Opinie o Mikrotech S.A. w Krosno

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Mikrotech S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Mikrotech S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mikrotech S.A. w Krosno

CZESIEK MIKRO

powiedzcie mi jak radzicie sobie z program sjlite? bo wedlug mnie jest calkowicie do bani!

Renata
@CZESIEK MIKRO

Niestety nie znam szczegółów pracy w Mikrotech S.A. i nie umiem Ci odpowiedzieć. Jesteś pracownikiem tej firmy? Jeśli tak to napisz, czy poleciłbyś tę pracę.

Serce
@Renata

Przed zatrudnieniem, nie pytali o znajomość programów, DZIWNE a gdzie są koordynatorzy , wytłumaczą.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Mikrotech S.A.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Janusz

Całkiem dobra praca

leo

Pracowałam w tej firmie prawie 5 lat ale była to umowa na czas określony i więcej mi nie przedłużono nigdy sie tez do nich nie zwróciłam potem już o prace bo nie było potrzeby . Pracowałam jako operator wprowadzania danych . Teraz juz mi sie nie chce do nich wstępować , ani o nic pytać Pozdrawiam wszystkich jak kto chce to można sie zaczepić pieniadze zawsze na czas są .

Witam. Jestem byłą pracownicą Mikrotech. Pracowałam jako operator wprowadzania danych. Chciałabym dalej pracować ale niestety nie miałam umowy stałej a tylko na czas określony i nie przedłużono mi. Mam pytanie, czy znacie może firmę podobną która zatrudnia osoby niepełnosprawne.Z góry dziękuje

@Ewa

witaj, mam żonę która tam pracuje od ponad 10 lat z przerwami nie wiem jak teraz ale umowy stałej tam chyba nikt nie ma o kadrach nie mówię. Po trzeciej umowie zwalniają ale za jakiś czas znowu próbuje, dzwoni do kadr, pisze email do nich itd i jakoś potem się odzywają sami, tam też jest rotacja, to tyle ile wiem, pozdrawiam

Zbigi13 dziękuję bardzo, może spróbuję do kadr zadzwonić. Pozdrawiam

Firma Mikrotech S.A. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko GRAFIK KOMPUTEROWY - PROJEKTANT HAFTU. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Inżynier Wsparcia Uslug IT/ IT Service Desk Specialis
Zielona Góra
LUG Light Factory Sp. z o. o.
(2087 opinii)

Ciężko jest w systemie 12/12 w Mikrotech S.A.? Ktoś coś?

zbigi13

A czy mogę wiedzieć co to za system pracy? Pytam z ciekawości, mam żonę która pracuje w Mikrotechu ale o systemie nie słyszałem.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Mikrotech S.A.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

zbigi13

Nie pamiętam jak to było kiedyś ale w tym roku była dniem wolnym w ramach urlopu. Pozdrawiam.

Jan
@zbigi13

No właśnie , w ramach urlopu robi się wolne dni. Dlaczego narzuca się pracownikom pomysły tzw. dyrekcji? Przecież to niezgodne z prawem. To pracownik decyduje o swoim urlopie, a nie przymus pracodawcy i sucha informacja, że należy przysłać kartę urlopową. Beznadzieja!

@Jan

Każdy ma dar wolnej woli. Nie wszystkim to przeszkadza, a poza tym myślisz że w wielu innych pracach pracodawcy pytają co pracownik sobie życzy, no proszę cię nie żartuj. Idealna praca będzie w idealnym świecie. Wielu cieszy się że ją ma, nie mówiąc już że mówimy o ludziach niepełnosprawnych. Dla niejednego to przejście z pokoju do pokoju i jesteś w pracy i masz blisko 2000 tys w kieszeni. Nie jeden to by "z pocałowaniem w rękę przyjął taką pracę". Oby tylko pracodawca chciał dalej zatrudniać bo tu jest problem. Jak komuś nie pasuje to nie pracuje tam i tyle niech poszuka sobie np supermarkecie to zobaczymy co powie a zarobi podobne pieniądze, może sobie np kopać doły itd No chyba nie chcemy powiedzieć że każdy będzie informatykiem, kierownikiem i dyrektorem. Pomarzyć dobra sprawa.... To tak mała moja dygresja. Oczywiście bez złośliwości.

Jan
@zbigi13

No cóż, to jest twoje zdanie. Pragnę zauważyć, że Mikrotech jest ZPCH i porównywanie pracy tam z pracą w markecie jest mało trafione. W końcu to dzięki dotacjom i przywilejom ze strony państwa takie firmy istniały i nadal istnieją. Nie wszyscy niepełnosprawni w tej firmie pracują przechodząc z pokoju do pokoju. Ci co pracują na maszynach itd mogą ci powiedzieć jaka to sielanka. Właśnie dlatego, że jest to ZPCH należy się spodziewać znacznie więcej po pracodawcy. Poczytaj forum, wtedy będziesz bardziej obiektywny.

@Jan

zapewne masz rację, nie chcę wchodzić w polemikę. Ale sam widzisz że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Inaczej oceni to ktoś kto pracuje w domu przy kawie a inaczej.... będąc w tej samej firmie. I zgadzam się z tobą że firma finansowana przez państwo powinna bardziej doceniać finansowo pracownika na różne sposoby. No ale jest jak jest i myślę że dla wielu taki Mikrotech a zbyt wiele takich firm nie ma na rynku (chociaż mogę się mylić bo nie badałem tematu) jest "zbawienny" mówię o niepełnosprawnych. Pozdrawiam serdecznie.

Mrówka

Pracuje w Firmie juz 11 lat i bardzo sobie chwale bo z moja niepełnosprawnoscia nigdzie nie znalazłbym pracy. Czytałem wypowiedzi i niektóre to stek bzdur i chyba od byłych pracowników, z którymi firma nie podpisała dalszej umowy. Dwóch moich kumpli nie dostało kolejnej umowy ale tu akurat wiem z jakim zaangazowaniem ''pracowali'' Dostałem od firmy 2 komputery, drogi aparat do mierzenia cisnienia i słuchawki a w grudniu ub.r. pokaźną kwote uznaniową. W moim przypadku od 2009 do 2016 roku firma regularnie co miesiac wypłacała premie uznaniowe w róznych kwotach a były i takie siegajace połowy pensji. Co do osobnego pokoju to tez bzdura bo ja pracujac w OWG miałem biurko w goscinnym pokoju i dopiero gdy przeszedłem do CCW z wiadomych wzgledów musze miec osobny pokój. Mam umowe do listopada tego roku i z nieoficjalnego zródła dowiedziałem sie ze dostane umowe na stałe ale zobaczymy. Ja jestem z pracy w Mikrotech bardzo zadowolony, do pracy mam 5 metrów w ciepełku i bez stresów, a co do opiekunów to rózni ludzie zyja na tym swiecie. Moich opiekunów miałem porzadnych no na 10/8 było w porzadku. Zadnych nacisków, mam norme która musze wykonac ale z tym nie ma najmniejszego problemu wystarczy uczciwie podejsc do tematu bo przeciez za cos pieniadze z firmy dostaje. Zdarzy sie ze opiekun zwróci uwage na jakis bład i to jest normalne a nawet potrzebne, moja opiekunka nie dzwoni do mnie od 3 miesiecy. Jednym słowem jestem zadowolony z pracy, mam nadzieje ze jeszcze popracuje bo do emerytury troche jeszcze brakuje lat. Pozdrawiam serdecznie

mario
@Mrówka

Ja też pracowałem w tej firmie sporo lat i nie zgadzam się z takimi frazesami. Napisać można wszystko. Owszem w czasie trwania umowy przelewy są regularne, ale zdecyduj się - piszesz, że ze swoją niepełnosprawnością nigdzie byś pracy nie dostał, a w Mikrotech -u jeszcze ci premie płacą. Wielu moich znajomych pracowało w tej firmie i naprawdę nie obijali się, a premie to raz na ruski rok np 100 złotych. Ludzie którzy maja pojęcie i chęć do pracy dadzą sobie radę bez tej firmy. To co piszesz to twoja prawda nie mająca odbicia w rzeczywistości.

hhh
@Mrówka

ciekaw jestem czy dostała Pani umowę na stałe :)

DSADASDSA
@Mrówka

bzdury jakies piszesz nikt nie dostaje za nic bonusów firma jest skąpa.

@mario

Bzdury waść piszesz.

mrówka
@hhh

Tak, dostalam

Zocha

Bardzo się cieszę, że wzrasta pensja minimalna i tak za dwa lata te wszystkie ZPCH przestaną istnieć.Dobrze, bo tak naprawdę chodzi w tym wszystkim o taniego pracownika, który powinien pracować jak pełnosprawny za lwią część dopłat publicznych. Nie będę opisywała swojej historii w Mikrptech-u bo jest ona taka jak wszystkich. Apelujmy do samorządów o miejsca pracy, wiem że wielu osobom się to udało. Szkoda życia i czasu na pracę w firmie w której nie potrafią się nawet rozstać tak po prostu - po ludzku.

@Zocha

Jesteś wyjątkowo perfidna ,cieszysz się że ludzie stracą pracę ,otwórz mądralo własną firmę i działaj kto ci broni.

Zocha
@Marian

Perfidne to jest zatrudnianie na czas określony tzw 33 miesiące i bez uzasadnienia zwalnianie pracownika. Oczywiście tam się nie zwalnia ludzi tylko nie przedłużą umowy. Spróbuj się czegokolwiek dowiedzieć od swojej przełożonej, albo krótko pracujesz albo dopiero zrozumiesz. Cieszy mnie to, że takie firmy. które nie szanują swoich pracowników przestaną mieć rację bytu, Ciekawe czy zaproponują ci pensję 4 tysiące miesięcznie? Chłopcze czytaj ze zrozumieniem zanim zaczniesz pisać o perfidii.

Aleksander

Ludzie których nie stać na pracę w innej firmie - oto jawi się obraz Marianka. Zośka prawdę pisze, ale czego się spodziewać po kimś kto nawet interpunkcją nie umie się posługiwać. Dawno chyba słomy nie wymieniałeś. Prostacy zawsze są roszczeniowi, chamscy, jedynym argumentem w dyskusji jest obrażanie. Jesteś tam gdzie jesteś dlatego, że jesteś jaki jesteś.

@Aleksander

Aleksander w domu wszyscy zdrowi?

Henry

Dobry pracodawca z całą pewnością funkcjonuje zgodnie z przepisani kodeksu pracy!

Franciszek
@Henry

To dobrze, że dla firmy jest ważny kodeks pracy. Czy pracownicy są równie istotni i mogą liczyć na szkolenia, które pozwalają podnieść kompetencje zawodowe?

Beata
@Franciszek

Jak się sami nauczą to dobrze, człowieku tam się niczego nie nauczysz, ty masz pracować, a nie się uczyć. Jak się sam nie nauczysz oni na pewno nie. A do jakiego działu się dostałeś i kto jest twoim kierownikiem to ci napiszę więcej.

Bożena
@Beata

Przyłączę się do dyskusji. Jestem dopiero na etapie zbierania informacji o Mikrotech i muszę powiedzieć, że trochę mnie zaniepokoiłaś. Myślałam, iż pracodawca zapewnia chociaż pakiet szkoleń "na start". A co z nieco bardziej doświadczonymi pracownikami? Można liczyć na ich wsparcie?

daro
@Bożena

a ty co idziesz pracować czy uczyc się bo nie rozumie

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Beata

Otrzymywały, kiedyś tak było, jak jest teraz nie wiem. Ale jak ludzie piszą i tak popracujesz czasowo, a potem dowiesz się parę dni przed końcem umowy ( tak, że nie zdążysz nic nowego znaleźć ) że z przyczyn obiektywnych ci dziękują. Nie wiąż przyszłości z tą firmą.

Mario

Pracowałem w tej firmie ładnych parę lat, gdy kończyła mi sie umowa po której powinienem dostać już na stałe, zadzwoniła do mnie pani i powiedziała, że dostanę umowę na stałe, bardzo się ucieszyłem (kto by się nie ucieszył)... jednak za kilka dni dowiedziałem się, że jednak nie....

Agga
@Mario

Proponuję byłym pracownikom którzy z przyczyn "niezależnych od firmy" tej czy innej zwolnionych po 33 miesiącach o wysyłanie petycji do Centrali PFRON i Ministerstwa Pracy aby zmienić tak prawo by tacy pracodawcy zwracali dofinansowania do wynagrodzeń, bo fajnie się żongluje ludźmi których się ma za niewielkie pieniądze. Dlaczego nie ma uzasadnienia końca umowy, To są pieniądze publiczne i jeżeli nie pasuje taka forma odpowiedzialności to trzeba zmienić status. Każdy pracownik powinien mieć prawo odwołania się od decyzji firmy, a nie umywanie rączek lakonicznym stwierdzeniem z przyczyn niezależnych. To od nas zależy jak będziemy traktowani, trzeba podpowiadać instytucjom jak modyfikować prawo aby ludzie którzy korzystają z pieniędzy publicznych ponosili odpowiedzialność . Mając uzasadnienie niezgodne z faktami możemy wnieść pozew do sądu pracy. Wiem, że już parę osób wysłała pisma z opisem takich praktyk i prośbą o zmianę prawa.

Rafał
@Agga

Wiesz ilu pracowników spotkało takie zwolnienie? Napisz na forum jak rozwinęła się sytuacja.

Mario
@Agga

@Agga Pisała Pani takie pismo ? jeśli tak, to proszę o wzór, i czy można takie pismo wysłać @?

Red
@Mario

Miałem podobną sytuację, kilkanaście lat się nadawałem i nie było problemów żadnych a tu naglę … stała regułka "z przyczyn od nas … " Chore to wszystko .. jak firma traktuje pracowników, tylko żeby się cyferki na koncie zgadzały.

Janko Muzykant

firma ktora jest mentalnie w PRlu, traktuja niepelnosprawnych jako zlo konieczne a maja od kazdego niepelnosprawnego prawie 3 tysiace dofinasowania. Program ktory mierzy czas pracy jest beznadziejny, czlowiek zamiast pracować traci czas na klikanie w obrazki ktore pojawiaja sie co pól minuty przez co prawie nic nie mozna zrobić. Oczywiscie na koniec miesiaca sa pretensje dlaczego tak mało przetargów jest zrobionych..

Krzysztof
@Janko Muzykant

Co masz na myśli pisząc o złym traktowaniu niepełnosprawnych w firmie Mikrotech? Możesz napisać coś więcej dlaczego firma twoim zdaniem jest źle zorganizowana? Dzięki za więcej szczegółów na ten temat.

CZESIEK MIKRO

OKROPNA FIRMA KTORA PLACI GROSZE ZA PRACE I JESZCZE KONTROLUJE PRACOWNIKA JAK W JAKIMS (usunięte przez administratora)!

@CZESIEK MIKRO

Dlaczego okropna ? Jak ktoś dorabia do renty to jest wystarczająco :)

Zbyszek
@Piotr

No chyba, że skończyłeś dwie klasy podstawówki. Jak masz studia techniczne, biegle władasz jak niektórzy dwoma trzema językami, grafikę masz w palcu, a otrzymujesz 1630 złotych to daruj sobie, ale motywację tracisz po miesiącu. Zresztą autorowi wpisu chodzi o coś zupełnie innego.

Justa

Miałam też "przyjemność " tam pracować, ale było to jakiś czas temu. Tak te umowy czasowe są okropne, a już sposób ich rozwiązania...Brak słów. Nie wiem czy Państwo wiecie, ale obecnie możecie zażądać pisemnego uzasadnienia takiej decyzji firmy. Ostatnio osoba w podobny sposób zwolniona w Warszawie oskarżyła pracodawcę o dyskryminację itd i wygrała w sądzie. Otrzymała również dość dużą rekompensatę. Więc to nie tak do końca można traktować niepełnosprawnych, bo jak się otrzymuje dofinansowania to trzeba w sposób bardziej cywilizacyjny traktować pracownika.

fdsfds
@Justa

gadasz totalne bzdury, moga co wyslac uzasadnienie jak pracujesz na czas nieokreslony.... Jak pracujesz na umowie z okreslonym terminem to po prostu ta umowa sie konczy i koniec nie masz zatrudnienia

Justa
@fdsfds

Bzdury? Poczytaj Kodeks Pracy. "Kodeks pracy nie zamyka katalogu działań, które mogą być uznane za dyskryminujące. Wskazuje on na dyskryminację w zatrudnieniu, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową. Mając na uwadze powyższe, pracodawca powinien liczyć się z możliwością konieczności uzasadnienia wypowiedzenia umowy terminowej, nawet jeśli przepisy wprost tego od niego nie wymagają." Poczytaj pełną treść KP to może zrozumiesz więcej.

Mikroś

NIE ZATRUDNIA WAS NA STALE BO JESTEŚCIE TYLKO ZWYKŁYMI MURZYNAMI DO KLEPANIA PRZETARGÓW. NA STALE TO MAJA UMOWY PRACOWNICY CENTRALI HAHA

aneta

jakiś czas temu pracowałam przez kilka lat. oczywiście umowa za umową, nigdy na stałe, ale do dzisiaj piszą bzdury w ofertach pracy - zdanie: oferujemy stabilne zatrudnienie. O tak, jest ono szczególnie stabilne jak się żyje samemu i od nikogo pomocy. Umowa się kończy i na ulicę. Nie ma tam za bardzo z kim rozmawiać, tylko prezes, prezes. Odradzam chętnym do pracy w tej firmie bo po pierwsze niczego się nie nauczycie, a po drugie będą was traktować jak przygłupów.

Aneta

Musisz mieć bardzo nisko zawieszoną poprzeczkę w życiu, to że się ludziom dziękuje tak prawie z dnia dzień to oczywiście dla ciebie norma. Myślę, że osoba która przepracowała parę lat zasługuje na to aby ją poinformować miesiąc wcześniej, że to koniec. System zatrudnienia oparty jest tam o zero jakichkolwiek zasad.

Marian

Najlepsza firma na świecie ,praca w niej to prawdziwa przyjemność. Życzę firmie Mikrotech żeby istniała do końca świata i jeden dzień dłużej.

mikroś
@Marian

pewnie troll z firmy pisze glupoty

mikrotechniak

beznadziejna firma, kiedys mozna bylo tam pracować,(usunięte przez administratora)Niedlugo konczy mi sie umowa i dobrze bo juz mam dosyc tego (usunięte przez administratora)!

Iwona Sz.

Przepracowałam w Mikrotechu 6 lat i jestem z tej pracy zadowolona,praca dość lekka,nauczyciele pomocni. Firma uczciwa tzn.wypłata na czas,wszystko się należy. A co do pracy dalszej to nie wina firmy tylko nowej chorej ustawy . Bardzo bym chciała żeby się coś zmieniło i można było wrócić do MIKROTECHU.

Maria
@Iwona Sz.

Co za brednie wypisujesz, a czyja to jest wina? Co stoi na przeszkodzie zatrudnić cię na czas nieokreślony i np. zwolnić jak nie będziesz spełniać wymagań. Taka postawa pracodawcy jest po prostu zupełnie niezrozumiała. ale co tu komentować.

I.

Cóż więcej pisać SZKODA ŻE NIE MA WIĘCEJ TAKICH FIRM!!!!!! To była szansa dla niepełnosprawnych a co do kwestii wynagrodzenia to każdy pieniądz się przydaje i na ulicy nie leży.

Zostaw merytoryczną opinię o Mikrotech S.A. - Krosno

• Jak się pracuje w Mikrotech S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mikrotech S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mikrotech S.A.?

Mikrotech S.A.
3.3/5 Na podstawie 57 ocen.

Mikrotech S.A.