Polcom Sp. z o.o.

Skawina

Opinie o Polcom Sp. z o.o.

Agnieszka

@Waldemarex rozumiem, że firma Polcom jest idealna dla studentów do rozpoczęcia kariery zawodowej. Czy zatem masz jakieś dla nich rady odnośnie rekrutacji? Jak mają się przygotować?

Waldemarex
@Agnieszka 29.09.2017 09:14

To zależy na jakie stanowisko, jako inż. sieciowy przepytywał mnie pan d. operacyjny , niby miły gość na rozmowie nie powiem, pytając o zarobki to powiedziałem, że 4000zł na okres próbny to absolutne minimum, on mnie zapytał czy brutto?, po prostu śmiech na sali. :0). Po czym poprosił pracownika także inżyniera sieciowego Łukasza. Test (ustny tylko) zaliczony poszedł rekrutujący po umowę i tu kolejny zgrzyt, bo brutto było mniej, nie wychodził 4K netto jak powiedział, że OK da mi tyle, bo albo nie potrafili przeliczyć, albo celowo oszukują, nie wiem w każdym razie podpadli już na wstępie. Wyszło niecałe 3700 netto, al. w sumie czy 4K to dalej są grosze dla kogoś z doświadczeniem. Z resztą to widać po samochodach pod firmą właściciele jeżdżą klasą premium (wiadoma sprawa), pracownicy starymi gruchotami typu skoda fabia, czy renault Clio II. itd. Kariery tam nie zrobisz, chyba, że będąc dyrektorem, to dają iPhona, czy służbowy samochód. Generalnie słabe zarobki jak to u Polaka. Pod Krakowem jest dużo centrów IT, później miałem oferty za 9K -11K netto ale umowa b2b i tyle nie mniej Network Engineer powinien zarabiać. Życzę powodzenia!

Agnieszka

@Natalia dzięki za odpowiedź. Jesteś osobą odpowiedzialną za rekrutację w Polcom Sp. z o.o.? Może dasz jakieś rady osobom, które będą aplikować do Waszej firmy, żeby ograniczyć im sporo stresu?

Agnieszka

@Natalia a mogłabyś powiedzieć dokładnie o całym procesie rekrutacji w Polcom? Jakie są etapy? Rozumiem, że firmie nie zdarza się nie dać odpowiedzi zwrotnej kandydatom. To bardzo dobra cecha, bo mało, który pracodawca decyduje się odpowiedzieć komuś kto nie został przyjęty.

@Agnieszka 31.08.2017 10:39

@Agnieszka Aktualnie proces rekrutacji u nas dzielimy na co najmniej dwa etapy ( choć wiele zależy od tego do którego z działów trwa rekrutacja :) I etap – w postaci testów merytorycznych połączonych zwykle z indywidualną rozmową z kierownikiem zespołu do którego trwa rekrutacja - na tym etapie szczególnie ważna jest wiedza kandydata i jego doświadczenie II etap – w postaci rozmowy z dyrektorem działu – do tego etapu zapraszamy wybranych kandydatów. W tym etapie głównie zależy nam na tym, żeby móc porozmawiać z Kandydatem i zobaczyć na ile będzie mógł dopasować się do całego zespołu. To prawda, zawsze staramy się kontaktować ze wszystkimi kandydatami, którzy poświęcili swój czas na rozmowę z nami – zazwyczaj mailowo, za pośrednictwem Pracuj.pl lub telefonicznie. Jeżeli masz więcej pytań na temat procesu rekrutacji u nas śmiało pisz na adres: praca@polcom.com.pl

Inżynier

Szkoda tylko ze nie odpowiadają po rozmowach czy się zakwalifikowało czy tez nie, firmy szanujące ludzi jak i siebie informują o procesach rekrutacji poza tym po usłyszeniu że się chcę zarabiać minimum średnią krajową napotkamy na ironiczne uśmiechy ze strony rekrutujących. Sądząc po wyglądzie i ubiorze tych Państwa chyba o takiej kwocie rekrutujący mogą tylko pomarzyć a przecież nikt ceniący siebie za mniej nie będzie pracował ,powodzenia .

@Inżynier 10.05.2017 13:47

"Inżynier" czy mógłbyś napisać kiedy byłeś na rozmowie u nas? Pytam, bo bardzo możliwe, że rekrutacja jest nadal w toku i dlatego nie dostałeś jeszcze żadnej odpowiedzi, bo z reguły wysyłamy odpowiedzi zwrotne do Kandydatów z informacją o wyniku rekrutacji. Równocześnie prowadzimy kilka rekrutacji, a sam proces wyboru Kandydatów jest u nas nieco wydłużony, ponieważ jako data center mamy rozbudowane normy bezpieczeństwa i dokładnie sprawdzamy wszystkie aplikacje. Kiedy napiszesz mi, (najlepiej na maila: praca@polcom.com.pl) kiedy i na jakie stanowisko aplikowałeś, postaram się pomóc. Pozdrawiam, Natalia

Agnieszka

Zainteresowani pracą w Polcom Sp. z o.o.? Na stronie internetowej firmy znajdziecie aktualne oferty pracy: http://www.polcom.com.pl/kariera/praca oraz oferty praktyk: http://www.polcom.com.pl/kariera/praktyki

er

@edrf bardzo dziękuję pani Natalio, bardzo doceniam ludzie podejścia pani i firmy do mnie, nawet w takim miejscu internetowym jak tutaj. szacunek dla was

Natalia

@edfr napisz na nasz adres podany na stronie i zostaw kontakt do siebie powołując się na mnie - odezwiemy się do Ciebie kiedy otworzymy rekrutację na to stanowisko i będziesz mógł spróbować swoich sił :) Pozdrawiam Natalia Gawłowska

Qlimax

Zarobki operatora śmieszne(naprawdę najniższa krajowa)... Jedynie premie ratują sprawę ale na początku nie ma szans na uzyskanie premii.

Natalia Gawłowska

Dzień dobry Odpowiadając na pytanie, wynagrodzenie jest zależne posiadanego doświadczenia i kompetencji. Polcom szyci się niską rotacją pracowników co - mam taką nadzieję - bezpośrednio świadczy o zadowoleniu z wynagrodzenia, rozwoju osobowego i komfortu pracy u nas. Zapraszam do złożenia aplikacji i spotkania z nami, będzie Pan miał okazję wyrobić sobie swoją opinię. Pozdrawiam serdecznie Natalia Gawłowska

Miroo

Konkretnie ktoś wie jakie zarobki są w tej firmie dla operatorów bo w ogłoszeniu podali min krajowe czy jest aż tak źle?? Taka nędza?? Bo za tyle to chyba praktykanta szukają.

anonim2

anonim dlaczego nie polecasz?

NIE POLECAM JAKO MIEJSCE PRACY !!!

zgadzam się z przedmówcą, polcom to tylko koneksje z dużymi firmami i nic poza tym, panuje tam okropna korporacyjna atmosfera, w dodatku środowisko bardzo hermetyczne, jak ktoś nie lubi korporacji, to będzie czuł się tam nieswój.

Zostaw opinię o Polcom Sp. z o.o. - Skawina

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Polcom Sp. z o.o.