Opinie o Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Intel Technology Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Intel Technology Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Czy ktoś wie, jak aktualnie prezentuje się pracodawca na tle innych firm? Może okazać się to cenną informacją dla osób mieszkających w Gdańsk i okolicach.

Józek

Rynek pracy IT w Trójmieście bardzo się zmienił w przeciągu ostatnich kilku lat. Intel nie jest już firmą, która płaci najlepiej w regionie. Są firmy, duże i małe, które bezproblemu mu dorównują przy tym oferując ciekawsze projekty bez robienia ludziom korporacyjnego prania mózgu.

Brajan

Aktualnie najlepsi odchodzą z Intela.

Lookie

Robota dla bialych murzynow, ktorzy grzecznie robia wszystko co bialy pan z ameryka karze. Dodatkowo nieplatne nadgodziny, wyscig szczurow i wszechobecna propaganda uwlaczajaca myslacemu czlowiekowi. Od czasu do czasu dziesiatkowanie, aby zdyscyplinowac towarzystwo - w ramach ktorej ludzie sa odzatrudniani (bo przeciez nie zwalniani).

mhm

w moim teamie pracuje się po 8h, jak siedzisz dłużej to możesz odebrać godziny wolne w inny dzień. managerowie są bardzo fair a tematy ciekawe. do wielu modułów to my z gdańska dostarczamy design i implementacje lub prowadzimy/uczymy teamy ze stanów. co do podwyżek, to rzeczywiście standardowo 3-5% a tylko co jakiś czas można ugrać coś więcej... (jak się wybijesz lub nadejdzie kolejka - tu trochę polityki i zarządzania tymi bardziej niezadowolonymi jest :( ). co do atmosfery pracy to tak naprawdę wszystko zależy od projektu i managera... ja trafiłem dobrze, chociaż wiem, że też nie wszystkim odpowiadał ten model managowania. ogólnie polecam, ale lepiej dobrze wypytać o wszystko. zastanawiam się też, czemu nikt z niezadowolonych nie poszedł z tym zadaniowym trybem i darmowymi nadgodzinami do Inspekcji Pracy..?

Tomasz
@mhm

Przepracowałem w tej firmie prawie 6 lat w różnych projektach. Oczywiście jest może kilka projektów, gdzie ciśnienie jest mniejsze i można pracować po 8h i jeszcze to sobie odebrać. Na takich ludzi zazwyczaj krzywo się patrzy i o sensownych podwyżkach i awansach mogą zapomnieć. Prawda jest taka, że oddziały Intela poza USA dostają zadania wyrobnicze jak w fabryce parówek. Może mówię nieprawdę? Wystarczy zapytać ile produktów (nie mówie nawet o innowacyjnych projektach) zostało w Gdańsku wymyślonych od zera, wyprodukowanych i sprzedanych? Dlaczego tak duży site ma tak mało (usunięte przez administratora) inżynierów? Odpowiedź jest prosta. Tutaj trafiają zadania i projekty wyrobnicze a cała innowacje są robione w USA.

mariusz

Czy Intel poszukuje obecnie osoby na staż w zakresie testowania oprogramowania (manualnego)?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Bartek

W jakim srodowisku pracujecie? Linux czy windows? Jakich kompilatorow uzywacie i jak piszecie programy

Edyta

@ManNotFromITP a Ty możesz powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach z pracy w firmie? Co jest tak ważnego, jeśli chodzi o proces oceny rocznej? Każda dodatkowa informacja może być bardzo istotna.

fckgwrhqq2
@Edyta

Ocena roczna, czyli tak zwany focal to jeden z najwiekszych patologii toczacych ta firme. Sa sobie 4 poziomy od 1 czyli 0% podwyzki, przez 2, czyli standard podwyzka kolo 3% przez 3 i 4 z odpowiednio wyzsza podwyzka. Budzet jest skonstruowany tak, ze nie jest sie w stanie kazdego nagrodzic, dlatego wiekszosc managerow robi tak, ze nagradza 2 osoby w zespole, reszta dostaje najnizsza mozliwa podwyzke i czeka na swoja kolej. Jest to strasznie frustrujace, bo pracujesz ciezko, zrobisz cos fajnego i dostaniesz 2.5% podwyzki, bo nie jest Twoja kolej. Takie cos rodzi frustracje i powoduje, ze ludzie odchodza, bo rynek placi wiecej.

Edyta

@ManFromITP dobrze, że poruszyłeś temat nadgodzin. Ważne, by na wątku pojawiały się rzetelne i prawdziwe informacje. To też dobra wiadomość, że w firmie można pracować również częściowo w domu. A może to też mocno zależy od działu/projektu przy którym się pracuje? Możesz też napisać coś więcej o tym, jak się dostać do Intel? Masz jakieś wskazówki dla osób, przed którymi jeszcze etap rozmowy kwalifikacyjnej?

Edyta

Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Software Validation Engineer. Ktoś z Was może powiedzieć coś więcej o pracy w tym dziale? Niewiele na wątku informacji na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Możecie powiedzieć czego można się podczas niej spodziewać? Z ilu etapów składa się zwykle proces rekrutacyjny? Odpowiedzi na te pytania mogą być bardzo pomocne dla osób, które zamierzają aplikować.

Cloud

Amd w ryzen wprowadzilo SME (Secure Memory Encryption), SEV (Secure Encrypted Virtualization) i w blizniaczym projekcie polecieli dev. Pytanie czy za nadgodziny czy z powodu zlej architektury ktora przyszla z gory. Ciekawe kiedy z cloda beda ciąć.

Krysia

ACT to nazwa restrukturyzacji w firmie, a tak naprawde zwolnienie 10000 pracownikow w sposob losowy i przy okazji w Gdansku zwolnili kobiety, ktore przszly z macierzynskiego i nie zdazyly sie zalapac na lepsza ocene na Focalu. Focal to coroczna ocena pracy, odbywa sie to na przelomie roku, musisz napisac dokument co sie udalo, co sie nie udalo itp. Nie ma to zadnego wplywu na podwyzke, bo to i tak jest w kolejnosci, no chyba, ze powinie Ci sie noga. Sa 4 poziomy, Successfull czyli standard, podwyzka 3% i standardowy pakiet akcji. AR czyli nizej, podwyzka 0% i koniecznosc pisania programu naprawczego. Do tego dwie oceny ponad tandard, odpowiednio wyzsza podwyzka, czasami wystepuje wraz ze zmiana grade na wyzszy, wtedy do podwyzki jest dorzucana podwyzka zwiazana ze zwiekszeniem levelu. :) @Nick, jak pracujesz jako kontraktor to jest troche lepiej, bo nie musisz lazic na miliony meetingow i dzieki temu mozesz nawet programowac. :)

to trochę lipa, ja pracują jako kontraktor w firmie M. dla Intela i na początek było 6kzł. W miare przepracowanych lat i podnoszenia doświadczenia był sukcesywny progres w tym zakresie.

Krysia

Polski management jest dużym problemem, jako, że firma się bardzo rozrasta to managerami zostają inżynierowie z kilkuletnim doświadczeniem, a ich "podopieczni" zostają kolejnym pokoleniem managerów stopniowo degradując kulturę zarządzania. Tempo pracy czasami zupełnie nie przystaje i moim zdaniem często nie jest potrzebne (management obiecuje rzeczy, których nie da się zrobić dostępną ilością ludzi w zadanym czasie). W nowych budynkach słabe open space, gdzie jest głośno, nie da się dobrze wygregulować klimatyzacji, bo po jednej stronie budynku jest gorąco, a po drugiej zimno. Z awansami i podwyżkami problem ponieważ dużo managerów nagradza ludzi w kolejności. Nie jest ważne jak ktoś pracował, tylko czy jest jego kolej. Powoduje to problem taki, że można dobrze pracować i dostać podwyżkę 3%, a osoba, która była słabsza dostaje 20% i wyższy grade, bo jest jej kolej. Jest to frustrujące i powoduje, że ludzie nie starają się być lepsi. Zawsze myślałam, że praca jest stabilna, niestety ACT pokazał, że tak nie do końca tak jest i można pracować dobrze, ale wpadając do złej rubryki w excelu (bo np. dwa razy z rzędu dostało sie successful w oczekiwaniu na swoją kolejkę na focalu) traci się pracę. Jeżeli chodzi o projekty, to ja byłam w samych ciekawych, ale można trafić do jakiejś masakry, w której nie można się rozwijać i naprawia sie bugi przez cały czas. Plusem jest to, że można spotkać wspaniałych ludzi, jak wszędzie zresztą, ostatnio wymienili ekspresy do kawy do tego w końcu można normalnie zaparkować. Zarobki to od razu po studiach 5k na rękę, ja po kilku latach doszłam do poziomu około 10k średnio na miesiąc razem z pakietami akcji i premiami. Ogólnie to wszystko zależy od tego gdzie się trafi i jaką ma się odporność na dużą porcję korpo bullshitu. :) Firma jest dobra dla dwóch typów ludzi: 1. Chcę pracować i nie potrzbuje się rozwijać i starczy mi 6 grade po kilku latach. :) 2. Zdobywam doświadczenie i idę gdzieś gdzie lepiej płacą oraz robią ciekawsze rzeczy. Ogólnie to mimo wszystko polecam, ja akurat nie pracowałam w soboty ani nie robiłam jakoś strasznie dużo nadgodzin. Może dlatego, że mam silny charakter i się nie dałam. :)

andrew
@Krysia

co to jest ACT i focal, dla ludzi z zewnatrz nic to nie mówi

brat

No bez przesady firma bardzo spoko pracuje tutaj 7 lat. Jak dany projekt się nie podoba to można się przenieść. Siedzę zazwyczaj 8-9h dziennie ale można sobie pogadać przy kawce i generalnie jest luz! Jak masz talent i jesteś powyżej średniej to jest czas na rodzinę i hobby:) kasa mogłaby być wyższa ale wole to niż cisnąć crunche w weekendy

Raf

Prawda, że jak jest polski manager i polski zespół to będzie wyścig szczurów i beznadziejna atmosfera. U mnie los chciał, że trafiłem do obcego zespołu, mój manager był z Indii a zespół z Niemiec, Rosji, Francji... Po 1 roku pracy w polskim Intelu dostałem propozycję pracy w USA, w Oregonie. Siedzę już tutaj 2gi rok, po roku firma załatwila mi zieloną kartę a więc ja nigdy złego słowa nie powiem, ale jak pracowałem w polskim Intelu to w innych zespołach różnie się działo. Traf na "niepolaczkowego" managera a wszystko będzie dobrze.

devops
@Raf

i unikaj płci nie technicznej jako menadżera. Jak nie chcesz mieć wrażenia że pracujesz w kaftanowym zespole. Gdzie zostaniesz poinformowany na pierwszym spotkaniu ze jesteś tu trybikiem i własne zdanie możesz mieć po mojej zgodzie.

spoko

Duże- nieuzasadnione tempo pracy,mierni managerowie zachłyśnięci amerykańskim stylem pracy nieprzystającym do polskich realiów, chaos w systemach i procedurach, wszem i wobec używany przez kadrę zarządzającą język stanowiący neologizmy od, których uszy puchną, brak miejsca, przestrzenie wąskie i małe jak dla szczurów. Rozsądne benefity.

Słaba atmosfera pracy, wyścg szczurów i gonienie terminów. Praca na krótki okres czasu bo człowiek czuje się wyssany z zapalu do pracy już po roku.

th

Czy ktoś mógłby napisać jak wygląda praca w księgowości pod względem korzystania z języka angielskiego? Czy używa się go na co dzień czy są to sytuacje sporadyczne?

|HR

Panie z HR nie powinny pic kawy:) a nie pisac takie bzdury

HR

Panie z HR nie powinny pic kawy:) a nie pisac takie bzdury

Dev

A o co pytasz?

Dev

Teraz ludzi pozwalniaja to i pracy przybedzie i dzien sie wydluzy;)

INTELBoy
@Dev

Polityka, traktowania ludzi jak zasoby a nie ludzie. Przykre to że pracujesz po 11 godz dziennie, a pozniej jak juz jestes nie potrzebny to goodbay. Dlatego nowi pracownicy są teraz ściągani z calej polski, bo fama się szybko roznosi po 3 city

Zostaw merytoryczną opinię o Intel Technology Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Intel Technology Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Intel Technology Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Intel Technology Poland Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 137 ocen.
  • Słowackiego 173
    80-298 Gdańsk

Intel Technology Poland Sp. z o.o.