Opinie o QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O. w Wrocław

Pola

@Wupe A ja myślę, że komuś sprawia przyjemność narzekanie i oskarżanie nie do końca zgodne z rzeczywistością!

odp.
@Pola

kazdemu jego los.

DQ

Uczestniczyłem w wielu procesach rekrutacyjnych, ale za każdym razem, jak spotykam się ze zdaniem "Nie mogę ujawnić widełek" moja ocena o firmie kończy się negatywnie. To jedna z podstawowych rzeczy w rzetelnym procesie rekrutacji.

odp.
@DQ

chyba w ameryce. a to niemiecka firma

lgbt

czy jesli jestem przeciwniczka lgbt mam szanse na prace w Qiagen?

jatez
@lgbt

ja tez. fajne pytanie czy Qiagen odpowie?

Tex

Co to znaczy „przeciwniczka lgbt”? ;P

Wupe
@lgbt

To bardzo szybko wyjdzie i nie będzie mile widziane. Firma jest tolerancyjna, nikogo do warsztatów odnośnie tolerancji nie zmusza, ale na pewno nie akceptuje negatywnych zachowań.

toler
@Wupe

Nikt nie pisze o negatywnych zachowaniach, jak mogles/moglas o tym pomyslec?! Mi np. to przez mysl nie przeszlo. Macie warsztaty odnosnie tolerancji?

@lgbt

Twoje przekonania nie mają znaczenia dopóki szanujesz ludzi

ok
@anonymous

Szanuje, nie narzucam im swojego swiatopogladu. Czy Qiagen promuje LGBT?

Rozesmiany
@lgbt

Piszesz o tym lgbt jak o jakiejś mantrze. Jeżeli masz taki problem z tym słowem to najlepiej zatrudnić się w serwisie DENON.pl lub jakimś stowarzyszeniu katolickim. Tam możesz być pewna, że osoby lgbt będą ukryte i będą udawać, że nie istnieją i spać spokojnie.

@Rozesmiany

Wykluczajac katolikow dales o sobie i swojej firmie swiadectwo. W pracy wole sie skupic na tym aby dobrze wykonywac zadania a nie koncentrowac sie na seksualnosci, mojej czy innych. Nic mnie to nie obchodzi, kto z kim spi. Przeciwnie, uznaje to za malo profesjonalne aby obnazac sie z tym w pracy. To zycie prywatne.

Rozesmiany
@nickja

Ja nie jestem pracownikiem tej firmy. Przyszedłem poczytać o niej opinie tak samo jak ty. Jednak widząc takie szaleństwo jakie obecnie przejawiacie i wszędzie wypisujecie o propagandzie lgbt to boje się takich ludzi jak wy. Wmawiacie innym, że ktoś was do czegoś zmusza. Że orientacja drugiego człowieka rozwala wam związki i rodziny. Niszczy dzieci. Wpadliście w jakiś szał na tym punkcie. A niby wasza religia skupia się na tolerancji. Skoro nic cię to nie obchodzi to czemu pytasz tylko o to i piszesz posty tylko o tym? Czy wy nie macie swojego życia i realnych problemów? Religie upadną i u nas tak jak się to dzieje na zachodzie. I to przez takich wyznawców jak tutaj widać.

@Rozesmiany

Jestem ciekawa odpowiedzi. Jakich wyznawcow tutaj masz na mysli?

hagrid
@nickja

Pewnie takich co pisza, ze oni nie maja zdanego problemu tak jak ty. A najpierw pisza, ze sa przeciwnikami xDDD Pokoj wam

@nickja

Asiu, nie jestem przeciwniczka ludzi o odmiennej orientacji, religii, pogladach politycznych, sposobie zycia. Chyba nie spotkalam sie aby osoba religijna namiawiala w pracy ateistow do wizyt w kosciele oraz wspolnej modlitwy! Czym innym jest prywatna dyskusja, debata spoleczna, czym innym oficjalne propagowanie danej grupy przez okreslona firme. Czemu nie inni wykluczeni? Czemu nie zwierzeta testowane w nieludzkich warunkach? Nie chcialabym byc wkrecana w rzeczy, ktorych nie czuje. Jesli ktos jest np. innego wyznania/ma czerwone wlosy :), nie musi miec w tym mojego poparcia, nie musi mnie o nie prosic, niech robi co chce, ja nie musze sie tym zachwycac, to wolny kraj. Moge rowniez myslec i powiedziec, ze mi sie to nie podoba, natomiast nigdy nikogo nie obrazilam i nie zamierzam. Mam prawo do wlasnego zdania czy nie? Przyklad: jeden mąż - wiele zon w niektorych kulturach, szczerze watpie abyscie to akceptowaly. Spotyka sie to z krytyka tych mezczyzn na Zachodzie ze strony kobiet. Wielokrotnie slyszalam, ze to obrzydliwe, a przeciez to ich religia i prawo. Moze wiec zaczniemy dzialac dla poszanowania ich godnosci? W koncu propagujemy wolna milosc i pelna akceptacj preferencji seksualnych. Skoro wiec ten mezczyzna kocha te wszystkie kobiety, to dlaczego nie powinnismy zalegalizowac poligamii w Polsce? Na odwrot tez, zeby nie bylo dyskryminacji, ze tylko faceci otrzymaja taki przywilej. Kobiety tez maja prawo byc wolne :)

nickty
@nickja

Fajnie jest mylić religie i poglądy z prawami człowieka i pisać o tym eseje, żeby wyszło na twoje. Widać jak cię dotknął odbiór twoich postów po liczbie postów które piszesz tutaj i codziennie sprawdzasz z zaskoczeniem jak mało popularne są już religijne przekonania o tym co słuszne :)

nickpa
@nickty

Wolnosc wyznania znajduje sie na kartach Praw Czlowieka.

suchy badyl

Jestem inżynierem z 7-dmio letnim doświadczeniem. Rozumiem że po rozmowie mogę nie dostać oferty pracy, jak najbardziej to do mnie trafia. Ale ludzie, myślicie że jak ktoś szuka pracy to nie zasługuje na szacunek? Co to w ogóle jest żeby nie odpowiedzieć w terminie czy tak czy nie? Macie jakieś zasady etyczne w ogóle? Dodam że dziwnym dla mnie sposobem umawiania się na rozmowę jest wiadomość mailowa. Czy wy się boicie ludzi? Nie można zadzwonić?

@suchy badyl

W sumie pracuje w sektorze IT, ale wysyłanie na maila detali rozmowy czy nie informowanie o procesie większości kandydatów to u nas standard :D . 1/10 firm dzwoni/pisze do kandydatów, których oceniła negatywnie lub wstrzymała proces. Pozostałe tego nie robią.

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O. na stanowisko Manager HR Operations? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
PytaniaODzialIT

Mam parę pytań odnośnie pracy w dziale IT (programista): - Jakie jest podejście do pracy zdalnej, - Jak z work-life ballance, - Jaka panuje atmosfera, - Jak oceniacie szanse na rozwój

wnted67

Ja jestem zadowolony z pracy w Qiagen, dużo ciekawej pracy(w sensie nie trzeba zostawać nadgodzin ale się w żaden sposób nie nudzi), dynamiczne środowisko, dużo można się nauczyć, poszerzyć znajomość SAP itp Przełożony interesujący się pracownikami, cykliczne spotkania, nie można nic zarzucić. Zarobki także bardzo w porządku, dużo benefitów, mimo że to korporacja nie czuć tego, także mogę szczerze polecić pracę tutaj:)

kasa
@wnted67

ile zarabiasz?

wnted67
@kasa

Dobrze powyżej średniej krajowej

tobardzoduzo
@wnted67

juz sie wypowiedzialam w innym watku. w sumie to bardzo dobre finansowe warunki jak na centrum uslug wspolnych.

AW

Nie wiem, do kogo kierowana jest oferta pracy Associate Technical Service Scientist - spełniam wszystkie wymagania bez wyjątku, aplikacja dwukrotnie odrzucona, ogloszenie o naborze cały czas wisi. Jakiś czas temu wysłali mi maila, że proponują mi rozmowę o pracę, ale praca w systemie zmianowym od 20:00 do 8:00 rano. :D Napisałem, że dziękuję i za kilka tygodni znalazłem bardzo pracę zgodną z wykształceniem i umiejętnościami, w godzinach 9:00-17:00 :)

@AW

Ta obluda przyszla z zachodu a konkretnie z Niemiec. W Niemczech jest wiele firm ktore maja na swoich stronach bardzo duzo ogloszen o prace, ktore wisza nawet 2 lata (np. pewna firma w Saksonii), mimo ze roboty w firmie jest nie za wiele i nie trzeba dodatkowych pracownikow. To ze jakas frma ma duzo ogloszen nie znaczy to ze kogos poszukuja na gwalt. ze jest wolny etat i trzeba go zapelnic. Sa dwa powody umieszczania duzej ilosci ogloszen przez duza czesc firm w NIemczech. 1. Tworzenie wizerunku jak to my sie intensywnie rozwijamy i ile ludzi potrzebujemy. Ogloszenia wisza mimo ze te etaty juz dawno zostaly obsadzone. 2. Sciaganie zyciorysow potencjalnych pracownikow, Moze ktos sie trafi jakis pracownik ktory sie nam wyjatkowo spodoba albo sie zgodzi np. pracowac za najnizsze pieniadze. Jest wiele firm w Niemczech ktorych ogloszenia wisza na stronach internetowych caly rok. Niestety to przechodzi juz do Polski. Taka obluda i scierwo z zachodu.

praca w nocy?

praca biurowa w nocy?

AW
@praca w nocy?

To bylo juz jakis czas temu, ale na 100% praca, ktora oferowali dotyczyła godzin nocnych.

@AW

Tak praca ale najpierw twoja plikcja zostala dwukrotnie odrzucona. Dopiero po jakims czasie zaoferowali ci stanowsiko tylko w takich godzinach zebys sie od nich odczepila. Czyli tak jak napisalem wczesniej PIJAR propagandy rozwoju oraz wyciagarka danych osobowych.

@AW

nikt w QIAGEN nie pracuje w godzinach 20:00 - 8:00. Może coś zostało źle zrozumiane.

albopowiedziane
@:)

albo powiedziane.

Ola
@AW

W QBS Wrocław nie zmiany 20.00- 8.00.

moni
@AW

a w jakiej firmie, jesli mogę spytać?

Igor

Wiecie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Na jaka umowę można liczyć?

@Igor

obecnie jest otwartych ponad 20 stanowisk, część na zastępstwo, część umowa o pracę, wystarczy wejść na stronę firmy (usunięte przez administratora)

Pracuje w Qiagen już 5 lat. Bardzo sobie cenię doświadczenie oraz wiedzę które zdobyłam. Każdemu polecę pracę w Q bo to świetne miejsce do pracy. Po prostu.

hej Ania
@Ania

ile zarabiasz?

Adrian
@Ania

Czy jest to miejsce pracy dobre dla osób, które poszukują swojego pierwszego zawodowego zatrudnienia? Jestem ciekaw, czy w ogóle firma ta preferuje zatrudnianie takich osób. Gdybyś mogła, to daj znać.

takAdrian
@Adrian

dla pierwszego i ostatniego zatrudnienia idealna.

Abc

Witam Czy mogę prosić o informacje odnośnie stanowiska "Project Management Specialist"? Jak wygląda płaca, czy można liczyć na wsparcie w trakcie początków pracy czy rzucają Człowieka na głęboką wodę? Czego można spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej? Będę wdzięczny za inf!

Patryk

Jak wyglada praca w dziale marketingu i eventow? Jak kierownicy? Jakiś czas temu była oferta event specialist, czy już kogoś znaleźli?

em
@Patryk

Zapewne kogos beda szukac aby zorganizowac party z okazji swietowania wynikow firmy ;)...albo inne...aktywnosci...przypominajace do zludzenia inicjatywy podejmowane przez 6 letnie dzieci w przedszkolu...sadzenie kwiatow, malowanie wzorkow lub tworzenie lasow deszczowych w sloikach...i zacne akcje charytatywne, aby poczuc sie chwile lepiej niz Ci mniej uprzywilejowani i nakarmic ego, przeciez tak cieżko pomoc nie wspominajac o tym....

X
@em

Zupełnie nie o takie eventy chodzi, raczej targi i inne branżowe eventy :-)

Czarek

Dobry pracodawca więc na wysokie standardy stąd duże oczekiwania wobec kandydatów ale polecam!

Bartek
@Czarek

He, he, he :-) Ale dowaliłeś :-)

ktoscos
@Czarek

duze oczekiwania? wysokie standardy? Czaruś...

ABCD

CZY W DZIALE TECHNICAL SUPPORT KTOŚ PRACUJE I ŁASKAWIE OBSŁUŻY KLIENTA Z PROBLEMEM Z QIACUBE? CZY TRZEBA WYSYŁAĆ STO RAZY ZAPYTANIE PRZEZ PANEL NA STRONIE, KTÓRE I TAK OLEWACIE? D R A M A T NIGDY PRZENIGDY JUZ NIE ZAKUPIĘ NIC W QIAGEN- WSZYSTKO SPOKO DOPÓKI NIE MASZ PROBLEMU, WTEDY SZUKAJ ROZWIĄZANIA SAM

@ABCD

Najlepiej napisz list do dyrektorki we Wroclawiu albo najlepiej do centrali w Hilden w Landzie Nordrhein - Westfalen, Niemcy. Jestes klientem i masz pelne prawo do obslugi pozakupowej. Oni we Wroclawiu od tego sa. Lepiej pisac do Hilden.

Magda

Hej, zastanawiam się nad praca w tej firmie . Może ktoś napisać plusy i minusy?

Piotrek

Sprawdzie jak spadly akcje firmy i co dzieje sie na gieldzie i to rzetelnie odzwieciedla jak sie zarzadza w tej fimie mysle ze jest slabo jak ktos dobrze poszuka to bedzie wiedzial czemu tyle doswiadczonych ludzi stracilo prace a gielda odzwierciedla wszystko.

Jolanta

Zgadzam się z AW-u mnie było podobnie. Pewnie szukają kogos na słuchawkę za pensję nieco powyzej minimalnej. Swoja droga, ich customer care to jakis zart. Kiedy mielismy pewien problem z Qiacube to byla tylko opcja opisania tego problemu online na karcie uzytkownika. Zgłaszane 2x i 2x olane przez ich technical service. To jest żal.

Zuzanna

Witam, zainteresowało mnie ogłoszenie na stanowisko Telemarketing Specjalista. Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna?Są w trakcie jakieś testy? Dzięki za informacje.

2lata_w_QIAGENIE

Pracodawca bardzo dobry i rzetelny. Jest to stosunkowo mała firma jak na korporacje i tego się trzeba spodziewać, kultura korporacyjna jest wdrażana. Jak ktoś chce robić kopiuj wklej przez cały dzień nie jest to dobry wybór. Dużo niewiadomych ale dla chcącego nic trudnego. Wszystko oczywiście zależy od działu lecz większość kadry managmentu jest bardzo dobra.

oooo
@2lata_w_QIAGENIE

o nikt nie lubi twego posta, smuteczek

oooo
@oooo

wielkki smuteczek

Lis
@2lata_w_QIAGENIE

Chyba sobie żartujesz bo ta firma to akurat jest typowe kopiuj wklej.

Wazowski

Praca w qiagenowym IT: miejsce jak miejsce, ani dobre, ani złe. Troche (usunięte przez administratora) w projektach i duza rotacja ludzi, ale sa tez tacy, ktorzy tu siedza od 4 lat i są happy. Na plus: żadnego mikro-managementu, firma nie skąpi, więc masz dobry sprzęt, wykupione licencje itp. Na minus: sarkanie na home office, ciekawi ludzie szybko odchodzą, zostają raczej przeciętniacy.

Czarek

Co by nie mówić to firma jest dobra choć może do idealnej brakuje

@Czarek

Mimo wszystko Polska Ludowa byla lepsza. Polska Ludowa rozwijala sie ludnosciowo, technologicznie oraz technicznie. Obecna Polska to tylko rynek zbytu, oraz wyblagane na kolanach jakies nie duze marne inwestycje zagraniczne. Pozdrawiam.

Szymon
@Jack Raiden

Nie bardzo rozumiem czego miała dotyczyć Twoja opinia. Ustrój w Polsce zmienił się trzydzieści lat temu i dzięki temu rozpoczął się rozwój gospodarki. Jednak to forum jest poświęcone sprawom pracowniczym w firmie Qiagen BusIiness Services, a nie dyskusjom politycznym. Jeśli możesz skoncentruj się na warunkach zatrudnienia i przybliż wysokość wynagrodzenia, gdyż osoby zainteresowane pracą najczęściej o to pytają. Mogę Cię o to prosić?

@Szymon

W Polsce nie ma zadnego rozwoju gospodarczego po 1989. Polska jest tylko rynkiem zbytu i dostawca taniej sily roboczej. A co sie tak boisz dyskusji politycznych? Podaj mi zaawansowane produkty wymyslone i wytworzone w Polsce po 1989 roku. Nie ma zadnych. Podaj mi nazwa Polskich koncernow znanych na swiecie. Nie ma zadnych. Ja zarabiam za granica . Boli mnie bardzo ze Republika Polski jest zacofanym krajem.

Szymon
@Jack Raiden

To nie strach przed dyskusją polityczną, tylko respektowanie założeń forum i funkcji które portal ma spełniać. Rozmowy polityczne mają się nijak do informacji, na które ludzie czekają odwiedzając ten wątek. Mówienie, że w Polsce nie ma żadnego rozwoju gospodarczego też jest mocno zabawne, wystarczy spojrzeć na fakty i poziom życia Polaków, który zmienił się drastycznie przez ostatnie 30 lat.

@Szymon

Szymonku, przez 30 lat to tylko naplynely do Polski tylko produkty z zagranicy. Poziom zycia wcale nie wzrosl, jest bardzo duzo biedy w Polsce i rozwarstwienia spolecznego. Duzo polskiego dosc dobrego przemyslu po 1989 zostalo zlikwidowana a czesc za grosze sprzedane w obce rece gdzie Polacy pelnia role tanich pracownikow/robotnikow - montownie. Nie ma zadnego rozwoju gospodarczego. Ile milionow ludzi wyjechalo i wyjezdza za granice. Skoro w Polsce jest tak dobrze to dlaczego oni nie wracaja, ewentualne jakies pojedyncze osoby? To tylko naplynely produkty zachodu i nic wiecej. A w Polsce nie wiele sie wytwarza i opracowuje. A jak sie zmienil kodeks pracy przez te 30lat na nie korzysc pracownika. Straszny rozwoj - troche drog nabudowali za pieniadze z Unii zeby zachodnie firmy mialy lepsze przejscie na Rosje. I tyle.

Zostaw merytoryczną opinię o QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O. - Wrocław

• Jak się pracuje w QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O.
2.6/5 Na podstawie 88 ocen.
  • Powstańców śląskich 95
    53-332 Wrocław

QIAGEN BUSINESS SERVICES SP. Z O.O.