Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Montaż hala 6

Mam pytanie do osób pracujących na hali 6, czy jest u was teraz dużo pracy? Czy potrzebujecie ludzi?

@Montaż hala 6

Bardzo duzo pracy,cały czas praca po 7 dni w tygodniu za dni wolne : )

Montarz

Sa działy które idą po świętach do pracy? Prawda to że niektóre działy idą? I to za nadgodziny? A kryzys w firmie niby panuje

Icc phoenix

Z tego co słyszałam to wtryskiwania ma isc między świętami i cofają im urlopy... Widzę, że zazdrość z kogoś wychodzi, że nadgodziny będzie miał wypłacone. Ja niestety też musiałam za darmo przychodzić w soboty czy też w niedzielę do pracy, bo nikt mi za te dni nie zapłacił, ale zazdrość przeze mnie nie przemawia. Mimo złości bo jak nie chciałam przyjść za darmo to usłyszałam, że to polecenie służbowe... Według mnie chora jest ta cała polityka w tej firmie ostatnie czasy, ale przyjdzie czas, że to się wszystko odwróci na niekorzyść firmy, a już chyba teraz się odwraca! Mam nadzieję, że przyjdą czasy, że prezes będzie sam na produkcji robił, bo jak dalej będzie zarządzał tą firmą to nie będzie komu robić...

Dlaczego nie obowiązuje już droga służbowa? Hala 4 ifc w3. Tu żadne zasady nie obowiązują. Dzwoni się bezpośrednio do kierowniczki bez informowania lidera o jakiś zmianach. Tak jak chodzenie na fajki z pracownikami czyli też zaniżanie efektywności grupy i zostawianie słabszych na warsztacie a oddawanie tych którzy ciągną tą wydajność. Kiedyś liczyła się frekwencja a teraz te osoby najbardziej cierpią w tej sytuacji a Ci z chorobowego się śmieją. Taka polityka w tej firmie

Ona

A wpadłeś na to,że to dla nich nowa produkcja? Na swojej się wyrabiali. Na wszystko trzeba czasu. Ty od tazu na 1000 zapierdzielales

Ddd

Ludzie z IFC sami mówią że wydali najgorszych , ja rozumiem że nowa produkcja, I też byliśmy wyrozumiali, ale jak nty raz robią to samo, a progresu nie ma , to coś jest nie tak .

Ifc i icc
@Ddd

Skąd masz takie info że mówią że na ifc wydali tych najgorszych ? Aktualnie tam praktycznie wogole nie ma pracy i rzucają osoby nawet z 10 letnim stażem więc to co piszesz to nie prawda . Liderki nie mają nic do powiedzenia kierownictwo od Górnie decyduje o tym kto pójdzie i idą osoby z dobrą efektywnością i które wogole nie chorują . A to że na icc się nie wyrabiają to zapraszam na ifc na kable jestem ciekawa czy wam też po tygodniu będę ciągle mówić że masz już robić na 100 procent :)

Nico

To że ma dobry kontakt z pracownikami to dobrze o niej świadczy. Kierowniczka która wie co to kultura osobista, szanująca pracowników i z podejściem do ludzi po ludzku a nie jak do kolejnej osoby na liście. Problemy rozwiązuje, próbuje robić co się da aby produkcja szła sprawniej nie to co niektórzy. Że na fajce zamieni zdanie z pracownikiem to tak źle, ciągnie efektywność. A że elektryczna zaczyna dzień od kawy, przerwa 30 min a pracę kończy 20 po to nie ciągnie całej grupy? Pracownicy montarzu ploteczki, fajeczki co chwilę, telefony ciągle w ręce, prace też się kończy o wpół, a niektórzy już nawet godzinę wcześniej. Ciągle jakieś poprawki z arburgów, ciągle się zbroją, zamiast pracować. To nie ciągnie? Przenosiny są bo jest kiepsko z pracą, lepiej tak niż na inną hale albo zwalniać mają. Szanujmy siebie wzajemnie i niech każdy patrzy na siebie i za robotę się weźmie . Teraz już nie ma ludzi którzy ciągną bo i tak jak ktoś się wyrobi to wali ściemę bo na innych robić nie będę przecież. Jak ludzie nie mają chodzić na chorobowe jak takie osoby jak ty przychodzą i zarazki roznoszą bo Ty musisz mieć 100% efektywności i chora przyjdziesz.

IFC

Co to ma być? Najpierw chodzą pytają kto chce przyjść na odrobek w sobotę za 21grudnia a jak ludzie się nie zgadzają to wymuszają sobotę pracująca??? Mimo że ludzie mają urlop jeszcze do wykorzystania to oczywiście tylko siła wyższa lub na żądanie. To jest Hore!!!!! Ludzie mają swoje życie domy dzieci rodziny i też chcą odpocząć a nie 24/h do Phenixa za 3000zl. Czas szukać innej pracy.

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

bo tak

bo firma zadała o to by było usunięte nie bójcie się szef it dba o to by było różowo i nie było negatywnych wpisów zaraz je zgłasza do usunięcia przecież dba o reputację zamiast zastanawiać się czemu te wpisy powstają po co myśleć jak coś zmienić jak można to usunąć. Sumienie czyste kto bez winy niech rzuci kamieniem a sami was obrzucają i potem pytają kto rzucił pierwszy

Ale co było nie tak? Czym Cię zraziła? I z którym HR Biznes Partnerem miałaś przyjemność?

Ale tak właściwie to opisujesz to co się dzieje jak pracownik składa wypowiedzenie, czy jak firma takie daje pracownikowi? Bo nawet nie wiadomo jakie wcześniejsze rozmowy z pracownikami masz na myśli. W sensie, że powinni jakoś ostrzec że może być zwolnienie?

Tak to prawda lubi bardzo udostępniać między kierownikami i kierowniczkami MMS , osoba która obejmuje wtr icc oraz slusarnie

Montarz

Jeżeli nie ma rekrutacji to co robi nasz piękny dział HR? Bo chyba oni to już w ogóle niczym się nie zajmują

Ciekawy
@Montarz

Wszędzie na produkcji premię obcięli bardzo mocno.Ciekawe czy sobie w biurach też zabrali.?....Oczywiscie że nie.Jak zawsze ten co na wszystkich robi ma najwięcej zabrane.A dział HR to studnia bez dna i niepotrzebna jednostka w tej firmie.Kiedyś nie było takiego działu i firma też działała....

Icc

A po co mają iść " na straty"? Skoro mogą produkcji poucinać wypłaty z pełna zgodą prezesa, a oni dalej mogą siedzieć i nic nie robić, bo pieniądze sobie wygenerowali na to z nas.

R
@Ciekawy

Biura nie mają obciętej premii… bo jej po prostu nigdy nie miały.

Ciekawy
@R

Bo jest z automatu wliczona do stawki przy podpisaniu umowy.I macie wyrąbane jak jest mniej pracy to więcej czasu wolnego na kawusie i pogaduchy a wypłata taka sama.Stawki macie dużo wyższe niz na produkji gdzie premi to nie starcza do pierwszego.....

Lolek

wiadomo czy bony na swieta beda? jakie kwoty? ciekawe jak to bedzie w tym roku ..... :::)))

Nie polecam pracy w Phoenix szczególnie hala nr 4 i lider Daria porażka

@@Pracownik

Hala numer 4? Dopiero co tu wchodzę i takie komentarze widzę? A co z innymi halami ile i ich tak w sumie macie? I tak w ogóle to od czego będzie zależało na która z nich w praktyce trafie? Da rade jakoś zmienić jeśli komuś warunki nie podejdą? Z kim o tym gadać?

Kubica

Co Ty piszesz:)))) ten gość nie potrafił uruchomić produkcji na A-320S, 420C2K.... To tylko świadczy o jego przełożonych ,że wybrali takiego gościa na lidera......ten koleś nigdy nie powinien zarządzać grupą ludzi ,nigdy!!!! (usunięte przez administratora)

Kubica

Degradacja z stanowiska lidera za (usunięte przez administratora)....dostał propozycje pracy na nagazynie,mniejsza stawka godzinowa,popracował nie ogarniał i sam się zwolnił! Tak zakończył swoją karierę wPXCW ;)

Pracowity

Czy to prawda, że w PxCW nie zatrudniają tylko zwalniają

Adonis
@Pracowity

Tak zwalniają i dużo ludzi samo odchodzi przez brak pracy i śmieszne wypłaty.

Zibi
@Pracowity

Zawsze tak robią jak jest mało pracy,taki mają plan działania, wygodnie dla firmy,na swoje usprawiedliwienia tylko nie przedłużają umów ;) Pracownicy odchodzą bo mają dosyć takiego zarządzania firmą i szukają stabilizacji..........!!!

@Zibi

Dlaczego nie przedłużają umów,czy są jakieś wyjątki że przedłuża

Staś
@Zibi

Często jest tak że nie ma pracy i ludzie do zwolnienia? Bo napisałeś że zawsze tak robią, to chyba się już powtarzało co? A jak ktoś nie ma umowy do przedłużenia to zostawiają go w spokoju czy też mogą zwolnić? Nikt tu nie ma stabilnych umów takich na czas nieokreślony?

Ktoś
@Staś

Przedłużają umowy ludziom, którzy się wyrabiają, nie robią błędów, i mają frekwencję. Jeśli masz umowę na stałe, a się (usunięte przez administratora) to też możesz dostać wypowiedzenie. Takie czasy teraz.

Zibi
@Ktoś

Argumenty PXCW brak frekwencji, czerwone kartki ,czy podpisywanie podsuwanych notatek z przeprowadzonych rozmow z pracownikiem nie mają mocy prawnej!!! To nie są twarde argumenty do zwolnienia ,to jest tylko argument PXCW do rozwiązania umowy z pracownikiem!!! Po takim zwolnieniu....w sądzie pracy macie wygraną sprawę!!! Pamiętajcie żaden pracownik nie musi podpisywać dokumentu bez mocy prawnej!!! LUDZIE WŁĄCZCIE MYŚLENICE robią tak samo jak robili z ludźmi jak był COVID !!!

indeks

PxCW nie szanuje pracowników nawet z długoletnim stażem pracy w administracji... W przypadku technologa/inżyniera jedyną szansą na rozwój jest zmiana pracodawcy ????

@indeks

O jejku teraz odezwała się administracja......od kiedy nie szanują pracowników produkcji?!?!?! Co teraz przyszedł czas na pracowników administracji?! Zawsze tylko pracownicy montażu w pierwszej kolejce są zwalniani i dyskryminowani.....

Czy PHOENIX CONTACT Wielkopolska organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Masakra

Firma nie zwalnia :) firma nie przedłuża umów ciekawe czy wszystkim bez wyjątków (znajomosci) więcej specjalistów widzę potrzebujecie bo na olx ogłoszeń pełno:) może tam zróbcie porządki? Z kierownikami którzy klną na pracowników szczególnie na hali 4. Pani kierownik przeklina tego nikt nie widzi? Ktoś taki jest kierownikiem? Kto nie potrafi kulturalnie się wypowiadać tylko przekleństwa do liderów/pracowników rzucać? Śmiech na sali najpierw z takimi osobami zróbcie porządek a później bierzcie się za normalnych pracowników którzy na to wszystko ciężko pracują :-) nie pozdrawiam.

Michał @705
@Masakra

Kierowniczki tak mają na hali 4. Albo przeklinają albo chodzą z pracownikami na fajkę pogadać Nie wspomne już o wymogach bhp. Dziwne że kierownik hali 4 nie zwrócił na to uwagi.

@Masakra

Nie prawda,że nie zwalniają. Zwalniają tych co lecą sobie w kulki. Kierownicy z liderami patrzą każdemu na ręce,żeby mieć pretekst... za wszystko mają być niby notatki. Patrzą pozbyć się ludzi, bo prawdopodobnie firma ma dla 50% ludzi pracę..

Ona
@Icc

I co każdego zwolnią dyscyplinarnie?

Maryśka
@Michał @705

To jakie są tutaj nadzwyczajne wymogi BHP? Skoro nie chcesz o nich wspominać, to chyba coś musi być nie tak, bądź bardzo wyolbrzymione :D Bo co to za problem napisać, zwłaszcza jak się może komuś przydać.

Masakra
@Michał @705

No tak widać kto jest dobra "koleżanka" kierowniczki bo nawet to nie jest ukrywane bo widać gołym okiem. I taka potem "obrasta" w piórka i jej wszystko wolno bo przecież jest bezpieczna. Właśnie za takie osoby powinni się zabrać do zwalniania najpierw :) za te znajomosci które wnoszą najwiecej szkód niż pożytku. Ktoś powinien panią kierownik nagrać i pokazać to Panu Kierownikowi jakie ma pod sobą osoby które go reprezentują :)

Beka
@Masakra

Firma zwalnia. Umowę miałam do 31.8.2023. A pod koniec czerwca dowiedziałam się ze pracuje do końca czerwca i mogę iść bardzo daleko

Montarz

Nie tylko ten kierownik ma niskie kompetencje, większość taka jest, robią z nami co chcą i taka jest prawda. Ludzi zwalniają a kolejne nowe osoby do biur zatrudnione

@Montarz

No ale czemu się zwalniają? Jest bałagan organizacyjny czy inne warunki są kiepskie? Teraz szukają mechanika-elektromechanika i chciałem się zgłosić. Ale zależałoby mi na stabilnej robocie. Tu długo się miejsca nie zagrzeje według ciebie?

Adonis

Takie zastraszanie pracownika świadczy tylko o niskich kompetencjach tego Pana kierownika ,braku kultury kierowania zespołem ludzi(usunięte przez administratora)

Montarz

Widać pustki na halach jak się przechodzi, nie to co pare lat temu. Firma upada a jeszcze niedawno była mowa o nowej hali

Montaż

Zwolnili kolejny osoby w piątek na hali 6, może lepiej niech już zamkną ten zakład

Icc

Nie wiem o który piątek chodzi, ale ten piątek hala 6 miała wolne. O ile wiem szło tylko kilka osób na wybrane maszyny.

@Montaż

Zwolnili, ale osoby które notorycznie chorowały i brały opieki .

Xxxx

Nie tylko notoryczne chorobowe. Zwalniaja po dłuższym chorobowym również.. Nie ważne dla nich było nawet to że były to chorobowe zapowiedziane z rocznym wyprzedzeniem...

Czy ktoś coś już wie lub słyszał o przyszłych 13 stkach w lutym ? Czy będą ?

Monter

Pewnie możemy o nich zapomnieć, frekwencyjne zabrali, progi premiowe podnieśli, zabierają co tylko idzie

@Monter

A podali powód dlaczego zabrali premie? Czyli teraz jest u nich tylko goła podstawa, nie ma szans by system premiowy wrócił? To podasz jakie są u nich widełki płacowe, bo może podstawa jest całkiem spoko i da się przeżyć bez tych premii? A dorobić nadgodzinami u nich można?

Trudno

Mam operatora od paru miesiecy i niestety, ale wypłata się praktycznie w ogóle nie różni od wypłaty dziewczyn, gdzie mają st. Pracownika produkcji, bądź bezpośredniego pracownika. I szczerze mówiąc, żałuję że człowiek się tak wysilał i tyle lat w nerwach pracowal, żeby tego operatora dostać, bo spokojnie mógł sobie człowiek na produkcji siedzieć i mieć gdzieś te rozwalone maszyny, które premi żadnej nie robią. Więc chętnie oddam tą " wysoką" stawkę + maszyny rozwalone i z miłą przyjemnością wrócę na montaż ręczny.

La

Często operatorzy są z montażu, więc potrafią duzo. Oczywiście nie kazdy. Ale w moim przypadku tak jest. I wolałabym siedziec na (usunięte przez administratora) niż latać i się użerać z poprawkami, złomami i wieloma innymi. Czasy mamy tak wspaniale ,że nie ma szans mieć dobrej efektywności. Ale my mamy przecież lepiej...

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 396.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 301, z czego 24 to opinie pozytywne, 117 to opinie negatywne, a 160 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska