Opinie o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lufthansa Systems Poland. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lufthansa Systems Poland w Gdańsk

Jacek

Zdradzi ktos jak wygladaja zarobki aeronautical data specialist? Jak na start i jak wyglada droga awansu? Z gory dzieki!

ozmordorow
@Jacek

Ludzie, zanim będziecie narzekać podajcie dział i stanowisko. Wprowadzacie tylko potencjalnych kandydatów w błąd; ludzie tu szukają konkretnej informacji. W deweloperce spokojnie masz 6-8 brutto jako junior na start jeśli jesteś kumaty i masz jakiekolwiek potwierdzone doświadczenie czy dobrą rekomendację kogoś z wewnątrz. Wiem, że wg millenialsa pracowac za 6 k bedzie tylko idiota albo złodziej, ale prawda jest taka, że przedstawiasz nikłą wartość na początku kariery, więc trochę pokory. Tutaj ceni się znajomość produktu, a tą uzyskasz najwcześniej po 1-2 latach pracy. Więcej oczywiście zarobisz w typowych software house'ach. W innych teamach "produkcyjnych" czyli klepaczy danych - oczywiście nie ma tak wysokich stawek, ale nawet klepacz danych można miec 6000 lub więcej; również specjalista areo, analityk dojdzie do 10000 brutto. Tylko trzeba potwierdzić swoją wartość, stosować skutecznie autopromocję i trafić pod odpowiedniego TLa :) Jeśli się wahasz - ręcze, że możesz spokojnie tu aplikować. Źle nie będzie.

Jacek

Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

lipa
@ozmordorow

Facet o nicku ozmordorow to co piszesz to jakaś bzdura jakie 10 tysięcy jakie 6 tysięcy , albo jesteś TL który promuję tą firmę po godzinach pracy nie mając rodziny , albo jesteś inteligentną po socjologi kropo "HR" rówą , która myśli że załapała Pana Boga za nogi . BZDURA !!! nigdy nie osiągniesz takiej kasy w tej firmie.

ozmordorow
@lipa

Nie znasz się nie to szczekaj; specjalista aeronautyczny moze miec 10k brutto i są tacy co tyle mają; znam co najmniej 3 osoby które do tylu doszły; ile data specialist ma nie wiem i chyba nie chce wiedzieć; prawdopodobnie sporo mnie; swoje denne wynurzenia zachowaj dla siebie (usunięte przez administratora)

pff
@ozmordorow

3 osoby na firmie która ma ponad 300 osób szczyt orgazmu. ... poczytaj inne komentarze nieudaczniku

pong
@pff

ozmordorow ma racje. Mozna osiagnac 10k i to nie jest zaden szczyt marzen w lufie. To nie on jest nieudacznikiem ale ty skoro nie potrafisz zawalczyc o swoje. Zarobki klepaczy danych sa nizsze i atmosfera calkiem tam u nich inna. Jezeli chodzi o programistow to i 15k brutto da sie wyciagnac, ale latwo nie jest - musisz byc naprawde wazny w projekcie

ItgÓru
@ozmordorow

Po ilu latach pracy tyle maja? 10? 15? Pusty smiech.

ItgÓru
@pong

15k brutto ? dla senior programisty? pusty smiech.

Zainteresowana
@ozmordorow

Hej, a wiesz może, czy istnieje opcja dostania się na staż do firmy jeszcze w trakcie studiów IT?

seba

bzdura, klepacz po 9 latach pracy ma ok 4k brutto

anna
@Zainteresowana

tak, przedłużą Ci go do emerytury(usunięte przez administratora)

Milena

Jakich zarobków można się spodziewać na stanowisku aeronautical chart specialist?

@Milena

Na razie jeszcze nikt nie odpowiedział na zadane przez Ciebie pytanie, ale trzymam kciuki za to, aby jeszcze to uległo zmianie! Pytasz o poziom zarobków, jakich można się spodziewać w Lufthansa Systems Poland - a jakie kwoty byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące? Może warto zaaplikować do pracy w tym miejscu, skoro Cię interesuje i spróbować dojść do porozumienia w istotnych kwestiach już na spotkaniu z pracodawcą.

@Weronika

Pracować tu nie warto. Na początek 2500-3000 brutto. Tak - brutto. Jeśli masz jakiekolwiek ambicje to nie myśl o pracy tutaj.

pff
@Tomek

potwierdzam , żałosna firma , słabe pensje , mas rok czy dwa jak masz nóż na gardle i znikaj stamtąd .

Alice
@Tomek

Przykro mi, że tak nisko się cenisz. Spokojnie na start można liczyć na wieeele więcej :)

@Alice

Muszę Ci przypomnieć, że każdy może mieć zupełnie różne potrzeby, a co za tym idzie - wymagania finansowe. Ale to dobrze, że akurat Tobie udaje się zarabiać nieco więcej. Bylibyśmy Ci bardzo wdzięczni, jakbyś zechciała dodać coś od siebie na temat innych aspektów, związanych z zatrudnieniem w Lufthansa Systems Poland. Czy pracodawca ten umożliwia wszystkim swoim pracownikom rozwój zawodowy? Opisz nam, jak to wygląda w tej firmie.

3000brutto okolo

warnak55

3kbrutto

andrzej

raczej nie...

@Weronika

Zapomnij o rozwoju zawodowym, jest on wyłącznie domeną "widzi mi się" twojego przełożonego. Jednemu dają kasę na szkolenia zewnętrzne a innemu mówią (choć pracujesz w tym samym dziale), że takie szkolenia są ci niepotrzebne i musisz bulić za nie z własnej kieszeni choć zdobyte umiejętności oczywiście wykorzystasz w firmie

@Weronika

na przykład niektórzy chcą mieć gdzie mieszkać i co zjeść, w gdańsku to tak z 4000netto jeśli nie chcesz mieszkać w taborze i jeść gruzu, nie mówię o rozrywkach, bo robiąc po 12h nie będę miał na nie czasu...a węgiel dorzucacie jako benefit?

@Weronika

Weroniko, czy 4000netto = ok 850 euro, starcza na wynajem mieszkania (w miejscu, aby nie dojeżdżać ponad godzinę) w Gdańsku. opłacenie rachunków, dojazd i zdrowe jedzenie? Pytam, bo otrzymałem prawie o połowę mniejszą, i myślę, że warto to stwierdzić, czy w waszej firmie poszukuje się pracowników, czy może kogoś kto będzie mieszkał w taborze i jadł gruz?

Czy 15k jako senior java można dostać tutaj?

balisong
@Zainteresowany

1. Seniorow nie zatrudniaja. 2. Jezeli po pewnym czasie udowodnisz swoja wartosc i bedziesz prawie ze niezastapiony lub bardzo wazny dla ludzi z niemiec, to tak, moze ci sie pofarcic i dostaniesz te 15k (brutto oczywiscie), aczkolwiek jest to wg mnie dosc trudne do osiagniecia.

bo normalny senior
@balisong

nie bedzie robił za 7-8k brutto, szanujmy się

Kamil
@bo normalny senior

Zapraszam do Dynatrace wobec tego :) tam nie ma takich problemów

Maciej 23
@Zainteresowany

Szanse są żadne. Oni mielą ciągle te same oferty i ciągle szukają najtańszych pracowników.

czadomen
@balisong

Skoro 10-12 k może wywalczyć mid nieprogramista w tej firmie, to 15k spokojnie, tylko trzeba swoją wartość umieć sprzedać.

Magdalena
@Maciej 23

To prawda - Lufthansa Systems bardzo często wystawia te same oferty pracy. Ale to może oznaczać, że, po pierwsze - ciągle się rozwija, po drugie - nie może znaleźć odpowiednich kandydatów. Nie doszukiwałabym się w tym zatem niczego podejrzanego. Pracujesz w tej firmie, czy piszesz jako jej były pracownik? Jestem tego ciekawa.

anka
@Magdalena

no generalnie jak jest duża rotacja, to nie ma się co spodziewać dobrych płac ani atmosfery

@Magdalena

Lufthansa Systems wystawia ciągle te same oferty pracy nie dlatego , że się rozwija ale dlatego , że jak zaczniesz walczyć o podwyżkę to najzwyczajniej w świecie tobie podziękują za pracę bo łatają dziury najtańszymi pracownikami. Stąd ta rotacja... nie miej złudzeń

@Magdalena

albo też może oznaczać, że szuka najtańszych klepaczy, którzy jeszcze mieszkają w akademiku i tak w kółko...

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Lufthansa Systems Poland? Widzę, że umieścili kilka ogłoszeń na Trojmiasto.pl.

na niskie zarobki

1. Test online 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut 3. Rozmowa techniczna online 1,5h

1. Test online: Angielski - tekst w stylu artykułu prasowego i pytania zamkniete dotyczące tego tekstu, dla mnie raczej trudny - tekst w stylu mowa-trawa, dużo okrągłych słów, mało konkretów SQL - bardzo łatwe, około 15-20 pytań zamkniętych SQL, PL/SQL i Data Warehouse - w miarę łatwe; pytania różne, zamknięte wielokrotnego wyboru oraz otwarte. Otwarte dotyczyły napisania zapytania SQL, jeżeli ktoś umie GROUP BY i HAVING oraz zna operatory łączenia zbiorów (UNION, MINUS) to sobie poradzi. Tradycyjnie pytania o NULL oraz TRUNCATE vs DELETE. Pytania z baz danych np. co wpływa na szybkość wykonania zapytania, jaki indeks nałożyć żeby przykładowe zapytanie wykonało się szybciej, było też coś o kluczach w bazach danych/ ograniczeniach (np. UNIQUE). Było kilka pytań dot. DWH i pokrewnych tematów: ETL, star schema, OLAP/ OLTP, jedno pytanie dotyczące samego DWH; pytania zwykle w stylu kilka twierdzeń i wybierz prawdziwe. Jedno pytanie z PL/SQL: napisana jakaś prosta procedura, pytanie: jaki wynik zwróci. 2. Rozmowa telefoniczna z HR 15 minut Pytania o moją motywację do zmiany pracy, wcześniejsze doświadczenia, czy umiem pracować w zespole, dwa pytania po angielsku - jak sobie radzisz ze stresującymi sytuacjami w pracy, największe wyzwanie w obecnej pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Rozczarowany

Zostałem zaproszony na rozmowę na System Engineer. Maglowano mnie przez prawie 3 godziny, w skład rozmowy wchodził quiz nt. UNIXa, test z angielskiego, rozmowa HR i rozmowa z managerem (i jego dwójką podwładnych). Każda z tych osób zadawała mi podobne pytania. Zmarnowałem mnóstwo czasu na czekanie na przyjście kolejnych osób. Mimo pozytywnego nastawienia w trakcie rozmowy firma nie wykazała jakiejkolwiek inicjatywy. Rekruter nie dotrzymał żadnego z obiecanych terminów, a próby kontaktu urywały się na prośbach o zostawienie SMSa. Za podejście do potencjalnego pracownika zdecydowanie będę odradzał to miejsce swoim znajomym.

@Rozczarowany

Stanowisko, o które się ubiegałeś jest już bardzo wymagające, stąd zapewne taki sam charakter rozmowy kwalifikacyjnej. Szkoda jednak, iż później właściwie nie dowiedziałeś się niczego konkretnego o wynikach rekrutacji. Nadmieniłeś o teście z języka angielskiego. Czy starając się o pracę w firmie Lufthansa Systems Poland należy znać go w stopniu zaawansowanym?

potwierdzam
@Rozczarowany

potwierdzam

andrzej
@Weronika

no najwidoczniej stanowisko w hr nie jest tak wymagające, a szkoda..bo może zarabiałyście więcej niż najniższa krajowa, ale to zamiast erazmusów, trzeba by się uczyć na studiach pożytecznej wiedzy, a nie sortowania cv

anastazy

z tego co widzę, to jest tam ogromna rotacja, zatrudniają głównie juniorów, aby "outsourcować" obowiązki kolegów z zachodniej granicy, jeśli chodzi o rotacje, to można sprawdzić koleżanki z hr, jak szybko odchodzą, ja też, będę się zwijał raczej, oczywiście mimo, że euro poszło w górę, firma matka dostała wsparcie rządowe, to jest hurra gadanie, że nie będzie podwyżek bo co....oczywiście bo covid, nie ważne, że na ho pracuje się nierzadko 2xciężej, a firma oszczędza na zużyciu mediów, każdemu kto chce tam złożyć dokumenty, polecam po przyjęciu od razu szukać nowej pracy...ja już szukam...aha pracowało tam niby 800osób, teraz około 700, a mówią, że nikogo nie zwalniają...śmiech na sali...prawdziwych specjalistów najwyraźniej nie przyjmują, kolegę ze studiów z dużo większym doświadczeniem i wiedzą poleciłem na seniora...chyba, że wpasujesz się w ich tzw. "klucz", tl wiedzą o co chodzi...niektórzy nie lubią instrumentalnego traktowania

Marcel

Tylko, że generalnie firma już na początku informuje, że będzie się kontaktowała z wybrana osobą!

Lock-down
@Marcel

Lufthansa Systems, to ta firma kóra jest w trakcie przenosin do Tirany? Aby było taniej ... dlatego chyba brak tam perspektyw jakikolwiek tym bardziej , że lotnictwo jest w tracie zwijania z powodu Covid a nie rozwoju.

nie wiem

są lepsze miejsca

angelika
@nie wiem

dostałam tam pierwszą "biurową" prace za 3300 netto (przy czym za mieszkanie płaciłam 1500 xD) , po pól roku dostałam podwyżkę na 3500netto, w takim układzie bez sensu jest tam praca, jeśli mieszkanie kosztuje 1500-2000 to minimum powinno się zarabiać 5000netto, także powodzenia dla "meneadźmentu", bo poniżej tego jest to wegetacja i współczuje pracującym tam ludziom...

Maciej 23

To jest firma dla dzieci po szkole podstawowej. Zarobki jak na Ukrainie. Jak masz doświadczenie, nie idź tam bo cię nie przyjmą, no chyba, że lubisz pracować dla idei. Lifthansa to zdzieracz. Oni myślą, że w Polsce pracuje się za grosze. Nie polecam tych wyzyskiwaczy, szkoda wysyłać CV i czekać na rozmowę.

A jakie to stanowisko?
@Maciej 23

No właśnie...

pleple

Kpina! Rozmowa około 3/4h, na rozmowie oprócz TL/kierownika - oni zadają pytania merytoryczne (tu akurat ok), są UWAGA -> KOLEDZY Z ZESPOŁU, którzy pytają o jakieś bzdury, niezwiązane z pracą... -> na zasadzie jesteś programistą to pewnie wiesz jak wypełnić trzy pola słowem "kapusta", oj nie wiesz? to nie jesteś dobrym programistą, nie umiesz myśleć logicznie..., przecież to jest kpina z ludzi, za bardzo sobie do głowy wzięli scruma...oferta na regulara 8k brutto i to po pół roku na początek 7k, szkoda czasu iść na rozmowe

@pleple

aha oferta po miesiącu, gdzie ja już w nowej pracy dawno...

Junior

Hej orientujecie sie jakie sa widelki dla juniora javy?

Dominika
@Junior

Niestety nie wiem, ale ciekawią mnie szczegóły na temat pracy w Lufthansa Systems Poland. Planujesz wziąć lub wziąłeś już udział w rekrutacji? Jeśli tak, to koniecznie daj znać, jak wyglądała, no i powodzenia!

zapomnij

4-7k

Maja

Firma ma całkowicie wylane na pracownika. Składa dużo obietnic bez pokrycia, między innymi o wysokości wynagrodzenia czy środowisku panującym w firmie. Absolutnie nie polecam tej firmy jako pracodawcy, jeśli szukacie stabilnego zatrudnienia.

Junior Java

Witam orientuje się jakie są widełki po 3 miesięcznym okresie próbnym na juniora Javy w firmie?

@Junior Java

z tego co wiem okres próbny trwa 6miesięcy, słyszałem różnie, ale znajomemu proponowali 5k brutto po 6mc 6k brutto, zdecydował się pójść do nordi, nie dość że kasa lepsza, to podobno nie traktują cię jak pajaca na rozmowie (cumple mówili że różne pytania jak dla 5latka miał), powiedział że na studiach może i by tam poszedł, ale z racji tego, że skończył studia i kurs po studiach, to na rynku dużo lepszych ofert jest, podobno na rozmowy kwalifikacyjne kierownik wziął ludzi którzy pracują tam kilka miesięcy i za bardzo nie wiedzą o co chodzi...pozro 600

inz

Proces rekrutacji to jakiś żart: - od wysłania zgłoszenia do telefonu rekruterki minęły w moim przypadku 3 tygodnie - rekrutacja: 2 godziny w siedzibie LHS w Alchemii, w jakiejś prawie że celi (pokój ok 6m2) z czego ok 40 minut siedziałem w samotności bo mają swój cudowny zautomatyzowany system rekrutacji O_O, oczywiście odgrażają się że zadzwonią z odpowiedzią w ciągu 2 tygodni ... i oczywiście nie dzwonią generalnie bardzo lekceważące podejście do kandydatów

Luck.
@inz

Rozumiem, że życzy sobie osoba tego, by rozmowa odbywała się 100m2 gabinecie prezesa, bo salka konferencyjna za mała? Aż tak rozbujałe ego masz człowieku? Jakimś dziwnym trafem sam przechodziłem rekrutację dla LHS całkiem niedawno i nic co by się tam działo nie było dla mnie ani zaskoczeniem, ani zdziwienie. Może dlatego, że przeczytałem dokładnie zaproszenie i je zrozumiałem, gdyż jest in english. Jak byk napisane było, że rozmowa będzie trwać około 2 godzin oraz że będą testy. O tym samym również pani z HR powiedziała na samym początką. Nie rozumiem więc skąd to zdziwienie. W moim przypadku rozmowa miała miejsce w poniedziałek, a w środę odebrałem telefon z ofertą pracy i jasno sprecyzowanymi warunkami. Może zamiast uzewnętrzniać swoje gorzkie żale warto zastanowić się nad tym, co się zrobiło nie tak i przy okazji popracować nad tym. Życzę powodzenia w dalszym poszukiwaniu pracy.

@Luck.

Thank's!

Patrycja
@inz

Rozumiem, że długie oczekiwanie na rozpoczęcie rozmowy kwalifikacyjnej może być irytujące. Jednak pozostałe kwestie, które opisujesz moim zdaniem nie są niczym nadzwyczajnym. Niektóre firmy rozpoczynają selekcję kandydatów po upływie czasu, który sobie planują jako czas napływania aplikacji, dlatego można czekać nawet 3 tygodnie na kontakt. Informowanie wszystkich kandydatów o wyniku rekrutacji, nie jest powszechnym standardem, co byłoby pożądane przez kandydatów. Jeżeli firma nie sprosta oczekiwaniom kandydatów, oczywiste jest wywołanie niezadowolenia, jak to pewnie miało miejsce w tym przypadku, podczas rekrutacji prowadzonej przez firmę Lufthansa Systems Poland.

@Patrycja

Masz rację, że dlugie oczekiwanie nie jest niczym nadzwyczajnym, ale z drugiej strony osoba wysyłająca aplikację szuka pracy i prawdopodobnie bierze udział w kilku rekrutacjach. W takim przypadku próbuje się tak je wysyłać aby w razie czego mieć kilka ofert (a może żadnej?) w tym samym czasie (a tak się wszystko rozjeżdża). .... no ale ich prawo Co do informowania to nie pisał bym o tym gdyby nie to że na rozmowie sami zaznaczają że na pewno dadzą odpowiedz w ciagu 2 tygodni.

@Luck.

Ja Ci powiem czego, odrobiny godności, traktowania jak człowieka? Wiem że dla ludzi z interioru mazur, koszalina czy innego (usunięte przez administratora)to może być złapanie boga za nogi, ale w cywilizowanym świecie ludzi powinno traktować się jak ludzi....ale tak to jest jak się szuka robola za 4k brutto, splendor? nazwy firmy? bilety? Ludzie wynajem mieszkania w gdańsku kosztuje minimum 2000, szanujmy się, wy serio dopłacacie do interesu?

Krzysztof

Odbywa się na ten moment rekrutacja lub będzie miała miejsce w najbliższym czasie? Dodajcie proszę aktualizację na temat warunków pracy w Lufthansa. Dzięki za info.

@Krzysztof

oj, słabo, słabiutko, ale spokojnie otwierają nowe budynki obok powoli, już słyszałam że na start dostają po studiach 7-8k brutto (nie programiści)

softeng

Po przeczytaniu kilkunastu opinii na temat firmy, mam dla kandydatów tylko jedną radę. Zignorujcie wszystkie negatywne rzygi sfrustrowanych ziomków, którym nie wyszło i czują potrzebę wyrażenia tutaj swojej bezużytecznej opinii. Obecnie LSY zatrudnia ponad 700 osób, a liczba ta nieustannie wzrasta. Uwierzcie, że zadowoleni pracownicy rzadziej komentują w przeciwieństwie do osób, które próbują się tutaj wyżyć :) Jeśli chodzi o procesy HR - na moim przykładzie mogę powiedzieć, że nie było żadnych problemów z komunikacją. Rozmowa rekrutacyjna odbyła się w bardzo przyjaznej atmosferze, a propozycję otrzymałem błyskawicznie. Być może zostało to usprawnione w porównaniu do poprzednich lat. Polecam zatem przekonać się na własnej skórze jak jest i wyrobić własne zdanie po rozmowie. Peace!

@softeng

Tak, ale są inne korporacje które mają tu lepsze opinie,tzn takie które mają wiele opinii, więc o czymś to świadczy. Pracowałem w wielu korporacjach i zawsze opinie się mniej więcej zgadzały z rzeczywistością.

Magdalena
@123

Szkoda, że nie napisałeś nic o Twoich doświadczeniach z pracą w Lufthansa. Powiedz, czy pracownicy dobrze się ze sobą dogadują? Ciekawi mnie też styl zarządzania. Dzięki.

@Magdalena

pracownicy ok, natomiast co masz na myśli jeśli chodzi o styl zarządzania? pracowałam tam, nie polecam

Anka

Na moje oko wygląda to tak: klepacze i hr mają od najniższej do ok 3-4k brutto (bez szans na rozwój); specjaliści bez doświadczenia ok 4-6k brutto; specjaliści z doświadczeniem 6-8k brutto, 15k brutto to ma tam może z 5 osób na 800. Oczywiście zarządzający mają z pewnością inne stawki, lecz trudno wśród nich szukać naszych rodaków :) - kto pracował ten wie jak to wygląda i z czym to się je. Kiedyś słyszałam że TL dostaje 500, czy 600 zł brutto więcej. Oczywiście pełno bezsensownych korpo bzdur. Bilety są tzw. pracownicze (nie polecam, tylko można nerwy stracić nie lecąc któryś raz kolejnym rejsem, a wcale nie są jakieś super tanie). Lepiej kupić normalny bilet i się nie stresować czy mnie wpuszczą czy nie, oraz tracić kolejne wolne dni na drugim końcu świata. Generalnie podczas rozmowy o prace która ma dwa etapy i potrafi trwać łącznie nawet 4h (TAK NAWET NA STANOWISKO JUNIORa hahahah) pytają w większości o bzdury HRowe i jakieś łamigłówki, nawet pośrednio nie związane z stanowiskiem. Często nie dają znać przez długi czas po czym stosują dziwne kryteria przyjęcia (kilku znajomych wkręcałam na różne stanowiska) - generalnie najpierw dzwonią do ludzi których nikt nie polecał z wewnątrz firmy, bo tak musieliby mu coś odpalić , to w ramach "programu poleceń". Niekiedy w ogóle nie dzwonią. Bywało tak, że dowiadywałam się, że zamiast TL, kogoś z zarządzania czy osób z HR decydowali kogo przyjąć podobno uwaga: koledzy z zespołu...czyli np. junior który jest w firmie np. 3mc (hahah to tak w imię pracy w scrumie). Ogólnie polecam studentom na początek - pierwszy rok zobaczyć jak korpo wygląda i uciekać jak najdalej...

niepolecam

Rekrutacja bardzo stresująca, obie osoby przeprowadzające proces były bardzo nieprzyjemnie nastawione. Atmosfera podczas rozmowy bardzo napięta, zero uśmiechu ze strony osób rekrutujących. Poza tym przez 2 godziny zadano mi ponad 20 pytań bez czasu na zastanowienie. Jeżeli taka sama atmosfera panuje na codzień w firmie to zdecydowanie odradzam.

Dominika
@niepolecam

Możesz opowiedzieć coś więcej o procesie rekrutacji w firmie Lufthansa Systems Poland? Czego dotyczyły pytania zadawane Ci na rozmowie kwalifikacyjnej?

Alina

Witam Wszystkich. Czy ktoś orientuje sie czy istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej przez Skype? Pytam jako osoba planująca relokację do Trojmoasta. Z góry dzięki za odpowiedź

Mirosław
@Alina

Na stronie firmy nie ma o tym żadnych informacji. Myślę, że w obecnych czasach takie rozmowy są często praktykowane jednak żeby mieć pewność powinnaś skontaktować się z kadrami, żeby mieć jasność sytuacji. Daj znać, czy wszytko się powiodło.

aglum
@Alina

Jest możliwość przez Skype.

Alina
@aglum

Dziękuję bardzo za informację :)

Mirosław
@Alina

Gdybyś zdecydowała się aplikować, to daj znać, jak poszła Ci rozmowa rekrutacyjna. Trzymam kciuki, abyś dostała się do pracy w firmie Lufthansa Systems Poland. Mam również nadzieję, że pracodawca spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego Lufthansa Systems nie wysyła potwierdzenia złozenia cv w ich systemie informatycznym HR. Człowiek traci kontrolę nad swoimi danymi. Dlaczego Lufa nie informuje o wynikach rekrutacji.

Honorata
@Piotr

Myślę, że postawiłeś dosyć trafne pytanie, ale chyba wypadałoby je skierować bezpośrednio do kogoś z Lufthansa Systems Poland. Tak czy inaczej - super, że zainteresowałeś się akurat tym pracodawcą. Na ich oficjalnej stronie internetowej widnieje kilka bardzo ciekawych ofert pracy: https://lhsystems.pl/pl/lhsystems/career.html Na którą z nich aplikowałeś?

Zostaw merytoryczną opinię o Lufthansa Systems Poland - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lufthansa Systems Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Lufthansa Systems Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lufthansa Systems Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lufthansa Systems Poland?

Kandydaci do pracy w Lufthansa Systems Poland napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lufthansa Systems Poland