Opinie o Mikrotech S.A. w Krosno

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Mikrotech S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Mikrotech S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mikrotech S.A. w Krosno

Dariusz

Trochę smutne jest to, że nie ma szansy na umowę bez terminu.

Tedi

Nie piszcie bajek, że dostajecie komputery z Firmy Mikrotech. Owszem dostajecie - za pieniądze z PFRON. Ja też dostałem, a jakże z fakturą 2 razy wyższą niż w sklepach komputerowych. Firma nieźle na tym zarabia, a wy myślicie jacy to oni szlachetni. Jeszcze parę lat temu dofinansowania do wypłat z PFRON były znacznie wyższe niż całkowity koszt zatrudnienia pracownika. I to był biznes. Teraz się urwało i bardzo dobrze, bo wielu moich znajomych którzy tam pracowali, a mają znaczny stopień pracę znalazło bez większego problemu. Zrównanie dopłat do wynagrodzeń dla otwartego rynku pracy to strzał w dziesiątkę. Gdy w 2017 roku Mikrotech jak to ładnie piszą na 2-4 dni przed końcem umowy nie przedłużył mi jej zarejestrowałem się w Urzędzie Pracy, po 2 miesiącach miałem 3 oferty pracy, wybrałem moim zdaniem najkorzystniejszą, pracodawca za stworzenie stanowiska dostał około 50 tysięcy wyposażając mnie w super sprzęt, a ja jeszcze mogłem wystąpić z wnioskiem do Gminy o dofinansowanie w likwidacji barier. Można? Można! Mam gwarancję zatrudnienia na 3 lata, a jak twierdzi pracodawca nie ma absolutnie zamiaru tracić pracownika, który się sam finansuje. Ludzie nie dajcie się traktować tak jak was traktuje Mikrotech.

annna
@Tedi

Jak jest się ,,na chodzie'' to nie problem znaleźć pracę, ale ze zdalną to tragedia. Już rok nie mogę znaleźć nic sensownego.

Jasia
@Tedi

a powiesz mi gdzie dostales taką dobrą prace? dasz namiary na firmę ? może ktoś by jeszcze skorzystał :) bo ja już pół roku chodzę za robotą i nic, wszyscy pracodawcy chcą zatrudniać z tzn schorzeniami specjalnymi

Siwy
@Tedi

WITAM TEDI ja szukam pracy,bo wlasnie skonczyla mi sie umowa w Mikro... pracowalem ttam jako operator wprowadzania danych,jak masz miejsce wolne w firmie daj cynk:)? darek.czechu@gmail.com

@Tedi

A gdzie to można dostać takie oferty pracy? Czy zna ktoś z Was może adres takiej firmy?

Ines

Ja pracowalam w Mikrotechu przez 8 lat. Ogolnie bylam zadowolona. Jedyne co to brak stabilnosci zatrudnienia, bez umowy na stale. Teraz wlasnie szukam sprawdzonej firmy co zatrudnia niepelnosprawnych w domu. Zna ktos moze?

wielimek
@Ines

witam polecilas bys cos zeby mozna w domu dorobic jakas sprawdzona firma ,pozdrawiam

Borys

Czy ktoś z Państwa kto pracował na nowych warunkach zatrudnienia (te nieszczęsne 33 miesiące i umowy na czas określmy) pytam, czy ktoś z Państwa przeszedł na umowę bezterminową, jakie są szanse na dalszą pracę, może powinno się z kimś porozmawiać, pojechać do Krosna, nie wiem jak bybyło to odebrane. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat to proszę o parę słów.

Nick 1235
@Borys

33 miesiące i żegnają się. Wątpię, że ktoś dostał umowę na stałe. Niepełnosprawnych szukających takiej pracy jest bardzo wielu i oni mogą sobie przebierać jak w zgniłkach. Temu się skończy umowa to biorą następnego. W tej firmie umowę na stałe mają chyba tylko pracownicy centrali.

Firma Mikrotech S.A. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko GRAFIK KOMPUTEROWY - PROJEKTANT HAFTU. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Leon

Czy ktoś z pracowników wrócił do pracy po przerwie do Mikrotech??

Maria

Ludzie bierzcie sprawy w swoje ręce. Jeżeli tylko potraficie nie czekajcie na jakiś Mikrotech. Naprawdę można założyć maleńką firmę, może w parę osób spółdzielnie i to co płaci PFRON tak zwanym ZPCH będzie wpływało na wasze konto. Jaka rehabilitację zapewni wam taki pracodawca - zdalną ? Takie firmy żyją dzięki nam niepełnosprawnym płacząc jak to pomagają. Całe szczęście, że zrównały się dopłaty do pensji i otwarty rynek ma takie same warunki. Mam nadzieję, że obecny rząd dokręci tym ZPCH tak śrubę, że pozamykają wszystkie. Pracowałam w tej firmie parę lat i ciągłe pretensje o więcej i więcej doprowadziły do tego, że po blisko dwuletniej edukacji założyłam maleńką firmę i to ja decyduję co mam robić, ile i kiedy. A przecież co miesiąc PFRON przesyła na moje konto 1800 złotych.. Nawet w złym miesiącu i tak jesteście do przodu. Szkoda lat i życia dla takiego Mikrotechu.

anna
@Maria

No właśnie, jak to jest z tymi spółdzielniami socjalnymi w praktyce, masz doświadczenie?

Maja
@Maria

Witam. Możesz podpowiedzieć jak założyć taką firmę?. Właśnie straciłam pracę w MT. Proszę. Pozdrawiam.

Ktostam

Pracowałem w tej firmie 10 lat. W sumie 4 umowy. Byłem pracownikiem zdalnym (ze znacznym stopniem niepełnosprawności), ale teraz znalazłem firmę zdecydowanie lepszą i traktującą mnie na równi ze sprawnymi.

Witold
@Ktostam

@Ktostam, czy kiedy pracowałeś w firmie i miałeś status osoby niepełnosprawnej mogłeś liczyć na jakieś ulgi? Na czym polegała Twoja zdalna praca? Musiałeś raz na jakiś czas pojawiać się w firmie? Czy teraz też są przyjmowane osoby na takich samych zasadach jak Ty? Na stronie firmy https://www.mikrotech.pl/?tresc=praca są ogłoszenia rekrutacyjne na stanowiska: dyrektor działu rozwoju, dyrektor sprzedaży, konstruktor odzieży, specjalista do spraw zakupów i inne.

Róża
@Ktostam

Ktostam odezwij się proszę , chodzi o namiary jakiejś firmy która zatrudnia na podobnych zasadach. Będę wdzięczna

Maja
@Ktostam

Mógłbyś dać namiary na firmę gdzie zatrudniają NP? Właśnie straciłam pracę w Mikrotechu.

asasa

firma ma dosyc dziwna polityke.. konczy sie umwa nie przedluzaja a po miesiacu dzwonia czy pracownik chce wrocic..

Sensowna
@asasa

No popiepszone to. 2 miesiace robią na bruk szkolenia srolenia niech dadza sr spokoj z zatrudnianiem

Prokurator
@asasa

Dziwna to mało powiedziane jak dla mnie socjotechniczni perfekcyjnie dopracowane Tj. Jak skutecznie - mówiąc kolokwialnie robić ludzie w konia.

Prokurator
@asasa

Wiele zmian KP, które w założeniu Sz. Ustawodawcy miały być korzystne dla pracownika okazują się w praktyce funkcjonowania rynku pracy wręcz szkodliwe dla ww. Np. Przez długi czas funkcjonował przepis, który stanowił o umowach na czas oznaczony. Doprecyzowując chodziło o to,iż po zakończeniu drugiej umowy o pracę kolejna musiała być zawarta na czas nieokreślony. Jak wiadomo większość firm nie chce zawierać ww. umów w związku z tym po zakończeniu drugiej umowy terminowej pracodawca zwalniał pracownika na 2 lub 3 miesiące ( żeby uniknąć problemów z ewentualną kontrolą ze strony PIP) i po rzeczonym okresie zatrudniał pracownika na kolejną umowę na czas oznaczony. W ten sposób pracownik mógł przepracować wiele lat u danego pracodawcy na tego rodzaju umowach o pracę. Niestety jakiś czas temu w związku z kolejną nowelizacją KP ustawodawca wpadł na "świetny pomysł" ochrony praw pracowniczych. Obecnie wolno zawrzeć z pracownikiem trzy umowy terminowe (nie wliczając oczywiście umowy na okres próbny ) po trzech latach pracodawca jeśli chce dalej zatrudniać pracownika jest zobligowany podpisać z nim umowę na czas nieokreślony i to nie zależnie od tego jaki czas minie od zakończenia 3 umowy o pracę. Konkludując nie ma już mowy o tym żeby pracodawca odczekał np. wspominane przykładowe 3 miesiące po czym zatrudnił pracownika na 4 umowę na czas określony. Reasumując większość firm zawiera trzy umowy o pracę góra na 4 lata po czym definitywnie kończy współpracę z zatrudnionym gdyż jak nadmieniłem nie chce nawiązywać stabilnej, a co za tym idzie trudniejszej do rozwiązania umowy o pracę na czas nieokreślony. Ustawodawca najwyraźniej nie chce zrozumieć prostego faktu, iż pracodawcy w większości przypadków nie chcą wiązać się na stałe z pracownikami i żaden przepis KP ich do tego nie zmusi. W konsekwencji stratę ponoszą jak zwykle pracownicy ponieważ kolejny przepis doktrynalnie semiimperatywny w praktyce stosowania prawa pracy tak naprawdę powodują, iż po trzeciej umowie na czas oznaczony pracownicy wylatują z firmy poza wyjątkami kiedy pracodawca zdecyduję się zawrzeć z pracownikiem umowę na czas nieokreślony. Jak tylko zobaczyłem, chyba dwa lata temu opisaną zmianę w KP to wiedziałem, że będzie to bardzo niekorzystna zmiana dla pracowników biorąc pod uwagę obecnie funkcjonujące realia rynku pracy. Po zakończeniu 3 umowy bardzo często spotykam się z sytuacją kiedy pracownicy otrzymują informację, iż firma z przyczyn od niej niezależnych nie może podpisać kolejnej umowy o pracę na czas oznaczony.

Zbyszek

Ogólnie nie narzekam na tą firmę, ale rzeczywiście firma ma dziwna politykę przyjmowania osób i ich zwalniania ujdzie w tłumie jeśli mieszkasz z rodzicami i masz wsparcie finansowe, ale co w przypadku gdy mieszkasz sam w mieszkaniu i musisz się utrzymywać samodzielnie taka praca wtedy odpada, bo jest mega niestabilna, teraz mam zatrudnienie na okres próbny, pewnie popracuje jeszcze u nich rok mam nadzieje, lecz nie wykluczam poszukać czegoś stabilniejszego ...

lisek
@Zbyszek

To znaczy jak dziwną politykę zwalniania i przyjmowania pracowników?? Proszę szczegóły

@lisek

Napisałem wyżej proszę czytać uważniej

@Zbyszek

przyjmowania na rok i zwalniania po roku na 3 lata np.

Sensowna
@Zbyszek

Rok? Mnie po 2 miesiacach wek bez przyczyny...inna pania tez po 2 mcach ! Chore!! To po co glowe ludziom zatruwaja

Ole
@Zbyszek

Zbyszek? A może kolega Zbyszka wlazi dupa,dziobiesz i dziobiesz tam wszystkim

Witold

Osoba, która ostatnio się wypowiadała, dobrze pisała o firmie i była zadowolona z pracy i atmosfery w firmie. Czy inni użytkownicy forum odwiedzający ten wątek mają podobną opinię, czy całkiem inną? Pojawiło się kilka ogłoszeń o pracę na stronie https://www.mikrotech.pl/?tresc=praca Warto tam zajrzeć.

Marylka

Bardzo dobra firma Moje sugestie dla Mikrotech S.A.: Nie mam żadnych Lubię atmosferę w Mikrotech S.A. za: Stosunek pracowników

Aneta

@Bety, masz orzeczenie o niepełnosprawności? Piszesz o pierwszej grupie, oznacza to stopień znaczny. Czy według Ciebie praca dla osoby niepełnosprawnej była zbyt ciężka? Osoby z takim orzeczeniem powinny mieć siedmiogodzinny dzień pracy. @Ewa, Ty dobrze wspominasz pracę w firmie. Jakiego rodzaju umowę miałaś podpisaną z pracodawcą? Czy mogłaś liczyć na dodatki do wynagrodzenia takie jak premie lub pakiet socjalny? Podziel się swoim doświadczeniem i napisz więcej informacji na temat warunków zatrudnienia.

pracownikkk
@Aneta

a ty co sie tak wypytujesz? Nie od dzis wiadomo ze kierownictwo ma tu swoich szpiegów! wiec lepiej zastanowcie sie co piszecie bo jeszcze dostaniecie pozew o znieslawienie. Przypominam ze obowiazuje was klauzula poufnosci.

Wera
@pracownikkk

ludzie tu prawdę piszą, nikt nikogo nie obraża, a że prawda boli to niech sobie pozywają. Przyjdzie taki moment, że będą prosić ludzi o zatrudnienie się w ich firmie. Te wszystkie ZPCH, Stowarzyszenie, Fundacje to jeden wielki pic. Dobrze, że rynek się otworzył w dopłatach jak ktoś już pisał na tym forum.

Były, na szczes1cie, pracownik
@Wera

W dooopie mam tych ich szpiegów, tę całą kadrę i te napuszone babska z tej firmy, nie wspominająć tzw. nauczycieli - jedna taka na żadne pytanie nie odpowiedziała mi nigdy, stary niesympatyczny basztyl z nienawistnym grymasem na twarzy. Szukajcie innych firm, które maja pojecie o HR

Firma nie prowadzi rekrutacji, więc nie musisz mieć obaw.

Byly pracownik

Pracowałem tam rok skonczyla mi sie umowa i mi nie przedluzyli :(

Aneta

@Jasia, jesteś zainteresowana pracą? Jakie stanowisko Cię interesuje? Mikrotech w Krośnie szuka pracowników na stanowiska: specjalista do spraw telefonicznej obsługi klienta w dziale call center, java web developer w dziale IT. Firma oferuje szkolenia, umowę o pracę, stałe wynagrodzenie z systemem premiowym opartym o wyniki, zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku. Będziesz aplikować? Jeśli się zdecydujesz napisz koniecznie jak Ci poszło i czy zostałaś przyjęta?

Jasia
@Aneta

Witaj, mnie interesuje stanowisko operator wprowadzania danych, pracowałam na tym stanowisku 10 lat w mikrotechu, ale też mi się już umowa skończyła i teraz ciężko o prace, niestety. Te dwa dzialy o ktorych piszesz raczej nie.

Aneta

@Adam, czy firma wcześniej zatrudniała pracowników do pracy zdalnej? Mógłbyś wyjaśnić na czym ona polegała? Może pracodawca za jakiś czas wróci do tej formy zatrudnienia? Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie i jakie warunki proponuje pracodawca? Czy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności stanowią dużą liczbę w pracującym zespole ludzi? Czy obecnie są rekrutacje w firmie? Każde dodatkowe szczegóły pomagają osobom poszukującym pracy.

@Aneta

Pracowałam w Firmie Mikrotech przez 8 lat świetnie mi się pracowało, szkoda tylko że umowa się skończyła i musiałam odejść,Dla osób które mają problem z wyjściem z domu to idealna praca zdalna. Chętnie bym jeszcze tam popracowała.

Bety
@Aneta

Pracowałam w tej firmie jako szwaczka. Masakra. Najlepiej z grupą i to pierwszą, norma dla zdrowego często niewykonalna. Nie chcę więcej słyszeć o tej firmie.

Pracowałem w Firmie Mikrotech w latach 2009-2017. Firma ma swoje minusy o których wiele osób już tu pisało. Tym niemniej płaciła zawsze uczciwie - ostatniego dnia miesiąca pensja zawsze była na koncie. To że robią takie "podchody" z tymi umowami to inna rzecz - od jesieni 2017r przyjęć do pracy zdalnej nie ma w ogóle niestety.

Aneta

@anonymous, jako długoletni pracownik masz dużo doświadczenia w pracy w firmie. Podziel się nim z osobami szukającymi zatrudnienia. Jakie kwalifikacje należy mieć, żeby aplikować do tej firmy? Czy obecnie trwają rekrutacje, a jeżeli tak to na jakie stanowiska? Z tego co piszesz jesteś zadowolona z pracy. Czy atmosfera i relacje ze współpracownikami Ci odpowiadają? Zachęcam Cię do dodania opinii.

Witam jak dla mnie to tragedia praca w Microtech S.A pobierają na nasze wynagrodzenia pieniądze z PFRON ciągle coś im nie psuję wszystko narzucają z góry urlopy musisz planować z nimi ni tak jak tobie pasują Nie polecam

M
@Paweł

Bzdury totalne pracuje w Mikrotech od 9 lat urlopy planuje się samemu i nikt nic nie zmienia poza ewentualnie pojedynczym dniem między świętami.

Grzegorz
@Paweł

Paweł czy ty jesteś upośledzony umysłowo że takie bzdury wypisujesz?

Karol
@Grzegorz

To co pisze Paweł to w 100 % prawda

Grzegorz
@Karol

Karol pracuję w tej firmie już 12 lat i zapewniam cię że to nieprawda ,lepszej pracy w życiu nie miałem i nie słuchaj opinii frustratów.

Karol
@Grzegorz

Tylko że ja tam tez pracuje i mogę mieć swoje zdanie ? Ale czytając te wszystkie posty zadaje sobie takie pytanie dlaczego obrończy firmy tak agresywnie podchodzą do wypowiedzi innej niż oni ? Czyżby obrońcy to może same szefostwo ?

@M

trzeba planować szefowa sama pisze na panelu pracownika ze do konca miesiąca trzeba zrobić plan urlopów

Waldek
@Paweł

piszesz facet totalna nieprawdę planujesz sobie urlopy w styczniu na cały rok i nikt ci nie pisze ani nie zarzuca skoro piszesz takie bzdury to lepiej nie pisz wcale skoro kłamiesz jak z nut

Prawnik
@M

to dlaczego pracownik te poszczególne dni które życzy sobie państwo wielkie Centrala ma mieć wolne, ma oddać w ramach urlopu wypoczynkowego pracownik, który ma inne plany urlopowe. Dyktat, bo jak to nazwać. Będą wnioski do PIP-u

@Paweł

Nikt nie każe Panu tam pracować .Pracuję tyle lat i jestem zadowolona

Aneta

@Realista, to prawda zmienił się kodeks pracy w zakresie umów terminowych. Czy pracodawca w tej firmie tego przestrzega? Czy osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą liczyć na siemiogodzinny dzień pracy? @mario, a Ty jako długoletni pracownik, mógłbyś polecić tego pracodawcę osobom, które poszukują pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Mikrotech S.A. - Krosno

• Jak się pracuje w Mikrotech S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mikrotech S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mikrotech S.A.?

Mikrotech S.A.
3.3/5 Na podstawie 57 ocen.

Mikrotech S.A.