Megabajt Sp. z o.o.

Warszawa

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 24 ocen.

Opinie o Megabajt Sp. z o.o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Megabajt Sp. z o.o.

Karolina

Dla użytkowników forum jednak bardzo ważne jest, aby uzyskiwać informacje bezpośrednio od pracowników firmy. Te opinie są bardzo ważne, pozwalają w pewien sposób poznać pracodawcę "od środka".

Megabajt Sp. z o.o.

Witaj Karolina, możesz zadać wszystkie pytania odnośnie bieżących rekrutacji bezpośrednio do naszego działu HR (HR@megabajt.com.pl) - odpowiadamy na maile. :) Pozdrawiamy! Megabajt Sp. z o.o.

Megabajt Sp. z o.o.

Mili Państwo, Jesteśmy polską firmą w „rodzinnym klimacie” - nikt nigdy tego nie ukrywał. Praca u nas nie jest zaś obowiązkiem ani karą. :) Na rynku działają przecież spółki skarbu państwa i różne korporacje. Megabajt to fajni ludzie (poza Zarządem oczywiście), odnajdujący się w tym klimacie, wyrażający własne opinie i realizujący dobre pomysły. Czasem popełniamy też i błędy (zapewne przez nieznajomość Excela), ale się na nich uczymy już tak ponad 20 lat! ;-) Przedmówca, wspominając „stare czasy”, okazuje się być - jako były pracownik o długim stażu – najlepszą referencją stabilności zatrudnienia i akceptacji krytyki działania firmy. Niestety nie pisze tylko, w jakich okolicznościach doszło do rozstania… :( To czasem wpływa na obiektywizm wystawianej oceny. Podsumowując, najlepiej sprawdzić nas na własną rękę w realu, szczególnie, że podobno teraz nowym płacimy 2x więcej! :-) Pozdrawiamy! Megabajt Sp. z o.o.

Niezadowolony.

Zdecydowanie odradzam. Wszystko rozumiem, że dużo pracy obowiązków itd. to nie chodzi o to, wszędzie należy być odpowiedzialnym za to co się robi i pracy jest dużo. Potwierdzam jednak przedmówców, jeżeli nie masz pleców, układzików to jesteś dosłownie dłamszony. Na pierwszy rzut oka wszystko pięknie, wysokie zarobki itd. kuszą potencjalnych kandydatów, mija kilka miesięcy i otrzymujesz chęć wsparcia w postaci asystenta. Super ! Uczysz go pracy, a później dostajesz obniżkę pensji, a jak próbujesz rozmawiać to masz propozycję nie do odrzucenia (czyt. tam są drzwi, podpisuj dokumenty i do widzenia). Reasumując, potrzebny jesteś abyś "sprzedał" kontakty, swoją wiedzę i doświadczenie a później papa.

KL

Niestety ale wszystkie te wypowiedzi oddają 100% tego co tam się dzieje. B...el na kółkach. Zastanawia mnie fakt, jak w dzisiejszych czasach taki wytwór w ogóle funkcjonuje ??

Kriss

Miałem do czynienia również z tą pseudo firmą. Potwierdzam opinie przedmówców w 100% , ściągają ludzi za wszelką cenę, oferują atrakcyjne wynagrodzenie po czym jak przekażesz kontakty to mają Cię za nic. Odradzam !! Jedna opinia pozytywna tutaj to chyba właściciela albo dyrektora. Chamstwo i prostactwo się szerzy !

anonim

(usunięte przez administratora)

piano

załapać się może i byłoby dobrze ale to nie jest takie proste jak wielu osobom się zapewne wydaje .

iza

w tej firmie rzadko ktoś pracuje dłużej niż rok, pracowałam tam jakiś czas temu i mam znajomych którzy jeszcze tam sa. rotacja jak na karuzeli. Co roku wymiana bo ludzie wymiękają (piszę o dziale handlowym). Atmosfera nie do wytrzymania dla większości. ODRADZAM

gość

a jakie świadczenia socjalne oferują??

duchowny

wszystkiego najlepszego na nowy rok , wszystkim z którymi pracowałem poza jednostkami . Nie polecam pracy w tej firmie z powodu tych własnie jednostek z którymi zarząd firmy do chwili obecnej nie zrobił porządku a praca w ich obecności jest nie do zniesienia.

anonim

(usunięte przez administratora)

W.

Daniel, o czym Ty piszesz...warunki umowy ? Masz umowę na najniższą krajową, a reszte na umowe zlecenie.Ewentualnie swoja działalność.Poczytaj opinie wcześniejsze, to co ludzie piszą to 100% prawdy.

W.

Miałem okazję pracować dla tej firmy, wcześniejsze opinie są w 100% prawdziwe. Na początku, wszystko w różowych barwach, szukają do pracy specjalistę, wysokie zarobki, premie, dodatki itd. itp. następnie po pewnym czasie, zatrudniają asystenta, którego chcąc nie chcąc wdrażasz. Po kilku miesiącach, w ramach podziękowania otrzymujesz bądź marną wypłatę (połowę niższą) i na pytanie o co chodzi ? otrzymujesz odp. jak nie pasuje, to szukaj nowej pracy. Generalnie, nie polecam, ale jeżeli ktoś lubi być kołowany (czyt.frajer), to może spróbować.Duża rotacja pracowników o czymś świadczy, nie potrafią docenić pracowników rzetelnych, oddanych a wspierają miernoty. Reasumując, dla mnie to strata czasu i duży zawodowy błąd, że dałem się nabrać.

Rysiek

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.... Zarząd doskonale wie co się dzieje, z tego co wiem był o tym informowany, przez wiele osób....

anonim

(usunięte przez administratora)

Nick

Nie!! Systemy premiowe są zmieniane dla wszystkich działów, a nie dla nowych pracowników. Plany do wykonania z roku na rok wyższe, jak pracownicy je robią, to zarabiają więcej, więc zmienia się system premiowy, żeby pracownik robił więcej, a zarabiał tyle samo. PM-owie dostają wyższe plany do wykonania, niż działy handlowe. Ludzie odchodzą, a ich plany są rozdzielane na pozostałych pracowników, jak ich nie wyrobią nie dostaną premii, a jak zrobią to zmiana systemu. Podwyżka pensji NIE ISTNIEJE!!!! Dołożyć obowiązków, planu - owszem, ale nic w zamian, chyba, że zaszczyt, że można pracować w megabajcie.

anonim

(usunięte przez administratora)

Niezadowolony

Nie ma łamania praw pracownika? :) a to dobre. Widać, albo tam nie pracowałeś albo klepiesz post bo masz w tym interes. Traktowanie ludzi bez szacunku, zmiany systemów premiowych z palca 10 x w roku bez żadnych aneksów etc. Niepolecam. Dużo osób chce odejść, ale boją się wiadomo... kredyty etc. Tak naprawdę nie ma tam osoby która by nie chciał odejść. PM są mega zdemotywowani o handlowym nie wspomnę.

Były pracownik
@Niezadowolony 15.07.2015 16:39
Nie ma łamania praw pracownika? :) a to dobre. Widać, albo tam nie pracowałeś albo klepiesz post bo masz w tym interes. Traktow...

Ludzie odchodzą, w TD jest już kilkanaście osób z Megabajtu i świetnie sobie radzą!! Ale tu jak zrobisz więcej, to zarobisz więcej, a w Megabajcie od razu zmiana systemu premiowania, żeby tylko nie zarobić więcej!! To chore!! Fakt, nie ma żadnego papieru, bez aneksów. Ludzie odchodzą i do ABC, bo tam jest poszanowanie i pracownika i jego pracy. Jak dobrze pracujesz, dobrze zarabiasz. Zresztą to normalne, tak jest w większości normalnych firm, tylko nie tu!!!

były

zgadzam się, zero szacunku dla pracownika, nie ma żadnych zasad - dostajesz do zrobienia plan nie do zrealizowania, nieuzasadniony - masz tak zrobić bo tak chcą, do tego nieuczciwe zasady - albo zrobisz cały plan albo zero premii - w firmach konkurencyjnych masz prawo de premii przy wykonie 70 %, i zgadzam się kadry nie ma , przypadkowe osoby, które dobrze "wchodzą" są kierownikami, nie polecam

Diana

mobbing w pełnym zakresie, zero szacunku dla pracownika...odradzam przy tak marnych warunkach finansowych

Pol
@Diana 28.05.2015 21:19
mobbing w pełnym zakresie, zero szacunku dla pracownika...odradzam przy tak marnych warunkach finansowych...

Mobing, dyskryminacja i brak szcunku do pracownika to codziennoeść.

fakt

Faktycznie warto uważać. Dla człowieka który będzie dzwonił 50x w ciagu dnia moze i ok. Pod warunkiem niezadawania pytań i braku ambicji. Kierownicy robią swój prywatny folwark (Albo zgadzasz się z nim alboś wróg). Zero szansy rozwoju.

gość
@fakt 08.05.2015 15:45
Faktycznie warto uważać. Dla człowieka który będzie dzwonił 50x w ciagu dnia moze i ok. Pod warunkiem niezadawania pytań i brak...

ODRADZAM - szczególnie w dziale handlowym. Pseudo kierownik, to furiat, jest niezrównoważony, mobbing w tym dziale to chleb powszedni. Dziwię się, że zarząd jeszcze nie wpadł na to, że on robi wkoło siebie tylko szum, żeby inni myśleli, że coś robi. Poza tym, ludzie są naprawdę fajni, super atmosfera, jakby "wyciąć" tego jednego człowieka. Ja tylko obserwowałem z innego działu te zachowania, ale przyznam, że nigdy nie chciałbym choćby nawet siedzieć w jednym pomieszczeniu z tym "kierownikiem". Wieczny krzyk, bluzgi i wydzieranie się na podwładnych, upokarzanie ich.... Dużo ludzi odchodzi z tego działu i jak tak dalej będzie to ta firma straci naprawdę super fachowców i super ludzi..... Szkoda by było, bo to oni tworzą tą firmę.

Były pracownik
@gość 30.06.2015 22:01
ODRADZAM - szczególnie w dziale handlowym. Pseudo kierownik, to furiat, jest niezrównoważony, mobbing w tym dziale to chleb pow...

Zgadzam się w 100%. Ja odszedłem już jakiś czas temu, ale przede wszystkim dlatego, że nie da się pracować w takiej atmosferze. Kierownik działu handlowego, to zwykły przypadek. Człowiek bez jakichkolwiek kompetencji. Potwierdzam wszystko co zostało już napisane o tym człowieku. Nie było dnia, bez ubliżania, darcia się na nas (jego podwładnych), poniżania, ubliżania itp. Zarząd to akceptuje i toleruje, co świadczy tylko o nich. Jak już wcześniej było zauważone, ten człowiek nic nie robi, prócz szumu i wrzasku, ale nikt na to nie reaguje. Może w końcu ktoś pozwie firmę o mobbing w dziale handlowym, to wtedy otworzą oczy, kogo zatrudniają?? A co do wynagrodzeń, to też w 100% wszystko prawda - zwykły wyzysk handlowca.

szczery

zgadzam się z przedmówcą, działami liczącymi kilku pracowników zarządzają "kierownicy" który nie mają predyspozycji, wiedzy, doświadczenia - niczego - nie umieją , cały zarząd zresztą też , motywować pracowników, demotywują kompletnie, zastraszają - nie da się pracować w atmosferze, że jak ci nie pasuje to na twoje miejsce jest wielu chętnych, że za dużo zarabiasz a zarobki są marne tak naprawdę, jak się odważysz odejść jak ja odszedłem , to nie wypłacą kasy taką powinni, odradzam, odradzam, zdecydowanie ODRADZAM

niedoszły pracownik
@szczery 14.03.2015 20:03
zgadzam się z przedmówcą, działami liczącymi kilku pracowników zarządzają "kierownicy" który nie mają predyspozycji,...

Byłem na rozmowie, na stanowisko handlowca. Czekając na Prezesa, widziałem ludzi uśmiechniętych, żartujących, bardzo mi się to spodobało. Prezes też bardzo rzeczowy, na poziomie, kulturalny facet. Po rozmowie z Prezesem miałem jeszcze porozmawiać z kierownikiem działu handlowego. Czekałem na niego ok. 15 min., w końcu się zjawił: łysy, wydziargany koleś, w krótkich spodenkach, brudnej bluzie. Rozsiadł się w krześle, nogi postawił na drugim, po kilku zdaniach mówił mi na TY, a po kolejnych paru rzucał bluzgi, a w między czasie pisał na telefonie. Kompletne ZERO!!!! Po tak miłym wstępie, w końcu wyszedłem zniesmaczony, a jak czytam Wasze opinie to nie żałuję, że nie podjąłem pracy w tej firmie.

zniesmaczony

kadra zarządzająca nie ma pojęcia o handlu - każdy ma swoją wizję, każdy inną , rozbudowana struktura pseudo kierowników, którzy nic nie robią a trzeba robić na nich !!! - figuranci na papierze, ludzi, którzy pracują z klientami, mają wyniki są wykorzystywani, chcą zatrudniać z kontaktami aby wykorzystać a potem wymiana na tańszych, brak jakiegokolwiek systemu motywacyjnego, nie jasne zasady premiowania - zmieniane w trakcie , nie polecam !!!!

like

Asystentki / Asystenta Działu ds. Sieci Wielkopowierzchniowych ktoś mógłby mi napisać jak wyglądają rekrutacje na to stanowisko, jakie pieniądze, oczekiwania itd.

Piter

odradzam, oczekiwania ogromne, chcą dużo brać niewiele dając w zamian , to czego oczekiwano od mojego stanowiska non stop się zmieniało po zatrudnieniu - normalnie człowiek orkiestra, nie wiedziałem do końca jaki mam zakres obowiązków, co innego mi oferowano podczas rozmów kwalifikacyjnych a czego innego oczekiwano po zatrudnieniu, fajni ludzie , ale kadra zarządzająca nie ma pojęcia o niczym, krótko pracowałem - nie polecam

John

Masakra Liczą się układy i układziki,(usunięte przez administratora) Możesz zasuwać i po nocach a na dziękuję nie masz co liczyć. Najpierw Cię zwabią piękną gadką jakie to masz możliwości, a jak już wykorzystają Twoją wiedzę i kontakty, to Cie wywalą i wezmą na Twoje miejsce tańszego...

Anonim

Polecam bardzo!!! Kasa średnio, ale daje radę, zwłaszcza jak dużo godzin dłubiesz to jest nawet miło jak zobaczysz na koncie, a i jeszcze jak się naprawdę starasz to Kierownik się potrafi odwdzięczyć. Atmosfera bardzo w porządku. Jeśli się starasz i uczciwie pracujesz to naprawdę Cię docenią. Ja nie narzekam. Daję słowo honoru. pzdr

Nicolas

Jak dla mnie jest super, nie zgodzę się z przedmówcą. Jeśli uczciwie się pracuje, nie obija i robi swoje najlepiej jak tylko można to Firma naprawdę się potrafi odwdzięczyć. Ludzie OK, jest wesoło i nie ma sztywniactwa - firma dla ludzi. Firma godna polecenia :-)

Pafciu

JAk nie masz pleców to w tej firmie jesteś ZEREM. Liczy się tylko układ i znajomości. Mimo, że jestes bardziej wartościowy to i tak nie masz szans :)

Zostaw opinię o Megabajt Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Megabajt Sp. z o.o.