika obsługi klienta? Ciekawi mnie, czy masz jakieś doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku oraz czego oczekujesz po pracy w tym miejscu? Bardziej zależy Ci na stabilnej pracy, czy rozwoju zawodowym?

Kinga

Hej, jak wygląda praca na stanowisku specjalisty ds jakości? Jakich zarobków można się spodziewać ? Jak wygląda praca ?

Tak7Nie

@Kinga

Hej, nie widzę, żeby obecnie był prowadzony nabór pracowników na to stanowisko. Jednak od Twojego komentarza minęło trochę czasu, więc może byłaś na rozmowie i udało Ci się dostać pracę w Synthos?

On29

Elo jestem w innej spolce chemicznej ale zarobki slabe jak w synthosie? Mam 8 lat dosw jako aparatowy papiery na wciągnik suwnice rozladunek cystern energetyczne itp z gory dzieki za odp chce wiedziec zeby nie wpakowac się z deszczu pod rynne

Użytkownik
Nazwa działu: Produkcja

Postaram się opinię przekazać jak najbardziej obiektywnie. Pracowałem w Synthos przez 2 lata. Zacznę od plusów. Ciekawy system "bonusów" wewnętrznych, rodzaj wykonywanej pracy bardzo mi odpowiadał, rzeczowy kierownik o którym mam dobrą opinię (ale mam wrażenie że bez odwzajemnienia). Na tym w mojej opinii zalety się kończą. Organizacja i komunikacja w firmie z takimi przychodami po prostu leży. Brak perspektywy rozwoju. Dla mnie najważniejszy czynnik w każdej pracy to jej atmosfera. Niestety bardzo się rozczarowałem na współpracownikach. Przy pracy z takimi ludźmi w tej branży człowiek bardzo szybko odczuwa wypalenie zawodowe. Dodam że miałem okazję rozmawiać czasem z osobami z innych oddziałów i akurat ci wydają się być jeszcze gorsi niż współpracownicy. Aplikując do Synthosu trzeba się zastanowić czy jesteśmy dość odporni na najpewniej nie najlepszą atmosferę pracy w firmie. Jeśli tak, nie widzę przeszkód aby do niej aplikować.

Tak16Nie
Karolina

A przyjmują teraz kobiety?

Tak1Nie3
@Karolina

Jesteś zainteresowana jakimś konkretnym stanowiskiem pracy w firmie Synthos? Warto przejrzeć zamieszczone na stronie oferty i sprawdzić, czy pracodawca ma wymagania co do płci. Obecnie wiele firm stara się zatrudniać tyle samo mężczyzn i kobiet. Daj znać, czy zdecydowałaś się przesłać CV.

Tak1Nie2

rob
@Karolina

Kobiet nie przyjmują, chyba że po znajomości.

Kobieta
@rob

a to czemu?

Michal

Czesc interesuje sie stanowiskiem w synthos (usunięte przez administratora) w biurze obslugi klienta, slyszalem ze to bardzo dobra fucha i dobrze platna itd. Powiedzcie mi cos więcej, czy warto sie starac? Przyjmuja do biura tak z ulicy? Czy to prawda ze zarobki sa dobre? Ile dostaje sie na poczatek?

@Michal

Napisz proszę, czy zdecydowałeś się aplikować do Synthos i jak potoczyła się rekrutacja. Czy udało Ci się otrzymać stanowisko, o które się starałeś? O co pytał pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Chętnie dowiemy się, jak oceniasz warunki finansowe oraz atmosferę panującą w tym miejscu.

pp

czy jest możliwosc brania nadgodzin aby sobie dorobić?

w
@pp

nie

Karolina

@Adam, czy chcesz starać się o zatrudnienie w firmie? Może przechodziłeś już rekrutację? https://synthos.talentfinder.pl/advertsearch.aspx Tutaj znajdują się aktualne oferty pracy, firma potrzebuje obecnie osób na wiele stanowisk. W ogłoszeniu na magazyniera można przeczytać o tym, że praca jest zmianowa. Pracodawca oferuje dofinansowania do opłat za żłobek i przedszkole, jednak w ogłoszeniu nie podane jest w oparciu o jaką umowę zatrudnia się pracowników. Czy jest to umowa o pracę?

Adam

A jak praca na magazynie i jakie zarobki?

Karolina

@Furus, piszesz o nieprzyjemnych zapachach przy pracy na niektórych stanowiskach, czy pracodawca zapewnia odzież ochronną? Jest przyznawany jakiś dodatek za pracę w takich warunkach? @Mario, czy zatrudnianie obcokrajowców ma jakiś wpływ na lokalnych pracowników? Może szkolą nowe osoby i w związku z tym zwiększa się zakres ich obowiązków?

Zostaw opinię o Synthos S.A. - Oświęcim

Chcę opublikować: