Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Ciekawy

Teraz to nie można mieć dzieci i brać na nie opieke czy iść na l4 ,bo zaraz zwalniają. Nie ważne, że poszlo się raz i informowało ,że będzie taka sytuacja. Nieozna mieć własnego życia. Najlepiej rzucić wszystko i tylko pracować a jak coś dolega, to chodzić mimo to do pracy. Jak się padnie ,to i tak zwolnią. Co tam się dzieje...

Ona

Firma to jeden wielki cyrk, przychodzisz i dowiadujesz się że Cię zwalniają

Kubica

Jakie podali argumenty, co było wpisane w wypowiedzeniu umowy na stałe jak taka Miałaś zawartą??....

Witam, firma właśnie rekrutuje na stanowisko Accounts Payable Specialist w Poznaniu. Czy ktos miałby ochotę opowiedzieć o pracy na tym stanowisku? Jaka jest atmosfera w pracy? Jak wygląda w praktyce elastyczny czas pracy/praca zdalna. Z góry dziękuję

Beza

Z tego co słychać to się zapisują

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

Montaż

Firma upada na same dno i jesteśmy tego świadkami! Szukają oszczędności oczywiście na pracownikach podnosząc progi, ale z swoich kieszeni nie wezmą. Czują się tak pewnie, że nawet jak ludzie się zwalniają to zero reakcji, twierdząc że jak będzie potrzeba to przyjdą inni, tylko kto będzie pracować na trzy zmiany za 2800? Zero poszanowania, zero zrozumienia... Produkcja już od dawna jest traktowana, jak takie sz...ty do podłogi, do wycierania wszystkiego. I kierownicy, którzy wyładowują swoje frustrację na pracownikach... Masz robić nieustannie za (usunięte przez administratora)! Masz paść na pysk, a najlepiej jakbyś nie sikała, nie jadła i tylko zapie...lała... ciągle zakazy i nakazy, niektóre nawet niezgodne z kodeksem pracy! No i te śmieszne odrobki... Najlepsze "nadgodziny" i brygady za które oczywiście też masz wybrać dni wolne, bo nie zapłacą za to, ale w pracy masz być za darmo i nikogo to nie obchodzi! Nie ma co tylko szukać pracy i te biurwy bez kultury zostawić samych i niech sami sobie zapie...dalaja za 2800, jak roboty... Myślę,że karma wraca i w końcu odbije im się to wszystko czkawką

Malwa
@Montaż

Z tego co tutaj piszecie, to trochę nie najlepiej to wygląda ;< czyli cała produkcja zarabia 2800? Nie mają żadnych premii albo chociaż awansów, które pozwolą niektórym pracownikom lepiej zarabiać? Jeszcze mam pytanie odnośnie tych trzech zmian, czy w takim razie nocka też wchodzi w grę? Jeżeli tak, to są jakieś dodatki nocne? No i fajnie gdybyś napisał jakie są te nakazy i zakazy niezgodne z kodeksem pracy, chodzi mi o to, żebyś podał przykłady takich nadużyć.

Young Leosia
@Malwa

Od lipca 2023 dodatek nocny wynosi około 4.29zł brutto. Więc kokosów za nocki nie dostaniesz.

Oleeee Makarena
@Montaż

Na Olx jest b.duzo pracy,szukajcie,nie bójcie sie,uciekajcie z tamtad ,w tej firmie nie ma przyszłości i nie będzie, za 2800 niczego sie nie dorobicie..takie pieniążki starczą wam tylko na rachunki i jedzenie i nic więcej. Wstyd pracować za najniższa krajową na 3 zmiany. :)

Wtr

A czy kierownictwo firmy w ogóle myśli co robi? Czy udawaja że nic w firmie się nie dzieje i wszystko jest kolorowo

ZWIAZKI

A związki coś tam robia.?czy tylko przytakują.?

Lucy

Cześć jak sytuacja pracy na magazynie? , jak z zarobkami? Warto odejść z pracy dla tej firmy na te stanowisko?

@Lucy

Nie warto odchodzić, tutaj nie ma stabilności. Tutaj nic nie wiadomo nikt nic nie wie,ale jedno jest pewne, firma idzie w dół i bedzie szla w dol,zobaczysz sam za jakis czas.:) nie bedzie juz tutaj tyle pracy i tyle ludzi co kiedyś.

bido
@Lucy

Na magazynie to trzeba być barankiem potulnie wykonującym polecenia najmądrzejszych "z góry" albo drugie wyjście to przygotować się na zszargane przez nich nerwy.

Witam ..firma posuwa się do nielegalnych praktyk instalując nie zgodnie z kodeksem pracy ukryte kamery na stołówkach czego zabrania wcześniej wspomniany kodeks pracy z wyjątkami oczywiście do których napewno nasz dział HR się odniesie ale to nie zmienia faktu że robią to za naszymi plecami.. pozdrawiam pomysłodawcę tego procederu

ITi

Za kamery odpowiada IT ale oni realizują polecenia góry muszą się ich słuchać bo inaczej to słuch o nich by zaginął. Oni tylko realizują polecania ich tych tamtych onych i innych

Magic

Jak wygląda praca ślusarza w firmie? Na czym polega bo chciałbym złożyć podanie na to stanowisko

Zibi
@Magic

Witam! Może zainteresuje Ciebie stanowisko lider zespołu mechaników-baton:) ICC, pojawiło się na pracuj.pl :::;)

DC

Piszę w sprawie programu "Razem 2030" - mieliśmy obiecane, że w marcu zostanie przedstawiona pracownikom planowana struktura na najbliższe lata, nic takie się nie wydarzyło, później w gazetce było info, że dostaniemy znać w lipcu, również nic do pracowników nie trafiło... Wielkie gadanie i artykuły w gazetce, że Phoenix będzie się dynamicznie rozwijał, że nie będą nikogo zwalniać, tylko zatrudniać, a ostatnio masowo zwolnienia, nie przedłużanie umów. Od strony pracownika wymaga się żeby robił na 200% najlepiej za darmo, a od pracodawcy same kłamstwa, nie dotrzymywanie obietnic. Kierownicy nic nie mówią, albo nie chcą mówić - wystarczyłaby jakakolwiek informacja żebyśmy wiedzieli na czym stoimy a nie tylko cały czas odwlekanie tematu. Ciekawe kto przyjdzie do pracy jak robota ruszy mając na uwadze, że nie ma co liczyć na słowa pracodawcy, a plan jest taki, że za kilka lat dział DC w NT przestanie istnieć. Ciekawe, czy przy zatrudnieniach w ogóle będą informowali na ten temat.

Rysiu
@DC

Jak to masowe zwolnienia? To ile osób ostatnio poleciało? Dawali jakieś odprawy? A teraz jak? Szykują się dalsze redukcje?

KATARZYNA

Witam jak sytuacja z praca na poszczególnych halach.? Pozdrawiam

Ona

Ok ale zwolnić na samo słowo bez pokazania dowodów, to trochę słabo. Na to wychodzi,że mogą zwolnić i oskarżyć każdego za wszystko.

Ona

A i jak zeżre kase i nic nie wyda albo się zawiesi ,to wtedy nic się nie dzieje. Kasy nie oddają mimo pisania i dzwonienia... to wtedy ,tez jest super biznes.

zarna013

Jak najdalej od tej firmy !!! Zero poszanowania dla długoletniego pracownika to co się ostatnio tam dzieje przechodzi ludzkie pojęcie

DonKing

Chyba was kryzys dopadł. Ogłoszeń jak na lekarstwo, rozbudowa zeszła na dalszy plan. Ile to potrwa?

Beza
@DonKing

Kryzys nie tylko u nas. Carrefour zamyka w Polsce 71 swoich sklepów...a w pierwszym kwartale tego roku 122 przedsiębiorstwa ogłosiły upadłość.

Anakonda

Jakie batony i sie wylatuje co sie dzieje?

Anakonda

To jak ich nikt za rękę nie zlapal to skad wiecie ze ukradli.????? kazdy z was nie raz trząsł automatem by wypadl batonik lub bulka ???? sami tu hipokryci ;D

Cave

Od mojego odejścia z tej organizacji minęło już trochę czasu, więc mogę napisać kilka słów. Piszę tylko z punktu widzenia administracji. Jak mi powiedział kolega w ostatnim dniu pracy "załapałem się na końcówkę fajnego feniksa". Owa końcówka była w latach 2015-2017. Wtedy w firmie była i fajna atmosfera, ekipa i możliwości rozwoju. Niestety, to są też lata zmiany władzy na szczycie i początek zjazdu po równi pochyłej na (usunięte przez administratora). Zarządzanie w firmie zawsze było w stylu (usunięte przez administratora), łysa głowa pewnego wydziału produkcyjnego jest tego najlepszym przykładem. (usunięte przez administratora) Zarządzanie przez napuszczanie ludzi na siebie, sianie konfliktów, publiczne poniżanie, świecenie oczami przed produkcją za niespełnione obietnice „góry”. Tematy wielokrotnie zgłaszane w HR, powód odejścia niezliczonej ilości niezłych, bądź bardzo dobrych specjalistów. Dodam tylko, że specjalistów z wykształceniem i doświadczeniem już praktycznie nie ma, a pozostali dalej się wykruszają, a gość nadal trwa. Na porządku dziennym awansowane są osoby, które są przytakiwaczami, a nie ludźmi, którzy coś potrafią, (np. skromny kompetencjami i wzrostem kierownik technologii), co kosztuje firmę kolejne odejścia. Jeżeli ktoś ma wiedzę, to raczej będzie miał spokój, będzie tylko pracować za dwóch. W momencie kiedy osoba kompetentna ma swoje zdanie, a co gorsza wypowiada je głośno i to na forum, wtedy nie ma przebacz, musi taki osobnik odejść. W porównaniu do tego, co było dawniej, zupełnie zmienił się stosunek firmy do człowieka, jedyne, czym byliśmy, to komórki w Excelu. Jako pierwszą pracę mogę polecić, zwłaszcza inżynierom, przy czym nie na działach montażowych, raczej Logistyka, Budowa Maszyn, Narzędziownia, Service Team, Wtryskownie, tam jeszcze (za moich czasów) nie dotarły te korpo absurdy w aż takim stopniu, a dodatkowo można się wiele nauczyć.

Źle się dzieje

Cześć, powiedzcie mi jakie jest poszanowanie pracownika z długoletnim stażem, jak wczoraj dziewczyny przyszły do pracy na nockę i dowiadują się o przenosinach. Nie dowiadują się o tym od swojego kierownika G ...,który chyba nie miał odwagi się pojawić, tylko od innego . Najgorsze jest jednak to że przenoszeni są pracownicy z umową na stałe, nie Ukraina, bo ona jest nietykalna.Już to wszyscy mówią że w tej firmie jest bardzo źle.

Krysia
@Źle się dzieje

Ale takie przenosiny ludzi z duzym stażem trwają juz od kilkunastu miesięcy, tak to prawda Ukrainą jest nie tykalna co lepsze ich doświadczenie w pracy jest na poziomie dziennym i o co tu chodzi.?

Michu
@Źle się dzieje

Poszanowania nie ma,pracownik z wieloletnimi stażem wylatuje bo nie pasuje kierownikowi tak jest na hali 6 . Ukraińcy pod ochroną i jeszcze nie robią bo nie muszą. Starzy pracownicy won a tym co się umowa kończy to przedłużają. Dla starych pracowników pracy nie ma a dla obcych jest. Ta firma to dno i (usunięte przez administratora) a na hali 6 to już nawet (usunięte przez administratora) Przenoszą ludzi i nawet odwagi nie ma Szybki żeby im to osobiście powiedzieć. Szybki to ktoś kto wykańczania psychicznie większość ludzi

Stary
@Michu

Niestety, takie uroki tej firmy. Zawsze Ci, co z siebie duża dają, mają dobrą efektywność albo po prostu potrafią zadawać pytania ( w szczególności te niewygodne) wylatują. Bo po co ktoś ma się silić na odpowiedzi? Lepiej takiego usunąć i mieć święty spokój. Tak samo jeśli chodzi o wypowiedzenia. Czemu nikt nigdy nie zapytał osób które składają wypowiedzenie, jaki jest powód? Czy może jest coś co by ich przekonało do tego żeby zostać ? Jeśli zwalnia się ktoś z długim stażem to przecież ma już doświadczenie,które później ciężko zastąpić. Wiem, że motto tej formy brzmi "nie ty to ktoś inny się znajdzie" ale może warto się nad sobą zastanowić. Zdanie o firmie wszyscy już dawno mają jakie mają, dziwi mnie tylko że firma nie chce odbudować się w oczach pracowników. Wieczne konspiracje, kto wyleci, gdzie wyleci ... Jakas tragedia co tam się porobiło. Słyszy się duzo, szczególnie o coraz większej bezczelności niektórych rządzących w stosunku do podwładnych a to chyba nie tędy droga żeby budować znaną markę. Jeszcze trochę i przemiał ludzi będzie taki, że nikt nas tym nie zapanuje a pretensje będą coraz większe, czemu tak malo, czemu tyle reklamacji ... Nie ma stabilnego zespołu nie ma wyników i to jasno trzeba sobie powiedzieć.

Gwidon

Co tam się wyprawia na 6 hali ktos wie dalej zwalniają i przenosza.? Można juz zarobic 3 tys czy dalej 2800 wypłata.?

Hala 6
@Gwidon

Dalej 2800+ brak premi. Firma aktualnie patrzy dość mocno oszczędzać na pracownikach. Tnie koszta, gdzie się da. Na niektórych warsztatach tak jak było po 30 pare osób na zmianę tak teraz jest 8-10 osób, chociaż nawet i dla tej garstki nie ma pracy. Strach pomyśleć co to znowu będzie, jak się praca ruszy. Pełne autobusy i wieczne szkolenia. Ci co zostali będą mieć przerąbane z tą lawiną nowych pracowników...

@Hala 6

Te szkolenia dla nowych pracowników, dobrze zrozumiałam? Czyli w sumie to siła wyższa, skoro nie ma pracy nawet dla tych 10 osób? :/ Wiesz może jakie sa prognozy? Poprawi się coś, czy to mocny kryzys?

Zibi

To są efekty zarządzania Pana Narcina P......... o których pisałem trzy lata temu ,że będzie taki efekt !!! I Tak hala po hali z roku na rok będzie zamykana i będzie mógł tylk wynająć na inną działalnoś firmy lub magazyn żeby zarobić na koszty utrzymania i eksploatacji

Anakonda

Hejka jak tam z praca na kablach na ifc i na icc 6 hala?

Misiek
@Anakonda

Na 6 trochę lepiej, mówię o swoim warsztacie, ale umów nie przedłużają

Adonis

Cały zakład ma wolny piątek?

On
@Adonis

Tak, jest wolny piątek,(usunięte przez administratora)

Gwidon
@On

Place mu za prowadzenie strony ,aby dbal o wizerunek naszej firmy :)

Montarz

Szkoda że tego nie widzą. A za kierowników niech się lepiej wezmą z wtr icc . Każdemu już nie chce pracować jak słyszy ich tylko wymyślanie żeby przerzucić dodatkowa prace na operatorów wtr bo oni opowiedzialnosci nie chce brać, tylko wina pracownika

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 396.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 301, z czego 24 to opinie pozytywne, 117 to opinie negatywne, a 160 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska