Opinie o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Systems Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Czy osoba po międzynarodowych stosunkach gospodarczych znajdzie miejsce dla siebie w tej firmie, czy poszukiwani są głównie kandydaci o profilu technicznym?

@Paweł

Liczą się umiejętności, nie wprost wykształcenie. Możesz być fizykiem jądrowym z wykształcenia a pracować w sekretariacie jak Ci pasuje i z tej fizyki to praktycznie niewiele umiesz.

Jacek

Dla programistów nie polecam, stawki niskie, poniżej rynkowych, gorzej nawet niż w zwykłym outsourcingu. Liczy się kolesiostwo kto z kim wódkę pije, Niemieccy menedżerowie to niekompetentni, starsi ludzie przed emeryturą. Traktują Polaków gorzej niż Hindusów. Chcecie lotów? To idźcie do firmy płacącej 1000 więcej miesięcznie, wyjdziecie na tym lepiej.

Nie wiem, skąd ten hejt. Najpierw miałam miłą i konkretną rozmowę telefoniczną. Parę dni później rozmowę online. Wszystko super, rozmowa i parę zadań. Niestety szare komórki postanowiły udać się na wakacje w czasie rozmowy on-line... zostały może 3 do podziału z psem sąsiada. Ja poleglam, ale generalnie sam proces rekrutacji jest naprawdę dobrze przygotowany. Powodzenia innym! Będę próbować do skutku (bo warto), aż mózg przestanie mi się wyłączać na rekrutacji ????

Podpisuje się pod opinia, ze Pani Aleksandra to antyreklama tej firmy. Jeśli chodzi o sama firmę zaś to widełki na pracuj.pl, a faktyczne realia odbiegają od siebie ZNACZĄCO. dodatkowo Pani Aleksandra mimo swojego zapewniania ze da znać w przeciągu 2 tyg bez względu na to czy się dostaliście czy nie - nie dzwoni

1. Test online 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut 3. Rozmowa techniczna online 1,5h

1. Test online: Angielski - tekst w stylu artykułu prasowego i pytania zamkniete dotyczące tego tekstu, dla mnie raczej trudny - tekst w stylu mowa-trawa, dużo okrągłych słów, mało konkretów SQL - bardzo łatwe, około 15-20 pytań zamkniętych SQL, PL/SQL i Data Warehouse - w miarę łatwe; pytania różne, zamknięte wielokrotnego wyboru oraz otwarte. Otwarte dotyczyły napisania zapytania SQL, jeżeli ktoś umie GROUP BY i HAVING oraz zna operatory łączenia zbiorów (UNION, MINUS) to sobie poradzi. Tradycyjnie pytania o NULL oraz TRUNCATE vs DELETE. Pytania z baz danych np. co wpływa na szybkość wykonania zapytania, jaki indeks nałożyć żeby przykładowe zapytanie wykonało się szybciej, było też coś o kluczach w bazach danych/ ograniczeniach (np. UNIQUE). Było kilka pytań dot. DWH i pokrewnych tematów: ETL, star schema, OLAP/ OLTP, jedno pytanie dotyczące samego DWH; pytania zwykle w stylu kilka twierdzeń i wybierz prawdziwe. Jedno pytanie z PL/SQL: napisana jakaś prosta procedura, pytanie: jaki wynik zwróci. 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut Pytania o moją motywację do zmiany pracy, wcześniejsze doświadczenia, czy umiem pracować w zespole, dwa pytania po angielsku - jak sobie radzisz ze stresującymi sytuacjami w pracy, największe wyzwanie w obecnej pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Inżynier Wsparcia Uslug IT/ IT Service Desk Specialis
Zielona Góra
LUG Light Factory Sp. z o. o.
(2087 opinii)
polek

Pracuje w lufthansie kilka lat. Mogę powiedzieć że warunki w firmie zależą mocno od działu jaki się trafi. Jednak możlwość zmiany. Jeżeli dajesz dużo od siebie a nie tylko narzekasz to można awasnować i dojść do dużych pieniędzy. Zresztą widełki firma podaje w ogłoszeniach. Te górne są jak najbardzie osiągalen. Piszę to na swoim przykładzie. Roboty jest dużo i jeżeli chodzi o technologie to wiele się w tej firmie zmieniło na plus. np. możliwość pracy w 100% zdalnej z drugiego końca Polski.

@polek

I już od początku zatrudnienia można pracowac zdalnie? Firma zapewnia odpowiedni sprzęt do tego? Pracujecie na windowsie czy na macu?

Kandytat
@polek

Faktycznie po przyjeciu do pracy nie ma problemu z praca zdalna z innego miasta? W przypadku pracy zdalnej firma zapewnia sprawny sprzęt i dobra pomoc informatyczna itp wrazie awarii?

@Kandytat

Nie ma. Możesz pracować nawet jak nie masz internetu. Jak nie wiesz jak zrestartować kompa to przyślą sztab z service Desku choćby na koniec świata. To dobrze, bo mało kto aplikuje znając podstawy działania komputerów.

Grażyna

Faktycznie mają tu taki sztab czy żartujesz? Ciekawa jestem jak byliby wynagradzani. Współpraca zdalna efektywnie przebiega czy ludziom lepiej na miejscu się robi? Ile % na zdalnym teraz siedzi?

@Grażyna

Myśle, że @Pracownik napisał to nie na serio… Jasne jest, że nikt nie wyśle ich na drugi koniec polski i trzeba mieć internet żeby pracować, nie wiem po co takie niekonkretne komentarze, zadane było normalne pytanie. Oczywiste jest, że pracownik nie ma uprawnień administratora w momencie kiedy chce sam coś naprawić, plus często bywa, że firmy wydają zużyty, nie sprawny sprzęt dlatego istotne jest to czy zapewniają efektywną pomoc informatyczną i pracuje się na sprawnym sprzęcie.

aaa
@polek

Akurat muszę przyznać, że to uczciwa praktyka na wejściu dać mniej, by potem była możliwość podwyżek... każdy by chciał niezależnie od umiejętności i osobowości (trzeba pamiętać, że NIGDY nie jest się w stanie samodzielnie ocenić własnej osoby) dostawać max z widełek, ale to tak nie działa - i bardzo dobrze

Alienmaster

Witam. Czy ktoś pracuje / pracował / przechodził rekrutacje na stanowisko Observability Platform Engineer ?

Jaki jest wkład kierownictwa Lufthansa Systems Poland w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Kemot

Nie wiem jakim cudem ktoś taki, jak p.Aleksandra zajmuje się rekrutacją ludzi. Jeśli jej celem jest wyrabianie negatywnej opinii o całej LH Systems, to można jej działania nazwać sukcesem. Muszę przyznać, że kiedy rozmawiałem z nią, miałem wrażenie, że rozmawiam z kierowniczką osiedlowego sklepu monopolowego. Ale cóż, widocznie firma ma w nosie proces rekrutacji. Zdecydowanie odradzam aplikowanie, chyba że ktoś lubi żenujące rozmowy telefoniczne.

Jak wygląda rekrutacja na stanowisko Aeronautical Data Specialist? Jakich pytań można spodziewać się na teście i podczas rozmowy? Czy rozmowa jest prowadzona po angielsku?

Aero
@Paweł

Do @Pawel, czy odbyłeś juz rozmowę/test, mógłbyś podzielić się czego dotyczył test, jakie masz odczucia po rozmowie?

Jak wygląda rekrutacja na stanowisko Aeronautical Navigation Analyst? Jakich pytań można spodziewać się na teście i podczas rozmowy? Czy rozmowa jest prowadzona po angielsku?

Księgowa

Hej, jak pracuje się w dziale księgowości? Widzę ofertę i przymierzam się do zaaplikowania :)

Julia

Jak wygląda rekrutacje na stażystę w dziale finansowym? Czy w przedsiębiorstwie trzeba znać angielski na super poziomie? Chodzi mi wyłącznie o staż

Włodek
@Julia

Jeśli chodzi o angielski, to na tym stanowisku nie trzeba go znać na poziomie super zaawansowanym :)

Moja opinia dotyczy stanowiska aeronautical data specialist. Potwierdzam opinię poprzedników, że jest to stanowisko dla osób zaraz po studiach, na start kariery. Osoby prowadzące ze mną rekrutację zrobiły na mnie dobre wrażenie. Jednak z czasem okazało się, że nie wszystko zostało uczciwie przedstawione i nie do końca miało pokrycie. Pierwsze pół roku to szkolenie od podstaw, które składa się z bodajże 6 egzaminów i dozwolona jest tylko jedna poprawka. Drugi niezdany egzamin - wypowiedzenie. Z rozmowy rekrutacyjnej wynikało, że szkolenie dotyczy systemu, jednak w praktyce okazało się, że w ciągu miesiąca uczysz się na pilota, inżyniera, meteorologa itp. Bardzo dużo jest nauki, która w praktyce nie jest do niczego potrzebna. Po miesiącu nauki masz wrażenie, że ktoś założył Ci imadło na głowę i jeszcze dociska. Niesamowite tempo i presja, która nie wiadomo co ma udowodnić. Sam kurs odbywał się w j. polskim, jednak egzamin jest w języku angielskim i należy się nastawić na język techniczny. W praktyce wygląda to w ten sposób, że robi się 100% nadgodzin, aby zdać testy i przez pierwszy miesiąc nie ma czasu na odpoczynek, bo w weekendy też trzeba się uczyć. Pierwszy raz spotykam się z tak intensywnym szkoleniem. Nie było to tylko moje odczucie w kwestii tego czego ma dotyczyć szkolenie, a pracownicy byli stanowczo nadwyrężani. Do tego dochodziły wypowiedzi od szkoleniowca typu: to odpocznijcie sobie w weekend, pospacerujcie, odprężcie się, gdzie doskonale wiedział, że będziemy siedzieć w nauce. Mocno nie na miejscu. Sam przełożony widać mocno wczuł się w korpo klimat. Zarobki nieadekwatne to wykonywanych zadań. Na szkoleniu trudno było ocenić co jest istotne a co nie, gdyż szkoleniowiec opowiadał o wszystkim. Trudno było robić jakiekolwiek notatki, bo wszystko było mówione zbyt szybko. Z kolei udostępniane materiały (w j. angielskim) były często z literówkami i trudno było zrozumieć co autor miał na myśli. Ewidentnie szukają taniej siły roboczej. Być może ktoś zarzuci mi słabość. Ja jednak znam swoją wartość i dość szybko została przeze mnie podjęta decyzja o rezygnacji. Sprzeczne informacje doprowadziły do rozwiązania umowy z poprzednim pracodawcą i zostawienia mnie bez środków do życia.

Alol

A jaka stawka była zaproponowana? Nie podano widełek w ofercie i nie wiem, czy w ogóle trafić czas.

@Alol

to ja teraz jestem ciekawa. Udało się zdobyć info i się podzielisz? albo byłaś może na rozmowie? obecnie jak są organizowane?

Jak wygląda rozmowa techniczna na stanowisko Junior Database Engineer? Będę wdzięczny za szczegóły.

kandydat007

iałem okazję rozmawiać z nimi. Jeden ziomek nawet nie potrafił włączyć kamerki podczas calla co dla mnie jest wybitnie słabe. Pytania rekrutacyjne tworzone na kolanie podczas interview. Zagadnienia to java, architektura systemów, obsługa kafki w springu, design driven development, event driven development. Rzucają hasła i trzeba wyklepać definicję bo jak nie to nic nie umiesz. Szczycą się dość nowymi technologiami. Sami nie wiedzą kogo szukają; trochę programistę, a bardziej artystę który zna się na wszystkich nowych technologiach. Proces developmentu produktów też zdaje się kuleje i to dość mocno. Tania siła robocza jest tania więc management spycha prace na sam dół.

DobrzeGadasz
@kandydat007

Dokładnie. (usunięte przez administratora) Poza tym stary beton, paczka wieśniaków dobierająca sobie technologie poznane na szkoleniach wymaga nie wiadomo czego i grymasi. Gdy jednak tylko załapią obsuwkę w dowożeniu - a to norma, od razu powieszą na tobie wszystkie psy. Bo przecież musi być kogoś wina. Tak więc kolego masz dobre wrażenie.

Kandytat
@kandydat007

Jeśli moglbys sie podzielic na rekrutacji na jakie stanowisko padaly takie zagadnienia? Czyli ogolnie wymagaja ogrom wiedzy u kandydata i jak najmniejszym kosztem?

@Kandytat

Na konserwatora powierzchni płaskich wymagają studiów doktoranckich. Ledwo się załapałem. Ale praca stabilna, spokojna...

pozdro 600

Firma może i dobra ale w Niemczech nie w Polsce totalny wyzysk i kpina, brak podwyżek brak rozmów rocznych folwark szefowej działu data maintenance, brak możliwości szkoleń i przejścia do innych działów pomimo spełnienia warunków, jedyna możliwość przejścia do innego działu to zwolnienie się żeby uniknąć konfrontacji z szefową, która opowiada bzdury innym TL by uziemić pracownika w dziale . Praca zmianowa a warunki finansowe jak na kasie w biedronce ! Plus do tego premiowani "podpierdalacze" . Praca nudna żmudna i bez celu w kółko to samo . Nie polecam.

@pozdro 600

100 prawdy ! Firma i dział bardzo słaby. Wyzysk i księgowa kreatywnosc co do pensji . Zyskują Niemcy a polaczków się (usunięte przez administratora) .

Aleksandra

Powiecie mi coś więcej o stanowisku Junior Security Engineer? Bo widzę że prowadzą rekrutację tylko nie podali tam widełek płacowych. Macie mozliwość napisania mi jak to wygląda? No i podobno to praca zdalna, czy rzeczywiście tak jest czy raz na jakiś czas są jakieś stacjonarne spotkania?

Czy w Lufthansa Systems Poland jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Ale o jakich problemach mówimy? Co to jest skuteczna reakcja?

Grażyna

może chodziło o jakieś konflikty między pracownikami? Zdarzają się? też możliwe, że coś ze sprzętem będzie się działo czy raczej wszystko na 100% sprawne jest?

@Grażyna

Jak wy w gowork próbujecie w ten sposób szukać dziury w całym to w sumie żałosne. Żaden człowiek szukający pracy nie zadaje takich pytań.

Niedoszły

Nigdy jeszcze nie czekałem na POZYTYWNA opinię przez ponad miesiąc. I jeszcze zdziwienie, że w tym czasie znalazłem coś innego... Bardzo nietypowe podejście do programistów.

Firma Lufthansa Systems Poland poszukiwała jakiś czas temu pracowników na stanowisko Programista Java. Czy jest ktoś, kto otrzymał tę pracę? Czy organizowane są tam szkolenia podnoszące kompetencje?

Addminiistrrator

Oferty pracy praktycznie cały czas wiszą te same

Antoni
@Addminiistrrator

Taa widziałem. Wszystkie są po angielsku. To znaczy że CV też trzeba wysłać z w tym języku? A rozmowa jak? Po polsku czy angielsku bo nie wiem czy sobie poradzę.

ast
@Antoni

Angielski jest raczej niezbędny. W mowie, piśmie i czytaniu. Jak koślawisz - będzie trudno.

ast
@Addminiistrrator

To nie znaczy, że nikt nie został zatrudniony - ot firma się rozwija i szuka ludzi. A co do szkoleń to owszem - zgodnie z potrzebami firmy i ścieżką rozwoju poszczególnych pracowników.

miki
@Antoni

Trzeba znać bardzo dobrze.

@ast

czyli jezykiem obowiązującym w firmie jest angielski, dobrze rozumiem ? wszyscy tu w nim mówią i piszą po angielsku ?

xD

Rozmowa po chińsku

M
@Aleksandra

Miedzy soba, w kuchni itd. rozmawiamy po polsku. Maile, meetingi sa po angielsku.

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lufthansa Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lufthansa Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Lufthansa Systems Poland napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lufthansa Systems Poland