Opinie o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Systems Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

kaszir

nalezy wszystkim przypomniec ze Lufthansa Systems dziala rowniez na Wegrzech. Czy ktos cos wie jak wyglada zatrudnienie w wegierskiej spolce i czy zatrudniaja polakow?

Emilia
@kaszir

Ja niestety nie, ale też chętnie się dowiem. Ile tam można zarobić?

Odpowiedzcie na oferty pracy
@Emilia

Konkretnie i bez ściemy. Wszystko się wyjaśni.

dobry

najwyrazniej stawki wynagrodzen leca w dol i jest duza presja na zatrudnienie B2B. Rynek lotniczy w zwiazku z cenami paliwa lotniczego notuje spadek przychodow.(realnie czyli uwzgledniajac inflacje). Wojna na Ukrainie i koniecznosc zorganizowania nowych lancuchow dostaw paliwa powoduja ze takie firmy jak ta beda mialy trudniej.

Merytoryczny

Lufthansa , niby firma z dużym prestiżem ale chyba tylko na papierze bo jak to nazwać jeżeli ktoś ogłasza nabór na stanowisko i proponuje samozatrudnienie?? Lufthansa brzmi dumnie...

Nie polecam
@Merytoryczny

To już dawno nie jest ta Lufthansa niemiecka. W zarządzie są Polacy i jak zwykle to bywa nie ma się nijak to do Lufthansy niemieckiej. Obcina się koszty, zmusza do samozatrudnienia, przerost pracowników w HR i na stanowiskach zarządzających, średnio na 10 pracowników przypada jeden zarządzający plus do tego sztab niepotrzebnych ludzi z tzw Quality. Efekt taki jest , że jest więcej kierowników niż pracowników. Dlatego wyciska się pracownika jak cytrynę nakładając coraz to nowe obowiązki. Marne płace a śmieszne bilety na których nigdzie nie można polecieć bo pandemia nie zrekompensują tego.Omijać szerokim łukiem

Czy Lufthansa Systems Poland zapewnia kartę multisportu?

Tiaaa, rozumiem co chcesz przez to powiedzieć :D A tak na poważnie - są tu jakieś benefity warte uwagi? ;)

LH

Ćzęściowo się dokłada do karty (im więcesj na głowę w rodzinie tym mniej się dokłada). Dokłada się z pieniędzy,które i tak musi przeznaczyć na Fundusz Świadczeń Pracowniczych). Zamiast dopłaty do karty możesz dostać kasę (wg tych samych zasad - im więcej tym mniej) Ostatnio najmniej to było ok 540 zł rocznie , w dwóch ratach.

1. Test online 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut 3. Rozmowa techniczna online 1,5h

1. Test online: Angielski - tekst w stylu artykułu prasowego i pytania zamkniete dotyczące tego tekstu, dla mnie raczej trudny - tekst w stylu mowa-trawa, dużo okrągłych słów, mało konkretów SQL - bardzo łatwe, około 15-20 pytań zamkniętych SQL, PL/SQL i Data Warehouse - w miarę łatwe; pytania różne, zamknięte wielokrotnego wyboru oraz otwarte. Otwarte dotyczyły napisania zapytania SQL, jeżeli ktoś umie GROUP BY i HAVING oraz zna operatory łączenia zbiorów (UNION, MINUS) to sobie poradzi. Tradycyjnie pytania o NULL oraz TRUNCATE vs DELETE. Pytania z baz danych np. co wpływa na szybkość wykonania zapytania, jaki indeks nałożyć żeby przykładowe zapytanie wykonało się szybciej, było też coś o kluczach w bazach danych/ ograniczeniach (np. UNIQUE). Było kilka pytań dot. DWH i pokrewnych tematów: ETL, star schema, OLAP/ OLTP, jedno pytanie dotyczące samego DWH; pytania zwykle w stylu kilka twierdzeń i wybierz prawdziwe. Jedno pytanie z PL/SQL: napisana jakaś prosta procedura, pytanie: jaki wynik zwróci. 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut Pytania o moją motywację do zmiany pracy, wcześniejsze doświadczenia, czy umiem pracować w zespole, dwa pytania po angielsku - jak sobie radzisz ze stresującymi sytuacjami w pracy, największe wyzwanie w obecnej pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Inżynier Wsparcia Uslug IT/ IT Service Desk Specialis
Zielona Góra
LUG Light Factory Sp. z o. o.
(2087 opinii)
okomaroko

hej, jak oceniacie benefity w LS? Czy to prawda z tymi biletami lotniczymy czy też jest na to jakiś limit, /haczyk?

rrr
@okomaroko

bilety są - na pewno nie bez ograniczeń

kokomaroko
@rrr

Ale jakich dokładnie ograniczeń? Zwiedzanie lotniska w Radomiu średnio mnie interesuje.

hahaha
@kokomaroko

Zaaplikuj to się dowiesz. Co tu strzępić język.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Lufthansa Systems Poland?

Aha

To zależy od zespołu. Jak dobrze trafisz - to jest na prawdę dobra. Nie wiem jak programiści, testerzy itd - ale przy pracy z danymi na pewno źle nie trafisz. Najlepiej chyba w Aero Data Serivce ;)

Ryczi
@Aha

Ale jak trafić dobrze? Chodzi o timeleadera?

Marcin Dr.

(6-letni pracownik) Firma zgodnie za swoim protoplastą z Niemiec jest zarobkami 5 lat za konkurencją. LHSYSTEMS - Super na start (poniżej 2 lat Praktycznego doświadczenia), Fatalnie wypada natomiast u osób z dlugim stażem - zarobki -30% w porównaniu do rynku i w zasadzie nie ma co więcej dodawać. Firma super na pierwsze 2-3 lata kariery, (dla osób świeżo po studiach, bo przeciez bez studiow LSY Cię i tak nie weźmie :)))) natomiast na dalszą drogą firma zupełnie nie jest przygotowana (traktuj LSY jako opcję na czarną godzinę - jeśli traktujesz LSY jako swego głównego kontrahenta bto pozegnaj górne widełki:(

Jaka w takim razie stawka w Lufthansa Systemsie by Cię satysfakcjonowała a jaka jest oferowana w firmie? Nie orientuje się aż tak mocno na rynkowych stawkach.

b2b
@Marta

to napiszcie, że stawka to minimum 80zł/h na b2b inaczej bez sensu nawet kandydować na inżyniera, analityka czy programistę, który już ma jakieś doświadczenie

doremifasollasido

Czy w depertamencie it respektwane jest wykszałcenie wyższe humanistyczne i jak wysoki jest próg wyjścia? Oceniam na minus bo nie ma o tym jawnej informacji!

Jakie narzędzia pracy zapewnia Lufthansa Systems Poland? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Kris

To zależy od stanowiska. Słabo jak szuksz pracy mając za główne kryterium użycie służbowego telefonu do prywatnych celów ;)

Brian
@Kris

Rozumiem z odpowiedzi, że użycie telefonu służbowego w celach prywatnych zależy od zdobytego stanowiska. Aha. Dziękuję.

nieznany

Czy ktoś z Was pracuje tam jako programista Java na kontrakcie B2B? Jakich dokumentów wymagano przed/po podpisaniu umowy? Jak wygląda formułka o zakazie konkurencji oraz weryfikacja zatrudnienia u poprzednich pracodawców?

Antoni
@nieznany

Jeszcze nie zacząłeś pracować, a już martwisz się zakazem konkurencji? Umówiłeś się już na rozmowę rekrutacyjną, czy dopiero wysłałeś CV?

broker
@Antoni

Konkretne pytanie. Odpowiedź trolling.

xx

Zgłosiłam się na frontend academy. Po ok. 2 tygodniach dostałam odpowiedź w stylu "kopiuj-wklej"- jesteśmy pod wrażeniem, ale nie tym razem (tak w skrócie)... 0 konkretnego feedbacku. Formularz zgłoszeniowy dalej aktywny... Nawet nie dostałam żadnych testów do rozwiązania, a wymagania spełniałam (no może z 1 wyjątkiem, ale to szczegół do nadrobienia). Zdecydowanie nie tak powinno traktować się kandydata.

trudno
@xx

to samo, mimo doświadczenia z React i posiadania kilku aplikacji w cv. Ciekawe kogo oni szukają...

hmm
@trudno

Jak znasz Reacta to nie jest ci potrzebny kurs i pewnie jesteś w stanie znaleźć inną lepiej płatną pracę. Myślę,że szukają ludzi,który zwiążą się z firmą na jakiś dłuższy czas.

YY
@xx

Z tego co wiem, było wyjątkowo dużo zgłoszeń, to dość atrakcyjna oferta. Po prostu nie było czasu rozmawiać i sprawdzać mniej obiecujących kandydatów, kiedy zgłaszało się wielu spełniających wymagania w 110%. Niemniej jednak chociaż jakiś luźny feedback w stylu - "Dziękujemy, mamy wielu kandydatów a Twój brak doświadczenia w np. bazach danych nie pozwala nam kontynuować procesu rekrutacyjnego" powinien zostać wysłany.

...

Jeśli zastanawiasz się nad dołączeniem do LSYP w charakterze badacza, projektanta UX lub UI w projekcie Lido Flight 4D, to polecam sprawdzić ilu projektantów i badaczy pracujacych w tym projekcie w ostatnich trzech latach zmieniło projekt bądź odeszło z firmy. (usunięte przez administratora)

ola
@...

jak?

...
@ola

@ola Jak sprawdzić? Popytać :-) Świat jest mały a na LinkedIn można sprawdzić kto jest byłym pracownikiem danej firmy...

Lord

Nie lubię tego tempa pracy i oddechu bosa na szyi

Pytalski

Dobry Wieczór, czy mógłbym prosić osoby, które pracowały na stanowisku junior aeronautical data specialist o wiecej informacji na temat jak wygląda praca na tym dziale w Lufthansa?: 1) czy to trudna praca 2) czy jest oparta na presji czasu 3) ile wynosi workload - norma 4) jak klimat w pracy 5) doświadczenia na temat zmianowości

były
@Pytalski

1) po pół roku do roku ogarnia się wszystko 2) tak, bardzo - nie ma kiedy na przerwę wyjść 3) zależy niektórzy się obijają i pracuja latami a niektórzy pracują jak mróki a i tak nie są wynagradzani 4) atmosfera super, bardzo fajni ludzie 5) zmianowość jest bardzo trudna, życie towarzyskie i rodzinne cierpi a dodatkowo organizm

Antoni
@były

Napisałeś w jednym z punktów, że pracując w firmie Lufthansa Systems Poland ciężko znaleźć nawet czas na to, aby wyjść na przerwę. Czy to normalne? Skoro nie ma czasu wyjść na przerwę to jak rozumiem posiłki również spożywa się w tak zwanym "locie"?

@Antoni

W datamaintenace , chartingu i innych działach jedną ręką spożywasz posiłek nad klawiaturą a drugą pracujesz. Jest duża kuchnia ale jest ona raczej dla osób na plotkowanie dla tych którzy donoszą na wszystkich do przełożonych. Niektórzy pracownicy myślą, że donosząc zrobią karierę... bardzo się pomylą jak firma pokaże im prawdziwe, obłudne oblicze

agnie$zka
@były pracownik

potwierdzam, byłam w tej kuchni i sama zostałam awans

fish

Cześć, Jestem przed rekrutacyjną rozmową telefoniczną, która jest pierwszym etapem całości rekrutacji. Szczerze mówiąc, nie wiem czego mam się spodziewać, jak przygotować. Nadmienię, że aplikowałem na stanowisko Junior Aeronautical Data Specialist, jednakże jedyne co mam, to licencjat studiów językowych, aktualnie robię magisterkę. Nurtuje mnie kilka rzeczy, bo ogłoszenie jest opisane dość niejasno, a przynajmniej dla mnie, bo nie spotkałem się wcześniej z podobnymi obowiązkami. Zastanawiam się, jak dużo jest tego angielskiego i czy faktycznie wszystko się na nim opiera? Bo jeśli jest to klepanie danych, a dookoła będą inni tacy jak ja, to styczność z językiem będzie na pewno mniejsza, aniżeli w przypadku gdybyśmy musieli porozumiewać się między sobą w tym języku, ze względu na obecność obcokrajowców. Może brzmieć do dość chaotycznie, ale chodzi mi o kilka kwestii: 1) Zarobki na Junior Aeronatical Data Specialist 2) Obowiązki w/w 3) Warunki pracy w/w stanowisku 4) Rozmowa rekrutacyjna - czy ktoś z was przechodził ją w tym systemie co ja? (1 etap telefonicznie) 5) Jak przygotować się do rozmowy Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

Czorny
@fish

Weź się człowieku uderz w głowę. Na pewno Cię nikt nie przyjmie bo znasz angielski xd

Emka
@fish

Hej, Możesz opisać jak wyglądał cały proces na to stanowisko, obowiązki, warunki itd?

mola

Candidate Experience Assistant Może ktoś coś powiedzieć odnośnie tego stanowiska i jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Moja będzie telefoniczna z racji pandemii.

Geniek
@mola

Z tego co wiadomo powoli przenoszą działy IT do Tirany aby zredukować koszty także nie oczekuj , że tam długo popracujesz. Chyba , że gra w ruletkę jak długo będziesz mieć pracę ekscytuje cię to życzę powodzenia

F-sew
@Geniek

Takie wrazenie odniosłem po rozmowe rekrutacyjnej - firma ma bardzo duze problemy w związku z covid.

Czy firma nastawiona jest na zysk, czy dba o pracowników i czy macie umowy o prace ?

F-sew
@Marek

Firma głownie nastawiona na znalezienie taniego pracownika z europy wschodniej.

Lucky

Czy powie my ktos jak wyglada rozmowa techniczna na stanowisko junior systems engineer? Jakich zarobkow mozna sie spodziewac i cos o samej pracy?

Xcv
@Lucky

Zarobki słabe niestety a wymagania bardzo wysokie.

Czy w obrębie jednego działu w Lufthansa Systems Poland są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Tak są rekrutacje na leaderów jak jesteś znajomym, ciotkiem pociotkiem albo się przypodobasz Carycy Caterinie wtedy droga otwarta ale wiesz coś za coś.... tak to nie miej złudzień typowe ustawki

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lufthansa Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lufthansa Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Lufthansa Systems Poland napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lufthansa Systems Poland