Opinie o Megabajt Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Megabajt Sp. z o.o., lecz również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Megabajt Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Megabajt Sp. z o.o. w Warszawa

Kilimandżaro
Kandydat

Lata świetlności ta firma ma już dawno za sobą. Dziś to wrak który jest na dnie oceanu. Zgadzam się z większością wyrażonych tu opinii.

Pytanie
 Pytanie

Czy w Megabajt Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Megabajt Sp. z o.o.? Chodzi o pracę jako Handlowiec, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 18 września.

Piotr Nowy wpis
Pracownik
@Pytanie

W ramach benefitów pozapłacowych firma dofinansowuje lub finansuje ubezpieczenie, prywatną opiekę medyczną Enel-Med, karty sportowe Benefit, karty podarunkowe Sodexo i prezenty świąteczne zarówno dla pracowników jak i dla ich dzieci.

Pytanie
 Pytanie

Czy w Megabajt Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Piotr
@Pytanie

Tak, firma co roku przygotowuje paczki świąteczne dla pracowników i niezależnie dla dzieci pracowników.

MT
@Pytanie

Jeśli masz na myśli bony pieniężne czy coś w tym rodzaju to nie ma czegoś takiego. Na Boże Narodzenie pracownik dostaje prezent wartości 50-80 zł. A jak ma dzieci to dzieci pracownika dostają planszówki.

KS
@MT

Jest dokładnie jak napisał MT, można dodać że prezentem jest z reguły towar zalegający w magazynie firmy.

Raven Nowy wpis
Klient
@MT

Sądząc po komentarza MT - ten człowiek musiał być wyjątkową miernotą w strukturach Megabajt. Jako klient nigdy bym nie chciał, aby taka osoba miała ze mną kontakt. W sumie dobrze, ze zaraz go nie ma już :p. Moim zdaniem ta firma ma nowy wiatr w żaglach i bardzo ciekawy potencjał. Bardzo im kibicuje

Potencjalny
Kandydat
 Pytanie

Chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie, w mojej ocenie dość istotne w obecnej sytuacji. Jak firma zadbała podczas pierwszej fali , oraz dba o zdrowie pracowników w dobie pandemii ? Czy wdrożona została praca zdalna dla pracowników, których fizyczna obecność nie jest niezbędna w funkcjonowaniu organizacji ? Czy wdrożone zostały jakieś zabezpieczenia , dystans pomiędzy pracownikami i środki ostrożności ?

Raven Nowy wpis
Klient
 Pytanie
@Potencjalny

To najgłupsze pytanie jakie w życiu widziałem. Masz na myśli tą pandemię, której nikt nienwidział i jej nie ma? Lepiej weź się do pracy, a nie szukasz jak robić podpuchę

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Megabajt Sp. z o.o.?

Adam
Pracownik
@Pytanie

Firma stawia na budowanie dobrych relacji w zespole i płynną komunikację, zarówno na poziomie poszczególnych komórek organizacyjnych, pomiędzy różnymi komórkami, jak również na poziomie pracownik-przełożony. Myślę, że gdyby próbować nazwać styl zarządzania byłby on najbliżej stylu afiliacyjnego i/lub trenerskiego.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Megabajt Sp. z o.o. na stanowisko Handlowiec w dziale sprzedaży exportowej? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Art Directora do pracy w teamie
Warszawa
Bluecloud Interactive Sp. z o.o.
(48 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Doradca Obsługi Klienta (2 stanowiska)
Warszawa
Rayner Intraocular Lenses Limited
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Kilimandżaro
Kandydat

Lata świetlności ta firma ma już dawno za sobą. Dziś to wrak który jest na dnie oceanu. Zgadzam się z większością wyrażonych tu opinii.

A jak jest teraz?
Klient
 Pytanie

Cześć, czy ktoś wie jak jest teraz? Jaka atmosfera i klimat? Wg komentarzy widac, ze oferty pracy wiszą długo, zwłaszcza na Juniora. Dalej jest więcej szefów niz pravownikow? Czy to zamierzchłe czasy?

Adam
Pracownik
@A jak jest teraz?

Myślę, że najlepiej jest się umówić na rozmowę i osobiście przekonać. Negatywne komentarze umieszczane przez osoby, które z pewnością od długiego czasu są poza strukturami firmy lub nigdy w nich nie były, są kiepskim nośnikiem informacji.

MT
Były pracownik
@Adam

Niestety, na rozmowie każda strona stara się wypaść jak najlepiej. To właśnie pracownicy są najlepszym nośnikiem informacji.

Kandydatura
 Pytanie

Jak to faktycznie jest z tą samodzielnością w tej firmie ? Rozważam, czy raczej rozważałem wysłanie CV w odpowiedzi na ofertę pracy na jednym z portali , ale po przeczytaniu opinii @Krejzega i @MT zacząłem się zastanawiać . Mam spore doświadczenie, dużo pomysłów i chciałbym je wykorzystać a nie zmarnować.

Piotr
@Kandydatura

Firma daje dużo samodzielności i jest otwarta na nowe pomysły w szczególności jeśli idzie to w parze z uzyskiwaniem założonego rezultatu. Złożenie CV nie stanowi żadnego zobowiązania a wiele można się dowiedzieć podczas bezpośredniego spotkania i rozmowy rekrutacyjnej.

Jak Jest
@Kandydatura

Chodzi Ci o ogłoszenie na pracuj.pl na juniora ? "Ucząc się od doświadczonego Export Managera, chcesz w przyszłości awansować" "Wspieranie Export Managera w zakresie obsługi bieżących procesów handlowych" Jeżeli lubisz wykonywać pracę innych ! za innych ! to faktycznie będziesz osobą aktualnie poszukiwaną , czyli patrz : będziesz zarobiony a Twój "doświadczony" menadżer mentor będzie spijał śmietankę spychając robotę na Ciebie . Jednym słowem nie jest potrzebny junior a tani ! asystent do roboty za menadżerów, którym się nie chce . Piękne obietnice na rozmowie, awanse , premie , zdobywanie doświadczenia są jedynie przekazem marketingowym, celem pozyskania do pracy. Jeżeli masz potencjał o jakim piszesz, to wykorzystaj go gdzieś indziej , chyba że chcesz go zwyczajnie zmarnować . Tyczy się to nie tylko działu szumnie nazywanym eksportowym. Byłem, widziałem , podziękowałem na moje szczęscie.

Zyta
 Pytanie

To się tyczy konkretnego działu czy całej firmy?

MT
@Zyta

I działów i firmy. Jest tak jak napisał przedmówca. Podczas rozmowy słyszysz, że samodzielne stanowisko, że duża swoboda w podejmowaniu decyzji, że przyjazna atmosfera, że...... A zaraz po zatrudnieniu samodzielność =konsultacja każdej pierdoly z drabinką zarządzających, swoboda = liczenie ci czasu co ile i jak robisz a generalnie wszystko robisz źle i za długo o atmosferze nie będę pisał = każdy każdemu wilkiem. Z faktów to jest tak, że nie da się wprowadzić mało znanych marek marek na rynek od już. To wymaga czasu, zaangażowania wielu osób, współpracy wzajemnej, wiedzy, doświadczenia i czasu. A tego tak firma ci nie da. Jedyne co można dostać to wrzody, nerwica i papier. Przeszedłem do nich z konkurencji i to był mój wielki błąd. Nie polecam.

Krejzega

Niestety wszystkie te komentarze kwintesencją działalności tej firmy. Na początku podczas rozmowy kwalifikacyjnej wszystko niby fajnie, wiadomo kandydat o pracę się stara wypaść jak najlepiej. Pracodawca również czaruje jak potrafi. Dostajesz pracę i jest pierwsze zetknięcie z rzeczywistością, delikatnie rzecz ujmując zupełnie inna niż ta którą miałaś przedstawioną podczas rozmowy. Firma nieuporządkowana, zarządzana niekompetentnie. Ludzie boją się przyjść z jakimkolwiek nowym pomysłem, wolą siedzieć cicho jak te potulne baranki. I tak jeszcze ta kawarana się toczy, niestety coraz wolniej i wolniej. Nie chce być prorokiem, ale nie wróże przyszłości tej firmie. Niestety.

Pytanie
 Pytanie

Dziewczyny jaki styl panuje w Megabajt Sp. z o.o.?

a
@Pytanie

Mundurki służbowe ???? A tak na poważnie każdy ma swój styl i nie ma odgórnie ustalonego. Nie są wymagane szpilki i białe koszule, chyba, że ktoś lubi – wtedy proszę bardzo! Opcją, która na pewno nie wchodzi w grę jest dres ???? Poza tym pełna dowolność i swoboda.

a
@a

miały być uśmiechnięte buźki, a nie znaki zapytania... więc jeszcze raz: Każdy ma swój styl i nie ma odgórnie ustalonego. Nie są wymagane szpilki i białe koszule, chyba, że ktoś lubi – wtedy proszę bardzo! Opcją, która na pewno nie wchodzi w grę jest dres. Poza tym pełna dowolność i swoboda.

BS

Zakres obowiązków w krótkim czasie po przyjściu do pracy zaczyna się zmieniać, odbiegając znacząco od zaprezentowanego w ogłoszeniu oraz rozmowie , która stwarza pozory miłej ,rzeczowej i profesjonalnej .Niestety zmiany na niekorzyść. Brak perspektyw rozwoju zawodowego , podwyżki chyba że postawi się firmę pod murem, wtedy w panice stara się łagodzić sytuację ale to i tak jest chwilowe i za chwilę sytuacja zamiast się stabilizować pogarsza się a obowiązków przybywa , bo podwyżka . Brak stabilności przede wszystkim, siatki płac, niejasne awanse, brak procedur , atmosfera zmienia się dynamicznie , brak decyzyjności a przede wszystkim brak wizji i pomysłu na rozwój firmy jako całości przez niedojrzałą kadrę zarządzającą.

Kk

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Nie wiem jak ta firma utrzymuje się w ogole na rynku? Parodia.Na początku kuszą kasą, później zjazd o polowe.Niedoswiadczona kadra.Zero wizji.Dajcie spokój, szkoda Waszego czasu.Serio

Mm
@Kk

Wiele mógłby zrobić, ale nie chce. Przede wszystkim tam już nie ma atmosfery. Fachowcy odeszli. Odeszli nie przez pracę samą w sobie a właśnie przez atmosferę i formę zarządzania. Ci co zostali przypisują sobie zasługi tych co odeszli i na tym jadą. Komedia.

KK
@Mm

więcej w tej firmie kierowników i zastępców niż pracowników. He he he jak to jeszcze funkcjonuje w dzisiejszych czasach ?? kto to finansuje ?

pr
@Kk

Szanowny użytkowniku, abstrahując od reszty wiadomości; według prawa nie da się "obciąć" wynagrodzenia- jedynie za obustronną ugodą... Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Jxxxk

Ciężko znaleźć choć jeden pozytywny aspekt pracy w tej firmie, począwszy od atmosfery a kończąc na zarobkach. W mojej ocenie firma dąży do tego aby w miarę sprawnie zamknąć biznes. Szkoda Waszego czasu, oprócz miłej pierwszej rozmowy i ciekawej "wizji" współpracy nic więcej. Byłem, skorzystałem, straciłem czas - dziękuję nie polecam.

Ciekawa
 Pytanie

Witam, czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat działu finansów? Jak wygląda sytuacja? Zarobki? Atmosfera?

Piotr
@Ciekawa

Jakie stanowisko Cię interesuje? Jeżeli będziesz aplikować daj znać jak Ci poszło i jak wyglądał Twój proces rekrutacji. Dzięki.

MW

W Megabajcie brak organizacji pracy. Ludzie odchodzą z tej firmy , ale nie od firmy, tylko od szefa. Faktycznie więcej tam "szefów" niż pracowników. Do tego "szefów" którzy aby to im i tylko im było tam dobrze skłonni są sprzedać własną matkę. Kadra na tych "szczeblach" kompletnie nie dobrana - układy, układziki ... A gdy "szef" sprawia, że praca staje się udręką, to pracownik szuka miejsca, które udręką nie będzie.

Jaaack

Rotację pracowników w tej firmie można porównać do popołudniowego ruchu na ul.Marszałkowskiej. Większego dna nie widziałem jak żyję.

Pytanie
 Pytanie

Wiecie czy Megabajt Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

pr
@Pytanie

W zależności od stanowiska. Komputer w większości tak, telefon - nie wszyscy dostają, w zależności od potrzeb.

Karolina
@pr

Pracujesz obecnie w Megabajt? Możesz dokładniej opowiedzieć o warunkach zatrudnienia, jakie tam oferują? Może też jakieś opinie o benefitach?

pr
@Karolina

Już nie pracuję. Benefity to około 50% dofinansowania do karty sportowej i EnelMedu (różne warianty pakietów), jest też ubezpieczenie grupowe, ale nie mam pojęcia, nie korzystałam. Warunki zatrudnienia opierają się na indywidualnych ustaleniach z rekrutacji :) Duża część zespołu ma system premiowy, ale radzę jednak negocjować podstawę wynagrodzenia, bo jest to opcja bezpieczna, poza tym od podstawy się wylicza premia kwartalna. Jeśli chodzi o życie codzienne to jest to firma prywatna, zespół nie jest duży, każdy się zna, jest duża tolerancja, jak ktoś musi wyjść gdzieś awaryjnie albo popracować zdalnie.

Administrator

Wiesz jak wygląda wynagrodzenie w Megabajt Sp. z o.o.? Podziel się swoją opinią. Może okazać się cenna!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Janek

Trudno wyrobić sobie opinie o firmie, tak bardzo skrajnie różne opinie. Jedno jest pewne jak ktoś pracuje z zaangażowaniem to wszędzie będzie dobrze!!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Marcin

Proszę o opinię o tej Firmie. Zastanawiam się nad ofertą KEY ACCOUNT MANAGER D/S SIECI WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH .

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna

Zostaw merytoryczną opinię o Megabajt Sp. z o.o. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Megabajt Sp. z o.o.