Opinie o Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Intel Technology Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Intel Technology Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

AMD

Do pracy przychodzę o ósmej i wychodzę o ósmej, a czasmi dziesiątej. 12, 13, 14, lub nawet 15 godzin dziennie to tu standard i jest to w dobrym zwyczaju. Nadgodzin nie płacą. Oczywiście oficjalnie nikt o tym nie mówi, ale jak już zatrudnią, to maszyna wyrówna każdego do standardu pracy w gdańskim Intel. To nic, że to wbrew Regulaminowi Pracy i Państwowa Inspekcja Pracy mogła by się tu wykazać, gdyby miała w tym interes. Tak czy inaczej poleciały by same pionki z Polski, a firma umyła by ręce. Jak ktoś lubi tylko pracę i życia poza nią nie widzi, to zapraszamy. Zarobki mogły by być lepsze. Niektóre firmy w Gdańsku płacą więcej.

Krakowianin
@AMD

Ktore firmy w Gdansku bys polecal? Znam tylko Intel i Kainos, obie maja slaba opinie w Internecie, a inne firmy, ktore sa w Gdansku i je kojarze maja tez oddzialy w Krakowie i z kolei u nich nie bede pracowal na pewno, bo importuja tysiace ludzi ze wschodu :) Pytam szczerze, byc moze bede niedlugo mieszkal nad morzem :) Fajnie, zeby firma szukala ludzi z Java lub Pythonem :)

tryton
@Krakowianin

@krakowianin chętnie rozwiejemy tę słabą opinię w internecie - zapraszamy na kainos.pl/kariera

ManFromITP
@AMD

Nie wierze, że pracujesz w Intelu po 13h! To jakiś bullshit. Pracuję w ITP już jakiś czas i na razie w 3-mieście to mój najlepszy pracodawca, bez porównania. Czas pracy? 8h? Bullshit! Można pracować znacznie krócej, nie trzeba sztucznie siedzieć 8h jak w niektórych firmach, żeby wysiedzieć. Jak zrobisz swoje to do domu. Albo pracujesz z domu, jak Ci sie podoba. Przynajmniej tak jest u mnie i jak rozmawiam z ludźmi różnymi co pracuja, to jest podobnie. Poza tym dobre benfity mamy, dobry dostep do jedzenia (pare restauracji na terenie kampusu Intela, codziennie oprócz tego kilka róznych foodtrucków przyjeżdża). Poza tym tutaj zarabiam najwięcej w całej swej historii pracy w 3-city. Więc nie gadajcie głupot, że jest tak źle. Mnie praca tutaj rozwija, moge pracować z różnymi ludźmi z całego świata, nie ma wiekszego stresu. Jest to dobre miejsce, gdzie trzeba coś umieć, żeby tu pracować. Osoby wiecznie narzekające i opieprzające się nie mają czego tutaj szukać.

ManNotFromITP
@ManFromITP

Jestes z dzialu HR? Moze jestes na niskim grejdzie? Dlatego nie czujesz cisnienia? Opowiedz cos o tym dlaczego doswiadczeni ludzie odchodza do innych pracodawcow. O procesie oceny rocznej, prosze. O one on onach nie zapomnij.

dev

bez obaw, znajomosc tego jezyka na tych stanowiskach jest slaba :)

Zu

Czy w Intelu na wszystkich stanowiskach wymagany jest angielski? w sensie, czy codzienna komunikacja w firmie odbywa się po angielsku czy jest to sporadyczne i zależne od stanowiska?

software Apps

Wyzysk pracowników jest straszny, zarabiamy na premie menagerow sredniego szczebla, ktorzy sa w stanie zrobic wszystko aby sie wykazac u góry. Najlepsze jest to ze ci pseugo managerowie dostaja awans za to ze zarzynają pracownikow. Ale wszystko w białych rekawiczkach. A na szkoleniach pranie mozgu ze praca powyzej 12 godzin dziennie jest wyzwaniem a nie wyzyskiem. Trzeba się cieszyć z tego ze pracujesz w prestizowej firmie, ktora traktuje Cie jak zasób. A wspolpracownicy zrobia wszystko aby się wykazać... podstawianie swiń nie może Ci być obce jak chcesz tu pracować. A kim jest Team Lead w zespole, juz wyjaśniam to osoba ktora ma Cie cisnać na granicy prawa, bo menagerowie sredniego szczebla nie beda ryzykować ze ktoś pozniej Cie pozwie.

Intel inside
@software Apps

Miałeś pecha, że trafiłeś na projekt "mission impossible" i słabego kierownika. Muszę stwierdzić, że to jest margines, a nie norma. Z drugiej strony mogłeś przejść do zespołu, który pracuje normalnie - nowe oferty pracy w gdańskim Intelu pojawiają się na bieżąco.

@Intel inside

Nieprawda, dobrze o tym wiesz. Gdanski odzial to patologia kierownicza, darmowe weekendy i wieczory. No chyba, ze nadajesz z dzialu hr i twoim zadaniem jest odkrecic zla opinie na temat intela, a to wtedy prawda, twoja prawda

@Intel inside

I jeszcze jedno, na drzwiach macie takie fajne haslo: intel inside, amazing outside, tak, na zewnatrz jest ciekawiej:)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

DataCenter

Hmm zobacz czy kupno sprzętu sie oplaca, bo podatki trzeba placic juz :) i z tego co się orientuje to wychodzi drozej niż w ecs

DataCenter

Faktem jest ze umowa po 3 miesiącach jest przedłużana na kolejny okres próbny. Celem takiego zabiegu jest jeszcze większe oddanie się pracownika w słusznej sprawie. To że odbierasz telefony w domu w godzinach nocnych, zdzwaniasz się nie meetinig po 18:00 nic nie znaczy. Przecież tryb pracy jest zadaniowy :):). co oznacza że zaplanować wyjazdu z rodzina nie można w weekend, albo zawsze bierze się ze sobą laptopa i pies albo sąsiad bawi się zamiast ciebie z dziecmi

RST
@DataCenter

zapomniałeś dodać, że: bawi się z żoną, albo z dziećmi, gdy Ty rozmawiasz na lyncu ;)

Moze mi ktos wytlumaczyc jak w praktyce wyglada zadaniowy czas pracy w Intelu? Czy ludzie dużo siedza po godzinach czy zwykle wychodza po 8h. Czy w firmie funkcjonuje cos takiego work-life balance?

FPGA
@1234

Odpowiedziales chyba sobie sam na pytanie:)

wciazPracujacywITP
@1234

To zależy od zespołu do jakiego trafisz. W jednym jest 8h i worklife balance w innym się siedzi po godzinach i nic za to nie masz :-) Przy ponad 1800 pracownikach w jednej firmie (polski oddział) to cięzko jest powiedzieć, ze zawsze jest ok. Raz byłem w projekcie gdzie było super, a poźniej przeniosłem się do innego i już nie było tak fajnie ;)

dev

niezle sa dla przyjezdnych, dla lokalsow takie sobie :)

dev

Firma jest ok, to polska kadra kierownicza jest odpowiedzialna za atmosfere w polskim oddziale. Oczywiscie nie wszedzie, ale tam gdzie bylem nie byla ona najlepsza mowiac delikatnie. Inzynierow maja naprawde dobrych.

brodacz
@dev

Niestety maja usilne parcie na wykazanie ze można tanio i dobrze, ale kosztem pracowników. A kadra kierownicza próbuje brac glowki bardziej niz GEBELSINA. Ogolnie takiego wyscigu gryzoni nie widzialem w zadnej firmie a bagaż mam pokaźny:). Jak sobie podziele nadgodziny przez pieniadze ktore tu zarabiam to w wszytskich innych firmach mialem lepiej. Oczywiscie sa piłkarzyki konsola do gier na terenie ale jest wiecznie pusta, ale jest sie czym pochwalic w ogloszeniach o prace. Polaczki z wyzszej kadry wogle nie dbaja o pracownikow. Mozliwe ze w twoim dziale jest ok wiec sprawdz u kolegow jak sytuacja wyglada

@brodacz

Pelna zgoda. Firma globalnie moim zdaniem jest ok. Gdanski oddzial to patologia w pelnym tego slowa znaczeniu. Ja w ITP juz nie pracuje, zmarnowany czas :(

xkfkx

Brutto na rękę... Nie będziesz dla nich warty nawet 2k, do IT biorą tylko myślących.

A ile jestes wart. Ocen sam.

Think twice

Martwilbym sie o cos innego. Czesto bywa tak ze intel daje umowe na 3 miesiace, potem na 6 (bo smieszny managier chce cie jeszcze sprawdzic) a potem jak projekt juz sie konczy to nie przedluza umow pod byle pretekstem i ludzie zostaja bez pracy. Smieszni ludzie zarzadzaja ta firma w Gdansku.

thgdfg

Widzę, że pracujesz w Intelu, możesz powiedzieć o ile mniej zarobię tam niż w dużym korpo we Wrocławiu? Ktoś pisał o 10 miesięcznie, u mnie w firmie to raczej dolna granica dla seniora, nie mówiąc o leadach, principalach albo managerach.

Grzes

a czy wiecie, ze jak w danym roku zlapiecie zla ocene to intel moze wam zarobki obnizyc i to znaczaco, jak w kolejnym zlapiecie dobra to zarobki nie podskocza:) Fajnie, nie:)

fdhz

Zastanawiam się czy wziąć udział w rekrutacji do Intela, bo myślę o przeprowadzce do Gdańska z dość odległego miasta. Czy ktoś się orientuje, jak wygląda praca na stanowiskach QA/Tester? Mam dwa lata doświadczenia w automatyzacji, Selenium, JMeter, SoapUI. Do tego oczywiście Java, Python, SQL, Linux itd. Jakie są stawki w takim wypadku w tym mieście i w tej firmie? Jak dużo się używa angielskiego? Rekruterka napisała do mnie maila całkowicie w tym języku, a widzę, że jest Polką - wysyłają zbiorowego maila czy Intel ma politykę taką, że nie pozwalają pracownikom mówić po Polsku?

max

Firma może i duża ale raczej nie poważna. Amerykańskość w najgorszym wydaniu.

dev

Wiecej zarabiam w nowej firmie niz w Intelu. Nie placa tam wiecej, zwlaszcza ludziom z Trojmiasta.

kk

Nie, nie są.

Nikiel

Z Intel ludzie masowo uciekają. Powodem tego jest praktykowana tu w Polsce, a niezgodna z Prawem Pracy metoda "pracy zadaniowej", a wygląda to tak, że wrzucają nam tyle zadań, że nie idzie się w ciągu 8 godzin wyrobić, a każą nam te zadania zrobić w ciągu tego samego dnia, więc konieczne jest zostanie do późna, czasami do nocy, a czegoś takiego jak nadgodziny tu nie ma. Niektórzy się śmieją, że pracują na dwa etaty za pensję jednego, a inni śmieją się z nas, że jeszcze tu pracujemy.

Strk

Do intela trafiłem z innego korpo i różnica jest kolosalna na plus. Wokół pełno ludzi od których można się uczyć, świetne godziny pracy, dobra pensja i atmosfera. Z całego piętra (50+ osób) w ciągu roku nikt nie odszedł.

Byly
@Strk

Bullshit, dobrze o tym wiesz. Intel Gdansk to kopalnia pelna lemingow, ktore o zrobieniu kariery moga tylko snic. Cel istnienia leminga to one on one i rozmowa roczna po ktorej podyzwka jest nie widoczna, jesli wogole jest:)

No more intel
@Strk

rozumiem, ze jestes nic nie robiacym managerem czyt. popedzaczem ciezko pracujaych inzynierow?

pytaczek

jaki rodzaj umów dają, na czas okreslony czy nieokreslony?

pracuje tam
@pytaczek

3-miesieczny okres probny a potem umowa na czas nieokreslony, bez zadnego walenia w ch..a.

@pracuje tam

3 msc, potem 6 msc, potem moze na stale, a jak koniuktora na rynku sie zmienia to nie przedluzaja, czasem kaza szukac sobie pracy w innych dzialach (wtedy czlowiek czuje sie jakby blagal o prace:)). Studentow trzymaja na stazach ile sie da. Polaczkowo.

Zostaw merytoryczną opinię o Intel Technology Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Intel Technology Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Intel Technology Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Intel Technology Poland Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 137 ocen.
  • Słowackiego 173
    80-298 Gdańsk

Intel Technology Poland Sp. z o.o.