Opinie o Konsorcjum Ochrony Kopalń w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń o rekrutacji.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Konsorcjum Ochrony Kopalń w Zabrze

zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

Kierownictwo KOK boi się przetargów bo ich rozstrzygnięcia w końcu uświadomią zatrudnianym w tejże firmie jak bardzo przeciętny pracownik był wyzyskiwany . Firma KOK pracownikowi płaciła przeciętnie 8 złotych choć od KW otrzymywała około 20 złotych . Po przetargu pojawi się nowa firma i zapłaci pracownikowi też 8 złotych, a może nawet więcej, pomimo iż same KW będzie płaciło za godzinę w przedziale miedzy 14 – 16 złotych. Jest rzeczą całkowicie niezrozumiałą i nielogiczną ,że zarząd Kompani do kwestii szybkiego i skutecznego przeprowadzenia tych przetargów tak ospale. Sama Kompania Węglowa jest w stania bliskim upadkowi z powodów niskich cen węgla . Poziom usług ochroniarskich świadczonych przez KOK to PRL – bis, kompletny brak umiejętności organizowania tej ochrony, bardzo niski poziom dyscypliny . Wszystko to wynika głównie faktu braku profesjonalnego przygotowania kadry zarządzającej. Do zarządzania taką firmą potrzeba faktycznych profesjonalistów nie amatorów. W układzie zbiorowym tej że firmy było napisane, że szef ochrony powinien mieć wyższe wykształcenie , a jest to technik pożarnictwa. Sam z bliska brakowi profesjonalizmu tej osoby się przyjrzałem. Sam byłem świadkiem jak na oddziale Lędziny niektórzy pracowali nawet po 400 godzin w miesiącu. Tacy pracownicy kierowani byli również do konwojowania Składów Kolejowych. O tym fakcie szef ochrony pan Zbigniew P. doskonale wiedział , a w żaden skuteczny sposób nie potrafił temu przeciwdziałać. Pracownicy pracujący w takim wymiarze szczególnie w porze nocnej znacznej częściej spali niż wykonywali sumiennie swoje obowiązki, wynikało to z ich złej woli ale normalnego skrajnego przemęczenia. W porze nocnej przy śpiącej ochronie swobodnie całe grupy złodziei okradały kopalnie Ziemowit. Pewnego razu potrafili ukraść nawet sporą część ogrodzenia przy jednym z wentylatorów. Gdy tą anormalną sytuacją jako związkowiec Solidarności zacząłem kwestionować składając doniesienia do Państwowej Inspekcji Pracy , pojawił się na kopalni szef Ochrony Pan Zbigniew P. i wręczył mi wypowiedzenie podpisane przez aktualnego prezesa Kazimierza N. Do tego zwolnienia doszło w nocy .Chciano po prostu zastraszyć pracowników przed wizytą inspektora PIP na tej kopalni , który miał wyjaśniać sprawę wymuszania umów z Kopalnie Rudzkie.( Służących omijaniu KODEKSU PRACY). Pan szef ochrony zjawił się tej nocy po raz pierwszy jak długo w tej firmie pracowałem. Pracowałem 5,5 roku. I co ty na to Alex i co ty na to Aniu.

@zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

Ja na to że bredzisz w temacie zarobków. DGP owszem, proponuje 11 zł/h ale na śmieciówkę. KOK daje umowę o pracę. Widzisz różnicę? Co do patologii w przepracowanych godzinach nie wnikam; mnie tam nie było.

@ania

....co oni na to Włodek ? dlaczego nie opisujesz jak było na prawdę, przecież jak opisujesz sam pracowałeś na Lędzinach więc sam dawałeś przyzwolenie na tą kradzież no chyba że Ty wielki związkowiec siedziałeś za biureczkiem i studiowałeś jak utrudnić życie swoim kolegą aby nie zarabiali więcej z tego co wiem to nikt Cie nie żałuje że Cie tam nie ma !!!! Zastanów się nad tym a no i widzę że masz już nie kompletne wiadomości na temat wykształcenia więc powodzenia w zgłębianiu informacji.

spokojny
@ania

Nie dość że pokrzywiła to jeszcze mózg wypaliła.

Dziękuje Ci bardzo za pouczenia i wytyczne pozdrawiam Cie serdecznie i miłej pracy, ja sie zwalniam od 1 lutego 2015 mam juz nastepna prace, KOK to historia..dla mnie ........

@pracownik

Potem będziesz wracał z podkulonym ogonem jaki ci, co poszli na pocztę do Zabrza.

jazyd

Wątpię żeby wybrali firmę do ochrony zakładu, a kilka tygodni później stwierdzili, że jednak ma ona kiepską opinię (w momencie wyboru opinię miała wyśmienitą?) i będzie mało płacić ochroniarzom, więc trzeba z niej zrezygnować. W końcu wybrali najtańszą ofertę, to i ochroniarzy dostaną "tanich". Pewnie się z tym liczyli. Jeśli przetarg miałby być anulowany, to potrzeba poważniejszych,formalnych powodów, a nie jakichś anonimowych opinii,bo prawda jest taka, że większość firm ochroniarskich ma mniej lub bardziej zszarganą opinię. DGP nie jest tu jakimś wyjątkowo "czarnym ludem".

@jazyd

Prawda jest taka, że to w KW sobie wymyślili przetargi i oszczędności. Dyrektorzy kopalń wcale nie chcą zmiany KOK-u, bo lepsza firma znana, niż nie wiadomo co. Co do Sośnicy to przetarg rzeczywiście unieważniony. I wcale nie z powodu niskich stawek dla pracowników ( w końcu kogo to obchodzi, na pewno nie tych w KW). Były inne powody, ale to już nie ważne. Ważne, że zostajemy, tylko jakim kosztem?

@Alex

Kolego dlaczego piszesz takie bzdety ludzia robisz wode z mózgu , odchodzimy napewno dowiedziałem sie w dyrekcji tylko jeszcze nie ustalono dokładnej daty pozdrawiam wszystkich pracowników ochrony

@pracownik

Odchodzimy z Sośnicy-Makoszowy? Kolego widziałem aneks do umowy, więc nie siej paniki. Może dyrekcje pomyliłeś? Czas Ci pokaże, że jak nie wiem na pewno, to nie gadam i nie piszę. Także miarkuj słowa.

@Alex

Alex z którego roku widziałeś ten aneks do umowy !!!!!!!!!!Co za figura jestes ze ktos Ci pokazał aneks oooo chcby Prezes Spółki..

@pracownik

Bredzisz. Ochranianie Ś-M przedłużono o rok.

@pracownik

Nie Twoja sprawa kim jestem, widocznie mam bardziej wiarygodne informacje niż Ty. I spokojnie, nie siedzę na zapyziałym Bojkowie, dlatego mam dostęp do takich informacji. A Ty po prostu, z niewiedzy oczywiście, siejesz panikę. I przestań robić z siebie durnia, bo już wystarczy. Wszyscy zauważyli. Ania ma rację aneks podpisano na rok, także możesz się wziąć do roboty, zamiast głupoty na forum wypisywać.

Żabol

Oczywiście chodziło mi o Sośnica i sławetny DGP

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
żabol

Niewiem ile w tym prawdy ale podobno KW anulowała przetarg na Knurowie. KW nie pasują stawki dla pracowników ochrony(za niskie), brak własnych pracowników(tylko najemnicy) oraz ogólnie fatalna opinia na rynku pracy.

@żabol

Knurów został sprzedany Jastrzębskiej Spółce Węglowej, więc KW nie mogła anulować przetargu.

Alex

Każdy do swoich związków i zmusić ich, aby interweniowali w KW. Zmienił się prezes takiej szansy już nie będzie. Niech unieważnią przetargi, albo możecie szukać roboty.

PiekielnieSzybki

Troche pokopana ta sytuacja z KOK-iem ! Czemu ogłaszają przetargi zamiast sprzedac go ? Pewna kasa i koniec użerania się z firmą....

Zibi

Czym się przejmujesz nareście zdrowa konkurencja!

żabol

Wy tu pitu pitu a na kolejnych kopalniach ogloszono przetargi na ochronę. Rydułtowy-Anna, Marcel, Jankowice, Chwałowice i ochrona budynku centrali Kompanii Węglowej

TORN

emerytów wysłać nianczyć wnuki i mam na myśli też szefów ochron bo ci to juz całkiem są zbędni,zlikwidowac zwiazki zawodowe bo i tak nic nie robia,albo na oddzialy do roboty albo wynocha,a raczej wynocha bo na oddziałach ludzie by ich rozliczyli,i tak jak wyżejpisał chyba Alex,pomysły super ale zarząd do dupy

@TORN

W obecnej sytuacji można zaobserwować, że pracownikom chyba najbardziej zależy na uratowaniu tej firmy choć zarabiają najmniej i nie trudno im będzie znaleźć pracę za te same pieniądze. Ci co mają najwięcej do stracenia jakoś nie wykazują inicjatywy. Zatrzymali się w latach 90-tych. I nie mówię o Zarządzie, bo jak historia pokazuje, oni zawsze spadają na cztery łapy. Podobno mamy swojego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej. Zaufaliśmy facetowi i chyba pora go rozliczyć. Niestety jest jedna prosta droga to tego, ale na niej taka kłoda, że nie przeskoczymy.

PiekielnieSzybki

Wy tu pitu pitu a za pranie ani widu ani słychu.

bolo

To ubranżowienie to efekt wielkich planów tow.Wiesława.No i mamy klops.

fajnie

Fajnie prawie wszystkie te działalności u nas były ale KW 2 lata temu je albo zlikwidowała albo zabrała do innych firm bo był pomysł na ubranżowienie KOK u. KOK miał się zajmować tylko ochroną i p.poż.em pomagała w tym soli...pfu...darność a teraz jest znowu pomysł na to aby KOK zajmował się wszystkim tylko nie ochranianiem. Strach pomyśleć jakie będą z chwile inne pomysły.

OP

Handel nieruchomościami, ocieplanie budynków, transport, stawianie i wynajem garaży.

Zdz

Dlaczego nie uruchomić produkcji np. pustaków, palet, opakowań itp . Otworzyć złomowiec wszyscy robią na tym interes tylko nie my. Mamy zasoby ludzkie, tereny , budynki i nie korzystamy z możliwości jakie dają. Zjąć się wycinką drzew i sprzedawać drzewo do kominków jakoś innym się opłaca. Postawmy na rozwój.

Tadzik

Jeśli macie pomysły to dawajcie. Pokażmy że załoga jest kreatywna, a dyrekcja to nieudaczniki.

@Tadzik

Niestety nie wierzę, żeby ktoś był zainteresowany wdrożeniem naszych pomysłów w życie.

pp

Jestem otwarty na pomysły z różnych środowisk. Wszyscy krytykują a lekarstwa nie ma nikt. Może ktoś jest na tyle inteligętny i poda rozwiązanie.

@pp

A co z tymi pomysłami zrobisz? Masz taką władzę, żeby wprowadzić je w życie? Skoro chcesz to proszę: 1. Rozszerzysz działalność Spółki, aby nie opierała się tylko na ochronie ( np. przejąć place składowe kopalń, uruchomić działalność np. w sektorze budowlanym, aby uniezależnić się choć w małym stopniu od KW, przejąć transport ciężki np. odbiór kamienia - ludzie pewnie mają mnóstwo pomysłów, tylko kto ich słucha?) 2. Ograniczyć do minimum administrację : przenieść księgowość i płace do firmy, która zrobi to kilka razy taniej ( zamiast 25 pracowników na etacie i to wcale nie małym), zlikwidować dublujące się stanowiska ( za grube !! pieniądze), które i tak nie wnoszą nic do firmy, są ewidentnym kosztem, a jest ich co najmniej kilka. 3. Zatrudnić firmę marketingową z prawdziwego zdarzenia, ze swoimi przedstawicielami handlowymi ( przede wszystkim z nazwy usunąć słowo "kopalń", które potencjalnym kontrahentom sugeruje naszą działalność i wąską specjalizację) 4. Przede wszystkim nie powielanie drogi, którą kroczy KW, czyli ograniczanie kosztów bez otwierania się na nowe możliwości i szukania rynku zbytu, bo to prowadzi do nieuchronnego końca. To tak na szybko. Inni pewnie też mają swoje pomysły, tylko co z tego??

Alexis
@Alex

Świetne pomysły gratuluje. Wprowadzić w życie jak najszybciej.

Ha,ha
@Alexis

I usunąć związki zawodowe wyjadacze na kierowniczych stanowiskach za 5 tysiakow

kokoczek

KOK ledwie zipie a grube miśki się bawią.

GOŚĆ

Ci co sobie, załatwili ciepłe posadki w ochronie to teraz się boją, ale my co przeszli Derate i KOK na Knurowie to przeżyjemy i DGB

Obser........

Witam a od którego wchodzi Ochrona DGP od 1 grudnia czy 1 stycznia 2015 moze ktos wie......

gość
@Obser........

gówno wiesz ...

Waldi
@Obser........

DGP takich jak ty na L-4 nie przejmie, możesz opuścić szafkę, bo sprzątaczka nie ma gdzie mopa włożyć.

Zostaw merytoryczną opinię o Konsorcjum Ochrony Kopalń - Zabrze

• Jak się pracuje w Konsorcjum Ochrony Kopalń?

Zobacz opinie na temat firmy Konsorcjum Ochrony Kopalń tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Konsorcjum Ochrony Kopalń?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Konsorcjum Ochrony Kopalń