Opinie o allegro.pl - Allegro w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa Allegro Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Grupa Allegro Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Allegro Sp. z o.o. w Poznań

MrProper

500% prawda. 4 osoby odeszły z allegro z projektu zajmującego się zielonymi automatami paczkowymi ze względu na dyskomfort, złe traktowanie, brak wsparcia, dyskryminację, lekceważenie i ostatecznie (usunięte przez administratora). Dwie osoby z działu ekspansji i dwie osoby z działu instalacji paczkomatow. Firma uważa ze wszytko jest ok a ludzie dalej odchodzą. Jedna wielka grecka tragedia. Przestrzegam , na rozmowie o pracę proszę zapytać o tę kwestię jeśli aplikujecie na te stanowiska

Lola
@MrProper

W działach IT też mnóstwo osób rzuca kwitami. #dobrzetubyc

Daga
@Lola

Mnóstwo? A co się tam teraz w tych działach dzieje? I tym bardziej ciekawi mnie bieżąca perspektywa ze strony pracodawcy, jaka jest reakcja? Są planowane jakieś zmiany jeśli faktycznie warunki zdawały się być nieodpowiednie?

Fcf
@Daga

Od ponad roku na każde pytanie można dowiedzieć się że firma zna problemy i je analizuje ;). Na tym odpowiedzi się kończą.

Ada
@Fcf

Potrzeba jakichś wdrożeniowców? Widzę, że trochę ofert teraz jest na takim jednym portalu, zastanawiam się przy tym czemu właśnie te wspomniane problemy nie są rozwiązywane? Co jakiś czas przychodzą nowe i trudno ogarnąć? Jak na to reagują kandydaci, i tak aplikują?

Klient

Pozwolą Państwo, że dodam parę słów od siebie jako klient (sprzedawca). Przez wiele lat pracy zawodowej myślałem, że najgorsze co może spotkać firmę, to ustawa o VAT i niejasne przepisy prawa podatkowego. To wszystko ma się nijak w porównaniu do polityki wymierzonej przez Allegro w kierunku swoich klientów (sprzedających - tak tak, może trudno Wam w to uwierzyć, ale to nie "end user", a sprzedawcy, których trzymacie co raz bardziej pod butem, są Waszymi klientami). Od 2020 roku ilość dokonanych zmian w regulaminie jest wręcz oszałamiająca, nie potraficie wysiedzieć na miejscu i zostawić sprzedających w spokoju. Drobnymi kroczkami zmierzacie w kierunku monopolu, posiadając wszystkie kody EAN i ceny konkurencji, posiadając własny sklep, gdzie sprzedajecie towary bez naliczania prowizji, zgniatając sprzedających jak małe robaczki. Przerzucacie koszty transportu co raz bardziej w kierunku sprzedających, którzy z każdym kolejnym miesiącem płacą wyższe prowizje, aby end user nadal mógł myśleć, że firmy kurierskie wożą paczki "za darmo". Aby sprzedający był konkurencyjny, musi udostępniać przesyłki smart i dobrze o tym wiecie. W najnowszych zmianach w regulaminie ZMUSZACIE więc sprzedających, aby dodali Wasze paczkomaty Allegro One do form dostawy, inaczej stracą możliwość sprzedaży z wysyłką smart. Podsumowując, staliście wyjątkowo toksycznym środowiskiem sprzedaży, poczytajcie proszę o etyce biznesu.

Jani
@Klient

I super wypowiedź, bo allegro sprzedających traktuje jako zło konieczne, jak tych ktorzy dostarczaja im tylko kasę, odbiorca i allegro zawsze maja rację, sprzedajacy jest na przegranej pozycji

Tok

Z początkiem wypowiedzi się zgadzam, ale nie z tym że wszyscy mają z klientów i partnerów pompę. Ja się bardzo przejmowałam i bardzo chciałam pomoc, tym bardziej, że naprawdę często sytuacje były niefajne, przykre i wątpliwe. Dlatego dla mnie ta praca była jeszcze gorsza, bo byłam totalnie wyczerpana, bezsilna i rozwalona, a dostawałam za to słabą opinie od szefa (słabą jakość czyli u nich raczej ilość) i moim zdaniem kiepskie pieniądze.

Grzegorz

Ile zarabia analityk danych w Allegro?

Lama
@Grzegorz

Conajmniej o 1/3 mniej niż w innych firmach

Product Manager

Pierwszy etap to kontakt telefoniczny i umówienie terminu spotkania online na Zoomie. Pierwszy etap to spotkanie techniczne z PMami. Po pierwszym etapie telefon z feedbackiem, zebraniem informacji o wymaganiach finansowych oraz zaproszeniem na drugi etap czyli spotkanie z leaderami oraz HR. Dzień po drugim spotkaniu telefon z feedbackiem oraz ofertą.

1 etap: życiowe case studies sprawdzające wiedzę i umiejętności 2 etap: trochę case studies ale głównie rozmowa o doświadczeniu itp.

Bosqo

Z ciekawości wziąłem udział w rekrutacji na stanowisko QA (czytając komentarze tutaj to chyba zrobiłem unik przed kulą) bo lubię od czasu do czasu przejść rozmowę techniczną w większych lub mniejszych firmach. Ogólnie test na devskiller to wam chyba stworzył jakiś półmózg nie mający pojęcia o czym pisze, już nie mówię o tym, że sprzeczne informacje podajecie na temat czasu jaki jest potrzebny na ukończenie testu (w początkowym opisie). Dowiedziałem się, że uzyskałem poniżej 50% (co jest oczywiście bzdurą bo pytania sobie wszystkie z ciekawości skopiowałem i skonsultowałem z kilkoma osobami z o wiele większym stażem (bo przecież ja też mogłem się pomylić) i doświadczeniem niż ja i również ich odpowiedzi były podobne jak nie identyczne (nie mówiąc już o ChatGPT4, który jak widać też wie mniej niż Wasi "pseudospecjaliści". Dodatkowo, może tak udzielcie feedbacku na temat pytań, żebym się mógł skontrować z Wami, że się nie zgadzam a nie podajecie (nawet nie podaliście właściwie wyniku), że poniżej 50% i przez telefon jeszcze wchodzicie komuś na ego stwierdzeniem "mam nadzieję, że to czegoś Pana nauczyło". Czego niby, skoro nawet nie wiem gdzie wg. Was popełniłem błąd bo nie jesteście nawet w stanie udzielić jakiegokolwiek feedbacku? Nie widzicie tu braku logiki? Rozśmieszyliście mnie do łez. Żałuję tylko, że straciłem czas na wypełnienie Waszego guano testu. Gdzie tylko będę miał możliwość tam Was obsmaruje, bo jakikolwiek szacunek do czasu kandydata by się przydał (już nie wspominam o wskakiwaniu kandydatowi na ego z tym tekstem, że ponownie złożyć podanie może za pół roku... Do Google czy Microsoftu to wam brakuje jeszcze ho ho). Odradzam tego pracodawcę...baaa, nawet nie bierzcie pod uwagę składania tutaj aplikacji, szkoda Waszego czasu i zdrowia psychicznego.

Pracownikobecny

Odeszła grupa ludzi, kolejni odchodzą. Bagatelizowane problemy, zamiatane pod dywan, nigdy nikt nie wraca z informacja po zgłoszonych sprawach. Najważniejsza jest wydajność, która obliguje pracownika do bezmyślnego klepania, a nie faktycznej pomocy.

Magda

Z firmy masowo odchodzą lub już odeszły wartościowe osoby. Ostatnio odszedł nawet jeden z bardziej wartosciowych dyrektorów. Z dnia na dzień znikają całe zespoły. Cześć kierownictwa w obawie o swoje położenie stosuje bardzo krzywe akcje o których w firmie krążą już legendy. Spychologia, frustracja, manipulacje, brak wiedzy oraz związane z tym konflikty to codzienność. Obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek zalete. Z dnia na dzien postępuje degradacja.

Podwykonawca

No grubo się dzieje w alledrogo!!!! Pozdrawia podwykonawca

Anotherka
@Podwykonawca

No to jeszcze raz. W nowopowstalym dziale instalacji w Warszawie wszczęto postepowanie o mobbing przeciwko kierownikowi. Komentarze są usuwane. Zamiatamy pod dywan?

Stazysta

Hej stażyści, jak wam się pracuje? :) jaki stosunek obowiązków do rozwoju?

WX

Drogie Allegro, Zmarnowałxm na was dużo nerwów, dużo czasu który mogłxm poświęcić na znalezienie lepszej i dużo lepiej płatnej pracy, ale zostałxm- tylko dla ekipy bo to oni tutaj robią robotę. Od początku mieliście krzywe zagrywki, od początku nie szanujecie doradców, ich pracy i ich jako ludzi, tak po prostu. Myślałxm, że zagrywka z żonglowaniem naszymi danymi to był wierzchołek waszego traktowania pracownika, niestety wasze wybujałe ego nie pozwala wam się przyznać. że incydentów jest więcej a dział który miał się tym zajmować- jak np wyciekiem danych ma to w głębokim poważaniu, niedopracowane procedury to klucz do współpracy między działowej :) No właśnie, myślałxm... A tu jednak góra o treści "dlaczego Allegro jest NAJGORSZYM pracodawcą" jest jeszcze wyższa, ale tym razem przeszliście samych siebie. Przypominam wam, że nie wypłacanie pieniędzy za PŁATNE nadgodziny jest niedopuszczalna, szczególnie w świetle prawa. Najpierw dajecie informacje o nadgodzinach dodatkowo płatnych a w dniu po wypłacie nagle dostajemy informacje, że NIE DOSTALIŚMY PIENIĘDZY BO BYŁO TO DLA OSÓB KTÓRE. Przypominam. że nie było ani jednej informacji na ten temat, nagle zmieniliście narracje na naszą nie korzyść. Chyba nie muszę cytować? :) Jeżeli do końca miesiąca nie wypłacicie pieniędzy za nadgodziny pracownikom którzy czyścili kolejki po wiele godzin - powitajm drogę prawną. A zaufajcie mi, trochę mi wisicie i nie jest to ani 100 ani 700 zł :-)

Miras

Pracuje od 2 miesięcy, jest ok, wiem że inni mają więcej.niz ja czyli ponad 12000/m-c,praca sprawiająca przyjemność, właściwie to niewiele robię, mam szablony odpowiedźi jakich mam udzielać, zatem kopiuje i wklejam, jeśli pojawią się problem to przekazuję komuś innemu na zasadzie splawienia. Zasada jest ze klient ma zawsze rację, nawet gdy jej nie ma, zatem końcowa decyzja musi być na korzyść klienta. Jeśli sprzedawca jest odporny wnioskuję a raczej sam podejmuje decyzje o blokad ie konta, po 2diach sprzedawca miękkie a ja wykonuje plan. Nie jest to trudna praca, wystarczy robić tak jak chce allegro.

Mirek
@Miras

12 tys miesięcznie takie oferuje zarobki allegro za szablony gotowych odpowiedzi ? Cos mi sie wierzyć nie chcę raczej 2,5tys na rękę

I ja znow
@Mirek

12 000 brutto

taktojaja
@I ja znow

no nie bądź śmieszny, 12 tys za pracę na CS, hahaha

elton
@Miras

12k to chyba tylko developerzy mają. w dziale obsługi dyskusji to raczej 6k brutto chyba że jest sie liderem zespolu 50 osobowego. jeśli chodzi o zarobki to raczej mediana rynkowa i żadne kokosy.

developer
@elton

jaki developer by chciał za 12k pracować, co Ty gadasz elton. Ja robię w oprogramowaniu, ale zakładałem, że CS właśnie coś w okolicach 12k zarabia?

Jaja
@Miras

Chyba zera ci sie pomylily.Raczej najnizsza krajowa + dodatki.

nicknames
@Miras

Developer na uop to około 18000 brutto jako senior... No chyba że jest liderem to może troszkę więcej. Na rynku można więcej

Zosia
@Miras

Na jakim stanowisku pracujesz?

Raptownywaldek
@Miras

Od roku ci (usunięte przez administratora) zlod6 nie potrafią na koncie PayU zaksięgować pieniądze (usunięte przez administratora) Taka to ta super firma (usunięte przez administratora) i tyle biorąc kredyt w PayU nie dają umowy nie są w stanie kmioty.Wiec kupiłem za ponad ,900 tys zł towaru u mogą mnie cmoknac hha żadnej umowy hhha towar do żyda i mam nowe RS6 za 890 tys zł cycata żonka pokazuje suty na dzielni. Hhha

nkrz
@Miras

Też dostałem zaproszenie; jak się przygotowujecie do nadchodzącej rozmowy face-to-face? :)

Tomtom
@Miras

Jak dorwać taką tę? pzu.dworakowscy@op.pl

@Miras

12000/m-c Chyba coś Ci się pomyliło. Na stanowisku, które opisujesz jest najniższa krajowa

Martysia

Co się mogło stać z ranga tego stanowiska przez te lata? Nagle piszesz o takim spadku płacy, że zaczyna on sięgać kwoty minimalnej? Jaki jest więc zakres obowiązków? parę lat temu praca ta była bardziej wymagająca? To jaki jest teraz zakres zadań za najniższą?

Z całego serca szczerze odradzam pracę w Allegro w działach IT. Wynagrodzenie bardzo nierynkowe, sposób traktowania pracowników tragicznych, nierówne przekazywanie obowiązków, ciągle nadgodziny, spychologia, atmosfera tragiczna. Po odejściu, czuję że żyje, żałuję tylko straconego czasu.

IT

To u ciebie ktoś przekazywał obowiązki? Ja miałem krótkiego calla z osobą która odeszła, a kolega który miał być opiekunem całkowicie mnie olał. Menager też nie lepszy, bo nawet mnie nie przywitał i nie zorganizował onboardingu w dziale. Za to bardzo chętnie przedstawił listę rzeczy, które mam zrobić, a które wykraczały poza wymagania na stanowisko. Dodajmy, że dokumentacji w tej firmie nie ma, a jak istnieje to już nieaktualna i stworzona przez ludzi, którzy dawno odeszli.

allegrowicz

(usunięte przez administratora) śmieszne jest to, że koordynatorzy jak masz wydajność to dają ci zle oceny za sprawy, żebyś przypadkiem premii nie otrzymał, natomiast w przypadku braku wydajności nagle otrzymujesz same bardzo dobre oceny. Hahahaha ej koordynatorzy wiemy, że to celowe :) :) :) (usunięte przez administratora)

Żartownisie

Więc tak rekrutacja od wielu lat niezmienna - wstrzeliwanie się w klucze i ich oczekiwania w ciemno. Na zadaniach podczas rekrutacji masz odpowiadać klientowi kanałem telefonicznym i mailowym nie znając wgl procedur ani nic. Trochę to wygląda, jakby na start mieli spore wymagania przy pracy ze zwykłej obsługi klienta, a gdy zaproponowałem stawkę 5000 brutto to chyba aż ich zmroziło i się zapytali czy można negocjować mniejszą xd. Oczywiście płace dopiero się dowiadujesz przy podpisywaniu umowy. Szkoda, że taka firma ma procedury godne januszexu.

EDEK

Obowiązki sprzedawcy w Allegro są śmieszne. Najlepiej czuje się Allegro, które nie ma żadnej odpowiedzialności. Allegro tak wymyśla REGULAMIN, żeby zawsze być niewinnym.Za zła pracę hurtowni w zakresie terminowości dostaw i jakości towaru odpowiada sprzedawca. Za uszkodzenia towaru w transporcie i kradzież odpowiada sprzedawca, bo całość mieści się w ocenie kupującego i ten jest najlepszym rzeczoznawcą ,choć nie ma pojęcia o całej procedurze stosowanej w handlu dropschippingowym. Allegro jako wielki monopolista powinien zostać podzielony na kilka częsci , by stworzyć również konkurencję dla jakości pracy sprzedawców.

Izka

Po lekturze zamieszczonych tutaj komentarzy, ostatecznie zdecydowałam się nie podjąć pracy w Allegro w Dziale Obsługi Klienta/Partnera. Proces rekrutacji jest bardzo długi- raczej nie liczcie na szybki kontakt po wysłaniu CV. Moje otwarto miesiąc po wygaśnięciu ogłoszenia na pracuj pe el. Gdybym wcześniej wiedziała jak Allegro traktuje swoich pracowników i utrudnia działalność związkowcom, to na pewno nie fatygowalabym się pisaniem CV i rozwiązywaniem dziwnych testów. Po rozmowie o pracę, Allegro daje sobie 2 tygodnie na podjęcie decyzji, a -szczerze- pomimo uprzejmości rekruterów, byłam rozczarowana i zażenowana formą rekrutacji oraz ogólnie całą ofertą. Miałam nadzieję na dalszy rozwój, ale szału w tej firmie nie ma. Duże wymagania, a praktycznie nic w zamian. Oczekują pracy za minimalną krajową + premie uznaniowe. Wymagana jest pełna dyspozycyjność - piątki, świątki, niedziele i nocki. Zadania rekrutacyjne, które trzeba było wykonać były przygotowane raczej dla osoby bez doświadczenia zawodowego i szczerze zniechęcały swoją formą- „Pokaż nam, jak pracujesz w Allegro, jednocześnie nie pracując w Allegro i nie miej pojęcia o naszych wewnętrznych procedurach”.

:):):)

Sprawiedliwość w firmie? Jak trzymasz z kordynatorem to możesz walnąć ściemę, że jesteś chory i telefoniki cię nie dotyczą przez jakiś czas :) Jeśli mówisz prawdę co się dzieje w firmie i chcesz na chwilę odpocząć od telefonów to niestety pomimo choroby musisz je robić bo koordynator nie trzyma z tobą wiec nie ma taryfy ulgowej :) - „jest dużo telefonów, pozostań na voice” hahahhahahahah Allegrodobrzetubycpoznajomosci

xyz

śmieszne jest to, że uważacie, że pracownicy będą za minimalną krajową tańczyć tak, jak im zagracie i że jeszcze podziękują wam za to, że na nich plujecie i podcieracie się ich zdaniem, jednocześnie dokładając kolejne obowiązki bez dobrego przeszkolenia kogokolwiek

Cccc
@xyz

Ale ludzie dalej pracują, ja uciekłem szybko, ale zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mają taki komfort rzucenia pracy, która wykańcza. Do obsługi klienta/partnera mam wrażenie, że biorą ludzi masowo, bo mało osób się daje radę utrzymać (psychicznie)

Elizka
@Cccc

Masówka na obsłudze? A rozmowa na nią jak teraz przebiega wobec tego co piszesz? Jakie są podstawowe wymagania by się dostać? I jak w zasadzie teraz się na niej pracuje? Jakie są najczęstsze ewentualne problemy, o których warto na start wiedzieć?

Xxx
@Elizka

Wymagania niemalże żadne - zatrudniają ludzi również bez doświadczenia. Nie mam na myśli pracy bezpośrednio pod Allegro - oni dają uop - a przez firmę zewnętrzną. Chociaż zbyt wiele się to nie różni oprócz typu umowy - często w 1 dziale są wymieszane osoby. Pracy z minuty na minutę coraz więcej, wymagania z kosmosu, a to wszystko za najniższą krajową. Jak się zatrudnił.m było jeszcze w miarę ok, w nieco ponad rok tyle się zmieniło, że obecnie jestem w trakcie poszukiwania nowej pracy. Firma zamienia się w Amazona. Uważam, że nie warto, nawet dla wpisu w CV, bo są miejsca, w których człowiek faktycznie może się wykazać i czegokolwiek dowiedzieć - nie tutaj.

xyz
@Elizka

problemy są takie, o których wspominają poprzednie wpisy tu – coraz więcej obowiązków spada na pracowników ze strony allegro, agencja zatrudniająca daje na ten moment stawkę minimalną, gdzie wcześniej przynajmniej odrobinę ją podbijali – powtórzę, na pracowników za tę minimalną stawkę spada więcej obowiązków. szkolenia wyglądają tak, że trwają przez minimalny okres czasu, żeby tylko pracownicy mogli od razu pracować i żeby przypadkiem nie siedzieli zbyt długo poza pracą – a na świeżo nauczonym skillu to nie jest takie proste, szczególnie, gdy osoba, która cię szkoli, pracuje na zupełnie innym dziale i nie wiesz nawet, w jaki sposób rozwiązywać problemy, z którymi przychodzą klienci z działu, który obsługujesz.

X.

Przesycone manipulacją i sztuczną empatią odpowiedzi przełożonych, które dotyczą zmian wobec pracowników niższego szczebla - nie czujemy się ważni dla firmy, wiemy, że wam nie zależy, wasze statystyki są z (usunięte przez administratora) wzięte, a nasze opinie po was spływają - jak tak dalej pójdzie będziecie sami wszystko obsługiwać, bo nikt w tym (usunięte przez administratora) nie zostanie, ja sobie już odpuszczam, krzyżyk na drogę

wkrótce były pracownik

@Pracodawca, jeżeli już tak bardzo chcecie pokazać, że zależy wam na komforcie klientów, to może nie podkopujcie przy okazji pracowników oraz ich poczucia bezpieczeństwa?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Allegro Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Allegro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 257.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 128, z czego 14 to opinie pozytywne, 62 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Grupa Allegro Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Allegro Sp. z o.o.