Opinie o ABC Data Sp. z o.o. w Warszawa

ABC Data to nowoczesny dystrybutor wychodzący poza tradycyjne ramy biznesu i wykorzystujący zaawansowane rozwiązania w zakresie zamówień i logistyki. Obecnie ponad 90 procent zleceń realizowanych jest online poprzez system InterLink, autorską i uznaną na rynku internetową platformę sprzedaży oraz obsługi klientów. Rozmieszczenie magazynów w Warszawie i Sosnowcu pozwala firmie na zapewnienie dostaw w standardzie 24-godzinnym w regionie całej Europy Środkowo-Wschodniej.


Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABC Data Sp. z o.o. w Warszawa

baner wywiady
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.
 Pytanie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ABC Data Sp. z o.o.?

typki Nowy wpis
Były pracownik

najgorszy sort to maślaki typu, ''dostałem 2700 netto'' i podniecanie się na calej sali wyrobił norme przez 5 lat i uzyskał pare zloty wiecej, idealnie to pokazuje poziom w tej firmie/poza jeśli chcesz pochodzić do zoo gdzie Ci zapłacą, zapraszamy różne gatunki zwierząt, nie ktore potrafia byc agresywne.

Karol

Czy firma stara się rozwijać mimo pandemii?

typki Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie
@Karol

kiedykolwiek się starała? czy raczej totalny regress? oni dalej są w latach 90 ze wszystkim, tu niema zmian.

typki Nowy wpis
Były pracownik

średnia krajowa, mega pajacerka ze strony pracujących tam jak i ogarniających temat wokoł nie, którzy tam pod stołem wiele lat musieli robić by dojść do pozycji.. no wlasnie pozycji xd omijać kretynów, na magazynie trolle jakich mało. traktować jako ostateczność/dodatek. jesteś robotem i tyle w temacie, mega wyzysk . niech ktoś ich sprawdzi już teraz, thx

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie ABC Data Sp. z o.o., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Lekarze Specjaliści
Warszawa
SZPZLO Warszawa-Ochota
(158 opinii)
Wyślij CV
logo firmy ADWOKAT do Kancelarii Adwokackiej
Warszawa
Kancelaria Prawna Pasternak Legal
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds. SEO (techniczne)
Warszawa
GoWork.pl
(496 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Kancelaria zatrudni aplikanta na umowę zlecenie
Warszawa
Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Kurcman
(2 opinie)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Pytanie
 Pytanie

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w ABC Data Sp. z o.o.?

miska
 Pytanie

Czy ktoś wie jak się pracuje w tej firmie w księgowości?

wwwww
@miska

Bardzo kiepsko. Program księgowy z lat 90 tych. Atmosfera wśród koleżanek fatalna (donoszenie, lizusostwo, wykorzystywanie). Jedna osoba zapierdziela za dwie.

aaaaa
Pracownik
@wwwww

dokładnie tak. Program księgowy to porażka.

Pytanie
 Pytanie

Czy w firmie ABC Data Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Pytanie
 Pytanie

Czy urlop w ABC Data Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Nick
Pracownik
@Pytanie

Niestety nie. Pracownik idąc na urlop musi dopłacić 30% i dodatkowo obowiązkowo składka 100 zł za dzień dla Go Work.

Pytanie
 Pytanie

Czy pracodawca ABC Data Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

PeeS
Pracownik
@Pytanie

Skorygujcie działanie tych botów wpisujących pytania - firma ABC Data z tym NIPem nie funkcjonuje od ok. 2 lat już.

Magda
Były pracownik

Wypowiem się o pracy na stanowisku biurowym w Also na Daniszewskiej. Dawnej ABC Daty już nie ma, ale jeśli to kogoś interesuje-wspominam ją jako przyjazne miejsce pracy na lata. Wracajac do Also-moje doświadczenia są negatywne. Praca w Also to praca w nastawionym na wyniki i bardzo wymagającym korpo. Można się do tego dostosować albo zmienić pracę-ja wybrałam druga opcję. Firma wymaga osobistego zaangażowania w obowiazki-nawet kosztem życia prywatnego. Patrząc na to jak wygląda praca w Warszawie ale i w innych siedzibach-trzeba spodziewać się że będą nadgodziny. Nadgodziny są nieobowiązkowe, ale praca musi być wykonana i tak kółko się zamyka. Można więc nieźle dorobić do swojej pensji tylko jakim kosztem. Teraz o plusach: zakres obowiązków na stanowiskach jest dosyć szeroki, więc człowiek nabiera doświadczenia i w razie co buduję swoje CV. To jest duża różnica względem ABC Daty, gdzie były stanowiska dedykowane do-nazwijmy to kolokwialnie- dwóch rzeczy na krzyż. Ciężka praca jest nagradzana i po pewnym czasie człowiek wypracuje+wysiedzi awans. W ABC Dacie było trudniej-pracownicy nie odchodzili a spora część pracowała ponad 10 lat. Przełożeni/współpracownicy/atmosfera-jest conajmniej poprawnie. Różni są ludzie jednak w zachowaniu uprzejmości pomaga też zasada, że nie ma ludzi których się nie da zastąpić. Ocena pracy: do tego też jest system który mierzy wyniki pracownika i działu w którym pracje. I to również plus względem ABC Daty, gdzie najważniejszą kwestia była komunikacja i to czy ktoś cię lubi=)

Pytanie
 Pytanie

Czy ABC Data Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

:)
Pracownik
@Pytanie

tak

toomuus
Były pracownik

Opiszę jak wyglądała praca w tej firmie na magazynie jeszcze rok temu, bo już od kilku miesięcy mnie tam nie ma. Po pierwsze twoja pozycja i zarobki zależą wyłącznie od szczęścia podczas rekrutacji. Nie ma wymagań poza chęciami do ciężkiej pracy i zdrowymi nogami! Zatrudnienie wyłącznie przez agencję Randstad z lepszym socjalem lub jakąś krzak (nazwy nie pamiętam) na gorszych warunkach. Po drugie zależy gdzie trafisz jeśli na główny magazyn to możesz być pewny że nie będziesz nigdy miał czasu podrapać się po (usunięte przez administratora)i nie będziesz pewny premii. Pot będzie z ciebie spływał strumieniami. Tylko połowa pracowników wyrabia tutaj premię! Ale jeśli przy odrobinie szczęścia trafisz np. na iPhony to będziesz spokojnie pracował i premię będziesz miał na 99%. Po trzecie na magazynie panuje bałagan bo każdy robi na czas aby wyrobić premię, więc musisz być bardzo spostrzegawczy i musisz umieć ustalać priorytety czego szukasz a czego nie żeby nie tracić czasu. Po czwarte musisz żyć dobrze z kierownikami siedzącymi w kantorku na środku. (usunięte przez administratora) Jeśli choć raz podpadniesz będziesz miał zawsze pod górę. Wtedy zapomnij o wolnym w dogodnym terminie! Po piąte są duże kontrolę bo pracujesz z elektroniką i ogólnie nie ma możliwości zmiany działu!

Kordian

Podpowiedzcie czy są szanse na rekrutacje i jakie wymagania stawia firma na starcie?

EP
Były pracownik
@Kordian

Do magazynu pewnie jest szansa, na inne stanowiska nie sądzę, bo firma jest po zwolnieniach grupowych. W czerwcu zwolniono sto osób.

Pytanie
 Pytanie

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie ABC Data Sp. z o.o.?

EP
Były pracownik
@Pytanie

Z Abc Daty już tam praktycznie nikt nie został. Liderów w Warszawie też nie ma zbyt wielu. Szczególnie takich przez wielkie L.

Po rozmowie

Byłem dzisiaj na rozmowie w firmie Also, poszukiwali podobno magazyniera, z tego co widzę to nie praca magazyniera raczej pracownika kompletacji zamówień bez żadnych kwalifikacji, jedynie umiejętność obsługi paleciaka. Pensja podzielona na kilka elementów, więc w razie czego zostajesz z 2500 brutto, pytanie o nadgodziny na samym wstępie, zatrudnienie przez firmę zewnętrzną, jednym słowem praca na początek dla ludzi bez żadnych kwalifikacji ok. ja się na to nie piszę.

Roseville

Firma sprzedana teraz nazywa się roseville investment

Bożena
@Roseville

Masz stu procentową procentową rację - firma ta nazywa się teraz Roseville Investments. Jesteś może jej pracownikiem? Jeśli tak to będę Ci bardzo wdzięczna za opisanie nam tamtejszych warunków zatrudnienia. Czy przejęcie firmy wpłynęło w sposób znaczący na przykład na poziom wynagrodzenia podstawowego? Zachęcam Cię serdecznie do dalszego uczestniczenia w dyskusji!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Pio Tr L

Podobno firma ta ma przejąć firmę tajmax (partner agd rtv) jak to widzicie?

Natalia
@Pio Tr L

Nie znalazłam nigdzie żadnej informacji, jakoby ABC Data miałaby przejąć jeszcze jakąś inną firmę. Ale być może to właśnie Ty masz sprawdzone informacje. Tak czy inaczej - skoro już zechciałeś zabrać tu głos to bądź tak uprzejmy i przedstaw nam warunki pracy, jakie zapewnia swoim pracownikom ABC Data. Czytałam, iż właśnie szukają tam osób kreatywnych, samodzielnych, konsekwentnych i zaangażowanych. A co z wcześniejszym doświadczeniem zawodowym: wypada je mieć czy niekoniecznie?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
ook
@Pio Tr L

Also was przejęło

Zdc
@Natalia

Bardziej szukają ludzi do tępej roboty. Masz być niedoswiadczony, latać z paleniskiem i cicho siedziec

Er
@Natalia

Właśnie stryków takich ma

Path
@Pio Tr L

na 100% firma będzie przejęa przez koncert Alzo. informacja od pracowników ABC Data, niedługo będzie w mediach.

Janusz
@Path

Tak, masz rację. Znalazłem informację, że 1 lipca transakcja zostanie sfinalizowana, a firma przejęta przez Also Holding. Czy w związku z tym coś się zmieni dla pracowników. Mam na myśli nowe stanowiska, czy zmianę wynagrodzenia. Napisz więcej na ten temat, bo na pewno zainteresuje to potencjalnych pracowników.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
xyz

Szanujcie magazynierów bo tak szybko odchodzą haha

Zdc
@xyz

Oni i tak szanują tych co wielopaki puszczają. A w szczególności tych co zostają do 3 w nocy:)

Janusz
@xyz

Jesteś pracownikiem magazynu i mógłbyś przybliżyć kwalifikacje związane z tym stanowiskiem? Uprawnienia na wózki widłowe są potrzebne, czy kurs można już zrobić w firmie na koszt pracodawcy. Napisz proszę więcej informacji o warunkach zatrudnienia.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
brylantowy urwis

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Pracując spory okres czasu( kilka lat ) można stwierdzić jedno (usunięte przez administratora) . Nie dbają o ludzi , tylko traktują jak bydło . Non stop rotacja ludzi . Zatrudnianie ludzi z przypadku np : osoba która kułała została wysłana do kopletacji towaru . Wymaganie nadgodzin i zastaszenie , jeżeli się nie zostanie na nadgodzinach może być problem z urlopem . Zwykli pracownicy dostali tak zwana funkcje ,, LIDERÓW " którzy nie mają żadnych kwalifikacji i uważają się za kierowników . Osoby przełożonych wykształncenie np gastronomia . Zatrudnianie ludzi ze wschodu drugorzędnej jakości ( nie którzy nawet ledwo mówią po Polsku) . Śmieszne premiowanie obiecywanie pienieniedzy . Z doświadczenia odradzam ludzią pracy w tym miejscu szkoda zdrowia i czasu .

Rudzielec
@brylantowy urwis

Napisales" z doświadczenia ...." To ile tam przepracowałeś , że masz takie doświadczenie ...? Rotacja ludzi jest spowodowana tym, że ludziom się nie chce pracować ..nie chce im się wysilić ...i tak jest nie jednej firmie.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Konkret
@brylantowy urwis

@brylantowy urwis. Będę wdzięczny za dodatkowe odpowiedzi, które uwiarygodnią to co mówisz i jednocześnie dla firmy będą wskazówką do poprawy: - nie dbają o ludzi -> czyli czego nie robią lub co robią w tym zakresie co powoduje taką opinię z Twojej strony - non stop rotacja ludzi -> czym jest spowodowana -> warunkami pracy , płacy (czyli leżącymi po stronie firmy) czy tym że nowe osoby po prostu mają słabą jakość i wydajność i albo same rezygnują bo mają niskie wyniki, lub firma im dziękuje (bo trudn płacić za cały etat a uzyskiwać połowę pracy) ? - wymagają nadgodzin - z tego co wiem jest to firma handlowa która żyje ze sprzedaży towaru i tego że jest wysyłany na czas. Zakładam że jest to podyktowane bieżącą ilością zleceń. Zakładam też że podczas rekrytacji firma jasno komunikuje o tym, że nadgodziny mogą relatywnie często występować a pracownicy otrzymują z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie - zastraszanie - jakieś konkretne zachowania, brak urlopu lub inne ? - czy przełożeni nadużywają swoich uprawnień, w jaki sposób ? - obecnie w Polsce w ponad połowie firm logistycznych zatrudnione są osoby ze wschodu. Nie jest to szczególnie nadzwyczajne że w tej firmie również tak się dzieje. Polska staje się krajem coraz bardziej otwartym na wiele narodowości. - śmieszne premiowanie -> czyli co dokładnie budzi śmieszność ?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
do Konkret
@Konkret

- nie dbają o ludzi- czyli de facto pozbywają się ludzi(jeżeli chodzi o magazyn) doświadczonych lekką ręką nie oferując w zamian nic.Ot po prostu możesz iść, dzięki. W zamian przychodzą ludzie robiący relatywnie mniejszą wydajność co potem nakręca spiralę rotacji, nadgodzin, zostawania, obcinania premii za niedyspozycyjność itd. Czym to skutkuje w takiej firmie jak ABC Data? Ano tym ,że zaległości w wysyłkach sięgają w szczycie 2-3 dni, spore braki magazynowe, które po pewnym czasie nagle się odnajdują jakimś cudem:-)

Natalia
@do Konkret

Może warto więc w jakiś sposób poruszyć te kwestie z odpowiednimi osobami po stronie pracodawcy, spróbować przedstawić im jakieś rzeczowe argumenty i zwrócić uwagę, czym skutkuje takie działanie? Ciekawi mnie, czy takie próby były już podejmowane w firmie ABC Data i jaki był tego skutek. Dajcie znać, czy się zdecydujecie!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Rk
@brylantowy urwis

Lider za ciśnięcie pracowników dostaje co miesiąc dodatkowa premie, a gościu nie umie powiedzieć zdania bez bluzgu.

Zgnojony ale posiadający honor

To była najgorsza moja rekrutacja w życiu. Poszedłem tam z ciekawości i do tej pory żałuję. Po pierwsze pani z HR pomyliła poziom stanowiska jakiego dotyczy ogłoszenie i z tego względu wynikła niezręczna sytuacja. Następnie naszą rozmowę przerwał nam dyrektor pewnego działu, który od razu przeszedł do gnojenia i poniżania mnie jako kandydata. Zaczął od chwalenia się swoimi dokonanami dla branży, a zakończył na personalnych przytykach dotyczących mojej osoby. To się w głowie nie mieści, że to mógłby być mój przełożony.

JamCi
@Zgnojony ale posiadający honor

To napewno był(usunięte przez administratora). Bardzo nieodpowiednia osoba na tym stanowisku.

Kolusz
 Rekomendacja
@Zgnojony ale posiadający honor

Czy mowimy o (usunięte przez administratora)z HR? Obecnosc tej pannicy w HR to jakies grube nieporozumienie.

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o ABC Data Sp. z o.o. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w ABC Data Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy ABC Data Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. pracuj.pl 4 309 200
  2. GoWork.pl 4 049 352
  3. olx.pl - praca 3 255 228
  4. jooble.org 2 682 558
ABC Data Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii