ABC Data Sp. z o.o.
counter
2 222 157 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Czy jest możliwość pracy w ABC Data Sp. z o.o. na część etatu?

Pytanie Nowy wpis

Czy ABC Data Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

:) Nowy wpis
@Pytanie

tak

toomuus Nowy wpis

Opiszę jak wyglądała praca w tej firmie na magazynie jeszcze rok temu, bo już od kilku miesięcy mnie tam nie ma. Po pierwsze twoja pozycja i zarobki zależą wyłącznie od szczęścia podczas rekrutacji. Nie ma wymagań poza chęciami do ciężkiej pracy i zdrowymi nogami! Zatrudnienie wyłącznie przez agencję Randstad z lepszym socjalem lub jakąś krzak (nazwy nie pamiętam) na gorszych warunkach. Po drugie zależy gdzie trafisz jeśli na główny magazyn to możesz być pewny że nie będziesz nigdy miał czasu podrapać się po (usunięte przez administratora)i nie będziesz pewny premii. Pot będzie z ciebie spływał strumieniami. Tylko połowa pracowników wyrabia tutaj premię! Ale jeśli przy odrobinie szczęścia trafisz np. na iPhony to będziesz spokojnie pracował i premię będziesz miał na 99%. Po trzecie na magazynie panuje bałagan bo każdy robi na czas aby wyrobić premię, więc musisz być bardzo spostrzegawczy i musisz umieć ustalać priorytety czego szukasz a czego nie żeby nie tracić czasu. Po czwarte musisz żyć dobrze z kierownikami siedzącymi w kantorku na środku. (usunięte przez administratora) Jeśli choć raz podpadniesz będziesz miał zawsze pod górę. Wtedy zapomnij o wolnym w dogodnym terminie! Po piąte są duże kontrolę bo pracujesz z elektroniką i ogólnie nie ma możliwości zmiany działu!

Kordian

Podpowiedzcie czy są szanse na rekrutacje i jakie wymagania stawia firma na starcie?

EP
@Kordian

Do magazynu pewnie jest szansa, na inne stanowiska nie sądzę, bo firma jest po zwolnieniach grupowych. W czerwcu zwolniono sto osób.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie ABC Data Sp. z o.o.?

EP
@Pytanie

Z Abc Daty już tam praktycznie nikt nie został. Liderów w Warszawie też nie ma zbyt wielu. Szczególnie takich przez wielkie L.

miska

Czy ktoś wie jak się pracuje w tej firmie w księgowości?

TakNie2
wwwww
@miska

Bardzo kiepsko. Program księgowy z lat 90 tych. Atmosfera wśród koleżanek fatalna (donoszenie, lizusostwo, wykorzystywanie). Jedna osoba zapierdziela za dwie.

Po rozmowie

Byłem dzisiaj na rozmowie w firmie Also, poszukiwali podobno magazyniera, z tego co widzę to nie praca magazyniera raczej pracownika kompletacji zamówień bez żadnych kwalifikacji, jedynie umiejętność obsługi paleciaka. Pensja podzielona na kilka elementów, więc w razie czego zostajesz z 2500 brutto, pytanie o nadgodziny na samym wstępie, zatrudnienie przez firmę zewnętrzną, jednym słowem praca na początek dla ludzi bez żadnych kwalifikacji ok. ja się na to nie piszę.

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 422 dni.

Na jakie benefity można liczyć w ABC Data Sp. z o.o.?

Roseville

Firma sprzedana teraz nazywa się roseville investment

Bożena
@Roseville

Masz stu procentową procentową rację - firma ta nazywa się teraz Roseville Investments. Jesteś może jej pracownikiem? Jeśli tak to będę Ci bardzo wdzięczna za opisanie nam tamtejszych warunków zatrudnienia. Czy przejęcie firmy wpłynęło w sposób znaczący na przykład na poziom wynagrodzenia podstawowego? Zachęcam Cię serdecznie do dalszego uczestniczenia w dyskusji!

Pio Tr L

Podobno firma ta ma przejąć firmę tajmax (partner agd rtv) jak to widzicie?

Natalia
@Pio Tr L

Nie znalazłam nigdzie żadnej informacji, jakoby ABC Data miałaby przejąć jeszcze jakąś inną firmę. Ale być może to właśnie Ty masz sprawdzone informacje. Tak czy inaczej - skoro już zechciałeś zabrać tu głos to bądź tak uprzejmy i przedstaw nam warunki pracy, jakie zapewnia swoim pracownikom ABC Data. Czytałam, iż właśnie szukają tam osób kreatywnych, samodzielnych, konsekwentnych i zaangażowanych. A co z wcześniejszym doświadczeniem zawodowym: wypada je mieć czy niekoniecznie?

ook

Also was przejęło

Zdc
@Natalia

Bardziej szukają ludzi do tępej roboty. Masz być niedoswiadczony, latać z paleniskiem i cicho siedziec

Tak4Nie
Er
@Natalia

Właśnie stryków takich ma

Path
@Pio Tr L

na 100% firma będzie przejęa przez koncert Alzo. informacja od pracowników ABC Data, niedługo będzie w mediach.

Janusz
@Path

Tak, masz rację. Znalazłem informację, że 1 lipca transakcja zostanie sfinalizowana, a firma przejęta przez Also Holding. Czy w związku z tym coś się zmieni dla pracowników. Mam na myśli nowe stanowiska, czy zmianę wynagrodzenia. Napisz więcej na ten temat, bo na pewno zainteresuje to potencjalnych pracowników.

xyz

Szanujcie magazynierów bo tak szybko odchodzą haha

Zdc
@xyz

Oni i tak szanują tych co wielopaki puszczają. A w szczególności tych co zostają do 3 w nocy:)

Janusz
@xyz

Jesteś pracownikiem magazynu i mógłbyś przybliżyć kwalifikacje związane z tym stanowiskiem? Uprawnienia na wózki widłowe są potrzebne, czy kurs można już zrobić w firmie na koszt pracodawcy. Napisz proszę więcej informacji o warunkach zatrudnienia.

brylantowy urwis

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Pracując spory okres czasu( kilka lat ) można stwierdzić jedno (usunięte przez administratora) . Nie dbają o ludzi , tylko traktują jak bydło . Non stop rotacja ludzi . Zatrudnianie ludzi z przypadku np : osoba która kułała została wysłana do kopletacji towaru . Wymaganie nadgodzin i zastaszenie , jeżeli się nie zostanie na nadgodzinach może być problem z urlopem . Zwykli pracownicy dostali tak zwana funkcje ,, LIDERÓW " którzy nie mają żadnych kwalifikacji i uważają się za kierowników . Osoby przełożonych wykształncenie np gastronomia . Zatrudnianie ludzi ze wschodu drugorzędnej jakości ( nie którzy nawet ledwo mówią po Polsku) . Śmieszne premiowanie obiecywanie pienieniedzy . Z doświadczenia odradzam ludzią pracy w tym miejscu szkoda zdrowia i czasu .

Tak15Nie
@brylantowy urwis

Napisales" z doświadczenia ...." To ile tam przepracowałeś , że masz takie doświadczenie ...? Rotacja ludzi jest spowodowana tym, że ludziom się nie chce pracować ..nie chce im się wysilić ...i tak jest nie jednej firmie.

TakNie4

Konkret
@brylantowy urwis

@brylantowy urwis. Będę wdzięczny za dodatkowe odpowiedzi, które uwiarygodnią to co mówisz i jednocześnie dla firmy będą wskazówką do poprawy: - nie dbają o ludzi -> czyli czego nie robią lub co robią w tym zakresie co powoduje taką opinię z Twojej strony - non stop rotacja ludzi -> czym jest spowodowana -> warunkami pracy , płacy (czyli leżącymi po stronie firmy) czy tym że nowe osoby po prostu mają słabą jakość i wydajność i albo same rezygnują bo mają niskie wyniki, lub firma im dziękuje (bo trudn płacić za cały etat a uzyskiwać połowę pracy) ? - wymagają nadgodzin - z tego co wiem jest to firma handlowa która żyje ze sprzedaży towaru i tego że jest wysyłany na czas. Zakładam że jest to podyktowane bieżącą ilością zleceń. Zakładam też że podczas rekrytacji firma jasno komunikuje o tym, że nadgodziny mogą relatywnie często występować a pracownicy otrzymują z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie - zastraszanie - jakieś konkretne zachowania, brak urlopu lub inne ? - czy przełożeni nadużywają swoich uprawnień, w jaki sposób ? - obecnie w Polsce w ponad połowie firm logistycznych zatrudnione są osoby ze wschodu. Nie jest to szczególnie nadzwyczajne że w tej firmie również tak się dzieje. Polska staje się krajem coraz bardziej otwartym na wiele narodowości. - śmieszne premiowanie -> czyli co dokładnie budzi śmieszność ?

TakNie2

do Konkret
@Konkret

- nie dbają o ludzi- czyli de facto pozbywają się ludzi(jeżeli chodzi o magazyn) doświadczonych lekką ręką nie oferując w zamian nic.Ot po prostu możesz iść, dzięki. W zamian przychodzą ludzie robiący relatywnie mniejszą wydajność co potem nakręca spiralę rotacji, nadgodzin, zostawania, obcinania premii za niedyspozycyjność itd. Czym to skutkuje w takiej firmie jak ABC Data? Ano tym ,że zaległości w wysyłkach sięgają w szczycie 2-3 dni, spore braki magazynowe, które po pewnym czasie nagle się odnajdują jakimś cudem:-)

Tak6Nie1
Natalia
@do Konkret

Może warto więc w jakiś sposób poruszyć te kwestie z odpowiednimi osobami po stronie pracodawcy, spróbować przedstawić im jakieś rzeczowe argumenty i zwrócić uwagę, czym skutkuje takie działanie? Ciekawi mnie, czy takie próby były już podejmowane w firmie ABC Data i jaki był tego skutek. Dajcie znać, czy się zdecydujecie!

Rk
@brylantowy urwis

Lider za ciśnięcie pracowników dostaje co miesiąc dodatkowa premie, a gościu nie umie powiedzieć zdania bez bluzgu.

Zgnojony ale posiadający honor

To była najgorsza moja rekrutacja w życiu. Poszedłem tam z ciekawości i do tej pory żałuję. Po pierwsze pani z HR pomyliła poziom stanowiska jakiego dotyczy ogłoszenie i z tego względu wynikła niezręczna sytuacja. Następnie naszą rozmowę przerwał nam dyrektor pewnego działu, który od razu przeszedł do gnojenia i poniżania mnie jako kandydata. Zaczął od chwalenia się swoimi dokonanami dla branży, a zakończył na personalnych przytykach dotyczących mojej osoby. To się w głowie nie mieści, że to mógłby być mój przełożony.

Tak12Nie
JamCi
@Zgnojony ale posiadający honor

To napewno był(usunięte przez administratora). Bardzo nieodpowiednia osoba na tym stanowisku.

Kolusz
 Rekomendacja
@Zgnojony ale posiadający honor

Czy mowimy o (usunięte przez administratora)z HR? Obecnosc tej pannicy w HR to jakies grube nieporozumienie.

Tak2Nie
Monika

Firma w trudnej sytuacji ,(usunięte przez administratora)

@Monika

Monika napisz proszę więcej szczegółów: na jakim stanowisku pracujesz? Jesteś zatrudniona przez firmę Abc Data?

Słońce
@Monika

Monika dlaczego uważasz, że firma oszukuje pracowników ? Rozmawiałaś ze swoim przełożonym na temat nadgodzin?

Zxcv

1. Ciężka fizyczna praca 2. Bardzo słabe zarobki 3. Kompletne (usunięte przez administratora) na magazynie 4. Chcesz urlop? Nie da rady bo za dużo pracy. 5. Jesteś zainteresowany?

Tak6Nie
Sus95

A co to jest wogóle za stwierdzenia w ogłoszeniu że zateudnienie przez zewnetrzną firmę. Czy mam rozumieć że to jakaś agencja pracy czy może inny szemrany interes?

Tak8Nie
Baleron
@Sus95

Wszyscy nowi pracownicy zatrudnieni na umowy dwutygodniowe. Szukają taniej siły roboczej. Nasi wschodni "bracia" nawet nie chcą tu pracować.

Tak11Nie
@Sus95

Szemrany interes? Tzn?

Do rudzielec
@Rudzielec

Widze że lider pisze lub nawet ktoś więcej. Ile ci płacą rudzielca za udzielanie się??

@Do rudzielec

Nie jestem ani liderem ani kimś więcej...znam sporo firm na rynku i lubię czytać opinie o nich. Po za tym nie lubię jak ktoś pisze głupoty na tematy na których się nie zna tylko po to żeby napisać hejt dzięki któremu poczuje się lepiej. Płytkie jest takie zachowanie i tyle w temacie.

Do rudzielec
@Rudzielec

Czyli to, że szukają tylko taniej siły roboczej bez doświadczenia to pisani głupot?? Jak nie robisz nadgodzin to długo czasu nie posiedzisz w abc. Najlepiej przychodzić na 14 insiedzied do końca (czasami nawet do 2-3 nad ranem). O liderach się nie wypowiadam bo nie chce nikogo obrazic. Nie się to nie pisz głupot bo dla ludzi co tu pracują lub pracowali to jesteś poprostu śmieszny.

@Do rudzielec

Po raz kolejny pisze, że tak jak podałeś umowy dwutygodniowe to umowy o pracę tymczasową (nie mylić z kodeksowymi) Nie wprowadzaj ludzi w błąd. A do nadgodzin żaden pracodawca Cię nie zmusi. Chcesz to pracujesz..nie chcesz to nie. TWOJA DECYZJA. Za nadgodziny pracodawca Ci wypłaca dodatkowe wynagrodzenie. Narzekasz a wnioskuje po Twoim komenatrzu, że na nadgodzinach zostajesz i dostajesz za to pieniądze. Pochwal się ile pracowałeś lub pracujesz u tego pracodawcy a skoro pracodawca Ci nie odpowiadał lub nie odpowiada to nie podejmujesz pracy i szukasz dalej. Jest wolny rynek w podejmowaniu zatrudnienia. Kolejny wniosek odnosząc się do Twojego komentarza, że pracujesz/ pracowałeś u tego pracodawcy na siłę. Ludzie bez doświadczenia też mają prawo się nauczyć czegoś nowego dla nich. Pozdrawiam.

zbyszek
@Rudzielec

rudy... jesteś jednak trolem pracującym w Abc Data.

jpa

(usunięte przez administratora)praca gówniane zarobki i gówniane umowy o prace dwutygodniowe,niech prezesowi dadzą umowę na dwa tygodnie

Tak9Nie

@jpa

Umowy dwutygodniowe to praca przez agencję. Szczerze..nie dziwię się ...jak ludzie mają w nosie pracę. Każdy się chroni jak może. A umowa o pracę nazywa się tymczasową :p

Nick

Kiedyś (czyt. kilka lat temu, kiedy pracowała jeszcze ekipa ś.p. Prezesa Marka Sadowskiego) praca w ABC Data była dobrą rekomendacją, ale potem było już tylko gorzej. Obecnie - patrząc z przykrością na wyniki Spółki i jej bliskie dna notowania giełdowe - jest to już raczej rekomendacja negatywna. Firma jakby się zatrzymała i zaczeła cofać w rozwoju. Jak można było zmarnować te wszystkie lata. Aż żal patrzeć.

anonymous

A co to w ogóle za firma ABC Data Sp. z o.o.? To jakieś fejkowe konto. Jeśli szukacie ABC Data S.A., to nie to.

Tak6Nie

Nick
@anonymous

ABC Data S.A. to następca prawny ABC Data Sp. z o.o., a więc ta sama firma.

Patryk kolega z pracy

Nie polecam, wywalili mnie po dwóch tygodniach, bo nie chciałem zostawać dłużej niż 8 godzin w pracy. Toż to karygodne. Jak oni mogli mi to zrobić? No jak? Powiedzcie mi.

Zostaw merytoryczną opinię o ABC Data Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

ABC Data Sp. z o.o.