Opinie o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Systems Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Jeżeli ktoś bardzo ceni sobie dobrą atmosferę w pracy, pomocnych ludzi, z którymi można pożartować i powiedzieć w twarz co się o nich myśli, to jak najbardziej Lufthansa będzie idealna. Cenisz sobie spokój i brak nadgodzin, jak najbardziej polecam. Jest też dużo działów, gdzie można się rozwijać w najnowszych technologiach, wystarczy porozmawiać z przełożonym. Wszystkich nie znam, ale większość, którą zdążyłam poznać jest świetna, można się zawsze dogadać. W pracy, z racji tanich biletów lotniczych, jest wielu podróżników, którzy mają niesamowite historie w rękawie z całego świata. Dosłownie. Jest też czas na kawkę, więc da się nawet z nimi porozmawiać. Rodzinna atmosfera, wszyscy przyjaźni. Pracować, nie umierać.

kandytat01

Jak szybko rekruterzy reagują na złożone podania?

Kandydat01
@kandytat01

Około tygodnia, wszyscy z automatu odsyłają formułkę Niektórzy po zapytaniu dają jakiś feedback a niektórzy to olewają Wydaje mi się ,że wymagania na stanowiska programistów są niższe niż rzeczywiste

Borys222
@kandytat01

Hmmm, w moim przypadku brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej na przesłane aplikacje z początku września.

@Borys222

Może jeszcze się nie skończyła ta rekrutacja? Gdzie można w ogóle znaleźć ich ogłoszenia? Niestety tu nic nie znalazłam.

junior0202
@Borys222

sam się zastanawiam czy pracuje tam ktokolwiek w dziale rekrutacji

Amongus
@Magdalena

Najlepiej na stronie w zakładce kariera, ogólnie ogłoszenia ciągle tam stoją te same W dziale HR pewnie pracuje 1 lub 2 osoby ,którym się chce pracować a reszta to wylane na kandydatów tylko odsyłają formułki Dear XYZ, Thank you for your interest in career opportunities at Lufthansa Systems company. After carefully reviewing your qualifications, we have decided to pursue other candidates whom we feel more closely meet our needs at this time. However, we invite you to explore other positions that may be of the interest to you at our company website: (usunięte przez administratora)

junior

czytając opinie to jakiś januszex gmbh. da sie znalesc lepsza robote po pol roku stazu w tym nieslawnym tu przybytku made in germany?

magdalena

Jak wygląda praca w dziale IT? Dostałam propozycję pracy jako junior database engineer.

a
@magdalena

To bardzo ogólne pytanie. czego konkretnie chciałabyś się dowiedzieć?

magdalena
@a

Jak jest z możliwością pracy w 100% zdalnej? Jestem z innego miasta i rzekomo mogę pracować w 100% zdalnie, pytanie czy rzeczywiście długofalowo nie będzie z tym problemu. Interesuje mnie atmosfera w dziale IT, relacje z przełożonymi, ilość pracy, godziny pracy. Poinformowano mnie, że mogę zaczynać pracę między 7 a 11, czy faktycznie tak jest? I jak z pracą w weekendy - czy jest na porządku dziennym czy tylko sporadycznie.

1. Test online 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut 3. Rozmowa techniczna online 1,5h

1. Test online: Angielski - tekst w stylu artykułu prasowego i pytania zamkniete dotyczące tego tekstu, dla mnie raczej trudny - tekst w stylu mowa-trawa, dużo okrągłych słów, mało konkretów SQL - bardzo łatwe, około 15-20 pytań zamkniętych SQL, PL/SQL i Data Warehouse - w miarę łatwe; pytania różne, zamknięte wielokrotnego wyboru oraz otwarte. Otwarte dotyczyły napisania zapytania SQL, jeżeli ktoś umie GROUP BY i HAVING oraz zna operatory łączenia zbiorów (UNION, MINUS) to sobie poradzi. Tradycyjnie pytania o NULL oraz TRUNCATE vs DELETE. Pytania z baz danych np. co wpływa na szybkość wykonania zapytania, jaki indeks nałożyć żeby przykładowe zapytanie wykonało się szybciej, było też coś o kluczach w bazach danych/ ograniczeniach (np. UNIQUE). Było kilka pytań dot. DWH i pokrewnych tematów: ETL, star schema, OLAP/ OLTP, jedno pytanie dotyczące samego DWH; pytania zwykle w stylu kilka twierdzeń i wybierz prawdziwe. Jedno pytanie z PL/SQL: napisana jakaś prosta procedura, pytanie: jaki wynik zwróci. 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut Pytania o moją motywację do zmiany pracy, wcześniejsze doświadczenia, czy umiem pracować w zespole, dwa pytania po angielsku - jak sobie radzisz ze stresującymi sytuacjami w pracy, największe wyzwanie w obecnej pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Inżynier Wsparcia Uslug IT/ IT Service Desk Specialis
Zielona Góra
LUG Light Factory Sp. z o. o.
(2087 opinii)
John

Czy firma umożliwia staże w dziale IT ?

Emilia
@John

W sensie pytasz o staże dla studentów tak?

Anonim94

Brak jakiegokolwiek feedbacku od zespołu HR jedynie automatyczna odpowiedź ,że dziękują i tyle Sporo ofert na stanowiska juniora wisi już od długiego czasu, to chyba nie przypadek Albo mają wygórowane wymagania albo płaca nie konkurencyjna w dzisiejszych czasach

XD
@Anonim94

Albo kandydaci z rozbuchanym ego ;)

@XD

Poważnie aż tak ciężko znaleźć juniora na któreś z 10 stanowisk ? czy ile tam ich teraz mają

AAA
@Anonim94

Na pewno dużo ludzi potrzeba. Poza tym junior juniorowi nie równy. Jeden mówi, że coś umie a drugi faktycznie umie. Jeden chce dużo złotych monet i nic nie robić a jeden może trochę mniej, ale mieć fajną pracę. Jak w każdej firmie. Ale na pewno dużo ludzi potrzeba, bo jest co robić.

@AAA

Racja, ja tą firmę już sobie odpuściłem ale z ciekawości będę zaglądał czy w ogłoszeniach coś się zmienia

Janusz
@Anonim94

Byłeś na spotkaniu rekrutacyjnym, napiszesz jak przebiegało i czy padały konkrety? Poinformowali Cię o swoich oczekiwaniach i wysokości oferowanego wynagrodzenia?

@Janusz

Na spotkaniu nie byłęm, na początku test z zadaniami oraz angielskiego

taktak
@XD

z pewnością, każdy kto chce zarabiać godziwie ma rozbuchane ego :), a w mojej ocenie ma głowę na karku ;)

mey
@Anonim94

ja właśnie od 1 września zaczynam pracę jako Junior. Mam nadzieję że dobrze trafię :)

VINCE
@taktak

W tej chwili w Niemczech średnia krajowa to jakieś 4000euro co daje jakoś 18 000brutto, dobrze pamiętać o tym negocjując stawki :)

VINCE

Rozniez nie polecam branży

damian

nieźle was Niemcy kiwają. Zarówno w LGBS w Krakowie jak i w Gdańsku. Nie potraficie wreszcie zbuntować się i strajkować ? No nie, wiadomo po koleji każdy się zwolni i nowy dołączy za grosze. A po drugie klient niemiecki to najlepszy klient , dziwne że z Niemcami nie potraficie się dogadać. Z Amerykanami, Francuzami czy hiszpańskim klientem tym bardziej nie potrafilibyście się dogadać

Antoni
@damian

Z tego co piszesz zrozumiałem że nowi pracownicy dostają niskie wypłaty. Czyli jakbym się przyjął to na początek najniższa krajowa?

@damian

Piękne - zero konkretów ale zasiać zamęt można. Szkoda, że nieprawdziwa. Z protestami zapraszamy do spółek skarbu państwa ;)

@Antoni

To zależy na jakie stanowisko i z jakim doświadczeniem. Na najniższą krajową raczej nie licz - zawsze będzie więcej.

nick
@Antoni

i to jeszcze jak!

B

Szczerze to uważam, że warto samemu spróbować i wystawić swoją opinie. Bogaty pakiet socjalny. Trzeba pracowac, rzadko są momenty na dłuższe wytchnienie. Ludzie mili, wszystko wytłumaczą, jak jest chwila, to pożartują. (Przynajmniej mój team bardzo lubie, innych nie znam). Praca w sumie zdalna dla większości pracowników, wiec warunki w biurze raczej nie są istotne (a też są dobre, standard - ładna, duza kuchnia, darmowa kawa itd.). Przed rozmową kwalifikacyjną byłem niepotrzebnie zniechęcony tutejszymi opiniami. Osobiście polecę.

@B

Zainteresował mnie temat pakietu socjalnego. Napiszesz co wchodzi w jego skład? ;) Czy obowiązuje on już od pierwszych dni zatrudnienia czy dopiero po np. okresie próbnym?

stary wyjadacz
@Marta

Zapomniałaś o okresie wypowiedzenia, to dobra firma, na pewno ma jakieś benefity.

@B

Fajnie, że podzieliłeś się tą opinią - mam wrażenie, że gowork został utworzony w większoci dla negatywnych opinii. A przecież o pracy w Lufthansa Systems Poland można powiedzieć wiele dobrego :)

Rozwojowo
@B

A jak tam jest z rozwojem? Czy na wyższych stanowiskach (dyrektor, manager oddziału) są nasi rodacy? Jaki procent wyższych stanowisk stanowią osoby nie posiadające polskiego obywatelstwa? Dlaczego w ogłoszeniach jest możliwość wybrania umowy o pracę i wybrania działalności w formie współpracy (tzw b2b)? Czy to jest fair?

B
@Rozwojowo

Zadajesz mi pytania ktore powinieneś chyba zadac komus z dzialu HR. Zwlaszcza dwa ostatnie.

c
@B

Czyli podsumowując, trzeba robić bez wytchnienia, za pensje 20% tej z niemiec i mam się cieszyć nierozwijającą pracą bo łaskawie mam dostęp do multisporta albo do dziadowskich biletów za które i tak muszę zapłacić? super interes...

c
@Marta

multisport albo dziadowskie bilety standby

D
@B

aha zapomniałam...darmowa kawa...czyli rozumiem, że lepiej pić kawę w biurze, niż aby było mnie stać na dobry ekspres i dobrą kawę w domu? no tak...

C
@B

a ja uważam, że nie warto

Dada

W ogłoszeniu o pracę zaznaczono, że możliwa jest praca w pełni zdalna, co zostało potwierdzone na pierwszym etapie przez Pana z HR. Na drugim etapie zadano mi następujące pytanie - "kiedy planuję przeprowadzić się do Gdańska". Firma pomimo znanej marki nie wydaje się poważna.

Marcin Z.

Kandydowałem do LS na stanowisko Junior Database Engineer, pomimo, że nie został mi zaproponowany angaż to cała rekrutacje co oczywiście jest dla mnie smutne, cały proces rekrutacji muszę ocenić bardzo pozytywnie. Od początku kontakt z HR był bardzo dobry Pan bardzo rzetelnie opowiedział o tym jak wygląda proces rekrutacji, a następnie tak było. Również rozmowa z zespołem do którego kandydowałem była bardzo rzeczowa i odbywała się w dobrej atmosferze. Dostałem również wiadomość zwrotną o wyniku rekrutacji od Pana z HR wraz z uzasadnieniem, dzięki temu i rozmowie technicznej, wiem w czym mam braki i nad czym muszę pracować w przyszłości.

@Marcin Z.

Cenne są takie szczere i prawdziwe opinie. Dzięki

Są rzeczy pozytywne i negatywne. Z plusów, firma dba o atmosferę pracy, integrację, itd., chociaż zależy jak się trafi. Minus jest taki, że ogólnie niemiecka gospodarka jest słaba w IT. Nie ma co liczyć, że centrala pochodzi z jakiegoś ośrodka nowych technologii. Jeśli chodzi o warunki i finanse, to pozytywne, że w czasie pandemii próbowali ratować, co się dało. Nie było masowych zwolnień. Z negatywnych, lotnictwo ma mało pieniędzy. Cała grupa dostała dotację, ale w zasadzie pożyczkę na ciężkich warunkach.

broker

Z tego co piszesz, czy problemy finansowe korporacji mogą przełożyć się na np. nerwową atmosferę w pracy? Sprawdziłem kurs akcji, wygląda to, delikatnie mówiąc, niedobrze. Są tak tanie, jak nigdy.

Obi-1-kenobi

A po co integracja i towarzystwo jak nie mam mieszkania? To może jak ich nie stać to niech wracają do siebie, zbankrutują, albo idą na wschód po niższe płace i lepszych specjalistów...oh wait :)

Navble
@Obi-1-kenobi

Konkurencja płaci lepiej

Anka

Rozmowa na inz aero to niestety chyba jakiś żart. Kończyłam taki kierunek i wydaje mi się, że inżynieria lotnicza, a pytania padające na rozmowie to dwa różne światy...W ogłoszeniu nawet nie wymagali ukończenia studiów, w sumie nie wiem czemu się dziwie...Natomiast najgorsze jest to, że pytała mnie osoba która zdaje się nie bardzo miała pojęcie o co pyta (junior z zespołu?). Koniec końców otrzymałam ofertę, ale nie skorzystałam, przykro mi ale 6brutto to trochę mało jak na koszt mieszkania w gdańsku. Moje zdanie negatywne, raczej nikomu nie polecę, na szczęście w branży dużo więcej firm, które płacą lepiej :).

Jola
@Anka

Jakie inne firmy możesz polecić gdzie płacą więcej?

Anka
@Jola

branża logistyczna, dwa piętra pod wami, u was miałabym 6brutto i bardzo słabe benefity a tam mam 8brutto i świetne benefity :), pozdrawiam Pani Jolu

anastazy
@Anka

potwierdzam, na inz aero w warszawie dostalem duzo wiecej, 8500 brutto w czasie covid

anastazy
@Anka

a czego się spodziewałaś, w wymaganiach nie ma studiów, zenek co kładzie kostkę też może nim być, no i w sumie pewnie by był, gdyby nie zarobki HAHAHA

anna
@Jola

evionica w warszawie

anna
@anna

a od it dynatrace :)

Konrad
@Anka

Co masz na myśli przez 'bardzo słabe benefity'? Czego brakuje względem firmy dwa piętra niżej?

mob
@Konrad

brakuje: programu prywatnej emerytury, dodatku do urządzenia biura w domu w czasie pandemii i home office na stałe, zarobków pozwalających na wynajęcie mieszkania i zdrowe odżywianie (nie na b2b, tylko na normalnej umowie o pracę, bo teraz podobno tak się "obchodzi" u was podwyżki), dofinansowania do wypoczynku letniego, 13 pensja, okolicznościowe bony (nie tylko dla tych co mają dzieci), dodatek za wysługę lat, odprawa emerytalna, pożyczka mieszkaniowa i proszę nie mówić, że niedziałająca karta sportowa to benefit :), właściwie to można powiedzieć że z ciekawych rzeczy są u was te bilety, ale to podobno bilety o statusie "standby", więc to chyba nie benefit, bo i tak trzeba za nie zapłacić a nigdy nie wiadomo czy się poleci...

Zenek
@anastazy

Nieprawda, nie mam karty multisporta. Mam całą LM w Polsat. :D

marne zarobki
@anastazy

czy marne zarobki są kompensowane "oszczędnościami" na b2b? chcą chyba najtańszych pracowników, bo jak ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie to nie bardzo...

Grażyna
@marne zarobki

Mnie to teraz zastanowiło czy faktycznie z kładzenia kostki jak wspomniał da radę zarobić poważnie więcej? Może uważają, że doświadczenie wcale nie jest wyznacznikiem czegokolwiek?

stefan
@mob

pisząc "Wasz" sugerujesz, że nigdy nie zaznałeś pracy w tej firmie. Chyba jesteś jeszcze młody, to Ci powiem to co powinien powiedzieć Twój tata - życie nie działa tak, że chcesz i tak jest. Gwarantuje Ci, że firma oferuje jedne z lepszych warunków pracy na polskim rynku.

Burczymucha
@stefan

Czyli Stefanie sugerujesz, że przy zaporowych cenach mieszkań i wynajmu mamy jeszcze utrzymywać starców i wszelakiej maści spekulantów którzy z rynku mieszkaniowego (nie tylko w Trójmieście) zrobili sobie prywatny (usunięte przez administratora) niewolniczy, lub być na b2b i nie mieć żadnej ochrony pracowniczej za to być zakredytowani po samą szyję? Skoro tam jest tak super, to dlaczego ja i gro moich znajomych mamy dużo lepsze finansowo oferty? Dlaczego przy zachodnich cenach mieszkań stawki na popularnym portalu ogłoszeniowym znacząco odstają od tych zachodnich? Dlaczego po 30latach w unii zarobki są dalej wschodnie? A tata to mi zawsze powtarzał, że słuszne jest z natury, aby nikt się nie bogacił ze szkodą drugiego. Twoje wychowanie pozostawię bez komentarza.

NEGATYW
@Anka

Nie polecam pracy w tej branży, generalnie jak jest dobrze to jest średnio, jak jest gorzej to tragedia, lepiej będzie chyba wszędzie...

nan
@stefan

Tam są dobre warunki? Chyba dawno pracy nie zmienialeś Stefciu, nie wyjeżdżaj komuś z wychowaniem, bo nie koniecznie taka osoba ma na to wpływ. Słysząc twoje rady i lekceważące podejście na pewno nie chce tam składać aplikacji. Mam nadzieję, że ci firma podziękuję za zniechęcanie kandydatów.

Nie dają znać wieśniaki po rozmowie czy są zainteresowani czy nie. Lekceważące podejście do osób starających się o przyjęcie. Słyszałem od znajomych, że co 4-5 lat w tej firmie jest wielkie sprzątanie. Także ta firma to jest wielki cyrk z niemiec. Firma dla słabych desperatów.

balisong
@Marcin

Proces rekrutacji rzeczywiscie jest slaby, ale nie jest prawda ze urzadza sie jakies sprzatanie. Poprostu zdarza sie ze ludzie sami odchodza.

aha?
@balisong

mówią, że nikogo nie wyrzucają a z ponad 800 zrobiło się 700osób? to jak to jest w końcu zwalniają, czy nie??

Elo
@aha?

Ludzie sami odeszli albo przeszli na B2B

Hahaha
@Elo

No to musi być dobra firma, że aby dorobić trochę grosza trzeba przejść na działalność, albo zwalniać się w pandemii...

mobbing
@Elo

Jeśli to nie prawda to wyprowadźcie mnie z błędu, czy "pracujący" tam ludzie mają firmy tylko po to, aby uniknąć większego ZUS i drugiego progu podatkowego?

a po co sie pracuje na B2B ?
@mobbing

Właśnie po to . Masz więcej kasy . Pracodawca wydaje tyle samo co na etatowca.Nikt nikogo do tego nie zmusza.

Obi-1-kenobi
@a po co sie pracuje na B2B ?

Czytałeś synku taki akt normatywny pt. PRAWO PRACY?

uważajnaburaki

Generalnie firma robi dobre wrażenie. Faktycznie gorzej płacą niż w innych miejscach. To prawda. Ale nie zarobki są najważniejsze. To tylko jeden z aspektów. Zdarzają się zespoły, gdzie jeśli nie jesteś szczurem-plotkarzem, to będziesz miał ciężko. Ma to związek z tym, że jak chłopek roztropek zostaje managerem, to i jego ulubieńcom brakują tylko widły. Polecam wyłącznie, gdy pierw poznasz nieco członków zespołu i managera. Najlepiej również zapytać nie tylko u obecnych ale u jego byłych podopiecznych, aby mieć obiektywną opinie. Bo to na prawdę loteria jak trafisz czyli dopasujesz się. Już po mojej pracy dla Lufy dowiedziałem się takich rzeczy, że w życiu nie przyjąłbym oferty. A moje doświadczenie tylko to potwierdziło.

szok
@uważajnaburaki

Ale czemu gorzej płacą?

@uważajnaburaki

Co jako zarobki nie są najważniejsze? Z wysokich zarobków wynika szacunek do pracowników, nigdy nie jest odwrotnie!!!

Jędrzej K.

Pracowałem w Gdańskiej Lufthansie 5,5 roku. Odszedłem bardziej w poszukiwaniu nowych wyzwań aniżeli z powodu problemów z pracodawcą. Pracowałem na stanowisku Java Developera w dziale Digital Delivery Lab, który szczerze polecam. Uważam, że firma mając swoje drobne minusy czy korporacyjną bezwładność (długie czasy ustalania wszystkiego, widać komentarze o nie wyrabiających się rekrutacjach, HRach itp), ogólnie jest solidnym i godnym polecenia pracodawcą. Czasem był problem z babraniem się w starszych technologiach, ale praca była ciekawa, rozwijająca, można było liczyć na solidne i regularne podwyżki no atmosfera do tego była super. Z Lufthansą zaczynałem swoją profesjonalną karierę i uważam, że bardzo dobrze trafiłem.

@Jędrzej K.

To ile tam w lotnictwie dają na tym stanowisku? Słyszałam że kokosy można zarobić

@Magdalena

Zapomnij, ta branża jest słaba, nie polecam.

marty

Hej, czy wiecie może jak w tej chwili wygląda praca hybrydowa w firmie tnz. ile dni homeoffice, ile w biurze?

rtyui
@marty

Zależnie od stanowiska i dogadania się z teamleaderem. Obecnie właściwie całkowicie zdalnie ze względu na sytuację.

@rtyui

Jak bardzo zdalnie?

Mój Boże...
@vwvw xx

Co to za pytanie? Tak bardzo, że zdalniej się nie da?

@Mój Boże...

Pytam, czy w trybie home office zwracane są koszty energii elektrycznej, ogrzewania tymczasowego miejsca pracy i dostawy owoców w piątek.

XD
@vwvw xx

Jest dodatek rekompensujący koszty pracy w domu. Owoce w piątek to nie obowiązek, a bonus dawany przez pracodawcę. Za to raczej nikt nie zwraca kasy...

Ile wynosi ten dodatek?

Zachęcam do aplikowania
@vwvw xx

Zapewne już na pierwszej rozmowie dowiesz się takich rzeczy. Trochę mi szkoda czasu pisać, jeżeli nie jesteś zainteresowany/a na poważnie ;)

@Zachęcam do aplikowania

Rozumiem, że także ewentualna waloryzacja dodatku, np. o wskaźnik bieżącej inflacji, jest możliwa do wynegocjowania na rozmowie kwalifikacyjnej?

Ilona
@vwvw xx

Czy dowiedziałeś się odnośnie zwrotów za koszty utrzymania home office? :D pewnie raczej nic z tego , nie słyszałam żeby któraś firma zwracała. A może wiesz czy obecnie rekrutują ludzi do pracy zdalnej?

Halooo
@Ilona

Słuchajcie - tak jak pisałem. Firma w jakimś stopniu zwraca koszty związane z home office. Jak jesteście zainteresowani pracą - zaaplikujcie, poznacie szczegóły. Praca jest zdalna dopóty, dopóki to możliwe i taka pewnie pozostanie. Na prawdę trudno odnosić się do mało konkretnych pytań i rzeczy, które zależą są zależne np. od stanowiska czy zespołu.

Ryczi
@Ilona

To ile zwracie za zużytą kilowatogodzinę? Czy Lufthansa pokrywa koszt zakupu watomierza (30-100PLN)?

Itmen
@vwvw xx

czy ktoś może potwierdzić, że istnieje możliwość wpisania takiego punktu do UOP, lub umowy b2b , bo nie wiem czy wysyłać CV?

@Halooo

Ale po co pisać, jak ktoś nie podaje od razu warunków i stawek publicznie? Dajmy przykład, że widziałam jakie są benefity. Stawki podane są na UOP i b2b, jak przed rozmową przygotować się do negocjacji, jeśli w ogłoszeniu jest "drobnym drukiem", że od formy współpracy zależą benefity? Stawki też raczej nie powalają z tego co widać na popularnych serwisach. I co to jest za rozstrzał zarobków od 8000-25000zl miesięcznie? Nikt nie podaje jakie obiektywne umiejętności należy mieć na jakie zarobki, totalnie nie chce mi się tracić czasu jako kandydatka na składanie tam dokumentów, a co dopiero rozmowa o długofalowej współpracy? W ogłoszeniach nie ma też nic o zapewnieniu zakwaterowania. Jeśli są widełki na stanowiska od 5000zl brutto to niby jak za tą kwotę wynająć mieszkanie w Trójmieście? Pytam, bo to są aktualnie rzeczywiste problemy.

Osobnik_osobliwy

Pracuję w LSYP od 10 lat. Choć są oczywiście większe i mniejsze bolączki (jak wszędzie), to z niedowierzaniem przeczytałem większość opinii jakie się tutaj pojawiły. W swojej karierze przeszedłem przez kilka działów w firmie, wielu przełożonych i piastuję aktualnie stanowisko kierownicze. W firmie czuję się jak w domu. Wokół mnie jest też multum ludzi ze stażem po 15 i więcej lat, którzy ani myślą zmieniać pracę. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i obalę mity, z zastrzeżeniem że moja działka jest techniczna i operacyjna i nie jestem w stanie się wypowiedzieć na temat stanowisk związanych z data maintenance, flight planning, HR etc.

Aleksandra
@Osobnik_osobliwy

A co firma robi dla pracowników że czujecie się tutaj jak w domu? Jaki jest social i benefity? :)

@Aleksandra

Dopóki ty jako pracownik zachowujesz się po ludzki, robisz co masz robić i masz ogólnie chęć się uczyć i rozwijać - na pewno zasiedzisz się na dłużej. Wiadomo - jak w każdej firmie są zasady i możliwości pracodawcy, których nie przeskoczysz - więc np. jak myślisz, że po pół roku ze specjalisty będziesz dyrektorem - no to jakby problem ;). Ale firma zapewnia stabilność, regularne podwyżki (zależne od tego jak pracujesz i co robisz, ale regularne), benefity przynajmniej standardowe (ubezpiezcenie na życie, prywatne opieka medyczna, wspiera różne aktywności sportowo/turystyczne, jakiś dodatki finansowe do różnych rzeczy itd.) plus różne rzeczy wynikające z przynależności do grupy LH. Zależy czego szukasz - dla jednych atrakcyjne, dla innych mnie, Proces rekrutacji jest raczej transparentny - więc wiesz na co się piszesz i wiesz czego możesz się spodziewać. Zasady w firmie są jasne - wiadomo co, gdzie i jak i większość ludzi naprawdę zachowuje się normalnie, po ludzku, w porządku.

Ciekawy

1) Czy jest mi ktoś w stanie dokładnie napisać ile zarabia? Anonimowo, ale szczerze. Z języki niemieckim i angielskim. Chciałbym poznać prawdziwe zarobki, bo ludzie narzekają, ale dla każdego co innego znaczy dobra pensja. 2) Jaki zniżki są na przeloty? 3) Jakie benefity oferuje firma?

tdjnjx

Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sam proces rekrutacyjny i późniejsza praca w obszarach System Administrator w Gdańsku.

@tdjnjx

Nie mam pojęcia, ale co, jest jakaś rekrutacja obecnie? O tym tez nie słyszałam o dziwo weź coś więcej powiedz

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lufthansa Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lufthansa Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Lufthansa Systems Poland napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lufthansa Systems Poland