Opinie o ŚWIT w Warszawa

Nasze początki sięgają 1944 roku kiedy powstał w Warszawie nasz pierwszy zakład. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować najlepsze praktyki i zbudować doskonałą kadrę przekazującą swe doświadczenia następnym managerom i pracownikom. Patrzymy ku przyszłości i stawiamy na dalszy rozwój – zarówno jeżeli chodzi o nasz know-how, nowoczesne zaplecze technologiczne, a także – standardy etyczne prowadzenia biznesu. Dzięki temu, jesteśmy w stanie oferować w pełni profesjonalne usługi w bogatym zakresie. W każdej z gałęzi naszego biznesu mamy pewność oferowanej jakości.

Branże: Sprzedaż chemii kosmetycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ŚWIT w Warszawa

Kinga

Czy zle patrzą jak ktoś zachoruje?

Krzysztof

Witam, właśnie dostałem, z Firmy Świt, wypowiedzenie umowy o pracę na stanowisku Przedstawiciela Handlowego. Argumentem przedstawionym mi w piśmie - wypowiedzeniu o pracę, są moje absencje chorobowe i związane z tym, nie wywiązywanie się z oczekiwań sprzedażowych. . W związku z tym wypowiedzeniem zdecydowałem się wystąpić do Sądu Pracy Osoby zainteresowane wsparciem moich działań przeciwko Firmie Świt zachęcam do dołączenia się - do moich działań. Proponuję więc utworzenie grupy - ujawniającej matactwa w/w pracodawcy w odniesieniu do osób niepełnosprawnych. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Pozdrawiam Krzysztof

@Krzysztof

Wiadomo o co chodzi. Za zwolnienie lekarskie zasiłek chorobowy szedł do Ciebie i nic na Tobie nie zarobili. Byłeś nierentowny, ot co...

@Krzysztof

Witam, poproszę Pana o prywatny adres e'mail, to trochę opowiem o przypadku mojego syna, trochę tam pracował.

@Wanda

Nie podawajcie na forum prywatnych mailli. Narażacie się im. Lepiej podać termin rozprawy w sądzie. Może zgłoszą się świadkowie z zewnątrz i sąd uzna materiał dowodowy z ich zeznań.

@mrówa

Witam Cię mrówa - to zanim znajdę termin rozprawy w sądzie to podpowiedz mi jak się prywatnie skontaktować np. z Krzysztofem lub z Tobą. Od dawna przeglądam te opinie o Świcie i jeszcze nigdy nie trafiłam na kogoś kto by się znalazł w sądzie i podał termin rozprawy lub poszukiwał świadków

@Wanda

Witam, teraz w pandemii trudno o prywatne kontakty, a prywatnych adresów mailowych lepiej nie podawać, mogą się mścić. Były takie osoby, które wygrały w sądzie. Najlepiej więc uczestniczyć w rozprawie jako świadek, ja też zostałam skrzywdzona. Tylko teraz jest Covid, więc liczba osób uczestniczących w rpzprawach też jest ograniczona. Były próby zgłoszeń tego wszystkiego w odpowiednich organach i stwierdzenia, że "wszyscy tak robią". Tak więc niepełnosprawni od lat są robieni w bambuko. Jedyne wyjście to dać chorym godne renty i zlikwidować PFRON. Chyba mniej państwo straci niż na 500+ dla bogatych.

op

Przy stopniu znacznym niepełnosprawności otrzymujesz wypłaty ok. 1900 zł na konto, ale za to musisz "kupić od nich kosmetyki za 1580 zł i zostaje na koncie ok 300 zł i jeśli sprzedasz kosmetyki to kasa dla Ciebie. tak to mniej więcej wygląda.

Matti
@op

Potwierdzam. Koleżanka mojej Mamy pracuje dla nich i tak to dokładnie wygląda. Ma znaczny stopień niepełnosprawności i jest emerytką.

stachu
@op

Nie rozumiem stwierdzenia "musisz kupić kosmetyki"... Przecież masz umowę o pracę, więc samo to, że spotykasz się z ludźmi, prezentujesz asortyment, reklamujesz tym samym firmę, to przecież już wykonujesz pracę. A to, że klient nie chce kupić u Ciebie kosmetyków to nie jest powód, aby firma nie wypłaciła Ci pensji. To jest ciężkie naruszenie prawa pracownika. A zatem, nie musisz złożyć zamówienia, a firma musi Ci zapłacić za wykonaną pracę.

stachu

A co firma zrobi, jak NIE KUPISZ kosmetyków? Nie wypłaci Ci pensji? To złamie prawo, a złamania prawa grożą poważne prawne konsekwencje.

@stachu

Stachu, może jakbyś sie uparł, to za dany miesiąc byś na drodze prawnej odzyskał pensję. Ale możesz byc pewny, że w kolejnym miesiacu otrzymałbys wymówienie.

Ja juz tam od dawna nie pracuję. Ale ludzie boja sie podskakiwać, bo wiadomo, jak jest z pracą. Uczestniczę w wypowiedziach na temat Świtu, aby ostrzegać innych. To wszystko.(usunięte przez administratora)

@stachu

Ake dziwna firma, pracownik ma sprzedawać towar, a czemu nie zatrudniacie handlowców i nie wstawiacie do sklepów skoro macie takie niby dobre kosmetyki, a ja myślałam o przyjęciu się do was, a to fikcja, firma padajaca

@stachu

a jednak jest to wymagane, ja jestem na okresie próbnym, ja się cieszę, że nie chodzę tam, tylko zdalnie

kupić od nich, to kwota za 1750, pozostaje ci kwota 250 zł

@Andrzej

Dostajesz na konto 1860 zł im oddajesz 1750 zł policz ile ci zostaje,a kosmetyki wycenione przez Świt 10-cio krotnie wyższe ceny niż u nich w sklepie,jezeli państwo Polskie pozwala na takie (usunięte przez administratora) to co to jest za Państwo? Opisana sytuacja dotyczy przedstawiciel handlowy że znacznym stopniem niepelnosprawnosci

@Gość

Wstawiają do sklepów i mają handlowców. A ci niby przedstawiciele to zwykła ściema. Kaska z PFRONU bez faktycznej rehabilitacji niepełnosprawnych przez pracę. Pozbywanie się ich z produkcji. Mobbing. To norma w tym zakładzie.

@mrówa

Krótko i treściwie to ujęłaś. Ci niby przedstawiciele handlowi to czysty zysk dla firmy. Pieniadze z PEFRON płyną za nic.

Jaka jest kultura pracy w ŚWIT? Obowiązuje typowy dress code?

Tak. Fartuch roboczy.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie ŚWIT? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Leszno
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
mrówa

Jak widać Marta nie doczekała się odpowiedzi. Pan lub pani "derektor" usiłuje straszyć ludzi chorych dyscyplinarnymi zwolnieniami. Natomiast jesli chodzi o produkcję, nie zwalnia się tam pracowników zdrowych za donoszenie na niepełnosprawnych za ... wolniejszee tempo pracy. Jest to karalny mobbing, pracownicy z niepełnosprawnością otrzymują dla pracodawcy dotacje właśnie za obniżoną wydajność pracy z powodu swych chorób.W rezultacie y ludzie są przenoszeni na siłę do "przedstawicieli". Nierzadko te osoby miały wieloletni staż pracy. A zdrowi dumnie paradują, że udało im się pozbyć z pracy chorego kolegi. Nie wstyd wam? W każdej chwili możecie np. ulec wypadkowi i dołączycie do grona niepełnosprawnych. Jest to kolejna haniebna praktyka Świtu.

@mrówa

Uwaga! Mobbing i wyrzucanie osób niepełnosprawnych z pracy trwa! Pamiętajcie krzywdziciele: karma powraca.

@mrówa

Jak widzę, trwa również wyrzucanie niejednego niewygodnego komentarza z tego forum np. odpowiedź Marty na mój post. W Świcie są miejsca pracy dla Ukraińców, Hindusów, więźniarek, natomiast niepełnosprawni są piętnowani i zwalniani lub przenoszeni do przedstawicieli. Spółdzielnia powstała w 1944r dla niepełnosprawnych na skutek drugiej wojny światowej. I tak trwała dla niepełnosprawnych wiele lat. Rząd daje teraz grubą kasę na aktywizację niepełnosprawnych. A tu dzieje się coś odwrotnego.

Pracownik Spółdzielni ŚWIT

Dzień dobry, jestem pracownikiem Spółdzielni Świt, znam pracę na stanowisku Przedstawiciela Handlowego i poniższe komentarze mijają się z prawdą. W Spółdzielni zatrudniamy dużo osób niepełnosprawnych na stanowisku PH/Konsultanta i do obowiązków pracownika na tym stanowisku należy nie zakup tylko sprzedaż produktów, jeżeli osoby które piszą poniżej nie sprzedają produktów tylko składają fikcyjne zamówienia i zadowalają się różnicą pomiędzy zamówieniem a kwotą wynagrodzenia przekazaną na konto to znaczy, że (usunięte przez administratora) nie tylko Pracodawcę ale również wyłudzają środki publiczne z PFRON. Jeśli stwierdzamy takie przypadki to zwalniamy te osoby w trybie dyscyplinarnym. Wszystko wskazuje na to, że większość autorów wpisów na GoWork nie świadczy w ogóle pracy tylko popełnia przestępstwo składając fałszywe oświadczenia. Warto żeby to właśnie nimi a nie firmą zainteresowały się organy ścigania. Praca na tym stanowisku jest wymagająca i nie każdą osoba niepełnosprawna jest w stanie sprzedać nasze produkty, które nie są tanie ale nikogo nie zmuszamy do pracy na siłę. Poszukujemy osób niepełnosprawnych również do pracy w biurze, na produkcji i w magazynie.

@Pracownik Spółdzielni ŚWIT

KOchani, zgłaszajcie ten post (trzeba kliknąć flagę). Dawno nie czytałam tak bezczelnej wypowiedzi. Pisze zapewne ktoś z zarządu Świtu. Proceder, który tam kwitnie od lat usiłują zanegować, a sama winą obarczyć niepełnosprawnych pracowników! Tak, oczywiście niepełnosprawni sami sie proszę, aby zamiast wypłaty otrzymywać kosmetyki po wielokrotnie zawyzonych cenach! Ile trzeba mieć tupetu, aby pisać takie posty!

@Marta

Co w tym jest bezczelnego? Bezczelnym jest oczekiwanie że można nic nie robić i otrzymywać pełne wynagrodzenie tylko dlatego ze jest się osobą niepełnosprawną.. Do obowiązków przedstawicieli handlowych należy sprzedaż kosmetyków. Jeśli ktoś nie jest w stanie sprzedać produktów to powinien się zwolnić z takiej pracy.i poszukać sobie innej. Jeśli ktoś nie sprzedaje tylko zadowala się różnica pomiędzy wartością kosmetyków a otrzymanym wynagrodzeniem to (usunięte przez administratora) pracodawce. Jeśli dodatkowo narzeka opisując swoje nieuczciwe praktyki na forum to jest to SZCZYT BEZCZELNOŚCI!!!

@Dyrektor

A może Pan się pochwali, po ile sprzedajecie niepełnosprawnym te kosmetyki, a po ile są one w sprzedaży detalicznej? Ot kilka przykładów chociaż.... A może nieprawdą jest, że wciskanie kosmetyków po zawyzonych cenach jest procederem, który kwitnie od lat, a kilkanaście lat temu pisała o tym Wyborcza? A może nieprawdą jest, że Spółdzielnia Świt za pieniadze PEFRON zatrudnia biuro prawnicze, które pomaga tuszować pewne praktyki? Jedno mnie tylko zastanawia: jak Wam się to udaje?!!! Żeby była jasność - pracowałam u Was dawno i przez chwilę tylko, ale słuchy, które mnie dochodzą powodują, że społecznie udzielam sie na tym forum. Po prostu szlag mnie trafia, jak widzę co robicie ludziom i tak pokrzywdzonym już przez los! Mam dużo zajęć, ale po tym "dyrektorskim poście" poważnie myślę o osobistym powiadomieniu PEFRON o praktykach Świtu. Nie tacy giganci upadali po dogłębnych kontrolach tej instytucji. Może się udać raz, dwa, trzy czy nawet więcej razy, ale jesli ciągle bedą na Was skargi to i Was w końcu dopadnie sprawiedliwość.

Brawo Ty!!! Za odwagę!

@Dyrektor

To nie pracownicy ....... pracodawcę tylko pracodawca ...... pracowników i polskich podatników.

@Marta

Witam Pani Marto. W pełni zgadzam się z tym co Pani pisze. Chętnie się do Pani przyłączę aby powiadomić odpowiednie instytucje i wreszcie zakończyć ten niecny proceder. Kilka lat temu, nie pamiętam, (musiałabym sięgnąć do dokumentów) pracował tam mój syn i sam się zwolnił ponieważ nie mógł się pogodzić z tym jawnym oszustwem.

@Marta

Na tym polega Pani niezrozumienie i brak wiedzy w tym temacie a mimo to wypowiada się Pani publicznie szkalując dobre imię firmy. Otóż nic nie sprzedajemy osobom niepełnosprawnym. Do podstawowych obowiązków osób niepełnosprawnych zatrudnionych na stanowiskach przedstawicieli należy zbieranie zamówień na nasze kosmetyki. Ich klienci maja do wyboru bardzo szeroką gamę produktów. Są wśród nich drogie kremy jak np. aube.pl ale są również tańsze. Problem o którym Pani pisze polega na tym że część pracowników nie realizuje zamówień tylko pobiera kosmetyki i zadowala się kwotą 200-300zł. To jest patologia z którą dziś skutecznie walczymy. Gazeta Wyborcza w 2011 opisała nieprawdę bazując na dokładnie takich samych opisach jak Pani powyżej, natomiast nie wspomniała Pani że 25.09.2012 roku Pan Adam Michnik na pierwszej stronie Gazety Wyborczej osobiście przepraszał za nieprawdziwe stwierdzenia które naruszały dobre imię Spółdzielni oraz jej władz. Warto o tym pamiętać zamieszczając również nieprawdziwe informacje na tym forum.

@Dyrektor

Michnik! To dopiero autorytet! Wart Pac Pałaca.

@Dyrektor

A dlaczego zabieracie ludzi z produkcji do przedstawicieli? Oni wcale nie chcą tam iść.

@Dyrektor

Wciąż oczekuję na merytoryczną odpowiedź dotyczącą cen. Po ile sprzedajecie albo oferujecie niepełnosprawnym kosmetyki, a po ile sa one w sprzedaży detalicznej, że już o hurtowej nie wspomnę? Dlaczego wciskacie im Wasze produkty w mocno zawyżonych cenach? Tu kwi problem, bo jak ktos napisał wczesniej - nikt nie kupi kremu do stóp za 40 zł. Ten problem jest Zarzadowi firmy doskonale znany i nie ma co udawać, że jest inaczej. A więc jak - doczekam sie porówniania tych cen? Czy dalej bedzie Pan mydlił oczy? Konkrety poproszę. A o sprostowaniu zamieszczonym przez Michnika pierwsze słyszę.

@Marta

Nie sądzę, że się doczekasz. Myślę, że ów dyrektor już dawno został wezwany przez prezesa na dywanik za wsadzenie kija w mrowisko... Forum jest monitorowane przez firmę.

@mrówa

No to czytaja tu mnóstwo "pochwał" na swój temat. Jak tacy ludzie mogą potem, bez wstrętu, patrzeć w lustro? Przyzwoitośc i uczciwość to chyba terminy, który znają tylko ze słownika.

@Marta

Pani Marto, w dalszym ciągu nie rozumie Panie na czym polega ta praca, kierując się głownie negatywnymi emocjami przy wyrażaniu własnych opinii. Po pierwsze nic nie wciskamy niepełnosprawnym. Osoby niepełnosprawne posiadają katalog produktów i na jego podstawie zbierają zamówienia od swoich klientów. To klienci decydują co kupić i za ile. Proszę o tym pamiętać i nie sugerować czytelnikom że osoby niepełnosprawne muszą kupować produkty bo to nieprawda. Po drugie krem kremowi nie równy. Wystarczy wejść do Biedronki a potem do Douglasa czy Sephory i porównać sobie ceny produktów. I tu i tam są kremy do rąk, do stóp i do twarzy a ceny różnią się o kilkaset procent. Dlaczego Pani nie krzyczy że Douglas czy Sephora wciskają ludziom produkty po zawyżonych cenach? Że jest to nieuczciwe i nieprzyzwoite? Sephora podobnie jak my nic nikomu nie wciska tylko oferuje. Jeśli ktoś nie chce to nie kupuje a nie krzyczy o wyzysku czy nieprzyzwoitości i nieuczciwości. Nasz krem nawet za 40 zł i tak jest tańszy niż w tych sieciach. Proszę również nie porównywać specjalistycznych kremów parafarmaceutycznych np. Reumatin czy Mycodin do kremów które sprzedajemy w sieciach detalicznych. To są zupełnie inne produkty mimo że i jedne i drugie są kremami do stóp. Po trzecie ceny produktów zawierają koszty produkcji oraz koszty dystrybucji czyli w tym przypadku koszty przedstawicieli handlowych. Koszty dystrybucji bezpośredniej zawsze są znacznie większe niż koszty nowoczesnych sieci handlowych które dzięki temu niszczą konkurencje tradycyjnych hurtowni i niezależnych sklepów. Dla nas sprzedaż bezpośrednia jest jedyna szansą dotarcia do konsumentów i jednoczenie utrzymania miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Zdecydowana większość tych osób tej pracy bardzo potrzebuje i jest zadowolona. Dzięki temu możemy oferować lepsze produkty które jednocześnie muszą być droższe choć wartość produktu danej marki to zawsze jest pojęcie względne. Jeśli to Panią interesuje to zapraszam do firmy lub proszę o podanie adresu e-mail to udostępnimy sprostowanie wraz z przeprosinami Pana Adama Michnika red. naczelnego Gazety Wyborczej za zamieszczanie nieprawdziwych informacji które naruszały dobre imię i wiarygodność zawodową Spółdzielni oraz jej prezesa. Pan Michnik tylko kilka razy w swoim życiu przepraszał za błędy Gazety którą kieruje, zdecydowanie częściej wolał płacić zadośćuczynienie niż przepraszać. W tym przypadku było tak dużo jaskrawie nieprawdziwych informacji że w wyniku ugody sadowej zdecydował się osobiście i publicznie przeprosić Spółdzielnie ŚWIT i zamieścić to na pierwszej stornie Gazety Wyborczej niż narazić na odpowiedzialność karną siebie i autora tych nierzetelnych i nieprawdziwych artykułów. Niewiele nam to dało bo Pani oraz wiele innych osób o tym nie wiecie i powtarzacie do dziś te fałszywe informacje.

@Pracownik Spółdzielni ŚWIT

Obecnie I grupa specjalna - wynagrodzenie netto1620 zł przy refundacji pfron 2400 - pracownik otrzymuje nadal 300 zł i kosmetyki za 1620 zł, które z trudem można sprzedać za ok. 100 zł (natomiast w raporcie miesięcznym trzeba wykazać ze sprzedaży kwotę dokładnie 1620 zł). W ten sposób spółdzielnia chce ukryć haniebny proceder, w jaki sposób dorabia się na osobach niepełnosprawnych. Grupa pracowników wystąpiła w listopadzie 2019 o zwiększenie kwoty z 300 do 500 zł pozostawianych przez firmę na koncie pracownika. Niektórzy pracownicy zostali po podpisaniu tej petycji zwolnieni z pracy. Inni musieli odwołać swoje żądania. Jednak na skutek wzrostu dofinansowania z pfron z 2400 na 3150 od sierpnia 2020 prawdopodobnie pracownicy coś zyskają. Firma dysponuje kontami swoich pracowników (pracownik musi wyrazić na to zgodę przy podpisywaniu umowy o pracę); 10-tego każdego miesiąca firma wpłaca całą kwotę (1920 zł) na konto pracownika i jednocześnie zabiera z konta pracownika 1620 zł.

@Pracownik Spółdzielni ŚWIT

korekta - wynagrodzenie netto 1920 zł (brutto 2680 zł)

@były pracownik

Nie liczcie,że coś zyskacie po zwiększeniu dofinansowania. Po prostu towar podrożeje.

@były pracownik

To jest naprawdę straszne. Te poniżające i haniebne praktyki Świtu ciągną się i ciagną. Jak długo mozna tak oszukiwać i upokarzać niepełnosprawnych?! Dzieje się to w XXI wielu w środku Europy. Aż się wierzyc nie chce!

Ola
@były pracownik

Szok!!! to po prostu w głowie się nie mieści. Przypuszczam, że przy grupie umiarkowanej ze schorzeniem specjalnym, szczególnym - 02-P - (obecnie PFRON dopłaca 2100 zł miesięcznie do wynagrodzenia) kwota do wypłaty jest minimalna, tj. 1920 zł. Z czego 200 zł pozostaje u pracownika na koncie???, a za 1720 zł trzeba sprzedać kosmetyki, środki czystości. ??? Czy tak jest? Jeszcze jedno: czy przy przyjęciu do pracy podpisuje się jakiś weksel in blanco?

@Ola

To straszne że trzeba sprzedawać kosmetyki. Straszne że w ogolę coś trzeba robić Jak się dostaje dofinansowanie z PFRON to powinno się je w całości przekazywać osobom niepełnosprawnym a nie kazać jeszcze coś robić.To jest nieludzkie i niehumanitarne. To jest zmuszanie do pracy jak w obozie koncentracyjnym i na pewno nikt kto pracuje nie może zwolnić. Jedyne co może to wyrażać swoje niezadowolenie i pisać opinie na gowork..

To proszę zamieścić jeszcze raz, nie widze problemu. Go Work nie miał powodu, aby taką wypowiedź usunać, bardziej prawdopodonne jest to, że Pan jej w ogóle nie zamiescił!

@Dyrektor

Niepełnosprawni chcą pracować! Ale warunki są nie do przyjęcia! Jak można sprzedać kosmetyki, które są wielokrotnie droższe, niż w sprzedaży detalicznej? Ciągle skupia się Pan na tym, że to niepełnosprawni wykorzystują PEFRON, choć robi to Wasza firma. Na tym forum pojawiają się wpisy przedstawiające konkretne, merytoryczne przykłady. Tymczasem Pan potrafi operować tylko ironią i sarkazmem.Przyczyna jest prosta - merytorytorycznych argumentów Pan nie przedstawi, ponieważ ich, po prostu, nie ma! "Jak się dostaje dofinansowanie z PFRON to powinno się je w całości przekazywać osobom niepełnosprawnym a nie kazać jeszcze coś robić.To jest nieludzkie i niehumanitarne." To cytat z Pana wypowiedzi, skandaliczny zresztą. Ale skandalem jest cały proceder, który uprawia Świt, więc, w zasadzie, trudno się dziwić.

@Marta

Niepełnosprawni pracowali tam na produkcji i na to są przeznaczone środki z PFRON. Ale zatrudnia się zdrowych, a chorych na niby.

@Marta

Poruszyliśmy PFRON, NIK oraz Pełnomocnika ds. Niepełnosprawnych, którym jest od stycznia 2020 Paweł Wdówik (osoba niewidoma w randze Wiceministra w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej). NIK i Pełnomocnik zapowiedzieli kontrolę Spółdzielni Świt. Na ile skorzystają pracownicy okażę się dopiero w dniu wypłaty dnia 10.09.2020 . Ze względu na wzrost dofinansowania z 2.400 zł na 3.150 zł należy zaplanować starania o kolejną należną podwyżkę oraz zaniechanie pisania nieprawdy w miesięcznych raportach sprzedaży kosmetyków. Przy okazji warto zaznaczyć, że Spółdzielnia Świt zapewnia namiastkę pracy dla ok. 800 niepełnosprawnych osób poprawiając im nieco sytuację materialną jak i dając możliwość waloryzacji świadczeń ZUS (rent i emerytur). Po odejściu Dyrektor Paszkowskiej atmosfera się wyraźnie poprawiła.

@@były pracownik

Dobrze, że coś się dzieje. Jesli i po tej kontroli Świt dalej będzie prowadził swój haniebny proceder, to znaczy, że że Polska jest państwem totalnego bezprawia. A nie wiem, czemu zaznaczacie, że Świt stwarza namiastkę pracy? Namiastka to nie praca i nie liczy i się to na plus. A przecież przy okazji ciągną za to kasę z PEFRON, więc nie robią tego z dobrego serca.

@@były pracownik

Witam Pana/ą oraz Panią Martę, od dłuższego czasu śledzę ten temat. Cieszy mnie informacja, że nareszcie coś się zadziało w tej sprawie. Z całym sercem jestem z Wami , jestem matką niepełnosprawnego syna, który pracował w Świcie jako konsultant za czasów Pani dyr. Paszkowskiej. Było to dosyć dawno temu, ale zwolnił się na własną prośbę, ponieważ nie mógł patrzeć na to jawne (usunięte przez administratora) Z niecierpliwością czekam na dalszy bieg zdarzeń

@Marta

Niestety, rząd całą swą pomoc poświęcił wyłącznie rodzinom z dziećmi. Niewielkie zwiększenie dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych niewiele daje. Wciąż są wyłącznie niewolnicze propozycje zatrudnienia, zmiany nocne w ochronie lub sprzątanie hektarów niewykonalne dla naprawdę chorych ludzi. I jest to pożywka dla takich firm jak Świt, bo ludzie nie mogąć znaleźć godnej pracy chwytają się fikcji byleby tylko mieć w przyszłości emeryturę.

@były pracownik

Cyt: (natomiast w raporcie miesięcznym trzeba wykazać ze sprzedaży kwotę dokładnie 1620 zł). - Nie tylko nie trzeba ale nie wolno. Jeśli ktoś nie zbiera zamówień a tak wykazuje to znaczy że oświadcza nieprawdę, wprowadza pracodawcę w błąd i popełnia przestępstwo. Przestrzegamy przed tego rodzaju praktykami. Jeśli stwierdzamy takie przypadku to zwalniamy te osoby w trybie dyscyplinarnym.

@mrówa

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Jak już ktoś zatrudni niepełnosprawnego, to tylko dla dofinasowania i jeszcze chce go wykorzystać na maksa. Najniższe wynagrodzenie i mobbing na porządku dziennym. Niepełnosprawni traktowani są jak śmieci. Na "pociechę" mogę dodać, że i przypadku osób pełnosprawnych takie przypadki zdarzają się częściej niż myślimy. To nieprawda, że teraz jest rynek pracownika a nie pracodawcy. Może dotyczy to niektórych branż, jak np. IT. Jednak na przeważającej części rynku pracy to my, pracownicy musimy się zgadzać na upokarzające nieraz i krzywdzące warunki zatrudnienia.

@Dyrektor

Przestańcie zwalać na chorych przestępstwo popełniane przez was!

@Dyrektor

Pan ma mnie chyba za idiotkę, w dodatku nie znająca podstawowych pojęć z zakresu marketingu. W swojej długiej i kwiecistej wypowiedzi usiłuje Pan dowieść fałszywej tezy, a mianowicie, że Świt wcale nie (usunięte przez administratora) niepełnosprawnych i nie zmusza ich do kupna kosmetyków po zawyżonych cenach. Otóż to nieprawda, bo byłam jeszcze przez chwilę zatrudniona Świcie, kiedy wdrażaliscie ten proceder i znam to a autopsji, a nie kieruję się fałszywymi opiniami innych osób! To po pierwsze. Po drugie: proszę mi wyjaŚnić, czemu firma ma tak fatalne opinie wśród pracowników, skoro jesteście takim dobrym pracodawcą? Argument, że ludziom nie chce sie pracować do mnie nie trafia, bo byłam z drugiej strony barykady i wiem, jaka jest rzeczywistość. Są inne firmy zatrudniające niepełnosprawnych, a pracownicy aż tak się na nie nie skarżą! Czyżby biedny Świt miał takiego pecha, że trafiał wyłącznie na ludzi roszczeniowych, którzy chcieli brac pieniadze za nic? Po trzecie: ludzie tu podaja konkretne przykłady i liczby, a Pan ciągle operuje ogólnikami. Truizm, że ceny kosmetyków sa różne w róznych sklepach do mnie nie trafia. Wiem, drogi Panie, co to jest marża handlowa i prosze mi tu nie mydlić oczu. A już naprawdę rozśmieszył mnie argument o kosztach dystrybucji. Czy to oznacza, że inni Wasi nabywcy hurtowi OSOBIŚCIE przyjeżdżają do Was i ustawiają się w kolejce po znakomite wyroby Świtu? :) Nie ponosicie kosztów dystrybucji.? JESZCZE RAZ PROSZĘ O KONKRETNE PRZYKŁADY: NAZWA PRODUKTU, CENA DLA NABYWCÓW W ZBYCIE, PRZYBLIZONA CENA DETALICZNA. A I OCZYWIŚCIE, NAJWAZNIEJSZE: CENA, W KTÓREJ WCISKACIE TEN SAM PRODUKT OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM. TAK, WCISKACIE, BO WIEM, JAK TO WYGLĄDA. CENA ZBYTU NIE MOŻE TAK JASKRAWO RÓŻNIĆ SIĘ DLA WASZYCH PRACOWNIKÓW I POZOSTAŁYCH ODBIORCÓW. . jESLI OSOBA NIEPEŁNOSPRAWNA CHCE NARZUCAĆ MARŻĘ - MA DO TEGO PRAWO. ALE SKANDALEM JEST SYTUACJA, W KTÓREJ WASI "HANDLOWCY" ZMUSZENI SĄ KUPOWAC KOSMETYKI, PO CENACH PRZYWYŻSZAJĄCYCH ICH CENY W DETALU!!!!! KONKRETY, DROGI PANIE, LICZBY POPROSZĘ I WTEDY TA DYSKUSJA STANIE SIĘ MERYTORYCZNA! DOŚĆ JUZ MAM PANA OGOLNIKÓW. w TEN SPOSÓB TO MOŻNA ROZMAWIAĆ BARDZO DŁUGO, TYLKO ŻE DO NICZEGO TO NIE DOPROWADZI.

Miki

Witam mam pytanie jak się pracuje firmie świt przedstawiciel handlowy proszę o szczerą odp i jak płacą pozdrawiam

Lidka
@Miki

Daj sobie spokój z pracą w Świcie. Zaoszczędzisz zdrowia, nerwów, energii. Przeczytaj komentarze na tym forum - one jednoznacznie dają ocenę tej firmy. Pracowałam tam i nikomu tego nie życzę!

@Miki

wielu odchodzi stamtąd, bo żadnych perspektyw na utrzymanie

handlowa

A ja pracuje w ŚWICIE wiele lat i mam podwyżki i jest normalnie jak w innych firmach - ani super ani beznadziejnie - Jak komuś nie chce się pracować to wszystko zrobi żeby sobie i innym obrzydzić

do handlowa i obsługa klienta
@handlowa

Czyzby komentarz pisany na zamówienie i to jeden po drugim?

@handlowa

Tak, to zwyczaj Świtu, jak tylko stwierdzą, że za dużo jest negatywnych opinii (prawdziwych) zaraz pojawia się kilka podstawionych, że niby wcale nie jest tak źle :)

ADAM

WOLONTARIUSZY WSZĘDZIE POTRZEBUJA

lukasz
@handlowa

Witam a powiesz gdzie te podwyzki??? chyba u was w biurze bo na produkcji to tylko mobing i wokorzystywanie zamiast podwyzek

Zaks
@lukasz

Dokładnie tak.(usunięte przez administratora) Wszystko i tak zależało od widzimisie prezesa ( celowo z małej litery bo jego ego jest jak Pałac Kultury). Nie warto się denerwować tylko szkoda, że obecna sytuacja nie sprzyja zmianie pracy.

@ADAM

a gdzie ty masz wolontariuszy, ja jestem obyty, bo też mam do czynienia z organizacjami pozarzdowymi i wiem jak to jest dziś z wolontariuszami, więc nie wypisuj mi bzdur na ich temat, że tak ich pełno

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie ŚWIT?

Hermenegilda

Pewnie takich, czy jesteś Harrym Potterem, albo czy masz kogoś ktoby Cię utrzymywał. Bo musiałbys wyżyć za 200 PLN.

tam nie lubią rozmów, trzeba cicho siedzieć, brak wolności słowa

Mikolaj

Ludzie dają 200 zł i do tego towar gratis.

@Mikolaj

A jak z tego wyżyć/

Ola
@Mikolaj

Proszę o informację - czy dalej 200 zł i do tego towar gratis? A na jaką wartość ten towar?

@Ola

pracuję w tej firmie, okazuje się, ze to wielki przekręt z tymi dochodami, na umowie jest podana inna wartość, inna kwota, czyli najniższa krajowa, w razie potrzeby w zaświadczeniu o dochodach też najniższa, mało tego sfałszowane są, że się dostaje premie, ja nic z tego nie mam, wszystko sfałszowane, przekręty w firmie odbija si ę na pracowniku, bo nie dostaje należytej kwoty

@Ola

jetsem osoba niepełnosprawną z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności od marca rozpoczałem pracę w SI Świt na okresie próbnym, już powinienem dostać umowe na czas określny w/g kodeksu pracy. Wysyłam maila do nich bo potrzebuję jakieś dokumenty od nich, bo potrzebne do Urzędu, żadnego odezwu od nich. Ponoć dalej pracuję w tej firmie, ale już powinienem dostać umowę na czas okreslony, a jednak tego nie dostałem. Brak jakichkolwiek szkoleń, a potem zwalają wszystko na początkowego pracowania, który dopiero co się uczy, a i tak wie swoje, że dobrze są wypełnione zamówienia. Robi się z nas idiotów. Jak znam doświadczenie, wiem jak powinna wyglądać praca, jakieś tam babie nie pozwolę sobie z siebie robić (usunięte przez administratora) która mnie wtyka, że źle wypełniłem

ADAM

PRACOWAŁEM W LATACH 80TYCH INWALIDZI MIELI KANADĘ CO 4 LATA SAMOCHÓD CO DWA LATA DOTACJE NA JEGO REMONT , DOSTOSOWANIE ŁAZIENKI W DOMU , SPRZĘT AGD WYJAZDY ZA FRI NA TURNUSY RECHABILITACYJNE PLUS WCZASY ZA 50% WE WLASNYCH OŚRODKACH STPOA ZYCIA INWALIDÓW ROWNAŁA SIĘ DO ZACHODU AŻ PRZYSZEDŁ 90ROK I KOSMETYKI Z ZACHODU BYŁY DOSTĘNE NA KAZDYM BAZARZE I ZROBIŁA SIĘ (usunięte przez administratora) W SWICIE I OD TAMTEJ PORY JEST (usunięte przez administratora)

@ADAM

Tam pracują tylko zdrowi, niepełnosprawnych już nie ma. Są tylko tzw. przedstawiciele handlowi za rejestrację do emerytury i 200 zł.

Tomasz

Planowałem zapoznać się z aktualnymi ocenami warunków pracy w firmie ŚWIT, ale nie pojawiły się tutaj żadne nowe opinie. Mógłby ktoś się wypowiedzieć jak to teraz wygląda?

Helmut

Pewnie kandydatura nie spełniała oczekiwań firmy więc nie odzywali się, może nie jest idealnie ale jest spoko!!

Coco
@Helmut

To po co bylo obiecac? Nie swiadczy to dobrze o firmie.

niki
@Helmut

Szukali pewnie jelenia, chetnego tyrac za najnizsza krajowa, a tu sie nie udalo. I tyle w temacie.

zzz

Witajcie. Jak wygląda praca "handlowca" , plusy i minusy, jak sprzedaje się towar, czy jest dużo wymian na sklepach, czy może ktoś podpowiedzieć. Dziękuję ...

@zzz

Pytasz, ponieważ aplikowałeś na stanowisko handlowca w ŚWIT? Jesteś już w trakcie procesu rekrutacyjnego w tej firmie? Jeżeli tak, to jak oceniłbyś jego przebieg? Z ilu etapów się składa? Każda informacja w tej kwestii będzie ważna dla innych użytkowników forum, którzy rozważają zatrudnienie w tym miejscu.

Lidia

@Jerzy, tak, na stronie są dostępne aktualne oferty pracy. Tutaj wklejam link, abyś mógł się z nimi zapoznać: http://swit1.home.pl/autoinstalator/wordpress11/kariera/ Czy zdecydujesz się aplikować do S.I. Świt? @tajneprzezpoufne, może mogłabyś powiedzieć coś więcej o pracy w S.I. Świt? Czy masz jakieś przemyślenia dotyczące tego co można by zmienić, aby poprawić sytuację w tej firmie? Wyraź proszę opinię o pracy w tym miejscu. Będzie ona pomocna dla osób, które szukają zatrudnienia.

Jerzy

Może wiecie coś o ofertach pracy?

Lidia

@Marta, uważasz, że pozytywne opinie są tylko wstawiane na to forum przez S.I. Świt? Jesteś pewna, że pracownicy nie mogą pozytywnie wypowiedzieć się o zatrudnieniu w tym miejscu?

W pełni podtrzymuję swoją opinię. Nikt, kto pracował lub pracuje w Świcie (no chyba, że jest na wyższym szczeblu, np. kierowniczym), nie może powiedzieć dobrego słowa o tej firmie.

Tak Lidio, jestem pewna!

tajneprzezpoufne
@Marta

Potwierdzam nie ma co porównywać zwykłych pracowników do tych biurowych to zupełnie inna bajka. pracowałam tam jeszcze nie dawno niestety wiem jak to w tej firmie wygląda. co poniektórzy obrośli w piórka wraz ze zmianą stanowiska na wyższe i mają sie za nie wiadomo kogo. porażka...!

Lidia

@Marta, zapoznałam się oczywiście z innymi opiniami zamieszczonymi na tym forum. Jednak chciałam również poznać konkretnie punkt widzenia użytkownika @asdsa. Nie zależy mi na pozyskiwaniu tylko negatywnych opinii o S.I. Świt, ważne aby były w jak największym stopniu merytoryczne. Dziękuję Ci za przykład, który mi podałaś.

@Lidia

"Nie zależy mi na pozyskiwaniu tylko negatywnych opinii o S.I. Świt, ważne aby były w jak największym stopniu merytoryczne" to cytat z Twojej wypowiedzi. Lidio. Nic nie poradzisz, skoro ogromna większość opinii o S.I. Świt jest negatywna. Poważnie wątpię w to, że jesteś moderatorem tego forum. Na stronach innych firm nie spotkałam się z taką ingerencją moderatora w opinie użytkowników. Kim naprawdę jesteś, Lidio? Zapewniam Cię, że ciężko powiedzieć o tej firmie coś dobrego. A merytorycznych przykładów jest mnóstwo w postach. Po co Ci jeszcze więcej? Czyżbyś liczyła, że opinia o S.I. Świt nagle się zmieni? To niemożliwe, bo ta firma to (usunięte przez administratora) A o co Tobie chodzi, ciężko wyczuć. Chyba, że jesteś faktycznie osobą podstawioną przez Świt. Coś w tym musi być, skoro nie tylko ja, ale i inni użytkownicy Cię o to podejrzewają. W każdym razie – moderatorzy forum tak się nie zachowują.

Lidia

@asdsa, dlaczego twierdzisz, że S.I. Świt jest niepoważną firmą? Co wpływa na Twoją opinię? Jakiego rodzaju traktowanie wspominasz w swoim poście? Ważne, żebyś zdecydował się na uargumentowanie swojego wpisu z uwagi na innych użytkowników forum, którzy poszukują informacji o tym pracodawcy.

@Lidia

Lidio, nie jestem, co prawda osobą, do której się zwracasz o odpowiedź, ale zachęcam Cię do przeczytania postów na forum, z którego jednoznacznie wyłania się negatywny obraz tej firmy. Ciągle się dopytujesz, co jest źle, a przecież wyraźnie to widać w postach i ocenie pracodawcy (zaledwie 2 gwiazdki). Przykładów na pomiatanie ludźmi jest w postach naprawdę dużo. Jeśli faktycznie jesteś moderatorem tego forum, to przestań się ciągle dopytywać o oczywiste rzeczy, bo to już zaczyna być żenujące. A jesli Ci mało przykładów, to podam Ci jeszcze jeden: prezes zmuszał pracowników do przyjazdu do Warszawy na własny koszt, po to tylko, aby im wręczyć wypowiedzenie. Szybko, prosto i łatwo, prawda? Szkoda tylko, że jedynie dla prezesa, który miał załatwioną sprawę, a zszokowany niepełnosprawny wydawał pieniadze na podróż (o zwrocie nie było mowy), po czym wracał już jako bezrobotny.

Zostaw merytoryczną opinię o ŚWIT - Warszawa

• Jak się pracuje w ŚWIT?

Zobacz opinie na temat firmy ŚWIT tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ŚWIT?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ŚWIT