Opinie o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Systems Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

SE

Bardzo się chwalą i tyle.

rekrutowany

I ja się podzielę opinią na temat Lufthansa system IT w Gdańsku. Jakiś czas temu otrzymałem maila od jednego z kierowników owej firmy - od Pana Pawła CH. z prośbą o zorganizowanie tele - meetingu celem zadania kilku pytań. Zgodziłem się i następnego dnia taki meeting został ze mną przeprowadzony. Nie było na nim żadnych pytań technicznych, jedynie rozmowa po angielsku, czym zajmowałem się do tej pory i co mnie najbardziej zdziwiło padło kilka pytań prywatnych (czy mam dzieci, w jakim wieku) - cóż, jako że mam dzieci, a jestem człowiekiem prawdomównym odparłem, że mam. Po rozmowie CH. powiedział, że się ze mną skontaktuje w ciągu 4 dni. Niestety informacji nie było. Dopiero po 3 tygodniach udało mi się z nim skontaktować i coś dowiedzieć - tu znowu obiecał mi odpowiedź w ciągu kilku dni - niestety znowu nic. Generalnie - NIE POLECAM tej firmy, bo po 1 pytał mnie o moją rodzinę! (dyskryminacja), po 2 bardzo nie słowny człowiek, po 3 zarobki, które zaproponował też marne.

test
@rekrutowany

niestety przyznaje racje

Worek

Wiesz co, no były darmowe bilety dla załogi, może nie na wszystkie połączenia i nie na każdym stanowisku ale jest to prawda i miało to miejsce, więc jeśli ktoś potrzebuje to niech nie traci czasu się zgłaszać

Podobno były tam kiedyś darmowe bilety na wszystkie połączenia tak jak to jest w polskim locie. To prawda? 9000 brutto można tam dostać jako specjalista z 5 letnim doświadczeniem?

higgs

Mogę zdradzić parę szczegółow (Software Engineer) czy w Lufthansa w Gdańsku wszyscy są zatrudnieni przez Lufthanse czy raczej korzystaja tez z zatrudnienia przez agencję? wiekszość umowa o pracę; jest kilku "externali", ale to sporadyczne przypadki na 500 osób moze 10. Czy jest jakaś roczna premia-udział w zyskach? jaka czesc osob w Gdansku pracuje na zmiany 24h? w deweloperce 8-16 (płynne okienko - jak przyjdziesz) premie, opcje na akcje - nie ma takich rzeczy; ale nie ma też siedzenia po godzinach, wiesz ze o 16 wyjdziesz do domu i nikt głowy nie urwie Odnośnie programowania - z jakiej wersji Javy korzysta się w firmie oraz z jakich technologii? Generalnie dążę do pytania: czy firma wdraża "nowości", czy raczej korzysta z jakiś przestarzałych technologii, starych wersji Javy, etc? W przypadku aplikowania na stanowisko "programista java" - jakich zadań można się spodziewać na tym stanowisku? Zależy gdze się trafi, czy do teamu projektowego czy utrzymanki; choć nawet w utrzymaniu zdarzają się większe i ciekawe projekty; w nowych rzeczach używamy Java 8, AngularJS, web services, kontenery (Docker); automatyzaja buildów i testów, niedługo również deploymentu ; oprócz tego są produkty wykorzystujące C/C++; niemal wszystko jest robione pod klony UNIXa (AIX, Linux), co ma pewnien plus - z zagorzałego windiarza zrobi developera który w pełni wykorzystuje potencjał systemu Linux (przekona się, że tracił potencjał i nerwy kodując pod windows). inżynier aero to taki analityk systemowy / wrdożeniowec / konsultant klienta czasem tester pensja mocno zależy od tego co się sobą reprezentuje, tych lepszych biorą do bardziej wymagających teamów a tam i kasa większa; nie chce podawać stawek ale najlepsi aero dostają tyle co senior developerzy, choć trzeba być mocno zaangażowanym i w ciągu kilku lat udowodnić swoją wartość.

1. Test online 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut 3. Rozmowa techniczna online 1,5h

1. Test online: Angielski - tekst w stylu artykułu prasowego i pytania zamkniete dotyczące tego tekstu, dla mnie raczej trudny - tekst w stylu mowa-trawa, dużo okrągłych słów, mało konkretów SQL - bardzo łatwe, około 15-20 pytań zamkniętych SQL, PL/SQL i Data Warehouse - w miarę łatwe; pytania różne, zamknięte wielokrotnego wyboru oraz otwarte. Otwarte dotyczyły napisania zapytania SQL, jeżeli ktoś umie GROUP BY i HAVING oraz zna operatory łączenia zbiorów (UNION, MINUS) to sobie poradzi. Tradycyjnie pytania o NULL oraz TRUNCATE vs DELETE. Pytania z baz danych np. co wpływa na szybkość wykonania zapytania, jaki indeks nałożyć żeby przykładowe zapytanie wykonało się szybciej, było też coś o kluczach w bazach danych/ ograniczeniach (np. UNIQUE). Było kilka pytań dot. DWH i pokrewnych tematów: ETL, star schema, OLAP/ OLTP, jedno pytanie dotyczące samego DWH; pytania zwykle w stylu kilka twierdzeń i wybierz prawdziwe. Jedno pytanie z PL/SQL: napisana jakaś prosta procedura, pytanie: jaki wynik zwróci. 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut Pytania o moją motywację do zmiany pracy, wcześniejsze doświadczenia, czy umiem pracować w zespole, dwa pytania po angielsku - jak sobie radzisz ze stresującymi sytuacjami w pracy, największe wyzwanie w obecnej pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Aplikant

Jak wygladaja pierwsze dni w pracy?

Zieluk

Nie polecam pracy w LSY w Gdansku. Jedyna dobrz rzecz to fakt, ze nie ma Wojewodki. Jego zachowanie w podejsciu do pracownikow to kpina - dziwne, ze nie dostal za to w pape jeszcze. Cala reszta to wydumane projekty, ktore nie maja racji bytu. Ta firma to tragedia. Mysla, ze tanszymi biletami beda w stanie poderwac odpowiednia ilosc ludzi ale to blad w mysleniu. Kazdy, kto ma troche oleju w glowie znika stamtad jak najszybciej.

programista

a mi sie trafila premia, zreszta nie narzekaj na podstawe, zapierdzielu masz mniej niz w innych firmach...kasa nie jest moze rewelacyjna, ale przynajmniej nie siedze codziennie do 22 w robocie

programista

bogdan - premia w lufie dobry żart hahahahaha technologie raczej stare, ale wszystko zależy od działu i projektu.

bogdan

dzien dobry, czy ktos zyczliwy moglby odpowiedziec na pytanie: czy w Lufthansa w Gdańsku wszyscy są zatrudnieni przez Lufthanse czy raczej korzystaja tez z zatrudnienia przez agencję? Czy jest jakaś roczna premia-udział w zyskach? jaka czesc osob w Gdansku pracuje na zmiany 24h? Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedzi.

Zibi

Ile po drugim etapie (już w siedzibie) czekaliście na odpowiedź negatywną lub pozytywną?

Ciekawski

aa

widziałam wpisy 3100 brutto na AC...

aa

Systematycznie przewijane jest stwierdzenie, że słabe zarobki. Mam pytanie na Junior Accountant na start ile można dostać? 1500, 2000, 2500 netto?

kandydat

HR - mało profesjonalnie, nawet na maile nie odpowisują

java

jak umiesz jave to nawet niezle placa.

Rafi

Lufthansa Systems Polska należy już do firm IT z wyższej ligi! Praca tam to czysta przyjemność.

kandydat

Asia - na mojej rozmowie byl test a angielskiego,nie byl trudny dla mnie, testy z programowania i potem jeszcze dwie rozmowy - jedna z babka,taka ogolna, a druga z facetem, bardziej szczegolowa. ogolnie wrazenia z rekrutacji mam dobre.

asia678

a jak wygląda rekrutacja?? czy sa jakieś testy z ang ??

marcin

Pozdrawiam firme, najlepsze stoisko na targach pracy - mam nadzieje, ze uda mi sie dostac, bo zlozylem aplikacje. Wreszcie komunikatywne laski, ktore umialy powiedziec na jakie stanowiska poszukuja i nawet jak pytaly o jezyki programowania, w ktorych pracuje to mialy o tym jakies pojecie. BRAWO trzymam kciuki za wlasna aplikacje :)

programista

Jest nieźle. Dzisiaj był lunch w nagrodę od Pani Dyrektor. Każdy w nagrodę za prężną pracę dostał kawałek pizzy. Jeśli ktoś biegł jak po karpia a Lidlu to i 2 kawałki. Nie wiem tylko czy to premia czy plan kafeteryjny. Słyszałem pogłoski że w innej firmie na C tak dobrze nie ma i prezes oszczędza nawet pączkach.

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lufthansa Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lufthansa Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Lufthansa Systems Poland napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lufthansa Systems Poland