Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

OD PRACODAWCY Witam. Ponieważ na forum jak zwykle wiele emocji, skupmy się na faktach: Opóźniony termin wypłat był działaniem wynikającym z awarii systemu do naliczania czasu pracy, a tym samy wynagrodzeń. Dział kadr pracował do późnej nocy w czwartek 8.09 aby ręcznie usunąć tyle błędów ile się dało. Zewnętrzny konsultant pracował cała noc z czwartku na piątek i w piątek do czasu, kiedy należało już wysłać wynagrodzenia. Mieliśmy do wyboru - albo wysłać wynagrodzenia z możliwościami błędów w piątek, licząc, że pracownicy je otrzymają, albo dopiero w poniedziałek, już poprawnie obliczone. Wybraliśmy to pierwsze, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że wielu pracowników po prostu czeka na te pieniądze, ma kredyty, itp. Mimo tego, że wiedzieliśmy, że otrzymamy w odpowiedzi mnóstwo złych emocji. Podjęliśmy decyzję taką, która miała być korzystna dla Pracowników. Panie w dziale płac walczyły o ten piątek, bo wiemy, jakie to jest ważne dla ludzi. PxCW wysyła zbiorczo pieniądze do 1 banku. Ten bank rozsyła wynagrodzenia do banków indywidualnych pracowników na ich osobiste konta. Wynagrodzenia z firmy zostały wysłane o g. 16.00 tak, aby zdążyć na ostatnią sesję wysyłkową z centralnego banku do banku pracowników, która ma miejsce o 16.45. Niestety, zakolejkowanie przelewów w tym banku sprawiło, że pieniądze na konta Pracowników nie wyszły w piątek. Wysłaliśmy sms-y do Pracowników z informacjami. Użyliśmy słowa przepraszam. Dwukrotnie. Możemy przeprosić Czytelników Forum raz jeszcze: PRZEPRASZAMY. Nikt nie jest dumny z tego co się stało a stało się jako efekt nieprzewidywalnej awarii systemu IT, której naprawa była skomplikowana. Ci z Państwa, którzy wypisują tu niecenzuralne rzeczy na Panie z działu płac po prostu obrażają osoby, które stawały na rzęsach, aby naprawić tą sytuację. Te Pani, począwszy od poniedziałku bieżącego tygodnia, sprawdzają wszystkie naliczenia, aby móc wypłacić różnice w wynagrodzeniach tym pracownikom, którzy mają nieprawidłowe wypłaty. Wszystko jest sprawdzane i będzie regulowane. Odsetki od kredytów? Proszę Pana/ Panią - przynieść do działu płac autoryzowany, imienny wyciąg z banku, wypłacimy każde 1,20 czy 80 groszy za tę zwłokę. Nie mamy zamiaru uciekać od konsekwencji. Pozdrawiam, Pracodawca

elkoparownik

Czyli od nowego roku Ci co zarabiają 10.30 brutto dostaną 12zł a Ci co mają 12 brutto to dostaną 12 ??

qaz

Poziomy są tak ustawiane, aby jak najmniej osób zarabiało więcej a ich sens jest pozbawiony sensu. Lepiej gdyby zarobki zależały od stażu.

Zdziwiona

Witajcie! Dziś dobre wieści! O godz 10.00 odbyło się spotkanie z Zarządem w sprawie rozpatrzenia........... "1. Dodatek 200 zostanie włączony do pensji zasadniczej jako podwyżka (1.20 PLN/h) od października tego roku. 2. Ponieważ dodatek stał się wynagrodzeniem nie ma zagrożenia, że będzie obowiazywał tylko do końca roku. Oczywiście ze nie zabiorą nam tego dodadku ...jeszcze będą musieli dołożyć bo Sejm uchwalił ustawę o minimalnej stawce godzinowej za pracę na umowę-zlecenie i w ramach samozatrudnienia. Ustawa i stawka godzinowa mają wejść w życie 1 stycznia 2017 r., ale część przepisów wcześniej - w dniu ogłoszenia ustawy i 1 września 2016 r. Zapisy są wynikiem kompromisu zawartego między związkowcami a pracodawcami w Radzie Dialogu Społecznego.

HR kochany
@Zdziwiona

Oczywiście że zmienią stawke do pensji ale co z tego jeśli zmienią przelicznik do wypłaty zatem nawet nie zobaczymy dodatku 200 :)

ania
@HR kochany

Zdziwiona mam nadzieję, że zdziwisz jeszcze bardziej. Tak ci źle to zmień pracodawcę, nie potrzebujemy tu takich osób :)

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

prow

W tej firmie staż nie jest brany niestety pod uwagę tylko poziomy ...

Borsuk

Czy ktoś był w kadrach odnośnie różnicy w rozliczeniu końcowym na kartkach różnica ok 400 zł

Co to ma byc

Wypłata na swoim koncie , ciekawe czy korekta będzie miała miejsce bo z ich wiadomości SMS dzisiejszej wynika ,że już jesteśmy kwita xD .

Maras

A co na to związki zawodowe?

@Maras

Związki pewnie nic :)

Róża
@Maras

Na pewno nic nie zrobią

Ikks

No właśnie żadna z większych firm w okolicy nie postępuje w ten sposób że nie dotrzymuje terminu wypłaty w chife i kielu się to nie przydarzyło nigdy bo tam siano jest już parę dni wcześniej. Tu nie rozumieją że ludzie mają zobowiązania. Porażka

elkoparownik
@Ikks

W wielu firmach wypłaty są nie raz w połowie miesiąca a powinny być do 10 a wy narzekacie. Trzeba tak zarządzać swoimi środkami, aby mieć na chociażby takie ''wypadki''. Co za różnica czy wypłata jest 9 czy 11 ?

Pegi

Gdzie są wypłaty? Żarty sobie robią?

Fffd

Do Mila i 45trd: To dział HR pracuje również w niedziele? Ciekawe.

Mila

Skoro przelewy wyszły w piątek popołudniu to na koncie je zobaczycie w poniedziałek dopołudnia. Taki urok weekendów i banków. Siano na 100% wyszło z firmy w piątek. Nigdy przelewu w weekend nie robiliście ?

Róża
@Mila

Dzisiaj jeszcze nie ma.Jest już pondziałek.moze kadry dostaną czerwoną kartkę

Solo

Czy osoba, która kliknela nie ten klawisz co trzeba i w związku z tym ludzie nie dostali wypłat na czas poniesie jakieś konsekwencje? Bo mnie to interesuje. System mógł paść tylko w dwóch przypadkach: albo wpuszczenia wirusa, albo co bardziej prawdopodobne błędu ludzkiego. Pewnie panie w kadrach obchodzily znowu imieniny przy kawce i placku i któraś za bardzo się rozluznila. Albo któryś z naszych pożal się Boże informatyków pokazał swoje kompetencje. Taka osoba powinna wylecieć z pracy na zbity pysk. System serwisuje na pewno firma zewnętrzna, która na bieżąco się nim zajmuje więc tak sobie nagle nie mógł się rozleciec. Nie róbcie z ludzi idiotów.

Bomba

No i masz babo placek. Nawet weekend ci popsuje, bo za darmo nigdzie nie pojedzie . Juz raz podobnie było ale ktoś ogarnął i w sobotę była kasa . Tym razem ktoś ma to w nosie, ale naprawdę prawdy się nie dowiemy jak zawsze

Kris

Hej Pracuję tu 10 lat ale jak widzę to co się dzieje to czas sobie szukać nowej pracy porażka.

Wera

Gdzie sa pieniądze jest 11 dzień miesiąca a ich nie ma. To jest te podejście. Ktoś się weźmie za przelewy czy już mamy wynosić co popadnie?

Porażka

Nie ma co ukrywać firma pod względem podejścia do pracowników mają ich bardzo głęboko w d. Odkąd są Ukraińcy kierownicy i zarzad mają tanią siłę roboczą a Polaków traktują tak samo. Czas się przenieść z tego kołchozu do innej firmy. Bo Phoenix contact Ukraina to dno.

zniesmaczony

CO BOLAŁO TROCHĘ,PRAWDA O PRACOWNIKU W OKRUTNY SPOSÓB PRZEZ WAS POTRAKTOWANY 20 LAT PRACY I WYPAD Z FIRMY.NASTĘPNI NIECH SIĘ SZYKUJĄ 20 I 15 LATKOWIE POWOLI BĘDZIECIE WYMIENIANI NA NOWSZE EGZEMPLARZE. PO DRUGIE POSŁUCHAJCIE LUDZIE JA TO CHOCIAŻ PISZĘ LUDZIE A BANDA Z HR MÓWIĄ NA WAS ZASOBY LUDZKIE CIEKAWE JAK SIĘ ODNOSZĄ DO SIEBIE W DOMU NR. 2345 CHOĆ JUŻ DO KOJA ZASÓB LUDZKI CZEKA NA CIEBIE? A CO DO WYPŁATY NO CÓŻ UKRAINCY OPŁACANE MAJĄ MIESZKANIA I WYPŁATĘ TEŻ MIELI NA CZAS DAJE TO TROCHĘ DO MYŚLENIA POLACY NIESTETY NADAJECIE SIĘ TYLKO DO ARBAJTU,PEWNO ZAWSZE MOŻE COŚ SIĘ WYDARZYĆ JEST TO NORMALNE,ALE WAM BIURWY WYPŁATA STARCZA NA PEWNO I JESZCZE COŚ TAM ZOSTANIE MY ZASOBY LUDZKIE NIESTETY NIE.I TO JEST TA WIELKA RÓŻNICA MIĘDZY SZLACHTĄ KADROWĄ A NAMI NUMERAMI.NO CÓŻ KOŁCHOZ SIĘ ROZRASTA I JESZCZE NIESTETY BĘDZIE GORZEJ DO POZIOMU KIEROWNIKÓW Z ZACHODU NASI KIERASY WYSIADAJĄ ,W JEDNYM SĄ DOBRZY TO POTRAFIĄ ZASTRASZAĆ I DYSKRYMINOWAĆ LUDZI ALE TAK SĄ NA KIEROWANI PRZEZ DZIAŁ HR.JESTEM PEWIEN ŻE NIEMCY DLA SIEBIE TACY NIE SĄ TAM MAJĄ SZACUNEK DLA SIEBIE NA WZAJEM, A POLAK ŻEBY SIĘ WYKAZAĆ TO DRUGIEGO POLAKA JEST W STANIE ZAGNĘBIĆ TAK JAK KIERASY NP. ICC,LOGISTYKI NO TEN JEST EWENEMENTEM, WIZYTÓWKĄ TEGO ZAKŁADU NO I JEGO ZMIANOWI ZWŁASZCZA TEN JEDEN CO MA ŻONĘ W BIURZE I DLA TEGO MORZE SOBIE ROBIĆ CO CHCE A GŁUPI JAK CEP BIERZ PRZYKŁAD OD KIERASA KL. ONI SIĘ NIE ZMIENIĄ PO PROSTU WYNIEŚLI TO Z DOMU !!!!!

Hmm

Może i stało się to raz ale to nie powinno stać się wgl. A tak poza tym to kto jest wstanie teraz doliczyć się tego czy napewno nas nie oszukali z wypłatą?? Jeśli już wypłata dotrze. Plus minus a potem rozliczenie?

Ojoj!
@Hmm

A ile razy Cię do tej pory hmm oszukali że tak mówisz?? No ile razy - że masz watpliwości?

Zdenerwowany

Odsetki za kredyt idą ... firma ma to w dupie zawsze wszystko na ostatnia chwilę nawet badania

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 400.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 305, z czego 24 to opinie pozytywne, 118 to opinie negatywne, a 163 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska