Opinie o Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Intel Technology Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Intel Technology Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Larson

Pracuję tu do paru dobrych lat i dziwi mnie że wciąż pokutuje opinia z dawnych lat gdy prezes był panem i władcą. Tego już dawno nie ma. Jeden dział będący 5% firmy nie może stanowić o całościowej opinii. Główną zaletą pracy jest to ze w zasadzie można tu robić to co sobie człowiek wymyśli i jest zdeterminowany to osiągnąć. Jest paru idiotów jak w każdej korporacji ale z nimi nie musimy mieć nic do czynienia. Większość ludzi jest w porządku.

@Larson

Widzę że dział HR prężnie się rozwija. Skoro już tak dobrze piszecie to zdradzę w tajemnicy na forum w jaki sposób odnosi się sukcesy w Intelu. Zarobki są wprost proporcjonalne do BMiI czyli Body Mass in Intel. BMiI wyliczane jest następująco BMiI=(masa + grejd +czas spędzony w intelu)/kompetencje I tak Pani z HR zaczynając prace wygląda jak modelka z wybiegu zaczynając na grejdzie 6 z wymiarami 90/60/90. Po 2 latach dostaje awans na G7 co się dzieje. BMiI zmienia się na lepsze świadczące o stanowisku i prestiżu. Kompetencje troche zmalaly bo trzeba bylo sie podlizywać. Nowe wymiary to 90/75(60+6+2+7)/90 i tak dalej ... po 15 latach swietlanej kariery mamy nastepujace BMiI odpowiednio dla grejdow: G6(0 lat pracy) = 90/60/90 G7(2 Lata pracy) = 90/75/90 G8 (6 lat pracy) = 90/86/90 G9 (10 lat pracy) = 90/110/90 G10( 15 lat pracy) = 90/140/90 Nowy program niestety też dotknął niektórych managerów... część probuje wciąż walczyć jeszcze...

Arthur

Site 2-giej kategorii na mapie intela. Glownie dzieki kadrze menadzerskiej (tej ze stazem 10+) ktora skupia sie na utrzymaniu swoich pozycji niz nad rozwojem oddzialu. Dobre miejsce na 2-3 lata pracy, aby poprawic swoje cv i czegos sie nauczyc. Duża rotacja pracownikow sprzyja poznawaniu ciągle nowych osób i szybkiemu awansowi wewnątrz projektu. Na minus umiejscowienie firmy - w szczerym polu, z dala od cywilizacji.

@Arthur

Aż takie szczere pole to nie jest... Plus sporo miejsc parkingowych i spoko dojazd z obwodnicy w sumie.

upiorek
@Arthur

Przecież jest pkm, darmowy bus na lotnisko, dobry dojazd rowerem, w sumie szybciej dojechać do Intela niż do centrum

Arthur
@upiorek

Zycie nie składa sie z pracy i dojazdu do niej. Zapomnij o pójściu po pracy na piwo, czy jakimś fitness bądź przedszkolu w okolicy. Mnie osobiście uwiera to oderwanie od tkanki miejskiej.

Old slave

3ciej już teraz.

RomanB

z tego co zauważyłem Intel regularnie co pare lat robi czystkę i przeprowadza masowe zwolnienia pracownikow. Teraz ponownie mamy powtórkę z rozrywki - http://fortune.com/2019/03/29/intel-layoffs-oregon-2019/ Dla pracujących w tej firmie - jak to odbija się na stabilność zatrudnienia i rozwoju w polskim oddziale? bo o morale wśród pracowników to raczej nie pytam.

Arek

Cześć, czy jest ktoś w stanie poweidzieć czy w Intel na etacie są autorskie koszty przychodu?

@Arek

Nie

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
sir. epxe

O ile jesteś bluebadgem to wszystko w miarę ok. Natomiast greenbadge (pracownicy wynajmowani do brudnej roboty) wówczas tak jak wiele źródeł podaje jesteś traktowany jako subhuman i zarabiasz niższe pieniądze niż na budowie, czy też jako sprzątaczka. Najprawdopodobniej spowodowane jest to właśnie tym co robią managerzy i firmy podrzędne wypożyczające pracowników do najniższych stanowisk. Zdecydowanie odradzam. Chyba, że jesteś blue, wtedy robią na Twój sukces subhumany.

@sir. epxe

W wielu projektach "Niebiescy" zajmują się bieganiem między meetingami i callami, a "Zieloni" odwalają realną robotę. Stosunek ilości kontraktorów do pracowników Intela też może ludzi z zewnątrz zaskoczyć

Pracowalem 3 lata, odszedlem bo nie bawi mnie podejście do realizacji projektow uzywane w gdanskim intelu. Czyli w skrocie - ustalane sa nierealne terminy, a potem cisniemy ludzi, aby je wykonali. Nikt nie powie, że czegoś nie da się zrobić w zaproponowanym czasie, bo nikt nie chce zostać tzw. troublemaker. Wiec wszyscy udaja ze sie da, choc dobrze wiedza ze sie nie da. I oczywiscie sie nie udaje. Wytworzony produkt jest niepelny i watpliwej jakosci, a ludzie sa sfrustrowani. I tak w kolko. Na szczescie beze mnie.

Gienek

Potwierdzam.

Pavel
@Marcin

Jak nie umiecie się odezwać to sami jesteście sobie winni. W moim zespole nie mamy takich problemów.

Maryliom
@Pavel

Bo HR-y nie robią softu...

xxx
@Marcin

Potwierdzam, że tak jest. Polska szkoła managementu często obiecuje amerykanom wszystko bez konsultacji z inżynierami i z tego wychodzą nierealne terminy co w porównaniu z zadaniowym trybem pracy oznacza darmowe nadgodziny. Do tego w trójmieście zarobki bardzo poszły do góry i Intel nie płaci już najlepiej.

xxxx
@xxx

Na szczęście "stara Polska szkoła managmentu" (wpi***ol i nadgodziny) staje się już mniejszością w Intelu. Niestety taka "kultura" była w firmie obecna pare lat, to teraz opinia będzie się ciągnąć parę lat.

yyy
@xxxx

a nie jest czasami tak, że stara kadra (Ryśki, Maciasy) mają się dobrze, a odeszli/odchodzą Ci co chcieli wprowadzić zmiany?

NieFrustrat

Firma całkiem spoko. Zacząłem tu pracę będąc jeszcze na studiach a w tym roku mija już dziesięciolecie. Przez te dziesięć lat wiele się zmieniło. Firma bardzo urosła (ponad 2k ludzi) i tak jak wszędzie są w niej miejsca lepsze i gorsze. Generalnie jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk to znajdzie sobie fajne miejsce przy ciekawej technologii:) Lubię atmosferę w Intel Technology Poland Sp. z o.o. za: Duża autonomia działania.

LowcaHr
@NieFrustrat

A Rysia i Maciasa tez lubisz?

Franio
@NieFrustrat

Po pierwsze. Opinia osoby, ktora cale zycie przepracowala w jednej firmie jest nic nie warta. Nie ma zadngo punktu odniesienia. Po drugie. Znam ta atmosfere bardzo dobrze. Intel nagminnie lamie prawo pracy nie placac za nadgodziny. Tylko nie zaslaniaj sie zadaniowym trybem pracy, bo prawo pracy jasno okresla co pracodawcy mozna a co nie. Nie ma tam ani slowa o placeniu pizza za nad programowy czas pracy. Wyjdz. Popracuj w innej firmie. Wtedy porozmawiamy.

Minority

Ktoś tu napisał że jak jesteś kobietą to jest lepiej w firmie. No tak, promowanie na siłę kobiet aby spełniać jakieś amerykańskie statystyki. Ale najlepiej by było być: czarną żydówką, będąc jednocześnie lesbijką, bez ręki to chyba należysz do wszystkich możliwych minority groups (race, sex, disabilities, ethnic, gay/lesbian) i nigdy cie nie zwolnią bo będą się bać ruszyć osobę z różnie pojmowanych mniejszości.

@Minority

Bo to sama prawda! Część procedur nadaje się do sądu pracy - np za polecenie pracownika-kobiet zgarnia się podwójną stawkę premii za polecenie. Wspomniane konferencje (wakacje) na które potrafią wysłać wszystkie panie z działu, podczas gdy na inne rzeczy brakuje pieniędzy (no ale inna pula). Niestety wpływa to mało motywująco na resztę zespołu. Dyskryminacja w praktyce.

bylypracownik2 ;)
@bylypracownik

dodatkowo: - na siłę awansowanie kobiet, aby rozkład płci na poszczególnych poziomach zaszeregowania był zgodny z wymaganiami z USA - aby zwiększyć ilość kobiet pracujących, do każdej zatrudnionej kobiety przysługiwał tzw. "silver bullet" czyli mozliwosc zatrudnienia kolejnej osoby, ktora bedzie faktycznie wykonywac pracę - konferencje, wyjazdy, spotkania, szkolenia (TYLKO DLA KOBIET) - sprobuj cos takiego zrobic , tylko dla mezczyzn - zlinczuja Cie - podczas ostatniego dziesiątkowania, czyli zwolnienia 10% załogi dziwnym trafem parytety zostały pominięte ;) - itd. itp.

dbs

Kołchoz, w którym zastępy białych murzynów produkują parówki. Sajt 2 kategorii typowej wielkiej korpo do sześcianu. Wielkie ołpenspejsy, gdzie w marnej atmosferze ludzie zasuwają by wyrobić się w terminach, które ustalają ludzie z USA Low cost center, w którym na zapleczu wciąż żyją przestarzałe technologie. A ponieważ jest beton organizacyjny to nie licz na to, że coś ulepszysz... Nie bo nie. Inne rzeczy mają wyższy priorytet niż porządkowanie bałaganu. Fajni ludzie uciekają, a zostaja ci, którzy są chyba zachłyśnięci USA. Firma zatrudnia dużo ludzi z outsourcingu, bo lepiej wygląda to w statystykach niż dać ludziom porządne umowy. A... i Codility, które jak utrzymują rekruterzy odwzorowuje problemy, które można napotkać w pracy xD To jak z fabryką wędliny - lepiej nie widzieć jak powstaje to, co potem jemy.

qqqqqqqq
@dbs

"ponieważ jest beton organizacyjny to nie licz na to, że coś ulepszysz... Nie bo nie. Inne rzeczy mają wyższy priorytet niż porządkowanie bałaganu. Fajni ludzie uciekają, a zostaja ci, którzy są chyba zachłyśnięci USA" Popieram w 100%.

Rozczarowany

Korpo straszne, low-cost site, projekty spadki po USA i Izraelu, site 3ciej kategorii. Technologie uzywane przez developerow, testerow przedpotopowe, czesto do czegos co mozna zrobic super komercyjnym narzędziem używa się wewnętrzego toola napisanego na kolanie przez pare osob. Ciekawe jak tam obecnie wyglada mobbing przez "Rycha", "Maciasa" czy innych im podobnych? Slyszalem ze trochę ich USA utemperowalo ale szczerze wątpie. Charakteru ludzi sie nie zmieni. Niektórzy managerowie w porządku, nie robią sztucznego cisnienia tylklo step-by-step rozwiązują problemy w projekcie. Duże wiernopoddaństwo managerow do USA, wręcz zaślepienie. Wadą jest w wielu projektach dużo pracy z bardzo niestabilnym hardware (Platformy, grafiki, itp) - inżynierowie zamiast pisac SW spędzają całe dnie na walce z "materią nieożywioną" - BIOS, GFX, FW, SW (drivery). Plusy: zarobki OK, ale nie rewelacyjne juz jak w latach 2000-10. Benefity, różne grupy pasjonatow. Projekty fajne podobno w cloud albo artificial inteligence.

WWID10xxyyzz

Pracowałem w Intelu w ITP kilka lat, chyba około [not dislosed] lat jeśli dobrze pamiętam. WWID zaczynało się od 10... więc trochę czasu już minęło. To było jeszcze przed polityką dobrowolnych (!) odejść w 2015/2016 jeśli pamiętam. Odejścia dobrowolne z klucza w XLS. Odchodza najlepsi, doświadczeni bo za dużo zarabiają. Przyjmijmy studentów i niedoświadczonych i zróbmy to samo :) Każdy projekt można zrobić skończoną ilością studentów. O zarządzaniu, menadżerach średniego szczebla - sztuczne ciśnienie, często nierealne terminy, 1000 defektów w ostatecznej wersji softwaru - to juz lepiej nie wspomne. Brak szkolen dla managerow, managerami zostaja "dobrzy" inżynierowie, programiści. To tak jakby świnia zarządzała folwarkiem. Na koniec dodam że dużo firm w trójmieście płaci lepiej, nie ma sztucznych nadgodzin w nich, praca jest ciekawsza. No ile lat można składać platformy w labie aby dopiero na nich napisac i uruchomić SW? Na koniec o Ryśku? Nie wiem czy ktoś już go utemperował ale b... z niego straszny. Od niego spływa w dół model zarządzania ludźmi i projektami. Projekty - dużo nieciekawych i spadkach po USA, jest kilka interesujądych w cloud i AI.

Freddd

Opinie widzę tragiczne. Jeżeli tak jest naprawdę to nie wróżę tej firmie żadnych sukcesów i ja sam nie będę tam aplikować na żadne stanowisko.

Krzychu
@Freddd

Raczej tylko niezadowoleni pracownicy piszą niepochlebne opinie. Pracuję tu od ponad 3 lat i jestem zadowolony z atmosfery, różnorodności projektów i zadań oraz możliwości zmiany projektu na bardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom, a jest w czym wybierać od sterowników urządzeń, firmware po sztuczną inteligencję i kompilatory.

SoftwareEngineer
@Krzychu

trudno, zeby niezadowoleni pracownicy pisali pochlebne opinie :) parafrazując: Raczej tylko pracownicy HR robią za naganiaczy w internetach na dodatek logiczne i spójne wypowiadanie się jest im obce

https://www.signifytechnology.com/jobs/principle-big-data-slash-scala-engineer Salary: £80,000 czyli ~390.000 pln rocznie = 32500 zł brutto miesięcznie.

keleFgd
@anonymous

Jak na Londyn to (usunięte przez administratora) nie urywa. Już lepiej iść na b2b 650 dniowki powinno sie wyciagnac

Edyta

Czy ktoś z użytkowników może powiedzieć coś na temat przebiegu procesu rekrutacji? Czy jest jedynie jeden etap rekrutacji, czy może jest ich kilka? @jack't'ripper, czy ilość powiesz nam coś na temat benefitów pozapłacowych w firmie? Czy takowe są dostępne dla pracowników? @Ja, czy możesz podzielić się z nami informacjami na temat przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej w firmie? Bo jak rozumiem odbyłeś taką?

@Edyta

Codility jako "przykład, z jakiego rodzaju zadaniami zetkniesz się jako pracownik" wg. rekrutera. I to są poważni ludzie... xD xD xD

Edyta

@Nick, czy dostałeś ostateczną odpowiedź? Zdecydowałeś się na pracę w Intel Technology Poland? @bylypracownik, czy możesz powiedzieć na jaką umowę może liczyć nowy pracownik Intel Technology Poland? Jakie warunki zatrudnienia proponuje pracodawca? Czy oferowane są dodatki do podstawowego wynagrodzenia?

@Edyta

Chyba wszyscy pracownicy są na UoP. Dokładnych danych nie mam ale wszystkie portale oferują widełki od 11 brutto wzwyż, z niewielkim doświadczeniem. Do tego dodatki w wysokości łącznej ok 13tej pensji.

bylypracownik

Jak jesteś kobietą to jeszcze ujdzie - kilka razy w roku jeździsz do USA na konferencje women only, uczestniczysz w tajnych eventach czy szkoleniach. Nowi też mają ok, bo pensje startowe wysokie. Zupełnie inaczej jak lojalnie pracujesz od wielu lat, wówczas podwyżka goniąca inflację i codzienna walka z wiatrakami. Projekty różne - też molochy, dość siermiężne i w wielu przypadkach nudne. Na plus nadal niektórzy ludzie i managerowie.

Rekrutacja na staż - rozmowa raczej słaba, pytania z kartki i zapisywanie odpowiedzi. Brak rozmowy raczej odpytywanie, krótka 20 minut żeby odwalić robote i z głowy. Mimo to osobą z którą rozmawiałem po angielsku (były 2 osoby - część pytań z jedna po polsku pozostała z druga po angielsku) była wyjątkowo miła - polecam ;) Podejście do kandydata już samego HRu również słabe, czas odpowiedzi na jakiekolwiek maile minimum 3 dni, niedotrzymywanie terminów rozmów, rekruter miał dzwonić w tym i tym tyg. a nie zadzwonił. Ogólnie dużo proszenia i dopytywania się a oferowane przy tym wynagrodzenie jest średnie, jednak to staż z załatwionym mieszkaniem - więc raczej dla osób nastawionych na naukę to wszystko co do szczęścia potrzebne ;)

Edyta

@Gienek, czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Jesteś pracownikiem firmy? @Marcin, czy mógłbyś powiedzieć nam coś na temat możliwości rozwoju w firmie? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia lub kursy podnoszące ich kwalifikacje?

Nie polecam - brak informacji przez ponad miesiac na temat statusu rekrutacji, rozumiem, ze Intel dziala "jak za dawnych dobrych lat" i uważa, ze nie musi wracac do osób, ktorych z jakichs wzgledów nie wybral (bo tak zgaduje, skoro sie nie odzywaja ;)).

jack't'ripper

w firmie jest taki nawał pracy, że nikt nie ma czasu dzwonić do osób, które nie zostaną zatrudnione, na dodatek od czasu do czasu (losowo) pojawia się coś takiego jak headcount freeze, czyli wstrzymywane jest zatrudnianie kogokolwiek, co znaczy, że pracy jest jeszcze więcej i tym bardziej nikt nie zadzwoni zadzwoń sam najlepiej do firmy i zapytaj się

Edyta

Czy któryś z użytkowników jest aktualnie pracownikiem firmy Intel Technology Poland? Możecie podzielić się informacjami na temat przebiegu procesu rekrutacji w firmie? @anonymous, czy doprecyzujesz swoją wypowiedź? Jak rozumiem, jesteś zainteresowany/zainteresowana ogłoszeniem, które wstawiłeś/wstawiłaś? Mógłbyś/mogłabyś powiedzieć coś więcej?

Zostaw merytoryczną opinię o Intel Technology Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Intel Technology Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Intel Technology Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Intel Technology Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Intel Technology Poland Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 137 ocen.
  • Słowackiego 173
    80-298 Gdańsk

Intel Technology Poland Sp. z o.o.