Opinie o randstad.pl - Randstad Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Rekrutacja kadry mened

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Randstad Polska Sp. z o. o. w Warszawa

Nik

12 lat temu miałem krótką, dwumiesięczną przygodę z Randstad. Nie wspominam jej specjalnie dobrze. Ale gorzej jest teraz. W 2021 roku doszło do gigantycznego wycieku danych. Także moich. Zapytałem więc Randstad dlaczego trzyma moje dane tak długo oraz poprosiłem o usunięcie moich danych. Na pierwsze pytanie odpowiedz brzmiała, że dane muszą być przechowywane przez 10 lub 50 lat (w przypadku pracy na słuchawce to jednak jest 10 lat). Nie wyjaśniono dlaczego po 12 latach wciąż tam były. Usunięcia danych z bazy ODMÓWIONO. Nie polecam nikomu korzystać z pośrednictwa tego typu. Kłopoty mogą się ciągnąć przez 50 lat.

life is one
@Nik

w moim przypadku przetrzymywanie danych ma miejsce 16lat bylem zatrudniony jako pracownik fizyczny w okresie maj-sierpien 2005 sprawa trafila do prawnika

Randstadowy skandal
@Nik

Moja krótka przygoda sięga 15 lat wstecz. Pozew jedynym wyjściem.

Gosia
@life is one

Ja również jestem poszkodowanym pracownikiem firmy. Pismo informujące o wycieku danych nie załatwia sprawy. Proszę o odpowiedź czy prawnik polecił jakiś kroki co do dalszego działania ? Czy pracownicy powinni założyć pozew zbiorowy ? Jestem z Poznania.

Kinga
@Gosia

Podpinam się pod pytanie.Nie mam fb i nie mogę dołączyć do grupy.

Anastazka
@Gosia

Jestem z Gdyni. Również mam list...

Dani

Otrzymałem pismo z Randstadu dotyczące wycieku danych jestem oburzony całą sytuacją. W danej sytuacji powinniśmy wszyscy założyć pozew zbiorowy tej firmie. Mam nadzieje, że powstanie forum na którym wszyscy poszkodowani będą się mogli zjednoczyć przeciwko tej Korporacji. Firma która dysponuje wrażliwymi danymi milionów osób nie dba o zabezpieczenie danych, a sama informacja z ich strony nastąpiła pół roku później. Randstad rozkłada ręce i w żaden sposób nawet nie stara się zrekompensować swojego błędu. Ja mam się martwić przez wiele lat czy ktoś nie zaciągnie na moją osobę zobowiązania?

wyciek randstad
@Dani

Dane wyciekły - chociaż ewidentnie niewiele można się dowiedzieć na infolinii poza tym, co w treści listu. Nie wiedzą co się z nimi dzieje obecnie bo tego nie weryfikują. Powinni zabezpieczyć nasze interesy i ponieść tego koszty. Koszty dożywotniego monitorowania statusu są obecnie przerzucone na poszkodowanych, co uważam za skandaliczne. W przypadku jakichkolwiek zobowiązań finansowych zaciągniętych w przyszłości powinni również ponieść odpowiedzialność - obecnie się od tego odcinają i udzielają informacji, że ewentualne późniejsze roszczenia nie będę rozpatrywane. Powinniśmy zabezpieczyć się na przeszłość i pociągnąć ich do odpowiedzialności i przerzucić koszty ich błędu na nich. Do złożenia pozwu zbiorowego potrzebnych jest 10 poszkodowanych - proszę o informację, jeśli ktoś chciałby dołączyć.

@wyciek randstad

Ja się przyłącze. Może na początek załóżmy grupę na FB.

wyciek randstad
@Marta

Ok, czekam na więcej chętnych - dajcie proszę znać, nikt za nas tego nie zrobi

Bolek
@wyciek randstad

Jestem za , ale wszyscy poszkodowani powinni natychmiast zgłosić skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych o Ujawnienie ich danych , ja to uczyniłem. Następnie pisać do nich pisma z żądaniem natychmiastowego wyjaśnienia sprawy powołać się na Rozporządzenie parlamętu europejskiego. To tak na początek, UODO ma jakiś czas na zbadanie sprawy. Trzeba UODO zasypać skargami na nich, im więcej tym lepiej. Ewentualna kara UODO nałożona na nich otwiera pewną drogę do pozwów cywilnych.

Pol77
@Marta

Czy jest ta grupa na FB.

Ernest
@wyciek randstad

Cześć jestem chętny na pozew zbiorowy ,czy ktoś z was się już orientował w sytuacji konsultował sprawę adwokatem

@Dani

Co robimy jak się kontaktujemy ??

Artur
@Ernest

Hej jestem zdeterminowany żeby ich pozwać

@Bolek

Podasz numer do tych beretów ??

Poszło juz

Zgłosiłem się na grupe

Ewa W

@Marta Hej mogłabym prosić o zaakceptowanie mojej prośby o dodanie do grupy na facebooku ?

Paula
@Dani

Hej ja też otrzymałam takie pismo i moja koleżanka też

Anastazka
@Dani

Również dostałam, ale ci co ukradli dane poszli do więzienia. Można zastrzec pesel, tylko nie wiem po co skan dowodu...

Zainteresowana

Jak wygląda praca w HR? Przedział wynagrodzenia?

Brtk

Czy to prawda że u jednego pracodawcy można pracować max 18 msc i później koniec?

@Brtk

Tylko w przypadku umowy o prace tymczasowa. Jeśli masz normalna umowę o prace, to możesz pracować w nieskończośc.

@Karolina

Dzięki za informację. Niestety mam umowę o pracę tymczasową.

Pppp
@Brtk

Aktualny pracodawca może zawsze zatrudnić u siebie na umowę.

@Pppp

Brakuje mi do końca 22 dni a jeszcze nikt nie wspominał o umowie pod firmę

Inżynier Produkcji

dla jakiejś firmy obcej - prawdopodobnie wirtualnej. Rozmowa polegała raczej na zbieraniu informacji do bazy danych o pracownikach i rynku pracy. Nie mogłem się dowiedzieć nic o warunkach i charakterze pracy a oczekiwano ode mnie określenia wielkości wynagrodzenia.

pytania o kwalifikacje zawodowe - panienka nie posiadała żadnej wiedzy technicznej a próbowała rozmawiać na temat o których nie miała pojęcia. Było to żałosne. Więcej nie chcę z tym pośrednikiem rozmawiać. Poziom technicznego angielskiego tej panienki był również tragiczny.

Poszkodowana

Również jestem osobą poszkodowaną dostałam list dzień temu że wyciekły moje Dane osobowe i mnie oni informują . Teraz się dowiaduje że to pół Roku temu ponad się stało . Normalnie są (usunięte przez administratora) do niczego się nie poczuwają żadnej odpowiedzialności z ich strony. Również jestem za pozwem zbiorowym.

Piotr Krk

Witam wszystkich Czy są tutaj osoby z Krakowa? Moje dane tez wyciekły. Czytając niektóre opinie na temat braku poinformowania UODO to stwierdzam, że te osoby sa w błędzie. Sam dzwonilem do UODO i potwierdzili mi wyciek danych. Zostałem poinformowany, aby zabezpieczyć pesel w BIKu. Koszt rocznego abonamentu 99zł. Pracownik infolini zachęcał do składania skargi na firmę Randstad do Prezesa UODO oraz rozważenia złożenia pozwu zbiorowego.

extraBabka
@Piotr Krk

Nie mieszkam już w Krakowie, ale ok 13 lat temu korzystałam z usług firmy Randstad w tym mieście. Chciałabym dołączyć do pozwu zbiorowego.

Sad

Proponuje nagłośnić sprawę w całej Polsce w każdym mieście w mediach tv i radiach niech wiedza ze z nami się nie zadziera!!

TAK
@Sad

Ciekawe czemu jeszcze nikt o tym nie mówił w mediach, pewnie tysiące, a może miliony osób, które są poszkodowane i cisza... Chyba warto pójść do jakiejś UWAGI, czy innej INTERWENCJI...

Ernest
@TAK

Były takie informacje podawane w listopadzie i grudniu 2020 roku w mediach i internecie,a teraz nagle Randstad tłumaczy się że nie mogli nam o tym powiedzieć bo niby tajemnica by złapać hakerów buhhaaaaa sami się motaja

Sad

Wyciek danych z tej agencji Trzeba zrobić pozew grupowy!!! Wszystkie nasze dane osobowe zostały skradzione. Pozbierajmy się i zróbmy coś z tym !!! Nie darujmy im tego! Po latach ktoś na nasze dane może kredyt wziąć !! (usunięte przez administratora)

Loki

Proszę powiedzieć czy ktoś dostał pismo od firmy ze dane wyciekły osobowe (usunięte przez administratora) Trzeba założyć sprawę grupowa wobec firmy która nie trzyma w tajemnicy naszych danych i ich nie chroni odpowiednio. Teraz hakerzy lub osoby nie powołane mogą brać na nas kredyty nie tylko w Polsce ale i tez zagranica Dozobaczenia w sadzie

Dla Kandydatów: Ostrzeżenie

Spójrzcie proszę, na wypowiedzi dotyczące 'wycieku' danych osobowych i odpowiedzcie sobie, czy warto przekazać swoją tożsamość do tej firmy. Niestety osoby, których to dotyczy czasu nie cofną

j23

Co zrobiliście z moimi danymi osobowymi,bo wyciekły z bazy do przestępców. Jak zabezpieczacie je?

Randstad Polska
@j23

Prosimy o kontakt z naszym centrum telefonicznym pod numerem telefonu 22 454 44 00, aby uzyskać odpowiedź na Pani/Pana pytanie. Będziemy tam mogli przekazać Pani/Panu precyzyjne informacje na temat ochrony Pani/Pana danych osobowych. Nasi konsultanci są do Pani/Pana dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.

informacja:
@Randstad Polska

Jest to skandaliczna sytuacja. Wyciekły dane o czym zostałem poinformowany w formie pisemnej na stary adres priorytetem a nie listem poleconym. Pracowałem tam jako młody człowiek tylko miesiąc jak większość ludzi w trudnej sytuacji. Firma za moją pracę również otrzymywała zapewne pieniądze. Osoby odpowiedzialne, kierujące w tym czasie za zabezpieczenie danych powinny byś postawione przed sądem z zakazem wykonywania danego zawodu. Tłumaczenie, że jakaś tam grupa przestępcza, międzynarodowa wykradła dane mnie nie interesuje. Tu nie ma taryfy ulgowej. (usunięte przez administratora) może się takimi danymi posługiwać i działać na niekorzyść poszkodowanych. Niby firma oferuje pomoc w postaci kodu do BIK aby nie płacić. Ale trzeba wysłać email. Podać dane itd. Teraz nie mam zaufania. Telefon podany to 0-800 ... . Dokument jest wydrukowany ale nie ma oryginalnej pieczęci tylko scan podpisu i nazwisko jakiegoś Pana. Ja już z usług tej firmy nie skorzystam. I będę się trzymał z daleka.

Kinga
@informacja:

Witam.Dokładnie takie samo pismo otrzymałam i również jestem zaskoczona błahością tego listu.Mam obawy przed zalogowaniem się na podane strony.I mam ogromną ochotę zadzwonić na policję i zapytać czy ta cała szopka to w ogóle prawda czy dopiero teraz zaczyna się oszustwo.A na dodatek data wycieku danych to październik 2020 a pismo przyszło dopiero wczoraj.Przez tak długi okres przestępcy mogli zrobić z moimi danymi wszystko.To niedopuszczalne!A jakby tego było mało od 11 lat nie mieszkam w Polsce i nie mogę załatwić wszystkiego "od ręki".Ktoś już działał w tej sprawie i ma jakieś doświadczenie?

Randstad Polska
@Kinga

Pani Kingo, przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z tym incydentem. Ubolewamy, że działania cyberprzestępców doprowadziły do narażenia Pani danych. Nie mamy informacji na temat ujawnienia jakichkolwiek danych osobowych, które były przedmiotem naruszenia, jak również na temat innego nieuprawnionego ich wykorzystania (w tym wykonania kopii danych). Sprawcy ataku na Randstad zostali aresztowani, a ich sprzęt komputerowy przejęty przez policję. W tym momencie nie ma z ich strony zagrożenia nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych, które zostały naruszone w trakcie incydentu. Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt z bezpłatnym numerem telefonu podanym w liście, który Pani otrzymała.

ANNA
@Kinga

Mam dokładnie ten sam problem

Bolek
@Randstad Polska

Zgodnie z tym co piszecie to ten atak to tak dla sportu, dane nie były skopiowane i wszystko jest ok. A tak w ogóle czego wy ludzie chcecie, a później w dark web dane wyjdą ale co was to interesuje. Wam to należą się pozwy cywilne za niewłaściwe zabezpieczenie wrażliwych danych i narażenie klientów na przykre tego konsekwencje. Ciekawe jak zareagowało by kierownictwo waszej firmy na fakt że ich dane mogą wypłynąć w dark webie, zresztą jakąś część wykradzionych danych była opublikowana w dark webie chyba w grudniu. Moim zdaniem wszyscy których to dotyczy powinni wnieść skargę do UODO na naruszenie ich danych osobowych.

randstad wyciek danych
@Randstad Polska

Kompletna niekompetencja na infolinii - nie udzielają żadnych informacji, są to zwykli pracownicy działu obsługi klienta, którzy zostali posadzeni na tym stołku tylko w celu zbijania tematu i żądań. Nie wiedzą co i jak wyciekło, jak do tego doszło, jak zweryfikować te informacje itd. Po dopytywaniu otrzymałam informację, że muszę sama zadbać o niezwłoczne zabezpieczenie moich danych osobowych (chociaz eweidentnie jest już na to za późno). Nie zajmą się poinformowaniem polskiej prokuratury czy policji o "incydencie" - ich zdaniem poinformowanie zagranicznej policji jest ok i umywają ręce. Nie podejmą się założenia konta BIK, poinformowania UODO czy policji, zastrzezenia numeru PESEL, monitorowaniem transakcji płatniczych. Zastrzegają również że ewentualne roszczenia/ odszkodowania nie mogą być im stawiane (!?). Ich wsparcie ma polegac na tym że mogą udzielic kodu rabatowego na rok (!!!) do BIK. A roczny abonament BIK to 24PLN. Kolejne lata do końca życia powinnam opłacać sama- oni sie tego nie podejmą. Oczywiście cała procedura uzyskania tego kodu jest tak skomplikowana, że generalnie ludzie mają w założeniu się od nich "odczepić" i machnąć ręką. Ja nie odpuszczę - głównie ze względu na ich lekceważące podejście do tematu, wysłanie listu do którego zostali zmuszeni pół roku po fakcie i nie tylko zerowym wsparciu ale przede wszystkim wprowadzaniu mnie w błąd. Będę składać pozew i stawiać żądania wypełnienia tych wszystkich formalności po ich stronie, poniesieniu kosztów raportów cyklicznych, monitorowania mnie a także rozprawy i ewentualnych pozniejszych szkód bezposrednich i posrednich. nie wyobrażam sobie takiego podejscia do pracowników w Niemczech czy innym zachodnim państwie.

randstad wyciek danych
@informacja:

JL

Chociaż nie pracuję pod nimi już ponad rok, niesmak dalej pozostał. Niekompetentni ludzie w oddziale gliwickiego Amazonu, brani po znajomości... 0 odpowiedzi na maile. Nigdy nie odbierają telefonu. Wieczne otrzymywanie od nich powiadomień sms (nawet przez kilka miesięcy po zakończeniu pracy).

nick

Nie polecam. Kiedyś tam aplikowałem do działu HR i w rozmowie okazało się, że miałbym zarabiać śmieszne 2800 brutto, czyli najniższą krajową, mając już 2 letnie doświadczenie w pracy. Pani prowadząca tą rekrutację miała oddzwonić i tak oddzwaniała, że ani razu nie zadzwoniła, tylko napisała maila (żeby nie daj boże nie rozmawiać), że wolą kandydatów z większym doświadczeniem. Niby taka wielka firma, wymagania ogromne jak na stanowisko, a pensja tragiczna. Wstyd

Izq
@nick

Aplikowałas do HR wewnętrznego? Na jakie stanowisko?

Nikt

(usunięte przez administratora) agencja pracy tymczasowej ! Zwłaszcza Pani Patrycja bardzo trudna kobita do współpracy . Zdecydowanie odradzam .

@Nikt

Witam czy możesz podać z jakiego miasta. Czy to może z grodziska Mazowieckiego

Pa

Czy Randstad wyplaca ekwiwalent jest tu ktoś kto się z tym rozliczał i dostal na konto? Zapewnili mnie, że dostane przy ostatniej pensji czyli w piątek w tym tygodniu. Czy ktoś miał jakieś problemy z nimi?

ART

Pracuje ktoś jako sorter w Belgii? Na czym polega 3 tyg. Na czym polega system pracy 3 tygodnie w Belgii - 3 tygodnie w Polsce?

Szymoński
@ART

To samo pytanie mnie nurtuje

Jolie

Nie polecam .nie kompetentni pracownicy siedzibie w Warszawie .kilka razy trzeba dzwonić aby się czegoś doprosić .dziewczyny pracujące tam nie umieją się dogadać z pracownikiem bądź klientem ...masakra

Wiktor
@Jolie

Popieram bardzo ciężko się dodzwonić a jak już to ile my pracujemy ile mamy ludzi to nierealne żeby wszystkim odpisywać,to niech się zwolnią jak nie szanują ludzi.

Czy ktoś pracował z Ranstard w Amazon i powie mi kilka słów na ten temat chodzi mi o wynagrodzenie i ile się dni w tygodniu pracuje

@Anna

Cześć. Jestem pracownikiem Amazon pod agencją Randstad od października. Ja akurat pracuje 4 dni w tygodniu po 10,5 godz, gdzie te pół godz to bezpłatna przerwa. Jestem zadowolona. Zarobki ok 2800 wychodzę bez dnia wolnego. Pozdrawiam

Szymon
@Ania

2800 euro miesięcznie?

Kuter
@Ania

Jak 2800 euro to Oki ale zł???????????? Ludzie,,,,,, kiedy wy zaczniecie się szanować????? Za około 200 godz w miesiącu to normalne (usunięte przez administratora)????????????

Grzegorz

Jeśli ma ktoś namiary do pracy w niemczech, w magazynie proszę o kontakt. Jestem gotowy na wyjazd od zaraz. W magazynie przy komisjonowaniu przepracowałem wiele lat. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Luki

Randstad service jakieś doświadczenia z tą spulką macie

Zostaw merytoryczną opinię o Randstad Polska Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Randstad Polska Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Randstad Polska Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 133.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Randstad Polska Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 88, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Randstad Polska Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w Randstad Polska Sp. z o. o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Randstad Polska Sp. z o. o.
1.8/5 Na podstawie 440 ocen.

Randstad Polska Sp. z o. o.