Opinie o Symfonia Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Symfonia Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Symfonia Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Symfonia Sp. z o.o. w Warszawa

sierotek

Drogi Programisto, Droga Programistko, Koledzy po fachu, Nie dajcie się omamić na rozmowach kwalifikacyjnych, na których zagwarantują Wam rozwój, wsparcie, ciekawe projekty, fajne pakiety socjalne i przyjemną atmosferę pracy. Wszystko to leży i kwiczy a obietnice pozostają bez pokrycia. Kiedy upomnicie się o swoje, czeka Was niemiłe zaskoczenie w postaci rozmowy z przełożonym, na którym poznacie prawdziwe warunki pracy. Ogólnie nawet w software-houseach pracuje się o niebo lepiej.

szukający
@sierotek

Czy możesz napisać coś więcej o tych rozczarowaniach? O co się upomniałeś i nie dostałeś?

Maja

Firma Sage zajmuje się dostarczaniem rozwiązań ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej, czy w związku z tym wymagana jest od pracowników umiejętność księgowania, rozliczeń i tym podobnych? Jak to w praktyce wygląda? Jakie zdolności są najbardziej potrzebne? @Kustosz, nie każdy użytkownik zajrzy do podesłanego przez Ciebie linku. Napisz proszę nieco szerzej, czym się w firmie zajmowałeś.

@Maja

Myślę, że link jest tu optymalną formą odniesienia. Jeśli ktoś jest za leniwy by kliknąć to chyba nie zależy mu na informacji. Zresztą z odpowiedzi widać czego tyczy - plus minus... Zajmowałem się oprogramowaniem modułu Finanse i Księgowość. "Kustosz" dlatego bo członek zarządu wyśmiał moją propozycję by promować ciszę na open space "bo to nie muzeum". A prelegent z linka klaskał wówczas najgłośniej, mało z krzesła nie spadł...

@Maja

Wobec usunięcia mojej wyczerpującej opinii nie będę się kopał, i podsumuję: 1/6 dla tego pracodawcy. 1 a nie 0, bo wypłaty były terminowe, i za poprzednie lata, kiedy praca była zorganizowana sensownie.

@Kustosz

A mógłbyś tu na forum porównać sytuację z przeszłości do obecnej? Jakie dokładnie zmiany zaszły w firmie? Czy na swoim stanowisku miałeś jasno określone obowiązki,czy była to może praca bardziej zadaniowa, a zakres pracy się zmieniał?

@Maja

Dlaczego usunęliście moją opinię, tą z linkiem? Oraz następnie dlaczego usunęliście post z zapytaniem dlaczego to uczyniliście? Nie będę pisać kolejnych opinii, ponieważ je usuwacie. Jest to sytuacja oburzająca.

Maja

@sierotek, każda osoba nieco inaczej postrzega pracę w firmie, dlatego wpisy innych użytkowników mogą się między sobą różnić. Z reguły firmy działają dość dynamicznie i zmiany są częste, więc na przykład przez dwa tygodnie wiele mogło się wydarzyć. Może znajdzie się tu jeszcze ktoś, kto mógłby dodać jakąś nową informację?

sierotek

Droga Maju, Jaki jest sens powielania tego, co napisali również inni? Wystarczy przejść na kolejną stronę opinii aby przeczytać wywód "atlasa", który chyba wyłuskał wszystko co się tylko dało. Na tej stronie również się udzielał w odpowiedzi na Twoje pytania. Fakt, było to dość dawno, ale do chwili obecnej nic się nie zmieniło... a chyba nawet jest gorzej. Najbardziej tutaj śmieszą i jednocześnie denerwują mnie wypowiedzi Michała Kapiasa. Zastanawiam się jak może rano spojrzeć w lustro.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Maja

@JanP, zapoznaj się proszę z regulaminem forum, nie wolno nikogo obrażać! Takie wypowiedzi mogą zostać zmoderowane lub też usunięte. Możesz przedstawić swoją opinię, ale w sposób kulturalny. Dlaczego nie chcesz porozmawiać z osobami, których zachowanie Ci się nie podoba? W ten sposób można rozwiązać wiele problemów. @prac, jestem moderatorem wątku i nie mam żadnego związku z firmą, nie zachwalam jej, ani nie potępiam. Próbuję zebrać informacje, które będą pożyteczne dla innych osób korzystających z portalu. Zależy mi na rzetelności i prawdziwości opinii.

utyl
@Maja

Nie zauważyłem byś udzielała się na innych wątkach. Obsługujesz jakieś inne firmy.? Proszę o konkretne przykłady! Czemu jesteś podpisana jako Maja, a nie moderator wątku ?

prac

Maju drogi bocie z działu Marketingu lub jakiegoś innego działu PR proszę zmień taktykę. Wypowiadasz się już od prawie roku zachwalając firmę :D Słabe to. Wypadało by się trochę postarać jak się tyle zarabia w maketingu :P

Maja

@JanP, rozumiem, że może nie odpowiadać Ci zachowanie niektórych osób, czy zwróciłeś im uwagę, że jest ono nieodpowiednie? Wspominasz też o wynagrodzeniu, które nie daje Ci satysfakcji, czy poza podstawą pracownicy otrzymują również premie uznaniowe? Jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych?

Maja

@JanP a możesz napisać powody, dla których Twoja opinia o Sage jest taka negatywna? Już ostatnio wspominałam, jak ważne są konkretne informacje o pracodawcy. Elementy zatrudnienia każdorazowo poddawane są indywidualnej ocenie, ponieważ każdy z nas jest inny i stawia na coś innego w swojej karierze zawodowej. Wszystko to powoduje, że bardzo potrzebne są na forum opinie poparte argumentami.

JanP
@Maja

Argumenty? Proszę bardzo :) koszmarny poziom pracy kadry zarządzającej w dziale sprzedaży, niekompetencja, absurdalne wymagania sprzedażowe w kontekście wątpliwej jakości programów do księgowości, kolesiostwoo, czyli zatrudnianie po znajomości i uznanie tego za normalną praktykę, marne pensje, na poziomie gwarantujący ledwo przeżycie, tragiczny poziom pracownikow - niektórzy mniej więcej zachowują się jakby byli po zawodówce, totalny brak kultury osobistej.. Mógłbym tak jeszcze długo

raosnf

Nie polecam. Pracowałam w Sage przez rok. (pod wodzą nowego zarządu - odpowiadając na zarzuty niektórych powyżej) Opiszę tego pracodawce w kilku słowach. Brak kompetencji w kadrze zarządzającej, menadżerskiej, kierowniczej, (kierownicy zespołów, team leaderzy). Są to osoby nie mające pojęcia o zarządzaniu, o planowaniu budżetów, brak wiedzy sprzedażowej. Marketing... to jest tragedia... (firma posiada 5 działów marketingu...) Sam sprzedawany produkt wypada bardzo słabo na tle konkurencji (cena wyższa od wszystkich konkurentów, co nie współgra z funkcjonalnościami). Firma nie ma pomysłu na dalszy rozwój. Po wielkiej akcji sprzedażowej (2.0.) brak dalszej perspektywy i pomysłu skąd czerpać pieniądze (czyli jak pozyskiwać klientów). Jeśli chodzi o socjal - tu nie można narzekać bo Sage stoi z tym bardzo przyzwoicie (Multisport, pakiet medyczny, karty podarunkowe, prezenty, częste imprezy firmowe). Wypłaty raczej na przyzwoitym poziomie, szczególnie przy realizacji kosmicznie wysokich planów... Tak plany są trudne do zrealizowania! Prowizje... tu można by się rozpisywać. Firma robi wszystko aby nie wypłacić pracownikowi pełnej prowizji. Nie ma co ukrywać jawnie oszukują pracowników... Hmm miała być w kilku słowach a wyszło jak zwykle... Generalnie nie polecam.

jjjj
@raosnf

Skąd te bzdury? plany są wysokie jak to w sprzedażny, jeżeli chcesz zarabiać to musisz zapieprzać. "Nie ma co ukrywać jawnie oszukują pracowników..." kompletna bzdura, handlowcy zarabiają po kilka albo kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Jeżeli szukasz pracy, gdzie będziesz pierdzieć w stołek a firma będzie Ci płacić 10K to powodzenia - każda firma handlowa szuka najlepszych i Ci najlepsi są bardzo dobrze wynagradzani i doceniani. Oczywiście można narzekać na wiele rzeczy, jak w każdej firmie, ale na pewno nie na podejście do pracownika w działach sprzedaży. " brak dalszej perspektywy i pomysłu skąd czerpać pieniądze (czyli jak pozyskiwać klientów)." kolejna bujda wyssana z palca, domyślam się ze byleś słabym handlowcem dlatego nikt się z Tobą nie dzielił takimi informacjami bo nie było w Tobie potencjału...plan jest i to bardzo dobry. Na każdą firmę można narzekać, zawsze znajdą się marudy, którym coś nie pasuje - w Sage da sie zarobić, kierownicy (w sprzedaży) są bardzo fajni i otwarci, firma organizuje dużo eventów motywacyjnych dla pracowników - pracowałem w kilku Korpo ale w żadnym nie bylo takiej swobody w działaniu jak tutaj.

Jaros
@jjjj

Hahaha.. Nie wiem co bierzesz, ale bierz połowę. Większych bredni dawno nie czytałem

JanP

Koszmar, uciekać, nie patrzyć w siebie

Maja

@Tomasz @Marek możecie napisać trochę jaśniej, co dokładnie macie na myśli? Przytoczenie plusów i minusów zatrudnienia w danym miejscu pracy jest bardzo przydatne dla innych osób, które rozważają pracę u danego pracodawcy. Możecie opowiedzieć, co Wam się podobało (bądź nie) w pracy w Sage Sp. z o.o.?

J.

Byłam tam na rozmowie kwalifikacyjnej w ubiegłym roku. Rozmowa była prowadzona bardzo profesjonalnie, nie było standardowego zakresu pytań - tutaj na duży plus dla firmy, które padają na każdej rozmowie. Jednak z tego, co widziałam, pracę otrzymała osoba, która nie ma doświadczenia i gorsze wykształcenie. A w e-mailu, który otrzymałam było napisane, że cyt.: "Mimo bardzo wysokich kwalifikacji i doświadczenia zdecydowaliśmy się zatrudnić inną osobę" - w takim razie, po co zapraszali na rozmowę, skoro wybrali mniej wykształconego pracownika z brakiem doświadczenia niż osobę kompetentną?

Mb
@J.

Chyba czasy zatrudniania za papierek uczelni sie już skończyly. Nie pomyślałaś może, ze byli lepsi?

Tymon

Czy jest tak dobrze, że nie ma chętnych do pisania. ?

Masakra!!!!

Tomasz

Niestety nie każdy może pracować w takiej firmie. Każdy próbuje ale praca robi weryfikację!

atlas

"Czerwone dzwoneczki", których Michał nie pamięta, pamiętam także ja. Pamiętam również całą gamę żartów, jakie skleciliśmy na ten temat - "kariery w Sage nie zrobisz, ale dzwonnikiem możesz zostać", "zamiast budować aplikacje, szefostwo woli budować dzwonnice" itp. :) Zastanawialiśmy się również, który odcień czerwieni na palecie RGB będzie używany do kolorowania owych dzwonków. :) Ech... nic się nie zmienia. Najłatwiej jest się wyprzeć, zaprzeczyć, porzucić temat. Typowe dla kadry kierowniczej a tutaj mamy najlepszy tego przykład.

koralowy_król

byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko programisty. kiedy czekałem na rekrutera minął mnie jakiś człowiek, którego spotkałem później przed biurowcem. odbierał paczkę od kuriera a ja go zapytałem jak pracuje się w Sage. powiedział mi tylko, żebym wstukał w google 'gowork sage opinie' i sobie poczytał. kiedy otrzymałem ofertę odmówiłem. nie wiem czy moja opinia jest merytoryczna, ale słowa tego człowieka uchroniły mnie przed popełnieniem wielkiego błędu. jeżeli tu zajrzy, to należą mu się podziękowania.

atlas
@koralowy_król

Gratuluję prawidłowej decyzji.

Maja

@koralowy_król czyli nie chciałeś sam spróbować zobaczyć czy opinie o firmie Sage są faktycznie prawdziwe? Zawsze jednak ocenić firmę pod względem własnych doświadczeń. Czy możesz chociaż napisać jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna? Może zainteresuje to inne osoby zaglądające na to forum.

Michał Kapias

Drogi @smutny, skoro jesteś pracownikiem naszego działu, to zapraszam Cię do mnie, chętnie porozmawiam z Tobą na temat tego co się dzieje źle i jaki masz pomysł na to, żeby było lepiej - obiecuję publicznie, że niczego nie odrzucę i zrobię wszystko, żeby ewentualne problemy rozwiązać. Jak wiesz, w naszej firmie zwracamy się do siebie po imieniu, więc nie pisz proszę o mnie Pan, bo się z tym źle czuję :) Do negatywnych opinii zarząd nie odnosi się, bo są anonimowe. Ja bym też nie zareagował teraz, gdybyś drogi @smutny, nie zarzucił mi pisania nieprawdy. Co negujesz? Fakty? Przytaczaną przeze mnie retencję pracowników, czy fakt otwierania centrów usług wspólnych dla grupy Sage. Zwracam sie z ogromną prośbą do wszystkich czytających: Traktujcie proszę anonimowe uwagi z odrobiną dystansu. Ja zawsze podpiszę się swoim nazwiskiem po tym, co w internecie zostawiam. Jeśli komuś takiej odwagi brakuje - trudno. Tak przy okazji - nigdy w życiu nie użyłem sformułowania "czerwony dzwoneczek" :) To nie mój styl :) Pozdrawiam i zachęcam do dołączenia :) Michał Kapias

PenDrive
@Michał Kapias

momencik momencik... ja też pamiętam "czerwone dzwoneczki", które mieli przyznawać kierwonicy zespołów swoim podwładnym a następnie rozmawiać z nimi, dawać 2 tygodnie na poprawę itd. 3 zebrane oznaczały pożegnanie z firmą. mowa o tym była bodajże na ostatnim spotkaniu IT w starym biurze. a co do anonimowych opinii to są one tak samo prawdziwe jak te, pod którymi ktoś podpisuje się imieniem i nazwiskiem. można to łatwo wydedukować na podstawie ich ilości tutaj. serio chcesz mi powiedzieć, że kilka osób pisze elaboraty i dyskutuje na tym forum "bo tak"? mnie by było szkoda energii na wypisywanie kłamstw albo głupie żarty. Tobie też kłamstwa nie zarzucam i nie uważam, żeby @smutny to robił. prosisz o odrobinę dystansu do naszych opinii a ja mogę poprosić o ogromny dystans w stosunku do Twoich obietnic i zapewnień, bo chyba to kolega miał na myśli. a może nie jesteś świadomy sytuacji w firmie i tego, że obietnice składane na rozmowach kwalifikacyjnych i na kolejnych spotkaniach bardzo mijają się z rzeczywistoscią? w końcu nie Ty rozmawiasz z kandydatami, więc skąd możesz wiedzieć? kultura pracy i podejście kierowników w Sage bardzo się różni (negatywnie) od tych samych kwestii w innych firmach i nikt mi tu żadnymi centrami usług i programami studenckimi oczu nie zamydli. super, że coś takiego zostało/zostanie uruchomione, ale w w/w tematach wszystko zostaje bez zmian.

Maja

@atlas ale czy Twój pomysł zakładał zwolnienie jakiś pracowników? Może dlatego dostałeś taką odpowiedź. Nie chcę nikomu nic wmówić, ale chcę się dowiedzieć jak faktycznie było, bo zapewne zainteresuje to osoby zaglądające na forum. Jaka Twoim zdaniem jest moja rola na wątku firmy Sage?

Zostaw merytoryczną opinię o Symfonia Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Symfonia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Symfonia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Symfonia Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Symfonia Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Symfonia Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Symfonia Sp. z o.o.

Symfonia Sp. z o.o.