Opinie o calzedonia.pl - CALZ POLSKA Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy CALZ Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w CALZ Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CALZ Polska Sp. z o.o. w Warszawa Al.Jerozolimskie 81

A.

Biuro to bardzo toksyczne miejsce, nie polecam nikomu pracy w takiej atmosferze. Z tego co wiem, ludzie w sklepach też narzekają.

Mallorca

Jak wyglądają grafiki w pracy w firmie? Czy są one narzucane odgórnie czy sami ustalamy? Jakie są tam zmiany i czy da się dogadać?

Byłysprzedawca
@Mallorca

Grafik wygląda tak: 1. Kierowniczka zbiera zapotrzebowanie na wolne/godziny itd z tydz przed końcem mieś najczęsciej na grupie na messengerze. Jest walka o lepsze dni, ale to jak w każdej pracy co ma zmiany. 2. Grafik jest układany pod osoby które kierownik lubi, więc zależy jak przypadniesz do gustu. Nigdy nie był sprawiedliwy by ktoś miał połowe zmian na rano i na popołudnie (da się odczuć kogo nie lubią jak np na 22 dni pracujące ktoś ma po 20 dni na 14:00 do 22:00). Wolny weekend to graniczy z cudem, nawet jeśli studiujesz będą problemy z dniami wolnymi na zajęcia (mimo obietnic na rozmowie o pracę). 3. Co fakt, pozwalają się zamieniać z innymi zmianami. 4. Grafik nigdy nie był na 7 dni przed końcem miesiąca jak to jest obowiązek, na ogół max 3-4 dni przed. 5. W ciągu miesiąca zmienia kierowniczka czy regionalna go kilka razy ze względu na własne pomysły albo centrali. 6. Urlopy standardowo dłuższe trzeba podawać nie z miesiąca na miesiąc, ale to jak w każdej firmie zazwyczaj. 7. Kilka razy w mieś na grupie na mess kierowniczka będzie zmieniać grafik bo przeoczyła, że jest za mało ludzi do pracy i ciągle te same osoby będzie prosiła o zmianę "na gorsze" nie swoje koleżaneczki.

@Byłysprzedawca

hej. Wg mnie to zależy od kierownika i zespołu. W sklepie,gdzie pracowałam grafik był podawany zawsze min 7 dni przed końcem miesiąca i sprawiwie ułożony. Zdarzały sie zmiany grafiku w trakcie miesiąca, bo tzreba było coś zmienić,jakieś wytyczne sie zmieniły, albo ktoś zachorował,etc. Ogólnie jednak ok. Fajna jest dłuższa przerwa, dodatkowy dzień wolny, prezenty. Wiadomo,ze nie wszystkim da sie dogodzić.

bambiś
@Mallorca

właśnie też chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda i czy jako student mam szansę w ogóle pracować...

KAla
@bambiś

HEj, no pewnie, w firmie jest wielu studentów. Można sobie dorobić spoko kasę:)

mondry
@bambiś

ja robię jako student i żadnych problemów nie robią, grafik w miare eleastyczny mam u siebie i calkiem spoko kasa jak an dorabianie

mondry
@bambiś

sorry jak coś jestem pracownikiem, zaznaczyłem tego kandydata przez przypadek jak coś :/

marta

Chciałabym właśnie rozpoczać swoją pierwszą pracę i trochę nie wiem jak do tego podejść. Firma wydaje mi sie dobra na start, macie jakies rady dla poczatkujacej??

AGA
@marta

A tak całkiem na poważnie. Moim zdaniem nie warto się stresować rozmową rekrutacyjną, bo każda osoba, która Cię rekrutuje - rekrutuje Cię licząc, że dołączysz do tego zespołu. Fakt, trzeba być otwartym i świadomym, że czasami coś sobie jednak wyobrażałaś inaczej lub będą dni, gdzie jak to się mówi nie wiadomo gdzie ręce włożyć. Jednak najważniejsze jest to, że masz chęci do pracy i starasz się ją wykonywać dobrze.

AGA
@marta

I w takiej branży przydaje się jeszcze (to wiem z autopsji) umiejętność pracy zespołowej. Komunikacja przede wszystkim. Mam nadzieję, że Ci się uda! :)

Maria
@AGA

Hej, a jak rozpatrują kandydatury pracowników którzy nie mieli jeszcze doświadczenia w branży? Mają szansę się dostać?

Pania
@Maria

pewnie zależy gdzie aplikujesz i na kogo trafisz, ale ja np. tez nie mialam doświadxzenia jak pierwszy raz się tu zatrudniłam

bambiś
@Pania

a co do takiego pierwszego zatrudnienia to plusuję jak jestem studentem czy niezbyt, wiesz jak to wyglada?

Cerann

Jakie umowy dostają pracownicy sklepów?

Aunrie
@Cerann

Najpierw było zlecenie a później umowa o pracę

diane
@Aunrie

na nieokreślony można liczyć?

agnes
@Aunrie

po jakim czasie można przejść na uopa?

Kacper
@agnes

ja przechodziłem na uopa po miesiącu

JA
@diane

Jasne, ja pracuje już 3 lata i mam Uop na czas nieokreślony

bOGNA
@Aunrie

a wiesz coś może czy można zostać na zleceniu jak jest się studentem?

@bOGNA

Dobre pytanie. Z doświadczenia większość pracodawców lubi chyba studentów na zlecenia bo to taniej, ale widzę że tu wszyscy o uopach pisali...

@JA

A powiesz jak wygląda praca na czas wakacyjny? Robią się specjalne wakaty np. właśnie dla studentów żeby dorobić?

retyna
@Qura

nie wiem czy specjalnie dla studentów, ale zazwyczaj w okresie wakacyjnym są jakieś oferty i studentów tez przyjmują

retyna
@Qura

z tego co wiem to jest do dogadania, zależy tez pewnie na jakim sklepie i jakiego kierownika, po prostu wieszkosc pracowników woli chyba uopy mimo wszystko

matyhld
@retyna

ja tez mialam umowe o prace na nieokreslony wiec sie nie wypowiem, ale jak pracowaly ze mna dziewczyny przez krotki czas np na wakacje to mialy zlecenie jedynie przez pierwszy miesiac a pozniej normalnie też na uop przechodzily

matyhld
@retyna

ale nigdy nikomu nei wnikalam jak to wyglada u kogos, czy kazdy sie dogadywal sam czy moze byl ktos na zleceniu dluzej to raczej kadzego osobista sprawa o ktora nalezy spytac przy rekrutacji ewentualnie

Sprzedawca

Po dostaniu telefonu dotyczącego zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną byłam w siódmym niebie. Szybko jednak okazało się ze to nie praca dla mnie. Na początku po wejściu do sklepu powitały mnie trzy miłe Panie, które od razu przeszły ze mną na Ty. Następnie jedna z Pań zaprosiła mnie na zaplecze i powiedziała ze jest tutaj kierowniczką. Zdziwiło mnie to po 10 minutach rozmowy, ponieważ bardziej nierozgarniętej osoby w życiu nie poznałam. Co mnie jednak przestraszyło.. w CV miałam zaznaczone iż jestem studentką zaoczną. Pani mimo to bardzo naciskała na weekendy, wręcz poczułam się zobowiązana żeby rzucić wszystko i robić w każdy weekend. Zarobki i obowiązki gorsze niż w gastronomii. Po wyjściu z rozmowy Pani od razu zaproponowała podpisanie umowy i rozpoczęcie pracy od jutra. Podziękowałam, powiedziałam ze muszę się zastanowić i wyszłam. Następnego dnia udałam się tam z powrotem aby podziękować za wybranie mnie, jednak rezygnuje ze względu na przedstawione warunki pracy.

Opowiedz coś o sobie, pytania o dyspozycje, zainteresowania, pytania o markę.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
uciekająca

Na szczęście zakończyłam pracę w tej ,,firmie" kilka miesięcy temu... mimo wcześniejszych prac w handlu nigdzie nie było TAKIEGO rozliczania i wymogów sprzedażowych... za dużo wejść - za mała sprzedaż? ,,Bierzcie się do roboty, jak mogłyście do tego dopuścić?, chyba zrobimy redukcję etatów". za mało wejść - macie nieatrakcyjnie wyglądający sklep... zawsze wina pracownika. Wymaganie bycia pod telefonem 24/7, czytanie pracowniczej grupy... spróbuj iść na l4 albo wziąć urlop na żądanie.. w ofercie elastyczny grafik, szukają młodych osób, ale spróbuj mieć jakieś prośby o wolne w konkretny dzień.. grafik zmienia się z dnia na dzień i to kilka razy w miesiącu i ciągły problem, jak nagle coś nie pasuje. o wolnych weekendach można zapomnieć. Jedyny plus to darmowe produkty kilka razy w roku do promowania i polepszenia sprzedaży.. choć zdrowie psychiczne jest warte więcej niż para spodni czy rajstop

yolanda

Czy jest możliwość jakiegoś rozwoju w firmie? Czy są jakieś różne stanowiska na sklepach?

Hermiona
@yolanda

zawsze możesz sie postarac o bycie zastepnca kierownika po jakims stażu pracy

Hermiona
@yolanda

tylko, że zastępców kierownika nie ma wszędzie, raczej w tych większych sklepach

Dafne
@Hermiona

Nie wiem czy zastępca kierownika to jakiś duży awans, zostaje się nim zazwyczaj jak akurat na zmianie jesteś najstarsza stażem...

Dafne
@yolanda

Natomiast tak, w firmie jest taki system rozwojowy, że ogólnie są takie trzy etapy przez które możesz awansować, więc jeśli takie coś cię interesuję to rzeczywiście możliwości rozwoju są

Maria
@Dafne

a co to są za trzy etapy? jak to wygląda w praktyce?

Patrycja

(usunięte przez administratora) Bardzo lubiłam prace w Calz, kochałam klientki-które wracały właśnie m.in do mnie:) Ale do sedna, praca sama w sobie była okej, fajne zniżki, regionalna w miarę ok (bardzo pomocna), ale to co działo się wyżej brak słów. Miałam zaszczyt uczestniczyć w wizytacji Szanownego Mr Valerio, okropny człowiek potrafił na forum przy klientach powiedzieć, że np legginy źle na danej osobie leżą i jest w tym momencie antyreklamą marki, albo że masz za duży odrost na włosach/paznokciach i np w moim zespole dziewczyna za to właśnie została zwolniona…. Kolejna dziwna i okropna osoba w Calz świecie to Mrs Samanta-babsko ma chore wymagania, odklejona totalnie od rzeczywistości. Baba z milionem kompleksów, a chce pokazać jak to jest ważna i och ach. I na koniec moja ulubienica Mrs Sylwia ( dział szkoleń) co roku te same szkolenia np ze strojów kąpielowych. Polowe szkolenia jest o tym jak to super Calz skopiowała kolekcje domów mody, a drugie pół o tym jaka to ona nie jest gruba, jakie to ona ma beznadziejne ubrania itp (trzeba oczywiście zaprzeczać i mówić-że och ach jaka jesteś piękna itp) . Cała góra to koło wzajemnej adoracji z zaburzeniami…

@Patrycja

Jeszcze tylko wspomnę o nieszczęsnych raportach 3/4 razy dziennie, tłumaczenie się dlaczego ktoś nie chciał skorzystać z promocji, dlaczego to dlaczego tamtym. Praca bardzo stresująca, ciągła rywalizacja

Gabriela

(usunięte przez administratora) Ile udało ci się przepracować w Calzedoni? Był mega nacisk na wyrabianie targetu, czy do ogarnięcia?

@Gabriela

Tak legginsy wymagane ewentualnie rajstopy. Przepracowałam prawie dwa lata… Oczywiście jeśli chodzi o targety to jest mega nacisk, raporty wynikowe kilka razy dziennie i rozliczanie dlaczego za niski średni paragon, albo średni koszyk. I wieczne pretensje dlaczego tak mało i porównywanie się do czasów z przed ko****???? Praca dla ludzi o mocnych nerwach.

@Patrycja

Legginsy to chyba jeszcze nie koniec świata bo całkiem wygodne, za to tymi targetami mnie zmartwiłaś... jak to w praktyce wygląda?

Zniesmaczona

Szczerze odradzam. Pracowałam w Tezenisie. Ciągła rotacja pracowników mówi sama za siebie, ale dodam jeszcze swoje pięć groszy. Moim zdaniem to typowe obrzydliwe korpo. Mam wrażenie, że na "górze" siedzi banda (usunięte przez administratora) która tylko wysyła raporty, rankingi, pomysły jak tu jeszcze bardziej wejść klientowi w (usunięte przez administratora) Rada ode mnie do firmy- zastanawiacie się jak zwiększyć zyski? Traktujcie pracowników niższego szczebla jak ludzi, a przede wszystkim pozbądźcie się tych wszystkich mądrali, którzy "główkują" jak tu jeszcze i jeszcze zwiększać sprzedaż to zostanie wam trochę w kieszeni. Może wtedy będziecie w stanie zapłacić nawet godziwą pensję i pracownicy nie będą się zwalniać na potęgę. Wyszkolcie porządnie ludzi, szanujcie ich to nie będziecie musieli w kółko zatrudniać nowych. Powodów, żeby tam nie pracować jest mnóstwo np. nieuszanowanie tego, że pracownik jak wychodzi z pracy to chce odpocząć od niej również psychicznie, a nie siedzieć z nosem w telefonie i odbierać co chwila wiadomości. W trakcie 8 godzin w pracy przełożony powinien znaleźć czas, żeby przekazać wszystkie istotne informacje. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, ale podsumuję tylko, że pracowników traktuje się jak roboty, mam wrażenie, że idealne osoby do tej pracy to takie zakompleksione dziewczyny ze wsi, którym wystarczy zrobić pranie mózgu, wmówic im jak to są niezbędne dla firmy, a wtedy będą (usunięte przez administratora) jak głupie poza godzinami pracy z myslą jakie są ważne i niezastąpione. Szkoda mi osób, które tam pracują. Sama nie wejdę już nigdy do tego sklepu bo nie chcę więcej przyłożyć ręki do wyzysku, a poza tym produkty które tam sprzedają są marnej jakości (biustonosze, które kupiłam porozciągały się w ciągu 2-3 miesięcy). P.S. Ciagle mówi się jak to klienci są dla nich ważni, każe się skakać wokół nich gdy chcą coś kupić, ale zwrot produktów jest tak utrudniony, że szkoda słów, wypełnianie jakiś formularzy przez interet, zwrot pienędzy tylko na konto bankowe , a mimo, że jest to teoretycznie młodzieżowy sklep to niektóre starsze panie też tam kupują i w sytuacji zwrotu produktu często nie są w stanie sobie poradzić i zostają np. z biustonoszem, który na nie nie pasuje. No ale cóż, pewnie firma się cieszy bo przecież ma zysk na takiej babci.

@Zniesmaczona

Też odradzam, pracowałam dobre pół roku w Gdańsku, w Bałtyckiej. Grafik układany na ostatnią chwilę zawsze, poprawiany milion razy w miesiącu "pod kierowniczkę i jej plany prywatne". Wolna sobota graniczy z cudem, to samo co poranna zmiana. Większość to albo środki dnia, grafik bardzo niesprawiedliwy. A na rozmowie o prace przedstawiali pracę w zupełnie inny sposób, jako "elastyczny". Premie graniczą z cudem by je mieć i te "levele sprzedaży". Nakaz traktowania klientów dosłownie agresywnym marketiniem, ledwo ktoś przekroczy próg sklepu już (usunięte przez administratora) karzą naskakiwać, nie raz klient wyszedł wystraszony.(usunięte przez administratora) Co do bielizny na prawdę kiepska jakość, nie dziwie się że tyle klientów reklamuje, po praniu wychodzą same nitki od koronek, nadaje się taki biustonosz na kilka razy dosłownie. Nie polecam tam pracy, nawet jako dorywczej szkoda czasu po prostu za (usunięte przez administratora)Atmosfera bardzo kiepska wiele nieprzyjaznych dziewczyn, każda naskakuje kierowniczce tylko albo regionalnej. Grafik nie pozwala na podjęcie nauki poza pracą. Jeszcze wspomnę o jednej rzeczy co jest dosłownie niewyobrażalna, (usunięte przez administratora)

Inga

Jestem mocno zaskoczona, że na tak dużą firmę nie ma ogłoszeń. Są na kierownika i sprzedawce do Falconeri ale poza tym nic

Gabriela

Faktycznie są :) Dobrze rozumiem, że pracujesz w firmie? Co myślisz o stanowisku sprzedawcy? Warunki są ok, warto aplikować? ;) Trochę nie chce wysyłac cv w ciemno.

Inga
@Gabriela

Nie pracuje, właśnie szukałam ofert i się mocno zdziwiłam. Dlatego dałam inne bo nie mam na co kandydować xD Miałam częściowo nadzieje, że ktoś napisze, że się mylę czy coś :)

nina
@Inga

a na pracuj patrzyłaś? tam są wrzucone ogłoszenia przecież ;)

nina
@Inga

a Tobie o jakie stanowisko chodzi dokładnie?

Sofia

Jaka jest różnica między pracą w calzedoni a tezenisie albo intimisimi?

Karla

Pracuje się na zmiany czy 12 godz. i wolne?

Piano
@Karla

Praca jest zmianowa, ale oczywiście grafiki i konkretne godziny mogą się różnić między sklepami.

irka
@Piano

ale po 8h dziennie czy jak?

sekwoja
@irka

no chyba zależy w jakim wymiarze pracujesz, nie?

Ola

Mam pytanie ile wynosi zniżka i czy obejmuje wszystkie produkty?

Ux

gdzie są produkowane rzeczy calzedonii?

czy ktos z Was wie dlaczego ciagle pojawia sie ogloszenie na Regionalnego Kierownika Warszawa? nikt sie tam nie utrzymuje dluzej niz 3 miesiace czy o co chodzi ?

ona
@ja

Firma ma kilka marek i z tego co widzę to cały czas otwiera nowe sklepy. Być może dlatego?

P.

Przemiła obsługa w szklanych tarasach

ann
@P.

i nie tylko tam, jako stała klientka już odwiedziłam kilka ich sklepów w różnych lokalizacjach i się nie zawiodłam ani raz ;)

haha
@ann

i wchodzisz tutaj na forum, żeby o tym napisać? ;) widze, że dział HR intensywnie tu działa z komentarzami, nagle poprawiła sie też ocena firmy i to znacznie :D

Glami

Jak u was wygląda możliwość awansu na stanowisku sprzedawca? Są jakieś stopnie czy coś?

Pheobe
@Glami

Tak.

Pheobe
@Glami

Stopniowanie dość oczywiste: junior -> senior -> ekspert

olkida
@Pheobe

a przejście pomiędzy tymi stopniami to ile zajmuje czasowo średnio?

olkida
@Pheobe

chodzi mi o to ile trzeba pracować by móc awansować wyżej? od czego to zależy?

Wiki
@Pheobe

jakie są różnice w obowiązkach na tych stanowiskach?

Wiki
@olkida

wiesz co, no pracownikiem nie jestem ale podejrzewam że to nie jest jakaś czarno-biała sprawa, żeby się dało tak jasno określić ile czasu potrzeba.

Laurka
@Wiki

jakie masz dotychczasowe doświadczenie?

K.

Witam moje pytanie jest dość wstydliwe ale chciałbym kupić dziewczynie jakąś bieliznę na urodziny, czy Panie w sklepie pomogą mi z doborem rozmiaru tak, żebym nie musiał się pytać dziewczyny?

tetra
@K.

zawsze możesz kupić bon podarunkowy, też spoko opcja

Piano
@K.

Proszę się nie krępować i przyjść, zawsze staramy się jak najlepiej doradzić i podpowiedzieć :)

ann
@Piano

to prawda, za każdym razem z zakupów wychodzę zadowolona, więc jak chodzi o doradzenie i obsługę to klasa, trzymają poziom

Kierowca/Magazynier z uprawnie

Gdzie się znajdują magazyny albo jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o prace kierowcy dostawczaka. Okolice Krakowa i czy jest jakiś?

Kiero calz
@Kierowca/Magazynier z uprawnie

Towar przychodzi kurierem prosto z Włoch. Nie mamy swoich kierowców i magazynów tutaj w PL.

eryka
@Kiero calz

czyli trafia bezpośrednio do danego sklepu tak? a co ile macie takie dostawy?

nianca

premie dla sprzedawców miesięczne, roczne? jak to jest?

Glami
@nianca

Indywidualne czy dla całego sklepu?

izii
@nianca

dobre pytanie, da ktoś znać jak wygląda tu system premiowy tak ogólnie? da się wyrobić premie bez problemu czy trzeba się sporo napracować?

C
@izii

Premie są rozliczane miesięcznie i zależne od realizacji celów. Czy da się wyrobić, no nie zawsze ale ogólnie to tak.

C
@izii

Celów budżetowych oczywiście, ale to jak to napisałam jest chyba zrozumiałe

Kiero calz
@izii

Trzeba się nagimnastykować, żeby złapać zaplanowany budżet. Wtedy do wypłaty jest premia.

tola
@Kiero calz

a te cele sprzedażowe są takie same dla każdego sklepu czy różnią się w zależności od lokalizacji? bo się zastanawiam czy lepiej się zatrudnić gdzieś w centrum czy w jakiejś bardziej odległej lokalizacji?

Zostaw merytoryczną opinię o CALZ Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w CALZ Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CALZ Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 164.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CALZ Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 94, z czego 6 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CALZ Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CALZ Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CALZ Polska Sp. z o.o.