Opinie o WITKO Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy WITKO Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w WITKO Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WITKO Sp. z o.o. w Łódź

Leszek

Nawet nie bierzcie pod uwagę tej "firmy" - smród i złe traktowanie ludzi. NIE POLECAM !

Jan
@Leszek

Co konkretnie masz na myśli pisząc w ten sposób? Możesz podać jakieś przykłady takiego traktowania w Witko? I co możesz mi też napisać o pensjach w tej firmie? Ile tu można zarobić w ciągu miesiąca?

KOKO
@Jan

Na początek dostajesz nowego Porsche (Matchbox oczywiście) i 2,0 tys zł na rękę. A Jacuś z ich rodziny śledzić będzie każdy Twój ruch. Nie wchodź do tego ba...

Nie polecam tej firmy, totalny bałagan w zamówieniach. W sytuacji, gdy jedna osoba idzie na urlop, chyba nikt nie przejmuje jej obowiązków (przynajmniej takie odniosłem wrażenie nie otrzymując kilka tygodni odpowiedzi ani zamówienia). Nie wszyscy odpisują na maile, a dotyczą one zamówień na niemałe kwoty. Aż dziwne, bo powinno im raczej zależeć na sprzedaży, pozyskaniu klienta.

....
@Gość

jest to normą w tej firmie ...ze nie odpowiada się na zamówienia

Też klient
@Gość

Tak jest niestety. Miałem niedawno dobra opiekunkę to dbała o zamówienia i odpowiadała na mejle na bieżąco. Teraz ciągle ktoś inny mi odpowiada i z różnych dzialow albo nie odpowiada nikt. Straszny bałagan się ostatnio porobił. Szkoda gadać.

Jak wygląda sprawa grafiku w WITKO Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Były

Tak są bardzo elastyczni i nawet jak jesteś już po pracy albo na urlopie lub chory musisz być do dyspozycji.

@Były

Jak to? Zdarza się tak w Witko, że jak się jest na urlopie to trzeba się zjawić w pracy? Jeśli dobrze zrozumiałam, to jak często i w jakich sytuacjach tak bywa? Jak później pracownik ma to wynagradzane?

Maniek

Ta firma jeszcze istnieje? Myślałem że ich już zamknęli za te (usunięte przez administratora).

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Kancelaria Prawna Solace
Szczęśliwi byli pracownicy

ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH

Niedoszły pracownik

Sam proces rekrutacji przebiegał dość dziwnie. Zaproszono mnie na rozmowę w sprawie zatrudnienia na stanowisku "Asystent ds. sprzedaży". Po pierwszej rozmowie z przemiłą Panią z HR udało mi się do kolejnego etapu - rozmowy z Panią Prezes. Tutaj również poszło mi dobrze i zaproszono mnie na kolejne spotkanie z Panią Prezes już w celu omówienia warunków zatrudnienia i podpisania umowy. W dniu spotkania po dość długim czasie oczekiwania okazało się, że Pani Prezes jednak nie dojedzie i odbędę rozmowę z handlowcami. Na tej rozmowie zadano mi te same pytania, co na pierwszym i drugim spotkaniu rekrutacyjnym, co było dość irytujące. Nie odpowiedziano za to na żadne z moich pytań dotyczących pracy/warunków zatrudnienia. Była to więc absolutna strata mojego czasu oraz dość duże rozczarowanie. Po tym spotkaniu do końca tygodnia obiecano dać odpowiedź co dalej. Nikt się ze mną nie skontaktował. Po kilku próbach kontaktu z mojej strony okazało się, że szefostwo zawiesiło rekrutację i nie wiadomo kiedy zostanie ona uruchomiona ponownie. Wydawało się więc, że to koniec mojej przygody z WITKO. Po dość krótkim czasie dzwoniono do mnie jeszcze dwa razy, próbując przekonać do zatrudnienia w tej firmie, ale było za późno - udało mi się szybko zatrudnić w innym miejscu. Zaznaczam, że opisana sytuacja miała miejsce przed pandemią, nie można więc tego chaosu wiązać z koronawirusem.

Punktualność
@Niedoszły pracownik

Ci ludzi myślą że są ponad wszystkim i wszystkimi i nie szanują innych i ich prywatnego czasu. Kiepsko to wygląda z punktu widzenia potencjalnego pracownika. Nikogo nie obchodzi że musiałeś dojechać na próżno i marnować czas. Wystarczyło zadzwonić chociaż godzinę przed spotkaniem i je odwołać. Zupełnie inne wrażenie by było. Przy tego typu zachowaniach żaden specjalista PR im wizerunku nie poprawi. Dobrze wyszło że znalazłeś inna pracę. Powodzenia

no name

Witam , Została przeze mnie złożona aplikacja na stanowisko Przedstawiciela Naukowo-Handlowego . Pierwsza rozmowa odbyła się z Panią Prezes . Kolejna z Dyrektorem Sprzedaży Zewnętrznej - o wyniku rozmowy i ewentualnego zatrudnienia - do dzisiaj nie wiem nic - pomimo zapewnień ,że odpowiedż otrzymam w poniedziałek . Został poświęcony mój prywatny czas na przygotowanie ofert do laboratorium różnej maści ...to chociażby z tego względu powinno się poinformować potencjalnego pracownika o wynikach rekrutacji .Przykre ,ale prawdziwe ... Pozdrawiam

Rekrutacja
@no name

Nic nie straciłaś i wyjdzie Ci to tylko na dobre. Szkoda tylko poświęconego czasu skoro pozostało to bez omówienia i podziękowania. To na maksa żenujące. Janusze biznesu tak robią. Powodzenia w dalszych poszukiwaniach.

no name
@no name

Sprostowanie : Pan Dyrektor dzwonił do mnie w poniedziałek i wtorek - niestety, mój telefon nie zarejestrował połączenia ,dopiero przesłany sms pozwolił na kontakt .Zaproponowano mi pracę ,z czego się cieszę . Pozdrawiam

Lucyfer
@no name

Ciesz się póki możesz, ta radość nie będzie długa.

Były
@Lucyfer

Niestety muszę się z Tobą zgodzić, a wręcz podreślić , ze to szczęście trwa na prawdę krótko. Już od pierwszych minut w tej firmie człowiek czuje, ze to nie jego miejsce na ziemi. Na wstępnie dostajesz do podpisania tony (usunięte przez administratora) papierów dotyczących choćby użytkowania auta sluzbowego ( którego nawet nie było dla Ciebie w planach ) i pierwszeństwie w urlopach w miesiącach wakacyjnych dla ludzi posiadających dzieci?????? Kawy i herbaty brak, ekspres zamykany w SEJFIE. To może nie są priorytety, ale wydaje się, ze jakieś minimum firma na jakimś poziomie zapewnię , chyba ze to minimum to baniak z woda... o i papier toaletowy tez jest ! Nawet jeśli jesteś młodym , początkującym pracownikiem to szkoda Twojego czasu. Ta praca tylko zniszczy Twoja psychikę i zrazi do kolejnej. Osiem godzin pracy to za mało, żeby wyrobić się ze wszystkim co Cię tu czeka, w wychodzenia o czasie jest złe postrzegane, albo oznacza wg przełożonych , ze widocznie za wolno pracujesz skoro nie wyrabiasz się w 8h. Współczuje wszystkim , którzy siedzą tu już wiele lat, mimo tego, ze na pewno trafiłaby się im jakaś alternatywa. Serdecznie nie polecam i przestrzegam. Pensje głodowe i brak jakiegokolwiek szacunku do drugiego człowieka. Wszyscy są zastraszeni i zdenerwowani. Lepiej iść już pracować do Bierdonki jeśli życie kogoś zmusza

:-)
@Były

Jestem stałym bywalcem tego forum i byłym pracownikiem. Generalnie w większości wątki i opinie są zgodne z rzeczywistością co do sposobu zarządzania, traktowania pracowników, zachowań itp. Nie łapię tylko ciągle powtarzającego się tematu expresu i kawy. Gościu czy to naprawdę był i jest dla Ciebie taki problem? Wielokrotne powtarzanie w/w "problemu" przez tak długi okres ? Zastanów się czy wszystko z Tobą jest na pewno OK.

ex-employee
@:-)

Tak, ten ekspres to problem. Państwo prezesowstwo chcieliby żeby firmę traktowano jak światowej klasy korporację, a tymczasem pracownik nie może liczyć na godziwe zarobki i kawę na koszt firmy. Za to wymagania sa z sufitu.

Łodzianin

Jak mam gorszy dzień to wtedy przypominam sobie, ze mogłoby być gorzej. Mógłbym nadal pracować w tej strasznej firmie. Pozdrowienia dla Pracowników Witko - nie dajcie się !

Kuba

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku asystenta?

Były niewolnik.

Pani Małgorzato - nie spaźniaj się więcej do roboty bo cię młodzi mogą wylać.

Firma niepoważna. Dzwonią i mówią, że rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się online, dnia następnego. Na moje pytanie o której dokładnie ma się ona odbyć Pani nie potrafiła mi odpowiedzieć i wyznaczyła 3 godzinne ramy czasowe. Kiedy minął ustalony przez nich czas i nikt do mnie nie zadzwonił. Nie chciałam już z nimi rozmawiać. Pani z HR zadzwoniła pół godziny później i mówi, że nie może się ze mną połączyć a przecież byłyśmy umówione na rozmowę. Podziękowałam. Nie polecam, jeśli już na wstępie taką wtopę mają.

:-)

Za moich czasów normą była "szybka odprawa 10 min" w piątek, która trwała do 20.00. Była też nowa grupa Pracowników do podpisania umowy w środę (pierwszy dzień szkolenia), którzy czekali do piątku i podpisywali ją późnym popołudniem. Nikogo nie interesowało, że nie mają czym wrócić do domu (na drugi koniec Polski) bo samochodów służbowych też nie było na ten dzień. Tekst P. Prezes...."jak chcą pracować to poczekają a jak nie niech jadą" :-)

Hermiona

Dokładnie. Ze mna zrobili dokladnie tak samo. Mieli zadzwonic miedzy 12-14!! Pani Prezes zaspanym glosem zadzwonila o godzinie 14ej !!! kiedy ja ego czasu juz nie mialam!! I nagle bo nie moze odszukac na skejpie ( wszystkie dane przekazałam ) moze czas najwyzszy udac sie nakurs obslugi komputera !! Podejscie mega niepowazne w stosunku do potencjalnych pracownikow !!!

@Hermiona

A może takich rozmów kwalifikacyjnych w ciągu dnia jest wiele i stąd opóźnienia? Może po prostu chcą każdego kandydata odpowiednio dobrze przepytać aby zdecydować się na konkretną osobę a podany wcześniej czas był orientacyjny?

ex-employee
@Anna

Wprawdzie rekrutowałam się przed pandemią, ale to nie jest kwestia ilości rozmów kwalifikacyjnych tylko ich jakości i organizacji. Pani prezes notorycznie się spóźnia, nie szanuje czasu innych. Rozmowa kwalifikacyjna często trwa godzinę czy półtorej. A najpierw jeszcze trzeba napisać list motywacyjny po angielsku - co miałoby sens gdyby pani prezes raczyła go chociaż przeczytać...

były pracownik sprzedaży

Jak to jest, że Państwo Witkowscy maja tak bardzo w poważaniu swoich ludzi, którzy na nich zarabiają? Mam nadzieję, że czytacie te opinie bo trochę się ich uzbierało - taki mały rodzinny (usunięte przez administratora), a tu ponad 500 opinii, proszę - jak nie jedno korpo. Gdzie wasze postawy? Byliście zwykłymi ludźmi nauki, którzy potrafili zmienić swoje pasje na pieniądze - niestety się zatraciliście i kasa wam przysłoniła świat i dobro zwykłego człowieka - pracownika, którego traktujecie jak robaka byle wydoić i zgnębić. Ciekawe jak patrzycie w lustro, ja bym nie potrafił. Jesteście pracodawcą, który powinien wygrać nagrodę żenady roku.

też były .....
@były pracownik sprzedaży

I tak i nie. To ich Firma - mieli pomysł, odwagę i determinację by ją założyć i tak długo prowadzić. Rynek jest co raz bardziej trudniejszy a i monopol na europejską chińszczyznę LLG też chyba się skończył. Za to wielki szacunek. Z drugiej strony problemem właścicieli jest to, że "nie mają ręki do zarządzania ludźmi" (apodyktyczna i zmienna Pani Prezes i Pan Prezes z swoim ironicznym poczuciem humoru, stanowczością w rozmowie w 4 oczy i tchórzostwem na forum), sami dla siebie są nieszczerzy i nie mają na kogo scedować zarządzania. A "dyrektorzy" - bez komentarza.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Odp

Oczywiście, że tak. Przynajmniej pierwsze dni pracy sa ujęte na papierze ;-)

Deszczowy poranek

W pracy liczy się przede wszystkim to by wykonywać ją najlepiej jak się potrafi, do tego potrzebne są spełnione warunki takie jak, min odpowiednią atmosfera, relacje, komunikacja itd, niestety w firmie Witko żadne z powyższych nie działa, szefostwo na obecnym etapie jest znudzone, przemądrzałe, trudne, upierdliwe, niedouczone, nie dzisiejsze i po prostu nie sprawiedliwe. Pracownik choćby robił wszystko perfekcyjnie, jest ganiony, upokarzany i deprecjonowany, atmosfera leży, wszyscy zestresowani bo szefowie ingerują nawet w to ile cukru się zużywa. Jest tam bardzo toksycznie i radzę zastanowić się trzy razy przed złożeniem tam CV. Pieniądze również nie są godne, bo za 2500 netto, nie da się funkcjonować.

Oj
@Deszczowy poranek

Mimo tych wszystkich negatywnych wpisów, firma działa i zatrudnia nowych pracowników. A świadczy to tylko o tym, że trafiają tam osoby, które albo nie maja żadnej innej alternatywy lub nie posiadają wystarczającej wiedzy i umiejętności aby dostać prace w innej firmie o podobnym profilu lub maja nóż na karku i chwytają się jak tonący brzytwy tego g....a. I chwała tym, którzy jak tylko się zorientują co jest grane odchodzą, a tylko zle świadczy o tych, ze godzą się na takie warunki pracy i traktowanie. I zamiast wylewać gorzkie żale nad tym jak to beznadziejnie i niedobrze trzeba ruszyć do przodu i zostawić w tyle co powoduje brak motywacji i rujnuje nasze życie ! P.S

Deszczowy poranek
@Oj

Gdybym wiedział że się przewróce to bym usiadł, ale przynajmniej wiem na co zwracać uwagę.

Oj
@Deszczowy poranek

I nawet jeśli się przewrócisz( ten nie popełnia błędów kto nic nie robi), to warto wstać i nie oglądać się za siebie. Raczej pamiętać jakie mylne decyzje zostały podjęte i jakich ludzi unikać ... aby nie podkładali nogi i nie mieli okazji dowartościować się cudzym kosztem.

Ksiegowa

Crazy firma to mało powiedziane. Coś w stylu "Świat według kiepskich part 2"

PN

kiepska kasa

Lucyna
@PN

Na jakie wynagrodzenie mroźna liczyć?

H
@Lucyna

Max 2500 netto

lol
@H

od 5 lat to samo ;o co za (usunięte przez administratora) - niestety podobne realia są w innych januszexach i nie tylko.... za tyle nie da się wynająć mieszkania i (usunięte przez administratora)... Polecam preziom spróbować żyć za 2500 :D

Były wyzwolony

Laborka kiepsko im się sprzedaje, nowych labów coraz mniej, szukają pomocy, więc przerzucili się na testy na koronawirusa.

Były i szczęśliwy pracownik

Szefostwu polecam szczerze kurs na temat: "Jak należy szanować pracownika". Brak państwu W. ogłady i wychowania na każdym kroku.

były
@Były i szczęśliwy pracownik

Jaki szacunek, o czym mowa? tam nie wiedzą co to jest. Poniżanie na każdym kroku i nic więcej

Odp.
@Były i szczęśliwy pracownik

Firma jest ekstremalnie toksyczna. To fakt. Na pewnym etapie życia Firmy mądrzy właściciele "odcinają kupony pod palmami" i oddają zrządzanie Firmą w "młodsze ręce". Niestety nie ma komu gdy na pokładzie sami BMW (chociaż wygadani i inteligentni). Swoją drogą rodzina rodziną a zaufanie zaufaniem :-)

Wiecie czy WITKO Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Witko niewolnik

Nawet pomieszczenie udostępniają specjalnie dostosowane z prezesem w pobliżu żeby mógł trzymać pieczę nad Twoimi poczynaniami. Lekko naprowadzić krzykiem i niezadowoleniem na odpowiednie tory.

były już pracownik

(usunięte przez administratora). Firma powstała 30 lat temu i pod wieloma aspektami ciągle jest w tych czasach. (usunięte przez administratora), których się zatrudniło, ciągle szukanie negatywów -absolutnie odradzam- lepsza już praca na kasie w Biedronce. Zadowoleni są ludzie tylko od lat tam przyspawani albo bez innych perspektyw, kto bardziej ambitny ucieka byle dalej

Zostaw merytoryczną opinię o WITKO Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w WITKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WITKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WITKO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 0 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WITKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WITKO Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WITKO Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 199 ocen.

WITKO Sp. z o.o.