Opinie o Megabajt Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Megabajt Sp. z o.o., lecz również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Megabajt Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Megabajt Sp. z o.o. w Warszawa

Kilimandżaro
Kandydat

Lata świetlności ta firma ma już dawno za sobą. Dziś to wrak który jest na dnie oceanu. Zgadzam się z większością wyrażonych tu opinii.

Czy w Megabajt Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Pytanie Nowy wpis

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Megabajt Sp. z o.o.? Chodzi o pracę jako Handlowiec, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 18 września.

Piotr Nowy wpis
@Pytanie

W ramach benefitów pozapłacowych firma dofinansowuje lub finansuje ubezpieczenie, prywatną opiekę medyczną Enel-Med, karty sportowe Benefit, karty podarunkowe Sodexo i prezenty świąteczne zarówno dla pracowników jak i dla ich dzieci.

Czy w Megabajt Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

@Pytanie

Tak, firma co roku przygotowuje paczki świąteczne dla pracowników i niezależnie dla dzieci pracowników.

@Pytanie

Jeśli masz na myśli bony pieniężne czy coś w tym rodzaju to nie ma czegoś takiego. Na Boże Narodzenie pracownik dostaje prezent wartości 50-80 zł. A jak ma dzieci to dzieci pracownika dostają planszówki.

KS
@MT

Jest dokładnie jak napisał MT, można dodać że prezentem jest z reguły towar zalegający w magazynie firmy.

Raven Nowy wpis
@MT

Sądząc po komentarza MT - ten człowiek musiał być wyjątkową miernotą w strukturach Megabajt. Jako klient nigdy bym nie chciał, aby taka osoba miała ze mną kontakt. W sumie dobrze, ze zaraz go nie ma już :p. Moim zdaniem ta firma ma nowy wiatr w żaglach i bardzo ciekawy potencjał. Bardzo im kibicuje

Potencjalny
Kandydat

Chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie, w mojej ocenie dość istotne w obecnej sytuacji. Jak firma zadbała podczas pierwszej fali , oraz dba o zdrowie pracowników w dobie pandemii ? Czy wdrożona została praca zdalna dla pracowników, których fizyczna obecność nie jest niezbędna w funkcjonowaniu organizacji ? Czy wdrożone zostały jakieś zabezpieczenia , dystans pomiędzy pracownikami i środki ostrożności ?

Raven Nowy wpis
@Potencjalny

To najgłupsze pytanie jakie w życiu widziałem. Masz na myśli tą pandemię, której nikt nienwidział i jej nie ma? Lepiej weź się do pracy, a nie szukasz jak robić podpuchę

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Megabajt Sp. z o.o.?

Adam
@Pytanie

Firma stawia na budowanie dobrych relacji w zespole i płynną komunikację, zarówno na poziomie poszczególnych komórek organizacyjnych, pomiędzy różnymi komórkami, jak również na poziomie pracownik-przełożony. Myślę, że gdyby próbować nazwać styl zarządzania byłby on najbliżej stylu afiliacyjnego i/lub trenerskiego.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Megabajt Sp. z o.o. na stanowisko Handlowiec w dziale sprzedaży exportowej? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Art Directora do pracy w teamie
Bluecloud Interactive Sp. z o.o.
(48 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Doradca Obsługi Klienta (2 stanowiska)
Rayner Intraocular Lenses Limited
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Kilimandżaro

A jak jest teraz?
Klient

Cześć, czy ktoś wie jak jest teraz? Jaka atmosfera i klimat? Wg komentarzy widac, ze oferty pracy wiszą długo, zwłaszcza na Juniora. Dalej jest więcej szefów niz pravownikow? Czy to zamierzchłe czasy?

Adam
@A jak jest teraz?

Myślę, że najlepiej jest się umówić na rozmowę i osobiście przekonać. Negatywne komentarze umieszczane przez osoby, które z pewnością od długiego czasu są poza strukturami firmy lub nigdy w nich nie były, są kiepskim nośnikiem informacji.

@Adam

Niestety, na rozmowie każda strona stara się wypaść jak najlepiej. To właśnie pracownicy są najlepszym nośnikiem informacji.

Kandydatura

Jak to faktycznie jest z tą samodzielnością w tej firmie ? Rozważam, czy raczej rozważałem wysłanie CV w odpowiedzi na ofertę pracy na jednym z portali , ale po przeczytaniu opinii @Krejzega i @MT zacząłem się zastanawiać . Mam spore doświadczenie, dużo pomysłów i chciałbym je wykorzystać a nie zmarnować.

@Kandydatura

Firma daje dużo samodzielności i jest otwarta na nowe pomysły w szczególności jeśli idzie to w parze z uzyskiwaniem założonego rezultatu. Złożenie CV nie stanowi żadnego zobowiązania a wiele można się dowiedzieć podczas bezpośredniego spotkania i rozmowy rekrutacyjnej.

Jak Jest
@Kandydatura

Chodzi Ci o ogłoszenie na pracuj.pl na juniora ? "Ucząc się od doświadczonego Export Managera, chcesz w przyszłości awansować" "Wspieranie Export Managera w zakresie obsługi bieżących procesów handlowych" Jeżeli lubisz wykonywać pracę innych ! za innych ! to faktycznie będziesz osobą aktualnie poszukiwaną , czyli patrz : będziesz zarobiony a Twój "doświadczony" menadżer mentor będzie spijał śmietankę spychając robotę na Ciebie . Jednym słowem nie jest potrzebny junior a tani ! asystent do roboty za menadżerów, którym się nie chce . Piękne obietnice na rozmowie, awanse , premie , zdobywanie doświadczenia są jedynie przekazem marketingowym, celem pozyskania do pracy. Jeżeli masz potencjał o jakim piszesz, to wykorzystaj go gdzieś indziej , chyba że chcesz go zwyczajnie zmarnować . Tyczy się to nie tylko działu szumnie nazywanym eksportowym. Byłem, widziałem , podziękowałem na moje szczęscie.

Zyta

To się tyczy konkretnego działu czy całej firmy?

@Zyta

I działów i firmy. Jest tak jak napisał przedmówca. Podczas rozmowy słyszysz, że samodzielne stanowisko, że duża swoboda w podejmowaniu decyzji, że przyjazna atmosfera, że...... A zaraz po zatrudnieniu samodzielność =konsultacja każdej pierdoly z drabinką zarządzających, swoboda = liczenie ci czasu co ile i jak robisz a generalnie wszystko robisz źle i za długo o atmosferze nie będę pisał = każdy każdemu wilkiem. Z faktów to jest tak, że nie da się wprowadzić mało znanych marek marek na rynek od już. To wymaga czasu, zaangażowania wielu osób, współpracy wzajemnej, wiedzy, doświadczenia i czasu. A tego tak firma ci nie da. Jedyne co można dostać to wrzody, nerwica i papier. Przeszedłem do nich z konkurencji i to był mój wielki błąd. Nie polecam.

Krejzega

Niestety wszystkie te komentarze kwintesencją działalności tej firmy. Na początku podczas rozmowy kwalifikacyjnej wszystko niby fajnie, wiadomo kandydat o pracę się stara wypaść jak najlepiej. Pracodawca również czaruje jak potrafi. Dostajesz pracę i jest pierwsze zetknięcie z rzeczywistością, delikatnie rzecz ujmując zupełnie inna niż ta którą miałaś przedstawioną podczas rozmowy. Firma nieuporządkowana, zarządzana niekompetentnie. Ludzie boją się przyjść z jakimkolwiek nowym pomysłem, wolą siedzieć cicho jak te potulne baranki. I tak jeszcze ta kawarana się toczy, niestety coraz wolniej i wolniej. Nie chce być prorokiem, ale nie wróże przyszłości tej firmie. Niestety.

Dziewczyny jaki styl panuje w Megabajt Sp. z o.o.?

a
@Pytanie

Mundurki służbowe ???? A tak na poważnie każdy ma swój styl i nie ma odgórnie ustalonego. Nie są wymagane szpilki i białe koszule, chyba, że ktoś lubi – wtedy proszę bardzo! Opcją, która na pewno nie wchodzi w grę jest dres ???? Poza tym pełna dowolność i swoboda.

a
@a

miały być uśmiechnięte buźki, a nie znaki zapytania... więc jeszcze raz: Każdy ma swój styl i nie ma odgórnie ustalonego. Nie są wymagane szpilki i białe koszule, chyba, że ktoś lubi – wtedy proszę bardzo! Opcją, która na pewno nie wchodzi w grę jest dres. Poza tym pełna dowolność i swoboda.

BS

Zakres obowiązków w krótkim czasie po przyjściu do pracy zaczyna się zmieniać, odbiegając znacząco od zaprezentowanego w ogłoszeniu oraz rozmowie , która stwarza pozory miłej ,rzeczowej i profesjonalnej .Niestety zmiany na niekorzyść. Brak perspektyw rozwoju zawodowego , podwyżki chyba że postawi się firmę pod murem, wtedy w panice stara się łagodzić sytuację ale to i tak jest chwilowe i za chwilę sytuacja zamiast się stabilizować pogarsza się a obowiązków przybywa , bo podwyżka . Brak stabilności przede wszystkim, siatki płac, niejasne awanse, brak procedur , atmosfera zmienia się dynamicznie , brak decyzyjności a przede wszystkim brak wizji i pomysłu na rozwój firmy jako całości przez niedojrzałą kadrę zarządzającą.

Kk

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Nie wiem jak ta firma utrzymuje się w ogole na rynku? Parodia.Na początku kuszą kasą, później zjazd o polowe.Niedoswiadczona kadra.Zero wizji.Dajcie spokój, szkoda Waszego czasu.Serio

Mm
@Kk

Wiele mógłby zrobić, ale nie chce. Przede wszystkim tam już nie ma atmosfery. Fachowcy odeszli. Odeszli nie przez pracę samą w sobie a właśnie przez atmosferę i formę zarządzania. Ci co zostali przypisują sobie zasługi tych co odeszli i na tym jadą. Komedia.

KK
@Mm

więcej w tej firmie kierowników i zastępców niż pracowników. He he he jak to jeszcze funkcjonuje w dzisiejszych czasach ?? kto to finansuje ?

@Kk

Szanowny użytkowniku, abstrahując od reszty wiadomości; według prawa nie da się "obciąć" wynagrodzenia- jedynie za obustronną ugodą... Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Jxxxk

Ciężko znaleźć choć jeden pozytywny aspekt pracy w tej firmie, począwszy od atmosfery a kończąc na zarobkach. W mojej ocenie firma dąży do tego aby w miarę sprawnie zamknąć biznes. Szkoda Waszego czasu, oprócz miłej pierwszej rozmowy i ciekawej "wizji" współpracy nic więcej. Byłem, skorzystałem, straciłem czas - dziękuję nie polecam.

Ciekawa

Witam, czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat działu finansów? Jak wygląda sytuacja? Zarobki? Atmosfera?

@Ciekawa

Jakie stanowisko Cię interesuje? Jeżeli będziesz aplikować daj znać jak Ci poszło i jak wyglądał Twój proces rekrutacji. Dzięki.

MW

W Megabajcie brak organizacji pracy. Ludzie odchodzą z tej firmy , ale nie od firmy, tylko od szefa. Faktycznie więcej tam "szefów" niż pracowników. Do tego "szefów" którzy aby to im i tylko im było tam dobrze skłonni są sprzedać własną matkę. Kadra na tych "szczeblach" kompletnie nie dobrana - układy, układziki ... A gdy "szef" sprawia, że praca staje się udręką, to pracownik szuka miejsca, które udręką nie będzie.

Jaaack

Rotację pracowników w tej firmie można porównać do popołudniowego ruchu na ul.Marszałkowskiej. Większego dna nie widziałem jak żyję.

Wiecie czy Megabajt Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

@Pytanie

W zależności od stanowiska. Komputer w większości tak, telefon - nie wszyscy dostają, w zależności od potrzeb.

Karolina
@pr

Pracujesz obecnie w Megabajt? Możesz dokładniej opowiedzieć o warunkach zatrudnienia, jakie tam oferują? Może też jakieś opinie o benefitach?

@Karolina

Już nie pracuję. Benefity to około 50% dofinansowania do karty sportowej i EnelMedu (różne warianty pakietów), jest też ubezpieczenie grupowe, ale nie mam pojęcia, nie korzystałam. Warunki zatrudnienia opierają się na indywidualnych ustaleniach z rekrutacji :) Duża część zespołu ma system premiowy, ale radzę jednak negocjować podstawę wynagrodzenia, bo jest to opcja bezpieczna, poza tym od podstawy się wylicza premia kwartalna. Jeśli chodzi o życie codzienne to jest to firma prywatna, zespół nie jest duży, każdy się zna, jest duża tolerancja, jak ktoś musi wyjść gdzieś awaryjnie albo popracować zdalnie.

Wiesz jak wygląda wynagrodzenie w Megabajt Sp. z o.o.? Podziel się swoją opinią. Może okazać się cenna!

Janek

Trudno wyrobić sobie opinie o firmie, tak bardzo skrajnie różne opinie. Jedno jest pewne jak ktoś pracuje z zaangażowaniem to wszędzie będzie dobrze!!

Marcin

Proszę o opinię o tej Firmie. Zastanawiam się nad ofertą KEY ACCOUNT MANAGER D/S SIECI WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH .

Zostaw merytoryczną opinię o Megabajt Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Megabajt Sp. z o.o.