Opinie o Mikrotech S.A. w Krosno

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Mikrotech S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Mikrotech S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mikrotech S.A. w Krosno

Operator

co to za program sjlite? Ktos zna szczegoly? Do czego sluzy ten program?

BW
@Operator

Program o który pytasz to jeden z programów kontrolujących pracownika, taki powiedzmy szpiegujący ( takie opinie znalazłam w necie )

jjjj

ostatnio strasznie ciszną na wyniki

Jan
@jjjj

bo zostało już niewielu głupich

Realista

Czytając opinie osób pracujących i już nie w tejże firmie nasuwa mi się taki wniosek. W lutym 2016 r zmieniły się zapisy Kodeksu Pracy. Obecnie pracodawca może dać pracownikowi tylko 3 umowy terminowe ( maksymalnie 33 miesiące ) a później już tylko na stałe. Jeżeli pracodawca będzie chciał zatrudnić tego samego pracownika np. za rok czy dwa musi od razu dać umowę na stałe. Koniec kombinacji. Dlatego pracujący w firmie o której mowa niech się nie wysilają, bo nikt im nie da stałej umowy. Dotrwać Szanowni Państwo do końca umowy na wielkim luzie, jak ktoś ma zaległości ze zdrowiem - leczyć się do oporu, a w wolnych chwilach rozglądać się za poważniej traktującą ludzi firmą. Wszystkiego dobrego.

Mrówka

+------------------------------------------------------------------------------+ | Lista : | Koszty: 509/OWG/54/U/01| +------------------------------------+----+------------------------------------+ | S K Ł A D N I K I | | D O W Y P Ł A T Y | +------------------------------------+ +------------------------------------+ | Płaca zasadn,non, 1276.00 | | Podstawa FP,FGSP 1876.00 | +------------------------------------+ | Fundusz pracy 45.96 | | W Y N A G R O D Z E N I A | | Fundusz FGŚP 1.88 | +------------------------------------+ | Na dobro ZUS z gwar 47.84 | | Płaca zasadnicz 1276.00 | | Podst EMERYT.RENTOWA 1876.00 | | Nagroda uznaniowa 600.00 | | Podst.CHOROB.-WYPADK 1876.00 | | Suma Br. za rok 6370.31 | | * FUND.EMERYT.PRAC. 183.10 | +====================================+ | * FUND.RENT.PRACW. 28.14 | | Brutto do wypłaty 1876.00 | | * FUND.CHOROB.PRAC. 45.96 | +====================================+ | Podst Kasa Chorych 1618.80 | | P O T R Ą C E N I A | | KASA CHORYCH PRAC 145.69 | +------------------------------------+ | POTRĄCENIA RAZEM 528.64 | | Dochód do opodat/z.k 1618.80 | | Fund.EMERYT.-FIRMA 183.10 | | Podatek od brutto 271.44 | | Fund.RENTOWY-FIRMA 84.42 | | Koszty uzyskania 111.25 | | Fund.WYPADKOWY FIRMA 22.14 | | Podstawa obl.podatku 1508.00 | | KASA Ch.z podatku 125.46 | | Przychód 1876.00 | | Zaokrąglenie podatku -0.02 | | | | Na dobro ZUS 740.39 | | | | BRUTTO DO CHOROB. 1525.00 | | | | Wp?ata do KASY CHORY 20.23 | | | | Podatek przek.do US 146.00 | | | | Przelew na ROR 1327.11 | +====================================+ +====================================+ | Potrącenia razem 271.44 | | Do wypłaty 1327.11 | +====================================+====+====================================+ 1997 - 2013 MIKROTECH S.A. Wszystkie prawa zastrzezone

Firma Mikrotech S.A. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko GRAFIK KOMPUTEROWY - PROJEKTANT HAFTU. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Inżynier Wsparcia Uslug IT/ IT Service Desk Specialis
Zielona Góra
LUG Light Factory Sp. z o. o.
(2087 opinii)
Aneta

@dsdsds To bardzo dobrze - a na jakim stanowisku jesteś zatrudniony? Czy w takim razie zechciałbyś napisać coś od siebie o specyfice pracy w Mikrotech? Serdecznie zachęcam Cię do dzielenia się z użytkownikami forum aktualnymi informacjami na temat tego pracodawcy, bowiem w ten sposób pomożesz im wyrobić sobie, choćby cząstkowe, zdanie o tej firmie.

@Aneta

Praca na akord za pieniądze z PFRON-u. Rozwój zerowy, umowy czasowe i do ostatniego dnia umowy nikt nie piśnie słowa czy umowa będzie przedłużona. To jest totalny brak szacunku dla pracownika. Nie polecam!

@Robert

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach.

Anja

@Aneta myślę że odpowiedzi czemu firma nie proponuje pracownikom umów na stałe warto poszukać u źródła czyli w firmie. I zapewne pytanie pozostanie bez odpowiedzi. Tajemnicą poliszynela jest natomiast teza, iż firma woli zatrudnić nowego pracownika, niż staremu, doświadczonemu dać umowę na stałe, tylko dlatego, że na nowego pracownika otrzymują większe profity od Państwa. Nie wiem, jak w innych działach w tej firmie, ale ktoś kto podejmuje pracę w Mikrotechu na stanowisku operatora wprowadzania danych musi się liczyć z tym, że otrzyma od firmy tylko 3 umowy o pracę na czas określony. Bazując na opiniach znalezionych w sieci, można wywnioskować że firma ta stosuje taki proceder od bardzo bardzo dawna, przypuszczam nawet że od początku zatrudniania niepełnosprawnych w formie telepracy. Netkadra, czyli "firma-dziecko" firmy Mikrotech to nic innego jak Agencja Pracy Tymczasowej. Ogłoszenie, o którym wspominasz, jest jak można dowiedzieć się klikając na niego, ogłoszeniem o pracę ale na czas określony. Czyli mało prawdopodobne by była to praca na stałe.

@Anja

Nie wypisujcie bzdur, na każdą osobę jest takie dofinansowanie, niezależnie czy ma pierwszą, drugą umowę czy jest na stałe.

@Anja

Ja pracuje 11 lat w Mikrotech i sobie chwale, wszystko jedno jaka mam umowe, wazne ze pensja regularnie co miesiac jest!

Łukasz

Witam, Chciałem się zapytać osób które pracują lub pracowały w firmie Mikrotech czy jest jeszcze możliwość pracy przy wprowadzaniu danych w domu. Ja akurat nie potrzebuję tej pracy ale chce pomóc w znalezieniu pracy osobie która jest niepełnosprawna i szuka zatrudnia i kiedyś od kogoś usłyszałem o tej właśnie firmie i szukam osób które by potwierdziły mi czy jest możliwość takiej pracy czy nie bo na stronie firmy nie znalazłem takiego ogłoszenia a jak na razie nie umiałem się skontaktować bezpośrednio z firmą Pozdrawiam serdecznie

byly zadowolony pracownik
@Łukasz

134376300 od 7:30 prosisz kadry i dam wszystkiego sie dowiesz co i jak

@Łukasz

Od dłuzszego czasu nie przyjmują do OWG http://www.mikrotech.pl/?tresc=praca

Aneta

@Robert, rozumiem, Twoje zdanie o firmie, ale stabilne zatrudnienie dla osób z niepełnosprawnością jest bardzo ważne. Pozwala im to normalnie funkcjonować w społeczeństwie i zarobić na swoje utrzymanie. Piszesz, że umowy są zawierane na czas określony. Daje to możliwość pójścia na płatny urlop i korzystanie z pakietu socjalnego. Czy firma go zapewnia? Piszesz, że nie można się rozwijać i awansować. Czy negocjowanie warunków zatrudnienia z pracodawcą i poprawa ich jest możliwe? Czekam na Twoją opinię.

@Aneta

Przepraszam, ale trudno nazwać stabilnością zatrudnienia umowę na kilka miesięcy lub kilkanaście. To że w komentarzach ludzie piszą, że pracowali kilka lat nijak się ma do rzeczywistości. umowa się kończy i na tym koniec - tak z dnia na dzień. Dzwonisz piszesz i jak się uda to znów za parę miesięcy być może cię przyjmą. Jeżeli w trakcie pracy opuścisz stanowisko na kilka minut, albo za długo siedzisz nad swoim zadaniem zostajesz wylogowana z programu i ten czas nie liczy ci się do czasu pracy danego dnia. Jeżeli się zatrudnia osoby niepełnosprawne, dostaje dofinansowanie do ich wynagrodzeń (stopień znaczny to 1800 złotych) ulgi w podatkach to robi się to co najmniej chamskie. Negocjowanie równa się podziękowanie za współpracę. Social - za pieniądze z PFRON-u. Lepiej się postarać we własnej gminie o dofinansowanie barier lub innych programów funduszu

@Aneta

Jeżeli szukasz pracy to aplikuj w firmach państwowych np Urzędy Miejskie, Gminne itp. Mi udało się po kilku miesiącach. Mikrotech nie przedłużył mi umowy ponad rok temu. Teraz widzę różnicę w pracy z ludźmi, wyższe wynagrodzenie, owszem dojazd na wózku zajmuje trochę czasu, ale zupełnie inna motywacja. W ogóle powinno się zlikwidować ZPCH bo nie spełniają one swojej roli. Wiele firm żyje z dopłat, a w nich ludzie zupełnie zdrowi którzy znaleźli sposób na życie. Pieniądze mają trafiać do niepełnosprawnych, a nie do pośredników. Całe szczęście, że dopłaty są równe dla wszystkich pracodawców. Temat tej firmy jest dla mnie zamknięty. Pozdrawiam.

jeśli się ma I lub II gr. niepełnosprawności i chęć do podjęcia pracy zdalnej, a pracodawca akurat prowadzi nabór to raczej zaraz będzie się mieć pracę tylko trzeba zapytać o możliwość zatrudnienia, a po dostaniu pozytywnej odpowiedzi dokumenty zostaną wysłane do wypełnienia i odesłania bez narażania na stresy związane z rozmowami kwalifikacyjnymi czy obowiązkiem pojawienia się u pracodawcy co daje duży komfort osobom mającym trudności z poruszaniem się; na początek jest się przeszkolonym, a później praca, która nie jest trudna, lecz należy wykonywać ją sumiennie, gdyż jej efekty są sprawdzane, a także sprawdzana jest obecność pracownika na stanowisku pracy; brak możliwości rozwoju zawodowego czy podwyżki za dobre wyniki, ale za to stabilne zatrudnienie na czas umowy w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

Aneta

@dsdsds Jesteś pracownikiem Mikrotech? A może dopiero planujesz tam aplikację? Zachęcam Cię do aktywnego uczestnictwa w dyskusji i dzielenia się wszelkimi informacjami o tym pracodawcy z użytkownikami forum.

Operator
@Aneta

Pracowałem tam prawie dwa lata. Nigdy lepszej pracy nie miałem, ale skończyła mi się 3 umowa. Czekam, że może jeszcze kiedyś zadzwonią. Kto krytykuje to niech się najpierw dowie jak z osobami ON postępują agencje pracy - HIENY żerujące na nieszczęściu innych i dopiero potem wypowiada się negatywnie na temat firmy MIKROTECH.

dsdsds

pracuje tam

Aneta

@Operator Serdecznie Ci dziękuję za Twoje zdanie o Mikrotech. Pamiętaj tylko o używaniu na forum stosownego słownictwa i nie wyzywaniu nikogo. Cieszę się jednak, że praca w tej firmie spełniła Twoje oczekiwania. Sam czekasz na informacje odnośnie kolejnej umowy, a może wiesz, czy prowadzą teraz w ogóle rekrutację?

dsdsds

Czy dofinansowyują pobyt na turnusie?

Aneta

@XYZ Czy masz coś do powiedzenia innym użytkownikom forum na temat pracy w Mikrotech? Jeśli tak, to gorąco zachęcam. @Edzio Twoja wypowiedź nie ma nic wspólnego z głównym tematem tego wątku. Jeśli zatem chciałbyś wyrazić swoje zdanie o wyżej wymienionym pracodawcy, to śmiało.

Aneta

@Witek Wypowiadasz się na forum publicznym, a więc musisz stosować się do zaleceń, które zostały spisane w regulaminie Gowork https://www.gowork.pl/regulamin Wynika stamtąd, iż nie wolno nikogo obrażać, a także posługiwać się słownictwem niezgodnym z zasadami kultury.

XYZ

Anetko ?

Edzio

Aneta przestań jęczeć.

Aneta

@Waldek też jesteś osobą niepełnosprawną? Twój staż pracy robi wrażenie. I mim zdaniem świadczy tylko o tym, że byłeś zadowolony z pracy w firmie Mikrotech S.A. Zapomoga była przyznawana w jakim miesiącu? Myślę, że skoro ktoś się pisze na pracę zdalną to musi liczyć się z tym, że korzysta z własnego prądu czy pokoju.

Waldek
@Aneta

tak jestem osobą niepełnosprawną i bylem dumny ze moglem sie rozwijać zawodowo dzieki firmie Mikrotech S.A

Witek
@Waldek

Ale bredzisz jak można się rozwijać zawodowo jako np. przy wprowadzaniu danych lub w dziale bizzone . Hi hi hi dobry kawał

waldek
@Witek

można pacanie a mianowicie za dobrą pracę awans nie jest to rozwijanie sie zawodowo :-)

Witek
@waldek

Pacana szukaj w rodzinie lub w rozporku. Tak awans na stanowisku operator wprowadzania danych awans - nowe słuchawki !!

tez wam wyskakuja te obrazki kontrolne? Jezu co za paranoja!

AnnaK

Firma klasa, pracowałam ponad 8 lat i poległam, jak większość przedmówców na nowelizacji kodeksu pracy. Czy komuś z Państwa wiadomo, czy będzie można po jakimś czasie wrócić do firmy, bo znaleźć coś konkretnego na rynku pracy, to koszmar. Znajoma pracuje w podobnej, małej firmie i tam zmieniono nazwę firmy i pracownicy zostali mimo nowych przepisów.Ostatnio pracowałam w OWP i potwierdzam, że opiekunowie, to klasa chłopaki, a szef całego działu, Pan Krzysztof, to najlepszy przełożony jakiego miałam. Człowiek bardzo życzliwy, mądry z dystansem. Nie dziwię się również firmie, że nie zatrudnia na stałe, większość lat pracowałam na weryfikacji w dziale wyników i wiem, jak pracują ludzie, te same błędy mimo uwag i pomocy. Jeśli jakieś problemy się zdarzyły, to wynikały z chorych ambicji bezpośrednich przełożonych w liczbie 1 i już ta baba tam nie pracuje. Po okresie próbnym dostaje się laptopa, ja dostałam też dobrej klasy tableta z Windowsem i sprzęt rehabilitacyjny. Praca wymaga samodyscypliny, bez tego nie ma co startować, bo za friko nikt nie płaci. Awansować też można, jak się dobrze pracuje, to trafia się do działu weryfikacji, jest tam mniejszy stres co do ilości wprowadzonych wyników. Podane wyliczenia co do ilości przejrzanych stron i wprowadzanych wyników czy przetargów, są bzdurne. Jak się uczciwie pracuje, to można bez problemu osiągnąć dużo lepsze wyniki. Wymaga to oczywiście wprawy, ale się da. Reszta zalet pracy w tej firmie, była wielokrotnie wymieniana, więc nie będę się powtarzać. Firmę polecam całym sercem i życzę satysfakcji. I z całego serca dziękuję firmie i przełożonym za wspólne lata.

Grzegorz
@AnnaK

Mądrego to i miło posłuchać.

Aneta

@XYz możesz wypisać przykładowe ceny tych produktów, które musi zapewnić pracodawca pracownikowi w biurze i wypisać, że tyle może na Twojej pracy w domu zaoszczędzić. No a zdarzyło Ci się już na swój koszt naprawiać komputer? Rozumiem, że komputera też nie dostajecie od firmy Mikrotech S.A.?

XYZ
@Aneta

Takich przykładów jest steki ale żeby nie przeciągać napisze najważniesze : 1. Komputer masz mieć swój firma Mikrotech nie daje komputera. Wszelkie naprawy na przykład usuwanie wirusów pokrywasz z własnej kasy.Sam usuwałem co najmniej 2 razy wirusy które złapałem na firmowej stronie . Program antywirusowy posiadam . Firma płaci 5 zł ( słownie pięć złotych ) za utrzymanie komputera 5 x12 miesiecy 60 zł na rok ( uważasz ze to jest w porządku ) ? 2. Brakuje prądu np. jest awaria to wtedy w Mikrotechu musisz brac swój urlop w biurze nie obchodzi Cię ze jest awaria jesteś gotowa do pracy 3. Pracodawca zapewnia prostą rzecz papier do np. wypisania wniosku o urlop – w Firmie Mikrotech nie dość ze musisz mieć swój papier ( wniosek o urlop trzeba na czymś wydrukować ) to musisz mieć drukarkę i scaner żeby ze skanować wniosek i wysłać do Mikrotechu. 4. A teraz prosta rzecz socjal. Przysługuje Ci przerwa śniadaniowa na której chętnie napiła byś się herbaty czym zagotujesz wodę „ dobrymi myślami „ trzeba użyć albo prądu lub gazu. Czy to nie jest koszt który ponosisz Ty a nie pracodawca. 5. Przed zatrudnieniem Mikrotech wymaga oddzielnego pokoju w którym będziesz wykonywać prace , żadnego ekwiwalentu za to nie dostajesz . Czy to jest fer ? . Oceń sama . 6. Świadczeń socjalnych w Mikrotech nie mam przynajmniej w czasie mojego zatrudnienia ja nie otrzymałem nigdy żadnych świadczeń socjalnych. Wiem ze zaraz powiesz widziały gały co podpisywały ale pamiętaj ze na każdego zatrudnionego pracodawca otrzymuje dofinansowanie z PEFRONU i są to nie małe kwoty wiec nie mowie ze wszystko powinien dać pracownikowi . Pracodawca też musi coś z tego mieć ale zwykła przyzwoitość nakazywała by czasami cos więcej dać temu człowiekowi , który i tak jest już dość pokrzywdzony przez los.

Jaca
@XYZ

bredzisz chłopie gadasz jakies bajki zadnego pokoju nie trzeba..ekwiwalent faktycznie teraz dają chyba 8 zeta na miesiac..Praca latwa mozna sobie szybko ogarnac temat i nie ma problemu.

Wik
@Jaca

XYZ nie bredzi bo ja ja ma to w warunkach zatrudnienia. Oddzielny pokój

Waldek

co to piszecie o Mikrotech S.A to same stek klamstw byście chceli nic nie robic a zarobić zeniujace pracowalem w tej firmie 11 lat i nie mam zadnych uwag firma solidna, uczciwia a z socjała korzystałem raz w roku zapomoge 500 zł to mało? idzie się zatrudnic , pracować do innego pracodawce prywatnego dostaniesz tyczkę w nos a nie socjal polecam wszystkim bardzo dobra uczciwa firma SIEDZISZ W DOMU MASZ CIEPŁO I MASZ PENSJE TO MAŁO???

Jaco
@Waldek

masz racje,chcieliby zarabiać po 5 tys a wyksztalcenie mają podstawowe albo zawodowe i wybrzydzają :D

Aneta

@XYZ rozumiem, że nie zgadzasz się z tym, żeby pracodawca traktował osoby niepełnosprawne, które są zmuszone do pracy zdalnej tak samo traktowane jak osoby, które same wybierają pracę zdalną? Bo jak pewnie wiesz pracujący zdalnie raczej nie wymaga tych wszystkich aspektów, które wymieniłeś. Może skoro pracodawca Mikrotech S.A. dostaje za Ciebie dofinansowanie to wymień mu te wszystkie aspekty?

Zostaw merytoryczną opinię o Mikrotech S.A. - Krosno

• Jak się pracuje w Mikrotech S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mikrotech S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mikrotech S.A.?

Mikrotech S.A.
3.3/5 Na podstawie 57 ocen.

Mikrotech S.A.