Opinie o Mikrotech S.A. w Krosno

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Mikrotech S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Mikrotech S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mikrotech S.A. w Krosno

Aneta

@jacaaa a czy prawo pracy nie mówi, że któraś umowa już musi być na umowę na czas nieokreślony? @XYZ a czy rozmawiałeś z pracodawcą Mikrotech S.A. o tym jakie pracownik ponosi koszty? Może powinieneś to pokazać, czyli wszystkie obliczenia kosztów.

XYz
@Aneta

Tak rozmawialem oczywiscie nie z samym prezesem tylko z opiekunem ale nic nie wskuralem.Ciekawe jak me za bylo obliczy tskie koszty oprocz energi to w jakis sposob moza ale pozostale

Jacek

Dziwią mnie te negatywy musieliście być kiepskimi pracownikami jak tak narzekacie.

Operator
@Jacek

Powiadomienie pracownika na 7 dni przed końcem umowy to takie minimum przyzwoitości. Ja się dowiedziałem w przedostatnim dniu trzeciej umowy. Operator wprowadzania danych to praca łatwa. Róbcie co musicie najwolniej jak to możliwe i tak na 4 umowę nie macie szans. Liczy się biznes nie człowiek na tym polega kapitalizm.

XYZ
@Operator

Tak bardzo trafna wypowiedz liczy sie tylko biznes czlowiek w tym calym balaganie jestniej wart niz pyl na wietrze

jaco
@XYZ

no ale co wy chcecie zeby was pracodawca nianczył? Praca mało wymagajaca to slabo platna. Te 1500 na raczke sie zarobi,nie jest zle. A wyzysk jest wszedzie nawet zdrowym nie daja umow na niekreslony a co dopiero kalekim

XYZ
@jaco

Uważasz że jest to uczciwe. Praca na własnym sprzęcie , - czyli mój komputer plus prąd . Pracodawca nie ponosi kosztów biura czyli : biuro , krzesło, wymógł swój oddzielny pokój , prąd nie mówiąc już o np. świadczeniach socjalnych , a dostaje dofinansowanie z PEFRONU na każdego zatrudnionego co najmniej około 1000 ( stopień umiarkowany ) a płaci najniższe wynagrodzenie ? Uważasz ze to jest OK ? To gratuluje !A przepraszam zapomniałem tak pracodawca płaci pracownikowi 5 zł za używanie komputera ( komputer ma być sprawny - koszty naprawy, konserwacji płaci pracownik ) . Pogratulować

Jacol

WITAM stworzyłęm tajną grupe na FB o firmie mikrotech. Jesli chcesz dostać sie na grupe wyslij mejla na adres max_damage@o2.pl . Grupa ma pomoc w kontakcie miedzy pracownikami.

Aneta

@Operator czyli miałeś podpisane 3 umowy na czas określony z firmą Mikrotech S.A. i 4 nie dostałeś? Czy nie jest powodem to, że kolejna już powinna być na czas określony? @123 no tak to jest jasne, jednak chciałabym wiedzieć i inni zapewne też co dokładnie było powodem zwolnień.

jacaaa
@Aneta

nikt teraz nie daje na czas nieokreslony to juz nie te czasy. nawet zdrowi nie dostają.

Firma Mikrotech S.A. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko GRAFIK KOMPUTEROWY - PROJEKTANT HAFTU. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Inżynier Wsparcia Uslug IT/ IT Service Desk Specialis
Zielona Góra
LUG Light Factory Sp. z o. o.
(2087 opinii)
Aneta

@123 czyli nie ma znaczenia czy ktoś już od dawna pracuje i to jego kolejna umowa czy też jest nowym pracownikiem? Czyli to nie byłby powód nieprzedłużenia umowy z jakimś pracownikiem? Myślisz, że taki pracownik mógłby się nie wywiązywać ze swoich obowiązków, że firma Mikrotech S.A. nie podpisała z nim kolejnej umowy?

@Aneta

A która firma podpisuje umowy z pracownikiem, który kiepsko pracuje ? Na pewno mogą być też inne przyczyny, ale kiepska praca raczej nie pomoże w utrzymaniu zatrudnienia.

Monia

Wysyłałam już wiele razy CV do firmy Mikrotech. Za pierwszym razem przysłali mi plik domukemntów, które trzeba było wypełnić. Niestety zgubiłam je (wiem, moja wina), ale to był dość trudny czas, bo przeprowadzałam się do nowego mieszkania i gdzieś się zawiruszyły, a może niechcący trafiły do śmieci (po dziś dzień nie mogę ich znaleźć). Kiedy próbowałam aplikować po raz kolejny, niestety już nikt się nie odezwał i tak jest do dzisiaj. Widzę, że w firmie są równi i równiejsi... pupilki szefów itd. Mój brat pracuje tam już ładnych parę lat i ani razu nie dostał umowy na stałe (tylko na rok, no raz się szarpnęli i dali mu na 5 lat - chyba dostali podwyżkę z PFRON'u). Pracownik jest traktowany jak zło konieczne, robią z nich głupków (wmawiając, że zrobił coś czego w ogóle nie zrobił), potrafią dzwonić i straszyć, że kogoś zwolnią (bo na pana/pani miejsce jest tyle osób!). Każdy pracownik ma nad sobą "szefa", który w razie błędów lub pytań pracownika kontaktuje się z nim. Często sami OPIEKUNOWIE robią tak potworne błędy, ale winą obarczają pracownika! Wyzysk i kiepskie zarobki. Ale gdzieś pracować trzeba (szczególnie, jeśli ktoś nie ma możliwości wyjścia z domu).

Wrzos
@Monia

Większej bzdury nie słyszałam pracuję w tej firmie ponad dziesięć lat z przerwami i nigdy nic takiego mnie nie spotkało , co za brednie wypisujecie

serce1

Witam, to miło, że tak szczerze wypowiada się Pan o firmie, pytanie, dlaczego tak późno, widać, że jest Pan kompetentną osobą, więc dlaczego nie zrezygnował Pan od samego początku i pozwolił sowie na takie czyny w stosunku do niepełnosprawnych, gdyby Pan wiedział co ja teraz czuję, jak zaufać innym, pozdrawiam.

Marco

To dziwne że teraz Pan taki mądry gdy posiada umowe z norwegami a wcześniej jak sam przyznaje robił za kapo więc kto tu jest 2-licowy ? Pracodawca kt. nie zmuszał do pracy u siebie czy to tylko i wyłącznie Pana wina że wcześniej był niedorajdą życiowym.

Aneta

@koordynator za lapowki w swoim wpisie używasz danych personalnych innych osób i jeszcze ich obrażasz. Jak powinieneś wiedzieć podchodzi to pod łamanie regulaminu forum, który jest dostępny pod tym linkiem: https://www.gowork.pl/regulamin i musisz się liczyć z tym, że admin skasuje Twój wpis. Jeżeli chcecie się wypowiadać o firmie Mikrotech S.A. to proszę przestrzegać regulamin.

Operator

ja juz pracuje tam miesiac czasu na stanowisku operatora wprowadzania danych i nie ma zadnych dziennych limitów to jakas bzdura. Ani razu do mnie nie zadzwonili ani mnie nie zastraszali ze robie cos zle. Na skype czasem napiszą że źle coś dodałem ale to tak informacyjnie nie ma zadnych pretensji. Praca jest elastyczna ważne aby wyrobić te 6 godzin dziennie( + godzina przerwy) w godzinach 6:00-18:00. Praca generalnie nie jest skomplikowane trzeba sie mniej wiecej orientować w w internecie i wyszukiwaniu informacji w Google ale to kazdy gimnazjalista ogarnia wiec nie ma problemu. A pensja jest wypłacana terminowo i adekwatna do wymagan. Co niektorzy chcieliby kokosów a przeciez taka prace może wykonywać dzieciak z gimnazjum. A co do terminów umów to rzadko która firma zatrudnia na nieokreślony czas. Teraz firmy zatrudniaja na 2-3 lata a pozniej decydują czy przedluzac czy nie. Ogolnie jak na razie pozytyw i nie trzeba wychodzić z domu.

@Operator

To prawda, że nie ma dziennych limitów, ale na niektórych działach były/są pewne minima, które trzeba wypracować. Co do trudności pracy, to też wszystko zależy od działu na jakim się pracuje.

Jartal
@Operator

Przedluzyli z Panem umowe?

pracownik owp

jestem pracownikiem mikrotech od miesiaca na stanowisku operator wprowadzania danych. Szukam osob z ktorymi moglbym wymienić doswiadczenia z pracy moj mail max_damage@o2.pl

Jartal
@pracownik owp

Przedluzyli z Panem umowe?

Aneta

@Anja rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Przykro, że przez przepisy pracodawca Mikrotech S.A. musi się pożegnać ze stałymi pracownikami. Jednak też trzeba pamiętać, że jak znajdziemy miejsce pracy to nie jest równoznaczne, że będzie ono nim do końca życia. @kurei już niżej odpowiedział @jacoo, że musicie się zgłosić do kadr w firmie Mikrotech S.A.

kurei

Jurek z łódzkiego witam, jestem osoba na wózku jak moge zglosic sie do pracy,poprostu do kogo mam sie zglosicpozdrawiam

Sławek

A jak można dostać taką pracę? do kogo konkretnie się zwrócić?

jacoo
@Sławek

to kadr

MC112

Dopóki istniał stary przepis (tj. 2 umowy na czas określony i przerwa minimum 30 dni) to firma zatrudniała również starych pracowników jako nowych po upływie co najmniej 30 dni od zakończenia drugiej umowy. Ponieważ przepisy się zmieniły, więc teraz biorą tylko nowych lub przedłużają umowy starym w ramach obowiązujących przepisów. Podążając dalej tym tokiem myślenia i cofając się kilka lat wstecz firma musiała pozbyć się wielu pracowników ze względu na zrównanie dofinansowania zakładów pracy chronionej do firm na otwartym rynku. Wielu pracowników na przełomie marca/kwietnia 2014 roku pożegnało się z pracą, a także zlikwidowano jeden z działów.

Aneta

@Anja i @MC112 a wiecie czemu firma nie może zaproponować pracownikom umowy o pracę? Czy jest z pracowników zadowolona i potem i tak musi ich zwolnić ze względu na przepisy? Mają aktualnie ofertę pracy: http://www.gowork.pl/praca/mikrotech-s.a.;pr dlatego to ważne, by to ustalić.

MC112

Jako były pracownik na stanowisku: Operator Wprowadzania Danych w firmie Mikrotech S.A. pragnę przekazać w punktach moją opinię na temat firmy. Plusy pracy w firmie: - Praca zdalna w miejscu zamieszkania; - Dobry kontakt z ludźmi z centrali firmy. - Wynagrodzenie wypłacane terminowo; - Elastyczny czas pracy od 6 do 18. Minusy pracy w firmie: - Umowy tylko na czas określony. - Praca tymczasowa - przy obecnych przepisach oznacza, że po przepracowaniu 3 umów na czas określony lub okresu 33 miesięcy w chwili obecnej nie ma szans na ponowne zatrudnienie (ustawa z 2015 r.). - Bardzo późno przekazywane informacje o braku możliwości przedłużenia umowy.

Anja

Plusy pracy w firmie Mikrotech: umowa na etat z terminową wypłatą wynagrodzenia, elastyczny czas pracy, praca w domu,; Minusy: chociaż wynagrodzenie jest wypłacane na czas, to jednak jest ono za małe, brak dodatków do urlopu, bardzo niejasny system premiowania pracownika, umowa na czas określony - jeszcze do niedawna firma dawała 4 umowy, teraz po wejściu przepisów o umowach na czas nieokreślony, firma Mikrotech daje tylko 3 umowy, lakonicznie informując pracownika tydzień przed końcem umowy, że "z przyczyn od nas niezależnych nie jest możliwe przedłużenie umowy". Wnioski: Warto 2 razy zastanowić, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Aneta

@cypis czyli firma Mikrotech S.A. nie ma problemu z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych? Czy są wtedy jakieś specjalne ogłoszenia, bo aktualnie takich nie widzę? Czy po prostu można aplikować na każde stanowisko i firma nie dyskryminuje?

cypis

Praca w Firmie Mikrotech to świetna sprawa dla osób mających problem z poruszaniem się. Przepracowałam w tej Firmie prawie 2 lata- niestety koniec umowy- musiałam odejść. Firma godna polecenia – wyplata zawsze na czas. Gorąco polecam. Pozdrawiam wszystkich

Aneta

@MIG Na razie nie widzę oferty na szwaczkę, ale myślę, że warto zawsze wysłać CV, bo jak nie teraz, to może potem będą szukać i się do Ciebie odezwą. Pracował ktoś przy obsłudze telefonicznej? Jest aktualna oferta pracy, dlatego warto byłoby się u źródła dowiedzieć jak praca wygląda, bo możliwe, że zainteresowani pracą w Mikrotech S.A. tu zajrzą.

Zostaw merytoryczną opinię o Mikrotech S.A. - Krosno

• Jak się pracuje w Mikrotech S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mikrotech S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mikrotech S.A.?

Mikrotech S.A.
3.3/5 Na podstawie 57 ocen.

Mikrotech S.A.