Opinie o Perła - Browary Lubelskie w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Perła - Browary Lubelskie. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Perła - Browary Lubelskie o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Browary

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Perła - Browary Lubelskie w Lublin

To nie jest problem, problem jest gdzie udowodią trudnym

Ja też dodałem kilka negatywnych wpisów negatywnych na firmę. Pragnę zaznaczyć, że moje komentarze nikogo nie obrażały. Wyraziłem tylko swoje zdanie przepraszam.

@7

Boże jacy wy jesteście żałośni... co tu się dzieje (usunięte przez administratora) hehehe

@pracownik

Raczej nie tolerujemy na GoWork komentarzy o takim charakterze. Z Twojego nicka jasno wynika, że jesteś pracownikiem firmy Perła - Browary Lubelskie i dlatego też powinieneś skupić się - na przykład - na opisaniu nam tamtejszych warunków pracy. Widziałam na ich oficjalnej stronie, iż w chwili obecnej potrzebują nowych (między innymi) przedstawicieli handlowych. W związku z tym chciałabym Cię zapytać, czy wynagrodzenie osób na tym stanowisku składa się jedynie z podstawy, czy także i z prowizji?

Będziesz miał podwyżki hehehe UWAGA Nagany dają teraz dla pracowników

Wozkowy
@7

Dlatego wolę na wózku jeździć a nie tam się chylać...

Kurnia

Za darmo nie dają.

tak

Pewnie Ci pracownicy nawet nie zdawali sobie sprawy, że są w stanie dać im nagany za otwieranie osłon. Jeden gość myślał, że dadzą mu upomnienie a to taka niespodzianka. Dotyczy to również szaf elektrycznych na wszystkich rozlewach.

@tak

Przyjdzie Schwarzeneger to wszystko Wam potwierdzi w szafach aż iskry będą szły.

@Rb

Pan elektryk A.S ( Schwarzeneger) jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, absolutnie nie do podrobienia. Mimo tak malutkiej wiedzy jaką posiada to całkiem pozytywny, zabawny gość. Domyślacie się Panie czemu ma ps. Schwarzeneger

@F.M

Czyli koleś rozkochuje w sobie kobiety:)

@Karol

Och Karolu nie ma co się dziwić...

@Karol

O jejku nie wiedziałam, że takie ciastecza również pracują w Perle, to dobrze jak facet dba o siebie:) Co to za przystajniaczek ten elektryk(...) mmmmrrrrrrr

Dokładnie;)

No no no prawdziwy Casanowa z Perły

@Weronika

Nie wiem co wy kobiety widzicie w tych mięśniakach

@Weronika

Niech Pani zbytnio nie robi sobie nadziei, ponieważ wszystkie kobiety są jakiego. Nie bez powodu ma pseudonim Schwarzenegger.

@Elo

Domyślam się, że takie ciacho ma powodzenie u kobiet. Niech mój Romeo przybywa jak najszybciej:)

@Weronika

Przybędzie, przybędzie w piąteczek na pierwszą zmianę Skodo Fabia z silnikiem 1.2 60 konno ,nie byle co jak to się mówi. A Pani tak poważnie czy jaja sobie robi hehehe

@Rb

A pan jest mało bystry, czy niezbyt rozgarnięty?

RB
@Olo

Nie każdy musi być bystry i rozgarnięty jak Pan, Romeo jest tylko jeden....

@Weronika

Pani jest jakąś nową admonistratorką, o co camon????

Jacek
@Rb2

To chłop co się za dziewczynki lubi przebierać. Cały sekret Weroniki.

Możliwe a może i nie...

@Jacek

Całkiem zabawna i dowciapna ta Weroniczka, tylko żeby faktycznie była piękna kobietą. To mnie rozwaliło;; Niech mój Romeo przybywa...

@Jacek

Jacku to chcesz powiedzieć, że piękna Weronika nie istnieje, to jest jakiś tranwestyta. Chrzanić to wszystko, lipa na maxa

@Rb2

Powiem Wam Koledzy jak by faktycznie była w pracy taka np, piękna Weronika to aż lepiej by się chodziło do tej roboty i będzie wtedy też mnie zwolnień lekarskich hehehe

pracownik z RB
@pracownik

Halo, halo,halo Panowie to nie jest portal randkowy czym bardziej towarzyski. Już wszystkim Wam w myślach teraz siedzi jakaś Weronika.

#
@pracownik z RB

Hahahaha

pracownikkk
@#

Matko Twoja zamieszania z tą Weroniko...

Van damme

A ja na tokarskiej pracuje i sobie chwale . Robota spoko , dziewczyny w logistyce fajne zwłaszcza jedna :-)

Van damme

Dołączcie się z tokarskiej do forum co sądzicie o atmosferze na magazynie i w transporcie

Obserwator

Nie chodzi o przeprosi proszę Państwa, chodzi o zrozumienie tematu. Fora internetowa nie są do wyrzucania złych emocji, zaspokajania swoich ułomności i braków. Miłe są przeprosiny. Jednak przypominam, każdy hejt, każda bezpodstawna negatywna opinia zostawi ślad w Internecie. Polskie prawo dość konkretnie traktuje takie osoby. A tak po ludzku.... trochę kultury ludzie!

@Obserwator

MUSIAŁEM!!! Nie chodzi o przeprosiny proszę Państwa, chodzi o zrozumienie tematu. Fora internetowe nie są do wyrzucania złych emocji, zaspokajania swoich ułomności i braków. Miłe są przeprosiny. Jednak przypominam, każdy hejt, każda bezpodstawna, negatywna opinia zostawi ślad w Internecie. Polskie prawo dość konkretnie traktuje takie osoby. A tak po ludzku.... trochę kultury ludzie!

@Obserwator

Zgodnie z definicją art. 212 § 1 Kodeksu karnego zniesławienie polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Jeżeli dopuszczamy się takiego czynu za pomocą środków masowego przekazu (do których należy Internet), narażamy się na surowszą odpowiedzialność. Kodeks karny przewiduje w tej sytuacji obok kary grzywny czy ograniczenia wolności, także karę pozbawienia wolności do 1 roku.

@Obserwator

Masz rację jak najbardziej drogi użytkowniku,ale nie zapominaj proszę, że sam nie byłeś do końca w porządku. Jeżeli to ten sam Obserwator piszę. Mnóstwo komentarzy już zniknęło z tego forum negatywnych, chyba jednach ludzie zrozumieli swój błąd. Brawa dla Was.

@Obserwator

Znieważenie wg. Kodeksu karnego jest działaniem przeciwko godności osoby trzeciej. „Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”- czytamy w kodeksie karnym. Zniewaga dotyczy zatem tylko osób fizycznych. Przedmiotem przestępstwa znieważenie jest nie tyle działanie godzące w wizerunek danego podmiotu, lecz działanie przeciwko poczucia godności człowieka.

@Strażnik Teksasu

No więc mówię. Tępota piszę po internetach co im ślina na język...., bo nie ma pojęcia, że za to jest odpowiedzialność karna. Tak jak dziecko, kiedy mówi mu się, że zakłada czapkę-niewidkę, to że nikt go nie widzi. Drodzy Państwo! Każda Wasza aktywność w internecie zostawia ślad. To, że nie macie "jaj", by komuś coś powiedzieć w twarz, tylko piszecie w Internecie, nie jest bezkarne. Dlatego proponuję ważyć słowa następnym razem.

@RB1

Ten sam Obserwator pisze. Nie chodzi, że zniknęło, chodzi o to, że się tam pojawiły. Nie powinny.

@Obserwator

Nie obrażajmy ludzi "Tępych", to też ludzie tylko delikatnie mówiąc ograniczeni. Kultura musi być.

@Strażnik Teksasu

Nie obrażam. Staram się douczyć.

@Strażnik Teksasu

ZGADZA SIE ALE NAD TYM CZUWA ADMINISTRATOR CAŁY CZAS JA TEZ RZEPRASZAM ZA SWOJE NEGATYWNE WPISY O FIRMIE

Hehehheheh, ale że co?

@RB1

Nie chodzi teraz o to co kto napisał i odbijanie piłeczki. To już poszło i zostanie. W necie niestety ale nic nie ginie. Myślę, że osoby które zostały tutaj zdyskredytowane, oczernione, pomówione i znieważone będą na tyle zdeterminowane do podjęcia radykalnych działań co do tych osób.

@Strażnik Teksasu

Z tego to wiem prawnicy już o tym wiedzą.

Szanuję

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Perła - Browary Lubelskie? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?

Rb

Drogi pracowniku z Perły nie tylko ty w tym roku dostałeś mniejszy talon świąteczny, ponoć jest to brane od naszych dochodów przynajmniej tak mówiła mi pani z kadr. Mi to 100 zakosili, ale jak w Perle jest ponad 600 pracowników to trochę naleci.

qwerty

Zmalały bo widocznie wzrósł Ci dochód więc się ciesz. Uprzedzając Was - nie próbujcie wmawiać ludziom, że "kradną" - progi dochodowe nie są tajemnicą więc można się dowiedzieć, ale po co skoro już można siać ferment na forum. Kolega wziął 500. Przypominam, że sam składasz deklaracje

@qwerty

Qwerty idąc twoim myślenia mam rozumieć, że powinienem być zadowolony z powodu malejącego talonu świątecznego. Według mojego rozumowania co z tego, że danemu pracownikowi wzrosło wynagrodzenie zasadnicze jak premie uznaniowe i talony maleją cały czas. Mało tutaj masz negatywnych opinii na temat premii. Będę w kadrach i postaram się, żeby ktoś łaskawie wytłumaczył wszystko w tej sprawie. Kolego 500 to wziołem owszem, ale w tamtym roku. To chodzi o zasady jakieś. Radzę pracownikom Perły, nie byćie takim szarymi myszkami, sami po pewnym okresie czasu przekonaćie się, że nie warto. Jeden gość tutaj prawdę napisał to wszystko funkcjonuję jak chce, tak jak premie za Urlopy na żądanie, ponad rok pracownikom Pan kierownik zabiera premię a kadry o tym nic nie wiedzą. Nie wiem czy kadry wiedzą, że za urlop ojcowski też zabierają premię. Właśnie w takich sytuacjach jak ten pracownik byłby w kadrach może udało by się udało uniknać, aby komuś premię za ojcowski nie były zabierane.

Od początku twierdziłem, że premie świąteczne na podstawie dochodu są bezzasadne i nie wiem naprawdę co one mają na celu. To nie zapomoga z MOPSU, nie premia uznaniowa a PREMIA ŚWIĄTECZNA. Zresztą dochód dochodowi nierówny. Ale grunt że są

Polak
@Talony

Z mojej wiedzy kadry wiedza o urlopie ojcowskim, bo same zabieraja a nie kierownik M.

Nic nie poradzisz
@Talony

Stary na to nic nie poradzisz, również ja w tamtym roku miałem 450 a teraz 350. Ale bardzo dobrze, że ta sprawa pojawiła się też na forum , popieram twoją wypowiedź. Zobaczymy jak jeszcze będzie z tymi nagrodami rocznymi dla pracowników co nie byli na zwolnieniu lekarskim do 14 dni. Przypomnij sobie sytuację w tamtym roku jak chłopak na L4 był 15 dni, jeden dzień przekroczył i niestety ani złotówki nie dostał. Niby pisał odwołania do zarządu Perły, są związki zawodowe i wszystko psu na budę. Mogli mu przecież dać coś tam a widzisz... Ziomek szkoda nerwów i zdrowia za 100 bądź 150 zł.

Nic nie poradzisz
@Polak

Temu pracownikowi co zabrali premię za urlop ojcowski mógł to sprawę wyjaśnić od razu, wtedy jak dostał odcinek z wypłaty. Zobaczcie urlop ojcowski dla pracodawcy jest przecież opłacalny bo wtedy ZUS płaci Twoją pensję a nie pracodawca. Więc nie bardzo widzę dlaczego zabierają oni premię pracownikom.

Były pracownik z RB2
@Nic nie poradzisz

Dziwne to trochę, że za urlop ojcowski zabierają premie..

@Były pracownik z RB2

Zabawne z was chlopaki. Zasady na jakich przyznawane są talony. Oraz każda premia świąteczna negocjowane są przez związki zawodowe. Ich się zapytaj dlaczego tak mało.

Dominika

A czy to dopiero pierwszy rok, kiedy takie zasady premiowania zaczynają obowiązywać w Perła - Browary Lubelskie? Czy zostało to w jakiś sposób przedstawione pracownikom, a ich głos był w tej kwestii brany pod uwagę? Napisz proszę, jak to wyglądało i czy każde premie są wyliczane w ten sposób.

@Dominika

Zasady przyznawania bonów świątecznych są takie same od długiego czasu. Po prostu ich wysokość zależy od wysokości przychodu na członka rodziny. Po ostatnich trochę wyższych podwyżkach wszystkim skoczył dochód, a ludzie którzy mają problemz dodawaniem, nie wiedzą dlaczego mają niższe bony. Zamiast pójść do związków żeby renegocjowaly warunki, to płaczą w internecie.

Etykieciarka
@Mirek

To i tak wam to nic nie da, że pójdziecie do związków zawodowych. Jak Wam nawet drodzy pracownicy za urlop ojcowski zabierają premie.

@Mirek

Mireczku ja mam 500 tylko nikomu nie mów....

Miszcz

Też powinieneś się orientować, sam składałeś wniosek o przyznanie talonów swiatecznych (chyba że tego zrobiłeś, to otrzymałeś najniższą kwotę). Czytaj że zrozumieniem to co podpisujesz, wysokość kwoty talonów zależy od wysokości dochodu na jednego członka rodziny. Wyliczasz to z pitu za poprzedni rok. Kwotę z pitu dzielimy na 12 i otrzymany wynik dzielimy na ilość członków rodziny w gospodarstwie domowym ( żona, dzieci, itd), tyłu ile wpisałeś w deklaracji. Jeśli jeszcze ktoś z nich posiada jakieś dochody to jeszcze dodajesz je na poczatku. Tak czytając co ciekawego tutaj wypisujecie to zaraz zapytasz mnie dlaczego podzielić przez 12... :) jak ma być dobrze na produkcji skoro jest kilku takich bystrzaków. Pozdrawiam wszystkich i nie czytajcie tych żałosnych wypocin kilku aferzystów.

PireneuszIzoń
@Etykieciarka

A jaką to premię ci zabrano, za ten urlop ojcowski?

@PireneuszIzoń

Roczną, ale po napisaniu podania do kadr że to był urlop ojcowski, wszyscy z tym urlopem dostali te premie.

@Na tym

Czyli takie gadanie bez sensu, o pomyłce i to w dodatku takiej która została wyjaśniona. No śmiech na sali.

@PireneuszIzoń

Dokładnie tak i nie tylko mi:)

@Mirek

Mirku, wszystko wyjaśnione, bo za urlop ojcowski płaci ZUS i w kadrach najprawdopodobniej zaliczyła to jako L4, ale wystarczyło napisać że te 10 dni to urlop ojcowski i bez problemu przelewy z premią doszły do tych osób... Coś tam podslucha i pisze głupoty na forum... tak jak z pracą w Perle że jest słabo bo są noce i jeden weekend w miesiącu wolny- system czterobrygadowy, chyba każdy widzial grafik jak wygląda przed podpisaniem umowy. Oni akurat biją pianę, a nie robią piwo :)

@Na tym

Co tu za głupoty i kłamstwa piszesz, pokaż mi chociaż jedną osobę, która dostała premię za urlop ojcowski. Możesz pracujesz w innym zakładzie. Gardzę Tobą

Zamieszania z tymi talonami
@Miszcz

Oj to mi też talon zmalał 100 w tym roku, dochód wzrósł i dlatego są spadki w talonach:) Ale jak by tak zrobić, wzrasta danemu pracownikowi dochód a premie i talony zostają bez zmian. Dało by tak radę hehehe

@Nic nie poradzisz

Ziomeczku, zasady są proste- do 14 dni L4. Jak trafisz piątkę w totolotka to też napiszesz odwołanie że tylko jednej cyferki do głównej wygranej Ci zabrakło?

@Rb

Hahahaha prawda boli. Zapytaj się mistrzów, a później opisz tutaj co Ci powiedzieli, albo konkretnie jeden z nich który był na urlopie ojcowskim. Nie wiesz, nie odzywaj się... ANONIMOWO gardzisz :)

Rozlew puszkowy
@Na tym

Dobra odpowiedz i mi; W tamtym roku na L4 nie byłem ani jednego dnia a nagrodę miałem mniejszą niż ta osoba co była na zwolnieniu dwa tygodnie. Jak to rozumieć.....

Stop głupotom
@Na tym

Człowieku co ty bredzisz, serio wieżysz w to co piszesz. Skoro jesteś taki rozeznany w temacie to mogłeś łaskawie poinformować pracowników aby takie pismo zlożyli do kadr.

...
@Miszcz

A jeżeli pracownik X nie ma na utrzymaniu rodziny i dostaję mniejszy talon świąteczny od pracownika Y który również nie ma członków rodziny. Stawka ta sama z poprzedniego roku a talony różne w kwocie. Użytkownik Talony ma rację tu chodzi o równe i sprawiedliwe traktowanie wszystkich pracowników.

@...

O właśnie dlaczego tak jest, mądrze postawiona teza.

Prawo
@...

Hmmmmmmm bardzo dziwnę przyznam, z doświadczenia wiem, że to może wynikać z niepoprawnej bądź nieprawdziwej deklaracji finanansowej pracownika.

System
@...

Kiedyś Państwo posaliśćie już tutaj , że to systemy decydują komu ile przyznać podwyżki. Musicie też o tym pamietać, ten nowoczesny system niestety będzie działał zawsze na niekorzyść pracownika. Rozlew puszkowy przykro mi ale te systemy takie są, co poradzisz na to.

Matko Twoja
@System

Matko Twoja zamieszania z tymi systemami

@Miszcz

Mistrzu ty mi lepiej odpowiedź na pytanie, dlaczego ten Pan co wydaję ciuchy pracownikom na pierwszych zmianach jeździ na wózku widłowym bez uprawnień na paletyzatorze na RB2? Dlaczego stwarzacie takie gigantyczne zagrożenie dla pozostałych pracowników? Mało tu było na forum już wpusów dotyczących wpisywania ludzi bez uprawnień.Zaraz ktoś powie, że ten Pan nie jeździ są kamery łatwo to sprawdzić. Po co wy robicie to nagonkę ze wszystkim jak to i tak nie przynosi żadnych pozytywnych rezultatów. Jak myślicie wie ktoś z góry o tym.

Matko Twoja

Właśnie dorzucam się do pytania????

@Rozlew puszkowy

Dobra, odpowiem. Nagroda roczna jest nagroda uznaniową, była chyba od 30 do 70% wynagrodzenia (negocjują to zwiazki). Ponad 14 dni L4 w ciągu roku i tej nagrody nie ma. Może Ty potrafisz tylko rozciąć folie na palecie i wcisnąć przycisk, a kolega który zachorował potrafi obsługiwać wszystkie maszyny na rozlewie, patrzyłeś na to z tej strony, czy tylko że dostał więcej?

@Stop głupotom

Ale my jesteśmy w przedszkolu czy w zakładzie pracy chronionej że trzeba cie wszędzie za rączkę prowadzić? Może do pracy za Ciebie przychodzić, a Ty się żal że chcesz podwyżkę. Wystarczy zapytać... słuchajcie nie dostałem premii, dlaczego? Proste pytanie. Jeśli koledzy nie odpowiedzą to przełożony, jeśli nie on to kadry. To Twoje pieniądze i to w Twoim interesie jest się o to zapytać. Dobre miejsce znalazłeś na zadawanie pytań... Fajno :)

@Mirek

podwyżki z tego roku jeszcze nie wliczają do wysokości aktualnych talonów. te podwyzki będą uwzględnione w dochodzie z deklaracji, która bedziemy skladac pewnie kolo marca. z reszta sie zgadzam - masz u mnie piwko :)

@...

Co ma stawka w Perle do wysokości talonu? Podajesz dochód gospodarstwa domowego w przeliczeniu na osobe. Może pracownik Y prowadzi gospodarstwo domowe np z rodzicami na rencie i rodzeństwem, którzy są bez dochodu bo się uczą? Od początku wiedziałem, że talony są przyznawane na podstawie naszych zeznań dochodowych - widzę, że część naprawde nie rozumie na jakiej zasadzie to działa. Podobnie z premiami uznaniowymi - kierownik nie ma obowiązku ich przyznawac, jest to niezależne od kadr i nawet jeśli kadry pogroża palcem za to, że są zabierane premie za ojcowski to kierownik moze uznać, że nie da Ci premii bo się krzywo spojrzałeś. Skoro są jakieś widełki w wysokości premii to zawsze ktoś będzie miał mniej a ktos więcej, ale jeśli kwoty będą się mieściły w zakresach to nic nie poradzisz. Polecam poprostu zastanowić się nad sobą, pilnować swojego nosa i nie spinać się na forum bo nie ma potrzeby - zapewne niedługo będzie jakieś zebranie związków więc nic nie stoi na przeszkodzie aby poprosic Pania Figielską aby postarała się o stałą wysokość takich świadczeń - ale jak zwykle poszkodowani będą Ci pracownicy, którzy więcej potrafią i sumienniej pracują, za to pieniacze będą zadowoleni.

No kurnia brawo!! Brawo!! Wraca mi wiara w ludzi! Pozdrawiam

@pracownik

Masz kolego rację. Trochę się rozpędziłem, co nie zmienia jednak faktu, że kilkaset złotych podwyżki jest co rok (chyba nawet zapisane w UZ). Także co roku zarobki są wyższe. Nie wiem natomiast jakie są progi, więc ciężko powiedzieć czy miały one wpływ. Mi z roku na rok malało po 50 zł, ale Pity co roku coraz większe, więc mnie to nie dziwiło. Pozdrawiam.

@Na tym

Przepraszam, ale co to ma do rzeczy czy dany pracownik umie obsługiwać jedną maszynę bądź kilka. Nie zmienia to faktu, że pracownicy powinni być jednak sprawiedliwie traktowani. Druga rzecz to taka nie masz pewności kto piszę a próbujesz narzucać swoje wnioski.

Rb1

Widocznie za mało tutaj było wpisów dotyczących wpisywania ludzi na wózki widłowe bez uprawnień. Tracę wiarę w ludzkość Sorryyyyy

@Rb1

Nie ma za co. Ma bardzo dużo do rzeczy. Nie widzę problemu żeby stanąć przy każdej maszynie na rozlewie, uważam się za pracownika uniwersalnego, poza tym takie jest zadanie lidera (niestety nie kazdego) jeśli trzeba to zastępuje każdego bez problemu i na premię nie narzekam, jeśli ktoś DOBRZE wykonuje swoją pracę na jednej maszynie to też nie słyszałem żeby narzekał. Ważna jest jakość pracy i zaangażowanie (tak zostałem nauczony przez starszych pracowników). To są kryteria przyznawania premii uznaniowej i rocznej, no i absencji chorobowej. Czy to nie jest sprawiedliwe? Niczego nie próbuje narzucać, wyrażam swoje zdanie na ten temat, a Ty odbieraj to jak chcesz. Możesz być nawet Dyrektorem, nie mam pewności.

@pracownik

Oj pewnie ktoś zaniżył dochód o dochodach i dlatego masz mniejszy 50 czy 100 talonik.jak pracowałem w poprzedniej firmie takie sytauacje też miały miejsce.

Dokładnie;)

@Rb1

Kolejna sensacja, chętnie poczytam herezje :)

Proszę

Chyba zdecydowanie za mało było wpisów tutaj, proszę zróbcie coś z tym bo to wpływa na bezpieczeństwo pracownika, jeżeli ktoś nie ma uprawnień a jeździ na wózku widłowym.

Bbb
@Proszę

Skoro już jesteśmy przy temacie wózków widłowych to mam takie pytanie dlaczego nie wysyłacie na szkolenia UDT pracowników, którzy naprawdę na to zasługują a nie takich lowelasów, którzy i tak obleją egzamin ponieważ nie przyjdą nawet na żadne szkolenie.

@Mirek

Mireczku związki zawodowe może i negocjują, ale co z tego jak zarząd blokuję. Związki chciały aby pracownik za L4 nie tracił dwóch premi( uznaniowej i motywacyjnej) i co bez rezultatów, nawet jak pójdzie pracownik na 2-3 dni traci wszystko. Druga sprawa za urlop ojcowski też zabiorą ci dwie premie, niby urlop a traktowany jest jako absencja. Pewnie pamiętasz jak funkcjonowały urlopy na żądanie, jednemu dali premię a drugiemu nie. Trudno uzasadnić od czego to zależało. Tyle czasu minęło aby wreszcie kadry się o tym dowiedziały, chwała Wam pracownicy za to.

@Bbb

Widocznie jest jeszcze czas, przyjdzie i na Ciebie pora. Przecież to zależy od tego kiedy robiłeś uprawnienia a nie od widzimisię Perły Termin, w którym operator musi uzupełnić kwalifikacje UDT, uzależniony jest od terminu uzyskania zaświadczenia. Tak więc dla osób, które mają wystawione ukończenie szkolenia: 1) do dnia 31. 12. 2004 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31. 12. 2019 r. 2) do dnia 31. 12. 2014 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31.12. 2020 r. 3) od dnia 01. 01. 2015 r. zachowują ważność nie dłużej niż do dnia 31.12. 2021 r.

Rb3

Podzielam i popieram ten Pan co pomaga na paletyzatorze na RB2 nie powinien jeździć na wózku wodłowym bez uprawnień. Słabę bardzo jest to, że nikt nie zareaguję na to sytuację. Zarząd powinien stanowczo, natychmiastowo tego zabronić. Sami Państwo mówiliście, aby takie sytuacje pilnie i niezwłocznie zgłaszać, więc stąd ten apel pracowników.

@Rb3

Ale w czym ten Pan stwarza Ci zagrożenie i skąd w ogóle ta pewność, że nie ma uprawnień? jesli okaże się ze ma to pojdziesz i przeprosisz ze jesteś świnia i dołki pod nim kopałeś? Wiesz to od niego?

@pracownik

Wiesz tutaj w Perle jest tak, że jeden coś usłyszy powie drugiemu a ten następnemu a dziesiąty pracownik wpiszę to na Goworka. Coś również słyszałem o tym Panu, że nie ma uprawnień ale mnie to nie interesuję . Pracownicy chyba za bardzo przejęli się tymi szkoleniami monotonnymi.

@Na tym

Uniwersalny pracowniku może troszkę skromności, widzisz nie wszyscy liderzy cię chwalą musi być coś na rzeczy jednak.

pracownik 2
@pracownik

Niby racja tylko, nie wiadomo czy Perła będzie już chciała finansować te szkolenia na wózki z egzaminem UDT. Kurs to około 350 zł + szkolenie 150 zł. Drama jest w tym, że ktoś innym mógł z pracownikow wykorzystać to szansę i zdać egzamin pozytywnie z teorii. Ludzie mają rację, jeżeli ktoś ci finansuję taki kurs to wykorzystaj to szansę najlepiej jak potrafisz, poważnym czyjeś pieniądze, teorii można się nauczyć i nie jest wcale jej tak dużo.

pracownik 2
@pracownik

Również coś tam słyszałem, że ten Pan nie ma jeszcze uprawnień, przynajmniej takie dotarło do mnie bardzo szybkie info LTE. Druga kwestia to taka, że ten Pan ponoć sam mówił kilka osobom, że nie posiada jeszcze uprawnień, więc chyba nikt tu nikogo nie oskarża.

@Pracownik z RB2

Ale dlaczego, skoro sam do tego doszedłem? Nie mam Lidera po to żeby mieć wyższe wynagrodzenie, tylko że nim jestem. Nie dzwonie po automatyka żeby zmienił mi datę a drukarce :) znasz to może z życia? Mówili, mówią i będą mówić... jakoś się tym przejmuję, a Ty? JAKOŚĆ twojej pracy się liczy.

@System

Może trzeba zmienić ten system, żeby działał czasem w drugą stronę

@8

Więc jesteś tym liderem czy nie? Uzasadnij mi do czego niby sam doszedłeś, możesz się pochwalić? Mówisz, że nie dzwonisz po automatyka jak zmieniasz datę hehehe Nie wiem co ty bierzesz, ale zmień delera...

Były pracownik z RB

A po co ci tyle pieniędzy....

@Na tym

Tak jest dlatego dostał więcej i nie dyskutuj bo zaraz pójdziesz na wiosło

@Na tym

Tak jest, odwołania tutaj nic nie pomogą

@Na tym

Tak jest Mirku to była pomyłka najprawdopodobniej i kadry potraktowały to jako L4, ale pieniądze już idą na konto... Tak jest tu trzeba piwko lać a nie bić pianę...

@pracownik

Tak jest, Pan kierownik nie ma obowiązku przyznawania Wam premi uznaniowej i nawet te 10%

@Pracownik z RB2

Ale co mam Ci uzasadniać? Czytaj że zrozumieniem i myśl. Niczym się nie muszę chwalić bo nie mam takiej potrzeby. To co napisałem to by PRZYKŁAD. Co tak trudno zrozumieć? Jeśli masz już takie nastawienie do swojej pracy to ja go nie zmienie. Tracisz wiarę w ludzkość to się wyprowadzać do lasu. Twoja premia jest adekwatna do twojej pracy. Nie szukaj teorii spiskowej tylko skup się nad tym jak TY wykonujesz swoje obowiązki, a nie jak robią to inni... a co do brania i dealera to może czas żebyś znalazł/a swojego i wyluzuj bo się spinasz za mocno, to tylko praca, nikt nie zabral Ci paszportu, mozesz sie zwolnić. Pozdrawiam.

@pracownik

Co do premii uznaniowej się z Tobą nie zgodzę, ponieważ kierownik musi dać pracownikowi chociaż te 10% tak zwanej podstawy.

@pracownik

Nie rozumiem już, ponoć twierdzi Pan, że podwyżki jeszcze z tego roku nie wliczają się do aktualnych talonów, więc dlaczego pracownikom tak zmalały talony? Moim zdaniem chyba jednak się wliczają, ponieważ urósł dochód i stąd niższe bony świąteczne. Coś Pan kręci...

@Na tym

Wiesz o tym, że zabawny z Ciebie gość. Wierzysz jeszcze w bajki?

@Quatro

Nic nie musi... jeśli byłeś na L4 lub naruszyłeś regulamin zakładu pracy, albo poprostu sie opier...dalsz, nawet to podstawowe 10% możesz mieć zabrane.

@8

Kolego zadałem ci proste, grzecznie pytanie do czego niby doszedłeś w tej pracy, ponieważ określasz się mianem pracownika uniwersalnego, co takiego dokonałeś, zdradź nam, uchyl rąbka tajemnicy? A drugie pytanie, dlaczego wszyscy liderzy nie mają pozytywnego zdania o Tobie?

Eryk
@pracownik 2

To nic zapłacą drugi raz, co ta 600 zł na Browar

@pracownik

Szanowny Pracowniku tylko musisz zrozumieć pozostałych pracowników, ponieważ są oburzeni tą sytuacją i ja również. Nie może tak być, że pracownik nie szanuję pieniędzy swojego pracodawcy, opuszcza szkolenia i później nie zdaje egzaminu z teorii. Jest mnóstwo pracowników, którzy by chcieli uzupełnić swoje kwalifikacje UDT. Egzamin z teorii nie jest trudny, tam są podstawowe rzeczy które operator wózka widłowego powinien wiedzieć.

Keg
@Rb3

Wy lepiej drodzy pracownicy nie idźcie na L4.

Grzegorz Rb2

Bo skończycie jak ja.

Pracownik z Jedyneczki
@Grzegorz Rb2

Ja też jestem na L4 teraz, ciekawe czy i mnie dadzą za karę na podstawienie jak Ciebie.

Pracownik z Jedyneczki
@Keg

Bo zaraz na wiosło albo podstawienie Was dadzą za zwolnie lekarskie. Oni teraz tak walczę .

@Grzegorz Rb2

Czyli jak, że skończyłeś na podstawieniu na RB2?

@Pracownik z Jedyneczki

Pewnie na wiosło Cię wpakują za zwolnienie lekarskie

Wiemy coś o tym już.

@pracownik

Co to za gość, kopiuje teksty ze strony i wkleja tutaj a ludzie się pytają skąd ty się wziołeś taki ogarnięty. Staraj się składać zdania samodzielnie. (usunięte przez administratora)

Magazyn

A co powiesz o nagrodach rocznych dla pracowników, jesteś zadowolony?

JP2GMD
@Magazyn

Słabo w tym roku. U mnie niecałe 1900,-

@JP2GMD

1900 zl to będziesz miał z dwóch lat jak sobie dodasz

@Magazyn

Tutaj cię zaskoczę, ponieważ nie mam negatywnego zadania na ten temat, nie mogę wypowiadać się za wszystkich oczywiście. Dobry i tysiaczek. Współczuję pracownikom co im zabrakło jeden bądź dwa dni.

Talony

Hahahahah max było 1200 z groszami, ale jak ci tyle dali to gratulować;)

@Elo

Raczej na podstawianie pójdziesz jak wrócisz.

@Grzegorz Rb2

Podziwiam Panie Grzegorzu, ja jeden dzień miałem problemy już ze sobą

Krótko pracowałem w Perle

Tutaj się zgadzam z Panem w 100 %

JP2GMD
@Talony

Ale czego gratulować, jak mniej niż w tamtym roku. Chyba coś podpadłem.

@JP2GMD

Możesz jaśniej, dostałeś 1900 zł nagrody rocznej?

@Rb3

Jak się przyjmowałem do pracy to miałem przyjemność poczytać sobie regulamin przyznawania premiii i tam wyraźnie pisało że za L4 nie powinno się zabierać dwóch premi na raz. Wiec regulaminy swoją drogą a przyznawanie premi w praktyce swoją drogą.

@Rb

Daj spokój ktoś robi sobie żarty.

@Do Perły

Prawda jest taka, że osoba która nie zdała tego szkolenia z egzaminem UDT nie ma prawa wsiąść na wózek widłowy, ponieważ nie ma uprawnień .( to tak na marginesie). Popieram twoje zdanie.

@Keg

Kiedyś Pan kierownik mówił mi, że jak będę z Nim dyskutował to pójdę na myjkę zaraz na RB1 i będę sam na tym stanowisku pracy.Powiedziałem wtedy, że jeszcze dzisiaj mogę pójść i stanąć na maszynie ja sìę pracy nie boję. Nie dość że za L4 tracisz wszystko to jeszcze Cię za karę walną może na wiosło albo na podstawianie samego. Skąd ta pewność macie, że to nie choroba. Widać dalej nic się nie zmienia w tej Perle, kiedyś jak był inny Pan kierownik to takich cyrków nie było jak dzisiaj.

@Grzegorz Rb2

co to za kara ze będziesz musiał pracować ja tam pracuje i nie uważam tego za kare

@rb2

Bo Grzesio przyzwyczail sie do obijania na puszce i kegach

@RP

Wiem, samego osobiśćie za zwolnienie lekarskie dali mnie na wiosło. Pracujesz tyle lat na jednym stanowisku i nagle zmiana, jest to bardzo nie w porządku moim zdaniem.

@rb2

Chodzi o to że pracujesz tyle lat na jednym stanowisku, wszystko ogarniasz i nagle jesteś chory, masz zaświadczenie od lekarza ale i tak tego im nie udowodnisz mimo to jesteś przeniesiony np; na wiosło

@RP

Brawo kolego. Powiem ci jakiś czas temu miałem taką nie miłą sytuację w pracy, zeszliśmy normalnie z kolego na przerwę standardowo o 10 jak zawsze, po chwili wpadł na stołówkę do Nas Pan kierownik i powiedział co wy sobie wogule wyobrażajcie, nie ma przerwy a jak się nie podoba to wyp..... I wtedy nie dokończył Pan kierownik tego ostatniego słowa. Zaznaczam, że nikt wcześniej nas nie poinformował.

@Keg

Słyszałem Grzesiu, że dali Cię na podstawianie po tylu latach pracy na kegach i puszce. Każdy ma prawo zachorować i wźiąść L4.

@Rozlewy

Grzesiu będzie dobrze, nic nie bój.

Pracownik z RB
@Rozlewy

Grzesiu szkła nie ma dwójce i trójce. Dawaj, dawaj. Presja piwa nie ma.

@Keg

Nie ma co się tym przejmować Grzesiu, nie tylko Ciebie za L4 przenieśli na inne stanowiska za karę.

Rb-1
@Rb1

Jak byś miał trochę taktu i przyzwoitości w sobie to niepisałbyś tak głupiego komentarza. Przestań kogoś pomawiać jak nie wiesz co jest na rzeczy, jeżeli ktoś ma problem z kręgosłupem to niestety musi pójść na zwolnienie i to nie jest żaden powód żeby za karę przenosić go na inne stanowisko.

Puszek
@7

Grzesiu dawaj na podstawianie nie piernicz, szkła nie ma dwójka stoi.

odwaga
@Pracownik z Jedyneczki

Drodzy Państwo nie może tak być, że dzielny, odważny, waleczny, silny strażak boji się podstawienia.

@7

Nie rób sobie nadziejii Grzesiu, że z powrotem wrócisz na kegi. Fajny z Ciebie gość, ale na to nic nie poradzisz. Przecież Twojego kumpla za L4 też dali na wiosło i nic nie wskurał. Ty to kilka ładnych lat robiłeś na kegach, wszystko tam ogarniałeś. Bądź pozytywnego zdania Grzesiu.

@odwaga

No cóż Grzegorz przynajmniej miał tyle odwagi żeby się podpisać w przeciwieństwie do Ciebie i twoich anonimowych podśmiechujek.

@Rb

Panie Grzegorzu zostałeś potraktowany bardzo niesprawiedliwe, każdy pracownik ma prawo pójść na L4 i to nie jest powód, aby za zwolnienie lekarskie przenieść go na inne stanowisko pracy, po tak długim okresie czasu. Kurcze przecież i tak Panu oni za te L4 zabrali wszystkie premię. Panie Grzegorzu wytrwałośći życzę.

@Do Perły

Warto wspomnieć, że taki egzamin teoretyczny UDT jest w firmie ustnej. Więc moja taka sugestia i rada, poszanujmy pieniądze swojego pracodawcy i bądźmy przygotowani z teorii( tam niestety nie pytań ABCD). Są kluczowe 3 pytania: dozór techniczny wózka widłowego, wykres oraz przepisy BHP

@Lider

A skąd ty wiesz czy to było sprawiedliwe. Z resztą śmieszne jest traktowanie przeniesienia na miejsce w którym jakoś wszyscy inni mogą pracować, jako karę. Grzegorzowi najwidoczniej nie pasował taki system pracy więc firma poszła mu na rękę i przyniosła tam gdzie weekend ma z góry zagwarantowany. Doszukujecie się wszędzie złych intencji.

@Quatro

Ja się Panu Grzegorzowi nie dziwię, że jest zły. Moim zdaniem również potraktowali go nie fer. Pracujesz 7 lat na kegach, bierzesz L4 i nagle przenoszą go na podstawianie. Panie Grzegorzu wszystkiego najlepszego.

@Rb2

Tak, to na pewno było tylko jedno zwolnienie. Prawda jest taka, że jak się najpierw wypisuje urlop a potem na ten sam termin bierze L4 i tak po kilka razy w roku przez parę lat, to przeniesienie na inne stanowisko to jest niewielka kara. Dziwię się że perła nie kontroluje tych pracowników na zwolnieniach. Tak samo ten drugi co go z puszki przenieśli.

Rp
@Lider

Grzesiu nie ma co się przejmować tym co oni piszą, jak poszedłeś na L4 to już było głośno, że pojdziesz na podstawianie za karę.

Kegi
@Lider

Bardzo dobrze, że Pan Grzegorz bierze L4 ponieważ zdrowie jest najważniejsze a jakbyś nie wiedział Pan Grzegorz ma chore plecy. Więc twoja teoria spiskowa poszła na marne.

Norbert Roskiewicz
@Kegi

Jak byłem mały słyszałem taką bajkę, o chłopcu który robił sobie żarty że jego dom się pali. I w końcu jak się na prawdę zapalił to nikt mu nie chciał uwierzyć i chałupa poszła z dymem... Może tym razem pan Grzegorz faktycznie jest chory, tylko kto mu w to uwierzy? Pozdrawiam.

@Rozlewy

Rygor, rygor i jeszcze raz rygor teraz w Perle jest, trzeba uważać na wszystko. Już nagany poleciały dla pracowników i roczek bez premii.

@Norbert Roskiewicz

Dlatego dali Pana Grzegorza na podstawianie, aby go bardzo szybko wyleczyć.

Ach te wioślarze
@Elo

Ich nie interesuję czy ktoś idzie na zwolnienie lekarskie i jest chory bądź nie, tylko nie ma cię w pracy. Po co ta głupia dyskusja Lider o kontrolowaniu. To lekarz wystawia zaświadczenie danemu pracownikowi, że jest chory i on podlega odpowiedzialnośći. Pan Grzegorz nikogo nie musi przekonywać, że jest chory. Ma takie prawo i jak najbardziej z niego może skorzystać. Sam na miejscu Pana Grzegorza też byłbym nie zadowolony, po tylu latach przenosić go na inne stanowisko ( podstawianie) gdzie dwie linie śmigają cały czas. Chcieli za wszelką cenę, żeby w pracy się nie nudził i dać mu wycisk. Pozdrawiam Panie Grzegorzu i Wszystkiego Najlepszego

Ach te przepisy
@Ach te wioślarze

Lekarz, który wystawił dokument stwierdzający nieprawdziwe okoliczności, podlega odpowiedzialności karnej z art. 271 k.k. Maksymalna kara, jaka grozi za to przestępstwo, to osiem lat jeśli lekarz czyni to w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Osobie, która używa dokumentu wystawionego przez lekarza stwierdzającego nieprawdę, grozi odpowiedzialność karna, tj. kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat dwóch. Ponadto należałoby uznać, że pracownik w okresie objętym zwolnieniem lekarskim był zdolny do pracy, a co za tym idzie, jego nieobecność była nieusprawiedliwiona. Takie zachowanie pracownika to naruszenie podstawowych zasad prawa pracy, w skutkach dające pracodawcy możliwość rozwiązania umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym.

8 pak
@Ach te przepisy

Właśnie o to chodzi, że pracownik nie był zdolny do pracy i jego obecność kolego była usprawiedliwiona, ponieważ ma żaswiadczenie od lekarza. Grzesiu nie bierz tych komentarzy do siebie, typ jakiś nawet nie wie co kopiuje. Pozytywny z Ciebie gość i również Grzegorzu Wszystkiego Najlepszego.

Norbert Roskiewicz
@8 pak

He he.

@8 pak

Grzesiu Schwarzenegger to ma powodzenie u kobiet, nie to co my. Wszystkiego ponoć nie można mieć na raz. Życie

@Elo

Oj Chłopcy nie ma co się smućić i martwić na zapas, pewnie jeszcze nie trafiliście na tą jedyną w swoim życiu:)

pajacyk.pl
@Weronika

Co tu się ... to ja nawet nie pytam...

@pajacyk.pl

Lepiej nie pytaj, sam właśnie nie wiem.

Były pracownik z RB2

Tak jest i Na Was przyjdzie czas hehehe

@Weronika

Ten wpis to jest mistrzostwo świata, myślałem że piękne ze śmiechu....

@Dominika

Pani Dominiko mógłbym prosić aby wulgarne i obraźliwe wpisy zniknęły z forum?

Rb

A daj Pan spokój z tymi talonami

Dominika

A czy do tej pory również tak to wyglądało w Perła - Browary Lubelskie, czy też premie świąteczne były przyznawane w jakiś inny sposób lub w stałej wysokości? Czy oprócz premii świątecznych jakieś inne tego typu dodatkowe fundusze są przyznawane pracownikom?

Keg

A jak chciałbym bardzo serdecznie przeprosić Pana Grzesia za te moje głupie żarty z tym podstawienie i tymi dziewczynami. Grzesiu przepraszam tutaj i w pracy też Ci uściskam dłoń. Te żarty były żenujące. Przepraszam

lider

Chciałbym bardzo Państwa przeprosić za Mój komentarz, był napisany pod wpływem emocji. Jeszcze raz Zarząd i Państwa przepraszam. Nie miałem w intencji nikogo urazić ani obraźić.

@lider

Również i ja Lider w imieniu swoim i swoich kolegów i koleżanek pragniemy przeprosić Państwa, za wszystkie negatywne komentarze, które pisaliśmy. Wiem, że mnóstwo pracowników pisało tę opinię. Jak Państwo zauważyli pracownicy jednak zrozumieli swój błąd i postanowili usuwać już swoje wypowiedzi za pomocą administratora. Jeszcze raz przepraszamy wszystkich co w jakiś sposób uraźlismy.

@lider

Jako były pracownik też przepraszam za swoje negatywne wpisy.

@Rb

Przepraszam a to już nie można wyraźić negatywnej, kulturalnej opini? Jeżeli komuś przeszkadza to poproszę administratora aby usunął też mój negatywny wpis.

Naprawdę nie polecam pracy w perle to był koszmar. Pracowałem tam kilka lat aż się sam zwolniłem teraz wiem że to była dobra decyzja pracę znalazłem w ciągu miesiąca na lepszą.

Daj spokój coraz gorzej się robi. W ostatnich dniach wprowadzili taki zakaz, że na halę produkcyjną nie wolno wnosić swoich napojów, jeśli chodzi o słodkie napoje to rozumiem.( tyle lat było i niko nie przeszkadzało)Chodzi o to że wogule nie wolno wnosić nawet wody mineralnej w butelkach tylko kubkach jednorazowych. Problem taki że kubki jednorazowe pojawiają się co dwa tygodnie albo rzadziej.

Rozumiem mógłbyś uzasadnić dlaczego był to aż taki koszmar dla Ciebie, co Cię spotkało przykrego w Perle?

Puszka

Może mógłbyś powiedzieć jak ci się pracowało w Perle, dlaczego według ciebie był to koszmar?

Panowie i Panie tyle lat już pracuje w Perle i czekam i czekam na ten koszmar, na tą niesprawiedliwość, na to straszenie przez szkoleniowca, na groźby o karach finansowych i na straszenie zwolnieniem no i pytam ile jeszcze to potrwa? Kiedy w końcu doswiadcze tego złego traktowania? Co mam zrobić? Aaaaaaaa już wiem. MUSZE BYC BARDZO KIEPSKIM PRACOWNIKIEM, SPOZNIAC SIE, BRAC L4 NA SWOJE LENISTWO I UDAWAC CO TO NIE JA, NIE CHCIEC SIE UCZYC I WSPOLPRACOWAC, wtedy w końcu kierownik zabierze mi premię a ja będę mógł tu płakać na forum i użalać się nad sobą razem z wami. Niech administrator nie karmi troli i nie podsyca z nimi dyskusji. Tyle "niesprawiedliwych" zwolnień, oj oj. Tak się składa że znałem wszystkich i jedyne co mnie dziwi to to że kierownik tak długo dawał im szansę no ale tu z nich robicie świętoszków. Pytam gdzie są Ci wszyscy, którym podoba się praca? Pozwalacie żeby ludzie pisali takie bzdury? Przecież w Perle jest ok

Piwo...

Szanowni Państwo, sam również jestem pracownikiem Perły i pracuje już kupę czasu w tej firmie. Moim zdaniem nie powinieneś/aś absolutnie narzucać komuś, że w tej firmie jest ok. Proszę pozwól niech każdy sam to oceni !! Według Ciebie trolem jest osoba, która przedstwi negatywną opinię, widzisz drogi użytkowniku po to jest forum, aby każda osoba mogła przedstawić swoją opinię zarówno negatywną jak i pozytywną. Masz rację z tą tezą, jeżeli ktoś nie szanuje swojej pracy to niech nie oczekuję od pracodawcy, że będzie go szanował. W moim przypadku była taka sytuacja, że raz zdarzyło wziąść mi się Uż w ciągu roku i niestety Pan kierownik zabrał mi premię uznaniową, nie powiem byłem zdziwiony. Jeżeli jesteśmy fer wobec swojego pracodawcy to oczekujmy tego samego. Puszka do mnie też dotarły takie newsy, odnośnie premii uznaniowej, że jednemu pracownikowi się zabierało drugiemu nie. Powiem ci przez te lata co ja pracuję nie był byś w stanie zliczyć wszystkich pracowników, pokaż mi firmę podobną gdzie jest tak duża rotacja pracowników. Odnośnie Pana Szkoleniowca, popytaj wszystkich pracowników, którzy mieli styczność z nim pracować i nie tylko to ci opowiedzą o tym Panie jakie zachowanie sobą reprezentował jak był liderem i później został szkoleniowcem. Na to stanowisko awansował go Pan kierownik, ale moim zdaniem się nie daję, ponieważ nie umie ten Pan nawiązywać kontakty z ludźmi a czym bardziej przekazać wiedzy. Wypowiem się też na temat chłopaka, który został zwolniony za złe przezbrojenie maszyny. Znałem go doskonale, każdy z nas popełnia błędy bo jesteśmy ludźmi, chłopak nie robił wcześniej nigdy przezbrojenia i gwarantuje ci że chciał dobrze. Teraz chłopak znalazł nową pracę i jest szczęśliwy, bo to jest najważniejsze. Nic nie wspomniałeś o chłopaku, któremu nie przedłużyli umowy po okresie próbnym, zobacz rozmawiałem z ludźmi z jego brygady i mówili, że nie brał L4, nie spóźniał się. Opanował jedną maszynę, opanował by i drugą może tylko potrzebował więcej czasu. Za szybko w tej firmie ocenia się ludzi, zbyt pochopnie, udowodnił Wam. Podziwiam takich ludzi, że wstawiają się za słabszymi. Dlaczego wszystkich rzucasz do jednego worka? Nikt z nikogo nie robi żadnych świętoszków tutaj, tylko przedstawiamy fakty o pracy w Perle. Proszę Państwa musiałem poświęcić swój czas aby ci odpowiedzieć Drogi użytkowniku, że nie masz racji.

Piwo...

Poczekajmy na uzasadnienie tej osoby, mam nadzieję, że odpowie Nam Wszystkim

@Piwo...

Masz rację z tą rotacją pracowników, zgadzam się z twoją opinią bezbłędnie.

Pracownik z Perły

Drogi Panie, w mojej ocenie troszeczkę przesadzasz z tym zdaniem, że ludzie wypisują tutaj bzdury. Trochę pracuje już w Perle i znam realia. Jak pracujesz już tak długo Panie w Perle to napewno pamiętasz chłopaka , który wytoczył proces Perle za to, że firma zwolniła go tak naprawdę bezusadnienia, wtedy była jeszcze agencja pracy. Zobacz na początku wszyscy mówią mówili, że i tak przegrasz to sprawę z takim gigantem a co później się okazało, że chłopczyna wygrał!! Brawa dla niego za odwagę i determinację. Ktoś tutaj z Państwa wspomniał, że ostatnio zwolnili ponoć jakiego chłopaka, ponieważ często chodził na L4. Według mnie to też jest bardzo słuszne spostrzeżenie, coś jest na rzeczy napewno. Znowu kolejne osoby w liśćie obecnośći są wykreślone, które właśnie były na L4 bądź brały często. Tak naprawdę nie wiemy jak pracodawca uzasadni nasze wypowiedzenie. Dla mnie to wogule brak jest jakichkolwiek kompetencji na każdym kroku,np; wpisywanie pracowników na wózek widłowy bez uprawnień, przecież łatwo to sprawdzić.

@Pracownik z Perły

Z tym wpisywaniem ludzi na wózki mimo braku uprawnień to raczej niedopatrzenie niż niekompetencja. Koniec końców ten ktoś i tak w ten wózek nie wsiada i nikt go nie zmusza mimo braku uprawnień. Pracowalem już z facetem, który zakładał tą sprawę w sądzie ale w sumie nie interesowałem się co było dalej. Prawda jest taka że każda firma ma coś za uszami, ktoś podpadnie mniej lub bardziej zasłużenie. W mojej ocenie zwalniają ludzi, którzy na to zasłużyli (wyjątkiem jest chlopak, który teraz pracuje w stocku - z nim była pochopna decyzja). Tak czy siak ja z pracy jestem zadowolony i napewno bym polecił, chociaż kilka rzeczy bym zmienił. Napewno oczekiwałbym większego zatrudnienia i kilka sprzętów tj konkretne zestawy kluczy lub nawet kilka na rozlew, przynajmniej po jednym elektrycznym paleciaku dla rozlewów, automatu z kawa (oczywiście nie to że z darmową), wydajniejszej wentylacji i mniej warstw na palecie z kapslami ????

Rozlew

Panowie i Panie weźmy też pod uwagę, że kierownik nie tłumaczy się nam z powodów dla których kogoś zwolnił. Sprawy mogły przybierać różny obrót a nam łatwo jest ocenić i stwierdzic, że bez powodu lub za blachostke. Zwolnione osoby nie zawsze mogą nam powiedzieć prawdę, raczej to siebie przedstawia w lepszym swietle

@Rozlew

Masz rację z tym, że Pan kierownik nie tłumaczy się Nam z jakiego powodu kogoś zwolnił z pracy. Z całym szacunkiem, ale w ostatnim czasie za dużo coś tych zwolnień jest na tych rozlewach. Muszę przyznać, że bardzo niepokojące się to robi. Proszę zwrócić na to uwagę, że wszystkie osoby, które zostały zwolnione były na zwolnieniach lekarskich albo brały często( niby wszystko mieli usprawiedliwione tak mówili pracownicy)

Tak uważam

Bardzo dobrze, że ktoś zwrócił wkońcu na to uwagę, ponieważ to nie jest pierwsza sytuacja która mogła wyniknąć z niedopatrzenia. Osoba odpowiedzialna i układająca grafik dla pracowników na poszczególne dni, moim zdaniem powinna takie rzeczy jednak sprawdzać.

Rb

Chciałbym Pan jeszcze większego zatrudnienia pracowników, rozumiem. A jak Pan myśli skąd się jednak bierze tą gigantyczna rotacja pracowników w tej firmie? Co albo kto ich odstrasza? Masakra!!! Moim zdaniem coś jest jednak nie tak w tej firmie.

browar!
@Pracownik z Perły

@ Pracownik z Perły Proszę niech ten były Pracownik pokaże Panu treść wyroku i dopiero pisz!

@Rb

No ludziom przeszkadzają weekendy w pracy i do tego są leniwi to i rotacja jest duża. Odrazu po twarzach widać kto będzie robił a kto nie

Wie Pan co ja to bym jednak zatrudnił więcej pracowników biurowych, ponieważ kadry nie wyrabiają się już z umowamii, wypowiedzeniami i zwolnieniami.

@Rb

Szanowny Użytkowniku, bardzo jest to niesprawiedliwe co piszesz, że ludzie są leniwi i przeszkadzają im weekendy pracujące. Dla sprostowania mówię, że to kłamstwo. Pracowałem w tej firmie. Oczywiscie czasem są wyjątki. Nie mierz wszystkich to samą skalą!!! W moim przypadku sytuacja była taka, wypowiedziałem umowę ponieważ, pan kierownik zabrał mi premię uznaniową za Uż. ( Chodziłem cały rok do pracy i raz jedyny zdarzyło wziąść mi się Uż z ważnego bardzo powodu osobistego i od razu taka kara aby zabrać cała premię uznaniową) Moim zdaniem to jest za duża kara aby tak karać pracownika. Dzisiaj wiem, że była to bardzo dobra decyzja. Teraz też ostatnio rozmawiałem z kolegami to mówili, że takich niskich premii uznaniowych jeszcze nie mieli jak pracują. Faktycznie wynagrodzenie coś tam podnieśli, ale co z tego jak ci dadzą mniej premii.

@Tak uważam

To prawda osoba, która nie ma uprawnień nie powinna wsiadać na wózek, czym bardziej też takiego pracownika nie powinni wpisywać. U mnie też to było, niedopatrzenia i dalej niedopatrzenia

nie pisze o wszystkich i wcale nie uwazam, że napisałem coś co jest niesprawiedliwe. nazwałem leniwymi ludzi, którzy są poprostu leniwi więc stwierdziłem fakt. rozumiem ta niesprawiedliwosc, ktora Cie dotknela ale zauwaz ze straciles wlasnie ta premie przez takich ludzi. przez ludzi, ktorzy wykorzystuja UŻ na kaca i na lenistwo ( byli i sa tacy ktorzy UŻ maja wykorzystane zaraz na poczatku roku). kazde uz dezorganizuje prace. jesli wszyscy by brali tak jak ty tylko w razie koniecznosci (byloby ich duzo mniej) to te premie by byly. podobnie jest z l4 - uczciwi pracownicy na tym traca. podsumowujac - mi zalezy na pracy, zalezy mi na premii, chce miec spokojna glowe i dobra opinie. ale wiem ze jeśli podwinie mi sie noga i bede musial wziąć UŻ, lub jesli zachoruje i bede zmuszony pojsc na l4 to strace ta premie tak jak ty, i tak jak ty bede czul sie niesprawiedliwie potraktowany a to przez ludzi, ktorzy nie przychodza bo sie upili, przez to, że oni wola impreze niz premie to traca ja rowniez inni

abc

Zauważ, że lepiej jest mieć większą kasę na umowie a mniejszą premie, niż mniej na umowie a większą premie. uznaniówka wlicza się do dochodu, ale nie do świadczeń. oddalbym ta premie a wolałbym miec 3100 na umowie

Muszę Panu przyznać rację odnośnie tych premii uznaniowych, pracuje w Perle już kilka lat i muszę niestety powiedzieć, że w ostatnich miesiącach naprawdę te premie zmalały o połowę. Nic z tych rzeczy, że się nad sobą użalam tutaj na forum, tylko piszę jak jest.( Nie tylko mi moim kolegom również, nie wiem czym to jest spowodowane tak naprawdę). Słyszałem od pracowników, że już ponoć za Uż pan kierownik nie zabiera premii.

@pracownik

Rozumiem, tylko dlaczego mają na tym tracić sumienni, uczciwi, chcący pracować pracownicy. Jeżeli ktoś przychodzi do pracy pod wpływem alkoholu to jest to niedopuszczalne i niepoważne. Wiem o kim piszesz. Nie będę rozplątywał dyskusji, ponieważ nie ma sensu ,chłopak już za to odpowiedział.( zwolnieniem dyscyplinarnym oczywiście). Moim zdaniem ta ogromna rotacja pracowników też napewno wpływa, że nie ma umów na czas nieokreślony ( dobrze, że mamy wreszcie zmianę kodeksu pracy). Nie powinno tak być absolutnie, że negatywna opinia danego pracownika wpływa na innych.

Już były pracownik

Prawdą jest zatem, że Pan kierownik nie zabiera już premii uznaniowej za Urlop na żądanie. Widzisz Drogi Panie kadry nic o tym nie wiedziały, że za Uż zabiera Pan kierownik premię. W jakimś tam stopni powinniśmy podziękować ludziom, którzy chcą podzielić się z Nami swoją opinią na temat pracy w Perle. Naprawdę jestem Pana w stanie zrozumieć, bo to jest oczywiście bardzo niesprawiedliwe traktowanie pracownika i myślę, że nie wymaga już to jakiejkolwie dyskusji. Dużo takich pracowników było w Perle co zabierało im się ich cieżko żarobione pieniądze za Uż a chcieli wyjaśnić dlaczego tak to zawsze usłyszeli; Jak ci nie pasuje zawsze można się zwolnić, nam na tobie nie zależy. W mojej ocenie to też jest bardzo złe podejście do pracownika, ale zostawię to dla Państwa bez komentarza. Czasy się zmieniły pracy jest do groma, więc po co się męczyć.

Już były pracownik
@Już były pracownik

Zapomniałem napisać z tą premią uznaniową było podobnie jak z Panem Szkoleniowcem, zwróćcie Państwo uwagę na to. Zawsze Pan kierownik przedstawiał tego Pan jako wzór dla pracowników( serio jaki ten wzór był; Błagam litośći!!, teraz nie wiem bo już nie pracuję i dlatego nie piszę na tego Pana). Również nie polecę tej pracy w Perle, ponieważ nie szanuje się tam wogule pracowników.

Pracownik z RB

Naprawdę tak sądzisz, że wszystko jest ok.

Słuchajcie Panie i Pankwie wy też tak mało dostajecie teraz premii uznaniowej jak ja. Czemu tak mało jest????

Butelka

To bardzo proste jest akurat dostaliśmy podwyżki i stąd ta bardzo niska premia uznaniowa. Sam również takiej niskiej premie uznaniowej jeszcze nie miałem jak pracuje w tym zakładzie. Myślę, że związki zawodowe mogły by powalczyć aby mieć stałą mniej więcej to premię.

Jeżeli Ci nie pasuje zawsze można się zwolnić, Nam na tobie nie zależy hehehe

Chmielowa

Moim zdaniem powinno być tak, że tam premia uznaniowa powinna być mniej więcej stała i równa dla pracownika. Mogły by związki zawodowe oto powalczyć w Perle. Również zgadzam się z Państwem, że tej premii coraz mniej jest z miesiąca na miesiąc. Sam również w tym miesiącu dostałem premii - 60 %.

Masakra

Może ktoś z Państwa nie zdaję sobie sprawy jaki mogą być poważne konsekwencje prawne w przypadku wypadku nie daj Boże ( osoba która nie ma uprawnień) . Osoba która jest odpowiedzialna za te grafiki moim skromnym zdaniem powinna jednak takie rzeczy bardziej kontrolować. Macie Państwo rację pracodawca nie może nas zmusić abyśmy wsiadali na wózek widłowy bez uprawnień.

M

Potwierdzam

Rozlewy123
@Chmielowa

To juz w ogole po co sie starac jak premia bedzie stala. Ludzie, ja rozumiem, ze nie jest to latwa praca(halas, nocki, 4 brygady itd.), ale decydujecie sie na takie warunki. Swietnie nie jest, ale znajda sie inne zaklady, gdzie na produkcji dostanie sie jeszcze mniej. Co do premii to jak stoicie na wiosle albo na nowym szkle czy tam wieczkach to nie oczekujcie nie wiadomo jakich premii bo tam to kazdy moze stanac.

Rozlewy123
@Masakra

Ludzie, po to macie liderow na brygadach, zeby takie rzeczy wyjasniac, pilnowac. Czy ktos wam kazal siadac na wozek mimo braku uprawnien? Smiem watpic.

Etykieciara
@Rozlewy123

Jeżeli ktoś jest leniwy i powolny to napewno tam nie stanie po te stanowiska wymagają ciężkiej pracy i uważam że ludziom należy się im premia( pieniądze) za ciężko prace

Rześkie
@Rozlewy123

Wiesz co nie uważam, żeby ludzie którzy stoją na depaletyzatorze szkła nowegona rozlewie butelkowym bądź wieczkach na rozlewie puszkowym dostawali niszą premię uznaniową. U mnie na zmianę na rozlewacze zablokuję mi się dwa albo trzy razy na zmianę kapsel no i ważenie i tyle samo idzie. Zauważ na depaletyzatorze szkła nowego pracy jest dużo, tych kontenerów jak dobrze idzie to naprawdę trzeba się naprawdę narośçinać. Jeśli chodzi o wieczka zauważ, że kiedyś tam na stanowisku stały dwie soby zamiast jednej, mianowicie jedna dokładała wieczka zaś druga rośćinala palety z puszkami. Dzisiaj jedną osoba obsługuje to i to. Co do depala na RB2 to już jest kara.( Może ktoś z Państwa nie wie na czym ta praca polega, otóż wyjaśniam trzeba przez osiem godzin ściągać kartonowe przekładki z butelek), Zobacz sobie np koniec na RB1 jeden operator obsługuje trzy maszyny( paletyzatorze, depaletyzatorze i owijarka). Środek to te nieszczęsne uszkodzone skrzynki które się blokują na taśmach. Ludzie premię uznaniową powinni dostawać za pracę. Uważam, że każdego pracownika powinno się traktować sprawiedliwie.

rb1
@Rozlewy123

Śmieszny/a jesteś ! Nie znosze takiego umniejszania ludziom. WSZYSCY pracują na wydajność, od każdego zależy czy będzie sukces. Jak człowiek nie puści butelek na depalu to etykiety możesz sobie naklejać na k.t..ie ! Nie ma łatwiejszych stanowisk w Perle, każde stanowisko powinno byc tak samo szanowane ! Gardze Tobą Rozlewy123

rb1
@Rześkie

Dokładnie ! Ktos eweidentnie nie szanuje pracownika. Sa w Perle stanowiska wymagajace troche wiecej kompetencji, czy takie, na operatorach których ciązy wieksza odpowiedzialnosc , ale wszystkie sa tak sam wazne !

@rb1

Zgadzam się z Panem absolutnie, że to wszyscy pracownicy na rozlewie pracują na całokształt. Zarówno liderzy i operatorzy powinni tak samo być traktowani. Każdy z pracowników w jakimś tam stopniu odpowiada za wyniki i wydajność. Każde stanowisko pracy jest tak samo ważne.

@Rozlewy123

Każdy pracownik swoich spraw powinien a nawet musi dopilnować osobiśćie. Tych liderów według mnie to też jest stanowczo za dużo powinien być jeden na brygade a nie dwóch.

@Rozlewy123

A daj spokój z tymi liderami

Pracownik Produkcji
@rb2

Nie wszędzie jest dwóch liderów, ale myślę że dwoje to liczba optymalna jeśli się dogadują i nie wchodzą sobie w kompetencje. jeśli jest inaczej to wtedy powinien być jeden

Nieznany
@rb2

No tak, ten co jedzie na 1/2 maszynach powinien miec tyle samo co ten co potrafi na wszystkich. Brawo. To na ch...sie starac i pokazywac swoje checi, starania. Kazdy powinien miec jakas ustalona stawke premii plus to co w danym miesiacu robil gdzie i jak. Trzeba podwyzszac tym co wiecej potrafia, a nie zmniejszac tym co mniej.

@Nieznany

Kolega napisał, że wszystkie stanowiska w pracy są tak samo są ważne i trzeba je szanować. Co do przyznawania premii osoba która cały czas pracuję na jednym stanowisku pracy powinna dostawać godna premię za należycie wykonaną pracę.

@Już były pracownik

Dokładnie masz rację, teraz to pracodawcy szukają pracowników, kto chce pracować to będzie. Niby fajnie że Pan kierownik nie zabiera premii uznaniowej już za Uż. Ja uważam, że za zwolnienia lekarskie też nie powinno się pracownikowi zabierać premii ponieważ jest to zdarzenie losowe, na które nie mamy wpływu.

@Chmielowa

Drogi Panie coś mi się wydaję, że te nasze premie uznaniowe będą jeszcze niestety maleć z powodu rozbodowy hali na RB1. ( duże przedsięwzięcie) Będą wymienione maszyny ze środka i końca.

E tam....
@rb2

Bardzo słuszne i prawdziwe spostrzeżenie, ale niestety nie prawdziwe. Zawsze u Nas lider odpowiada za Wszystkich, tak nie powinno być absolutnie, każdy odpowiada sam za siebie i swoje maszyny. Dużo pracowników jest też tym faktem rozgoryczonym, że lider zawsze dostaję 100 % większą premię od operatora. Moim zdaniem mają przecież jeszcze premię liderowską. Lider jest po to aby utrzymać porządek w brygadach. Czasem jak mistrzowie i i Pan kierownik robią rotację w brygadach to najpierw powinni poprzenosić liderów do różnych brygad a nie operatorów.( napewno wydajność się zwiększy). Jeżeli poprzenoszą operatorów, to robi się duży kogel- mogel zamieszanie i wtedy nici z takiej zmiany. Dlatego nie dziwcie się później Państwo, że dostajecie tak mało premi uznaniowej. Tak już jest, żeby jedna osoba mogła dostać wysoką premię uznaniową to ty kolego bądź koleżanko musisz dostać niestety małą. Kiedyś nie było takiej spiny aż tak z tymi premiami uznaniowym, ponieważ mniej więcej były dawane sprawiedliwie dla pracowników. Teraz są takie gigantyczne progi, że nie ogarniesz nawet.

@E tam....

Nie było spiny, ponieważ premia uznaniowa się tak nie zmieniała. Na moim przykładzie w tym miesiącu prawie 70% mniej od poprzedniego miesiąca. ( Nie powiem źle się trochę czułem bo w sumie wykonuje tako samo robotę)Ciekawe jak w tym?? Każdy sobie z pracowników mówi ile ma premi. Nie mówię tego żeby była ta premia równa dla wszystkich pracowników tylko niech nie weźmie takich progów jeden 300% więcej drugi 80 % mniej.

Pra
@Rb

Cuda na kiju się w tej Perle dzieją, powinni w końcu coś z tymi premiami kami zrobić aby były sprawiedliwe tak nie może być. Litośći progi 300 % w goŕe.Jedna wielka masakra jak dla mnie

hammer

interesuje mnie praca na magazynie na tokarskiej , mialbym blisko domu . Powiedzcie prosze jak tam jest

Pracownik stock

A może jakaś podpowiedź co to za chłopak co pracuje w stocku a został zwolniony z perły bo jest tu takich kilku i nie oszukujemy się ale z tymi co miałam styczność orłami nie są

@Pracownik stock

Moim zdaniem dajcie sobie już spokój z tym dopytywaniem co to za osoba. Również coś tam słyszałem, że nie słusznie go zwolnili,ale takie jest życie nie zawsze jest sprawiedliwe. Też mi tego chłopaka było szkoda, ale niestety to jest wola Pana kierownika. Niech Pan już zostawi tego chłopaka w spokoju i nie wydaje mi się, że pracownik który pracuję w Stocku wchodził by na to forum Perły.

Stock
@Pracownik stock

Stock to już jednak desperacja. Wyobraźcie sobie Państwo, że Stock daje 500 zł dla tej osoby, która znajdzie pracownika dla nich. Warunek jest taki, aby pracownik po okresie próbnym został u nich w firmie. Sprawdzone info, nie wieżycie dzwońcie. Zobaczcie Państwo jakich kroków desperacji się już czepiają aby tylko zatrzymać pracownika.

Potwierdzam
@Stock

Również slyszałem tą informację, potwierdzam. To już jest upadek

@Tak uważam

Szanowny Panie, teraz jest już ok

Rb

Po co te stare komentarze są jeszcze...

A to bardzo ciekawe

Rb1

Rb3 rzadko kiedy chodzi prawidlowo i co pracownicy maja tam nie pracowac? Paranoja

@Rb1

Nie odpowiem Tobie, ale ty się tym nie przejmuj.

RB2

Zapytaj tych co żekomo dostali nagany, czy je dostali? Znowu ktoś cos słyszał i komuś powiedział. Zresztą należało się im bo złamali zasady bhp

@RB2

Lider prawdę napisał, tak Pan kierownik mówił potwierdzam, że nie chciałbyć w skórze takiego delikfenta, który przed rozpoczęciem pracy nie sprawdzi czy maszyna działa prawidłowo.

@Rb1

Sprawdzać, zgłaszać, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać. Nie słuchać tych leserów z DT co narzekają na każdy telefon. A jak trzeba to zgłaszać, że narzekają. Wy ich ciągle żałujecie, nie chcecie dzwonić, żeby się nie narobili a sami przez to 3x tyle musicie robić. Dla niego to jest zazwyczaj godzina roboty, a nawet jakby i był cały dzień to ty na niesprawnej maszynie męczysz się po 8h, 7 dni w tygodniu. Nie wspominam już o niesprawnych zabezpieczeniach, co jest po prostu niebezpieczne i powinno być zgłaszane w pierwszej kolejności. Zgłaszać im wszystkie awarie, to jest ich robota, a jak zgłaszasz kilka razy i nic z tym nie robią, to zgłaszać swoim i ich mistrzom, żeby z tym porządek zrobili. Wtedy będziecie pracować jak ludzie, a nie biegać i skakać dookoła niesprawnej maszyny i ryzykować własnym zdrowiem.

@RB2

Przeczył Pański komentarz i jestem w zobowiązaniu go skomentować. Masz absolutną rację, że tacy pracownicy złamali zasady BHP i należą im się kara ( otwieranie osłon mimo zakazu na stanowisku depaletyzatorze szkła nowego). W żaden sposób ich nie usprawiedliwiam aczykolwiek w mojej sobiektywnej ocenie potraktowali ich zbyt rygorystycznie, najpierw powinna być chyba upomnienie tak przynajmniej mi się wydaję. Pan kierownik jak Lider zaznaczył, że bezpieczeństwo pracownika jest dla nich najważniejszą, priorytetową sprawą. Chciałbym podać kilka przykładów, aby Państwo mogli sami to ocenić: 1) Dlaczego pracownicy produkcji rozgarnywali szkło w kontenerze ze stłuczką?( wydaje mi się, że taki pracownik w tym momencie jest narażony na ogromne niebezpieczeństwo, co by było jak by się podknął i wywrócił twarzą na potłuczone szkło) Jak myślicie kto im kazał rozgarnywać wtedy tą stłuczkę? 2) Dlaczego pracownicy produkcji pracowali powyżej 3 m? ( Chodzi o pracowników którzy czyścili te górne przewody z RB1co idą kable na górze,zwróćmy uwagę jaka jest tu wysokość. Pragnę zaznaczyć, że podłoga była wtedy mokrą a zarazem śliska.) Jak myślicie kto im kazał? A do przekonania moich argumentów, można sprawdzić podglądy z kamer.

Dziękuję
@Do Perły

Jak to dobrze, że tacy mądrzy ludzie jeszcze istnieją. Jest Pan/ Pani wielka. Proszę wypijmy za zdrowie tej osoby. Dziękuję ci bardzo za to co napisałeś. A kto kazał: Odpowiadam mistrzowie rozlewu piwa

@Do Perły

Prawie jak Prawdziwy Olo Szanuję Cię za twój wpis.

Marley
@Do Perły

Zgadzam się ze wszystkim i mogę potwierdzić. Zawsze w Perle jest tak, że będzie wypadek z winy pracownika to będą robić szkolenia, procedury, nagany itp.( proszę zwrócić na to uwagę) A co innego jak wypadek będzie niezależny, bez winy pracownika ( to wtedy nic nie będzie, przykładem jest w ostatnich czasie, chłopakowi na stopę spadł akumulator, który waży 500 kg i nie mało by stracił stopę) A teraz tak serio od tamtego czasu zrobione jest coś w tym temacie? ( Wymienili te zdzerwiałe rolki)?????? Spróbuj wymienić sam taki akumulator, to ci pogratuluje... Takie szkolenia nic nie wnoszą.

@Marley

Nic nie zostało zrobione.

@Do Perły

Każdy o tym pracownik wie, priorytet jest dla nich bezpieczeństwo pracowników hehehe

Taka moja sugestia
@Do Perły

Taki wpis to się cenni. Posiadam takie same zdanie

@Do Perły

Przepraszam za błędy ortograficzne, spowodowane szybkim pisaniem. Przeczyłem Pański komentarz i jestem w zobowiązaniu go skomentować. Masz absolutną rację, że tacy pracownicy złamali zasady BHP i należy im się kara ( otwieranie osłon mimo zakazu na stanowisku depaletyzatorze szkła nowego). W żaden sposób ich nie usprawiedliwiam aczykolwiek w mojej sobiektywnej ocenie potraktowali ich zbyt rygorystycznie, najpierw powinna być chyba upomnienie tak przynajmniej mi się wydaję. Pan kierownik jak Lider zaznaczył, że bezpieczeństwo pracownika jest dla nich najważniejszą, priorytetową sprawą. Chciałbym podać kilka przykładów, aby Państwo mogli sami to ocenić: 1) Dlaczego pracownicy produkcji rozgarnywali szkło w kontenerze ze stłuczką?( wydaje mi się, że taki pracownik w tym momencie jest narażony na ogromne niebezpieczeństwo, co by było jak by się podknął i wywrócił twarzą na potłuczone szkło) Jak myślicie kto im kazał rozgarnywać wtedy tą stłuczkę? 2) Dlaczego pracownicy produkcji pracowali powyżej 3 m? ( Chodzi o pracowników którzy czyścili te górne przewody na RB1 co idą kable na górze, zwróćmy uwagę jaka jest tam wysokość. Pragnę zaznaczyć, że podłoga była wtedy mokra a zarazem śliska.) Jak myślicie kto im kazał? Panie kierowniku dalej Pan podtrzymuje swoje zdanie, że bezpieczeństwo jest priorytetową sprawą.

@Do Perły

To jest mądra, rzeczowa, prawdziwa wypowiedź.

Karol

Hehehe dobre(...) Nie rozumiem niech ktoś mi odpowie, po co te szkolenia wszystkie jak sam Pracodawca naraża zdrowie i życie pracowników.

@Karol

A o wpisywaniu ludzi bez uprawnień na wózek widłowy to już nawet nie wspomnę...

Do Zarządu Perły
@Do Perły

Muszę z przykrością przyznać, że takie sytuację niestety miały miejsce. ( Pracownicy rozgarnywali szkło w kontenerze ze stłuczką). Dzięki Twojej opinii możemy zopobiec tragedii, uratować komuś zdrowie bądź życie. Duża część pracowników nie zdaje sobie sprawy, że podczas tej czynności zagrożone jest ich życie. Większą część pracowników Perły stanowią młodzi ludzie. Co by było chłopaku jak byś wywrócił się w tych trepach twarzą na stłuczkę, masz przed sobą całe życie? Chciałbyś do końca życia mieć twarz w bliznach? Proszę Ciebie bardzo młody człowieku doceń to co masz w sobie najcenniejsze. Nie ryzykuj swoim zdrowiem, życiem tylko dlatego, że mistrz rozlewu Ci kazał. Pamiętaj to ty będziesz ofiarą.

@Do Zarządu Perły

Przepiękna wypowiedź, jesteś bardzo wartościowy człowiekiem

Chmielowa-Do Zarządu Perły
@Chmielowa

Pękłem ze śmiechu widząc Twoje dwa wpisy z różnymi podpisami. Nikt nie chce pochwalić, to sam się po plecach poklepiesz? Ludzie to jest żałosne. Tak z ludzkiego punktu widzenia.

@Chmielowa-Do Zarządu Perły

Ja nic żałosnego w tym komentarzu nie widzę, takie zdarzeniała miały miejsce rownież mogę potwierdzić. Ciesz się, że nie doszło do tragedii wtedy jak pracownicy rozgarnywali to szkło. Piękna, szczera wypowiedź.

@Chmielowa-Do Zarządu Perły

Co ty widzisz w tym śmiesznego? Ciekaw jestem jak byłaby twoja reakcja jak byś do końca życia miał pocharataną twarz albo spadbyś z wysokości. Przeszkolmy Proszę wszystkich pracowników jakie czynności mogą wykonywać. Brawa, że komuś zależy na bezpieczeństwie pracowników.

Teravita
@Rb

Panowie, nie śmieje się z sytuacji, która nie powinna mieć miejsca, tylko z kolegi który odpowiada na własne wpisy, pod różnymi pseudonimami i sam siebie chwali. To jest dla mnie żałosne. Pozdrawiam.

Szacun ziom
@Teravita

Ale z tym szkłem to ci ziomkowie mają rację, widać że są prawilni. 100% na dzielni Tak wygląda prawilni postawa właśnie jak ktoś nie wie.

Szacun ziom
@Do Zarządu Perły

Mimo tych żałosnych dowcipnych wpisów ten komentarz może coś wnieść z pewnością. Ziomeczku masz rację. A jak by ci pracownicy byli dobrze przeszkoleni to by wiedzieli, że to jest zabronione. Nikt Ciebie do tego nie zmusi. Ale i tak szacun x 100

Józef Z magazunu
@Do Zarządu Perły

Nie ma mądrzejszego i ptawdziwego wpisu na tym forum

Józef Z magazunu
@Olo

Tak jest olo

pracownik produkcji
@Teravita

Teravita to wynika, że pracownicy rozlewu są źle przeszkoleni, nie wiedzą jaki zakres obowiązków należy do nich. Ciekaw jestem jak mistrz rozlewu piwa bym im kazał wskoczyć w ogień to też by wskoczyli a później będą pisali. Zgadzam się też z tym, że powinni najpierw dać im jakieś upomnienia ( nie moja sprawa) a nie od razu nagany. Zazwyczaj komentowałem pozytywnie lecz zmieniam zdanie. Przykro mi!!!

Tylko te romane
@Do Zarządu Perły

Wreszcie jakaś sensowna dyskusja a nie tylko te romanse cały czas ile można. Twoja wypowiedź może byłaby wartośćiowa jak by ją ktoś przeczytał z Zarządu a nie wydaje mi się, że Oni tutaj wchodzą.

@Teravita

Drogi pracowniku to nie ja rozpocząłem tutaj rozmowę o naganach dla pracowników ( za otwieranie osłon). Jeżeli jeden z pracowników w bezczelny sposób piszę że im się należało i koniec, poczułem się w obowiązku mu odpowiedzieć  i podać kilka przykładów, że nie do końca może mieć rację. Napisałem już, że ich za to nie usprawiedliwiam bo złamali zakaz BHP. Teravita to, że moje argumenty są faktem i pojawiło się dużo wpisów bardzo mnie to cieszy. Miejmy wielka nadzieję, że Zarząd w Perle czasami wchodzi na to forum i w jakiś sposób zapobiegnie, aby pracownicy już nie rozgarnywali tego szkła w tych kontenerach. Każdy z pracowników zdrowie i życie ma tylko jedno.  Użytkowniku to, że ktoś później zaczął pisać swoje komentarze pod różnymi Nickami mnie to nie interesuję, dobrze że może piszę tą sprawę a nie szyderstwa, podśmiewanie, kpiny na kogoś

rb
@Chmielowa

Matko Twoja zamieszania z tym rozgarnianiem szkła przez pracowników

Obserwator

Jaka słabość nastała wśród pracowników Perełki. Po robocie włazicie na CZAT i nawalacie na siebie. Potem znowu do fabryki i całuski po tyłeczkach. Chcielibyście poziom 500+? Dedykuję Wam zatem piosenkę Lady Punk "Mniej niż zero". Miłej pracy Polaczkowie Perełkowie :D

O to to to to to

ona z filtracji
@Obserwator

Hmmmm Ale z Ciebie ponurasek.

@Obserwator

A co to Pana interesuje co kto robi po pracy!!!! Też śmietnik niech admin usuwa#3 Proszę niech pan nie odpisuję na to wypowiedź ok. Proszę

@Obserwator

Niby fajnie że te związki zawodowe istnieją w Perle, koszt jako taki w miarę akceptowalny dla każdego, Pana decyzja. Tylko nasuwa mi się kilka pytań i mam wielka nadzieję , że ktoś z Państwa mi odpowie. 1. Gdzie były związki zawodowe jak pracownikom tak długo zabierano premie za UŻ? 2. Gdzie były związki zawodowe jak pracownik już były dostał naganę za wywrócony kontener ze szkłem? 3. Gdzie były związki zawodowe jak pracownicy z RP dostawali po 100 premii a to nawet nie 10%? 4. Gdzie były związki zawodowe jak chłopka zwolniono za złe przezbrojenie maszyny ( przepraszam tu też agencja pracy była)? 5. Gdzie były związki zawodowe jak pracownikowi do premii rocznej brakował tylko jeden dzień? Do 15 tylko jak lotto do 6 6. Gdzie są związki zawodowe jak pracowników za L4 przenoszą na inne stanowiska pracy?( tutaj mniejszą uwagę na ten punkt zwracam) 7. Gdzie są związki zawodowe jak pracownik za nagłe L4 traci wszystkie premie nawet dzień, zostawcie chociaż z jedną miejcie litości? 8. Gdzie są związki zawodowe działające żeby premia uznaniowa była mniej więcej stała? 9. Gdzie są związki zawodowe walczące aby za ojcowski nie zabierali premii, bo w gruncie rzeczy tu urlop? 10.Gdzie były związki zawodowe jak chłopakowi po okresie próbnym nie przedłużyli umowy za przestoje, chciał iść na inne maszyny, płakał i nic z tego. Poszedł do Stocka i jest szczęśliwy.( przepraszam, że pozwoliłem Pana sobie tutaj przytoczyć) Dobra to był ostatni punkt, ponieważ bardzo pieniaczy wnerwię. "A jak ci nie pasuje to zawsze można się zwolnić, Nam na Tobie nie zależy" - piękne to motto

Szanuję Pana za to. Dziękuję

@Prawdziwy OLO

Zgadzam się z Panem ze wszystkim co napisane jest. U ciebie zawsze szczerość do bólu. Motto jest przepiękne.

@Prawdziwy OLO

Trzeba to pokazać związkom zawodowym.

@Prawdziwy OLO

polecam prawo pracy a nie żale pracownika, Pan nie ma pojęcia na czym polega tzw "premia uznaniowa", nie rozroznia Pan co znaczy urlop ojcowski od tzw " tacierzyńskiego" kup se pan prawo pracy i kodeks pracy i potem pan sie wypowiadaj. a jak zle ci we fabryce to sie pan zwolnij.

@Poza browarem

Olo a co myślisz o naganach dla pracowników za otwieranie osłon.

@puszeczka

Gościa szanuję, powiedz mi stary jak jest z tymi. Szkoleniami UDT. Jak się nie zda egzaminu to nie ma się prawa wsiąść na wózek.

@Prawdziwy OLO

Mądra wypowiedź gdzieś ty był tak długo ty chłopie? Więcej punktów dałbyś radę.

bUlbUlbUl
@Prawdziwy OLO

1. Gdzie miały być? A ktoś im zgłaszał? 2. NIE DOSTAŁ 3. Gdzie miały być? A ktoś im zgłaszał? 4.To był pretekst tylko, A co by było jakby przez to przezbrojenie komuś stała się krzywda? 5.jakby dostał ktoś kto był 15, to chciałby ktoś kto był 16, a potem ktoś kto 17 itp its. 14 to 14 i ch*j. 6. To tylko nasze domysły. Pozatym to są stanowiska na których ktoś i tak musi pracować. Każdy wie jak jest, ale nie ma jak udowodnić 7. Co do motywacyjnej to było wiadome, uznaniowa od kierownika to jak tam sobie chce - też ciężko coś z tym będzie zrobić, bo może sobie zabrać za to, że nie tak się spojrzysz na niego. Pozatym na zebraniu rok temu ludzie rozmawiali, że za L4 traci się również "dodatek za lidera" - nie wiem jak jest teraz bo nie jestem liderem ani nie pytam innych, ale wtedy okazało się, że on jest również w formie premii. jesteś na l4 = nie ma Cie w pracy to nie pełnisz funkcji lidera przez X czasu = nie dostajesz dodatku 8. Uznaniowa to uznaniowa. od - do, jeśli mieści się w widełkach to co zrobisz? Pozatym dlaczego ma byc stała? I kto ma pewność tak w ogóle, że musi być te 10% ? Ktoś widział ten zapis? 9.TU SIĘ ZGADZAM - draństwo 10. (usunięte przez administratora) ja posłucham. bla bla bla. także ten

@Elo

Dziękuję. Dlaczego uważasz, że nie zdasz egzaminu teoretycznego UDT. ( jeśli będziesz przygotowany na taki egzamin teoretyczny gwarantujecie Ci że zdasz, praktyka to już formalność) Także głowa do góry nie ma czym się martwić. Odpowiadając na twoje czy po negatywnym egzaminie będziesz miał możliwość wykonywania pracy jako operator wózka widłowego to niestety nie bo twoje uprawnienia wygasły i trzeba będzie taki egzamin powtórzyć ponownie. Widzę też sporo emocjonalnych wpisów, że jeden z pracowników nie zdał takiego egzaminu teoretycznego. Uważam, że na każdego z was przyjdzie pora i taki egzamin trzeba będzie zdać, tylko aby dalej firma chciała Państwu sponsorować.

@puszeczka

Bardzo cenie i szanuję Panią przewodniczącą związków zawodowych. Wielokrotnie rozmawiałem z panią F jest to bardzo miła, przesympatyczna kobieta. Zdaję sobie świadomość z tego, że nie jest to wcale taka łatwa praca. Każdy z Was ma prawo przedstawić swoje zdanie, moje niestety jest takie.

@Poza browarem

Przepraszam a skąd Pan Wie czy ja jestem pracownikiem Perły a druga sprawa to taka, że nie powinien mi Pan mówić jakie ja mam decyzję podejmować w swoim życiu. Odnośnie urlopu ojcowskiego regulaminowego to wtedy płaci pracownikowi Zus, a co do urlopu ojcowskiego( tego dwu tygodniowego) pracodawca ma prawo zabrać nam premię. Moja teza była takaż że związki zawodowe mogły by coś wywalczyć dla pracownika w tyj kwestii( chodzi mi o to żeby nie zabierali 100% premi tylko coś zostawili)

@puszeczka

Każda firma ma jakieś swoje zakazy, trzeba się do nich zaakceptować. Jak sami piszecie był zakaz więc taki pracownik nie ma nic na swoja obronę. Kara jest duża, rok bez premii. Odwołanie tutaj nic nie da, co innego jak chłopakowi przygniótł akumulator stopę podczas wymiany baterii wózka widłowego wtedy takie sytuacje niezwłocznie zgłaszamy bo to nie z naszej winy.( wypadek w miejscu pracy)

@bUlbUlbUl

Nie będę odpowiadał na Pańską wypowiedź, skąd w Tobie tyle nienawiści do drugiej osoby. Może cześć tutaj ludzi trochę żerowało na tym chłopaku, ale ja go od razu przeprosiłem, że tutaj go przytoczyłem. Mam do Ciebie pytanie zrobił Ci on coś, powiedział przykrego? Śmiem wątpić. Dlaczego Administrator nie usuwa takich wpisów? Wielki wstyd byłby dla perły jak byśmy się dowiedzieli kto ten komentarz napisał.

bUlbUlbUl
@Prawdziwy Olo

Nic mi nie zrobił i w żaden sposób go nie obraziłem. Moja odpowiedź do pkt 10, to było moje niezadowolenie do kolejnego przytaczania przykładu tego Pana jako rzekome okrucieństwo i niesprawiedliwość perły wobec pracowników, ale nie chce mi się już tłumaczyć po raz któryś tam jakie jest moje zdanie na ten temat. Słusznie została mu nie przedłużona umowa i tyle odemnie. Nie wiem dlaczego moja wypowiedź dla perły miała być wstydem. Przynajmniej nikogo nie obrażam, nie pomawiam, nie prześmiewam, nie podszywam się, nie oczerniam. wyraziłem dosadnie swoje zdanie i tyle. Olo to, że ktoś tam uważa, że twoje opinie są mądre to nie znaczy że każdy jest tego zdania. troche za bardzo wczułeś się w role więc nie próbuj wpływać na moje opinie szczególnie na takie które sa prawdziwe i które moge wyrazić bo np byłem świadkiem, byłem na konkretnej brygadzie, sprawa dotyczyła mnie lub kogoś z moich kolegów z którymi przebywam również poza pracą a NIE, ŻE TYLKO SLYSZALEM, COS SOBIE DODAM I POWTARZAM BZDURY jak wiele osób. Nie tylko tu na forum czytam głupoty, równiez słyszę je w pracy - staram sie prostować, ale w Perle jest tyle plotkarzy i ludzi zyjących sensacją, że to jest szok i juz nie wierzę, że to coś da. pozdrawiam

@bUlbUlbUl

Pan OLO mądrze to napisał, że duża część osób żerowała na tym chłopaku( tylko pozytywnie). Pan O zebrał w większości Nasze opinię i postanowił postawić rzeczowe wnioski. Wielki wstyd dla Perły będzie jak dowiemy się kto to tak piszę, nie pracowałem z tym chłopakiem ale uważam,że za szybko bo ocenili. Mało miałeś w Perle zwolnień bez przyczyn, przypomnij sobie agencję pracy jak byli traktowani ludzie. Mój kolega wytoczył proces Perle i wygrał. Panie OLO dziękuję za tak mądrze postawione wnioski

Pan wymiata wszystkich i wszędzie. Zdradzi Pan czy jest pracownikiem Perły

A co panu do tego?

@Prawdziwy Olo

Prosiłem aby się podemnie nie podszywać. To nie mój wpis. Zgłaszam Pański komentarz.

@Prawdziwy Olo

Nie przetłumaczy Pan (usunięte przez administratora) i tyle podszyje się nickiem pod Pana i obraża ludzi. Zgłaszajmy takie wypowiedzi.

@Prawdziwy Olo

Żaden z tych wpisów nie jest mój. Co to się dzieje z tym światem.

@Prawdziwy Olo

W sumie jak się zgłasza komentarze?

@Prawdziwy Olo

Nie dotrze do niego, żeby się nie podszywa pod Pana O.Komentarz można zgłosić do administratora, każde urządzenie ma swój adres IP. Widzisz żerujesz w tej chwili na kimś. Hiena.

Prawdziwy Olo- mój ostatni wpi
@Rb3

Kiedyś odpowiadałem już na to pytanie komuś, jestem byłym pracownikiem Perły. Co prawda nie pracowałem na produkcji, ale nie ma to żadnego znaczenia. Jeżeli dalej będą pojawiały się wpisy o nicku Prawdziwy Olo to są nie moje. To mój ostatni wpis na tym forum, ponieważ ludzie nie potrafią tego uszanować. Miejmy nadzieję, że bowiem wprowadzi możliwość zastrzeżania swoich nickow.

@Prawdziwy OLO

Z wielką przyjemnością odpowiem na Pańskie pytania; Odp 1. Nie wiem, nie potrafię, nie umiem sensownie na to pytanie odpowiedzieć. Dobrze, że wkońcu to wyszło na jaw. 0dp 2. Chyba o tej sytuacji ZZ nie wiedziały, chłopczyna dostał naganę za wywrócony konterer - potwierdzam. Sprawa wyglądała tak, że od razu też się zwolnił. Na jego miejscu podjął bym taką samą decyzję. Odp 3. Nie wiem, 10 % pracownik musi dostać zawsze jak chodzi do pracy. ( Ze stawki 2900 musi dostać 290 zł a ze stawki 3100 dostaję minimum 310 zł). Zgłaszanie takie sytuacje do kadr sam raz miałem raz 250 zł. Odp 4. To trochę dawno było, ale faktycznie wyleciał z miejsca za złe przezbrojenie maszyny. Warto wspomnieć , że wtedy była agencja pracy. Stąd też wynik proces innego chłopaka. Odp 5. Związki coś tam wiedziały, ale i tak nic nie dało. Współczuję serio tutaj. Odp 6. Nie wiedzą o tym, kiedyś nie przenosili jak był inny Pan kierownik. Odp 7. Mogłyby wkońcu związki coś wywalczyć w tej kwestii, za krótkie L4 tracisz wszystkie premię. Odp 8. Super. Nie wiem gdzie są, te gigantyczne progi. Odp 9. Nie wiem gdzie są, nie potrafię też odpowiedzieć sensownie. Odp 10. Też słyszałem o tym chłopaku dużo, ale przynajmniej do roboty chodził co do innych. To nie był powód, aby umowy mu nie przedłożyć, mogli dać go poprostu na inne maszyny.

@Obserwator

Obserwatorze jakie to twoje myślenie jest płaskie i nudne. Przyjrzałem się twojej konwersacji z Olem sam obrażasz i oczerniasz ludzi a na dotek próbujesz kogoś umoralniać. Zastanów nad sobą. Przegięciem jest trochę, że te komentarze są aż tak wulgarne i obraźliwe, to fikcja i absurd. A poza tym jak ktoś jest w porządku, nigdy na nikogo nie napiszą. Pan Andrzej też nie pracuję pierwszy rok, proszę o tym nie zapominać.

@Prawdziwy Olo

Obserwatorze weś proszę być cicho, nie rób proszę śmietnika. Bawi cię to pan Olo napisał wyraźnie, że to jego ostatni wpis teraz pod tym nickiem. Inteligencji nie oszukasz

Inteligencja
@Nocka stoimy

Drogi panie. Skończ te nic nie wnoszące wpisy. I pamiętaj inteligencja się nie myli. Więc się nie sprzeczaj.

@Prawdziwy OLO

1. Tak długo czasu Pan kierownik zabierał i nic ZZ nie wiedziały. 2. Tutaj ZZ nie wiedziały nic o tym. Dostał naganę i od razu automatycznie zakończył prace ten chłopak. 3. Też nie wiedziały zapewne. 4. Nie wiedziały nic o tym. ( To nie jego wina była, ponieważ jak sam mówił nigdy nie robił tam przezbrojenia) Zwolniony został z miejsca nawet bez okresu wypowiedzenia.) 5. Wiedziały, ale i tak nic nie wywalczyli. 6. Nic nie wiedzą. Ktoś już napisał jak był inny Pan kierownik to nie przenosili za L4. 7. Ciężko powiedzieć.... 8. Wiedzą ale i tak nic nie zrobią. 9. Wiedzą ale i tak nic nie zrobią 10. Nie wiedziały. Jego szkoda

hehehe

Siema Wszystkim prawdą jest abstrakcja, że osoba z podstawiania będzie teraz musiała jeszcze kartki z numerami palet nosić na wiosło. Tam przynajmniej dowiedziałem się z drugiej zmiany. Hehehe

@hehehe

Prawda, prawda szczera prawda, za mało roboty mają na tym podstawianiu pracownicy jak dwie linie śmigają dzień i noc to jeszcze teraz będą karteczki na górę nosić po schodach dla wioślarzy. Hehehe Proszę piszcie takie sytuację bo to jest kosmiczne co się ostatnio wyprawia.

Cyrk
@hehehe

Rozmawiałem z mechanikiem powiedział mi, że ta karta niby zasłania im jakoś fotokomórkę na górze.( Ale jaką fotokomórkę to niestety się nie dowiedziałem, ponieważ jeszcze sami nie wiedzą dokładnie). Takie głupotki niestety wynikają z niewiedzy. Jeden Pan jest zawsze mądrzejszy od drugiego. Nie wiem co ta kartka po 15 latach funkcjonowania wiosła im przeszkadza na kontenerze, tyle lat było dobrze i nagle coś szalonego.

Cyrk
@Nocka stoimy

Kosmos to są trzy osoby teraz wpisane na wieczka w grafiku hehehe

Komedia

@Cyrk

Szkoda że nie 4

@Rb2

A ja sam stoję na tym stanowisku i jeszcze mam czas na opóźnienie rynienek z puszek.

Gratuluję bardzo serdecznie.

@hehehe

Będziecie latać teraz jeszcze do wioślarzy...

Ręce opadają

Dwojeczka
@Cyrk

Wykwalifikowana firma zewnętrzna to wiosło zrobi, ale nigdy nie dział techniczny w Perle. Ta karta na kontenerze nic nie przeszkadza, fotokomórki są tam odsunięte, przestańcie wymyślać takie abstrakcyjne rzeczy. Pozwólcie normalnie i godnie pracownikom pracować.

Dwojeczka
@RP

To też jest przegięcie 3 osoby na wieczka.

Prawdziwy Olo

Dziękuję jeszcze raz Pani Administrator, że usunęła ten śmietnik. Naprawę doceniam za to. Ktoś z Państwa pytał tutaj czy warto zapisywać się do związków zawodowych oto moja odpowiedź: Niby fajnie że te związki zawodowe istnieją w Perle, koszt jako taki w miarę akceptowalny dla każdego, Pana decyzja. Tylko nasuwa mi się kilka pytań i mam wielka nadzieję , że ktoś z Państwa mi odpowie. 1. Gdzie były związki zawodowe jak pracownikom tak długo zabierano premie za UŻ? 2. Gdzie były związki zawodowe jak pracownik już były dostał naganę za wywrócony kontener ze szkłem? 3. Gdzie były związki zawodowe jak pracownicy z RP dostawali po 100 premii a to nawet nie 10%? 4. Gdzie były związki zawodowe jak chłopka zwolniono za złe przezbrojenie maszyny ( przepraszam tu też agencja pracy była)? 5. Gdzie były związki zawodowe jak pracownikowi do premii rocznej brakował tylko jeden dzień? Do 15 tylko jak lotto do 6 6. Gdzie są związki zawodowe jak pracowników za L4 przenoszą na inne stanowiska pracy?( tutaj mniejszą uwagę na ten punkt zwracam) 7. Gdzie są związki zawodowe jak pracownik za nagłe L4 traci wszystkie premie nawet dzień, zostawcie chociaż z jedną miejcie litości? 8. Gdzie są związki zawodowe działające żeby premia uznaniowa była mniej więcej stała? 9. Gdzie są związki zawodowe walczące aby za ojcowski nie zabierali premii, bo w gruncie rzeczy tu urlop? 10.Gdzie były związki zawodowe jak chłopakowi po okresie próbnym nie przedłużyli umowy za przestoje, chciał iść na inne maszyny, płakał i nic z tego. Poszedł do Stocka i jest szczęśliwy.( przepraszam, że pozwoliłem Pana sobie tutaj przytoczyć) "A jak ci nie pasuje to zawsze można się zwolnić, Nam na Tobie nie zależy" - piękne to motto Co prawda ktoś mi odpowiedział, ale jego wpis był wulgarny i Administrator na szczęście usunął.

@Prawdziwy Olo

Mam wielka prośbę mógłby ktoś odpowiedzieć jeszcze raz temu Panu, dwa wpis były tutaj bardzo wartościowe.

@Prawdziwy Olo

Pana wartościowe wpisy też zniknęły z forum dotyczące egzaminu UDT oraz inne.

@Rb

Przykro mi. Cóż ja mogę na to poradzić, może Pani administrator jak będzie chciała to przywróci kulturalne wypowiedzi pracowników.

@Prawdziwy Olo

Moim zdaniem warto zapisać się do związków zawodowych, ponieważ starają się o lepsze warunki pracy dla pracownika. To co ci miesięcznie zabiorą, później pod koniec roku dostaniesz 200 zł w talonie. Dużo było już takich przypadków w Perle, że związki wstawiają się za pracownikiem, pod warunkiem jak zostaną poinformowani o danej sprawie. Jak najbardziej polecam A to kogoś z Pañstwa: warto, choćby dla samej zasady. miesięczny koszt to 23 - 26 zł. na świętą dostajesz w bonie 200 wiec tak jak kolega pisał - praktycznie jesteś na zero. a zawsze to jakies plecy

@Prawdziwy Olo

Dziękuję OLO za to ty przyjemniej masz jakoś kulturę. Co myślisz o tych szkoleniach UDT oraz naganach dla pracowników?

@Prawdziwy Olo

Brawa dla Pani administrator tylko szkoda, że kulturalne opinię też zniknęły.

Pracownik rb1
@Prawdziwy Olo

Zgadzam się z Panem. Brawo. Ty zawsze szczerość do bólu.

Do Ola
@Prawdziwy Olo

Gdzie ty chłopaku tyle czasu był jak Cię nie było. Powiec jak z tymi szkoleniami UDT jest,jak nie zdasz nie masz prawa wsiąść na wózek. Ty nikogo nigdy nie obrażasz ani atakujesz tylko wyrażasz swoje zdanie.

@Pracownik rb1

Wielokrotnie rozmawiałem i bardzo cenie i szanuję Panią przewodnicząca związków zawodowych, jest to przesympatyczna, miła kobieta. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwa praca wywalczyć lepsze warunki pracy dla pracownika.

@Do Ola

Ciekawe jak się obleję...

@Do Ola

Dlaczego opierasz się tym założeniem, że nie zdasz egzaminu UDT. Wynika to może z emocjonalnych wpisów, że jeden z pracowników nie zdał. ( jeśli się przygotujesz na taki egzamin teoretyczny to gwarantuję Ci zdanie egzaminu z wynikiem pozytywnym, z pustego to i Salom nie naleje a co do praktyki to już formalność). Także nie ma czym się przejmować. Odpowiadając na twoje pytanie czy po negatywnym wyniku będę mógł dale wykonywać pracę jako operator wózka widłowego to niestety nie, ponieważ nie posiadasz tak naprawdę już uprawnień. Wtedy trzeba taki egzamin powtórzyć ponownie i zdać( niestety już ze swoich środków). Ale to i tak nie będzie miało miejsca, ponieważ Panowie zdacie za pierwszym razem.

Prawdziwy Olo

Moje zdanie jest następujące o naganach dla pracowników z wiosła: Każda firma ma jakieś swoje zakazy, trzeba się do nich zaakceptować. Jak sami pisaliście był zakaz otwierania osłon, więc trzeba się było dostosować. Taki pracownik nie ma nic na swoja obronę. Kara jest duża, rok bez premii. Odwołanie tutaj nic nie da, są kamery, co innego jak chłopakowi przygniótł akumulator stopę podczas wymiany baterii wózka widłowego wtedy takie sytuacje niezwłocznie zgłaszamy bo to nie z naszej winy.( wypadek w miejscu pracy)

@Do Ola

Dziękuję. Staram się tylko wyrazić swoje zdanie w sposób negatywny bądź pozytywny nikogo przy tym nie obrażając. Bardzo rzadko na to forum teraz zaglądam, spowodowane jest to bardzo wulgarnymi, obraźliwymi wpisami. Nie wiem Czy widział Pan dzisiejszy komentarz kogoś jak odpowiedział mi na temat związków zawodowych. ( dotyczyło to 10 punktu, wiem że cześć ludzi może jakoś żerowała na tym chłopaku, ale w sposób pozytywny, nie widziałem takiego jeszcze obraźliwe wpisu na kogoś). Także musiałem to zgłosić. A druga sprawa to brak czasu porostu, jak mam chwilkę to zaglądam. Zapomniał bym proszę nie podszywać się pod mój nick i co najgorsze nie obrażać ludzi.

rozlewy
@Prawdziwy Olo

Powiem Panu szczeże, że aż Pana opinię chce się czytać. Co niektórzy nie potrafią nawet zdania sensownie sklepać. Tak jak wczorajszy gość Obserwator sam obraźa ludzi a na dodatek próbuje kogoś nauczać.

@rozlewy

Z tymi związkami zawodowymi to masz rację. Ciekawe gdzie były, trzeba mieć nadzieję, że będą.

Karol

To śmietnik był. Dobrze, że admin usunął

@Obserwator

Drogi Panie poświęcam swój czas aby do ciebie dotarło, że twoje opinie są bardziej chamskie. Nie mów mi o etyce kultury. Proszę Cię

@Prawdziwy OLO

Moje odpowiedzi chamskie? Dawno nie widzieliście takiej kultury.

Elo

Oooooooo Wylazło szydło z wora. Nie dorastasz temu Panu do piet I kto miał rację Prawdziwy Olo czy ty. Zmieniasz maski

@Elo

Obaj nie dorastacie mi do pięt. :)

Robinson

Ciasteczka to siedzą w mistrzowce mrrrr do schrupania

Pati
@Robinson

Och tak zgadzam się z Tobą jednego to bym schrupala na śmierć mral mral

@Pati

A Schwarzenegger się Pani już nie podoba?

@Rb

Schwarzenegger może nie jest mistrzem elektryki( co najwyżej żaróweczkę dokręcić bądź przykręcić i nie więcej), ale ma w sobie jakoś charyzmę to co kobiety lubią. Pracownicy robią sobie bekę, że Pan Andrzejek podrywa kobiety. Trochę żenada ale kobiety go lubią.

Pati
@Rb

Nie ja nie wiem co wy widzicie w ten Schwarzeneggerze jego przystojnosc jest na poziomie 0 a może nawet i na minusie. Ja Kocham jednego z majstrow mral mral

Brygada2

Coś tam umie ten Pan andrej niewiele bo niewiele ale zawsze to coś. Fotokomorke ustawi zerowke wymieni

@Pati

Chodzi Pani może o majstra który po wigilię zabrał dziewczyny do klubu.

@Karol

A to jaki majster jest takim kasanowa że wszystkie kobiety zabrał do kina

Właśnie...

@Karol

A ni właśnie to jest kasanowa

@Robinson

A zaglądaliście kiedyś w lusterka?

nieznajomy

Albo na swoje zony?

@nieznajomy

Żony i mężów tych Państwa można sobie wyobrazić, skoro "poleciały" na prostotę i brak kultury.

pracuś
@Obserwator

Przepraszam, a kto dał Panu prawo decydować o tym kto może kochać i kto może być kochany?

@pracuś

A kto Wam dał prawo oceniać kogokolwiek w tak lichy sposób? Karma wraca. Zakończcie komentarze o swoich współpracownikach, a wtedy i ja, jako obserwator zakończę komentować Wasze wypociny.

pracuś

Panie Mistrzu ja to nie wiedziałem, że z Pana też jest taki James Bond 007

@pracuś

Widzę jednak, że się nie zrozumieliśmy. Moja prośba o zakończenie komentarzy i złośliwości pozostała bez echa. Szkoda. Miałem nadzieję, że jesteście rozumnymi ludźmi. Niestety tym samym udowadniacie, że na nic więcej Was nie stać, poza tym co macie.

ona z filtracji

Aż zaczynam powolutku żałować, że nie pracuję z tym perłowskim przystojniakiem. Najlepszego dla Pana i ciągle ładnych sarenek przy Panu.

@Obserwator

Wyluzuj trochę ziomeczku, nie spinaj się tak, zachowaj trochę dystansu do siebie.

@Obserwator

Z Ciebie faktycznie jest ponurasek.

@Pracownik z 3

@Pracownik z 3

Ponurasek? Gdyby te wszystkie komentarze były żartem, to ok. Jednak nie jesteście dziećmi z podstawówki, macie komuś coś do zarzucenia to w cztery oczy, a nie pod nickami, pseudonimami obrzucacie błotem.

@Obserwator

Ale Z tym Schwarzenegger to jest prawda i majstrem.

@Obserwator

Kiedyś jak Pan Schwarzenegger robił depal to wszystkie kable tak zamienił, że wszystko działało na odwrót. Chciałeś rolki działały łańcuchy, na dwójce całe RB2 odłączył. Nie pisze tego komentarza złośliwie na Pana, tylko było jest i mam nadzieję że nadal będzie śmiesznie.

@Pati

Kobiety w nim widzą atrybut prawdziwego mężczyzny: Męski, przystojny, silny, całkiem zabawny

Samotny wędrowiec

Ta nie jest mistrzem A kolejki do niego jak za komuną inżynier jakich mało taki jak inżynier karbowski z czterdziestolatkow

@Obserwator

Nie przełumaczysz. Jak to wszystko czytam to aż mi wstyd za nich. Najgorsze jest to, że znam wszystkich ludzi w pracy, wydają się normalni a jak widać niektórzy są żałośni. Jeśli kiedyś wyjdzie na jaw kto wypisuje takie głupoty to nawet nie podam mu reki. tfu. mam nadzieje, że kiedys ktoś poczuje sie na tyle urażony i pomówiony i zrobi z tym porządek. ale bylby wstyd na caly browar

@pracownik

Straciłem nadzieję na rozsądek. Wierzę, że kiedyś spotka ich to samo :)

@Obserwator

Sam kolego wchodzisz w tą bezsensowną dyskusję i na dodatek próbujesz umoralniać ludzi. Kilka komentarz Pan napisał z senem a reszta to śmietnik do usunięcia.

@Prawdziwy OLO

Śmietnik to teksty, które czytam. Jak można pisać tak o swoich kolegach, znajomych. Nie rozumiem tego. Ubieracie się w "obce ciuchy" [nicki], nikt z Was nie podpisze się z nazwiska i imienia i twardziele! Żal mi Was! Macie problem z mistrzami, liderami, zgłoście to! Ale nie! Wracają do domów i nawalanka na internecie! Jesteście jednymi, wielkimi, pierdołami, (usunięte przez administratora) Cwaniaczki na dzielnicy :P

@Obserwator

Dawaj kolego więcej epitetów jak możesz, jak ty masz prawo kogoś oceniać jak sam nie jesteś w porządku i obrażasz ludzi. Oni w przeciwieństwie do Ciebie nikogo nie wyzywają tak bezpośrednio, co prawda dla jednych śmiesznie dla drugich nie.

@Prawdziwy OLO

A kogo ja obraziłem? Jakie epitety? Nie bardzo rozumiem? Ty mieczem, ja scyzorykiem?

@Obserwator

Drogi Obserwatorze i Pracowniku, napisałem co już o Panu myślę w poprzedniej wiadomości, zmienia Pan swój wizerunek za winklem swojego serwera, raz Pan jest kulturalny raz arogancki, ta dyskusja nie ma żadnego sensu. Mówisz Panie o kulturze i szacunku do drugiej osoby jak Pan sam nie posiada. Przynajmniej Oni starali się w jak najdelikatniejszy, żartobliwy sposób przedstawić to tutaj, jak to wyszło sami widzicie. I co drogi kolego Pani administrator usunęła twoje wpisy już pierwsze ponieważ zawierają wulgaryzmy. Daj Pan spokój.

@Prawdziwy OLO

PONOWNIE: Panie Administratorze! Nie usuwa Pan chamskich opinii o pracownikach Perły, tylko od czasu do czasu słowa, które w słowniku języka polskiego nie są uznane za wulgaryzmy. Mówię tu o słowie: (usunięte przez administratora) :p

Ja nie jestem adminem

@Obserwator

Ale za to jesteś pracownikiem i Obserwatorem

@pracuś

ZA CHLANIE W FABRYCE I TAK CIE SPOTKA KARA :)

@pracuś

zero argumentów na tym polega bydło , słoma etc.

@pracownik

prokurator? w inernecie nic nie ginie hhahah

@Prawdziwy OLO

polecam cofkę do szkoły podstawowej

Obserwator

A nie ma alkomatów na bramce?

@pracuś

(usunięte przez administratora)zastanuf sie co piszesz

@pracownik

sprawa w toku :) ze skrzynki wyjmą wezwanie :)

@Obserwator

Faktycznie alkomatów nie ma...

@Obserwator

Beda kwestia czasu, nawet kradna browca za 2 złote zenada mało tego okradaja pracodawce czyli chlaja i unikaja kamer (usunięte przez administratora) :)

@Prawdziwy OLO

Szkoda, że Perła traci takich mądrych pracowników. Pana aż chce się czytać

@Rb1

straci itraci a to zasługa pracowników Perły

@Poza browarem

A ty kolego skąd jesteś z choinki się oberwałes, twój język jest straszny.

Pracownikiem też nie

robinson woli chłopców

@Poza browarem

Nie tylko, Olo prawdę napisał o tych związkach zawodowych. Gość jest przynajmniej kulturalny i inteligentny co do innych. Ma swoje zdanie i tyle.

@Prawdziwy OLO

nie pij w pracy bo ktoś cię obserwuje hahhahaha

Siemanko

Siemaneczko Wszystkim , co uważacie o zapisywaniu się do związków zawodowych Perła Browary Lubelskie?

NIE WARTO!!!

@RP

Uzasadnij kolego jak możesz..

@Siemanko

warto, choćby dla samej zasady. miesieczny koszt to 23 - 26 zł. na swieta dostajesz w bonie 200 wiec tak jak kolega pisał - praktycznie jestes na zero. a zawsz to jakies plecy

@Siemanko

Kolego Olo uzasadnij wszystko, przeczytaj i podejmij decyzję.

Czy mogę prosić od administratora adres e-meil do lubelskiego oddziału go work? "pani Dominika" była aktywna na forum jak trzeba było zadawać głupie pytania, ale jak trzeba usunąć smieci to jej nie ma

Nie bądź takim sztywniakiem

@Samotny wędrowiec

Nie bądź domorosłym hejterem.

@pracownik

Drogi pracowniku a mógłbyś łaskawie pokazać mi przynajmniej jedną głupie pytanie Pani Administrator. Nie wiem czy wiesz, ale to forum służy aby dany pracownik mógł przedstawić swoją opinie pozytywną i negatywna. Pana wypowiedz też jest śmietnikiem po części i to nie Pan na szczęście jest administratorem.

@Prawdziwy OLO

Opinię. Ale to forum stało się niestety miejscem obrażania ludzi, tak jak leci. " Nie lubię swojego sąsiada to sobie napiszę". Zrozumcie w końcu!!!!!!!!!

No i?

Samotny wędrowiec

Jaja jak w modowych latach jak Tadzio Norek kiełbasę podpierdalal z lodówki Krawczykowi

@Samotny wędrowiec

Może w Modzie na Sukces? I czy wiesz co to jaja?

Samotny wędrowiec

Jak sobota to tylko do Andrzeja Andrzeja Andrzeja on promocję ma zniżkę na elektryke ci da

Ram Pam Pam Pam ram Pam pam

Robinson

Pani Weroniki zapraszamy do 3 brygady. Przystojni mężczyźni fajna atmosfera.

@Robinson

Może lepiej do czwartej bądź pierwszej ,ponieważ w trzeciej to same stare pryki są. Pan myśli, że tak zaimponuje kobiecie? God damn it

Brygada2

Najwspanialsi i najprzystojniejsi są w brygadzie 2. Weronika zapraszany i czekamy na CIEBI E!!!!!!

@Brygada2

A magazyn to co kur...

@Karol

Tam to sam staruchy pracuja

@Brygada2

Hahahaha chciałbyś najladniejsi są w 4 brygadzie szczególnie tankowy fajne ciacho

@Jupija

Oooooo widzę że ktoś tu się zakochał w cyganie i dobrze może w końcu jakiś romans w tej firmie będzie bo nuda jak na wiosle

Zostaw merytoryczną opinię o Perła - Browary Lubelskie - Lublin

• Jak się pracuje w Perła - Browary Lubelskie?

Zobacz opinie na temat firmy Perła - Browary Lubelskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Perła - Browary Lubelskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 8 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Perła - Browary Lubelskie