Opinie o Daedong Poland w Cieszyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Daedong Poland. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Daedong Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Daedong Poland w Cieszyn

Niki

No to grudzień przed nami i kolejny skok na kasę, firma wyznaczyła 5 dni urlopu super pomyslicie? A tu wałek jeśli brakuje Ci urlopu nie możesz wymienić nadgodzin na dzień wolny? Dlaczego się zapytacie ano odpowiedź jest prosta wpiszesz urlop bezpłatny bo dnia Ci brakuje to ciach premie, L4 ciach premie więc albo tracimy premie albo idziemy do zakładu zamiast spędzić święta z najbliższymi. Kolejna sprawa podwyżki? Chyba sobie kpicie będzie wyrównanie stawek znając nas zakład? Menadżerów Koreańczycy nie słuchają. Mikołaja nawet nie ma w tym roku bo firma biedna. Socjal śmiech na sali jedni dostają bon 50, a drudzy 30 bo im zarobki przekraczają, wczasy pod gruszą 100-200 zł ale legenda głosi że nawet 300 zł :D Oceny kolejna kpina ale na ten temat niechce mi się pisać. Czas wypowiedzeń w styczniu będzie.

anastazja

W tej firmie z dnia na dzien coraz gorzej, to traktowanie koreancow ludzi ktorzy zapier... na ich kontrakty a oni cie trzepia za porzadki to zaklad produkcyjny czy restauracja, jak maja problem to niech sobie sprzataczki zatrudnią, 1 raz w firmie spotkałem sie ze porzadki sa wazniejsze niz produkcja ale z drugiej strony zawsze sa takie akcje jak trzeba sypnac groszem na premie, ale juz wkrotce zrozumią 2020 bedzie ciezkim rokiem dla tej firmy czarne chmury w styczniu przeleją i zaleją biurko w kadrach ^^ no ale coz 4 lata pracy i najnisza krajowa to lepiej sprobowac gdzies indziej nic do stracenia niema ^^ i bajka na dobranoc ;) Za gorami za lasami Była firma z koreancami Prezes zrobił buch Pracowonicy poszli w ruch Przyszedl styczeń Pełny zyczeń A tu ciach Ludzi brak I morał taki Ze niech są braki Bo i tak cie nie docenia I na podwyżkach cie oleja ;)

Załamana

Nie ma co ukrywać jest gorzej i to mało powiedziane. Już na dzień dobry człowiek się wkur......Niewywietrzone ciepło duszno śmierdzi i rób w tym (usunięte przez administratora) dziewczyny słabną ale klimy nie włączą bo nie!! a obok na hali robią w polarach bo im zimno i wywietrzone mają .Ale Okulary nosić !!!!!najważniejsze bo kary będą po których kręci się w głowie i szczypią oczy uczulenia mamy na rękach ale to nie ważne zobaczymy ich styczniową podwyżkę pewnie pracownik co długo pracuje dostanie na waciki a ten co od m-ca to poczuje i będzie ok.mamy tego dosyć kiedy się obudzicie się pytam! !!!!

działacz
@Załamana

zaczynamy rozmowy założycielskie związków podczepimy się pod zakład z silnymi związkami i niedługo zrobimy rozeznanie ile osób będzie chętnych

psotnik

W firmie coraz gorzej, z dnia na dzień. Nie ma pracowniķów i zabardzo z tym nic nie robią bo cały czas żyją z nadzieja ze ktos im przyjdzie za 1700zl netto i bedzie juz odrazu robił im normy. Wszystkiego zaczyna brakować bo podpisali pełno kontraktów. Ludzie w nerwach i stresie musza pracować zostaja po godzinach i nawet nie ma słowa dziękuje. Bo ich to nie obchodzi poprostu ma byc narobione i nie ważne jakim kosztem. Ludzie robia nadgodziny ponad normy od 32 do 90h na miesiąc. Juz zapowiedzieli ze z wzgledu na to ze najnizsza krajowa idzie o 350zl do gory to pracownicy tego nie dostaną max 100zl. To znowu stracą mnóstwo pracowniķów i znow odbije sie na tych co zostali. Dlatego wystarczy napisać na spotted i same negatywne komentarze polecą. Najgorzej to jest w biurze. Ciągle jakieś pretensje czemu niema tego, czemu tamtego ,,why why why k.... why ?" Pracownicy nie mają na kogo liczyć bo menadzerowie sie nimi nie interesują jest pełno konfliktów, przez co sie zle pracuje. Co jakby sie poskarzył to by juz niemiał życia w firmie. Bo w firnie sa ludzie równi i równiejsi.

Ilona
@psotnik

Czyli jest tylko to 1700 netto i nic poza tym? Żadnych benefitów pracowniczych w Daedong też nie ma? Kompletnie nic?

Pan
@Ilona

Jest coraz gorzej nawet imprezy integracyjne po likwidowali a były dwie w roku chyba już połowa pracowniku to Ukraina jest dużo dużo gorzej miś parę lat temu

Dawid

A dla mnie opinia byłego pracownika nigdy nie jest obiektywna!!

@Dawid

To zapraszam do pracy w tej firmie. Oferty pracy są w ogłoszeniach. Powodzenia. Może za jakiś czas odpiszesz jaka była opinia.

@Dawid

Opinia o firmie jest negatywna bo traktują ludzi jak śmieci

@Dawid

I co powiesz na temat opinii PSOTNIKA. Dalej opinia byłego pracownika jest niewiarygodna? To bierz się do roboty DAWID.

Rikus

Również nie polecam tego zakładu pracy.Ta firma nigdy nie będzie traktować pracowników z szacunkiem przykład idzie z samej góry!!! Omijać ten zakład z daleka,szkoda nerwów.

@Rikus

Żałosne nawet parking jest oddzielny od robotników i oddzielny od umysłowych umysłowi musieliby za daleko wchodzić i spóźnili by się do pracy a to trzeba p podejść 30 m

Ilona

@Ja Napisz może coś o warunkach, jakie przy zatrudnieniu otrzymuje pracownik w Daedong Poland. Można liczyć na jakieś benefity w tej firmie (paczki świąteczne, opieka lekarska)?

Eevris

Nie polecam aplikowania na stanowisko TQM. To stanowisko jest chyba tylko z przymusu, bo przyjmują wszystkich na tylko na 3 miesiące po czym nie przedłużają wymyślając wymówki z kosmosu. Byłem już trzecią osobą z rzędu i myślę że nie ostatnią. Przestrzegam.

Jak wygląda temat awansu w Daedong Poland? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Pracownik Produkcji?

Robol

Zero awansów robisz puki zdrowia nie stracisz albo sam uciekniesz a takich jest coraz więcej

Kazimierz

Pracowałem w tej firmie ale już nie pracuję – osobiście NIE POLECAM. Nie szanuje się pracownika. Zarządzanie w tej firmie jest na zasadzie ma być zrobione ale już jak, gdzie, kiedy, jakim kosztem i przez kogo to zarządzającego nie interesuje. Myślę, że w tym rejonie są jeszcze miejsca pracy lepiej zarządzane a co najważniejsze to lepiej płatne.

ruda z Mtma

Tego roku premie były na świeta sprawiedliwe,osoby nowe i te z kilkuletnim stażem dostały powoli tyle samo co pracownicy z najdłuższym stażem w firmie.Dali podwżke w lipcu trzysta zł to odbili sobie na premiach,w dodatku trzeba jeszcze Maroko i Meksyk utrzymywac i finansowac a to juz podwójny samobój do własnej bramki o sorry firmy

Anka25
@ruda z Mtma

A Ty dlaczego podpisujesz się Ruda z mtma?

@Anka25

Meksyk może i tak ale maroko ? Po za tym premie są zależne od różnych czynników, nie powiem w firmie było źle ale sytuacja się poprawiła, chociaż dalej pewne osoby w biurach mają za duże mniemanie o sobie no ale cóż kto żonę pogoni :D Podsumowując początek roku był tragiczny ale firma naprawiła swój błąd i zaczęła troszkę bardziej doceniać pracowników (przynajmniej mój dział), także ten rok uważam za udany i wesołych ! :)

I%daedong

Z nowych wieści - biuro ma zakaz zatrudniania Polaków na produkcję. Sami Ukraińcy... Brawo. Brawo. Brawo... Moje sugestie dla Daedong Poland: Szanujcie ludzi... Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wynieść się z Polski.

@I%daedong

Dlaczego sądzisz, że pracownicy firmy nie są szanowani? Mógłbyś podać przykłady takich sytuacji? Opowiedz proszę, dlaczego masz negatywne zdanie na temat firmy. Ostatnie bardziej konkretne komentarze pojawiły się w sierpniu, czy od tamtej pory zaszły jakieś zmiany?

Julita

@Rikus, w żaden sposób nie jestem związana z firmą, staram się dowiedzieć więcej na jej temat, aby pomóc innym osobom poszukującym zatrudnienia. @Adek, planujesz aplikować? Czy masz doświadczenie w branży? Wynagrodzenie może od tego zależeć. @Sam, dziękuję za szczegółową odpowiedź. Dobrze, że pracodawca podniósł pensje, może szykują się następne podwyżki? Wiadomo coś na ten temat?

nicko rosberk

julita, czy dominika ? :) spamujesz na każdym zakładzie

Julita

@Sam, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Napisałeś, że "na niektórych liniach panie powinny zarabiać więcej". Rozumiem, że w niektórych działach pracują tylko kobiety? Wiesz może, z czego taki podział wynika? Kilka razy wspominaliście, że wiele osób odeszło z firmy w ostatnim czasie, czy powodem był głównie poziom wynagrodzenia?

@Julita

Czy Ty jesteś może jakimś adwokatem Daedonga?mam nadzieję, że stawkę masz godna hehe

@Julita

W firmie w ogóle pracuje więcej kobiet na większości linii pracują tylko panie. sądzę iż dlatego że są manualnie i precyzyjniejsze od mężczyzn No i najważniejsze dla zarządu można im płacić mniej niż mężczyzną ale to chyba większości firm kobiety zarabiają mniej. Jeżeli chodzi o powodzie odejść to moim zdaniem jest to właśnie poziom wynagrodzeń. niektóre linie jak pisałem są uciążliwe ale sądzę że przy lepszej płacy nie byłoby narzekania ostatnio dodali 300 zł ale są firmy które płacą więcej i nie dziwię się że ktoś tam odchodzi. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to pisz A w miarę możliwości odpowiem Pozdrawiam

Egon
@Sam

Jam mam pytanie czy są w Cieszynie firmy które płacą więcej na produkcji niż w Daedongu i do jakich firm to ludzie tak z daedongu uciekają????

@Egon

Wszędzie w Czechach a niektórzy to mają nawet bliżej niż do Cieszyna

Manuela

Ludzie uciekają na czechy bo 1000zł wiecej na wypłacie. Ale ukraina tez robi swoje ze sie ludzie zwalniaja. Oni w biurze nie mają pojecia ze sobie siedzą na (usunięte przez administratora) i im nic nie mozna powiedzieć bo nie przyjechali tu zapier... tylko lekka łatwa praca i co z tego ze pracuja codziennie po 12h jak robia norme z 6h sa wyjątki . A niektorzy w kontyner tylko ładują. Oj ten rok bedzie biedny. 2 razy wiecej zysku z złomu bedzie :) długo firma tak nie pociagnie. Niestety zaraz polaków zatrzymywać i dac im troche wiecej wolą isc w defekty i reklamacje. Jak to mowią kto bogatemu zabroni. Deadong jeszcze musi duzo zrobic zeby zaistniec na rynku pracy. Narazie istnieje tylko w ekoplascie.

Adek

Witam, Mam pytanie jak się pracuje w jakości lub logistyce? Jakich zarobków można się spodziewać?

@Adek

Najnizszej krajowej nie zaleznie czy masz magistra i umiesz perfect angielski . A atmosfera chyba ok

Kazimierz

Kurcze czytając te komentarze dochodze do wniosku ze dedong cieszyn hala stoi pusta. fabryka juz nie pracuje? idac wstecz od 2 lat wszyscy ochodza tylko do podwyzki czekaja. to ci juz odeszli? i teraz nowi czekaja? i odchodza? czy wszyscy to juz sa nowi pracownicy i teraz odchodza?

@Kazimierz

Zatrudnij się i sprawdź a nie pożałujesz tego ????

Bedzie koniec
@Kazimierz

Hale sa prawie puste inne hale przychodza pomagac na tydzien jest kolo 8 wypowiedzen a nowi jak przyjda to 50% odchodzi w 2 tygodnie jedynie IQS i ukraina podratowuje ta firme. Bo mało kto chce tu przyjsc. Od kiedy zobaczyli ze moga zarobic na ukrainie to przestali traktowac polaków poważnie.Ale ukraina tez ucieka i mowi nigdy wiecej. Praca nie polega na tym zeby ciagle pracowac i robic nadgodziny. MAMY WŁASNE ŻYCIE.

Ziutek
@Bedzie koniec

Dokładnie. Praca nie polega na tym żeby ciągle pracować!!! Praca w pracy w dzisiejszych czasach do w ogóle jest pomyłka.

@Ziutek

Widzę że czytanie ze zrozumieniem ciężkie jest :)

Rikus

W tej firmie było za mało plusów żeby dalej tam pracować...fakt kasa zawsze na czas i premie świąteczne i to na tyle!!Jak dla mnie to jeszcze suuper dziewczyny bo dobrze trafiłam,ale niestety żadna już tam nie pracuje!!!na podwyżkę już trochę za późno trzeba było wcześniej pomyśleć o pracownikach.Opinia o tej firmie poszła i nikt tam nie chce pracować nawet Ukraina!!Zostają tylko uchodźcy albo Mongolia.

Julita

@Sam, a czy Ty jesteś aktualnie zatrudniony w firmie? Czy poleciłbyś innym pracę w tym miejscu? Jakie kwestie oceniasz na plus? Czy atmosfera jest przyjazna? Jakie jest Twoje zdanie na temat możliwości rozwoju w Daedong? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc innym osobom. @B2, opowiesz, jakie jest Twoje zdanie? Czy odpowiada Ci wysokość zarobków i rodzaj umowy?

@Julita

Musiało odejść z pracy 100 pracowników żeby dali 300zl brutto podwyżki...gdyby nie to nic by nie dali ...porażka

@Miś

Miś sam jesteś porażka. W jednym miesiącu dostałeś premie wakacyjną, podwyżkę i obietnice wydłużenia przerwy. Jak ci się nie podoba to zmień pracę.

Tak właśnie zrobilem a wy zasuwajcie z Ukrainą. Powodzenia życzę

@Julita

Dla mnie te 300zl to i tak mało, na rynku i tak dalej nie istniejemy ,bo sa firmy co daja wiecej. Przez głupote stracili 100 osob ,ale nowi tak szybko nie wroća a zwolnien bedzie napewno ciag dalszych. Najbardziej w tej firmie sa denerwujace oceny po znajomosciach. Jakby te okulary zlikwidowali, to idzie jeszcze tam sie pomeczyc.

@B2

Że tak jeszcze zapytam, skąd wy tą bajkę o 100 osobach wzięliście?

@Julita

Tak pracuje już tu ładnych parę lat. Czy bym polecił pracę tutaj? chyba tak mimo, że nie ma jakichś wielkich kokosów. Plusem na pewno jest terminowość wypłat, okolicznościowe premie ( na Wielkanoc, wakacje i Boże Narodzenie), które jednak zależą od stażu pracy, tak że wieloletni pracownicy mają je większe. Nie ma problemu z odzieżą roboczą i innymi środkami ochrony. Dodam, że coroczne imprezy integracyjne są jak należy (jesz i pijesz do woli :-). O atmosferze trudno powiedzieć coś jednoznacznie bo jak to na produkcji każdy jest skupiony na swojej pracy i nie ma czasu na pogaduszki, chyba że na przerwie, która pod naciskiem załogi wydłużono od września o 5 min. O możliwości rozwoju się nie wypowiem, bo pracujący na produkcji takiej nie mają, Mają klepać swoje normy i tyle jeżeli chodzi o rozwój. W biurze jest większa na to szansa. Dodam na koniec iż w ostatnim czasie sypnęło się trochę zwolnień i zarząd poszedł wreszcie po rozum do głowy i obiecał od sierpnia podwyżki dla wszystkich o 300 zł brutto. Może to powstrzyma niektórych przed odejściem z firmy. Praca jest różna i lżejsza i cięższa zależy na jakich liniach. Ja osobiście uważam iż na niektórych liniach (A H B C I) panie powinny zarabiać więcej bo tam nie ma lekko. To chyba tyle jeżeli chodzi o odpowiedź na Twoje pytania. Pozdrawiam

Mały
@Al

A co podwyżki są z dobrego serca ? Nie śmiesz mnie ,na każdym stanowisku ludzi brakuje ,ogłoszenia na ox.pl na bieżąco co tydzień ,chłopak od planowania też uciekł ,od nowego roku ponad 70 zwolnien a to nie koniec , jedyna nadzieja w Ukrainie,to są fakty .Trzeba ludzi ciężko pracujących szanować a nie gnębić zakazami rozmów i zastraszać ,w tych czasach to na nikogo już nie działa ,robota teraz szuka pracownika.

@Mały

Chyba zapomniałeś że przychodzisz do pracy, a nie na pogawędki ze znajomymi. Ludzie przychodzą i odchodzą i to chyba norma w tak dużych firmach. Myślisz, że dlaczego jest tyle ogłoszeń do innych zakładów? Myślisz, że stamtąd nikt nie odchodzi?

@Al

Wszyscy pracownicy maja dostep do karty i liczby zatrudnionych i zwolnionych odeszlo 80+ i duzo jest na wypowiedzeniu

@B2

To tak jak napisał kolega wyżej "Plusem na pewno jest terminowość wypłat, okolicznościowe premie ( na Wielkanoc, wakacje i Boże Narodzenie), które jednak zależą od stażu pracy, tak że wieloletni pracownicy mają je większe. Nie ma problemu z odzieżą roboczą i innymi środkami ochrony. Dodam, że coroczne imprezy integracyjne są jak należy (jesz i pijesz do woli :-)." jest prawdą i na tyle plusów, co do minusów to tak arogancja ze strony niektórych liderów i biurowych, słabe możliwości rozwoju (na produkcji największe szanse mają faceci), słaba kasa (niby dali podwyżkę ale na rynku pracy to konkurencji nawet minimalnej nie zrobili tylko uspokoili pracowników którzy i tak nie chcieli odejść ), co do atmosfery zależy gdzie trafisz miałem styczność z każdym działem, kierownikiem oraz ludźmi z tej firmy i zdecydowanie najgorzej jest na montażu, a najlepiej chyba na suroofie.

Tak czytam co piszecie i śmiać mi się z Was chce. Jak Wam tak źle to się zwolnijcie, nikt Was tam na siłę nie trzyma. To wolicie anonimowo swoje żale wylewać na forum. Jak Wam coś nie pasuje to idźcie powiedzcie to kierownikom w twarz, bo przecież chodzą po liniach produkcyjnych. Jak to się mówi wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wiec gdziekolwiek pójdziecie będzie Wam źle i będziecie marudzić. Problem może nie leży w firmie ale w Waszym nastawieniu. Zamiast działać marudzicie na forum. Pogratulować.

B2

Jak byly pracownik to czemu nadal smutki wylewasz na tym forum ?

Sam

Poco czytasz jak już tu nie robisz. Ciebie to już nie dotyczy zajmij się swoją robotą

Lolo
@Sam

Jaa...tutaj zawsze piszą "byli pracownicy" nie Adik ? ;-)

PRAWDA

Dziękujemy! to wystarcza by szybko z tej firmy UCIEKAĆ i złożyć WYPOWIEDZENIE !

Duduś

Arturek siedzi na telefonie ? Moj boże 99% zakładu siedzi a podpi........ ten ktorego na telefon nie stać.

Duduś

Ale ja nie bronie zakladu bo to jedna wielka pomyłka co sie tam wyprawia . Tylko mówie ze na telefonie siedzi każdy. On nie jest wyjątkiem

Były Elektryk

Cała prawda. Dobrze że już tam nie robię

Rikus

Mam nadzieję że po urlopie zostaną w Du..e i będą musieli sami stanąć na liniach bo wypowiedzeń cd.....

Zostaw merytoryczną opinię o Daedong Poland - Cieszyn

• Jak się pracuje w Daedong Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Daedong Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Daedong Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Daedong Poland?

Kandydaci do pracy w Daedong Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Daedong Poland