Opinie o Eneva Telecom w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Eneva Telecom. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Eneva Telecom na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eneva Telecom w Gdynia

192.168.1.1

SERWISANT-dzięki za odpowiedz. Liczę się z tym że jak zacznę naciski to pożegnam się z firmą ale tak naprawdę nic mnie tu nie trzyma. Łódz nie ma obsady nawet w 30% a im to chyba wisi.

pracownika

(usunięte przez administratora) pieniądze z RISu jadą na wsparcie, i OPL musi mieć w tym jakiś interes (usunięte przez administratora)

monter z Łodzi
@pracownika

Nie zgodzę się. U mnie na strefie nie ma problemu, aby odebrać wypracowane nadgodziny. Nasz Kierownik rozplanował to w dobry sposób. Chodzi o to, żeby nie doszło do tego, że jednego dnia wszyscy nie przyjdą do pracy. Każdy z nas schodzi powoli z godzin. Wniosek: dobra organizacja to podstawa

???
@monter z Łodzi

Jednego dnia wszyscy nie przychodzą do pracy ???? (usunięte przez administratora) popytaj się o wyniki i kary może zrozumiesz sytuację na Łodzi , bo jak na razie jest bardzo źle ,ale tak to jest jak (usunięte przez administratora) a was w (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora) , a ty czy ja i tak znajdziemy pracę na (usunięte przez administratora) bez wytycznych i wskaźników OPEKA. Idą burzę hura hura

północ
@monter z Łodzi

Potwierdzam, też nie mam problemu z odbiorem godzin. Za pozostałą część otrzymuję wynagrodzenie.

@północ

No skoro tak twierdzicie, to ja chyba wnioskuję że dopiero tu zaczęliście pracę w enevie. a jak nie wierzycie to ja zapraszam do strefy Gdynia albo się zapytajcie swoich dyspozytorów którzy byli na wsparciu w Gdańsku. A potem możemy dalej pogadać.

192.168.1.1

Mam zapytanie jak jest z nadgodzinami bo mam ich sporo ,nie podpisywałem 2umowy, i czas chyba walczyć o swoje i zacząć odbierać. (usunięte przez administratora) bym odbierał to nie ma kto mnie zastąpić i koło się zamyka. Ale to już nie mój problem.

@192.168.1.1

Trochę cię wyprostuję z tymi nadgodzinami, mają na to cały rok. Ja w zeszłym roku miałem ponad 400 godzin nazbieranych przez cały rok, i dopiero w dniu 21 stycznia 2015 roku była wypłata za zeszły rok. Ale to nie koniec bo obiecali że najpóźniej wpłyną do 20 stycznia, jak się okazało że nie ma to cała strefa Wejherowo odmówiła wyjazdu w teren, i co zrobili? zwolnili 2 monterów, 2 się samych zwolniło, i zostało 2 monterów na obszar gdzie jest około 200000 abonentów. tak wiec położyli strefę a teraz szukają wsparcia. (usunięte przez administratora)

@serwisant

Nie mogłeś mieć więcej niż 400 godzin (usunięte przez administratora) aby odebrać nadgodziny piszesz wniosek o odbiór i dajesz go przełożonemu w przypadku gdy firma ci wskazuje odbiór godzin wtedy musi oddać za jeden dzień półtora dnia. Z tymi zwolnieniami chyba przesadzili bo już nawet wsparcia za dużo nie ma he he

eneviak

Panowie skasowali ze stanowiska na Tarnowie (usunięte przez administratora) i utworzyli mu jakieś śmieszne stanowisko, ale po chwili dali go na GT żeby dowodził monterami gość nie zna sie na niczym tylko sieje zamieszanie wśrod monterów, kilku z nich mu zawierzyło że będzie lepiej ale to ściema,facet miesza kombinuje i tak (usunięte przez administratora)

192.168.1.1

Kolega -serwis- i -bogacz- to co napisali to miałem na myśli. Też zobaczyłem (usunięte przez administratora) i na słowa zostań dłużej lub przyjdź jutro wiem co powiem.

bogacz

Przeszedłem z WPRT jestm pracownikiem z kilkunastoletnim starzem. Pracuje w tej firmie od 1 marca, średnio 220-230 godzin w miesiącu, pracowałem w święta zarówno wielkanocne jak i 1-3 Maja na konto wpływa mi niecałe (usunięte przez administratora) czy to szczyt zarobków w ENEVIE? (usunięte przez administratora)

serwis

"udało nam się przeprowadzić całą operację bez większych problemów, a co najważniejsze: praktycznie niezauważalnie dla abonentów." Kłamstwa niech to powiedzą prosto w oczy uciekającym abonentom którzy czekają na naprawy kilka tygodni a są przypadki że od początku marca. Muszą coś na swojej stronie napisać aby zaimponować chyba tylko i wyłącznie sobie. (usunięte przez administratora) . Zapraszamy np. (usunięte przez administratora) na kontrolę na Dąbrowę, i inne PG gdzie do końca lutego była obsługa i kros był zadbany obecnie wygląda to ja po przejściu tornada, nie wspomnę już o szafach i innych punktach dostępu w całej strefie, gdzie wyrywane są zamki i dewastowane są puszki na przyłączach pozostawione tak otwarte szafy dostępowe i puszki są łatwym celem do nie legalnych podłączeń osób trzecich. (usunięte przez administratora)

192.168.1.1

Strona główna ENEVA przeczytajcie aktualności.

inspektor BHP
@192.168.1.1

mają rozmach (usunięte przez administratora):). Znajomi od 4 tyg czekają na naprawę potsa w Łodzi. Już 2 razy mieli wirtualna naprawę przez dyspozytora z Enevy a montera ani widu ani słychu. OPL musi być bardzo zadowolony ze zmiany PT w strefie Łódź Północ.

@inspektor BHP

a to jeszcze są tacy co mają potsa ? przecież tego to już nawet w krajach 3 świata nikt nie używa , nic dziwnego że nie ma kto tego naprawiać jak to zabytek muzealny

52xxxx

Ja jestem normalny a bynajmniej tak mi się wydaje i jeszcze tu tkwię. Ale to faktycznie jak kolega pisze stanu osobowego brak a już kolejne słuchy o odchodzących krążą. Jak tak dalej będzie to sami młodzi i nowi pracownicy zostaną a to dobrze nie wróży. No chociaż sadząc po wpisach młodzieży to są już po 6 miesiącach w stanie zastąpić montera z 20 letnim stażem i doświadczeniem. :) Tylko jak się pogada z niektórymi pracownikami to się nóż w kieszeni otwiera. Pierdzielą, że ciężko i źle (usunięte przez administratora) Oby tylko się to na innych rzeczach nie odbiło . Ale każdy ma wybór. Ja to bym chciał spotkać się twarzą w twarz - nasi pryncypałowie + "koordynatorzy" OPL + wyższe władze OPL . Może to nie dociera tam gdzie powinno i wszyscy walczą o stołki ? Może jakiś list otwarty napisać trzeba do zarządu OPL? Albo jakaś akcja na FB?

koślawy

przyjmują (usunięte przez administratora) bo stan ludzi się nie zgadza (usunięte przez administratora) tak więc przyjmą (usunięte przez administratora) bo w samochodzie mogą spać tak wygląda serwis usług dla operatora ORANGE buuhahahaaaa, (usunięte przez administratora)

nowy

Pracuję od 3 tygodni i jestem zadowolony. Polecam pracę w tej firmie.

ciekawy

Wiecie że przyjmują (usunięte przez administratora) --- ładna firma ,innej takiej nie znam.

go8

atutem pracowników Enevy jest tylko to , że są tanią siłą roboczą dla OPL , (usunięte przez administratora) , (usunięte przez administratora) , ja na waszym miejscu bym się zwolnił i poszukał czegoś innego , sam tak zrobiłem i jestem zadowolony , szkoda marnować zycia (usunięte przez administratora)

Panowie jest ktos na wlasnej dzialalnosci u nich ? jak to wyglada z karami ktore moga nalozyc ? ile miesiecznie macie zlecen i jak z kosztami za paliwo itp ? zalezy mi na pilnej odpowiedzi rozmawialem z dyrektorem w lodzi wszystko pieknie nie ma kar itp ale uzywasz wlasnego auta a chcialbym sie dowiedziec jak to jest w praktyce ?

monter z południa
@Marek

(usunięte przez administratora) a co do kosztów to wszystko zależy jaki teren obsługujesz

serwisant

Co do nadgodzin to znaleźli taki myk że mogą ci wypłacić nawet za rok, na czym to polega? otóż jeśli pracujesz 12 godzin, a w grafiku masz 11 godzin to tą nadgodzinę zapłacą ci za rok. A to wymyśliło nasze państwo. gdybyś miał w grafiku 12 godzinny czas pracy to okres rozliczeniowy masz 3-miesięczny.

Łodzianin
@serwisant

Do serwisanta w sprawie urlopu - Prawo do urlopu wypoczynkowego jest bezwzględnym prawem pracownika i pracodawca ma obowiązek go udzielić. Zaległy urlop należy wykorzystać do 30 września następnego roku. Pracownik nie może się zrzec prawa do urlopu. Jeśli nie wykorzystuje przysługującego mu urlopu w terminie, to po pewnym czasie straci do niego prawo. Urlop wypoczynkowy ulega przedawnieniu z upływem trzech lat od końca roku kalendarzowego, za który przysługuje.

serwisant

Tak co do urlopów to lipa ja mam do odbioru już prawie 60 dni. i ciągle słysze od kierownictwa że urlopy są wstrzymane jestem ciekawy co by powiedział PIP na to ? czyli jednym słowem mówiąc to już prawie 3 lata na urlopie nie byłem .

Tn
@serwisant

ja już z całego zaległego zszedłem, wystarczy z kierownikiem dobrze pogadać

192.168.1.1

Jak urlopy wakacyjne bo ja nie mogę doprosić się o odbiór godzin a jest ich 2tygodnie o zapłacie za rok dziękuję więc pytam jak u was bo jak tak dalej będą grali to niestety pożegnam się z firmą bo za darmo to ja mogę pracować u siebie na podwórku a obliczyłem że średnio usuwam 7 zgłoszeń dziennie przez 25 dni w miesiącu to daje 175 zleceń na tych co zostaną a dziś nie wyrabiamy się i są ztr-y i minusy. Dyrektor będzie znów miał na kogo zganiać że są nieudolni i następni zastanowią się co tu robią , koło zamknięte. Firma tworzy atmosferę wokół siebie że człowieka nic z nią nie łączy i roztanie z nią nie robi już na większosći wrażenia .Równia pochyła. ZARZĄD wie za co bierze duże pieniądze od OPL a nic nie potrafi a od robola wymaga tego o czym nawet nie ma pojęcia co mówi.

serwisant

Jeszcze jedno chcę dodać dla nowych nie ładujcie się w to (usunięte przez administratora) dotyczy wszystkich stref Gdańsk Łódź Bydgoszcz itd. no chyba że tylko na przezimowanie

570xxx

Tak jest potwierdzam. Sam pracuję ponad rok jako monter. Nie mam uprawnień SEP a każą mi włazić na słupy energetyczne i usuwać uszkodzenia. (usunięte przez administratora) Zgłosić to do PIP czy gdzieś? Jak radzicie?

@570xxx

kolego 570xxx po pierwsze dostajesz polecenie w formie ustnej czyli w razie wypadku kierownik, dyrektor prezes i wszyscy zwala winę na Ciebie, (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora) (a więc nie posiada odpowiednich kwalifikacji), (usunięte przez administratora) W razie otrzymania polecenia łamiącego prawo wskazanym jest, aby zażądać od pracodawcy wydania go na piśmie lub powtórzenia przy świadkach, przy czym bezpieczniejsza dla pracownika jest pierwsza metoda. Sam się przekonasz że nikt nie będzie chciał ci wydać takiego polecenia bo jest to nie legalne i ktoś musiałby wziąć za Ciebie odpowiedzialność. Pracownik ma prawo odmówić pracy, jeżeli wykonanie takiej pracy mogłoby narazić pracownika na utratę życia lub zdrowia oraz stworzenie zagrożenia dla otoczenia. Dopuszczalna jest również odmowa wykonania polecenia, gdy ma ono się odbywać w warunkach nieodpowiadających przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy, a więc stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika bądź innych osób. Pamiętajcie pracownik ma też swoje prawa i zacznijcie je egzekwować. Co do PIP samemu nic nie zdziałasz ale jest pewna osoba która zajmuje się tego typu sprawami, wystarczy porozmawiać z nim a On już się dalej wszystkim zajmie. Pracownicy WPRT bardzo dużo zawdzięczają tej osobie, tępi patologię i broni praw pracowników.

570xxx
@serwisant

Dzięki za radę. Najpierw zażądam polecenia na piśmie i zobaczę jak zareagują na to kierownik i dysponent. Podałem ten przykład, żeby nowi wiedzieli z jakimi sytuacjami mogą się spotkać w enevie

piotr88

Witam, a do pracy potrzebne jest zaświadczenie o pracy na wysokości ?

inspektor BHP
@piotr88

potrzebne :) Pewnie gdzieś mają czy ty możesz pracować do 3 m czy wyżej. Czy możesz czy nie to i tak masz najczęściej sam dymać po słupach. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Eneva Telecom - Gdynia

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eneva Telecom?

Kandydaci do pracy w Eneva Telecom napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eneva Telecom