Opinie o randstad.pl - Randstad Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Rekrutacja kadry mened

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Randstad Polska Sp. z o. o. w Warszawa

Konsultantka z belska

Dlaczego konsultantka z Belska Dużego - ferrero bez studiów zajmuje stanowisko ? W jaki sposób Państwo weryfikujecie uprawnienia waszych pracowników ? Chyba w żaden ! I taka osoba obsługuje pracowników ? Wstyd !

pytanie
@Konsultantka z belska

Chyba w wymaganiach stanowiskowych jest jasno zaznaczone, że wykształcenie wyższe jest niezbędne do podejmowania pracy na określonym stanowisku. Dlaczego dyplomy w takim razie nie we wszystkich regionach są weryfikowane?

pytanie do zarządu
@pytanie

Czy Zarząd to czyta? Czy w tych czasach zamiast kwalifikaji i papieru trzeba być mocnym w buzi ? i w chodzić komuś w (usunięte przez administratora)

@pytanie do zarządu

a jak ktoś to sprawdził, że faktycznie może ktoś studiów nie mieć? tutaj wykształceniem każdy się chwali? jakie kierunki są najistotniejsze?

Wioletta b

Proszę o reakcję. Patorekruter, czy tylko mi się wydaje?

Dżony
@Wioletta b

Potwierdzam. Na LinkedIn odzywa się do mnie biurwa z tejże firmy, prezentując najogólniej brzmiącą ofertę: MIĘDZYNARODOWY klient, konkurencyjne stawki, atrakcyjne benefity itp. Po rozmowie telefonicznej dowiaduję się tyle samo czyli nic. Z obietnicy późniejszego kontaktu również nici. Ostatni raz wchodzę z interakcją w rekruterem, który nie raczy nawet podać nazwy mojego pracodawcy.

Raf
@Wioletta b

Oj tak chyba wiem o im piszesz ,,,Ta osoba ma problem ze zrozumieniem w języku polskim ,z ogarnięciem dokumentów. W Randstad pewnie pracuje się ok ,dobre wynagrodzenie i warunki a przez Randstad to tragedia i brak szacunku

Jowisiaa

(usunięte przez administratora)!ODRADZAM KAŻDEMU WSPÓŁPRACY Z TĄ AGENCJĄ. JUZ PRZY PIERWSZEJ WYPŁACIE ZOSTAŁAM (usunięte przez administratora) NA 300 ZŁ, Z RESZTĄ NIE TYLKO JA. WSTYD, ZE CZŁOWIEK MOŻE SIE TAK ZACHOWAĆ W STOSUNKU DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA. ZERO KONTAKTU, DODZWONIC SIE DO NICH O DZIEŃ WOLNY GRANICZYLO Z CUDEM. SPRAWA ZGLOSZONA WYŻEJ!

Zleceniobiorca

Zdarzyło wam się kiedyś przyjść na zlecenie i dowiedzieć się, że jednak nikt was tam nie chce? Tutaj jest to możliwe :) Firma, która nie jest łaskawa poinformować zleceniobiorcę (PO PODPISANIU UMOWY), że zlecenie jednak się nie odbędzie. Oczywiście jedyne co w takiej sytuacje można otrzymać to słowo "przepraszamy", nie mówiąc o zwrocie jakichkolwiek kosztów choćby dojazdu na miejsce wykonywania zlecenia czy wynagrodzeniu zawartym w umowie.

Inżynier Produkcji

dla jakiejś firmy obcej - prawdopodobnie wirtualnej. Rozmowa polegała raczej na zbieraniu informacji do bazy danych o pracownikach i rynku pracy. Nie mogłem się dowiedzieć nic o warunkach i charakterze pracy a oczekiwano ode mnie określenia wielkości wynagrodzenia.

pytania o kwalifikacje zawodowe - panienka nie posiadała żadnej wiedzy technicznej a próbowała rozmawiać na temat o których nie miała pojęcia. Było to żałosne. Więcej nie chcę z tym pośrednikiem rozmawiać. Poziom technicznego angielskiego tej panienki był również tragiczny.

Jestem związana z firmą od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona z pracy w Warszawie ( al.jerozolimskie), Super zespół, świetna przełożona, możliwość rozwoju w różnych obszarach w zalezności co ciebie interesuje. Firma stara się reagować na bieżące oczekiwania pracowników np. poszerzając obszar benefitów. Oczywiście nie każdy zespół jest taki sam, ale w dużej firmie nie możliwe by wszędzie było cudownie. Natomiast uważam że jest to dobre miejsce dla osób chcacych pracować w dużej firmie, mieć elastyczny i hybrydowy system pracy i by móc używac angielskiego od czasu do czasu, a w niektórych zespołach regularnie. KPi, Budżetu, Cele, bywają stresujące natomiast jest to standard w dużych firmach... Czytając poniższe komentarze warto rozróżnić pracę w Randstad a poprzez Randstad:) pozdrawiam.

Grzegorz

Czy zauważono w firmie, że sporo niezadowolenia pod jej profilem wynika z warunków pracy, jakie oferują klienci potencjalnym pracownikom? Co więc oprócz pośrednictwa firma robi, by proponowane oferty pracy były bardziej satysfakcjonujące, działają jakoś w tym temacie?

Zdecydowanie nie polecam. Niczego nie idzie się dowiedzieć. Na każde pytanie odpowiedź: "Nie wiem". Panie w płacach grają chyba w totolotka z terminem wypłat. Jaka data wypadnie, tak otrzymasz wypłatę. Raz będzie to siódmy, jeśli będzie im się chciało, a raz dziesiąty i to na ostatnią chwilę z ostatnim księgowaniem, więc pracując tam warto mieć oszczędności, inaczej jesteś zdany na łaskę tych pań.

Xxxx
@Anonim

Wynagrodzenie musi być wysłane do 10. Jest dużo czynników, przez które może być opóźnienie np. Późne dostarczenie ewidencji.

Maria
@Xxxx

A w przypadku tej firmy to jaki jest powód ?

Xxxx
@Maria

W sensie? Przecież Randstad ewidencje dostaje od firm w których pracownik bezpośrednio pracuje. Wiec jeśli firma nie wysyła na czas ewidencji to Agencja późno wysyła wynagrodzenie.

Nie polecam. Już 3 tyg czekam na świadectwo pracy. Kontakt bardzo utrudniony. Jedynie co jest w tej firmie na plus to wypłata na czas.

Maria
@Anonim

Dobrze, że chociaż coś tutaj jest na plus, ale to i tak mało... Bo pensja nie jest na plus z tego co rozumiem? Możesz napisać takie widełki mniej więcej ile się tutaj zarabia :) ?

Klient
@Anonim

Zgadzam się! Firma Randstad to porażka życiowa, rekruterzy to niedorajdy, kłamczuchy, jak rozmawialiśmy przez telefon to miałem wrażenie że oni tam śpią i nie myliłem się!

Agencja Randstad to chyba a raczej napewno najgorsza firma pośrednictwa pracy, o czym przekonałem się na własnej skórze! 10 dni temu aplikowałem o pracę dla Amazon w Poznaniu po wstępnej weryfikacji dostałem informację że czekam tylko na badania lekarskie i będę zatrudniony. Dzisiaj dostałem telefon że niestety rekrutacja została wstrzymana i nie będę przyjęty, od poniedziałku dzwoniłem z zapytaniem kiedy będą badania ale pracownicy Randstad zwodzili mnie że napewno będą itd proszę czekać...etc, przez co straciłem pracę w innej firmie myśląc że skoro pani z Randstad zapewnia że napewno będę zatrudniony odmówiłem pracy dla innej firmy, w ten sposób zostałem "na lodzie " nigdy nie zapomnę jak zostałem potraktowany przez Randstad i przestrzegam kolejnych kandydatów przed tą "agencją" w dwóch słowach firma Randstad i jej pracownicy to farsa i żenada

Biura w Warszawie

Randstad w Warszawie to OBRZYDLIWE środowisko pracy. Jest to kultura organizacji oparta na zatwardziałej strukturze, wartościach sprzed 50 lat, podczas gdy firma zasłania się modnym hasłem ''HUMAN FORWARD''. Menadżerki wyższego szczebla trudzą się podczas pracy robienie włosów i paznokci i wiecznymi rozmowami z przyjaciółkami na linii, o kompetencjach leaderskich nie ma tutaj mowy. O awansie decyduje staż pracy, zakłamane relacje oraz przyjaźnienie się z szefostwem. Jest to organizacja, która żeruje na młodych ludziach bez doświadczenia, proponując im głodowe pensje w zamian za najnizszej jakości merytoryczne doświadczenie. Z tej pracy trzeba się dosłownie ODTRUWAĆ. Człowiek tutaj chłonie toksyczne wzorce pracy, brak szacunku do klienta, brak szacunku do kandydata i powierzchowność procesu rekrutacyjnego. Do każdej (usunięte przez administratora) można się przyzwyczaić ;)) - dlatego część osób siedzi tutaj po kilka/naście lat, narzekając na brak perspektyw, a pensja równa się ze stanowiskiem JUNIORSKIM w jakiejkolwiek innej, szanującej się organizacji. Wszelkie problemy są zamiatane pod dywan, stosowany jest bierny optymizm ''będzie dobrze!'', podczas gdy nie idą za tym żadne działania. Współczuję wszystkim osobom, które są zatrudnione poprzez to miejsce, czekając na swoje źle wyliczone pensje, wypłacane z opóźnieniem. Atmosfera na codzień to nadmuchany balonik, który łatwo pęka- nie ma przyzwolenia na mówienie o pracowniczych problemach, a kto próbuje być choć trochę szczery, zostaje uznany za odmieńca. Fałszywy pozytywizm, POSITIVE VIBES ONLY, a później papierosek w ramach rozładowania napięcia, cichy płacz w zamkniętej sali lub napady paniki. Brawo, umiecie uprzykrzyć ludziom życie swoją obrzydliwą kulturą organizacją- HAJS forward :) Nie ma tutaj przestrzeni na zadbanie o swoją kondycję psychiczną, o zdroworozsądkowe podejście do obłozenia obowiązkami. Nigdy nie spotkałam się z gorszym miejscem pracy. Najszczerzej na świecie, odradzam.

Agata
@Biura w Warszawie

Co to znaczy że proces rekrutacji był powierzchowny? Biorą "każdego"? :) Atmosfera jest dla mnie kluczowa, a po twoim wpisie widzę że lekko nie jest :/ Ile udało ci się tam "wytrzymać" ? :D

@Agata

po tym co czytam, nie wydaje mi się, żeby "były pracownik" faktycznie pracował w Randstad.

Ela
@Biura w Warszawie

Niestety w pełni się z tym zgadzam. Po odejściu z pracy wciąż nie mogę uwierzyć ze pracowałam w takiej atmosferze. Beata od lat męczy pracowników psychicznie. Jej metody są naganne, bo sama nie ma wiedzy rekrutacyjnej i managerskiej. Podkładanie kłód pod nogi, bardzo naganne wypowiadanie się nawet o wartościowych pracownikach. To standard. Dodatkowo dziesiątki emaili, szantaż w postaci dodawania dziesiątek osób w kopii emailii. Wywieranie presji. Chore KPI. Wyniki osiągane przez siedzenie w pracy po godzinach.

Weronika
@Ela

Co masz na myśli mówiac że męczy pracowników? Jakie niby ma metody? Czy gdzieś to zgłaszaliście?

To prawda
@Biura w Warszawie

Wszytko prawda. Dodatkowo otoczka stworzona wokół managerów to jakieś nieporozumienie. Ludzie którzy spędzili w jednym miejscu pracy dziesiątki lat, bez szerokich perspektyw na rynek, bez praktycznej, innowacyjnej wiedzy. Zachowują się jakby bycie managerem było sukcesem życia, a w niejednej firmie senior specjalista ma większe kompetencje i zarobki.

@Biura w Warszawie

Ponieważ jest to w punkt opisane sytuacje, które się dzieją w Łodzi. Identycznie, kropka w kropkę.

@Biura w Warszawie

Jak ja się zgadza z tą opinia. Identyczne sytuacje są w oddziale w Łodzi. Hajs,nerwy i premie za stałki, które sa śmieszne. Jeszcze jak dostajesz wypłatę to ci się nic nie zgadza odnosnie premii. Żenada, szkoda nerwów na to wszystko.

@Ela

W 100% sie zgodzę chore sa cele i kpi i to prawda siedzenie po godzinach to standard. Zero życia…

Maciek
@Biura w Warszawie

Zgadzam się z opinią. Jedyny plus to możliwość stworzenia warsztatu rekruterskiego. Atmosfera w firmie jest toksyczne, zarząd prezentuje patologiczne podejście do KPI.

@Maciek

Aż tak oceniasz to podejście? A możesz przybliżyć w takim razie jak ono w praktyce wygląda?

Lukrecja

Hej! Czy ktoś ma wrażenia z pracy w gdyńskim biurze?

@Lukrecja

wrażenia same w sobie ktoś mieć może na pewno. A o coś konkretnego pytasz? Generalnie jeśli chodzi o zarobki to w każdym jest tak samo?

Twardy Piernik

Taka sytuacja z dzisiaj: Byłem w agencji Randstad Toruń na rozmowie o pracę do dużego i znanego w Toruniu centrum logistycznego (praca na 3 zmiany)... I powiedzieli mi że umowa o pracę jest 2 tygodniowa (odnawialna gdy jest dalsza potrzeba), płatne UWAGA: 18zł. brutto na godzinę i że to niby jest najniższa krajowa! (jak najniższa jest 19.70zł. brutto). Jednak dodali żebym się nie przejmował, bo premia uznaniowa i dodatki za nocki mi to wyrównają i "wyciągnę te 2500zł. na rękę"...???? Uwierzycie? Bo ja dalej nie wierzę...???? Tak się zastanawiam, naślę na nich PIP i Urząd Skarbowy, bo chyba ciekawie tam mają u siebie w papierach???? Oczywiście "ofertę" wyśmiałem - ale to i tak zbyt delikatna reakcja, jak na taki jawny wyzysk i okradanie pracownika... Przecież 18.30zł. brutto to stawka za godzinę z 2021 roku, obecnie jest 19.70zł. brutto i do tej kwoty bazowej dolicza się dodatki za nocki, premię itp. No ale oni mają tam chyba "swoją własną galaktykę"... Opcje są dwie, albo to parszywi (usunięte przez administratora) albo niekompetentni pracownicy/rekruterzy, których powinno się natychmiast zwolnić. Jednak nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania, oraz ponoszenia konsekwencji łamania przepisów prawa pracy. Sugeruję omijać tą agencję szerokim łukiem, jest rynek pracownika i pośrednicy są zbędni (zwłaszcza tacy). Jeżeli ktoś Z Randstad stoi nad tymi pracownikami/rekruterami z Torunia, to powinien ich odwiedzić i zrobić z nimi porządek! NIE POLECAM!

Chciałam za pomocą tej agencji znaleźć pracę. Pracownica biura miała minę jakby chciała powiedzieć- weź mi kobieto nie zawracaj głowy. Nawet nie zaprosiła mnie do biura, tylko rozmawiała ze mną w progu i chciała się mnie pozbyć jak natrętnej muchy. Wzięła CV, nawet go nie czytała. Powiedziałam jej jasno i wyraźnie, że szukam pracy stałej. Ona cały czas, że mają pracę tymczasową. Po za tym powinnam na ich stronie przejrzeć ogłoszenia. Nawet mnie nie zapytała jakie mam doświadczenie, wykształcenie, w jakim mieście szukam pracy. Za co jej płacą? Chyba za picie kawy. To ma być profesjonalna agencja? Nieśmieszny żart i nieporozumienie!

Już nie wiem

ok 2 tyg temu aplikowałam na stanowisko biurowe, właściwie do nich, do działu HR, tak przynajmniej było w ogłoszeniu, po jakimś czasie odebrałam tel. z zaproszeniem na rozmowę, już przez słuchawkę, dowiedziałam się, że tak, praca biurowa, ale gdzie indziej, trochę szczegółów, myślę, fajnie, przyjdę na rozmowę, tak też zrobiłam, I etap rekrutacji pomyślny, rozmowa świetna, tak jak atmosfera, warunki zarobkowe również, ale mam czekać od nich na tel lub od przyszłego pracodawcy, OK! Po weekendzie siedziałam jak na jaju, owszem dostałam tel., wszystko się zgadzało, oprócz samej firmy, która miałaby mnie zatrudnić, Pan przedstawił się jako firma XYZ, no i najlepsze, zupełnie inne miasto, z propozycją rozmowy nr 2, za tydzień ......Kurtyna. Przepraszam, ale czy to jest standardowa zagrywka i marnotrawienie mojego czasu ???

G1churanos

Radzę uważać na Randst. Duża różnica w ofertach pracy jeżeli chodzi o Holandię. Inne oferty ma strona Polska co prowadzi do nieporozumień. Po tym jak Post NL rozwiązało umowę z kilkoma agencjami miałem spory problem ze zmianą pracy, bo trudno skontaktować się z rekruterem. Wypłaty zaniżone.

@G1churanos

Jak mocno zaniżone te wypłaty? Ile za h można było zarobic?

Tomasz

Okropna firma, nie szanują pracowników, na stanowisku rekrutera liczą się tylko KPI, które w pewnych projektach zupełnie nie oddają rzeczywistych efektów pracy. Zakłamani menadżerowie, z którymi nie można porozmawiać jak z ludźmi, traktują podwładnych jak pozycje w Excelu. Najgorsza firma z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia, szczerze odradzam

@Tomasz

A czy wypłata chociaż była na niezłym poziomie?

Nie rozumiem tego jadu jakim plujecie na firmę Randstad, być może poziom w Łodzi czy Warszawie jest inny lub trafiliście na osoby które psują opinie innym rekruterom, natomiast w Tychach na śląsku Randstad świetnie zdaje egzamin cała rzesza zadowolonych ludzi może płynnie znaleźć pracę i przejść pod firmę bezpośrednio w której pracuje za pośrednictwem agencji a gdy noga się podwinie od razu otrzymujesz inną ofertę by zachować płynność zawodową i finansową, przeszliśmy tu sporo Agencji ale to właśnie niebieska agencja po raz pierwszy zdobyła uznanie kilkudziesięciu zakładów przemysłowych itd. ( Każdą firmę tworzą ludzie )

Malwinka

Cześć opinia jest opinia i to widać niestety po każdym regionem w Polsce. Coraz więcej osób odchodzi z organizacji. Ciągły stres dużo wymogów, pretensji ze rekrutacja nie idzie i zawsze jest to wina konsultanta. Takie są niestety fakty ;)

Joanna

Każdą firmę tworzą ludzie. Zgadzam się z tą opinią w 100%. Mi jest tu dobrze. Ludzie są super, przełożoną mam fajną, normalną. Możliwość rozwoju, nauki angielskiego. wynagrodzenia i premie są ZAWSZE na czas i dziwię się jak czytam powyżej że jest inaczej. Pewnie nie każdy się odnajdzie w pracy w agencji rekrutacyjnej, ale pracowałam w kilku i z tej jestem najbardziej zadowolona. Polecam.

Xy

Nie polecam. Powinnam dostac umowe na zlecenie na 20 netto. Dostaje do podpisu dokument na 20 zl brutto ( dodam ze mam ponad 26 lat, oraz mam inna prace jako glowna) i pani z Randstad wmawia mi ze dla mnie 20 brutto to 20 netto… przy czym byla to moja 3 umowa z nimi wiec wiem ile dostaalam wczesniej… dramat. Kontakt tez utrudniony. Na umowe czekam juz 5 dni bo to wyjasniaja

Cu
@Xy

Akurat przy studentach do 26 roku życia kwota brutto równa sie kwota netto -.-

ExPracownik

Tragiczna agencja pod każdym względem

Agata
@ExPracownik

A rozwiniesz czemu dokładnie? :( Bo się waham jeszcze, fajnie byłoby poznać szczegóły

Do działu księgowości wewnętrznej nie warto. Byłam na rozmowie i strata czasu. Przestrzegam każdego kto rozważa aby tam pracować.

Ktosiek

Mimo obietnicy kontaktu w sprawie pracy nie otrzymałam żadnej wiadomości zwrotnej. Jak na agencję zatrudnienia jest to niedopuszczalne.

Honorata
@Ktosiek

A oni mają oferty pracy za granicą dla kobiet? Gdzie chciałaś pracować? Chyba że chodzi Ci o zostanie rekruterką, a to też ciekawe. Na takich profilach najczęściej piszą zrekrutowani, a przecież w agencji też są pracownicy...

Ktosiek
@Honorata

Była to oferta pracy biurowej.

@Ktosiek

O, to ciekawe. I ta oferta była na terenie kraju czy za granicą?

Zostaw merytoryczną opinię o Randstad Polska Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Randstad Polska Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Randstad Polska Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Randstad Polska Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 88, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Randstad Polska Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w Randstad Polska Sp. z o. o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Randstad Polska Sp. z o. o.
1.8/5 Na podstawie 440 ocen.

Randstad Polska Sp. z o. o.