Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Hala 6

@Pracodawca @Zwiazki zawodowe.Ile jest osób należy do Związku zawodowych Solidarność?

ICC

@Pracodawca Czy w tym roku będzie premia frekwencja od Maja do Września?

Goniarz

Ile jeszcze mamy chodzić sobót na dzień wolny? Na dodatek nie w niedziele, cały czas w pracy a na koniec jak nie będzie pracy to Cię wyrzuca i takie podziękowanie

@Goniarz

Macie obowiązek pracy w soboty? Każda sobota czy trzeba wyrobić np jedną albo dwie? Szukam roboty i niby nadgodziny spoko ale jak zimno. Latem zawsze robię sobie przerwę od nadgodzin żeby wykorzystać pogodę:P Zdarzyło się, że wyrzucali ludzi bo był przestój???

Adonis

13 nastka to w tym roku raczej bendzie zapomoga do nędznych całorocznych pęsyjek .

Montarz

Robię dla firmy darmowe soboty i niedziele, a jak nie będę już potrzeby do mnie zwolnią jak 500 osób na ubiegłym roku

ICC

Chyba jakaś waze...na z ciebie! Lub ktoś na stołku kierowniczym. Aktualnie produkcja jest pozbawiona wszystkiego od premii po nadgodziny, dostajemy gołe wypłaty, w weekendy pracujemy za darmo! Mało poświęcenia dla firmy? Dodatkowo jesteśmy gnębieni już za wszystko. Człowiek się tu czuje, jak ście...ra do podłogi! Wszystkie oddelegowania, szkolenia, zastępstwa itd. jest na niekorzyść grupy. Jeszcze mało? Zarządzanie całym urlopem też mało?Firma wymaga od produkcji coraz to więcej, a w rzeczywistości produkcja wie wiecej niż nie jeden technolog czy też kierownik. Każdy ma swój warsztat i teren, może czas się wziąć za górę, żeby wkoncu się zainteresowali swoim terenem, a nie że jak coś się dzieje to trzeba nawet do głu...iej praski kolankowej wielkie tłumaczenia robić, jak się produkuje na tym... Śmieszny jesteś człowieku i sam się weź za robotę, bo widzę że z jej braku gł...pie myśli przychodzą do głowy!!

Zrezygnowana
@ICC

Pracy bardzo duzo, ale nadgodzin 100 % nie wypłacą, możemy zostawać na 50% , tylko gdzie mamy usiąść, skąd oprzyrządowanie?jak np do poszczególnych artykułów jest tylko jedna praska. Ktoś kto siedzi wysoko na stołku nie ma pojęcia o produkcji . A najlepsze na nic się nie odbijać, wszystko robić w międzyczasie

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

Icc

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak liczone jest L4 w tej firmie. Bo jak sobie policzę to nie wychodzi mi 80 % podstawy tylko jakieś 60 % tak jest zawsze i jestem ciekawa jak oni to wyliczają.

Montaż

Znów odrobki i odpracowania?! Ludzi zwolnili a teraz każą nam chodzić na produkcje za wolne!

@Montaż

Ludzi ,zwolnili i po ludzi dzwonia by przyszli z powrotem pracować śmiech na sali???? a płacić nie chca nadgodzin I zmuszaja do pracy ludzi

Domi

No właśnie, to jakie teraz te stawki są? Wszyscy tu ostatnio pisaliście o nich, myślałam, że z ogłoszenia się dowiem. Wstawili tymczasem ofertę na Specjalistę ds. Zakupów i nic nie jest podane, to na jakim etapie się można dowiedzieć, ile będziemy zarabiać w ogóle?

Czy aneksy dostaniemy w styczniu,najnizsza krajowa poszła w górę .

Najniższa krajowa czyli nic zakład od siebie nie dal.:) wstyd!

Michal

W maju dostaniesz najniższa krajowa te 12 % to od państwa,a od zakladu dostajesz 0% oczywiście jesli mówimy tu o najniższej stawce ,reszta dostanie po 7% od zakladu:)

Xd
@Michal

Państwo tylko podniosło najniższą krajowa Po pierwsze to dostaniesz 11% Reszta dostanie po 7 % Oczywiście zakład zawsze troszkę zaoszczędzi przez te trzy miesiące . Bo tylko minimalna różnice będą dopłacać do najniższej .

Alicja

No tak nic zakladal nie dal tym co zarabiaja po 3800 tylko państwo:P a reszta co mam wiecej dostala od zakladu

piaskiem i mgłą pisane

mówili... obiecywali ... wybudujemy hale ... zatrudnimy tysiące ... kłamali już wiedzieli że kłamią ich kłamstwa sięgają zbyt daleko gdy to mówili już swoimi nosami zahaczali nosami pinokio drzwi, którymi wypuszczają tych dobrych, tych zdolnych tych, którzy mogli zrobić jeszcze to, że to co mówili mogło być realne, realizowane z ich myślą ... aż żal patrzeć na to ja się potykają bo nie potrafili przyznać że są nieomylni, że ktoś w ogóle mógł mieć rację ...

Voodoo
@piaskiem i mgłą pisane

Popatrzcie na Joserę, mega inwestycja. Niby poparta kalkulacją ale nie do końca pewna, z koniunkturą na psie i kocie żarcie bywa różnie. A Phoenix, lider technologii w swojej branży. I co? Gdzie ten rozmach sprzed 10-15 lat?

@piaskiem i mgłą pisane

To co się stało jak planowali takie inwestycje? Zabrakło środków? W przyszłym roku nic się nie zmieni? Chodzi mi o nowe zatrudnienia niekoniecznie w nowych halach.

Ifc

Czy to prawda że 6 hala idzie po świętach i mają zapłacone jako nadgodziny ?

@Ifc

6 hala chodzi 7 dni w tygodniu caly czas Za sobote i niedziele dają po 500 brutto to razem 1000 brutto masz ;)

Ona

Wtr oraz ślusarnia idą nawet w piątek na nadgodziny tak słyszałam

Misiek

Ludzie ludzie, słyszeliście że było można wyjść sobie np w ramach warsztatu na wigilię, przedstawić fakturę i zwracali te 85 zł które przsługiwalo pracownikowi za wigilię której nie było. Oczywiście wszystko po cichu, żeby jak najmniej osób o tym wiedziało. I zeby jak najwięcej pieniedzy zostalo .Faktur już kadry nie przymują. Szkoda ze ani związki ani nikt nie potrafił o tym ludziom powiedzieć

Misiek

@Beza czy przeczytałeś/aś ze zrozumieniem. Piszesz ze to była kasa na integrację, a kto o tym wiedział?? Bo u mnie nikt nie wiedział o tym.

@Misiek

Kwota 85 zł na pracownika może być wykorzystana np. na integrację , wycieczkę ,owszem nawet na wigilię .. . Każdy może złożyć wniosek ,ale jeśli się nie mylę to jeszcze musi być zgoda kierownika . I trzeba wnioskować wcześniej o takim czymś . Zastanawia mnie tylko jedna rzecz ,co się dzieje z niewykorzystanym socjalem . Na co go zarząd przeznacza ?

Misiek

Nie każdy ma informacje z pierwszej ręki, widocznie mój dział był niedoinformowany. Tobie życzę więcej życzliwości. Już nic nie można napisać bo zaraz człowiek jest hejtowany..

Ktoś
@Misiek

Można napisać, ale liderzy wiedzieli, widocznie nie przekazali. Tyle w temacie

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Cały czas dużo pracy jeszcze więcej niż miesiąc temu wszyscy byliśmy grzeczni ,staramy się aby wspierać naszymi rękoma tą firmę , a w zamian oczekujemy godne wynagrodzenie ,chociażby na Święta Bożego Narodzenia. Lecz w zamian za ciężką pracę otrzymujemy co raz mniejsze wynagrodzenie : Za nadgodziny dostajemy dni wolne do wybrania ponadto w zeszłym roku mieliśmy wigilię firmową, Mikołaja,paczki dla dzieci na karty dostaliśmy w 2022r 1000 tys PLN W tym roku dostajemy 800 PLN NIE MAJĄC WIGILII, MIKOŁAJA,PACZEK , Choinek... Czy to jest godne traktowanie Nas wszystkich???

@ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Cóż Prezes za mocno sobie wbił do głowy słowa jednego z "polityków", że będziemy za (usunięte przez administratora) pracować! I do tego dąży. Zaraz z naszej całej premii będą wyrównywać wypłaty do najniższej krajowej, a jak premii nie będzie to będą dopłacać, więc wniosek sam się nasuwa. Jeżeli ludzie nie potrafią się zgadać to tak też żyjemy i sami sobie na to pozwalamy, żeby nawet za nadgodziny mieć dni wolne, a nie wypłacane. Bo jakby postawił się jeden cały warsztat to dzisiaj bym nie musiała w sobotę iść za darmo, ale wiadomo, że na każdym warsztacie są ludzie co głową kiwną na każdą absurdalna decyzje w tej firmie, byle by wejść głębiej w (usunięte przez administratora) Liderce czy kierowniczce...

Fotograf z icc
@ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Za reszte pieniendzy kolezanki z cienzko pracujacego dzialu kadr zrobily sobie wycieczke krajoznawcza... na takie wydatki prezes pozwala

PIP
@Icc

Dzisiaj chyba dużo ludzi na nadgodzinach bo połowa parkingu o godzinie 12.00 zajęta. Zapłacą za tą sobotę?

Zmeczony
@ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Dodatek frekwencyjny w wakacje-nie było Premia jak zwykle co miesiąc niska Bony-mniejsze niż rok temu mimo braku Wigilii W soboty za odrobek 3miesieczny okres rozliczeniowy non stop jest wykorzystywany... Teraz chęć zabrania dodatku stażowego... Na 13 też pewnie nie ma co liczyć. Ludzie co wy zrobiliście z dobrym w wielu opinii zakładem pracy??? Dla pracownika nie ma już nic.

Zibi
@Zmeczony

Od kiedy jest dodatek stażowy w PXCW.... chcą go zabrać.... ?!?!

Marlena

Po ilu latach są nagrody stażowe?

Ciekawy

Nie ma nagród po5 i 15 latach.Są napewno po 10,20 i chyba 25...

@ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Było na emeilu że za wigilię osobno dostaniemy także czekamy

Ona

Gdzie? My dostaliśmy info ,że przelane z bonami. Ludzi nazwalniali a teraz ogłoszenie dali na pp. Kazali brać wolne a wyskoczyli z nadgodzinami. Czas się pożegnać, bo shizofremicy są bardziej stabilni i ogarniający niż ta firma.

Śmiech na sali

Czy ja śnię czy nasza firma dała ogłoszenie na pracownika produkcji. Tak nas było dużo tyle ludzi zwolnili a teraz szukają nam posiłki.

Według kogoś to tutaj w okolicy lepiej płacą. Tak poczytałem trochę komentarze i właśnie widzę takie głosy, ogółem technolog to ile tutaj teraz zarabia? Bo nie podali w ogłoszeniu o pracę, a w sumie też bym sobie porównał te stawki. Zwłaszcza że to nie jest jedyne ogłoszenie w okolicy.

Zdzichi

O właśnie, tez mnie interesuję ile technolog zarabia? Bo co 3 miesiące jest taka sama oferta pracy na stanowisko technologa lub inzyniera produkcji. Czyli chyba nie za duzo i ludzie uciekają.

Antypisior

Nie wiem ile technolog ale ślusarz szóstka z przodu.

Nowy pracownik slusarz
@Antypisior

Dobre 6 z przodu chyba że z 4 sobotami i premia 20proc to może będzie , są działy co ludzie robią parę lat i poziomu nawet nie mają bo kierownictwo oszczędności szuka a nie docenia za pracę . Jako eksperci po zdobyciu poziomu wyżej już niema co więcej zarabiać i tylko podwyżka co rok . Tak że zapraszamy jak 6 mamy wróćmy do realiów

PPK

Ktoś pamięta jak nazywa się fundusz inwestycyjny PPK który mamy wybrany przez Phoenix CONTACT?

Phoenix tak bardzo zszedł na psy,że wstyd już gdziekolwiek komukolwiek przyznać się,że człowiek tutaj pracuje. Jestem w firmie 7 lat , zatrudniając się w pierwszych miesiącach swojej pracy, jako dziewczyna 19 lat świeżo po szkole miałam większą wypłatę niż dzisiaj. Nie wspomnę o tym jak bardzo zmienił się koszt życia i jakie ceny były wtedy a jakie są dziś. Sytuacja nie jest świeża. Wypłaty poszły w łeb zaraz po zmianie prezesa. Aktualnie mieliśmy oficjalny mail od prezesa iż zgodnie z prośbą związków zawodowych Wigilia firmowa jest odwołana , natomiast środki,które byłyby przeznaczone na wigilię zostaną wypłacone w ramach bonów świątecznych czyli bonu świątecznego powinno być więcej niż w zeszłym roku. Tymczasem w zeszłym roku ludzie mieli bonów świątecznych 1000 albo 900 zł + wigilia a teraz brak wigilii i bonów 800 zł. Dodatkowo, by firma za dużo pieniędzy na nas nie straciła ludzie nie mają premii nic albo marne 4%. Gdzie są działy na których standardem jest premia 24 czy 20%. Minimum to 15%. Mi zostało zabrane 700 zł premii, a bonów świątecznych mam 800 zł brutto więc tak, naprawdę czuję się doceniona przez pracodawcę.. nie ma co. Lubię swoją pracę, ale przez to jakie są wypłaty i jak zachowują się przełożeni w tej firmie odejdę stąd zczystą przyjemnością,gdy tylko pojawi się lepsza oferta. Wielu dobrych pracowników,którzy naprawdę wiedzieli co robią i się znali na swoich obowiązkach odeszło i jeszcze odejdzie a firma nic sobie z tego nie robi..

Pracownik szczęśliwy

W końcu jest ten szczęśliwy czas, już wiem że od nowego roku nie będę pracować w tej żałosnej firmie. Wczoraj byłam razem z 3 koleżankami na rozmowie kwalifikacyjnej i wszystkie jesteśmy przyjęte na nowo otwarty dział w okoliczne firmie. Stawka na start wyższa jak phoenix, po okresie próbnym większa. A z tego co nam powiedzieli z phoenix mają dużo cv a chcą zatrudnić 30 osób na start później więcej jak dobrze się rozkręci także szykują się zwolnienia, tylko ludzie czekają na 13-tke. Firma się doigra bo ludzie za te pieniądze robić nie będą. Kto widział żeby w dzisiejszych czasami pracując na 3 zmiany zarabiać ciut więcej niż najniższa krajowa! Najgorsza firma w okolicy, już nie ma nikogo kto by dobrze się wypowiedział i polecił. Wstyd! Kilka lat temu więcej się zarabiało a wszystko mniej kosztowało! My pracujemy do końca roku i nas nie ma!

????

Nigdzie nie pójdą bo na 13 pensje liczą

@hala4

Halo hala 4 co tam się u was wyprawia? Wszyscy gadają, że ktoś wyleciał za bycie pod wpł.yw.em w pracy na nockach w zeszłym tygodniu. Tak to wielkie spotkania kierownicy robią a takie rzeczy zamiatają pod dywan? A może dana osoba wróci za pół roku jak gdyby nigdy nic? :-) bo to już jej kolejny wybryk :-) po poprzednim wróciła po długim chorobowym? Jakieś znajomości z kierownictwem czy co? Śmiech śmiech śmiech. Powinna kierowniczka wylecieć za to, że wiedziała że taka osoba pracuje i ją kryje i tak samo liderka że widziała a niereagowala i udawała że nie widzi :-)) pani liderko dlaczego nie zrobi Pani zebrania i nie powie co się stało? Wszyscy gadają wszyscy widzieli. Wstyd!! I skandaliczne zachowanie!!! Kryć takie osoby!!!

Hala4

No tak to już swoją drogą że ktoś pod wpływem przyjeżdżał autem do pracy. Ale to nie jednak taka akcja. Dlaczego nikt z warsztatu nie reagował? Dlaczego liderka udawała że nie widzi? A jakby się coś stało to co? Trochę rozumiem że dziewczyny z niereagowaly bo znając Panią lider to by powiedziała, że to wina koleżanek z pracy że podkapowaly. brawo dla Pani liderki za ukrywanie takiej osoby pani lider powinna za to odpowiedzieć również bo dobrze widziała a niereagowala. Dlaczego kierownictwo nic z tym nie zrobi? No nie zrobi bo Pani Kierownik wysłała do domu po pierwszej akcji i potem bieganie ze autem się jechało. Jak dla mnie winne są dwie osoby Pani lider która widziała i ją kryła i Pani kierownik która też wiedziała jaka jest sytuacja i nie kontrolowała:-) obydwie panie powinny odpowiedzieć też za ten incydent bo dobrze wiedziały i kryły ową osobę. Może Pan nowy kierownik zareaguje? I zrobi coś z pseudo kierowniczką która wyzywa ludzi i przeklina? I ukrywa osoby z problemami? I na dodatek może nowy kierownik zrobi porządek z panią liderką? Która kryje takie rzeczy? Zróbcie z tymi osobami porządek bo nic nie zrobiły sobie po pierwszej akcji. A teraz po drugiej powinny odpowiedzieć też za to. Współczuję wam takiej liderki naprawdę łączę się w bólu.

Icc

Wiadomo czy będą 13 stki w lutym ?

Zibi

Tak! Cały rok za najniższą krajową to jaka będzie ,o ile będzie ta 13stka.....!!!

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 396.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 301, z czego 24 to opinie pozytywne, 117 to opinie negatywne, a 160 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska