Opinie o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Systems Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

zawriex

Po kilku miesiacach pracy wrazenia raczej pozytywne. Rozmowa o pracę w bardzo miłej atmosferze. Powiadomienie o otrzymaniu pracy również w z góry ustalonym terminie. Praca jak praca. Na zarobki, jak na pierwszą pracę po studiach, nie można narzekać. Na pewno nie jest to opisywane niżej 2500 czy 3000 zł brutto.

Aleksander
@zawriex

Super, że znalazłaś pierwszą pracę po studiach, która odpowiada Twoim preferencjom. Mogłabyś napisać, jak zostałaś przyjęta przez pozostałych pracowników? Mogłaś liczyć na pomoc i wsparcie w pierwszych dniach, które jak wiadomo, przeważnie są stresujące? Odpisz, proszę, jak to wyglądało w Twoim przypadku.

ItgÓru

1 slowem , (usunięte przez administratora). Nie polecam.

Wiktor

Wiele osób chciałoby tu pracować ale niestety ciężko się dostać!!

@Wiktor

Zart?:)

Igor

Żadna firma nie oddzwania. Przecież wyraźnie zastrzegają , że będą się kontaktować z wybraną osobą!!

@Igor

(usunięte przez administratora), nie chodzi o złożenie CV i że nie oddzwonili, tylko że nie oddzwonili po rozmowie rekrutacyjnej, a to kompletnie co innego i świadczy o braku przyzwoitości w HR-ach.

@Igor

To bzdura. ja mam 100% odpowiedzi , tylko ja nie wysylam spamu, tylko wiem czego szukam.

1. Test online 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut 3. Rozmowa techniczna online 1,5h

1. Test online: Angielski - tekst w stylu artykułu prasowego i pytania zamkniete dotyczące tego tekstu, dla mnie raczej trudny - tekst w stylu mowa-trawa, dużo okrągłych słów, mało konkretów SQL - bardzo łatwe, około 15-20 pytań zamkniętych SQL, PL/SQL i Data Warehouse - w miarę łatwe; pytania różne, zamknięte wielokrotnego wyboru oraz otwarte. Otwarte dotyczyły napisania zapytania SQL, jeżeli ktoś umie GROUP BY i HAVING oraz zna operatory łączenia zbiorów (UNION, MINUS) to sobie poradzi. Tradycyjnie pytania o NULL oraz TRUNCATE vs DELETE. Pytania z baz danych np. co wpływa na szybkość wykonania zapytania, jaki indeks nałożyć żeby przykładowe zapytanie wykonało się szybciej, było też coś o kluczach w bazach danych/ ograniczeniach (np. UNIQUE). Było kilka pytań dot. DWH i pokrewnych tematów: ETL, star schema, OLAP/ OLTP, jedno pytanie dotyczące samego DWH; pytania zwykle w stylu kilka twierdzeń i wybierz prawdziwe. Jedno pytanie z PL/SQL: napisana jakaś prosta procedura, pytanie: jaki wynik zwróci. 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut Pytania o moją motywację do zmiany pracy, wcześniejsze doświadczenia, czy umiem pracować w zespole, dwa pytania po angielsku - jak sobie radzisz ze stresującymi sytuacjami w pracy, największe wyzwanie w obecnej pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Tom

Zrezygnowałem po ostatnim etapie rekrutacji na stanowisko programisty. Na rozmowie technicznej brakowało jeszcze układania puzli i interptetacji testu Rorschach..

Artu

Miejsce pracy dobre ale tylko na parę miesięcy i tylko po studiach. Można się otrzaskać z organizacją pracy w międzynarodowej firmie i pracować na co dzień z językiem obcym. Miałem wątpliwą przyjemność pracy tutaj, na szczęście krótko. Pod względem wynagrodzeń firma konkuruje z Lidlem, Biedronką etc. Absolutny brak możliwości rozwoju, praca w działach nie-IT to 'klepanie' danych. Codziennie to samo, kopiuj-wklej. Trochę przykro się patrzy na ludzi w wieku około 40 lat którzy od kilkunastu (!) lat wykonują tę samą pracę, jednym słowem marazm. Nadgodziny nie są płatne a każdą, czynność należy raportować. Wymagania wobec pracowników są duże, maili 'motywacyjnych' i w podziękowaniu za ciężką pracę również, szkoda, że nie przekłada się to na jakiekolwiek dodatki dla pracownika: premia, dodatek świąteczny, bardziej atrakcyjne wynagrodzenie ? Prawie każda firma w okolicy do której chciałem się dostać proponowała na start 30-40% wyższe zarobki na start i zupełnie inne perspektywy. Niestety firma na minus.

kita

Jestem świeżo po rekrutacji do tej firmy i mogę się podzielić paroma spostrzeżeniami. Generalnie rekrutacja trwała bardzo długo (CV wysłałam w połowie czerwca, rozmowa odbyła się 24 lipca) i bardzo możliwe, że nie znałabym wyników, dopóki sama bym się nie odezwała. Po 2 tygodniach od rozmowy zadzwoniłam do Pani z HR i poprosiłam o informację, gdyż poinformowano mnie, że wyniki będą max po 2 tygodniach od rozmowy, a nadal nic mi nie wiadomo. Następnego dnia dostałam odpowiedź mailową odrzucającą moją kandydaturę. Dlaczego ten proces musiał trwać ok. 2 miesięcy? Nie mam pojęcia. Wiem natomiast, że straciłam mnóstwo czasu i wysiłku psychicznego w oczekiwaniu na wynik. Generalnie mam znajomości w branży lotniczej, stąd wiem doskonale czym firma się zajmuje, potrafię odczytywać karty, które tworzy ta firma, znam komunikatywnie język angielski i jestem po kartografii, moi znajomi pracują i pracowali w tej firmie, także spełniałam wszystkie wymagania i dodatkowo mam znajomości. Czemu się zostałam odrzucona? Nie mam pojęcia. Żałuję tylko, że straciłam tyle czasu, bo odrzuciłam w tym czasie inne ciekawe oferty pracy, ponieważ bardzo zależało mi na pracy w tej firmie. Generalnie rozmowa była dosyć chaotyczna, panowie specjaliści nie do końca wiedzieli o co mają pytać, pytania były stosunkowo dziwnie w porównaniu z tymi, które zadawała Pani z HR, często totalnie niezwiązane ze stanowiskiem, na które aplikowałam. Miałam wrażenie, że osoby, które mnie rekrutowały, bardziej się stresowały rozmawiając po angielsku niż ja. Ale na plus uważam właśnie takie luzackie rozmawianie po angielsku, a nie na siłę używanie biznesowego języka, który znam będąc wcześniej na rekrutacji u konkurencji, tj. w Jeppesen. Panowie byli również bardzo zaskoczeni moim obyciem w branży, co dodatkowo wydaje mi się dziwnie, bo chyba jak się idzie na rozmowę kwalifikacyjną, to wypadałoby się do niej przygotować i przypomnieć to i owo. Generalnie jestem zniesmaczona przeciąganiem sprawy. Codziennie ogłoszenia na to stanowisko było odświeżane na różnych stronach internetowych po mojej rozmowie rekrutacyjnej, więc wydaje mi się, że można było mnie poinformować wcześniej o wyniku.

@kita

I dodatkowo wspomnę, że oczywiście odpowiedziałam na maila z prośbą o wyjaśnienie dlaczego moja kandydatura została odrzucona, ale niestety zero odpowiedzi jak dotąd.

@kita

Chciałabym również wspomnieć, bo dręczy mnie ta sprawa, a na pewno przyda się ta informacja osobom, które będą chciały jeszcze aplikować do tej firmy. Mimo mojej szerokiej wiedzy na temat specyfiki branży, nie zadano mi żadnego pytania weryfikującego moją wiedzę. Rekruterów bardziej najwyraźniej interesowało, czy potrafię wpasować się w hr-owy klucz (tak przypuszczam), pytając mnie np. jaka jest najważniejsza wartość w moim życiu... :| zamiast np. od czego zależy wysokość decyzji. I to o dziwo właśnie specjaliści zadawali mi takie abstrakcyjne pytania; pani od HR pytała o dosyć konkretne sprawy, np. jakie mam plany na najbliższe 5 lat. Tym bardziej polecam osobom ubiegającym się o to stanowisko, aby nie skupiały się na wiedzy merytorycznej, tylko żeby oczytały się i przygotowały do tego, aby jak najlepiej odpowiadać na pytania hr-owe i nie być sobą :) Pozdrawiam!

@kita

Weszłam tu z ciekawości i przeczytałam te komentarze... Rozumiem, że proces rekrutacji był długi, nie dali odpowiedzi, w końcu odrzucili kandydaturę... Ale jesli podczas rozmowy z Tobą wyszły cechy Twojej osobowości (JA, JA, JA) i to przekonanie o własnej wyższości, to w sumie się nie dziwię. Też bym nie chciała z kimś takim pracować.

Ghhf
@kita

Kita nie przejmuj się czasem tak bywa a niektórzy piszacy komentarze na gowork nie są zbyt mili. Z tego co czytam masz pewnie wysokie kwalifikacje i na pewno Ci się uda.

@kita

Poważnie uważasz pytanie o swój rozwój w ciągu najbliższych 5 lat za konkretną sprawę? Przecież to jest pytanie, na które można lać wodę w zależności od tego, na jakie stanowisko sie starasz. Typowa zapchaj dziura w procesie rekrutacyjnym tak samo jak pytanie, dlaczego chce pan/i u nas pracować. Z tego wszystkiego najbardziej interesuje mnie ta Twoja znajomość branży, skoro jak widzę nie jesteś do końca zorientowana, że LH Systems to bardziej oprogramowanie, zarządzanie, finanse itp a ze samym lotnictwem to niewiele ma wspólnego. Ja z rozmowy wyszedłem przeświadczony o tym, że raczej fatalnie mi poszło, a jakoś po 2 dniach dostałem propozycję pracy, a tu koleżanka przekonana o swojej zajebistości zderzyła się ze ścianą. Może więcj pokory niż zarozumiałości, a wtedy będzie wszystko OK? Życzę powodzenia w dalszym poszukiwaniu idelnej pracy.

Patrycja

@Brak odpowiedzi po rozmowie, nie wszystkie firmy informują o wyniku rekrutacji wszystkich uczestników procesu, zapominając o tym, że wiele osób postrzega firmę również przez pryzmat tego jak traktuje swoich kandydatów do pracy. @balisong, Benefity pozapłacowe są standardem wśród wielu pracodawców, jednak coraz częściej firmy decydują się na różne ich formy. Jak to wygląda w firmie Lufthansa Systems Poland? Co dokładnie firma oferuje swoim pracownikom?

@Patrycja

- karta prepaidowa lub multisport - prywatna opieka medyczna - ubezpieczenie grupowe - ulgi (dosc duze) na bilety lotnicze w ramach Star Alliance (ale są to bilety "standby")

Brak odpowiedzi po rozmowie

Brak odpowiedzi po rozmowie rekrutacyjnej. Na samej rozmowie zostałem poinformowany, że odpowiedz będzie maksymalnie do tygodnia. Mija już miesiąc i żadnej odpowiedzi. Cały proces trwał ok 3h. Mimo poświęcenia swojego czasu firma nie raczy dać odpowiedzi. Takie zachowanie jest na prawdę słabe. Sama rozmowa była dość chłodna i dziwnie się czułem w jej trakcie.

Kuba

Czyżby obawy przed młodymi i zdolnymi spowodowały, że tak negatywnie piszecie o firmie?

trombon

Czy orientuje się ktoś jak wyglądają zarobki na początku jako Junior Aeronautical Data Specialist?

Franek
@trombon

Podbijam, orientuje się ktoś ?

@trombon

Jak jesteś Junior to w Biedronce na kasie powinieneś dostać więcej niż w Lufthansie.

Berek

Słabe zarobki. To jest firma nastawiona na juniorów. Jak jesteś doświadczonym deweloperem, programistą czy testerem, nie warto starać się o przyjęcie bo i tak cię nie przyjmą. Jakość jest na drugim miejscu. Najważniejsze aby przyjmować najmłodszych zielonych, którzy nie będą żądać wysokich pensji. Generalnie kabaret.

rozczarowany

Nie polecam. Ludzie na kierowniczych stanowiskach są niesłowni(do 2 tygodni miałem mieć odpowiedź). Czekałem na wyniki rekrutacji prawie 2 miesiące. Jedni testowani są online ( nawet bez wideorozmowy), a część rozwiązuje zadania przez 4h na miejscu.

Patrycja

@Semicolon, zgodnie z prawem pracodawca ma swobodny wybór czy chce zwrócić nadgodziny w formie finansowej czy dni wolnych. @balisong, rozumiem że pracujesz obecnie w Lufthansa Systems Poland. Jakie jest Twoje zdanie na temat tej firmy? Wypowiadasz się raczej pozytywnie, ale tylko w kwestii nadgodzin, jak oceniłbyś pozostałe aspekty pracy? @anonymous, dlaczego masz taką opinię? Komentarz który nie jest merytoryczny i nie zawiera żadnych konkretów nie jest zbyt użyteczny dla odwiedzających forum.

@Patrycja

Ciężko generalizować. Dużo zależy od działu. Generalnie to mozna jedynie powiedziec tyle ze atmosfera pomiedzy pracownikami jest super - brak wyscigu szczurow. Cala reszta zalezy od dzialu - mozesz trafic do takiego w ktorym rozwijasz sie w nowych technologiach, a mozesz tez trafic do takiego ktory utrzymuje stare oprogramowanie - zero rozwoju. Godziny pracy elastyczne, mozliwosc pracy zdalnej, dobry work-life balance. Biuro bardzo slabe - straszny tlok, zero pomyslu na design itp. Benefity pozaplacowe - ale to juz standard wszedzie.

Tomasz

Już tak nie narzekajcie bo macie pracę w dobrej firmie !!

@Tomasz

ty chyba w dobrej filmie nie pracowales ... ta firma to drugie indie dla lufy

Semicolon

Nadgodziny NIE są tutaj płatne. Możliwy jest wyłącznie ekwiwalent w postaci godzin 'do odbioru'. Jest to jeden z powodów częstych odejść.

@Semicolon

To chyba slabo sie ze swoim team leaderem dogadales. Nadgodziny jesli juz sie zdarzaja to zawsze moga byc platne - masz do wyboru wolne albo kasa. Ja zawsze biore kase i nigdy nie musialem brac wolnego, a troche przez te pare lat tych nadgodzin mialem. Poza tym, nigdy nie jestes zmuszony do ich brania - to jest wolna raczej twoj wybor. Domyslam sie ze to moze byc kwestia zespolu/dzialu i trafiles na TLa ktory kiepsko zarzadza zespolem, ale to tylko taki moj domysl.

Wiktor

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Semicolon
@Wiktor

I tak i nie. Tak, ponieważ rotacja jest tutaj bardzo duża a to z powodu bardzo mizernych zarobków. Nie, ponieważ mimo iż zespoły mają ogromny problem żeby wyrobić się z terminami co skutkuje nienormalną liczbą nadgodzin, firma nie zatrudnia kolejnych osób. Mam wrażenie, że tylko łatało się braki po tych mądrzejszych co odeszli : ). Na stanowiskach nie IT spodziewaj się 2500-3000 brutto.

@Semicolon

Bzdura

Studentka

Hej wszystkim! Właśnie kończę 1 rok studiów filologicznych (filologia germańska) i chciałabym wiedzieć, czy Lufthansa przyjmuje studentów na wakacje? ;) A jeżeli tak, to na czym polega praca dla takiego studenta?

dronik

Praca w Lufhansie bardzo na plus - przede wszystkim atmosfera - zarówno team i dział rewelacyjni ludzie, zawsze we wszystkim pomogą, nie ma żadnej spiny. Ok, czasami jest mnóstwo pracy, ale to jak kończymy projekt czy coś. Ogólnie pracuje na spokojnie, zadnego wyscigu szczurow i nie jest jak w jakims korpo-mordorze. Mogliby wiecej placic, ale reguly awansu sa jasne, takze tu brak zastrzezen. Z dodatkowych rzeczy mamy opieke medyczna, doplaty do multisporta, owoce w pracy, a dodatkowo organizowane jest duzo akcji dla pracownikow, z czym nie spotkalem sie w poprzednich firmach. Ogolnie daje 5 z malutkim minusem za polskie, a nie niemieckie zarobki ;)

Pozdro 600
@dronik

Chyba trafiłeś do działu sprzątaczek po godzinach sobie pracujesz spokojnie co?

Daria

Czy niektórzy potrafią jedynie narzekać? Wszystko im nie odpowiada? Może mają problem z chęciami do pracy??

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lufthansa Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lufthansa Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Lufthansa Systems Poland napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lufthansa Systems Poland