Dr. Schumacher Sp. z o.o.

Lubań

Opinie o Dr. Schumacher Sp. z o.o.

anonymous

Życzliwi pracownicy 19.07.2017 23:08 @Słodka 18.07.2017 02:36 Ludzie powiem wam tak. Ci którzy to czytają i pracują w tym poje. . m zakładzie wiedzą co tam się dzieje. Ale my już nic z tym... I trzeba dodać jeszcze że dobrze mają również krętacze i lewusy ponieważ sobie dorobią zawsze na boku a do tego są chronieni przez kierowników ,brygadzistów i panów prezesów czyżby była to jedna wielka sitwa czy też boją się że ludzie odejdą . Panie Schumacher niech Pan się zastanowi i zarządzi szczegółowy audyt w poszczególnych działach zlikwiduje kolesiostwo i wszelkie koneksje bo doprowadzą firmę do ruiny :) nie szkoda Panu stracić tak ciężko wypracowanej opinii i dorobku Proszę zabrać się konkretnie i z determinacją za (usunięte przez administratora) i układy jakie się szerzą w Pana firmie przez to też wielu dobrych pracowników musi rezygnować z pracy bo nie mogą na to patrzeć a Ukraińcy niestety nie zapewnią Panu dobrej jakości pracy z prostych powodów 1)Brak komunikacji w języku Polskim 2)brak wykwalifikowania w zawodzie 3) brak jakiejkolwiek organizacji pracy 4) ordynarność wyzywanie Polskich pracowników udawanie głupiego bawienia się w kotka i myszkę co tworzy wiele poróżnień a nie to chodzi w pracy 5) krótko terminowość kontraktów czy warto w nich inwestować skoro wyjadą po pól roku na zachód europy ? 6) i na koniec krótka refleksja porównał Pan kiedykolwiek koszty ponoszone przez Pana na utrzymanie pracowników z Ukrainy ? naszym zdaniem jest to nie opłacalne ponosząc koszty zarobków ,utrzymania mieszkania ,zaopatrzenia w ubrania robocze ,pokrycia prowizji firmy Randstad a to wszystko za marną jakością pracy jaką wykonują to naszym zdaniem jest kiepska inwestycja , Nie lepiej przeprowadzić reformę reorganizację postawić na jakość pracy wymienić lub zreformować wszelkiego rodzaju układaczy , złodziei , podp.......czy ,a zainwestować w dobrych pracowników którzy przyniosą korzyści ? Myślimy że jest Pan w sytuacji kiedy trzeba mocno uderzyć pięścią w stół i zażądać konkretnego audytu a wyjdzie a wyjdzie który z kierowników jest gospodarny i zaradny Trzymamy za Pana kciuki najwyższy czas zabrać się konkretnie za kolesiostwo ,układy i podp...czy złodziei którzy wnoszą wiele złego i tworzą poróżnienia miedzy pracownikami a co za tym idzie tworzą złą atmosferę w firmie a firma traci dobrych i wartościowych pracowników Potrzebne są te gorzkie komentarze tutaj które idą w świat oj chyba lepiej zrobić z nimi porządek a zaręczamy Panu że zmieni się opinia o firmie i nikt już nie będzie miał tu odwagi pisać takich komentarzy Życzymy Panu wielu sukcesów w miłej i rodzinnej atmosferze ponieważ jak na razie tego bardzo tego brakuje i niestety jest to wina która ma zarządzać a nie układać się aż przykro to powiedzieć ale niestety przykład idzie od góry dla zwykłych pracowników Prosimy się pochylić nad naszymi wypocinami bo to jedyna okazja żeby zrobić zarządzić konstruktywne porządki Z Pozdrowieniami od życzliwej jeszcze grupy normalnych pracowników pomocna (19) odpowiedz

toledo

Witam wszystkich jestem pracownikiem na suchej produkcji w dniu dzisiejszym otrzymałem odcinek z wypłaty za miesiąc sierpień w którym miałem i byłem na planowanym urlopie i okazuje się że zabrano mi połowę premii uznaniowej.Ku mojemu zdziwieniu wiedząc że nic złego nie zrobiłem poszedłem do biura brygadzistki z zapytaniem o co chodzi?? Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu dostałem odpowiedz że zabrano mi połowę premii ze względu na " zbyt długi urlop".Następnie udałem się do kadr z zapytaniem czy przy zaplanowanym urlopie można zabrać premie uznaniową ku jej zaskoczeniu nie ma czegoś takiego jak zabranie premii za planowany urlop! Ludzie co wy o tym myślicie???Co z tym dalej robić??Powinna mi oddać z własnej kieszeni??

Iwcia
@toledo 02.10.2017 18:28

Witam,premię uznaniową mogą Ci tylko przyznać ale nigdy zabrać. Więc jeśli uznali,że w danym miesiącu zasłużyłeś na tyle co ci dali to tego nie zmienisz,gdyż nie jest to premia STAŁA,którą musisz mieć co miesiąc. Ciesz się,że w ogóle dostajesz w innych miesiącach. Widocznie ktoś jednak docenia Twoje wysiłki :)

Ciekawy

Xxx
@Ciekawy 24.09.2017 20:03
Witam, mam pytanie. Kiedy zaczyna się pierwsza nocka- w niedzielę wieczorem czy w poniedziałek wieczorem?...

W poniedziałek o 22:00

Jan Paweł

Śpieszmy się kochać operatorów -tak szybko odchodzą ...

aa
@uu 05.09.2017 15:49
pojawiła sie oferta dla mikrobiologa. Opłąca sie rekrutaowac? Jaka atmosfera, zarobki?

Opłaca się, fajna kierowniczka i zespół. Zarobki nie wiem, ale pewnie nie są złe :)

yyy
@aa 07.09.2017 09:04

A czy to nie podpucha? :D Sa nadgodziny? nmozna sie tam rozwinac? ile zmian?

Agata

@BMW - czasem samo wynagrodzenie nie wystarcza, aby praca w danej firmie była atrakcyjna. @życzliwi pracownicy - rozmowa z pracodawcą na temat warunków zatrudnienia to często pomijana kwestia przez pracowników. Warto zwrócić uwagę na sytuacje, które nie do końca nam odpowiadają. W niektórych przypadkach pracodawcy nie zdają sobie sprawy z problemów z jakimi borykają się ich pracownicy.

BMW

Co wy tu gadacie ,jak kiedyś tankowałem swoją beemkę ,to podjechał akurat magazynier z waszej firmy (nie pamiętam imienia taki z wystającymi zębami ) i powiedział że robota na magazynie jest spoko i 3 tys można wyciągnąć .Więc ja pytam czego wy jeszcze chcecie ???

Zwalniam się

Pozdrawiam stare pozabierane baby które się lubią podlizywać i wywyższać jakie one nie są przykład jak coś trzeba ogarnąc na stanowisku to latają z miejsca na miejsce krzyku narobią aż wstyd mi że muszę tu pracować

Słodka

Ludzie powiem wam tak. Ci którzy to czytają i pracują w tym poje. . m zakładzie wiedzą co tam się dzieje. Ale my już nic z tym nie zrobimy bo taka jest prawda. . Wszyscy nas mają za śmieci Brygadzistki tak samo boją się Pani m. . Pana k. . Robi się coraz gorzej. I tylko pozostaje nam zmiana pracy lub jeśli ktoś lubi i woli się męczyć w tym zakładzie to proszę bardzo. Tylko nie liczcie że bd lepiej i nagle coś się zmieni. . Tylko i widocznie utrzymają się tutaj osoby które bardzo umiejętnie podpier. . .ą i nie muszą martwić się o jutrzejszy dzień. Czy może w tym miesiącu bd ta premia czy może jej jednak nie bd. .

Życzliwi pracownicy
@Słodka 18.07.2017 02:36

I trzeba dodać jeszcze że dobrze mają również krętacze i lewusy ponieważ sobie dorobią zawsze na boku a do tego są chronieni przez kierowników ,brygadzistów i panów prezesów czyżby była to jedna wielka sitwa czy też boją się że ludzie odejdą . Panie Schumacher niech Pan się zastanowi i zarządzi szczegółowy audyt w poszczególnych działach zlikwiduje kolesiostwo i wszelkie koneksje bo doprowadzą firmę do ruiny :) nie szkoda Panu stracić tak ciężko wypracowanej opinii i dorobku Proszę zabrać się konkretnie i z determinacją za złodziejstwo i układy jakie się szerzą w Pana firmie przez to też wielu dobrych pracowników musi rezygnować z pracy bo nie mogą na to patrzeć a Ukraińcy niestety nie zapewnią Panu dobrej jakości pracy z prostych powodów 1)Brak komunikacji w języku Polskim 2)brak wykwalifikowania w zawodzie 3) brak jakiejkolwiek organizacji pracy 4) ordynarność wyzywanie Polskich pracowników udawanie głupiego bawienia się w kotka i myszkę co tworzy wiele poróżnień a nie to chodzi w pracy 5) krótko terminowość kontraktów czy warto w nich inwestować skoro wyjadą po pól roku na zachód europy ? 6) i na koniec krótka refleksja porównał Pan kiedykolwiek koszty ponoszone przez Pana na utrzymanie pracowników z Ukrainy ? naszym zdaniem jest to nie opłacalne ponosząc koszty zarobków ,utrzymania mieszkania ,zaopatrzenia w ubrania robocze ,pokrycia prowizji firmy Randstad a to wszystko za marną jakością pracy jaką wykonują to naszym zdaniem jest kiepska inwestycja , Nie lepiej przeprowadzić reformę reorganizację postawić na jakość pracy wymienić lub zreformować wszelkiego rodzaju układaczy , złodziei , podp.......czy ,a zainwestować w dobrych pracowników którzy przyniosą korzyści ? Myślimy że jest Pan w sytuacji kiedy trzeba mocno uderzyć pięścią w stół i zażądać konkretnego audytu a wyjdzie a wyjdzie który z kierowników jest gospodarny i zaradny Trzymamy za Pana kciuki najwyższy czas zabrać się konkretnie za kolesiostwo ,układy i podp...czy złodziei którzy wnoszą wiele złego i tworzą poróżnienia miedzy pracownikami a co za tym idzie tworzą złą atmosferę w firmie a firma traci dobrych i wartościowych pracowników Potrzebne są te gorzkie komentarze tutaj które idą w świat oj chyba lepiej zrobić z nimi porządek a zaręczamy Panu że zmieni się opinia o firmie i nikt już nie będzie miał tu odwagi pisać takich komentarzy Życzymy Panu wielu sukcesów w miłej i rodzinnej atmosferze ponieważ jak na razie tego bardzo tego brakuje i niestety jest to wina która ma zarządzać a nie układać się aż przykro to powiedzieć ale niestety przykład idzie od góry dla zwykłych pracowników Prosimy się pochylić nad naszymi wypocinami bo to jedyna okazja żeby zrobić zarządzić konstruktywne porządki Z Pozdrowieniami od życzliwej jeszcze grupy normalnych pracowników

Zła

Zrobmy zebranie w sprawie naszych problemów i tego co tu się do kur. . Wyprawia! To nie może tak być A wszyscy tylko piszą A nikt nic z tym nie robi. W oczy im trzeba to powiedzieć! ! ! Niech wiedzą jaka jest atmosfera!

życzliwi pracownicy
@Zła 01.07.2017 02:06

A więc zaprośmy na to zebranie właścicieli firmy Pana Dirka Schumachera i bez obecnych tutaj na miejscu Prezesów bo nikt nie będzie miał odwagi nic powiedzieć . Wybierzmy przedstawicieli i porozmawiajmy szczerze z naszymi pracodawcami o ile bedą chcieli się pochylić nad naszymi problemami z zarządzaniem

yyyyyyy
@życzliwi pracownicy 01.08.2017 00:13

Jestem za jak i pewnie większość

Zła

Ten zakład to jest kpina. . Z dnia na dzień jest coraz gorzej. . Ludzie już psychicznie tutaj nie wytrzymują. . Nikt wam tu nie bd pracował. . Sami sobie róbcie! ! !

Były robol

Ludzie zwalniajcie się!!!! uwierzcie że istnieje jeszcze inne zycie niż te za marne grosze które dostajecie z tego zakładu!!! Ja to zrobiłem i wiem że żyje

szkoda gadać

co by nie było czas chyba spieprzać z tej firmy .kierownictwo masakra jedno mądrzejsze od drugiego w tej firmie ludzi ma się za nic a najmądrzejsza jest pani "M"-kierowniczka byle ludzi zajechać .

Berni????

Ja pracując w tej firmie ponad 5 lat miałem tylko jedna podwyżkę w tamtym roku.gdzie dwa razy w ciągu tych lat awansowałem na wyższe odpowiedzialniejsze stanowiska i za każdym razem mówiono mi że dostanę parę groszy więcej i co nawet parę groszy się nie doczekałem przez ten czas gdzie wszyscy myślą że na tym stanowisku zarabiam tysiące a nawet 2 tysięcy na rękę nie dostaje z premiami na 3 zmiany.a teraz mnie szlak trafia jak słyszę w szatni rozmowy nowych co im się umowy pokończyły i nowe dostają z podwyzka.czuje się wtedy jak jakiś robal zgniatany przez ogromny paluch niesprawiedliwosci.i w taki sposób moja motywacja do pracy spada do zera bezwzględnego.a już nie mówię o tych co pracują w tej firmie po 10 a nawet 20 lat nawet nie dostają premii od wysługi lat żeby nie czuli się niepotrzebni jeśli już nie można im podwyższyć wynagrodzenia bo dostają maksymalna jaką można na danym stanowisku mieć.gdyby nie kredyt na dom który mam na karku już by mnie tu nie było bo nie mogę sobie pozwolić na 3 miesiące bezrobocia w których bym szukał pracy.i tak ma większość ludzi w tym zakładzie albo już są wiekowi i nie dostaną nowej pracy. Miodu nie ma ,demotywacja na najwyższym poziomie i firma ma problemy jakie ma.

Lila
@Berni???? 08.06.2017 18:52

No to fakt ze jak nowi przychodza i jak im sie konczy umowa to dostaja podwyzki a jest taki ktos co w ciagu 8 miesiecy dwa razy dostal podwyzke i to nie mała . I moim zdaniem czy to pakowaczka czy maszynowa to zadna roznica bo pakowaczka lepiej zasuwa niz maszynowa i tez powinni patrzec na to kto ile pracuje i jak pracuje bo to tez wazne jest bo sa tacy co ogarniaja wszystko szybko a co niektorzy to maja w nosie i jeszcze dostaja pomoc to kpina jakas no ciekawe jaka bedzie gadka po tych podwyzkach

Sylwia

Witam. Ma ktoś wolne miejsce i chciałby Mnie zabierać z Kamiennej ?

BEDUUUIN

A najlepsze jest to że po wpisie www chodziły i mówiły że to nie prawda i że jak dowiedzą się kto ten wpis wrzucił mają ,pozwolenie z góry , zwolnić natychmiast. No jakoś nikt z tym nie zrobił porządku choć parę kom. Wyżej firma pisze że bierze pod uwagę opinie tu umieszczane .a tu nic.dalej kawka godzinę lub wiecej.wiem nikt nie chce być brygadzista i nie ma kim ich zastąpić (wcale się nie dziwię bo zamiast szkolić to przyniesie zanieś pozamiataj a po miesiącu masz już wszystko umieć a jak nie to ci dadzą koleżanki dobitnie do zrozumienia że się w nie nadajesz ) je chyba kary też obowiazuja skoro widzą że mogą sobie pozwolić to hulaj Tomku w swoim domku.nie ma sensu wogle się udzielać tu czy bezpośrednio bo to jak grochem o ścianę.moze gdyby zrobili anonimową ankietę (tylko stanowisko i dział)czy coś w rodzaju skrzynki zażaleń to by się dowiedzieli co tak naprawdę muszą zmienić i co ludzi demotywuje do pracy w zakładzie.ale najlepiej żeby skrzynka była w szatni tak żeby nikt nie bał się czy wstydził że coś przez niego zostało do niej wrzucone i ewentualnych tego czynu skutków jak np. Kapuś czy donosiciel. Ludziom zależy na firmie ale są już tak sfrustrowani atmosfera i traktowaniem że odechciewa im się wszystkiego.kiedys przychodziłem do tej pracy z przyjemnością naprawdę były takie chwile ale teraz jak przekraczam próg firmy mam ochotę uciekać. Przychodzisz pracujesz starasz się nadążać i wszystko kontrolować choć teraz przy tych prędkościach maszyn jest to prawie nie możliwe i automatycznie tylko pakujesz bo inaczej przyjdzie kierowniczka czy btygadzistka i zada głupie pytanie w stylu czemu jesteście zasypani gdy masz np na masz. Nową osobę i jeszcze ja trzeba pilnować.i wychodzisz po 8 godz.zajechany jak głupi osioł i za bramą modlisz się że jak jutro przyjdziesz do pracy żeby nie wyszło że coś przegapiłem i firma przez ciebie ma jakieś straty.w ten sposób ludzie stres przynoszą do domu i tak w kółko no niestety długo tak ludzie nie pociągną i się zwalniają.

Loli
@BEDUUUIN 05.06.2017 02:34

No to fakt ten stres i ped maszyn wykancza ludzi ns halach pelno palet wekendow brak to po to daliscie podwyzki niewielkie zeby zabrac teraz te wekendy niektorzy ludzie bez wekendow pracowac nie beda i znow zwolnienia To zamiast tego powinny byc podwyzki na stawce tylko sprawiedliwie bo szlag mnie trafia jak za wszedzie zasuwam i sie wyrabiam a osoba co pracuje tyle lat ma to gdzies i wolna jest i ma wiecej odemnie choc ja dluzej pracuje powinniscie zrobic rozeznanie wśród brygadzistek jak kto pracuje i nie gadka ze mozesx na maszynie sie wykazac bo pakowaczki tez zapiepszaja

Ludzie szukajcie innej pracy

W tym zakladzie nic nie wolno szacunku do pracownika zero .nie daj boże nie jestes pupilkiem brygadzistki to już W ogóle przerabane.Panie brygadzistki dalej nic nie robią na nockach popijając kawke dopiero godz przed końcem zmiany raptownie zaczynają coś sciemniac.Nie polecam już tego zakładu i ucznią też odradzam pracy w wakacje,

Mlodyv
@Ludzie szukajcie innej pracy 24.05.2017 17:34

Zgarzam sie z Toba ze nie polecam tego zakladu jest coraz gorzej kierownictwo robi co chce tego nie wolno tamtego nie wolno ludzie maja padac jak muchy bo wiecznie malo i mało A ostatnio to przyjmuja takich ludzi ze to woła o pomste do nieba . Uczniowie szukajcie innej pracy bo naprawde nie warto . My Polacy mamy szanowac obywateli ukrainy ale niektorzy to tez cwaniakuja a pytanie tylko jedno sie nasuwa czy ktos nas szanuje

Jolo

A dlaczego komentarze informujace ze obywatele ukrainscy zarabiaja woecej sa usowane?

Dr. Schumacher Sp. z o.o.
pracodawca
@Jolo 15.05.2017 21:36

Szanowni Państwo. Nasza firma, jako odpowiedzialny pracodawca, stara się z uwagą obserwować dyskusję dotyczącą warunków zatrudniania, toczącą się także na tym portalu. Z uwagą przyjmujemy pod rozwagę wszelkie pojawiające się głosy, w tym także te krytyczne. Jednak w dyskusji tej z pełną stanowczością dążyć będziemy do usunięcia wpisów, które są niedopuszczalne z uwagi na obraźliwy lub dyskryminujący ton albo są nieprawdziwe lub skrajnie niesprawiedliwe w przyjętych ocenach.

T2

Sytuacja na rynku pracy w powiecie lubańskim-łączna liczba bezrobotnych w naszym powiecie to 1938 osób. Stopa bezrobocia w powiecie lwóweckim-17%. Czy naprawdę niezbędni są nam pracownicy z Ukrainy, czy nie wystarczyłoby np.zapewnić transport do pracy z okolicznych miejscowości.To kosztuje ,ale czy nie lepiej ponieść takie koszty niż płacić pośrednikom zatrudniającym ukraińców. Najśmieszniejsze były zapewnienia kierownictwa że ukraińcy nie będą zarabiać mniej od nas. Super!!!!!!! pracownica budująca ten zakład od podstaw i pomagająca go odbudować po pożarze, pracująca w nim latami ma się cieszyć z tego że będzie zarabiała tyle samo co nowy nic nie umiejący i nieznający języka pracownik przybywający na pół roku.Tak się tu ceni lojalność i uczciwą pracę. ŻEGNAM

Magazynier :)

O niewierze firma znowu wzięła Braci (C) na produkcje.tylko czekać aż nerwy puszcza (standardowo przy każdej awarji )ktoś wyląduje w szpitalu albo co innego (wtajemniczeni wiedzą).Miłej pracy życzę z bracmi:).A kierownictwu .Otwarci oczu bo będzie zapuzno a sytuacja się powtarza.

sam
@Magazynier :) 21.04.2017 17:33

Takich braci w firmie jest więcej a w magazynie również bez wyjątku :)

cher

Decyzja PE o zniesieniu wiz dla Ukraińców wstrząśnie naszym rynkiem pracy. Jak oceniają eksperci już w czerwcu będą mogli oni wjechać do pierwszych krajów Wspólnoty. - Zacznie się ostra rywalizacja między naszymi legalnymi ofertami pracy, a dużo lepiej płatnymi możliwościami zatrudnienia w strefie UE. Niestety w bezpośrednim starciu na pieniądze jesteśmy tu bez szans @@@@@@@@@@@@

Szum

Koledzy zza wschodniej granicy od czerwca mogą jeździć do Unii bez wiz - ciekawe skąd teraz weźmie ludzi za te grosze to i oni nie będą pracować................

TAKI TAM

my chcemy taka kierowniczkę jaką ma Qs !!!!!!!!!!!!!!!!! czemu my musimy się męczyć z tym chodzącym blond chaosem ??!!! WAAAAAAAY !!!!!!!!!!! pytam się WAAAAY???????!!!

Nick
@TAKI TAM 29.03.2017 00:07

Hehe, cała firma jest tak zbudowana że rządzi kilku niemców ,na niższy personel kierowniczy potrzebują ludzi całkowicie oddanych (kariera nade wszystko )lub idiotów ,a czasami mieszanki tych obu cech . I tak mamy kierownika magazynu (tego speca od nabijania nadgodzin ) autor totalnego haosu ,później jest nasz spec od ustawiania maszyn na suchej ,100 kilowy babsztyl samozwańcza nadbrygadzistka której wszyscy zdrabniają imię chyba żeby podkreślić jej "wielkość" ,jest jakiś zniewieściały techniczny i bląd geniusz od stopera która przez tyle lat robi tylko jedno potrafi liczyć czas w jakim pakujemy .To prawda mało nam płacicie ale oglądanie tego kabaretu jest bezcenne :-)

oferuja prace dla młodych ,a kto im przyjdzie pracowac za najnizsza krajowa.Jak by tak dobrze było to mieli by ludzi do pracy .

tanczacy z wilkami

Nie polecam nikomu tej firmy

Jolo

Jan
@Jolo 21.03.2017 17:19
Albo pracujecie za grosze albo bierzemy ukraińcow !

No to chyba Ukraińców zaczną przyjmować i oni tylko zostają zasłaniają i straszą tymi obcokrajowcami a potem taki ci powie że nienawidzi polski to po co tu przyjechał leżeć czy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] bo niektórym to się wydaje że przyjechali na wczasy widać jak traktują Polaków mają nas za nic i zakrywa się ukraincami ale nikt nie będzie za nich robil

Ada
@Jolo 21.03.2017 17:19

Masza i niedźwiedź

Nina

A i pozdrawiam pewnych ludzi co byli 11 marca w kręgielni w Lubaniu jesteście fajna paczka i tak trzymać takie zgranie to już teraz rzadkość.

A
@Nina 16.03.2017 16:14

No pewnie chodzi o panie z produkcji suchej super dziewczyny

✖_✖

Patola... krzyki wrzaski wulgarne słownictwo rzucanie w siebie materiałem czy tak powinno być ? spokój jest jak brygadziska idzie ;) nie pozdrawiam :x

Lalka
@✖_✖ 15.03.2017 16:16

No jeszcze nic najgorzej jest jak obgaduja innych ludzi za plecami i myślą że nikt się nie dowie tu w zakładzie nic się nie ukryje trzeba uważać z kom się rozmawia są grupy w zakładzie co są zgrani i wszysto zostaje le to bardziej starzy pracownicy a najgorzej jest jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] we własne gniazdo a nie widzą własnego życia że niby takie fajne są a w rzeczywistości prawda wygląda inaczej

www

no patrzcie niby ja zmyślam a nagle wiadomo z której zmiany jestem (przecież nie wspominałem o jaką zm. chodzi czy o które panie)to się równa z tym że każdy wie na jakiej zmianie i które brygadzistki tak robią wiec nie ja jeden wiem o tych ich przerwach i wcale to nie są bzdury bo chcąc czy nie sami je potwierdzacie swoimi kom. no na pewno wiecie kto ja jestem bo wszyscy wróżkami jesteście. uważajcie żebyście niewinnego człowieka nie gnębili bo będziecie go mieć na sumieniu bo może nie jestem tym za kogo mnie macie tyko kimś kto już nie pracuje w tej patologi i się zwolnił a teraz się po prostu mszczę?a może jestem kobietą a może nie pakowaczem a paletowym,maszynowa,operatorem?zielonym ludkiem! otwórzcie w końcu oczy bo oni się nad wami tak nie użalają i nie bronią tak jak wy to robicie bo maja was głęboko w d... patrzą aby im było dobrze.

Podpier*alacz

A co sadzicie o nowym premiowaniu?Matka,ojciec umiera,tragedia w rodzinie a tu bach po premii.Zaplanuj cos tydzien przed jak nie daj Bog ci cos wypadnie...

Pakowaczka

Człowieku weź się lepiej do robotya nie za wymyślanie bzdur. Nie sądzę żebyś sumiennie wykonywał swoje obowiązki skoro masz czas obserwować i kontrolować innych.zrobiles z nas wszystkich glabow i nierobów .Wynos się z naszej zmiany nikt cię tu nie potrzebuje .A zresztą my i tak się domyślamy kim ty jesteś i ty dobrze otym wiesz strach cię zje psychicznie.kwestia czasu i miejsca hehe.pozdrawiamy cała zmiana.

były pracownik (i dzięki Bogu.)

Oj ludziska , ludziska, co wy wyprawiacie? Jak czytam co się dzieje, to cieszę się ,że nie ma już z wami do czynienia. Niedługo zaczniecie wzajemnie "podgryzać" sobie gardła. Jesteście odrażający- ohydni , bezczelni a co najgorsze fałszywi. Potraficie tylko obrażać i osądzać innych. Może tak spójrzcie trochę każdy na siebie, czy pracujecie sumiennie. Najłatwiej jest oceniać i krytykować, ale przyjąć odpowiedzialność za swoje lenistwo i błędy to już nie koniecznie potraficie. Może niech każdy przypomni sobie swój zakres obowiązków w pracy i tego przestrzega . Nie jest wam potrzebny brygadzista tylko dawny zarządca który od czasu do czasu przyłożyłby batem, wówczas mielibyście powody do narzekania.

www

no dobrze że mnie oświeciłaś ,oświeć jeszcze resztę bo to oni stali i czekali na rozkazy. i na pewno mam mniej czasu wolnego od nich bo nie mam kiedy wyjść na kawę zapewniam:) a gdybym miał i poszedł na pewno nasze przykładne panie brygadzistki by to zauważyły i nie popuściły płazem. a gdyby mnie rozliczały to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] bym dostał a nie upomnienie bo ja się rzetelnie wywiązuje z obowiązków i nie opuszczam miejsca pracy bez powodu. a co do bzdurnych historyjek-ktoś tu nieudolnie próbuje się bronić. przypominam że jeśli to są bzdury to monitoring albo potwierdzi albo nie.skoro nas karaja na podstawie obserwacji monitoringu to czemu i nie je. a ty skoro je bronisz widzę lubisz jak ktoś jest wobec ciebie nie fer ,to dalej zapieprzaj jak głupi osioł a inni niech dostają kasę za picie kawek i żarcie ciasteczek.

www

może w końcu ktoś by zrobił porządek z paniami brygadzistkami a nie tylko karacie ludzi na maszynach za zejście o 2-3 min z maszyn a te beszczelnie roznoszą te upomnienia ludziom z głupim uśmieszkiem a same święte nie są wystarczy sprawdzić monitoring co nasze panie brygadzistki robią albo raczej czego nie robią na 2 a zwłaszcza na 3 zm. mam nadzieje że ktoś to z kierownictwa przeczyta nie mówię tu o pani Marii bo ona jak zwykle zamiecie sprawę pod dywan.nikt tego personalnie nie powie kapralowi czy komuś innemu bo wiedzą ze prędzej czy później wyjdzie na jaw kto na nie doniósł a wtedy to tylko się zwolnić bo te pijawki potem się będą mścić na potęgę.dla tego zostaje tylko to tu napisać z nadzieją że to dojdzie tam gdzie trzeba. nasze brygadzistki zamiast kontrolować produkcje to pozostawiają ją bez nadzoru od 1 godz z porywami do 3 godz. ale nigdy nie mniej niż 1 godz. bo udają się na swoją zasłużoną przerwę na kawę biedne na nockach tak się przepracowują i po północy się zmywają. a często gęsto maszyny stoją bo nie ma komu zamówić komponentów no bo naszych brygadzistek przecież nie ma na hali a jak maszynowa nie daj boże napisze w monitoringu brak komponentu to pani brygadzistka jak się w końcu zwlecze na hale i zobaczy co napisała maszynowa to mało ze ja opieprzy to osobiście kreśli w monitoringu i poprawia na wyimaginowaną awarie maszyny. to ze się w końcu zwloką z ,,przerwy" to nie znaczy że biorą się do pracy przecież picie kawy przez kilka godz kawy męczy i z godz trzeba odpocząć w biurze nie ruszając tyłka z stamtąd. a jakie są zdziwione jak na koniec robią obchód godz przed końcem zmiany i dowiadują się ze masz stała albo ze na masz braknie komponentów na następna zm i nie będą mieli z czego produkować od razu im się motorek w tyłku włącza i nawet same osobiście potrafią na magazyn polecieć że czegoś potrzebują na cito.i pretensje do paletowych ze one o niczym nie wiedzą no przepraszam bardzo gdyby wykonywały swoje obowiązki i interesowały się i były na miejscu dostępne tak jak to powinno być to by wiedziały co się dzieje na maszynach i na produkcji.nie rozumiem 20 minutowa przerwa obowiązuje raczej każdego z produkcji bez wyjątku. następny przykład choćby nie dawno na nockach w piątek brak prądu maszyny stoją ludzie nie wiedza co robić a nasze brygadzistki gdzie ?nie wiadomo no raczej wiadomo ale głośno nikt tego nie powie.i tak od godz 1 do przerwy ludzie siedzieli i nic nie robili bo nie było komu powiedzieć im co maja robić. ja nie wiem czy one są tak ograniczone umysłowo i myślą że ludzie nie widzą co one wyprawiają?! więc drogie kierownictwo poszukacie problemów trochę wyżej a nie czepiacie się szarych pracowników bo przykład idzie z góry. z poważaniem wkurw. pakowacz

@DrSzklanka 09.03.2017 06:59
no to polepszyles sytuacje ^.- Chodzili pytali się ludzi kto chce zostać brygadzistą było się zglosic a nie [usunięte przez adm...

czy twoim zdaniem zostanie brygadzista upoważnia do opuszczania miejsca pracy i pozostawiania pracowników bez nadzoru?! WĄTPIĘ ŻEBY MIAŁY TO UJĘTE W UMOWIE O PRACE. a gdybym chciał to bym poszedł ale nie chce ale za to chcę żeby mój przełożony był wobec mnie uczciwy a one nie są tak postępując.

Ddddd
@www 09.03.2017 13:39
o obrońca czy raczej obrończyni bo na bank jesteś jedna z nich bo nikt z produkcji tych fałszywców by nie bronił po tym jak on...

Kiedyś jedna z głupich brygadzistek powiedziała że one mają przerwe wtedy kiedy nie mają co robić tępe dzidy mało jest roboty dla pracowników by pomogly.i nic się nie zmieniło znowu są nocki i znowu jest kawa!!!!!coraz więcej starych pracowników szuka innej pracy dojdzie do tego że zarząd z ukrainą będzie pakował......

blaha

hahhahaha apropo waszych setek amelia siekierczyn ma ponad 170 zł do roczki milej zabawy w niemilej firmie

Dr.Szklanka

Nie ma to jak szklanka czystej na 3 zmianie jak za starych dobrych cZasow .

Dr. Biały Kieł
@Dr.Szklanka 14.02.2017 05:22
Nie ma to jak szklanka czystej na 3 zmianie jak za starych dobrych cZasow .

Dobrze prawi chłopina od razu lepiej praca idzie i czas mija :)

SCH

DOPIERO GDY PRACODAWCA BĘDZIE ZMYSZONY SAM WEJŚĆ NA MASZYNĘN I SPROSTAĆ OTRZYMANNYM ZAMÓWIENIOM DOPIERO WTEDY ZROZUMNIE,ŻE O PRACOWNIKA TRZEBA DBAĆ..... TO POWINNNO BYĆ MOTTO ZAKŁADU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dr. Biały kieł

Super zarobki i bardzo miła atmosfera :) hajs z chromexu sie zgadza kierownictwo najlepsze a pakowaczki nie roby i plotkary

Dr. Biały kieł

Kto Ci bronil zatrudnic sie na stanowisko operatora czy maszynowej lub wyzej mama?czy tata ..?

Dr.szklanka

Mega kasa za weekendy polecam!

osły do roboty

Dziękujemy zarządowi za podwyżkę Chromexsu .Po raz kolejny zakpili z nas ... zresztą nie ma się co dziwić ostatnia próba protestu pokazała że można z nami robić co tylko zechcą ....

osły do roboty
@Balerina 09.02.2017 18:01
Ludzie, na co Wy liczyliście??? Nim podnieśliście raban z powodu Chromexu, to wcześniej trzeba było przypomnieć sobie podstawy...

Witam kadrę kierowniczą !Od lat funkcjonuje u nas prosty układ 100℅ za sobotę i niedziele .Praca nie nałeży ani do łatwych ,ani do przyjemnych a chętnych do pracy w wekkend nie ma zbyt wielu . Wam podnieśli stawki i zdjeli obowiązek przychodzenia w sobotę.Ludzie z produkcji chcieliby zarabiać 8000 za 5 dni "pracy ".Kiedyś było widać kierowników w soboty teraz nie uświadczysz nikogo bo po co ..

Anty
@Balerina 09.02.2017 18:01

no to na tle kraju to można się przerazić, masakra... Trzeba szukać nowej pracy, bo po kilku latach mieć niewiele więcej od najniższej, to nie jest zakład z przyszłością

pracownik - juz nie dlugo były

Wyszłam z maszyny o 13 58 . Z tej okazji dostałam upomnienie i straciłam premie w wysokości 300 zl . Od tamtej pory obserwuję ludzi i nikt nie czeka do pełnej godziny tzn 6 00 , 14 00 , 22 00 . Pojedyncze osoby osoby znajdę bo plotkuje do 14 10 ( nie wnikam ich sprawa) zdolni potrafią 5 min przed czasem odejść od maszyny . Żadna ze zmian nie dostała tez upomnień tylko zmiana która zainicjowała protest na poczet chromexu . Pytanie mam czy faktycznie zabiorą te 300 zl , nie wiem dla czego mamy być karani podwójnie , dla czego tylko wybrane osoby , czy 2 minuty pracy kosztują 300 zl , jaka jest kara kiedy jest zwrot mojej palety ( bo cokolwiek jest z nią lub paczkami nie tak ) jesli jestesmy wybrańcami dla przykładu dla czego tego dalej nikt nie pilnuje , dla czego kolo maszyny mam być najpóźniej za 5 , i kto mi zapłaci z nadgodziny ( bo codziennie 5 min i 3 które przebywam na hali po godzinach pracy to 7 a w tygodniu to 36 min w miesiącu to prawie 2,5 godziny ) ? I czy kierownictwo jest dumne z tego ze w tym miesiącu moje dziecko dalej w przedszkolu będzie chodziło w przymałych kapciach ? Ze starszy syn zaś nie pójdzie na badania bo z wyparty znikło mi 300 zl .

Lipa
@pracownik - juz nie dlugo były 04.02.2017 07:33

No właśnie kpina jest z tymi premiami za głupie odejście od maszyny zabierają premie żenada jakas wybrancy to CI którzy nie zostają ukarani bo to pupile władzy i lizusy każą nam przychodzić za 5 na hale a jak minute szybciej to już źle to po co następna zmiana przychodzi wcześniej skoro Itak czekamy do 14 bezsensu to jest .nigdy nie będzie lepiej jest coraz gorzej aż w końcu dojdzie do tego że zostaną sami Ukraińcy nie żebym miała coś przeciwko bo też chcą pracować okej Ale za niektórych to trzeba robić a w imię czego pytam się ich stawki mało się różnią od naszych i ludzie się zwalniają i bardzo dobrze może w końcu zobaczą jak to jest nikt nawet na castingi niechce przychodzić bo zakład zła opinie ma wiem wiem zaraz ktoś powie jak Ci się nie podoba to możesz zmienić pracę ale nie oszukujmy się kiedyś było lepiej i ludzie się szanowali a teraz jest masakra

Dr.Szklanka.
@pracownik - juz nie dlugo były 04.02.2017 07:33

Od maszyny masz prawo odejść kiedy przyjdzie twój zmiennik ,przekażesz zmianę tak było kiedyś i tak powinno być dalej a nie zabieranie jakiejś premii bez podstaw bo jakaś Pani "x" ma zły dzień albo sprawia jej to przyjemność ,satysfakcje.

ciekawe czy jak od stycznia wzrosla srednia krajowa to czy my tez dostaniemy wiecej czy tez bedziemy zarabiac tyle co nowo przyjeci

Fuj

No to prawda cackaja się z tymi ukraińcami że masakra bo taki ukrainiec nie upomni się o podwyżkę bo im tak pasuje a Ty Polaczku zapierdalaj a oni mają to w dupie no i są jeszcze Cyganie brakuje tylko kryminalistow i załoga super by była. Polaków mają za nic i lepiej nie będzie szukajcie ludzie lepiej roboty bo tu nic nie idzie ku lepszemu

okiem obserwatora

W dodatku odczyt nie jest z kamer naganę dostali wybrańcy .....

pp
@okiem obserwatora 24.01.2017 22:37
W dodatku odczyt nie jest z kamer naganę dostali wybrańcy .....

Dokladnie nie jest z kamer bo polowa nie dostała , a stali obok mnie . Pozdrawiam

Do admina. Poprawka inflacja nie jest w - tylko w +

matrix

Wyrównanie płacy w chromexie to jedno, nie zapominajmy o tym iż poszła najniższa krajowa w górę więc progowo powinno też podskoczyć całej reszcie pracownikom wynagrodzenie o tą różnicę, jak to się dzieje w normalnych firmach. Inflacja wzrosła o -0,7% o czym Pan S. CEO doskonale wie a większość ekonomistów prognozuje, że w pierwszym kwartale tego roku inflacja w Polsce może nawet osiągnie -1,8%. Dla nas to oznacza wzrost cen żywności, paliwa, energii elektrycznej itp. również cen kredytów w bankach.

matrix

Biedronka , Lidl a teraz już Kaufland lepiej płacą swoim pracownikom. Tym razem udało się wynegocjować wyższe stawki dla pracowników sieci Kaufland, tj. od 1 marca początkujący pracownik zaczynający prace w Kauflandzie otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2600 PLN, po 6 miesiącach 2700 PLN, po roku 2800 a po 2 latach 2900 PLN (dotyczy obecnych i nowozatrudnionych pracowników marketów Kaufland). A u nas? ...

matrix

Strajkujcie dalej bo zarząd już Was 3 lata oszukuje zaniżając chromex. wg tego co znalazłem w Internecie jest za weekenty tylko jedna stawka 100% Art. 151*1. § 1. Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości: 1) 100% wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających: a) w nocy, b) w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, 2) 50% wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż określony w pkt 1. Główny Inspektorat Pracy pismo o sygnaturze GPP-249-4560-52/09/PE/RP

s2

Czy nie lepiej byłoby powalczyć o podwyżkę podstawowej pensji za nasz etat. To wstyd żeby dobrze radzący sobie zakład cały czas płacił pensję minimalną za trzyzmianową pracę. Ludzie to właśnie ta minimalna pensja zmusza Nas do pracy w nadgodzinach i w czasie weekendów za równie nieadekwatnie niskie wynagrodzenie. Nikt nie patrzy na zmęczenie ludzi i ich kiepską produktywność a większość pracujących po 12 godzin tylko markuje pracę, aby jakoś to przeżyć, bo przecież muszą wytrzymać te nadgodziny żeby COŚ zarobić.

Zero

Zero

Zostaw opinię o Dr. Schumacher Sp. z o.o. - Lubań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dr. Schumacher Sp. z o.o.