Opinie o karmello.pl - Karmello Rafał Dobrzański w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Karmello Chocolatier. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Karmello Chocolatier o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Karmello Chocolatier w Bielsko-Biała

zofia

Przepyszne czekoladki,gratuluje,tak smacznych jeszcze nie jadlam.

Pracowałam w tej firmie na produkcji oraz pakowaniu i wypowiem się całkowicie szczerze. Bardzo lubiłam ta pracę i osoby które tam pracowały więc jak ta (usunięte przez administratora) naiwna pracowałam prawie 3 lata na umowie zlecenie !!! Gorączka nie gorączka, choroba cokolwiek A ja szłam grzecznie do pracy. Pewnie dnia złamałam sobie kość w dłoni z przemieszczenie i nie było mnie około 3 miesięcy w pracy po czym "szefowa" tego wyzysku zaprosiła mnie do biura po odbiór wypowiedzenia nie informując mnie o tym wcześniej po prostu skończyło się moje zwolnienie lekarskie i ja drugi dzień dostałam wypowiedzenie A powodem było Lekcewazace podejście do pracodawcy ??!! Traktowanie pracownika na poziomie dna, totalne dno. 3 miesiace w domu a ta nie powiem juz cos informuje mnie ostatniego dnia ze nie mam pracy. Jak można być takim wyzyskiwaczem bez uczuć to zastanawiam się do dziś. Porażka

była pracownica

Niezłe chody musi mieć Karmello w państwowych instytucjach( urząd skarbowy, inspekcja pracy) skoro jeszcze cały czas daje pracownikom kasę "pod stołem " w kopertach i nie ponosi z tego tytułu konsekwencji. Było tak za moich czasów już ładnych kilka lat temu i widzę, że dalej tak jest. Jak to jest, że się nie boją kar? Ekskluzywne czekoladki, ekskluzywne opakowania, wszystko niby takie lux, lokale w Japonii i nie wiadomo gdzie jeszcze, ale pracownikom nie potrafią dać normalnej umowy od początku i płacić jak należy. Tylko kombinacje i machloje.

@była pracownica

Strasznie kombinują. Też się dałam nabrać. Brak słów dla takich pracodawców. Exklyzywne czekoladki ludzi za to nie cenią. Szkoda, że instytucje nie kontrolują takich firm.

Pracownik byly

Dokładnie tak, podstawowe +trochę do koperty. Nie mam szans na dłuższą pracę. Atmosfera różna, zero dodatków. Patrząc jak niby są potentatem, ha,ha. To szacunku dla ludzi brak. Prywaciarz i tyle, szkoda.

Aleksandra
@Pracownik byly

Ile można tak dostać do koperty? I za co w sumie? Szkoda z tą dłuższą współpracą, człowiek się przyzwyczai a tu nici.

Pracownik Produkcji

Szybko i na temat. Po zaproponowaniu śmiesznej stawki na umowę zlecenie przy systemie III zmianowym podziękowałam.

Miejsca Pracy? Oczekiwania Finansowe? Dojazd?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Mr

Nie polecam pracy jako kierowca, szukają na największy sezon dodatkowo kierowcy na okres wrzesień-grudzień z zapewnieniami że praca na stałe a po tym okresie nie przedłużają umów.

@Mr

To ich standard tylko na sezon. Masakra nie polecam.

Praca w polskiej firmie Karmello ma do zaoferowania pracownikom umowy z najniższą krajową niestety. Nie zachęca to do pracy biorąc pod uwagę że nie ma dodatków typu wczasy pod gruszą czy premie świąteczne. Obowiązkowo w miesiącu przepracowuje się jedną sobotę, jednak jest ona naliczana jak zwykły dzień roboczy. Po pięciu latach pracy wciąż umowa na czas określony. Nie są to dobre warunki biorąc pod uwagę że od pracownika się dużo wymaga. Myślę że stąd wynika duża rotacja pracowników. Atmosfera pracy bywa różna w zależności od zmiany.

Rotacja jest ogromna.

Natalia

Umowa z najniższą krajową... no szkoda. Ale umowa o pracę czy zlecenie?

M.

Tez pracuje w tej firmie, aż jestem w szoku ze jest tyle negatywnych opinii bo pracuje prawie rok i śmiało mogę powiedzieć ze lepszej pracy jeszcze nie miałam, jestem studentka wiec 19.70 na rękę plus premia od prowizji wystarczy spokojnie, atmosfera super, z grafikiem nie ma żadnego problemu, Pani kierownik regionalna p. Justyna to super kobieta????

Kkk
@M.

Pani Justyna jest super? poczekaj jeszcze trochę, to zmienisz zdanie. Razem z panią Izą tworzą koszmarny zespół. Praca w Karmello wykończyła mnie psychicznie. Nie wiem co mnie podkusiło, że zaczęłam pracę w tej firmie. A pisali ludzie w necie negatywne opinie, myślałam, że tak tylko piszą , bo zawsze ktoś się niezadowolony znajdzie. Niestety, jest sama prawda.

Natalia
@Kkk

Pracowałam jakiś czas temu w Karmello i poznałam Panią Justynę, według mnie ma konkretne podejście do pracy, nigdy nie spotkałam się z tym aby była nie miła, jeśli zwracała uwagę to taką, która była słuszna :) Panią Izę też poznałam i rownież dla mnie była miła.

@M.

Po roku też bym napisała same ochy i achy. Później wychodziło jak próbują wykorzystywać pracownika zabierając urlop przy umowie o pracę. 19,70 zł dla studenta to jest ok, ale mimo wszystko to jest minimalna, czyli w każdej innej pracy dostaniesz co najmniej tyle samo. Na początek ok, gorzej jak potem przez kilka miesięcy prosisz o podwyżkę, na którą zasługujesz.

Klient

Ochy i achy są bo pracodawca nie musi płacić zusu za studenta

Bardzo nie polecam. Kierownictwo w Krakowie do wymiany.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Karmello Chocolatier? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Ewelina

Zawsze wypłacają na czas do dziesiątego

Grzegorz
@Ewelina

To dobra informacje że terminowo. A są jakieś benefity? To znaczy dodatki dla pracowników. Np. prywatna opieka lekarska?

@Grzegorz

Nic nie ma, to prywaciarz.Nie polecam

Pracowałem w tej firmie od początku powstania 1 kawiarni - przez 5 lat. Biznes się rozrósł na całą Polskę i przestałem być potrzebny.... Pracowałem tak długo bo ekipa była stała i super z nimi się pracowało, do dziś utrzymujemy kontakty. Co do kierownictwa t- dramat, humory zmienne jak pogoda w górach, wg mnie zniszczyły atmosferę miłej kawiarni, najlepiej jak byś pracował za darmo bez narzekania-typowy chiński "menager". Kawa, kiedyś była dobra - dziś zależy kto ją zrobi (śląska nauka parzenia kawy, kolega Pani Izy dostaje kasę za niby szkolenie :/ Czekoladki były dobre, teraz czuć zamienniki składników (dużo tam E, można poprosić o skład-jest na każdym pudełku). Pracę w karmello nie polecam - za najniższą można znaleźć lepszą pracę z fajniejszą atmosferą. Jak nie wierzycie że w karmello jest kiepsko to zauważcie jak długo wiszą kartki iż przyjmą do pracy, to świadczy o dużej rotacji pracowników... Pozdrawiam studentów jak i przyszłych studentów - trzymajcie się z daleka tej firmy.

Gabi

Hejka. Jak wygląda praca na produkcji w Karmello? Klimat jest ok czy raczej omijać z daleka. Płaca to najpewniej najniższa.

@Gabi

Omijać z daleka, najniższa krajowa + 200 do ręki, i dwie soboty obowiązkowo.Zwalniaja ludzi z dnia na dzień, bez przyczyny

Krainalodu

Nie polecam pracy w tej firmie, kierownictwo tak układa grafik aby dobrze im było. Praca przez kilka miesięcy na same popołudniówki( raptem 3/4 dni w miesiącu na rano). Zostawianie nowych pracowników samych na punkcie, na "szkoleniu" ( nie liczcie że jakieś się odbędzie). Zostawianie pracownika na pastwę losu podczas ogromnych dostaw w trakcie świąt, czy też podczas wzmożonego ruchu w okresie świąt,czy też sobót. Ciągle straszenie, że poleca Ci po premii, ciągle wymagania a leniwa kierowniczka nawet się nie ruszy by w czymkolwiek pomóc, no bo przecież Ty masz to wiedzieć, no i po co się wysilać. Pretensje o wszystko, pomimo bycia lojalnym i pracowitym, nikt nie doceni tam waszej pracy. Godziny i wypłata ciągle mi się nie zgadzały, kierownik nie poczuwał się aby cokolwiek z tym coś zrobić ( najważniejsze że sobie dobrze policxy godziny). Pracownie ponad siły ( ponieważ kierownik nie chciał zatrudnić kolejnej osoby, no bo premia musi się zgadzać). Mogłabym jeszcze wiele napisać o jednym z warszawskich punktów, ale myślę że opinie tutaj same za siebie mówią. P.S Ulżyło mi że już tam nie pracuje.

Alicja
@Krainalodu

A tak ogólnie to w jaki sposób jest dobrze kierownictwu z układania w ten sposób grafiku? A na to "zostawianie" może trzeba spojrzeć pozytywnie? Może chcą, żeby świeżaki od razy zmężniały? ;) A poważnie to dobrze, że już możesz odetchnąć z ulgą, ważne żeby szukać miejsca, gdzie się będziesz swobodnie czuć. A czy ktoś jeszcze w aktualnym czasie miał podobną sytuację i chciałby więcej opowiedzieć na ten temat?

Krainalodu
@Alicja

Chociażby taki plus, że od rana mało co się dzieje, czasem pierwszego klienta miałam dopiero o 12:00. Więc jak ktoś ciągle ustawia sobie na pierwszą zmianę to się nie narobi, a potem leci od razu na przerwę i jęczy jak to się napracowała. Nasza kierowniczka do pracy się nie paliła, notoryczne siedzenie przy laptopie, chodzenie na magazyn i nie przynoszenie niczego stamtąd, czy spacery po sklepach. Poza tym każdy ma własne życie, a mając przez 3 miesiące same popołudniówki za wiele z niego nie miałam. Wystarczyło spojrzeć w kadromierzu na grafik ile miała porannych zmian. Więc fajnie się pracuje, jak jest się kierownikiem nic nie robi, i jeszcze kończy o 17:00. Jak już wspomniałam nikt niczego Cię tam nie uczy, jeśli samemu nie jest się pojętnym to po prostu nie dasz sobie rady. Nie uważam aby to było fair, nikt niczego Cię nie nauczył, a potem sobie znika i nie odbiera tel gdy jest problem. Poza tym na tym punkcie nie działo się lepiej. To nie jest normalne, aby z dnia na dzień zwolnilo się troje stałych pracowników. Można też szybko stamtąd wylecieć, jedna dziewczyna postawiła się kierownikiowi i została wyrzucona właściwie bez powodu. Gdy przyszedł pracownik który sobie nie radził, bo oczywiście nie został przeszkolony to został zwolniony bo po co się wysilać i kogoś szkolić. Nie wspomnę o ciągłych brakach w kasie i niezgodnościach. Nie w porządku jest zostawiać doświadczonego pracownika samego, w święta z dwoma paletami towaru i termoboksaki. Lub przyjeżdżanie po dostawie do pracy, gdy wszystko jest zrobione bo komus się nie chce robić.

Czy w Karmello Chocolatier zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Paula

Niestety nie

Bogdan
@Paula

Aha, to dalej najniższa na umowie jest? Wpada cos do tego czy nie bardzo?

Bulba
@Bogdan

Jak się dogadasz :)

Alicja
@Bulba

"Dogadasz" czy raczej zapracujesz? Chociaż słowne manewry też mogą niby coś tam podziałać... ;) Dobre tyle, że jest pewność, że niżej to już nie będzie. ;p A tak w ogóle to może ktoś ma inaczej skomponowaną umowę i z zarobków na niej opisanych jest zadowolony?

polixoxomerd

Nikomu nie polecam pracy- szczególnie w Bytomiu. 28 grudnia dowiedziałam się, że od stycznia nie mam tam czego szukać- właśnie tak traktuje się tam pracowników. Premie i napiwki są odbierane przez każdą pierdołę, dziewczyny stwierdziły, że nie należy mi się premia po ciężko przepracowanym grudniu. Nie wpasujesz się do zespołu- wylatujesz, nie jest ważne czy jesteś pracownikiem porządnym i sumiennym. Czyste kumoterstwo. Rotacja pracowników jest ogromna, przez pół roku mojej pracy w tym miejscu zostało zatrudnionych i zwolnionych 5 nowych osób! Miałam umowę słowną z Panią Izą, że pracować będę do lutego, to było jedno wielkie kłamstwo. Zostałam tam tak długo jak tylko dziewczyny mnie potrzebowały, a następnie zwolniły bez żadnego wyjaśnienia. Jest to bardzo przykre, mi samej na początku praca bardzo się podobała, jednak wszystko zaczęło się obracać przeciwko mojej osobie kiedy zwróciłam uwagę jednej z dziewczyn o brak maseczki. Dowiedziałam się, że z sanepidu nie jestem, że mam patrzeć na siebie, że nie dorastam wiekiem i doświadczeniem do tej osoby, aby jej zwrócić uwagę. Co do zasad "czystości": nie raz podnosiłyśmy czekoladki, które spadły na podłogę, a potem sprzedawałyśmy je klientom- wszystko, aby nie narobić strat, do reszty nie mogę się przyczepić.

emilka

Jak wygląda praca na produkcji w Bielsku? Jakie zarobki ?

@emilka

Najniższa krajowa na umowie .

M&J

Praca na początku bardzo przyjemna, dopóki manager Krakowa nie potrzebował pomocy. Ta „pomoc” może była dla managera, lecz to co się zaczęło dziać na stoiskach to wiedza osoby które jeszcze tam się starają wytrzymać. Przychodziła kierowniczka na stoiska humor miała bardzo zmienny, raz mówiła na Pani raz po imieniu. Dziewczyny które tam pracowały kilka miesięcy zaczęły się zwalniać jedna po drugiej z racji „prawdomówności” ze maja mała dyspozycyjność i nie ma sensu prowadzić dalej współpracy. Mimo, ze ich dyspozycyjność była wystarczająca pod względem reszty. Przy kierowniczce dress code nie jest przestrzegany, ponieważ tego nie wymaga. Jednak jak dojdzie do oceny stoiska i przyznania premii to bez słowa premia zostaje obniżona za nieodpowiedni ubiór. Duża rotacja pracowników jest związana z częsta zmiana humorów i nie stabilności kierownictwa. Nie polecam tam pracy aktualnie, może jak się kierownictwo zmieni to firma wróci na swój stary poziom.

Wiola
@M&J

A czy Panie Iza i Justyna nadal pracują w tej firmie?

Ameryka6222

Nie polecam firmy karmello pracujesz po 13h godzin a wyplaty masakryczne .Pracowałam we wrześniu 129,75 a dostałam wypłaty 1800 . Chcieli dostać zaświadczenie że uczęszczam do szkoły dostali przy następnej wypłacie również zostałam potraktowana jak śmieć . Pracujesz po 13h odezwiesz się raz że źle wyliczyli wyplate to przyszła kierowniczka na zmianę i mnie zwolniła bez powodu najgorsze miejsce pracy jakie kiedykolwiek widziałam

Michałowa

Znanej Pani Izy boi się nawet kierownictwo na punktach- boją się zapytać o cokolwiek, bo zamiast dostać normalną odpowiedź- dostają opieprz. Jest tez bardzo niesłowna, odrzuca warunki na które się zgadza przy zatrudnieniu, po czym chce zwolnić za brak dyspozycyjności o którym wiedziała. Praca na początku przyjemna i łatwa, ale można wylecieć za cokolwiek, kierownictwo zabiera napiwki/ marną premię kiedy tylko ma na to ochotę. Posada jest bardzo niestała, cały miesiąc się obawiałam czy może zostanę, czy tez nie. Pracownicy są traktowani bardzo nie fair, w zależności od tego, czy są prywatnie znajomymi kierowniczki, czy tez nie. (Znajomi mogą wszystko- przesiadują na telefonie, siadają za barem, nie noszą maseczki). Nie polecam tej firmy na dłuższy okres czasu, bo praca nie daje żadnych perspektyw rozwoju, ani perspektyw dłuższego zatrudnienia. Stanowczo odradzam.

Aleksandra

Hej, jak to w końcu jest z umowami w Karmello Chocolatier? I z pracą kobiet w firmie? W poniższych wpisach wyczytałam niepokojące informacje na ten temat, ktoś mógłby się odnieść? Kobiety w Karmello - jak Wam się pracuje, macie jakieś zastrzeżenia?

Kk
@Aleksandra

(usunięte przez administratora) Przecież to jest niedopuszczalne hahahahaha ! Pewnie dlatego, ze kobieta może zająć w ciąże, ale bez jaj, my żyjemy w czasach komuny czy jak ? Tak szczerze odradzałbym w ogóle tam pracy kochana. Naprawdę znajdź sobie gdziekolwiek indziej prace a od tej firmy trzymaj się jak najdalej. Panie managerki jak i cała firma to jedna wielka patologia firmy. Uwierz mi… przekonasz się jak zostaniesz. Pozatym licz się z rym, ze prędzej czy później i tak Cię zwolnią, bo tam taktują ludzi jak zwierzęta.

Damn
@Aleksandra

Umowy na stałe "nie wyżebrasz". Zawsze znajdą jakieś wyjście.tu akurat po 33 miesiącach zmieniają spółkę na umowie i jedziesz od nowa ☺️

@Aleksandra

W Karmelki w przypadku pracy na stoisku lub w kawiarni robią tak, że na początku umowa zlecenie. Później chodzisz i się prosisz o umowę o pracę. Jak już Ci się uda ją dostać (u mnie po ponad roku pracy) to ściśle przestrzegają 33 miesięcy umowy na czas nieokreślony. Najpierw daj 3miesiace na okres próbny (gdzie już pracowałaś rok...), bo to się nie wlicza do tego limitu 33 miesięcy. Potem umowa na czas określony na rok, kolejny rok i 9 miesięcy. Po tym czasie liczyć, że kolejna umowa będzie na czas nieokreślony, a tu zonk. Dowiadujesz się, że wcześniej pracowałaś w firmie Karmelki Rafał Dobrzański, a teraz masz nową umowę w firmie Karmelki Chocolatier sp. Z o.o. i znów 33 miesiące lecą od nowa. W dodatku przy pandemii, żeby nie musieć wypłacać postojowego pracownicy dostali wypowiedzenia umów o pracę i dostali umowę zlecenie. Zero szacunku, patrzenie tylko ze swojej perspektywy.

X

Potwierdzam, sytuacja z umową w naszym punkcie wyglądała tak samo. Chyba lubią świeżych pracowników, bo robią wszystko, aby nikt nie chciał się zbyt długo utrzymać. Okazało się, że po zakończeniu umowy można dostać ją raz jeszcze na inną firmę :) Jestem pewna, że po jej upływie nie byłoby już nic, bo szkoda kasy.

Judyta
@Aleksandra

Jeśli chcesz tu pracowac to musisz być mega stanowcza bo inaczej wszyscy wyjdą ci na głowę. Mówię o Krakowie akurat, kierowniczka na krakow (nie będę wymieniac z imienia) to jakaś porazka… zaprzecza sama sobie, co chwile zmienia zdanie i ma rozdwojenie, raz cie lubi a jak coś zepsuje jej humor to ty za to obrywasz, ale pomijajac kierownictwo to praca jest przyjemna i lekka :-)

Krystian

Dzień dobry wszystkim. Po ślubie wróciłem z Norwegii i szukam roboty, więc wpadłem na to forum. Sądzę, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Bielsko-Białej. Proszę, napiszcie jak pracuje się w firmie Karmello Chocolatier? Czy warunki pracy są dobre? Czy w firmie można zamówić tani obiad pracowniczy? Pozdrawiam Krystian

Towlasnieon

Cześć, jakie warunki finansowe są w tej firmie? Dadzą zarobić czy najniższa krajowa?

X
@Towlasnieon

Najniższa krajowa, choć gdy ludzie zaczęli się masowo zwalniać zaczęli dawać 19 zamiast 18,30. Czasem jest premia, jeśli audyt wypadnie dobrze, jednak podsumowując wszystko, co dzieje się w tej firmie, radzę uciekać :) Praca byłaby w porządku, gdyby nie fatalne ruchy przy zatrudnieniu nowych kierowników pół roku temu, którzy nie mają kompetencji ani chęci, przez co w lokalach zrobiła się po prostu masakra.

Zostaw merytoryczną opinię o Karmello Chocolatier - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Karmello Chocolatier?

Zobacz opinie na temat firmy Karmello Chocolatier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Karmello Chocolatier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 0 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Karmello Chocolatier?

Kandydaci do pracy w Karmello Chocolatier napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Karmello Chocolatier